Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) dabadab válasza Diokhan (#396) üzenetére


dabadab
titán

"mint első mondatomban mondtam, semmi bajom velük."

...hogy aztán az összes többi mondatoddal megcáfold ezt a kijelentésed.

"Csak úgy gondolom, hogy ezzel az erővel a hetero is kijárhatna fesztiválozni meztelenül, mert Ő hetero...."

A te fantáziád teremtményeivel elég nehéz vitatkozni, de megpróbálom.
Ők itt például mind meztelenek, csak ezt azzal álcázzák, hogy ruhát vettek fel:

DRM is theft

(#402) Cathfaern válasza Diokhan (#396) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

YASKATIR azért fogalmazott ilyen félreérthetően, mert már annyiszor le lett írva ez a topicban, hogy lusta rendesen kifejteni gondolom :) Lényeg a lényeg: a gyerek nem lesz attól meleg, hogy a szüleitől ezt látja. Hiába van két apja, ha tizenévesen pucér nőt lát a tv-ben, ugyanúgy fel fog állni neki, mint a heteró szülőkkel rendelkező tizenévesnek. Igen, normálisnak fogja gondolni a meleg párokat, de ezzel meg nem tudom mi a probléma. Jobb az, ha azt gondolja normálisnak, hogy a férj iszik egész este és végigveri a feleségét meg a gyerekeket? Vagy hogy a szülők éjjel-nappal dolgoznak és csak babysitter foglalkozik a gyerekekkel? Mert ha nem, akkor ugye ezen típusú szülőknek sem szabadna gyereket vállalnia, ezt mégse akadályozza meg senki.

(#403) Diokhan válasza mbalint987 (#398) üzenetére


Diokhan
addikt

Miből gondolod, hogy kettős mércét alkalmazok? Mi ebben a kettős mérce? Miért mutasssak neki egy olyan jelenséget, ami ugyanolyan jelenség, mint a hetero, csak túl van cicomázva?

(#400) YASKATIR:

Mégis milyen jog nem illeti meg a meleget, ami a heterot megilleti? Olyat mondj, amit jogtalannak is érzel. Mert a gyerekvállalást abszolut megértem.

Szerintem pedig csak Te láttad ezt ki rögtön... A velejárójával arra gondoltam, hogy konkrétan együtt élnek. Szó sem volt szexuális dolgokról... Jézusom...

(#402) Cathfaern: Azért nem akadályozzák meg, mert elméletileg a felelősségteljes felnőtt ember bármennyit is dolgozik, szakít időt a gyerekére. Aki alkoholista, attól pedig jó esetben elveszik a gyereket.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#405) YASKATIR válasza Diokhan (#403) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Istenem... Ismet ugyan azt a ket dolgot emlitem meg, amit eddig ugy 25x tettem: hazassag, gyerekvallalas. Az pedig teljesen irrelevans, hogy te mit ertesz meg es mit nem. Egyszeruen hihetetlen szamomra, hogy 2017-et irunk es magyarorszag tortenetesen europa kozepen van, nem pedig valahol afrikaban vagy a kozel-keleten.

"Mert a gyerek azt fogja hinni, hogy az a természetes és normális, ha két azonos nemű ember él együtt kapcsolatban, annak minden velejárójával!"

m
i
n
d
e
n

Mit is mondott Jules a Ponyvaregenyben Brett-nek, amikor az megprobalta kimagyarazni a helyzetet?

[ Szerkesztve ]

(#406) freeknight válasza Diokhan (#391) üzenetére


freeknight
őstag

Ha szerinted egy homokos párnak nagy eséllyel lesz meleg a gyereke, csak ezért, mert ezt látja otthon, akkor azt a jelenséget mivel magyarázod, hogy a heteró szülőknek is szokott lenni meleg gyereke? Pedig ő nem azt látta otthon.

A szexuális vonzalom sokkal mélyebb, és ösztönösebb folyamat, ez nem igazán tudja befolyásolni szerintem.

(#407) 8th válasza lezso6 (#234) üzenetére


8th
addikt

Na varázsold el magad. :D

(#408) stellaz válasza Csapoati (#390) üzenetére


stellaz
addikt

az emberek között?

asszem kezd értelmetlenné válni ez a vita....

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#409) stellaz válasza freeknight (#399) üzenetére


stellaz
addikt

megfelelő szaporodási ösztön hiányában GYAKORLATILAG nem szaporodnak

ezen mit nem értesz?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#410) Diokhan válasza YASKATIR (#405) üzenetére


Diokhan
addikt

Elnézést kérek, hogy nem olvastam végig mind a 400 HSZ-t, hogy kiderüljön, hogy már említették a dolgot előttem... Bocsánat, ha kissé több tapasztalattal rendelkezem itt, mint Te, és tudom, hogy hiába olvasok vissza 8 oldalt... Egyébként pedig a véleményem akkor is az ernyém, ha az néhol megegyezik másokéval, és azért vagyok itt, hogy azt leírjam. Ha nem tetszik amit írok, akkor légyszives lapozz tovább. Köszi!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#411) dabadab válasza stellaz (#409) üzenetére


dabadab
titán

"ezen mit nem értesz?"

Azt, hogy miért ragaszkodsz ahhoz, hogy hülyeségeket beszéljél olyan témákról, amikről egyre nyilvánvalóbban az ég egy adta világon semmi fogalmad nincs.

DRM is theft

(#412) stellaz válasza YASKATIR (#400) üzenetére


stellaz
addikt

milyen jogok ne illetik meg?

Férfi és nő együtt házasodhat, ez a melegeket is megilleti.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#413) Anonymus23 válasza YASKATIR (#405) üzenetére


Anonymus23
veterán

Te például szeretnél gyereket?

;) - The Power of the Light Side

(#414) stellaz válasza dabadab (#411) üzenetére


stellaz
addikt

pontosítanál?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#415) YASKATIR válasza Diokhan (#410) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Szoval leirod a velemenyed, majd elvarod mindenkitol, hogy aki nem igy gondolja, az fogja be a pofajat? Van egy rossz hirem.. ebben az esetben tartsd meg a velemenyed magadnak, vagy ird le egy olyan helyen, ahol kizarolag homofobok irogatnak, mert ott csak pozitiv visszaigazolast fogsz olvasni, ellenvelemenyt nem.

(#413) Anonymus23: Nem. Mondom ezt felso kozeposztalybeli heterokent

(#412) stellaz: Eleg gyengen trollkodsz

[ Szerkesztve ]

(#416) rushty válasza Diokhan (#410) üzenetére


rushty
senior tag

Az ilyen kirekesztő magatartás miatt nem aktuális a gyerekvállalás náluk.
Mit kap az ilyen családban felnövő gyerek? Homofób országban hideget-meleget. :D

Revolut meghívó pü-ben

(#417) freeknight válasza stellaz (#409) üzenetére


freeknight
őstag

Gyakorlatilag is szaporodnak, nem egy példa van, hogy egy homokosnak van gyereke.

Olyan ösztön, ami kifejezetten szaporodásra irányul, nem nagyon létezik. Szexuális ösztön van, a másik embert kívánod meg, és ennek mintegy "mellékhatása" lesz a gyerek. Csak, mi emberek vagyunk már olyan értelmi szinten, hogy össze tudjuk kötni a két dolgot, de ez ettől a ténytől máris nem ösztönös, hanem tudatos folyamat.

(#418) Cathfaern válasza Diokhan (#410) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Bocsánat, ha kissé több tapasztalattal rendelkezem itt, mint Te, és tudom, hogy hiába olvasok vissza 8 oldalt... "
Lehet akkor még több tapasztalattal kéne rendelkezned, mert ha végig olvasod a 8 oldalt, akkor rájössz, hogy tök felesleges megírnod a hsz-ed, mert már ezerszer le lett írva és ki lett tárgyalva minden amit leírtál pro és kontra.

freeknight
"Olyan ösztön, ami kifejezetten szaporodásra irányul, nem nagyon létezik. Szexuális ösztön van, a másik embert kívánod meg, és ennek mintegy "mellékhatása" lesz a gyerek. Csak, mi emberek vagyunk már olyan értelmi szinten, hogy össze tudjuk kötni a két dolgot, de ez ettől a ténytől máris nem ösztönös, hanem tudatos folyamat."
Állatoknál nyilván nem tudom mi a helyzet, de embereknél eléggé külön vált a "kívánom a másikat" és a "gyereket akarok" dolog. Ennek ellenére emberek mégis vágynak arra hogy gyerekük legyen. Szóval mégis csak kell, hogy legyen valami szaporodási ösztön.

(#419) stellaz válasza freeknight (#417) üzenetére


stellaz
addikt

ezzel vitatkoznék, ugyanis abban az esetben,ha a meleg embereknek "társadalmi nyomásra" alakul ki hetero kapcsolata és ebből gyermek, akkor ez egyben azt is jelenti, hogy amint ez a társadalmi nyomás megszűnik, nem alakul ki ez a kapcsolat, így gyermek sem lesz

előbbi esetben pedig csonka család vagy a melegség fel nem vállalása

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#420) mbalint987 válasza Diokhan (#403) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"Miért mutasssak neki egy olyan jelenséget, ami ugyanolyan jelenség, mint a hetero, csak túl van cicomázva?"
Na látod, pontosan erről van szó! Te írtad, "ugyanolyan jelenség". Mert az előző hsz.-edből az jött át, hogy nemcsak hogy természetellenesnek gondolod ezt az egészet, de megtiltanád - a gyerekekre hivatkozva - hogy kézenfogva sétáljak a párommal. Ha félreértettelek, annak csak örülni tudok.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#421) vhw válasza freeknight (#406) üzenetére


vhw
addikt

Arra viszont kíváncsi lennék, hogy egy "homokos pár" hetero gyereke is úgy fogja megélni saját szexualitásának felfedezését, mint a hetero párok meleg gyerekei? (önértékelési zavarok, öngyilkosság gondolata, "coming out", "normálisság")

Mi lesz az ilyen gyerek számára "természetes"? Az amit otthon lát, amiben felnő, vagy amit a többségi társadalomtól lát? Mi csináljuk "jól", mindenki más "rosszul"? Vagy?
Fogja az ő "eredeti" hetero vágyait befolyásolni az éveken át a látott "homoszexuális minta"? Igyekezne-e követni a "szülői példát", annak ellenére is, hogy a saját vágyai más felé terelnék? Adódhat ebből belső konfliktusa?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#422) Anonymus23 válasza YASKATIR (#415) üzenetére


Anonymus23
veterán

Bocs nem ez jött le az írásaidból, bár nem olvastam mindet. :DDD
Bár azt nem értem, hogy a felső-középosztály az hogy jött ide, de köszönöm, hogy ezt is megosztottad, jó lesz az esettanulmányba.

Személyes véleményem:
Egy meleg, ha a fizikai identitása (ami alapvetően egy adottság, ez nem döntés kérdése) ellenére a saját neméhez vonzódik, akkor ezzel együtt azt is fel kell vállalnia, hogy nem lehet gyereke, mert ezt a számára "normális" úton nem lehet megoldani. Azaz egy meleg férfi ha lefekszik egy nővel is, akkor a saját lelki/szellemi identitásával hasonul meg, mert ha elfogadja azt, hogy Ő ilyen, akkor kénytelen elfogadni azt is, hogy a természet (vagy ide helyettesítse be bárki a hitvilága szerinti megfelelőt) nem biztosította számára ezt a lehetőséget. Ha mégis megteszi, számomra az olyan, hogy szembeköpi a saját hitvallását, mert mégiscsak a fizikai identitás nyer, amivel együtt jár az utódnemzés normális menete.
Azaz nem csak petesejtre és hímivarsejtre van a gyereknek szüksége biológiailag, hanem apára és anyára akik megfelelően gondoskodnak róla és nevelik az életre. Ezt nem tudja megadni egyetlen meleg pár sem (ismeretlenül is mondom ezt) mert bármennyire is "nőies" egy férfi, vagy férfias egy nő, attól még nem lesz se nő se férfi.

Nem vagyok liberális? Na és? Ha ez azt jelenti, hogy adjak fel sok mindent, amit jónak és helyesnek tartok, akkor ki akar itt kit megváltoztatni?

(#421) vhw
Erről én is írni akartam, de jók a kérdéseid, amit még hozzátennék, hogy vajon egy gyereket, aki nem tud a saját sorsa felől dönteni, mennyire van joga az államnak ilyen helyzetbe hozni.
Nem beszélve a gyerekek belső kis társadalmáról, ami sokkal kegyetlenebb tud lenni a felnőtteknél tapasztaltaknál, hogyan tudnak egy különc gyereket a többiek kifogni. És ez csak egy a sok valós problémától, amitől a hetero szülök gyerekei is szenvednek, de ezt megspékelni egy alapvetően hetero társadalomban még ezzel is, az szerintem nagyon komoly felelőtlenség is.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#423) freeknight válasza vhw (#421) üzenetére


freeknight
őstag

Nem hinném, azok a tünetek, amiket itt írsz, már rekciók egy másik reakcióra, amit a szülők (vagy a társadalom ugye) ad a gyerek szexualitására.
Ha apuka otthon gyűlöli a melegeket, ezt a meleg gyereke tudja, fél attól, hogy nem fogadják el, erre produkálhatja ezeket a tüneteket.
Hacsak egy meleg pár nem úgy áll a hetero gyerekéhez, hogy kisfiam te csak is homokos lehetsz, ha meglátlak egy lánnyal, kitagadlak, akkor persze, lesznek komplexusai. Csak ez a forgatókönyv szerintem nem túl valószínű, a meleg pár azt is el fogja fogadni, ha meleg a gyereke, de szerintem nem okoz nagy törést az életükben, ha véletlenül heteró lesz :D

(#424) dabadab válasza Anonymus23 (#422) üzenetére


dabadab
titán

"ha a fizikai identitása (ami alapvetően egy adottság, ez nem döntés kérdése) ellenére a saját neméhez vonzódik"

Dafuq? Fizikai identitás? Ezt most találod ki? Az tök jó móka, hogy ha az ember kitalál mindenféle fogalmat, aztán nekiáll abból levezetni, hogy másoknak hogyan kellene viselkednie :)

"akkor ezzel együtt azt is fel kell vállalnia, hogy nem lehet gyereke, mert ezt a számára "normális" úton nem lehet megoldani"

Ezt így hogy? Az európai civilizáció évezrednyi vívmányát dobjuk ki az ablakon és másszunk vissza a fára, vagy csak pont ebben a specifikus esetben csináljunk úgy, mintha az elmúlt tízezer év nem történt volna meg?

"Azaz nem csak petesejtre és hímivarsejtre van a gyereknek szüksége biológiailag, hanem apára és anyára akik megfelelően gondoskodnak róla és nevelik az életre."

Akkor az elvált/megözvegyült szülőktől kobozzuk el a gyereket vagy amúgy ez a megkötés annyira nem fontos, csak ebben a specifikus esetben?

DRM is theft

(#425) Diokhan válasza Cathfaern (#418) üzenetére


Diokhan
addikt

Miért lenne felesleges? Mert ezen az alapon a 8 oldalból 4 ugyanúgy felesleges...

(#415) YASKATIR semmit nem várok el csak azt, hogy ne kelljen baromságokra válaszolnom és azt, hogy bárki, aki elolvassa amit írtam, képes legyen értelmezni.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#426) freeknight válasza Cathfaern (#418) üzenetére


freeknight
őstag

Külön vált, de éppen ettől lett tudatos a folyamat, ami pedig tudatos, nem lehet ösztönös, ez két egymással szemben álló fogalom.

Én szeretnék gyereket, de ezt tudatosan eldöntöttem, ahogy azt is, hogy talán 2-3 év múlva, ha lesz már saját lakásunk. Ösztönt, késztetést nem érzek a gyerekre, ahogy az evésre, ivásra, vagy a nőkre érzek.
A nőknél van egy úgynevezett anyai ösztön, de ez jellemzően csak már a gyerek születése után kapcsol be, máskülönben nem lenne annyi terhességmegszakítás.

(#427) stellaz válasza dabadab (#424) üzenetére


stellaz
addikt

te annyira értetlenkedsz, hogy az valami félelmetes

egy hetero pár alapvetően együtt tervezi felnevelni a SAJÁT gyermeküket, ha ez valamiért nem sikerül, az nem jó

egy meleg pár alapvetően sem tud saját gyermeket vállalni, a pár egyik tagja kényszerűen nem lehet biológiai szülője a gyermeknek, akkor sem ha egy nőbe beültetik a petesejtet, vagy egy férfi béranyát alkalmaz

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#428) stellaz válasza freeknight (#426) üzenetére


stellaz
addikt

de ha nem lenne koton vagy tabletta, akkor már lenne pár gyereked, elhiheted

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#429) freeknight válasza stellaz (#427) üzenetére


freeknight
őstag

És akkor mi van, ha a pár egyik tagja nem biológiai szülője a gyereknek?

Akkor te megtiltanád a heteró, de terméketlen pároknak is a mesterséges megtermékenyítést, mert az egyik tagjuk képtelen gyermeket nemzeni? Ja, hogy nem? Akkor ezek szerint mégis csak a melegségük miatt tiltanád meg nekik a gyerekvállalást. Nincs ezzel amúgy baj, sokan vélekednek így, de akkor be is vallhatod (mint itt is megtették páran), és akkor feleslegesen pörögsz ezen az egész ki hogyan tud gyereket nemzeni témán.

Így van, ha nem lenne fogamzásgátlás, már lenne gyerekem. És? Ez nem változtat azon, hogy a szexet ösztönösen kívánom, a gyereket meg tudatosan.

[ Szerkesztve ]

(#430) Anonymus23 válasza dabadab (#424) üzenetére


Anonymus23
veterán

Öööö, mert az, hogy fiúnak születtél, az mi? Egyébként már jó párszor leírtam, hol voltál eddig? :P
Nem, én a teremtésben hiszek, és azt, hogy mivel férfinak születtem, akkor nem véletlen vagyok férfi. Ennyi.
Nekem ezzel nincs bajom, jól érzem magam ezzel együtt.

A hagyományos és autentikus szexuális kapcsolat (ami lehet időközben elavult :U ) az alapvetően alkalmas arra, hogy gyereket nemzzen az ember, mi ezzel a gond?
Fára nem mászok max gyümölcsért, miért kellene visszamászni?

Akkor az elvált/megözvegyült szülőktől kobozzuk el a gyereket vagy amúgy ez a megkötés annyira nem fontos, csak ebben a specifikus esetben?
És ezt az ordas baromságot hogy olvastad ki belőle? Légyszi ne tegyél már olyat hozzá, amit nem írtam, épp elég neked azt kritizálni, amit valóban leírtam. :U

;) - The Power of the Light Side

(#431) YASKATIR válasza Diokhan (#425) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"semmit nem várok el csak azt, hogy ne kelljen baromságokra válaszolnom és azt, hogy bárki, aki elolvassa amit írtam, képes legyen értelmezni."

En pont ugyan ezt varom el toled (valojaban mindenki, nem csak en), de mivel nem voltal kepes egyetlen hsz-t sem elolvasni, ezert baromsagokra kell valaszolnunk, a te baromsagaidra, ami ki lett targyalva legalabb 3x.

(#430) Anonymus23 : "A hagyományos és autentikus szexuális kapcsolat "

Ertjuk, szerinted a homoszexualitas az elmult 100 evben jelent meg es egy newage baromsag.

[ Szerkesztve ]

(#432) stellaz válasza freeknight (#429) üzenetére


stellaz
addikt

Szerintem világosan írtam, de nem akarod felfogni. Újra leírom, hátha segít.

Meleg szülők esetében ellenzem a gyermek vállalást, mert:

- Nem tudják biztosítani a biológiailag rendelt szerepeket (apa, anya)
- Férfiak esetében különösen, mert az anya szerepe hiányában bizony még a majmok is deváns viselkedést mutattak felnőve (etológiai vizsgálatok szerint)
- Nők esetében lehet, hogy engedném bizonyos feltételek mellett a mesterséges beültetést, vagy örökbe fogadást hiszen az így anya biztosított, az apa pedig egy erősebb nő esetében talán pótolható, vagy a közösség tudja pótolni (férfi rokon)

"Így van, ha nem lenne fogamzásgátlás, már lenne gyerekem. És? Ez nem változtat azon, hogy a szexet ösztönösen kívánom, a gyereket meg tudatosan."

de változtat, ugyanis ezen eszközök nélkül hiába nem szeretnél gyereket, ha kopulálnál, bizony lenne gyereked, akartad tudatosan, akár nem

meleg pároknál meg nem lenne

pont

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#433) dabadab válasza Anonymus23 (#430) üzenetére


dabadab
titán

"Öööö, mert az, hogy fiúnak születtél, az mi?"

Az, hogy minek születtem, az nem identitás, a fiú voltom meg a szokásos kategorizálás szerint biológiai attribútum, nem fizikai.

"én a teremtésben hiszek, és azt, hogy mivel férfinak születtem, akkor nem véletlen vagyok férf"

Oké, de hogy te miben hiszel, az a te saját problémád, érted.

"És ezt az ordas baromságot hogy olvastad ki belőle?"

Onnan, hogy ez következik logikailag abból, amit leírtál, miszerint ha egy családban egy gyereknek nincs pontosan egy anyja és egy apja, akkor az a gyerek ne legyen abban a családban.
Egyébként pont erről beszéltem, hogy amikor az ember megkapirgálgatja ezeket a racionálisnak beállított érveket, akkor azért gyorsan kiderül, hogy ja, nem úgy gondoltad, hanem úgy, hogy ezek csak akkor érvényesek, ha homoszexuálisokról van szó, vagyis valójában semmi racionális nincs bennük, csak egy vékony máz a homofóbián.

DRM is theft

(#434) stellaz válasza dabadab (#433) üzenetére


stellaz
addikt

"Onnan, hogy ez következik logikailag abból, amit leírtál, miszerint ha egy családban egy gyereknek nincs pontosan egy anyja és egy apja, akkor az a gyerek ne legyen abban a családban.
Egyébként pont erről beszéltem, hogy amikor az ember megkapirgálgatja ezeket a racionálisnak beállított érveket, akkor azért gyorsan kiderül, hogy ja, nem úgy gondoltad, hanem úgy, hogy ezek csak akkor érvényesek, ha homoszexuálisokról van szó, vagyis valójában semmi racionális nincs bennük, csak egy vékony máz a homofóbián."

vezesd már ezt le logikailag légyszi, annyira kíváncsi lennék rá

csak mert hetero párok esetében a fogantatás pillanatában van anya és apa, ha azután ez változik, az nem jó, szerintem talán még szerinted sem

örökbefogadás esetén ugyanez

na most akkor nézzük a meleg párokat

fogantatás kizárva, hiszen meleg párja van
örökbefogadás esetében nem teljesül az anya-apa, hiszen azonos neműek
művi beavatkozások esetén az egyik szülő legalább ismeretlen, tehát megint csak nem teljesül a feltétel

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#435) Sofian válasza stellaz (#432) üzenetére


Sofian
őstag

Férfiak esetében különösen, mert az anya szerepe hiányában bizony még a majmok is deváns viselkedést mutattak felnőve

Erre a kutatásra kíváncsi lennék, kérlek linkeld.

(#436) freeknight válasza stellaz (#432) üzenetére


freeknight
őstag

- Nem tudják biztosítani a biológiailag rendelt szerepeket (apa, anya)
A biológiailag elrendelt szerep az, hogy a nők egy csoportja neveli a férfiak egy csoportjával gyerekek egy csoportját. Így csinálták az ősemberek. Azóta nem így csináljuk, hanem 1 férfi 1 nővel neveli a saját gyerekeiket, még sincs ettől baja senkinek.

- Férfiak esetében különösen, mert az anya szerepe hiányában bizony még a majmok is deváns viselkedést mutattak felnőve (etológiai vizsgálatok szerint)
Akkor azokkal mit csináljunk, akinek meghalt az anyja, és az apja neveli? Azok is deviáns egyedek lesznek? Milyen megoldást javasolsz számukra?

Még mindig ott tartunk, hogy szerinted a melegek ne vállaljanak gyereket, mert csak. Ez nem érv, hanem vélemény, ha ennyit tudsz, továbbiakban felesleges lesz reagálnom ebben a témában.

És minek járjuk ugyanazokat a köröket a gyereknemzéssel kapcsolatban? Te leírtad, hogy meleg pároknak nem lehet gyereke. Én leírtam, hogy nem, de a melegeknek lehet gyereke, és ha nagyon akarnak tudnak vállalni. Lásd még ha a heteró pár egyik tagja meddő. Ott se lesz semmiképpen közös gyerekük. Ezeket mondogatjuk újra és újra.

(#437) UnknownNoob válasza dabadab (#433) üzenetére


UnknownNoob
tag

"Az, hogy minek születtem, az nem identitás, a fiú voltom meg a szokásos kategorizálás szerint biológiai attribútum, nem fizikai."

"Oké, de hogy te miben hiszel, az a te saját problémád, érted."

Megválaszoltad a saját kommentedet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#438) Anonymus23 válasza dabadab (#433) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hidd el értem.
Ha én azt mondom, hogy a homszexualitás a te "problémád" (azaz ezzel kezdeni kell valamit mert a probléma önmagában nem jó dolog), akkor homofób vagyok, de ha te azt mondod, hogy a hitem az én "problémám" akkor te mi is vagy?
A te kontextusodban ugyanolyan kirekesztő és elutasító vagy mint amilyennek engem tartasz...
Érted.

Másik téma:
Nem következik, max a te logikád szerint, de hagyjuk én befejeztem veled is és a topikkal is, ha a tőlem sokkal Inteligensebbre se hallgatsz, miért is gondoltam, hogy majd én tudok olyat mondani ami valós elgondolkodásra bír, nem csak puffogtatsz itt a levegőbe és csúsztatol.
Bocsánat, én hibáztam, komolyan! :R

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#439) Csapoati válasza UnknownNoob (#437) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem egészen, mert a tényekben nem kell hinni, akkor is tények maradnak, míg a hittel ez nincs így.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#440) bkercso válasza Anonymus23 (#422) üzenetére


bkercso
nagyúr

Aki láb nélkül szüleik és mankót hord, az meghasonul magával? Csak akkor, ha a láb nélküliséget elfogadta normálisnak. Vagy aki impotens, az ne akarjon gyereket sem?
Nem azzal van baj, ha gyereket akar, hanem azzal, ha arra van igénye, hogy normálisnak tartsa a melegséget pusztán azért, mert melegek voltak, vannak és lesznek. Szegények is voltak, vannak és lesznek, meg a Batman is.

Nagyobb baj, hogy a gyerek tényleg istenként tekint a szüleire, és nem kérdőjelez meg semmit, amit otthon lát. Ha egy fontos dologban mégis felismeri, hogy nem az otthoni viselkedésnek van prioritása, akkor annak a gyerek-szülő kapcsolat kárát láthatja.
De, ha a meleg pár le tudja vele kommunikálni, hogy a többi az általános és nem az otthoni, az persze más.

stellaz: az apa pedig egy erősebb nő esetében talán pótolható, vagy a közösség tudja pótolni (férfi rokon)
Egészséges férfiképe még azoknak se mindig van, akiknek van apjuk. Nagyon kevés az egészséges férfi példa, és ez szintén nagyobb gond, mint a homoszexualitás. Nem csak Mo-on. Az egészséges férfiak sokszor sokat dolgoznak, meg nőznek, meg elhanyagolják a családjukat.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#441) UnknownNoob válasza Csapoati (#439) üzenetére


UnknownNoob
tag

Melyik része volt a tény?

(#442) Csapoati válasza UnknownNoob (#441) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az, hogy minek születtem, az nem identitás, a fiú voltom meg a szokásos kategorizálás szerint biológiai attribútum, nem fizikai."

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#443) $p@rr0w válasza Soulles (#387) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Minden témában kell, nem lehet megkülönböztetni senkit az rasszista lenne mint te.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#444) UnknownNoob válasza Csapoati (#442) üzenetére


UnknownNoob
tag

"Az, hogy minek születtem, az nem identitás"

Végül is igen, attól hogy embernek születtem még érezhetem magam pokémonnak.

"a fiú voltom meg a szokásos kategorizálás szerint biológiai attribútum, nem fizikai"

Mi a különbség a fizikai és biológiai között?

(#445) Csapoati válasza UnknownNoob (#444) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igazából az az identitás, aminek érzed magad, ennek nincs mindig köze ahhoz, aminek születtél.
A biológia és a fizika között pedig szerintem egyértelmű, hogy mi a különbség. A fizika nem ismer olyat, hogy fiú (hím), a biológia meg igen.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#446) #57527808


#57527808
törölt tag

még úgy sem kaptam temp bant, így ezt is kipróbálom.

szóval csak beleolvastam a hsz-ekben, biztosan többször ki volt tárgyalva, de azért leírom a gondolataim. előre szólok, hogy ki leszek rekesztve "állítólagos" homofóbia miatt, pedig csak a gyerekeket és az értelmes melegeket fogom védeni.

általában egy mondattal szoktam az ilyen témákra reagálni:
nem szeretném, ha a gyerekem azt látná, hogy ez a normális.

ebbe épeszű ember nem tud belekötni, persze itt úgy is megteszik többen. alapvetően a felvonulás szervezői és az aktivisták hülyeségei miatt alakulnak ki ilyen szintű ellentétek, amit itt is látni lehet. mivel nekik mindenhez is joguk van, így nagy ívben letolják, hogy mekkora kárt okoznak ezzel. szerintem nem akar mindenki ezzel villogni, de a sok reklámnak köszönhetően a nem "villogós" meleget is jobban elítélik, mert a bőrtangás pávatollas figurát látják benne. dabadab hosszas kutatómunkának köszönhetően talált egy képet, amin szerencsére nincs megbotránkoztató dolog. gugliba beírva a büszkeség kifejezés angol megfelelőjét nem ilyen képeket dob. mármint ahol emberek is szerepelnek, nem csak zászló és egyéb motívumok.
szóval mi a fenét várunk a társadalomtól, ha egy szál zokniban (nem a lábán) rohangáló figura képét nyomják a fejébe, mert képek alapján ez a jellemző.
a fiatalok ebben egy új divatot látnak, igen b+, divat b*zinak lenni, ahogy az ókori görögöknél is az volt (bár ott inkább úri mókának tűnt a leírásokból). ilyen világot élünk sajnos. a felvonulás neve is azt üzeni a hetero emberek felé, hogy ha családot alapítasz, akkor csak leszegett fejjel mászkálhatsz az utcán. de ha lerongyoltattad az "asus"rózsád, akkor büszke lehetsz magadra.
sajnos a fiatalság is ezt látja, és ha esze ágában sem volt a saját neméhez vonzódni, akkor is (divat)meleg lesz, mert ez a divat, mint az almás telefon (nem kell párhuzamot vonni). elég csak belegondolni, hogy főműsoridőben egy homo-pornó"sztárt" nézetnek a népekkel trashreality címszóval. ez az igazi "mi folyik gyöngyösőőőőőn!?".

szóval visszakanyarodva az első gondolathoz (a gyerek ne azt lássa, hogy ez a normális), a médiának de főleg az aktivistáknak köszönhetően nem túlzottan erőltetik ezt a dolgot? még leírni is rossz, de tényleg divat lett, és ezt látják a gyerekek, és nekik mindig az kell, ami adott pillanatban "promóznak/hype-olnak".
hirtelen nem találtam a cikket (Lauda blogjába való kategória), amit linkelni akartam. a lényeg, hogy a szülő engedte az általános iskolás fiának, hogy csonkoltassa magát (nemváltó műtét). mondanám, hogy le kéne lőni az ilyen szülőt, de még ha 20 évig kínoznák napi 24 órában az ilyen állatot, nem közelítené meg azt, amit megérdemelne. egy új divat miatt nyomorékká tette a gyerekét, mert sose fog visszanőni, amit csonkoltak. ha elmúlt 18-21, akkor azt csinál amit akar. de kisgyereket csonkolni?!?!

ui.: rossz vitapartner vagyok, illetve szerintem amúgy sem fogok tudni reagálni egy ideig.
(1-2 órás bannal is megelégszem :) )

(#447) UnknownNoob válasza Csapoati (#445) üzenetére


UnknownNoob
tag

Aha. És aminek érzed magad az hit vagy tény kérdése?

(#448) stellaz válasza Sofian (#435) üzenetére


stellaz
addikt

Nem tudom, az etológia tankonyvemben olvastam 😔

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#449) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Úgy érzem nagyon sok téves információ terjeng

Mivel jómagam érintett vagyok (23 éves biszexuális srác), szeretnék pár dolgot tisztázni:

Ilyen nincs hogy vki azért lesz meleg mert az mennyire menő, az max queer de jó eséllyel az ilyen hamar kihátrál ha nincs gusztusa az ilyesmihez.

Azt már mellesleg kikérem sok sorstársam nevében is hogy egyenesen majmomhoz meg deviánsokhoz legyünk hasonlítva. A melegek örökbefogadási lehetőségét ellenkezőktől szeretném csak úgy zárójelben megkérdezni: azonos nemű pár mitől lesz rosszabb szülő mint neadjisten egy "jókeresztény hetero pár"?

Ha erre s válasz az hogy a gyerek nagyobb eséllyel lesz meleg: nem ez fogja egy gyerek szexualitását befolyásolni, ugyanis ebből kiindulva hetero pároknak sose lehetne más szexualitású gyerekük. Ha meg a nemi szerepekre hivatkozni vki: ez se szogorúan olyasmi ami heterosághoz kötött.

És hogy miért van pride ra szükség? Nemes egyszerűséggel azért mert a társadalom még nem jutott el minálunk odáig hogy az LMBTQ létezését ne démonizálják, hogy ne kelljen olyan alapvető jogokert mint a házasságkötésért küzdenünk. Mert ha mi nem állunk ki magunkért, a "többségi társadalom" aligha fog.

Azoknak akik meg a "heteroknak miért nincsen pride akkor' érveléssel élnek: nektek milyen érzés lenne hogy jóformán párotok kezét fogva nem tudnátok végighaladni attól nem félve hogy beszólnak/leköpnek/stb mindezt azért mert mersz azonos neműt szeretni?

Nyomasztó érzés ilyen helyzetben lenni, amikor nem tudsz önmagad lenni. Ez nem a parádézásról szól meg hogy bőrtangaban táncoljunk, semmint arról hogy nem vagyunk hajlandóak alsóbbrendűnek tartani magunkat mert egyesek szemében a nemiségünk abnormális/beteges. Nem speciális jogokat kérünk de egyenlő bánásmódot.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#450) stellaz válasza freeknight (#436) üzenetére


stellaz
addikt

Te érted, amiket írsz? Ha valamelyik szülő meghal, az tragédia. Hogy jön ez az önként vállalt anya nélküli homok párhoz?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.