Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) meoindil


meoindil
aktív tag

3 Packs code: PlayDMU

(#2202) ldave


ldave
Topikgazda

Milyen az új standard? Még sajna nem igazán volt időm átnézni az új lapokat.

A Slime draws near! Command?

(#2203) 0karmacoma0 válasza ldave (#2202) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én hosszú kihagyás után tértem vissza. A teljes gyűjteményem kirotált, csak 50-15 wildcard maradt az induláshoz, szóval olyan baromi sokat nem kísérletezgettem. Alapvetően erős Black kártyák köré épülő midrange deckek dominálnak most.

Én fehérrel kombináltam, egyrészt mert mindig is szerettem az Orzhov lapok designját(Izzet után a második nagy kedvenc), valamint ehhez nyitottam a legtöbb jó lapot. Nem néztem konkrét decket, a japán verseny és a metában keringő deckekből raktam össze egy wildcard barát kombinációt. A legnagyobb sztár a Wedding Announcement de Elspeth is sok meccset hozott nekem a semmiből. A Phyrexian Missionary az elején hatalmas király volt, de egyre több a graveyard hate, szóval már inkább csak a lifesteal tartja a deckben.

A most szinte minden deckben előforduló fekete váz ugye brutálisan erős. Lilliana gyorsan el tud szaladni a meccsel, a Meathook kinyírja az aggrót, és van mellé egy csomó jó removal. Sheoldredből csak egyet futtatok, könnyű megoldani, de ha az ellenfél kifut a leszedésekből gyorsan nyomasztóvá válik. A meta érezhetően próbálja megoldani a "fekete midrange problémát" és egyre több a mono blue tempó és az olyan midrange deck ami elég széles Lili ellen de elég magas, hogy a meathook ne legyen extrém vaule(Monowhite, Selesnya Enchantments). Ezek ellen egyébként jó választás volt a BW, de a monoblack controll jókora előnyben van ellenem az Invoke despair miatt. Utóbbi szinte mindig leradíroz a pályáról. Sokan próbálják splashelni a kéket vagy a zöldet a fekete-valami deckjükhöz, a Jund ellen kifejezetten gyengén teljesítek. Esper is nagyon vonzó, hogy be tudjak rakni pár counterspellt és/vagy megoldást, de egyelőre kivárok, mert nagyon drága lenne lecraftolni a landbase-t.

Őszintén szólva sok olyan szinergiát ami elvisz a hátán egy top tier midrange decket nem láttam még. Leginkább arról van szó, hogy rotáció elején kicsi a cardpool és az olyan abszurd vaule lapok mint a Wedding, Underdog vagy a Fable elviszik a hátukon a deckeket. Talán a Rakdos Anviles Bloodtokenes végtelen pingelése van hozzá a legközelebb, de sztem azt egy jobb control deck le fogja radírozni. Én szeretem a midrange deckeket szóval élvezem ezt a metát, iszonyú jó meccseket játszok, de elképzelésem sincs mi lesz a top tier deck 1 hónap múlva. Tippre a Jund.

Mielőtt lecraftoltam ezt a decket, egy nulla rare-es Izzet tempo deckel farmoltam a napikat ott a Shore up, Balmor, Phoneix Chick hármas hozza a meccseket, és néha az Electrostatic inrantry is durván meg tud szaladni.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#2204) meoindil


meoindil
aktív tag

Új kód:
playDMUA

(#2205) meoindil


meoindil
aktív tag

Nagyszerű! Mire nagy nehezen rászánom magam, hogy elköltsem a kevés wildcardomat utána nerfelik a mono blacket természetesen. :D

(#2206) ldave válasza meoindil (#2205) üzenetére


ldave
Topikgazda

Meathook ban szerintem korrekt döntés volt. Nekem is minden fekete paklimban ott van a lap.

A Slime draws near! Command?

(#2207) meoindil válasza ldave (#2206) üzenetére


meoindil
aktív tag

Persze értem az okát, valóban nagyon erős lap. De kérdés mennyire maradnak használhatóak nélküle a deckek.

(#2208) ldave válasza meoindil (#2207) üzenetére


ldave
Topikgazda

Az majd kiderül a tényleges ban után. Szerintem átveszi a helyét pár sima kill és discard lap.

A Slime draws near! Command?

(#2209) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Segítenétek megérteni a rotáció működését?
How does set rotation work?
Each year, new Magic sets are released and added to Standard. Once per year, when the fall set releases, the four oldest sets in Standard rotate out.

What Sets Are Legal in Standard?
Dominaria United Streets of New Capenna Kamigawa: Neon Dynasty Innistrad: Crimson Vow Innistrad: Midnight Hunt
Ha megjelenik az új kiegészítő (The Brothers' War) november 18-án, akkor csak a 'Dominaria United' marad a Standard formátumon? Jól értem?

Előre is köszi! :R

(#2210) ldave válasza SATA_boy (#2209) üzenetére


ldave
Topikgazda

Szia! Nem teljesen. Idén már megvolt a Standard rotáció a Dominaria United megjelenésével, most jövő őszig csak bővül majd ez a lista, ki nem vesznek.

A Slime draws near! Command?

(#2211) SATA_boy válasza ldave (#2210) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Köszönöm a válaszod, akkor ezek szerint érdemes kraftolni teszem azt Innistrad-os lapokat is, nem fognak kirotálni, csak jövő ősszel - szuper! :)

(#2212) ldave válasza SATA_boy (#2211) üzenetére


ldave
Topikgazda

Igen, jövő ősszel a Dominaria United előtti setek esnek ki a Standardból, de Explorer és Historic módban továbbra is játszhatóak lesznek.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#2213) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Hölgyek, Urak, újabb kérdések. :)

Ha olyan lapot bontok, amiből már megvan a négy darab, akkor az újonnan bontott lap veszendőbe megy, vagy kompenzál a rendszer érte valamilyen módon?

Illetve a Mastery Orb-ok tulajdonképpen kozmetikázásra valók csak? Izgő-mozgó képes lapok, meg kártyatokok, ilyesmi?

Köszi előre is!

(#2214) ldave válasza SATA_boy (#2213) üzenetére


ldave
Topikgazda

Van egy Vault része a játéknak, a negyediken túl nyitott common és uncommon lapok oda kerülnek és ha elér ey bizonyos mennyiséget, akkor kapsz értük rare és mythic wildcardot.

A negyedik túli rare és mythic nyitások gem-et adnak vissza.

A Mastery Orb igen, csak kozmetika az adott set lapjaira.

A Slime draws near! Command?

(#2215) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Új kieg vélemények? Sok izgalmas lap van, de félek kicsit a mono white áradattól. Nézegettem tegnap este a stremer pre-release deckeket. Olyat amit én a spoilerek végén összeraktam magamnak, senki általam követett nem játszott, ami rossz hír mert 99% eséllyel gyenge deck lesz, de legalább az én gyenge deckem. :D

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#2216) ldave válasza 0karmacoma0 (#2215) üzenetére


ldave
Topikgazda

A mono white most is erős (ha gyors win kell, én is azt játszom BO1-ben), végén még visszakapjuk a Meathook-ot? :D
Amit én elsőnek kipróbálok majd az egy BR artifact pakli az új +1 dam enchantmenttel.

A Slime draws near! Command?

(#2217) 0karmacoma0 válasza ldave (#2216) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Amikor elkezdték halmozni a soldier kártyákat, nekem is az volt az első gondolatom, hogy na ezért ment végül a meathook a banlistára. Gyakran fog hiányozni. Szerintem én Bo1-el nem is nagyon fogok erőlködni rankeden.

Az artifactok meglepően jól néznek ki. Remélem lesz jó izzet deck, ami nem tempó. Én egy mardu decket raktam össze, amibe beleerőltettem az olyan lapokat, amit sokan lehúztak, de valamiért nekem nagyon tetszenek(Ashnod, Gix, Gixian Puppeteer, Mishra claimed by the gix). Elneveztem Mishra's greednek (Rettentő greedy deck bunkkbusterrel Fable-el és Weddingel), és örülök majd minden győzelemnek. :D

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#2218) ldave válasza 0karmacoma0 (#2217) üzenetére


ldave
Topikgazda

Kék paklit akkor élvezem, ha nem counterspell a fele :) Explorerben, historicban a Wizardos izzet jópofa.

A Slime draws near! Command?

(#2219) HPAA


HPAA
őstag

előre is bocsánat...🙃


************* censored

(#2220) ldave válasza HPAA (#2219) üzenetére


ldave
Topikgazda

Még így is kevesebb a szöveg rajtra, mint a Questing Beasten :DDD

A Slime draws near! Command?

(#2221) ldave


ldave
Topikgazda

Micsoda pozitív újdonság:

A Slime draws near! Command?

(#2222) meoindil


meoindil
aktív tag

Új kód: PLAYBRO

(#2223) meoindil válasza ldave (#2221) üzenetére


meoindil
aktív tag

Szerintem jó dolog ez a Golden pack!

Persze nem hülyék ők sem - ezzel is ösztönzik az embereket a még több Brothers' War pack vásárlására, mert csak az triggereli a Golden pack számlálót.

(#2224) HPAA


HPAA
őstag

:Y

************* censored

(#2225) ldave válasza HPAA (#2224) üzenetére


ldave
Topikgazda

Mythic packok vagymi? :D

A Slime draws near! Command?

(#2226) HPAA válasza ldave (#2225) üzenetére


HPAA
őstag

bocs , rossz kép :W

de a "simában" is 2 narancs egyszerre... :U :F

************* censored

(#2227) meoindil


meoindil
aktív tag

Újdonságként lehet venni kifejezetten wild cardokat is - a magyar viszonyokhoz képest horror áron persze.

(#2228) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Eddig 5 Bo3-at játszottam, elég érdekes deckek jöttek szembe. UW Solder vagy monowhite nem volt egy se. Mishra, Claimed by Gix és Ashnod várakozásokon felül teljesített, a
Phyrexian Fleshgorger pedig 3 droppként is félelmetesen jó. Gixről nem tudok nyilatkozni mert 11 meccsen egyszer se sikerült felhúzni. :D Játszottam egy meccset az új Esper midrange ellen is. Na ott ez az új 2 drop (Evangel of Synthesis) totál lenullázott. Kicsit félek, hogy folytatódik az Esper uralom(Bár szeretem én is a decket, főleg azzal laddereztem).

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#2229) meoindil


meoindil
aktív tag

Néhány Budget deck ötlet.

(#2230) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Első benyomások a setről:

Két decket hoztam össze saját ötlet alapján.
Az első egy Bo3 Mardu midrange. Ebbe próbáltam minél több új lapot belepréselni. Meglepően jól szerepelt, de sajnos mióta kialakultak a top meta deckek, kezd elhalni. Túl lassú a 4 wedding+4 fable, így on the draw nagyon gyenge, counterspellek ellen meg totál halott, még board után is.
A másik már egy letisztultabb Bo1 Rakdos mid. Ez már ezerszer konzisztensebb, köszönhetően a rengeteg 1 dropnak, és instant speed akciónak. Nem ez bontja le a metát, de pl az agro deckeket totál lenullázza, és nem esélytelen a top deckek ellen sem.

Új lapok:
Ashnod: Imádom ezt a lapot. 1 mana deathtouch. Gyakran prémium removalokat is megeszik, annyira felborítja az ellenfél gameplanjét. Sajnos a többi képességét hiába próbáltam körbeépíteni, nem tudtam kihasználni. Még anvilel se tudtam úgy tokeneket generálni, hogy mindig legyen feláldozni való, mellé meg beférjen a deckbe valami cél, ami irányába rampelünk. El tudom képzelni, hogy a rotáció végére valahogy lesz pár lap ami játszhatóvá teszi, de sajnos legnagyobb bánatomra, a cut down és a duress jelenleg jobb választás az 1 manás spotra(Ahogy valszeg az evolved sleeper is).

Mishra's research desk: Ez egy király lap. Az egyik legjobb a kiegben szerintem. 4 lapot megnézni, 5 manáért elég jó, ahogy van szinergia több más lappal is.

Phyrexian Fleshgorger: Nagyon jó lap. Agro ellen álom, és elég sok mid matchupot is el tud dönteni.

Phyrexian Dragon Engine: Én előzetesen azt hittem ez egy közepes lap, és azért is erőltettem bele a weddinget az első deckbe, mert úgy éreztem csak 3/3ként fog tudni érvényesülni. Na ez nem jött be. Önmagában baromi jó kis lap, kiváló célpont discardolni blood tokennel vagy Fable phase 2-vel. Az unearth-es laphúzás nagyon erős, és meglepően sok lap van most a metaban, ami nem tud optimálisan trade-elni vele.

Mishra, Claimed by Gix: Nem egy rossz lap ez, agro megmarja magát ha kirakod, kikerül pár divatos removalt, de a 4 manás spot annyira erős, hogy nem tudom elképzelni, hogy egynél több elférjen egy jó deckbe. Meld megvolt egy párszor, de nem érdemes számolni vele.

Gix, Yawgmoth Praetor: Bíztam benne, hogy Ashnod mellé nagyon jó lesz, mert senki nem akar igazán blokkolni egy 1/1 deathtuchert, de igazából nem sok hasznot hozott. Sideboardnál szinte mindig kikerült a deckből. Túl sok jó 3 drop van erre a slotra.

Gixian Puppeteer: Ez amúgy egy őrült jó lap. Ha van lent Fable Kiki-Jiki, iszonyú jó copy célpont. A fő gond az, hogy Shieldred összességében jobb. Egyszerűen annyira túl van tolva az a lap, hogy nem éri meg ezt kijátszani helyette. Ha van az ellenfélnél Go for the throat vagy Grasp akkor jobb, de arról meg 90%ban nincs információnk. Ha lenne egy Shieldred ban, szerintem ez azonnal top tier 4drop lenne.

A Dreams of Steel and oil nyert már nekem pár meccset, de valószínűleg jobban jár az ember még egy removallal, a Brotherhood's end meg kiváló sideboard lap.

Kb ennyi volt a bevezető időszak. A meta most kb beáll különböző Grixis meg Rakdos variációkra. Az Azorius Soldier deckekben van még BO3 potenciál, szerintem a fehér és vörös agro megmarad bo1 decknek, elég könnyű ellenfelek sideboard után. Kék tempo sajnos bo3-ban is rohadt kemény ellenfél, de ha jobban optimalizálnám ellene a sideboardot, szerintem 50% fölötti matchup lenne. Bo1-ben rémálom midrange deckel, de alapvetően erre is van kitalálva.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#2231) ldave


ldave
Topikgazda

Közeledik az új set, nekem a mostani metában egy Grixis midrange és egy Mono white humans pakli volt a kedvencem a sok próbálgatás után.
Elején próbálkoztam Rakdos artifact paklikkal, alapvetően tetszett, de a Grixis variánst jobban érzem.

A Slime draws near! Command?

(#2232) HPAA


HPAA
őstag

van valamilyen lehetőség a név változtatására estleg játékon belül ... ? :U

************* censored

(#2233) ldave válasza HPAA (#2232) üzenetére


ldave
Topikgazda

Tudtommal nincs, ha lehet ilyet, akkor csak a supporton keresztül.

A Slime draws near! Command?

(#2234) HPAA válasza ldave (#2233) üzenetére


HPAA
őstag

"...typically do not allow display name changes once you’ve picked one. To make other changes on your account, please follow...."
:O

************* censored

(#2235) ldave válasza HPAA (#2234) üzenetére


ldave
Topikgazda

Ha jól meg tudod indokolni, talán megcsinálják, de gondolom a már nem tetszik kevés lesz :(

A Slime draws near! Command?

(#2236) HPAA válasza ldave (#2235) üzenetére


HPAA
őstag

csak a Magyarországot tenném mögé, valamilyen módon 🙃, különválasztva érthetően

************* censored

(#2237) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Apró kérdés csupán:
Ha sikerült elérni Ranked alatt a Silver fokozatot, akkor sok vesztett meccs után vissza lehet esni Bronze fokozatra, vagy marad az ember Silveren? És persze ugyanez a kérdés a többi fokozat esetén is (vissza lehet-e esni Gold-ból Silver-re, stb.)

Köszi előre is!

(#2238) ldave válasza SATA_boy (#2237) üzenetére


ldave
Topikgazda

Visszaesni nem lehet a fő szintek között, de Silver 4-ről Silver 1-re lehet és így tovább. Silver esetében 1 győzelem még 2 pontot ér felfelé, a vereség -1, Gold-tól kezdve viszont már csak 1 pont a győzelem is, szóval onnantól kezdve lassabb az előrehaladás. Gold-ig érdemes azért elmenni minden szezonban, +500 gold és egy 1 pack a jutalom érte.

A Slime draws near! Command?

(#2240) 0karmacoma0 válasza HPAA (#2239) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

És idén nem lesz rotáció standardban. Elég szomorú. Nagyon szeretem a mostani top deckeket, de reménykedtem benne, hogy kirotál pár mostani nagyágyú, esélyt adva pár izgalmas mom-all will be one lapnak, amik most nem férnek be a metába. Minden deckemben van négy nekem is, de őszintén szólva nagyon unom Shieldredet.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#2241) ldave válasza 0karmacoma0 (#2240) üzenetére


ldave
Topikgazda

Én úgy értettem, hogy idén még lesz a szokásos és utána lépnek át a három éves rendszerre. De lehet rosszul értelmeztem. Viszont akkor Fable ban jöhetne.

A Slime draws near! Command?

(#2242) 0karmacoma0 válasza ldave (#2241) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nálam Fable, Wandering Emperor, Sheoldred, Raffine ami biztosan menne. Az a baj ha ebből a négyesből csak 1-2 lesz banolva, akkor azonnal lesz egy tier 0 deck. Ha csak Fable megy a levesbe, akkor Esper Legend elpusztít mindent, ha Raffine és Shieldred, akkor a Mono White minden elver csak, eltart minden meccs vagy 30 percig, ha Emperor, Raffine és Shieldred megy akkor Grixis és Rakdos fogja reanimálni Atraxát 1 évig. Amúgy Invoke Despair és Bankbuster és Wedding is megérdemelne egy bant, de ennyi lapot már nem lehet kiszedni.

Én azt hittem belátták, hogy hibáztak, és nem lehet ilyen erős lapokat kiadni és az uccsó két kieg azért volt gyengébb, mert az új meta értelmesebb lesz. Erre itt lesz még egy év ezekkel a finomságokkal. Én akkor már Meathookot is visszahoznám, ha örüljön mindenki. :D

Amúgy ez a kedvenc deckem. Valami random kis versenyen láttam meg a listát. Senki nem játszott ilyesmit most PT-n, de nekem nagyon jól teljesít, és kicsit izgalmasabb, mint a többi mostani grixis/rakdos lista.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#2243) ldave


ldave
Topikgazda

Kezd megint siralmas lenni a meta, ma este egymás után 5 Calix pakli jött szembe, előtte-utána Rakdos. Más nem is létezik.

A Slime draws near! Command?

(#2244) meoindil


meoindil
aktív tag

Felkerült Steamre is a játék.

(#2245) ldave válasza meoindil (#2244) üzenetére


ldave
Topikgazda

Remek, akkor biztos lesz jó sok új játékos. De nekünk nem tudom van-e értelme klienst váltani.

A Slime draws near! Command?

(#2246) HPAA válasza ldave (#2245) üzenetére


HPAA
őstag

sztem semmi értelme

************* censored

(#2247) meoindil válasza ldave (#2245) üzenetére


meoindil
aktív tag

Nálam valamiért kilépésnél mindig lefagyott a program. Steames verzióban most ez a hiba nem jelentkezik.

(#2248) ldave


ldave
Topikgazda

Na, kíváncsi vagyok az új Eldraine is lesz-e annyira broken, mint az eredeti volt, ma indul a spolier szezon.

A Slime draws near! Command?

(#2249) HPAA válasza ldave (#2248) üzenetére


HPAA
őstag

anno nagy kedvenc volt
sok máig használt lappal :D

************* censored

(#2250) ldave válasza HPAA (#2249) üzenetére


ldave
Topikgazda

Adventure és Korvold paklikat nagyon kedveltem én is. Remélem Oko is visszatér :D

A Slime draws near! Command?

(#2251) ldave


ldave
Topikgazda

Wilds of Eldraine tapasztalatok? Nekem sajna még nem volt időm belevágni az új lapokba.

A Slime draws near! Command?

(#2252) ldave válasza ldave (#2251) üzenetére


ldave
Topikgazda

Agatha's Soul Cauldron - egyik kedvenc új lapom lett, Surge Engine-nel párosítva jó kis midrange paklikat lehet rá építeni.

A Slime draws near! Command?

(#2253) ldave


ldave
Topikgazda

Nem tudom hasznos infó-e, de Linux-on, Steam alatt már elindítható a Magic Arena kliens, ha a teljes körű Proton támogatás be van kapcsolva. Hivatalosan ugye nem támogatott a platform, nem tudom veszélyes-e a fiókra nézve így játszani, de működik.

A Slime draws near! Command?

(#2254) ldave


ldave
Topikgazda

Daily Deals ma nektek is üres?

A Slime draws near! Command?

(#2255) HPAA válasza ldave (#2254) üzenetére


HPAA
őstag

csak földek vannak

************* censored

(#2256) ldave válasza HPAA (#2255) üzenetére


ldave
Topikgazda

Nekem teljesen üres:

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.