Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) azimut válasza szunyi777 (#2948) üzenetére


azimut
aktív tag

Azért van egy pár csapda, ami a leírásokból nem jött le: adb flash, majd fastbootból(!) hangerő fel+power.

OK, Havoc OS, hibás telepítés, majd bootlop. De legalább Orangefox van. Rendszer semmilyen nincs. :W

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2952) azimut


azimut
aktív tag

Húú, ez meleg volt. AOSP felment rá. Havoc OS 2.7 hibás lenne?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2953) Drughi


Drughi
addikt

Na megjött végre a telefon, kezdem belakni.
meg is volt az első nagyobb frissítés.

Gcam-ot letöltöttem az összefoglalós link alapján.
Ti hogy használjátok, állítottatok valamit?

(#2954) szunyi777 válasza azimut (#2952) üzenetére


szunyi777
őstag

Nem hibás! Az official Havoc-OS használom, figyelj mert van Unofficial is! Full wipe cache, Dalvik, system, data majd flash rom, magisk. Reboot. Amikor elindult a telo akkor reboot recovery, Flash GAPPS, magisk és reboot. Így működik megfelelően! Figyelj, ha az internal storage wipolod akkor utána mindig flashald újra recovery ből az Orange FOX recoveryt, mert a filok törődnek a belső tárhely is.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2955) Gloob válasza azimut (#2952) üzenetére


Gloob
addikt

Miért nem raktál rá egy EU Dev romot? Annyira nem szeretnél miui-n maradni? Pedig tiszta telepítéssel a 9.7.25 egyáltalán nem rossz!

Samsung Galaxy A52S

(#2956) fa4hu válasza szunyi777 (#2954) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Az összefoglalóba beleírtam a wipe-ok után az OrangeFox újrafelrakását saját magából.

Korábban a Magisk telepítését a ROM felrakása után javasoltad, újraindítás nélkül, most újraindítás után. Mindegy, vagy valamelyik jobb megoldás?

(#2957) azimut válasza szunyi777 (#2954) üzenetére


azimut
aktív tag

Igen, megtörtént (belső tárhely wipe). A fájlrendszer igencsak megváltozott. OFox-al élvezkedek, tud magyarul, rezgés állítás szelídebbre, stb. Valahogy megsejtettem az OF telepítést (igen, hivatalos), de a havocos tényleg nem települt (melyik verzió a jó?) Most az AOSP ment fel rá, kb. 10 alkalmazás ha volt rajta. Über fapad! Nicht sallang!

Este ismét rápróbálok a Havoc Os-ra. Aztán F2fs, aztán másik kernel.

Gloob: na pont ezért. Ízlésem szerint való, én ezen az ösvényen járok. Nulla gondolkodási idő, pörög, mint állat.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2958) azimut válasza fa4hu (#2956) üzenetére


azimut
aktív tag

Hosszabb hozzászólásom lesz, felvállalva a tévedéseimet is. Igaz, ez a délután szinte csak az én drámámról szólt eddig is, mindenkitől bocs.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2959) szunyi777 válasza fa4hu (#2956) üzenetére


szunyi777
őstag

Bármit flashalsz a magiskot flashalni kell a végén mert nem lesz root jog. A Gapps után is, kernel csere után is rom csere, dirty flash után is. Így erthetöbb szerintem. Ha valaki meg F2fs filrendszert használ akkor a korábban írt fix ugyan így kell alkalmazni mint a Magisk. Tehát ha F2fs a file system és pl frissités jön egy Aosp alapú romra, akkor recovebol flash rom (rom válogatja hogy mehet e utána a Gapps), magisk, és Universal-F2FS-Fstab-Patch-Lavender.zip.
Remélem érthető.
Miui romokban nem vagyok jártas, de vb meta kell a leírások szerint bl nyitás, flash twrp, format data után.
Aosp alapú rom esetében nem kell vbmeta!

Azimut
Mi a hiba kód? Miért nem települ? Mount probléma? Mount data error? Vagy error 7?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2960) dave987 válasza aprokaroka87 (#2929) üzenetére


dave987
aktív tag

A multitasking pont azt jelenti hogy a dolgok a ram memóriában vannak, és csak előrántja onnan az ember. Ha a ram mindig ki van ürítve akkor nem is beszélünk multitaskingról. Akkor minden app újra és újra az erőforrásokat használja hogy elinduljon.

(#2961) Gloob válasza szunyi777 (#2959) üzenetére


Gloob
addikt

Szia
Én nem tudom mi az a vb meta, mivel semmi ilyesmit nem raktam fel.
A bl nyitás után volt már fent EU Dev, volt miui.hu, most ismét EU Dev. Mindig volt format data, meg a szükséges wipe-ok, de soha semmilyen vb meta-t én nem flash-eltem. Egyáltalán mi az, mire jó? Ezt most komolyan kérdezem, mert tényleg nem tudom!

Samsung Galaxy A52S

(#2962) szunyi777 válasza Gloob (#2961) üzenetére


szunyi777
őstag

Twrp recovery van fent és root miui alatt?
Itt egy rövid válasz

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2963) Gloob válasza szunyi777 (#2962) üzenetére


Gloob
addikt

OrangeFox van fent, és Magisk root, és igen, EU Dev rom. Az OF-ben tiltva van az ellenőrzés.
A választ köszönöm, de mivel nincs angol, a Google meg néha ezt azt fordít, ha esetleg megkérhetnélek röviden, magyarul leírnád? Akár mehetne az összefoglalóba is. Én annyit értek belőle, hogy a biztonságos indítást segíti elő, és az ellenőrzéssel kapcsolatos.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#2964) szunyi777 válasza Gloob (#2963) üzenetére


szunyi777
őstag

Valami ilyesmi. Én sem tudom pontosan mire jó. Hülyeséget meg nem akarok írni. Az összes TG csatornán javasolják, használják miui alatt. Mivel nem miui használom így nem jártam utána mi is ez valójában. De a biztonsággal van össze függésben.
Redmi note 6 pro alatt is kellett twrp és root után hasonló fix.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2965) azimut válasza szunyi777 (#2959) üzenetére


azimut
aktív tag

Havoc guacamole ellenőrző összeg hiba miatt, lavender 7-es hiba: Are you installing onto the correct device? Seach online for error 7. Mind official

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2966) G48 válasza azimut (#2965) üzenetére


G48
senior tag

FW kell neki.

Lehet azzal valamit kezdeni hogy a kernel ébrentart, órákon át, és merít dozeban? DerpFest, Genom kernel.

[ Szerkesztve ]

(#2967) Gloob válasza szunyi777 (#2964) üzenetére


Gloob
addikt

Lassan kezdem érteni. Anno a Redmi Note 4-nél is kellett egy Lazy-flasher, ami twrp és root esetén kikapcsolta a gyári miui-n a boot ellenőrzést. De csak a gyári miui-n kellett, az egyéb miui főzött rom esetén nem, mert azok már alapból kikapcsolják ezt. Ilyen a miui.hu rom is, az EU Dev is. Ezért nem kellett nekem használni. No meg az OrangeFox-ban is ki lehet kapcsolni. Ha ez nincs kikapcsolva, akkor, ha valaki egy gyári romot rootol Magisk-kel, vagy SU-val akkor kemény bootloop az eredmény!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#2968) G48 válasza Gloob (#2967) üzenetére


G48
senior tag

Én viszont nem értem. Sose tettem fel vbmeta-t MIUI-hoz, mindig indult Magisk-el. A DerpFest írja a vbmeta-t.

(#2969) Gloob válasza G48 (#2968) üzenetére


Gloob
addikt

Gyári miui, tehát nem Dev romról van szó? OrangeFox van fent, és nincs benne kikapcsolva az ellenőrzés? Mert, ha igen, akkor én sem értem már. 😀 Akkor mégsem az, amire gondoltam.

Samsung Galaxy A52S

(#2970) G48 válasza Gloob (#2969) üzenetére


G48
senior tag

Nekem már az összes MIUI (Global, EEA, Xiaomi.eu) volt fent. De vbmeta soha. Most tettem fel, hogy írta a DerpFest. De előtte minden jó volt, most vbmeta flash után is.
(Mondjuk én ennél a telefonnál nagyon sok mindent nem értek.)

Lehet kérdeztem már de Neked a "EU Dev rom" melyik ROM-ot jelenti?

(#2971) Gloob válasza G48 (#2970) üzenetére


Gloob
addikt

A Xiaomi.eu Developer 9.7.25 weekly a jelenlegi. A china devből készül.

Samsung Galaxy A52S

(#2972) szunyi777 válasza Gloob (#2967) üzenetére


szunyi777
őstag

Így igaz! Ha maradni akar valaki a hivatalos miui romon bl nyitás és root után akkor kell. Elvileg! De passz, sose próbáltam, csak olvastam róla.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2973) azimut válasza szunyi777 (#2972) üzenetére


azimut
aktív tag

Na, akkor mi is az a 7-es hiba? Csak az AOSP ment fel, a többi nem.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2974) G48 válasza Gloob (#2971) üzenetére


G48
senior tag

Erre gondoltam. Köszi.

(#2975) G48 válasza azimut (#2973) üzenetére


G48
senior tag

FW-t próbáltad? Nekem is volt 7-es, de hogy mi a megoldása? #1772 körül van valahogy...

(#2976) fa4hu válasza szunyi777 (#2959) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Próbáltam beleírni. Ránéznél az összefoglaló Nem gyári ROM 2. pontjára, mennyire lett kerek? Köszi!

(#2977) szunyi777 válasza azimut (#2973) üzenetére


szunyi777
őstag

O1. OrangeFox-R10.0.1-Stable-lavender van fent? Ha nem akkor ezt.
2. Frissítsd a firmware-t. Flash recovery.

Az alapsávnak (midem) erre kell frissüljön

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2978) szunyi777 válasza fa4hu (#2976) üzenetére


szunyi777
őstag

"5. Recovery-ben Wipe cache, Dalvik, system, data"
Kiegeszitenem wipe internal storage is. Akkor tiszta telepítés és így érvényes a 6. Pont.

"Minden újabb kernelcsere, nem gyári ROM-csere után el kell végezni a Universal-F2FS-Fstab-Patch-Lavender.zip és a Magisk újratelepítését."
Az Universal F2fs csak akkor kell ha F2fs a rendszer, ezt is valahogy fogalmazd ebbe a sorba. És esetleg a dirty rom flash után is.
Minden kernel csere vagy rom frissités (dirty flash) után kell wipe cache és dalvik!
Dirty flash nem igazán ajánlott, de nekem nem szokott gond lenni ha kijon egy frissítés a rendszerhez. Havoc-OS. Mindig tiszta telepítés ajánlott, full wipe!
Google fiokból, titanium backup al, és rom setting backup al minden app, beállítás vissza állítható.

Bele írnám a firmware frissítést is amivel pár hsz el ezelőtt írtam. Általában xda-n az adott rom első posztjaban írjak ha szükség van rá. Célszerű frissiteni. Error 7 régi recovery vagy régi firmware utal. Hirt ennyi

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2979) fa4hu válasza szunyi777 (#2978) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Köszi!

Viszont ha wipe internal storage, akkor nem utána kellene a recovery-t újrarakni és csak utána újraindítani?

(#2980) telefon6310


telefon6310
tag

Sziasztok. Valkinek van ötlete, hogy a billentyűzetről hogy lehet kiírtani azt a röhögő fejet? Folyamatosan rányomok gépelés közben, aztán már küldöm is a gifeket. Elég bosszantó.

(#2981) azimut válasza szunyi777 (#2977) üzenetére


azimut
aktív tag

Mindent az összefoglalóban szereplő hivatkozásokról töltöttem. Orange fox: OrangeFox-R10.0-1-Stable-lavender. Firmware: fw_lavender_miui_LAVENDERGlobal_V10.3.6.0.PFGMIXM_8c74282d30_9.0, flasheltem.

A "telefonról" menüpontban nincs alapsáv verziója. Több kísérletem volt más rom-mal, 7-es kód, piros feliratok. Na, most mi nem jó?

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2982) Viktor0610 válasza telefon6310 (#2980) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A vesszőn nyomj hosszan, majd a katt. a fogaskerékre, azon belül Beállítások, és kapcsold ki a Hangulatjelek kapcsolójának megjelenítése opciót.

(Most kapcsoltam én is ki, ugyanezen okból. :((( :DDD )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2983) dave987 válasza telefon6310 (#2980) üzenetére


dave987
aktív tag

Billentyűzet beállításai\ Hangulatjelek kapcsolójának megjelenítése.
Nem nehéz megtalálni. :K

(#2984) fa4hu válasza azimut (#2981) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

A gyári ROM-ot???

(#2985) azimut válasza fa4hu (#2984) üzenetére


azimut
aktív tag

Nem, néhány másikat, 2 aosp, havoc, ilyesmik. Most visszatettem a gyárit. Ezt a csontot nem engedem, amíg bele nem tanulok.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2986) Gloob válasza azimut (#2981) üzenetére


Gloob
addikt

Én a helyedben MyFlash-el egy gyári romot flashelnék fel, de nem recovery-s romot, hanem egy fastboot romot. Arra vigyázni kell, hogy a MyFlash ne zárja vissza a bootloadert. Van egy pipa erre vonatkozóan, azt ki kell venni. A fastboot rom helyre teszi a modem részt, a particiókat, vissza teszi a gyári recovery-t. Aztán lehet előlről kezdeni mindent. Én a dolgokat inkább a saját oldalunkról tölteném le.

Samsung Galaxy A52S

(#2987) fa4hu válasza azimut (#2985) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Akkor miért a gyári ROM-ot írod??? Én már elvesztettem a fonalat, javaslom, tedd azt, amit Gloob írt, fuss neki még egyszer nulláról.

(#2986) Gloob:

Az összefoglalóban minden hivatkozás a gyári/fejlesztői oldalakra mutat.

(#2988) G48 válasza azimut (#2985) üzenetére


G48
senior tag

👍

(#2989) szunyi777 válasza fa4hu (#2979) üzenetére


szunyi777
őstag

Internal storage wipe után is marad a recovery, de az addons ok tűnnek el, ezért kell újra a flash recovery, hogy újra létre hozza a a belső tárhelyen.
Lehet előtte és utána is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2990) azimut válasza Gloob (#2986) üzenetére


azimut
aktív tag

Most gyári 10.3.5 EU rom ismét, igaz recoveryből. Eddigi eredmény: van nyitott bl-em, és orangefox-om. Mérleg: Pixel Experience, Resurrection Remix, Havoc Os nem megy fel (piros hibaüzenet, valami 7-es error). AOSP Extended simán megy. Ezek a megoldandó feladatok.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2991) azimut válasza fa4hu (#2987) üzenetére


azimut
aktív tag

Ezen a vason néhány perc az ilyesmi, nagyon élvezetes. Na, akkor ismét elölről: orangefox újratöltés.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2992) Oldbiggy válasza azimut (#2991) üzenetére


Oldbiggy
tag

Próbáld meg a hozzá ajánlott Twrp-vel feltenni a romokat.

[link]

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#2993) azimut válasza Oldbiggy (#2992) üzenetére


azimut
aktív tag

Orange marad, nem itt van a hiba. Orange-t kétszer is telepítettem, remélem jól:

1. Parancssorból: fastboot flash recovery recovery.img (ahol a recovery.img az orangefox tömörített mappából van)
2. Recovery újraindítás, majd innen is .zip flash.

Aztán mehet a rom. Nem megy, csak az aosp. Korábbi hibaüzik.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2994) szunyi777 válasza azimut (#2993) üzenetére


szunyi777
őstag

Firmware-t frissítetted?

Oldbiggy
Havocos hez Orange FOX van ajánlva, annak mennie kell!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2995) BSOD válasza azimut (#2990) üzenetére


BSOD
senior tag

A 7-es hiba elvileg nem megfelelő rom, gyakorlatilag firmware-t kell frissíteni, ahogy Szunyi írja. A 10.3.5 után már mennie kellene.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2996) azimut válasza szunyi777 (#2994) üzenetére


azimut
aktív tag

Minden variációt kipróbáltam. Kérlek, ha időd engedi add meg a rom és a firmware működő verziószámait. Most orange+AOSP Extended van fenn, lehet, hogy az orange nem tökéletes. Mit ellenőrizzek benne, amiről meg lehet állapítani, hogy nem teljes?

Volt egy ilyen variáció: gyári 10.3.5 EU+orange, ez szintén működik. Írtad, ezért Orangefoxot újraflasheltem. Jelszó bizbasz, ezt nem lehet megkerülni, rekó újraindít, erre a fájlrendszer jól megváltozott. PC-n csak Fox könyvtár látható. Na jó, ekkor ismét aosp, most itt tartok.

Tanulság: nagyon sok apró csapda van itt, de bizony Isten addig próbálkozom a tiszta telepítéssel, amíg nem tudom rekonstruálni lépésről lépésre. Vissza a kályhához: most (akár elölről kezdve) hogyan kezdjek neki? Célom: Orangefox,+ HAVOC OS, egyelőre ennyi. Bosszúságaim ellenére iszonyatosan élvezem.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2997) azimut


azimut
aktív tag

Egy kezdő balfék bénázásai bl-nyitás ügyében. A sim kártyám nem adatkapcsolatos, flottás, nagyjából a felső paleolitból, nevezzük X simnek, kértem kölcsön adatkapcsolatost, ez Y sim.

Az összefoglalóban lévő hivatkozás MI account létesítése után adatlap kitöltését írja. Nem! A kérelem az maga a MI unlock menüpontra kattintás. Előtte X sim kivesz, Y sim (adatkapcsolat) be, csak így kommunikál a MI-vel, sem előtte, sem utána nem volt rá szükség, szimplán wifivel elboldogultam. A MI accountom az X simhez rendelt. Ez speciális, csak engem érintő probléma, legtöbb tulajnak adatkapcsolatos a simje. Nekem 168 óra jutott, percre ki is pengették.

A nyitás természetesen gyalult mindent, mindenkinek javaslom, hogy újraindítás után a kezdő lépéseknél a Google beállítást hagyja ki, nekem fél napom ment el azzal, hogy "fogja munkára a google-t" képernyőnél nem ment tovább. A fiókot később állítottam be.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#2998) zorzy4 válasza zorzy4 (#2931) üzenetére


zorzy4
őstag

Esetleg erre valakinek van valami megoldása?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#2999) G48 válasza azimut (#2996) üzenetére


G48
senior tag

FW

(#3000) G48 válasza zorzy4 (#2998) üzenetére


G48
senior tag

Én lefagyasztottam. De úgy a MiCloud-nál nincs szinkronizáció.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.