Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#841) stellaz válasza Cathfaern (#839) üzenetére


stellaz
addikt

"Jó, hogy említed a beltenyészetet. Ez a probléma gyakran fellép veszélyeztetett (alacsony populációjú) vagy kis területre bezárt (pl. sziget) fajoknál. És miért is lép fel ez a probléma? Nem azért, mert valaki kényszerítette őket, hogy közeli rokonukkál párosodjanak, hanem mert maguktól összehozzák ezt."

Sejtettem, hogy ez egy érv lesz, de azt hittem valaki tovább gondolkodik és mégsem. Te felhozol olyan példákat, amikor nincs alternatívája a közeli rokonok közötti párosodásnak. Ennek most mi értelme? A böriben sem azért köcsögölik egymást mert buzik, hanem mert nincsenek nők. Érted a különbséget?

"Tény, csak ennek semmi köze a vértfertőzéshez, egyszerű dominancia harcról van szó. Ha valamiért nem kell elhagynia, akkor nem kerül morális válságba, hogy párosodjon-e a könnyen elérhető nőstényekkel."
Az oroszlán nem tud semmit a genetikáról, de ösztönösen viselkedik úgy, hogy az ő szemszögéből sikeres legyen az utódlás. Azt mondod, ha maradna, csak éppen nem marad. Ha a nagymamámnak kereke volna...... Tudod, az új hím megöli a korábbi kölykeit, hogy csak a saját génjeit hordozó kölyköket nevelje a falka, pedig nem volt géntechnológusi szakkörön. Ez olyan, mintha azt mondod, nem azért eszel, mert különben éhen halnál, hanem simán csak éhes vagy. Ami féligazságnak elmegy, csak éppen pont a lényeget kerülöd el.

"Nem alakul ki vonzalom, vagy elnyomják (nem beszélnek róla) a társadalmi elvárások miatt?"
Te szerelmes vagy a tesódba? Szívesen elkapnád egy körre? Sok ilyet ismersz? Gyakori probléma a testvérek közötti szexuális aktus?

"Ezeknek mi köze a vérfertőzéshez?
Plusz az valahogy elfelejtődött, hogy az emberi, modern, nyugati társadalomban az utóbbi pár évtizedig az első unokatestvérek közötti házasság teljesen elfogadott volt."

Miért nem válaszolsz inkább, és akkor annak tükrében kifejtem.

De egyébként, ha akarod szívesen meghallgatjuk a kinyilatkoztatásodat, hogy a testvéreid vagy egyenesági leszármazottaiddal vagy felmenőiddel te szívesen végeznél szexuális aktust gyermeknemzés céljából, hiszen úgy érzem, te már ez mellett kampányolsz valami okból.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.