Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) d@minator válasza Lami66 (#10598) üzenetére


d@minator
addikt

Itt írnak is róla: [link] Én nem tapasztaltam, hogy egyszer is ne indult volna valamelyik gép elsőre. Inkább az AEG-ekre van panasz, az nálam is megszokást igényelt..

(#10602) goku888


goku888
tag

Sziasztok
Milyen mosógépet tudtok ajánlani 145-150 ezerig kb . Fekete színű elönyt jelent és elöltöltős legyen
Elöre is köszönöm :)

(#10603) Csorbi válasza goku888 (#10602) üzenetére


Csorbi
addikt

Mi alapján? :F

(#10604) goku888 válasza Csorbi (#10603) üzenetére


goku888
tag

Rossz kérdést tettem fel vagy mi a gond ? :)

(#10605) K53TA


K53TA
tag

Sziasztok,
Idős házaspárnak kellene egy egyszerűen használható felül töltős mosógép. Már ha van ilyen és nincs agyon bonyolítva a programozása.
A keret nem sok, 100ezerben be kellen férjen a vásárlás.
Azt ajánlották, hogy Aeg, Zanussi, vagy az Elctrolux márkák között nézelődjek.

Megnéztem az árúkeresőn a véleményeket, de csak összezavar, mert szinte mindegyiknél van pró és kontra érv.

Esetleg valami konkrét tipp, gyakorlati, vagy szerelői tapasztalat, hogy mégis melyiket, vagy ebben az árkategóriában mindegy? Még egyszer kiemelem, hogy fontos, hogy a használata egyszerű legyen.
előre is köszönöm az infokat.

(#10606) asdf_ válasza goku888 (#10604) üzenetére


asdf_
veterán

Hááát, mondjuk nem mindegy, hogy legénylakásba egyedül, vagy asszonnyal három gyerek mellé.

(#10607) goku888 válasza asdf_ (#10606) üzenetére


goku888
tag

Igen három gyerek és két felnőtt

(#10608) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki, hogy mosógépet kell hogy vegyek
Szeretném kérni a véleményeteket a következőkben , kinéztem két mosógépet :
- LG F4WN609S1
BOSCH WAU28S60BY esetleg még ez WAU28T90BY .
Nem tudom melyiket vegyem, nem tudok dönteni . Amit szánnék rá az max 180000e Ft.
Nagyon sokan az LG -t mondják kicsit tartok tőle, viszont jókat hallottam róla.
A Bosch- ra azt mondják ,hogy már nem a régi minőség török összeszerelés ,nem tudom igazából erre mit lehet adni.Szerintem itt ebben az ár kategóriában nincs nagyon különbség , mindenki a sajátját dicséri és ajánlja ami neki bevált.
Nagyon nagy dilemmába vagyok .
Szerintetek melyiket vegyem ?

Köszi előre is a véleményeteket!

[ Szerkesztve ]

(#10609) Sinesol válasza jocoka75 (#10608) üzenetére


Sinesol
veterán

Elég megbizható a Bosch, tökmindegy hol szerelik össze, ha a minőségellenőrzés ugyanaz, de az LG-vel sincs különösebb gond, kb. vedd amelyik jobban tetszik.
A Bosch-nak nagyobb a választéka, könnyebb lehet ott jobb ár/érték arányút találni, pl. a második, amit linkeltél, kifejezetten jó gép.

Esetleg ezt a Gorenjét is érdemes lehet megfontolni. Általában nem problémás márka és elég jó ár/érték arányú, tuti nem lehet rossz gépe ilyen árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#10610) goku888


goku888
tag

Ezeket a mosógépeket néztem és szeretnék róluk véleményt kérni
Samsung WW80T4540AX/L
Gorenje WEI843

(#10611) K53TA válasza K53TA (#10605) üzenetére


K53TA
tag

Döntöttünk, a szülöknek az Electrolux EW6T3262H mosógépet választottuk, ez győzött meg a legjobban. Az idő meg az évek majd eldöntik mennyire volt jó döntés.
Menü rendszere magyar és a egyértelmű, az elektromos tápkábel hosszú, ahogy a vízcső is.

(#10612) jsystem


jsystem
csendes tag

Szárítógépre tudnátok javasolni valami bevált hőszivattyús masinát? 7-8k ruhához, heti 4-5 szárítás, pici helységben egy mosógép tetején lakna, ősrégi légkivezetéses szárítót váltana.
Jó volna ha a nem kellene, vagy könnyen lehetne tisztítani a hőcserélőjét.
Köszi!

(#10613) Csorbi válasza jsystem (#10612) üzenetére


Csorbi
addikt

Én a sajátunkat, a Bosch WTR85V90BY-t nagyon ajánlom. A szárítási hőfokot rugalmasan lehet konfigurálni.

A #10505-ös hozzászólásomban látható a hőcserélő állapota két és fél év után.

(#10614) Baloo27 válasza jsystem (#10612) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Rövid távú tapasztalatom van csak, de eddig nagyon bevált a Sharp KDGHB7S7GW2EU. Szèpen szárít, állítható szárítási fokozat 4 lèpcsöben,dobvilágítás,stb.

(#10615) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Elöszőr is köszönöm szépen mindenkinek aki véleményével és hozzászólással segítette a mosógép vásárlást.

Ezt a mosógépet vettem meg a media markt -ban 135e Ft ért , remélem jól választottunk.
Bosch WAU28T61BY.

(#10616) d@minator válasza jocoka75 (#10615) üzenetére


d@minator
addikt

Jó döntés és bomba ár egy 6 szériás gépért. Kb. ugyanaz, mint amit kinéztél csak AquaStop és "Exclusiv" nélkül (talán abban fényes a gomb). Az automata mosószeradagolót meg látom elvetetted.. :)

#10611 K53TA: Lehet én is azt vettem volna felültöltősből. Nem is tudtam, hogy magyar...


(#10617) jocoka75 válasza d@minator (#10616) üzenetére


jocoka75
tag

Igen elvetettem szerintem meg vagyunk nélküle tudásban nem sokban tér el a két gép legalábbis amire mi használnánk , és ez tényleg baba ár. ennyi volt június 3.-án

(#10618) Pipu


Pipu
csendes tag

Sziasztok!

Olyan mosógépet keresek, ami szélességben max. 52 cm. Eddig csak Candy-t találtam, van esetleg másfajta is? Nyaralóba kellen, szóval nem rendszeres használatra.

Előre is köszi a segítséget!

(#10619) Sinesol válasza Pipu (#10618) üzenetére


Sinesol
veterán

A felültöltősek általában elég keskenyek, 40-45 centisek, van belőle bőven választék. Nem tudom mi a keret, de itt van mondjuk ez: [link]

(#10620) d@minator válasza jocoka75 (#10617) üzenetére


d@minator
addikt

Érthető. Az automata mosószeradagolót is iilik kihúzni mosás után, hogy ne penészedjen a gép. Kérdés meddig fogják bírni ezt a csatlakozók. Két szivattyú is van benne az öblítőnek és a mosószernek. Ezek cseréje nem olcsó dolog (minimum 50-70 ezer). Jól döntöttél.

(#10621) Pipu válasza Sinesol (#10619) üzenetére


Pipu
csendes tag

Köszi!
Sajnos édesanyám ragaszkodik az elöltöltős verzióhoz, abból van esetleg tudomásotok "keskenyről"?

(#10622) Sinesol válasza Pipu (#10621) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a baj altalaban a melysegre ertik a keskeny mosogepet, szelessegre a legtöbb gyarto ugyanolyanokat gyart. Kb. marad a Candy, ott vannak ilyen valtozatos méretü gépek.

(#10623) Pipu válasza Sinesol (#10622) üzenetére


Pipu
csendes tag

Hát igen, sajnos én sem találtam másikat.
Köszönöm, mindenesetre!

(#10624) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

2:1-ben szárítós mosógépet vennénk, elég nagy igénybevétellel: 2 felnőtt + 4 gyerek
elöltöltősnek is van hely, de helyügyileg nem szeretném két különálló géppel megoldani.
Ár: 200eFt alatt... Candy-nk van most, olyat inkább nem, sokat szidta az asszony :(((

Köszi!

(#10625) Csorbi válasza Monya78 (#10624) üzenetére


Csorbi
addikt

Azt lehet tudni mi volt a sok szidás oka? Hátha nem is Candy-betegség az, hanem a 2-in-1 jellegéből adódik...

(#10626) Monya78 válasza Csorbi (#10625) üzenetére


Monya78
veterán

mosás után kb. 90%-ban teljesen vizesen vettük ki a ruhát (pedig lefutott a centrifuga program is a mosás végén)
Utána két külön adagban lett berakva a ruha csak centrizni, és olyankor tehát fél adagot sem mindig centrizet ki.

(#10627) Nagya21 válasza Monya78 (#10626) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha tul van tömve, nem tudja elrendezni, de ha csak 1 db nagyot raksz bele akkor is ez van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10628) Csorbi válasza Monya78 (#10626) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem tudom mennyi a szárítási kapacitása a gépnek, de szó szerint kell venni, és nem többet tenni bele, hiába csábító a nagyobb mosási kapacitás.

(#10629) Monya78 válasza Csorbi (#10628) üzenetére


Monya78
veterán

Szárításig el se jutunk, a mosás végén lévő centrizés nem megy végig.
E miatt nem is használtuk a mosás után automatán szárítást, mivel mindig ellenőrízni kellett a centri eredményét.

Nagya: heti 1-2x csak fehérnemű mosás van, ilyenkor a mosógép kapacitásának 1/4-ét ha kihasználtuk, ekkor is volt centris baki, úgyanúgy 90%-os esélyel.

(#10630) Csorbi válasza Monya78 (#10629) üzenetére


Csorbi
addikt

Te írtad, hogy lefutott a centrifuga program a mosás végén...
Ez esetben azért én egy szerelővel megnézetném, ha "csak" ennyi a gond.
Ha újat kell venni, akkor ami leginkább belefér a keretbe, figyelembe véve az igényeket és a minél hosszabb gyári garanciát.

(#10631) Monya78 válasza Csorbi (#10630) üzenetére


Monya78
veterán

Igen lefutott a centri minden esetben csak 90%-ban vizes marad a ruha...az előzőnél elírtam.

Midea mosógép milyen? 5év gari de sose hallottam róla pl: [link]

(#10632) Csorbi válasza Monya78 (#10631) üzenetére


Csorbi
addikt

Mi is így vagyunk ezzel :D Klímában hallottam eddig a nevét, ott sem cseng jól.

(#10633) Nagya21 válasza Monya78 (#10631) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Ha veszel egybegépet, akkor hőszivattyúsat vegyél, az legalább szöszfogós, és vizből is csak mosáshoz használ szárításhoz nem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10634) Monya78 válasza Nagya21 (#10633) üzenetére


Monya78
veterán

Akár hogy keresek rá...350eFt alatt nem találok olyan készüléket...
Nagyon max 200eFt a keret

4 évvel ezelőtt a legolcsóbb 9/6kg-os mosószárító készüléket vettük meg...110eFt környékén, csalódott vagyok hogy egy kis plusz ráfizetéssel sincs továbbra se igazán ajánlott készülék. :(

[ Szerkesztve ]

(#10635) Csorbi válasza Nagya21 (#10633) üzenetére


Csorbi
addikt

"Ár: 200e Ft ALATT"

(#10636) kóóó válasza Monya78 (#10634) üzenetére


kóóó
aktív tag

Ilyen egybe gepbol melyik lenne best buy ?

Üdv.: kóóó!

(#10637) Csorbi válasza kóóó (#10636) üzenetére


Csorbi
addikt

Abban az árkategóriában TALÁN az Electrolux EW7W369S, legalábbis a vélemények elég jók róla.

(#10638) Monya78 válasza Csorbi (#10637) üzenetére


Monya78
veterán

Köszi a linket, elmentettem...hátha lesz még hasonló.

Kóóó: bestby? Elérhető áron (nálam ez most 200eft alatt), minél több garival, normális szervízzel, végezze a dolgát ha mosni kell mosson, ha centrizni centrizzen, ha szárítani akkor szárítson, pozitív vélemény sokkal több legyen mint a negatív...
olyanokkal már nem is merek foglalkozni hogy minél kevesebb áram, víz felhasználás, vagy minél halkabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#10639) Csorbi válasza Monya78 (#10638) üzenetére


Csorbi
addikt

Az árkategória és a 2-in-1 jellege miatt az áram és vízfelhasználás takarékosságáról le kell mondani. Erre mondják, hogy amit megspórolsz az egybegépen, duplán kifizeted majd a rezsivel, és a végén több lesz a számla...

(#10640) d@minator válasza Monya78 (#10634) üzenetére


d@minator
addikt

Erről nem írnak rosszat egyik országban sem [link] . Electrolux EW7W361S
Az értékelések nagy része elég hamar megtörténik. Egy litván oldalon volt egy "1,5 éves" használó, ő nem használja a szárítást, mert szöszösek a ruhák. Egy ismerősömnek van m-sz gépe, ők sem szárítanak vele.

(#10641) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni egy Beko mosógéppel kapcsolatban. Ez a gép már egy éves, de kb. fél éve van csak használva. Szűk helyre került be, egy szintén Beko szárítóval a tetején, beépítőkerettel, összespaniferezve. A mosógép természetesen ki lett vízszintezve, és mondanom sem kell, hogy anno a dobrögzítő csavarok eltávolítása is megtörtént a beüzemelés előtt.
A problémám az, hogy alacsonyabb centrifuga fordulaton nagyon beráz a gép (néha!). Inog az egész torony, a dob iszonyat mozgásokra képes, "lélegzik" a mosogép front oldala ahogy lögdösi a dob, és amit most végre meg tudtam figyelni: bele ér az ajtó üvegébe (műanyagjába), amit meg is karcolt.
(ez a videó régebben készült, és nem centri közben, de itt is látni, hogy eléggé "elszabadulva" forog a dob - nem tudom ez normális-e...) Erről a karcolásról azt hittem, hogy beszorult oda valami ruha cipzár, vagy egyéb dolog, de nem. Maga a dob tud akkorát kilengeni, hogy beleér az ajtóba.
Ilyenkor dülöngélni is próbál az építmény, de ki lett "ékelve" habszivaccsal, így kevésbé feltűnően inog.
Nem sűrűn fordul elő ez a probléma, csak akkor ha kevés a mosó töltet, vagy ha ágyneműt mosunk, és egy nagy labdává gabalyodik a több takraó, lepedő.
Próbáljuk ezeket a gépet megpróbáltató mosási szituációkat kikerülni, de néha így is előfordul a csattogó, ingó üzem.
Abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy ez ilyen, együtt kell vele élni, vagy esetleg már lehet garanciális probléma is akár?
Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#10642) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Ha ennyire kileng,(hogy beleér az üvegbe) akkor az mindenképpen garis probléma.
Jelezd a szerviznek.
Mond el, hogy kivan vizszintezve csavarok kiszedve, mégis nagyon kileng.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10643) Monya78


Monya78
veterán

Ez a Whirpool 2:1-ben is hozná tulajdonságilag amit szeretnénk (10/7-es a kapacitás)
https://www.arukereso.hu/mosogep-c3167/whirlpool/fwdd-1071682-wsv-p634174863/#

Manapság hogy áll ez a márka, a többihez képest? Nemrég linkelt néhány Electroluxhoz képest 25-35eFt árelőnye volna

(#10644) TomiLi válasza Nagya21 (#10642) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi szépen! :R

Bogyorisz

(#10645) E.Kaufmann válasza Monya78 (#10643) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekünk Indesit van, az is hasonló, meg ugye már egy cég. A 9 kilós Indesit és a 8 kilós WP legtöbb paramétere és a palást egy az egyben ugyanaz volt, sőt annyiból "jobb" volt az akkor olcsóbb Indesit, hogy annak van egy gombos átlag mosó-szárító programja napi mosáshoz. Amúgy ha csak 20k a különbség, de belefér a keretbe, lehet meggondolnám a fentebbi ajánlatokat, mint pl az Electrolux, de mi 120+20-ért vettük kiterjesztett garival (amibe itt szintén belekötnek :D ) még novemberben.
Mondjuk lehet még jobban jártunk volna az akkoriban akciós Aldi kombi géppel (120e/3év garancia), de nem nagyon lehetett tudni, ki az igazi gyártó, így alkatrész ellátás is kérdéses volt, de utólag azt mondták itt, az Beko. Hát lesz megint mostanában, többször láttam azóta az Aldiban.

Amúgy olvasva mostanában a topikot a legrosszabb a Candy, aztán jön a WP/Indesit, majd AEG/ELUX és talán a Samsung is itt tanyázik, aztán jön az LG míg a többieket állítólag sokkal lehagyva (legalább is anyaghasználatban) a Miele és állítólag még ennél is van feljebb valami N bötűs német.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10646) Csorbi válasza Monya78 (#10643) üzenetére


Csorbi
addikt

Tulajdonságilag lehet, de minőségben korántsem. Nem véletlenül nincs egy értékelés se, nem veszik...

[ Szerkesztve ]

(#10647) E.Kaufmann válasza Csorbi (#10646) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem veszik, csak a WP-nek és más cégeknek is van az a hülye szókásuk, hogy minden évben átdizájnolják és átnevezik ugyanazt, úgyhogy persze, hogy nincs értékelés mindhez
Ennek pl 8 értékelése is van:
[link]
Ennek meg egy se:
[link]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10648) Csorbi válasza E.Kaufmann (#10647) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez csak feltételezés. Az meg, hogy egy vélemény sincs, tény. Ha nincs róla vélemény, én nem következtetnék egy "hasonlóból", ami "talán ugyanaz, csak átnevezve".

(#10649) E.Kaufmann válasza Csorbi (#10648) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az is feltételezés, hogy nem jó...
A párom régi Whirpool-ja meg olyan mint a suzuki swift, előbb porlad el, minthogy tönkremenjen, csak azért cseréltem, hogy megkönnyítsem a napi teendőket, még ott van a garázsban, mert akinek elígértük, nem kellett már (nem azért mert WP, hanem mert elköltözött oda ahol mosnak rá ;] )

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10650) farkas-j válasza TomiLi (#10641) üzenetére


farkas-j
őstag

Gondolom a dobrögzítő csavarokat kivetted. A Beko néhány típusánál hátul, alul be van rakva egy habosított műanyag tömőanyag a dob és a hátsó fal közé, hogy stabilabb legyen a szállításnál. Ezt is ki kellé szedni ha esetleg nem tetted meg!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.