Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- mefistofeles: Az újkori csalók...
- Victoryus: Rapoo VT9Pro egér
- Gurulunk, WAZE?!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
Új hozzászólás Aktív témák
-
Claude Leon
senior tag
válasz
hstanley #149 üzenetére
Akkor alaposabban nézz utána. Nem nyílt forráskód, a binárisok pedig csak x86-hoz vannak.
Persze biztosan van mód málnán x86-ot szimulálni, de nem hiszem, hogy úgy abból a riscből elég erő maradna bármire, pláne, hogy az a szimuláció komplett rendszer kell legyen, mert nem a taszk i/o-ját szeretnéd helyben elemezgetni. -
hstanley
újonc
Sziasztok!
TeamSpeak 3 szervert tudnék futtatni a Raspberryn. Elvileg menne, mert mindegyik oprendszer, ami fut a málnán linux kernel, de több külföldi fórumon olvastam, hogy nem lehet futtatni rajta, ellenben találtam több videót is Debian Linuxon futó TS3 szerverről. Szóval remélem tudok segíteni, hogy eloszlassuk a kételyeket ekörül.
Köszönöm szépen!üdv.: S.
-
noorbertt
őstag
válasz
Ereshkigal #142 üzenetére
Nem banan de esetleg cubietruck is erdekes lehet ha gondolod.
-
Blaise
veterán
válasz
Ereshkigal #142 üzenetére
Az OS támogatás engem is érdekelne.
-
Ereshkigal
őstag
Egy Banán megvételén gondolkodom én is a Pi helyett.
Volt nálam egy darabig egy B+, dobtam rá én is Archot, és nagyjából végigzongorásztam, amiket te, illetve kiéltem még a linuxos hajlamaimat rajta. Nagyon lassúnak találtam a letöltést, az ftp kapcsolatot, aztán utánaolvasva kiderült, nem nálam a hiba, ennyit tud ez a hibrid (kókány) ethernet-usb vezérlő. Mondjuk pár nap után már megszoktam, de a transmissiont bizony át kellett konfigolni, mert több torrent egyszerre történő indításánál volt, hogy egy idő után megfagyott a rendszer (pingelni még tudtam, de egyébként se kép, se hang). A proci is kevés neki, általában az egekben van a procihasználat, ha teljes sávszélen fájlművelet van.
Az erősebb proci nem árt, és ha jól tudom, az usb sincs összeházasítva az ethernettel. De ami ennél is jobb, hogy van egy SATA rajta. Amitől félek, hogy nem tudom, milyen a támogatottsága OS téren. Te tudsz erről valamit, mennyire stabilak vajon a Banánra hegesztett disztribúciók?
-
qsotre
csendes tag
Sziasztok. Én is körülbelül hasonló dolgokra szeretnék befogni egy Banana PI-t csak szeretnék hozzá egy egyszerű igényes felületet.szerintetek az XBMC -t még tudná kezelni a kisgép ?
-
GÁgpstpn
tag
Hát én az x86-os asztali gépre nem tudtam feltenni se az Arch-ot, se a Chakra-t, de nem baj mert megoldottam Windows Server 2008-al + 1-2 másik programmal. Lehet hogy windows, de azért jól működik minden. Már csak a calibre szerverrel kell csinálni valamit hogy rendszerinduláskor induljon és ne legyen parancssori ablak.
-
noorbertt
őstag
válasz
PandaMonium #136 üzenetére
perpillanat egy uj rendszer telepitese elott vagyok, csak meg erot kell vennem magamon
es a mostani root jelszavat nem valtoztattam ami azonos az userevel
/Ez egy teszt rendszer/
Mindenesetre lekapcsoltam a Port Forwarding opciot.
Addig biztonsagossatetel lesz a kovetkezo tanulmany -
-
#19617792
törölt tag
válasz
noorbertt #132 üzenetére
WAN IP address kell, ehhez kell rendelned egy dinamikus DNS-t, mint dyndns, no-ip vagy freedns, stb. bármelyik megteszi (mégjobb, ha valamelyikhez van a routeredben támogatás, de anélkül is megcsinálható, freedns egyszerű ilyen szempontból)
kell egy fix LAN IP a gépedhez, ezt megoldhatod routerből pl.
ezután kellenek a szolgáltatások, amiket használni akarsz a gépen, de alapvető eléréshez SSH Linux esetén. Windowsnál Remote Desktop cucli-mucli. beállítasz neki egy portot (SSH-nál mást, mint az alap 22, arra szeretnek a script kiddiek bekopogni, feleslegesen spamelve a tűzfal logot...), ezt a portot forwardolod a routeredben a korábban megadott fix LAN IP-re.
asszem nagyjából ennyi elég is az alap eléréshez. -
doc
nagyúr
válasz
noorbertt #128 üzenetére
az altalad leirt backupot (es meg rengeteg mast is) tudja a Time Machine (bar az csak Apple gepeken elerheto)
a 'kulso' elereshez az altalad felsoroltak nem alkalmasak onmagukban, elso korben valahogy latnod kell az eszkozt egy kulso IP-n keresztul (ha ez megvan, akkor johet akar a vpn vagy a megosztasok configuralasa)
-
noorbertt
őstag
Nagyon tetszik a cikk! Igaz en Cubie vonalon csinalgatom ezt Debian alappal
En a kepeket owncloud segitsegevel szinkronba tartom ket laptopon. Bitonsagi mentesnek az egyik gepen beallitottam heti backuppot a Kepek mapparol /Meg ha mar alapon akkor a homet is mentem/ az a backup titkositva felkerul egy kulon particiora a Cubien es var a seggen...
Kesobbiekben olyat is szeretnek hogy ezek a biztonsagi mentesek /gep, kepek es telefon programok/ egy kulso vinyora keruljenek ami titkositva van.
Pl havonta felcsatolja maganak, majd atszinkronizalja hogy ne keljen ujrairni foloslegesen es ha minden kesz lecsatol.Ezt hogy lenne erdemes veghez vinni szerintetek?
Fentebb olvastam biztonsagi megoldasokrol is kulso elereshez. Azokrol is irhatna valaki aki ert hozza
Hogy erdemes internetre tenni a kicsiket hogy az biztonsagos legyen?...
Egy elsos hszbol pl ezek voltak javasolva:
- RADIUS kiszolgáló telepítése és behangolása, így "feltörhetetlen" lesz a hálózatod (legalábbis könnyebb lesz feltörni a szomszéd wifijét és téged békén hagynak)
- Samba kiszolgáló telepítése, központi felhasználóhitelesítéssel.
- Távoli elérés biztonságosabbá tétele VPN kiszolgáló telepítésével. -
doc
nagyúr
na jo, elegem van, ez a 'drive' egy kalap... kecskebogyo
torolve, marad a grive -
doc
nagyúr
válasz
PandaMonium #125 üzenetére
attol meg lehet hogy jol mukodik
most beizzitom mindkettot, aztan kerdezz ra idovel hogy mik a tapasztalatok
csak a "korites", az borzalmas -
doc
nagyúr
válasz
PandaMonium #122 üzenetére
kiprobaltam, nem vagyok lenyugozve...
Eloszor is brutalis meretu fuggoseget akar. A Go mar onmagaban is tobb mint 100MB
, ehhez kepest az hogy mercurial is kell neki mar aprosag.
A Go kornyezet meg a hasznalata szinten eleg gaz, de vegul is osszerakhato. A program maga is eleg gaz (pl. --help -re latszik hogy probal helpet adni, de hiaba, parameterek nelkui meghivva mar kiir egy normalis helpet)
szerintem meghagyom mindkettot, kulon konyvtarra, az egyik, mondjuk a grive csak letolteni fog (igy ott az is megmarad ami valahogyan torlodik), a drive meg megy szinkronizalasra
csak hogy tuti legyen
-
doc
nagyúr
válasz
PandaMonium #122 üzenetére
igen, az volt az elso amit kidobott a gugli
elso korben a Go fuggoseg miatt nem akartam nekiesni, es ez a push/pull sem igazan szimpatikus igy hirtelen, ki kene probalni rendesen mindenfele use case-ekkel, aztan vegul is elkepzelheto hogy az lesz grive helyett
-
PandaMonium
őstag
Jó ötlet. Durva, hogy még mindig nincsen hivatalos Google Drive alkalmazás linuxra annak ellenére, hogy két és fél éve ígérgetik. Egyébként a "drive" -on még nem gondolkodtál el? Egy Google dolgozó készítette, sőt a Google nevén van copyright-olva (viszont nem hivatalos kliens). Hasonló módon működik mint a git: init, push, pull parancsokkal tudsz feltölteni vagy szinkronizálni fájlokat, egyedül a background sync hiányzik belőle de ahogy olvastam most is csak crontab-al használod a grive-ot. Jelenleg ez az a dolog ami legközelebb áll egy hivatalos klienshez.
-
doc
nagyúr
beizzitottam egy Google drive megoldast is, par mondatban ossze is foglaltam az "aprosagok" oldalon
-
Zzenit
tag
Sziasztok!
A sambát, hogy lehet beállítani, hogy a rendszerrel induljon, nekem vhogy nem működik crontabbal.
Ha lenne egy VPN (Hamachiszerű) beállításleírás annak is nagyon örülnék.
A MediaTombot próbáltad?
Üdv:
Zzenit
-
Szomj4s
tag
Gratulálok én is a cikkhez, nagyon jó lett
Én is használom otthon folyamatosan a málnámat, amit ellát:
fileserver - 2 hdd
smb
torrentkliens, hozzá mobilon és laptopon transmission gui! (imádni fogod, ha kipróbálod!)
vpn
dinamikus dns frissítés
xbmc-t szolgál ki, amit nagyon ajánlok szintén! Felirat letöltés a felületen, a film elindulását követően, kicsit bonyolult volt belőni (nekem egy minix neo 5-ös van erre a célra otthon, de nagyon megéri!!! Ezt persze yatse-val irányítom mobilról, ami pedig a legkényelmesebb - persze ha hívnak telefonon, nehéz leállítani a filmet)
ha kérdés van, szívesen segítek bárkinek
(amúgy most tervezem egy microserver n40l vásárlását, úgy már kicsit nagyobb távlatok is nyílnak majd)
-
rollair
csendes tag
Rendben, köszönöm. Ez most adott egy nagy lökést és végül sikerült kijönnöm a zsákutcámból.
Mivel egyelőre nem akarok távolról beavatkozni otthon semmibe, így elég a monitorozás: ennek szellemében beszéltem a honlapomat hostoló cég tech gurujával is, aki azt javasolta, hogy a Pi-ről töltsem fel a honlapomra az adatokat, amiket ott meg akarok jeleníteni.Erre a curl-t javasolta, amit nagyon egyszerű belőni -nekem Debian (Raspbian és Occidentalis) működik a RPi-n, ám egyelőre a desktop Ubuntun próbáltam csak ki. Az időzítést pedig crontab-bal csináltuk meg: aki nem ismerné, ez egy text fájl (előszedhető a >>crontab -e<< paranccsal), amiben 5 mezőn meg lehet adni az időzítést és a gyakoriságot (perc-óra-nap-hónap-hét napja alapon), utána pedig azt, hogy mit csináljon. Én eléggé kezdő vagyok, de semmi nehézséget nem okozott a használata.
-
vjozsef
senior tag
Ha eluralkodik rajtam a paranoia, esetleg lehetne cloudos tárhelyre szinkronizálni a mentést (ehhez persze kell keresni olyat, ahol 100GB nagyságrendű adatot tárolhatok)
Vagy vmi otthoni felhoszolgaltatas, pl owncloud, es anyoshoz/rokonhoz eltenni egy masik raspit/cubie-t/stb hdd-vel ami bejelentkezik vpn-nel hozzad es...
-szinkronizalja a felhobe
vagy
-rsynckel atemelistb.
En ezt fogom tenni, SSDvel, raspival, blackbox lesz.
-
Layne
csendes tag
Mi a râk az a Raspberry Pi
-
agent_k
őstag
Nekem ez a felirattal streameles a furcsa vagy inkább hihetetlen. Nyilván bennem van a hiba, mert nem
tapasztaltam még eleget, de J1800-as megoldással, bármi fullra hajtotta a procit transkódolás során. Akadt, pufferelt, élvezhetlen volt TV-n is meg neten nézve is. J1900-zal ez megoldódott, de ez a Rasberry messze alatta marad ezeknek az alaplapoknak. Hogy lehet, hogy mégis on-the-fly tudja a filmre égetni a feliratot? -
bimbiri
tag
A Win-Lin vitához csak annyit, mindig a feladathoz választunk eszközt. Szerintem nincs jó vagy rossz rendszer, csak az elvégezendő feladatra nem a legalkalmasabb. A rendszer használatának egyszerűsége vagy bonyolultsága csak részletkérdés, az tanulással elsajátítható. Amiben egyedül csak a lustaságunk akadályoz meg. Igaz, én (már) nem tudom csak tanítom. De azt látom, hogy az ifjú szakemberpalánták is idegenkednek a parancssor használatától. Kell 4-5 hónap amire hozzászoknak és megismerik a használatát. Pedig náluk adott a motiváció is. A csomagkezelők is tudnak meglepetést okozni. Különben is, aki nem forráskódból fordítva telepít, az csak mímeli a Linuxot!!!!
-
bimbiri
tag
válasz
Ereshkigal #69 üzenetére
Bocsi a kicsit megkésett hozzászólásért, de csak most kerültem gép elé. Saját R.Pi-m 2db 2TB HDD-vel (WD green módosított lekapcsolási idővel és egy Toshiba akármi) induláskor 22W, normál működés közben (torrent miatt pörögnek a vinyók) 17W villamos teljesítményt vesz fel.
-
válasz
PandaMonium #105 üzenetére
"akinek egy marék döglött lepkétől több esze van az simán megtud oldani rajta mindent amire szüksége lehet"
Én most kattintottam egy usernél a "Run this Java applet?" ablakban az OK-ra. Elolvasta, nem értette, miért kérdez ilyet, amikor egy ilyen alkalmazást akart használni.
Ezeknek mindegy, milyen OS. Ismeretek, gondolkodás nélkül az ilyen dolgokat, mint akár egy telefon, nem lehet használni. -
PandaMonium
őstag
válasz
KaiotEch #104 üzenetére
Ahogy valószínűleg Windows-ot sem. Nem kell ennyire túllihegni ezt a "linux a kockáknak való" témát, akinek egy marék döglött lepkétől több esze van az simán megtud oldani rajta mindent amire szüksége lehet. Ráadásul nem muszáj rögtön Arch-al kezdeni, ott egy kismillió disztró ami alapból grafikus felülettel (vagy legalább grafikus telepítővel/telepítő scriptel) érkezik, azokat is lehet használni.
Szerk.: Ja, jó, nem esett le a vicc. Kéne már egy kávé.
-
válasz
dynamicrossh #103 üzenetére
Érdekes, Vásáry Andrét nem láttam még linuxot telepíteni
-
dynamicrossh
tag
Van grafikus csomagkezelés ahol egy kattintás az egész meg van grafikus konfigolás is. Csak ha nem lennél ennyire buta tudnád hogy egy szerverre, főleg egy ilyen kis erőforrásúra nem szokás gui-t rakni mert egyrészről erőforrás pazarló, másrészről egy herélt csimpánz is feltelepíti ezeket nélküle is.
-
PandaMonium
őstag
Milyen kismillió parancsról beszélsz? apt-get install [csomagnév] vagy pacman -S [csomagnév] nekem nem tűnik túl bonyolultnak. Egyébként Linux-ra sok grafikus csomagkezelő van, pl. Synaptic amin ugyan úgy el lehet végezni a csomagok managelését és még tudni sem kell a parancsokat és a hozzájuk tartozó kapcsolókat. Egyébként a parancssoros programok 90%-a jól dokumentált Linux alatt, ezért nem kell guglizgatni, elég egy "man [parancsnév]" és megnyitja a program dokumentációját. A konfigurálásnak pedig a legtöbb esetben tényleg utána kell nézni, még szerencse, hogy Windows alatt nincs ilyen gond mert nincs is mit konfigurálni (vagy ha van akkor is általában jóval szegényesebben mint *nix alternatíváknál).
-
doc
nagyúr
" Úgy néz ki, hogy sehogy, jól látom?"
teljesen jol
" a reverse SSH tunnel még ennél is jobb és "elvisz" a Pi webserverére, majd ott -akár távolról is- elindítasz egy zenét, vagy böngészed a könyvtáradat?"
pontosan ahogy mondod
a gyakorlatban ez nalam ugy nez ki hogy belepek a VPS-emre ssh-val, majd onnan a Pi-re:ssh user@localhost -p 2222
(mivel a VPS 2222-es portjara kotottem ra a Pi 22-es portjat, vagyis kozvetlenul oda tudok belepni ssh-n)
sot az is egyszeruen megoldhato hogy barhonnan a VPS megfelelo portjara ssh-zva mar a Pi jelentkezzen be, de ennyire nem akartam kirakni a netre szegeny malnat
Új hozzászólás Aktív témák
lo A sokoldalú Raspberry Pi mint mindenes háziszerver linux alapokon: torrent, multimédia, backup és ami még kellhet.
- Kézilabda topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- BestBuy topik
- DOOM: The Dark Ages - Megérkeztek az első értékelések
- Tudományos Pandémia Klub
- Azonnali fotós kérdések órája
- Fotók, videók mobillal
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5g 8/256gb - Szép állapot, akár beszámítással
- LG 70UN74003LA Smart LED Televízió, 70" (177 cm) - 4K Ultra HD, HDR, webOS
- TP-Link RE650 AC2600 (RR650) WIFI hatótávbővítő
- BONTATLAN Új Iphone 16 és 16 Plus 128-512GB 1év APPLE garancia gyári független Deák AZONNAL Átvehető
- ÚJ Bontatlan iPad Air 6 - 7 gen 11 és 13 Minden szín 1 év Apple Garancia Azonnal Átvehető DEÁK Térné
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12600 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB CM CMP 510 Corsair 650W
- Samsung Galaxy A16 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A14 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest