Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) Gömbike válasza Z_A_P (#10300) üzenetére


Gömbike
senior tag

Egy telefon, vagy e-mail ide: [link] és máris megkapod a választ.

Ők minden Neked szimpatikus márkát forgalmaznak. Tőlük vettük a tűzhelyet, de én mosógépben az AEG-Elux vonalat tartom közel magamhoz.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#10302) d@minator válasza Z_A_P (#10300) üzenetére


d@minator
addikt

Extra öblítéssel nem fog menni a 60perc/60fok.
A régi gépek tudták ezt pl. az Electroluxom 50perc/60fok bő vízben. Ennyi elég volt a gyengén szennyezett ruha fertőtlenítésének és öblítésének. Az EU szerint ráér a gép mosni. A gyártóknak is jó. Kevesebb víz kisebb fűtőbetét vékonyabb vezetékek. Spórolás.

(#10303) Csorbi válasza Z_A_P (#10300) üzenetére


Csorbi
addikt

8 kg ruhát az életben nem fogsz kimosni 60 perc alatt. Honnan támasztod ezeket az igényeket? :F
Elviszed a Bubbles-be, ott az ipari gépek megcsinálják neked.

(#10304) BB9360 válasza Z_A_P (#10299) üzenetére


BB9360
aktív tag

Hali!

Bár számomra a mosási szokásotok furcsa, de nem is azt kérdezted, hogy kinek tetszik vagy mi a véleménye róla...

Nekem volt 8-as sorozatú AEG-m (L8FEC69S), amin az ökopower mosás 1 óra, lehet 60 fokot választani, ehhez rakhattál + öblítést, akár hármat is. Ez esetben +8, +16, +24 perc volt az idő. Hogy elérte-e a 60 fokot, azt kétlem, de 40+ volt. Ezt szerettem benne. 8 kg-ot semmilyen gépbe nem teszel be, kimosni meg ezek alapján nem fogod. Ha neked ez esetleg megfelel, akkor ezeket a 8000 sorozatú AEG-ket megnézheted.

(#10305) Z_A_P válasza Gömbike (#10301) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi. Ha majd nem jutok dulore, lehet ez lesz.

@d@minator
A régi gépek tudták ezt pl. az Electroluxom 50perc/60fok bő vízben

Igen, az itteni 15+ eves roncs is 6kg + 60 fok + extra oblites = 51 perc.

@Csorbi
Honnan támasztod ezeket az igényeket?
Hat latod, a 15+ eves tudja (igaz csak 6 kg), akkor gondoltam ennyi ido alatt csak fejlodtek annyit, hogy tudja a 8 kg-os gep is, ha kap +10 percet. :F

De ha nem 60 perc, hanem 70, oke, rendben van.
Viszont amiket ma latok, 220 perc, stb - ne vicceljunk mar, fel napig mossa :Y Annyi ido alatt en mar fel akarom venni megszaradva. (<-- nem szo szerint, de kozel van)

@BB9360
Koszi a tippet a geprol.
A ruhaink nem koszosak, itthoni cuccok, 1 (vagy 2) napig hordott max, szoval nem kell nekik "nagy mosas".

[ Szerkesztve ]

OK

(#10306) asdf_ válasza Z_A_P (#10305) üzenetére


asdf_
veterán

Viszont amiket ma latok, 220 perc, stb - ne vicceljunk mar, fel napig mossa :Y Annyi ido alatt en mar fel akarom venni megszaradva.

Sokadszorra ebbe na topicban: az adatlapon található mosási idők az ECO programokra vonatkoznak (amely jellemzően kevesebb vízzel, alacsonyabb hőfokon, ám így hosszabb idő alatt ér el -állítólag- azonos mosási eredményt). Ha nem akrasz 4 óráig mosni, soha nem tekersz az ECO programokta.
Ugyanakkor az egy óra alatt 60 fokos mosás + öblítéssel az szerintem is csak "mosás". Jó, fél napig hordott cuccra jó, csak akkor nekem az van a fejemben, hogy amit csak fél napig hordtunk, azt minek mossuk ki?

[ Szerkesztve ]

(#10307) Z_A_P válasza asdf_ (#10306) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi.
Tehat akkor a legtobb gep tudja ezt kb, csak kerulni kell az Eco programot.
Amugy leszedtem egy Deko es egy Bosch 6-os hasznalatit azota, mindketto tudja 60fok+extra oblites: gyors mosason. Akkor csak az a vadi uj Whirlpool volt annyira "buta" hogy nem engedte, ami miatt meglepodtem.

A Deko meg 90 fokot is tud "Daily Express / Xpress Super Short" programon + extra oblites: 8 kg.
:Y

amit csak fél napig hordtunk, azt minek mossuk ki?
100% HO, nem lesz semmi koszos, de attol csak csereled a ruhaid legtobbjet naponta. Ha mas nem, ami kozvetlen erintkezik a boroddel (alsonemu, zokni, stb)

[ Szerkesztve ]

OK

(#10308) Csorbi válasza Z_A_P (#10307) üzenetére


Csorbi
addikt

MijazaDeko? ;]

Minden mosógép tud gyors opciót. Csak az mindig töltetcsökkentéssel is jár, VAGY a mosási hatékonyság (amit szintén kategorizálnak!!!) lesz jóval alacsonyabb. Tudod, mint amikor egy szobát 20 perc alatt porszívózol ki alaposan, vagy 5 perc alatt "csakanagyját". A mosógépek olyanok, hogy mindenki megtalálja a maga igényeinek megfelelő beállítást.

(#10309) d@minator válasza Z_A_P (#10307) üzenetére


d@minator
addikt

Nem. A legtöbb gép 30 vagy 40 fokos gyors programot tud. 60 fokon nincs gyors mosás extra öblítéssel (azaz van de nem 1 óra).
Az én 6-os Bosch-om 1óra de extra öblítéssel +15 perc. Tripla extra öblítéssel 1 óra 40 perc (gyorsítóval).
Itt egy másik Bosch 60 fok 1:34 és nincs extra öblítés.

[ Szerkesztve ]

(#10310) Z_A_P válasza Csorbi (#10308) üzenetére


Z_A_P
addikt

:D Beko. Világmárka,na!

+d@minator: köszi az infókat. 75 is belefer,rendben van.

OK

(#10311) Csorbi válasza d@minator (#10309) üzenetére


Csorbi
addikt

Azt is hozzátehetnéd, hogy a 6-os Bosch-nál ilyenkor (A Speed opció bekapcsolásakor) 8 kg helyett pl. pamut programnál 5 kg lehet a töltet súly, mert így azt hiszi mindenki, hogy ugyanakkora töltetre vonatkoztatsz!

Itt mutatja is:

(#10312) Sinesol


Sinesol
veterán

Btw. egyaltalan mihez kell a 60 fok? Nem is emlekszem mikor mostam utoljara 40 fok felett. Hamar tönkreteszi a szöveteket a 60 fok. Legalabbis az emlitett dolgokra ranezve azt latom, hogy zoknik es fehernemük cimkejen is 30-40 fokos mosas van feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#10313) Lami66 válasza Sinesol (#10312) üzenetére


Lami66
őstag

Egyszerű fizika. Minél melegebb az oldószer (víz), annál gyorsabban feloldódik benne a feloldandó anyag és a hőmérséklettel arányosan többet is tud feloldani. Csak manapság a rövid és hatékony, de energiaigényes mosás helyett az energiatakarékosat erőltetik. Minimális vízzel, minimális áram felhasználással, órákig koptatják a ruhát.
Kb mintha az autóknál azt csinálnák, hogy a fogyasztás csökkentése miatt évről évre csökkentenék az autók sebességét. Aztán eljutnánk oda ,hogy 100 kmen csak egy litert eszik a kocsi ( hurrá, csodálatos, akarom mondani A++++), de öt óra alatt teszi meg azt a 100 km-t

[ Szerkesztve ]

(#10314) Z_A_P válasza Sinesol (#10312) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nálam a fő érv a higiénia. Pl: [link]
40 fokos mosás a "bacik" 14%-at pusztítják csak el. 60 fok már jó.

OK

(#10315) d@minator válasza Sinesol (#10312) üzenetére


d@minator
addikt

Fertőtlenítéshez kell 60fok. Elvileg zokni, gatya , törölköző, konyharuha, zsírok vagy felsőruházat covid mentesítése (utóbbi már ha bírja). Pl. gombák, E.coli baktérium, herpes genitalis stb. :D Persze szárításnak kell követni a mosást úgy ér valamit

10311Csorbi Valóban így van. :)

(#10316) Csorbi válasza Sinesol (#10312) üzenetére


Csorbi
addikt

Ágyneműk, konyharuhák mosásához mindenképp. Zoknik és fehérneműk címkéjén azért látsz 30-40 fokot, mert valamilyen gumírozás van bennük, vagy kényes anyagból készülnek, pl. a melltartók.

(#10317) Sinesol válasza Z_A_P (#10314) üzenetére


Sinesol
veterán

A mososzer elpusztitja a bacit, kb. pont mindegy a höfok.
Egy alapos hidegvizes szappanos kezmosas is vegez a bacik 99%aval.

Lami66: A 60 fok jobban karositja a szöveteket, mint az 1-2 oras mosas. Kicsit tul van lihegve ez a koptatas dolog, nem kavics meg homok van a mosogepben, raadasul a mososzer miatt is kisebb a surlodas, szinte alig van.

Csorbi. Az emlitett dolgok cimkejen is 40 fok van, legalabbis amit mi hasznalunk. Problema ezekkel sincs soha, a mososzer evek ota folyekony Ariel, mar ha szamit valamit.

[ Szerkesztve ]

(#10318) Csorbi válasza Sinesol (#10317) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor az valami spéci/kényes anyag (pl. jersey). Jellemzően a sztenderd ágyneműk 60 fokon moshatóak, a szállodaiak pedig 95 fokon is, minden gond nélkül.

(#10319) borix válasza d@minator (#10315) üzenetére


borix
őstag

Nem feltétlen, erre találták ki a fertőtlenítő öblítőket!
[link]
Csecsemőknél célszerű használni mert még gyenge az immunrendszerük, felnőtteknek állítólag 1,5kg koszt meg kellene enni évente, hogy jól működjön az immunrendszer.
Az influenza meg a koronavírus attól, hogy 60C mos mindent attól még köszöni de betalál.

(#10320) Z_A_P válasza Sinesol (#10317) üzenetére


Z_A_P
addikt

A mososzer elpusztitja a bacit, kb. pont mindegy a höfok.
Hat nem velem kell vitatkoznod, hanem a tanulmannyokkal. Feltetelezem ok sem ures vizzel mostak :D

OK

(#10321) Csorbi válasza Lami66 (#10313) üzenetére


Csorbi
addikt

A mosószer gyártója pontosan definiálja, hogy az ő mosószere milyen vízben használható. Ha nem eszerint használod, a te bajod. Semmilyen számottevő előnyhöz nem jutsz egy órás mosás alatt SEM a melegebb víztől mosószer-feloldódás szempontjából. A ruha mitől kopik, amikor mosás közben az egész mosógép belseje, a ruhák, meg a víz is olyan mint egy taknyos csiga, a mosószeres víztől? :F
A Hajdú Energomat pl 15 !!!! liter vízben végezte a főmosást 40 fokos pamut programon 4kg töltetnél (az volt a max.), 55 percig. A 8kg így kb 2 óra lenne (ez mai mosógépnél 2 óra 40 perc) . Csak hát a mosási hatékonyság is javult azért ám, meg az öblítés is alaposabb némileg, valamint a centrifugálás is - ezért tovább tart.

[ Szerkesztve ]

(#10322) Csorbi válasza borix (#10319) üzenetére


Csorbi
addikt

Már aki ilyet akar használni. Aki nem akarja, annak ott a 60 meg a 95 fok. Oszt jónapot. És nem azt mondtam (a címke sem ezt mondja), hogy 60 fokon KELL mosni. Hanem hogy annyit visel el az anyag maximum ;-)

[ Szerkesztve ]

(#10323) Lami66 válasza Sinesol (#10317) üzenetére


Lami66
őstag

Valóban vannak olyan kényes ruhák amiknek árthat a 60 fok. Azoknak ott a kímélő mosó program. Ne vegyük a farmergatyákkal egy kalap alá a feleség valódi selyem hálóingjét. Az ilyesmikre ott a kímélő program
Aki 30 fokban mos fehérneműt, zoknit, annak egészségére!
Mi majdnem mindíg 60 fokon mosunk a rövidnek számító napi mosás programmal. Nincs kavics és homok? Igen, akinek az élete az autó-pláza-irodaház-társasház négyszögben zajlik annak nincs homok a ruhájában. Családi házas környezetben egy szeles poros nap végén elég sok homok ragad meg a ruhákban. Egyébként valóban az 1-2 órás mosás nem koptatja a ruhát azért is használjuk azt. De már 3+ órás mosásokról van szó. A mi gépünk cotton program 40 fok alapesetben 3 óra 18 perc. De rányomok egy plusz öblítést és a szennyezett ruha opciót és máris 4 óránál jár.

(#10324) Csorbi válasza Lami66 (#10323) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor az valami 10-12 kilós gép lehet, és ha annyival meg is töltöd, akkor miért ne lenne normális az a mosási idő? Ha kevesebbet raksz bele, akkor automatikusan csökken az idő mosás közben. Ha pedig az ECO módot benyomod mellé, akkor pontosan tudod miért annyi.

Kényes ruhát ki mos 60 fokon? :F Azok címkéin szinte mindig 30 fok van!

Lehet, hogy sok homok ragad meg a ruhákban, de az illene előtte kicsapkodni belőle, vagy rosszul gondolom....? A cupákos tányért se úgy hányjuk be a mosogatógépbe...

[ Szerkesztve ]

(#10325) Lami66 válasza Csorbi (#10324) üzenetére


Lami66
őstag

Az a 10-12 kilós gép egy három éves 7 kilós Samsung A+++
Kedves a feltételezés, hogy nem rázzuk ki a ruhából a homokot, de csalódást kell okoznom. Szoktuk. De rázhatod, porolhatod azt akármennyit, akkor is marad benne nem kevés homok. A cupákos tényért meg a két labradorunk nyalja tisztára, ezért elég a mosogatógépben az öblítő programot használnunk.szóval az nálunk szuper energiatakarékos

(#10326) Csorbi válasza Lami66 (#10325) üzenetére


Csorbi
addikt

Elárulnád a típusát? Szeretném megnézni hogy moshat 7 kiló ruhát 3 óra 18 percig egy normál 40 fokos pamut programon :K

Oké. Akkor nem csapkodod, hanem kiáztatod előtte lavórban, vagy bármi hasonszőrű megoldás. De a gépbe nem kéne hogy az elhanyagolhatónál több mennyiségű homok kerüljön.

[ Szerkesztve ]

(#10327) Lami66 válasza Csorbi (#10326) üzenetére


Lami66
őstag

WW70J5246FW/LE
Már bánom, hogy nem fényképeztem le a kijelzőt.

(#10328) d@minator válasza borix (#10319) üzenetére


d@minator
addikt

Remélem ezt mosógépgyártók nem olvassák, mert az ECO program nem 60 hanem 40 fokra fog vonatkozni és nagyon "A" plusszosak lesznek. :D A korszerű mosószerek miatt az 50 fokos mosás már megszűnt (elég a 40) ugyanígy eltűnhet a 60 is.
Én is használok időnként 40 fokon olyasmit csak más a hatóanyag: [link]

(#10329) Csorbi válasza Lami66 (#10327) üzenetére


Csorbi
addikt

Hát ez valóban a mosógépek "mélypontja" :( 7400 l víz az éves megadott vízfogyasztása, ma egy 7 kg-os gép is legalább 9000 l vízben mos, és ez általánosnak mondható. Itt van pl ez a Beko WTE 7636 XB, ez 9899 l vizet használ, szintén 7 kilós gép. (Ezeket egyébként egységesen 220 mosási cikluson mérik a gyártók)
Így a homok még inkább elkerülendő ennyi vízzel :D
Itt egy AEG L6SA47SM, ez is 10.000 l vizet használ, a mosási idő 7 kg pamutnál 40 fokon 3 óra körül van, nekem ez is sok.
Az én gépem is A+++, 8 kg-os, 9900 l víz/év. 8 kg normál pamut mosás 40 fokon teljes töltettel 2 óra 40 perc. 60 fokon pedig 2 óra 20 perc (gondolom a magasabb hőfok miatt hamarabb mos ki).

(#10330) Csorbi válasza d@minator (#10328) üzenetére


Csorbi
addikt

50 fokos beállítást én nagyon nem is láttam egy mosógépen se eddig. Ezen sincs :D

(#10331) borix válasza Csorbi (#10330) üzenetére


borix
őstag

Gyorsprogram, vagy valamilyen mix program kevesebb ruha töltetnél akad.

(#10332) borix válasza Csorbi (#10330) üzenetére


borix
őstag

Ezen találsz többet is! ;] [link]

(#10333) E.Kaufmann válasza Z_A_P (#10310) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Debreceni Konzervgyár. A konzervdoboz stimmel ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10334) Lami66 válasza Csorbi (#10329) üzenetére


Lami66
őstag

Milyen mélypont? Ez a takarékoskodás jelenlegi csúcsa ;] A többi pazarolja a vizet és az áramot. Azok is A+++ osak?
Olvass vissza miket írtam nemrég. Hogy ez már a ló másik oldala. Meg is kaptam a magamét, hogy minek öntök plusz vizet a mosógépbe, mikor az okos gyártó sokkal jobban tudja mennyi víz kell oda. Meg jó a négyórás program.
Majd a példádban felhozott gyártók is rákényszerülnek a spórolásra az új energiabesorolás szerint.

(#10335) Z_A_P válasza Csorbi (#10330) üzenetére


Z_A_P
addikt

50 fokos beállítást én nagyon nem is láttam

Pedig van, a lentebb emlitett (le is fotozott) Whirpool-nal +/- gombbal 10 fokonkent lehet allitani 30-90 kozott. (aztan mas kerdes mennyira tartja be)

OK

(#10336) Csorbi válasza Z_A_P (#10335) üzenetére


Csorbi
addikt

Lehet, hogy előfordul itt-ott, de nagyon nem jellemző. Egyszerűen nincs rá szükség. Ruhacímkén sem láttam még 50 fokot. Amit 40-en lehet mosni, azt mossák 30 vagy 40-en, amit meg 60-on lehet mosni, azt mossák 60 vagy 40-en. Az 50 fok az emberek 99%-ánál totál értelmetlen a mosásnál, épp ezért kb. már nincs egy gépen sem. A 13 éves Samsung WF-F862-n se volt ilyen mikor még ezt használtam. De soha eszembe nem jutott, hogy 50 fokon mossak - ennyi erővel kereshetném az 55 meg a 73 fokokat is. :K

(#10337) d@minator válasza Csorbi (#10330) üzenetére


d@minator
addikt

A 20+ éves whirlpoolomon volt. Az Electrololuxon már nem.
De az 50 perc/60 fokot tudta, ott van mellette a ruhajel, hogy csak alig szennyezett ruhát javasol.
Hajdu - "tarka ruha".... :D

[ Szerkesztve ]

(#10338) Z_A_P válasza Csorbi (#10336) üzenetére


Z_A_P
addikt

Amugy igaz, tok mindegy, legyen 40-60-9X, ezek kellenek.

OK

(#10339) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Miele gépeken is van 50 fok. 10 fokonkent lehet léptetni.

(#10340) BB9360 válasza Grande Ale (#10339) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nem mindegyiken, de amin igen, ott 75 fok is, ha valaki szeretné...

(#10341) Csorbi válasza Grande Ale (#10339) üzenetére


Csorbi
addikt

"Lehet, hogy előfordul itt-ott, de nagyon nem jellemző. Egyszerűen nincs rá szükség."

Mai (5 évnél nem régebbi) Miele-kről beszélsz, valamint általános a jelenség? Ha nem, akkor hagyjuk. ;]

(#10342) Lami66 válasza Csorbi (#10329) üzenetére


Lami66
őstag

Most egy kicsit jobban megnéztem azokat a mosógépeket. Én nem az éves vízfogyasztást nézem (bár az is elég szemléletes, de nem olyan megdöbbentő), hanem a mosásonként elhasznált vizet. Na az már meghökkentő adat.
A Bekonál 45 liter egy komplett mosás, és erre azt írják, hogy 10 %-al jobb mint az A+++ besorolás. Az AEG-re szintén 45 litert írnak, A+++ -20%.
A mienk ugyanannyi ruhát 33 literrel mos ki. Kicsit tessék ízlelgetni a dolgot. Nem 40 liter, nem 38 liter, hanem 33... Az 12 literrel kevesebbel (vagy ha úgy jobban tetszik 26 %-al kevesebb) mint a szintén A+++ os Beko. Az új besorolásban a Beko meg is kapta a D osztályt.
Persze ezért nem fogom kidobni a mosógépünket, de a következő biztos, hogy nem ilyen 33 literes lesz.

(#10343) Csorbi válasza Lami66 (#10342) üzenetére


Csorbi
addikt

Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy ez a mélypont.

(#10344) Z_A_P válasza Lami66 (#10342) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na, jo lesz az a Beko :)
~100e, 5 evre (gari), havi 1600 Ft-ra jon ki

OK

(#10345) Lami66 válasza Z_A_P (#10344) üzenetére


Lami66
őstag

Nem mondtam, hogy rossz. Több vizet használ, amit én is helyeslek. Mert a mi Samsungunk már túlzásba viszi a vízzel spórolást.

(#10346) Grande Ale válasza BB9360 (#10340) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nálunk a dobtisztito program 75 fok.

(#10347) BB9360 válasza Grande Ale (#10346) üzenetére


BB9360
aktív tag

Én a pamutnál tudok választani 75 fokot, a gép tisztítása 85 fok (külön program). Változnak az idők... :D

(#10348) E.Kaufmann válasza BB9360 (#10347) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Régi viccpúlt üresen vagy szerrel feltekertem 95 fokra, oszt had lögyböljön magában ;] .
Amúgy a sok 30 fokos gyorsmosás után jött is a szutyok rendesen :D (miután átvettem a parancsnokságot a mosógép felett, előtte csak kalgon ment bele több-kevésbé rendszeresen)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10349) StaChys


StaChys
tag

Sziasztok! Elkezdtem visszaolvasni, de reménytelen vállakozásnak tűnik!

Előltöltős keskeny (max. 44-45 cm mélység, de ha több hely marad mellette nem baj) mosógép panelba, eddig egy Candy volt de tegnap megadta magát. Mit javasoltok? Legyen halk! Nagyon olcsót se, se nagyob drágát nem vennénk, normál 2 fős háztartás, de néha paplant mosnánk, ezért nagyobb kapacitás előnyös lenne. A jelenlegi extrákról fogalmam sincs, az elmúlt 10 évben nem követtem a mosógép újításokat. Köszönöm előre is :R !

[ Szerkesztve ]

(#10350) Gömbike válasza StaChys (#10349) üzenetére


Gömbike
senior tag

Pl. ezt: [link]

38 cm mély, inverter motor, Time manager.

Ilyet vettünk a lányoméknak pici fürdőbe, nagyon szereti.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.