Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) fordfairlane válasza benedekco (#793) üzenetére


fordfairlane
veterán

re: (#790) fordfairlane
személyeskedés

Nem neked ment, és reakció volt. Nem kötelező ám mindenre kényszeresen reagálni.

x gon' give it to ya

(#802) fordfairlane válasza benedekco (#793) üzenetére


fordfairlane
veterán

Itt arról van szó, hogyha találnánk a földön egy anomáliát pl hogy egy folyó felfelé folyna valamely oknál fogva akkor nem megvizsgálnánk azt hogy miért van, jó ez nekünk vagy nem vagy tök mindegy és elfogadnánk hogy ez van, vagy elfogadnánk de megvizsgálnánk, hanem betiltanánk és eltorlaszolnánk, hogy ne így tegyen.

Tegyük fel, bár ezek az analógiák kezdenek egyre meredekebbek leni. Először jött a modern házasság, aztán a gyerekházasság meg rabszolgaság, aztán az evolúció, most meg fiktív folyók folyásiránya. De legyen.

Azt mondod, hogyha van egy folyó, ami felfelé folyik, akkor az anomália. Nos, sokan pontosan így tekintenek a homoszexualitásra is. Anomália, nem normatív jelenség. Attól, mert nem értjük pontosan az okait, még nem jelenti az, hogy ne kategorizálhatnánk be a jelenséget.

x gon' give it to ya

(#803) Yofej75 válasza Csapoati (#797) üzenetére


Yofej75
aktív tag

LOL :DD ülj le, egyes!

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#804) Yofej75 válasza benedekco (#793) üzenetére


Yofej75
aktív tag

személyeskedés definiálása csak azért, hogy érezd a törődést :DD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#805) fordfairlane válasza Csapoati (#795) üzenetére


fordfairlane
veterán

A konzervativizmus már csak ilyen, a hasznos dolgokhoz ragaszkodik, a nem hasznosakhoz nem. Mi ebben a meglepő? Az, hogy nem fundamentalistán áll hozzá a változáshoz?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#806) fairi válasza stellaz (#764) üzenetére


fairi
addikt

"Nekem nem fáj, ha két férfi kézenfogva megy, de egy csóktól már felfordul a gyomrom. Ez ösztönös viselkedés, nem rosszindulat van bennem, nem tudatos viselkedés."

inkább ez a természetes reakció a jelenségre (millió éves evolúcióval kialakult öröklött mintázatkeresőknek azonnal feltűnik valami nem oké történt). Történelem során azért a homosexualitást vagy üldözték, vagy jobb esetben tűrték, rossz karmának tartottak vagy valami hasonló. Persze volt ahol támogatták, de végül valami erősebb ideológia eltüntette őket. Ha nem erőltetted magadra (te vagy a nagy progresszív,és jónak kell látnod), vagy simán nincs rá hajlamod, vagy nem nevelik bele az emberbe, akkor ösztönösen érzi hogy valami nem oké.
Nem csoda hogy még Disney filmben Maleficent-ben is szinte nyíltan kimondták igaz szerelem két nő közt lehet (herceg végül csak úgy mellékesen kapta meg a csajt). Jó pár friss sorozatot nézek, és lassan kötelező jelleg hogy legyen homosexualis pár, és fontosabb szerepbe legyen.
Nem csak reklámozni kell, hanem propagálni is. Végeredmény a nagy kérdés, megvalósul-e a progresszívek álma, vagy végül inkább visszafordul a konzervatív értékek felé a társadalom. Ókori Athén és erkölcse is eltűnt, csak kb 1000 év múlva lett újra felfedezve.

(#807) Sofian válasza fordfairlane (#805) üzenetére


Sofian
őstag

A konzervativizmus már csak ilyen, a hasznos dolgokhoz ragaszkodik, a nem hasznosakhoz nem.

Te kevered a konzervativizmust az AltRight-tal.. :D :D :D

(#808) fordfairlane válasza Sofian (#807) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mert hogy?

x gon' give it to ya

(#809) Csapoati válasza stellaz (#798) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Előre szólok, ez lesz itt az utolsó hsz-em, mert már tényleg csak körbe körbe járunk a "csak!" és a "nem fogadom el, hogy "csak!"" mentén.

Gondolom számodra is világos, hogy ez a házasság előtti szex kizárva dolog nem egyetemes, hanem csak bizonyos kultúrkörökben van így, ráadásul rengetegen megszegték mindig is. Másrészt ez is csak x idp után alakult ki, mert ugye előtte a bárki bárkivel dolog működött (illetve az erősebb kutya...).

Yofej75: Az ülj le egyeses baromságra nem reagálok, nincs értelme. A betegséget miképp definiálod? Mert tulajdonképp a heterokrómia is egy betegség, nem? Mégsem tekint senki betegként azokra, akiknek eltérő színű a két szeme. Sőt, technikailag minden mutáció "betegség".

szazbolha: A klasszikus út, amihez ragaszkodtok, az a nemi aktus. Érdekelne a véleményetek amúgy a lombikbébi dologról, mert az aztán semmiképp sem természetes, mégis a katolikus egyház vaskalaposabb tagjain kívül szinte teljes körben elfogadott a társadalomban, holott ott is két nemzőképtelen (jó, elég ha az egyik az) emberről van szó. A béranyaságról nem is beszélve...
A lebontáshoz: Igazából a fehér ember szempontjából semmi nem indokolta a rabszolgaság eltörlését, sőt a konzervatív férfiak szempontjából sem indokolta semmi a női szavazati jogot. Mivel a házasság nem biológiai, hanem társadalmi fogalom, így itt se nagyon látok mást. De ott van az egyházi házasság intézménye, az nyugodtan megmaradhatni férfi és nő között, ahogy a Biblia is tanítja, a polgárit meg köthetne két azonos nemű is. Tulajdonképp az életkor is csak egy önkényes korlátozás, mert 15-16 évesen is nyugodtan lehetne kötni házasságot.

fordfairlane: A konzervatívok a nekik hasznosnak (tűnő) dolgokhoz ragaszkodnak, azért ez egy elég nagy különbség. Egyébként én nem írtam semmi provokatívat, arra jött a szintén nem kötelező személyeskedés (ami nem igazán érdekel amúgy, fórumos emberkék véleménye rólam sosem izgatott).

Na "kabbe gyíkok, én leléptem!" :D :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#810) fordfairlane válasza Csapoati (#809) üzenetére


fordfairlane
veterán

A konzervatívok a nekik hasznosnak (tűnő) dolgokhoz ragaszkodnak, azért ez egy elég nagy különbség.

Világos, a konzervatívok önös érdekek mentén döntenek, a liberálisok meg önzetlenül, mások jólétét szem előtt tartva. Hát akkor tényleg nincs mit megbeszélni a továbbiakban, a gyermeki naivitás szimulálása az én szememben nem erény.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#811) stellaz válasza Csapoati (#809) üzenetére


stellaz
addikt

""#794: Nem, mert az vérfertőzés, degenerált utódokhoz vezet. Egyébként"
Akkor megállapodhatunk abban, hogy a házasság esetében nem lehet az egyetlen rendező elv az, hogy a párok szerelmesek egymásba?"

Erre persze nem válaszoltál, de legalább a többinek sincs köze a valósághoz.

Tényleg jobb, ha többet nem írsz ebben a témában :)

U.i.:

A betegség legegyszerűbben úgy fogalmazható meg, mint az egészség ellentéte.

[ Szerkesztve ]

(#812) fordfairlane válasza Sofian (#807) üzenetére


fordfairlane
veterán

Örülnék, ha kifejtenéd, mi köze az általam leírt attitűdnek az alt righthoz. Méghozzá érvekkel, nem szmájlikkal.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#813) Yofej75


Yofej75
aktív tag

Ezt jól megvitattuk (nem) :DD

További szép napot Nektek!

Jut eszembe: jó meleg van, irány ki a szabadba! :))

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#814) fordfairlane válasza Yofej75 (#813) üzenetére


fordfairlane
veterán

Csak aztán eszedbe ne jusson a nők után füttyögni: [link]

x gon' give it to ya

(#815) lezso6 válasza fordfairlane (#814) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már a franciáknál is? :Y Én csak Amszterdamról tudok, bár azt nem tudom, hogy tényleg érvénybelépett-e.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#816) fordfairlane válasza lezso6 (#815) üzenetére


fordfairlane
veterán

És akkor csodálkoznak, hogy a konzervatív oldal keresztbe fekszik minden fantasztikus újításnak, amit a liberálisok kitalálnak. Meg hogy erősödik a radikalizmus. :Y Hogy a fenébe ne erősödne, ilyen tendenciák láttán?

x gon' give it to ya

(#817) lezso6 válasza fordfairlane (#816) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már eleve az radikalizmus, hogy füttyögésért lecsuknak.

De amúgy hogy jutott el ide a topik? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#818) fordfairlane válasza lezso6 (#817) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem csuknak le, csak helyszíni bírság szabható ki. De akkor is, bazi öreg vagyok már, de ezt már nem tudom nem hogy elfogadni, igazából felfogni sem.

x gon' give it to ya

(#819) Yofej75 válasza fordfairlane (#814) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Nem szoktam füttyögni, megmondom én kerek perec, hogy dugnám, mint a lopott biciklit oszt annyi :)) :DD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#820) Yofej75 válasza lezso6 (#817) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Asszem úgy, hogy fütyül ránk a libsi oldal :D de hál'Istennek azt nem írhatom, hogy szarba se' néznek...

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#821) távcsőves válasza Yofej75 (#819) üzenetére


távcsőves
senior tag

Az a simán paraszt nem? Mivel jobb a füttyögésnél? Nem kell fullba nyomni a kretént a másik írányba sem.

[ Szerkesztve ]

(#822) benedekco válasza fordfairlane (#802) üzenetére


benedekco
addikt

De közben elhaladtál a görögök mellett. Amúgy a folyót pont egy olyan hülye példának hoztam amilyet te hoztál. Nem? Szóval a folyó ellen folyása a melegség, akkor most a folyó csinálja a négy fal között? Vagy mivel már vannak erre felmérések és bizonyosságok, hogy semmivel se lesz a felnevelt gyerek defektesebb mint a hetero pároknál akkor hagyjuk neki folyni ellenkező irányba?

re: (#804) Yofej75
személyeskedés :P

re: (#805) fordfairlane
A konzervativizmus nem feltétlenül a hasznosakhoz ragaszkodik. A kérdés az, hogy mikor hasznos. Ma, tegnap vagy holnap? Ragaszkodom hozzá mert ma jó, de egy év múlva dől minden mert ma nem váltottam.

re: (#810) fordfairlane
(személyeskedés on) Úgy kevered kavarod a dolgokat mint turmixgép a palacsinta tésztát. (személyeskedés off)

re: (#811) stellaz:
Vérfertőzés esete utódnemzéskor problémás, nem azért mert fúj meg undi, hanem mert degenerációk keletkezhetnek. Ennyi, nagy az esélye egy beteg gyermek születésére. Ezen felül nekem azzal sincs sok problémám, ha valaki a családtagjaiba szerelmes(unokatestvér távolság), ellenben ezt már pszihológusok is sokszor bebizonyították, hogy valami komoly sérülés az oka ennek, amit érdemes feltárni. Homo-nak meg lehet születni. Az más kérdés, hogy miként alakult ki és érdemes-e foglalkozni vele, mik a következmények ha utódnemzésre nem is kerül sor. Az szülő gyermek, vagy a testvérek közötti kapcsolat meg igenis kérdés. Komoly kérdés. Sok esetben van szerelem gyerek és szülő között és emiatt sikertelen kapcsolatokba keverednek emberek. Hosszú a téma, de tök hülyeség.
Itt páran csak maguk megnyugtatása végett arra keni az egészet, hogy nem normális, hogy nincs gyerek, nem természetes. De könyörgöm mi ma a természetes? Az hogy bedobok egy természetes redbullt, hogy a természet által alkotott billentyűzeten gépelek, hogy természetesen műszálas ruhákat hordunk? Annyi minden tökre természet ellenes dolog vesz minket körül, hogy elképzelni is nehéz. De a homokosok menjenek négyfalra, otthon fogják a kezüket otthon legyen szeretet.

re: (#816) fordfairlane
De még mindig keverjük a szezont a fazonnal, mert a PC-ségnek semmi köze nincs az elfogadáshoz. Az ilyen törvényeknek meg pláne semmi a buzisághoz.

re: (#819) Yofej75
Megnézném mi lenne ha egy buzi küldené így fullban a kretént. Akkor nem mosolyognál ennyire. Egy átlag nőnek se biztos hogy ez ínyére van. De te csak magadra gondolsz, pont mint a buzi témában is.

Ja és szerintem meg tilcsák beja citromos fagyit mert nem szeretem! Fogadjunk hogy találok még legalább százezer másik embert akiknek nem tetszik?!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#823) Yofej75 válasza távcsőves (#821) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Nem érted a viccet, pedig volt smiley is... :C :DD

Olyan jó röhögni rajtatok... (ezt le kell írnom még egyszer)

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#824) Yofej75 válasza benedekco (#822) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szerintem csak poénnak szántam de aki nem veszi a lapot az így járt... :))

Olyan jó röhögni rajtatok... (na, leírtam még egyszer és még mindig yoooooooooo :DDD )

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#825) rushty


rushty
senior tag

coming out @foci, sport [link] yt alert

Revolut meghívó pü-ben

(#826) mekker válasza szazbolha (#758) üzenetére


mekker
őstag

Nem.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#827) Lacok


Lacok
őstag

Neverending story. :))

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#828) GerykO válasza dabadab (#748) üzenetére


GerykO
aktív tag

Segítek! Emlősökről volt szó. Hozd fel a békákat, mert azok hímnősek, vagy menjünk mindjárt az egysejtűek felé osztódással szaporodás... De a halak is jó példák, lerakja a petéket a nőstény, majd egy másik nőstény rápetézik. Vagy a hímek telibetejelik egymást, vagy egymásét...
Esetleg hasonlítsuk a melegeket valami előgerinchúroshoz, vagy mikróbához?

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#829) stellaz válasza benedekco (#822) üzenetére


stellaz
addikt

Vérfertőzés, ja. Csak ezzel el is érkeztünk oda, hogy a házasság nem kizárólag arról szól, hogy szerelmesek vagyunk, hanem első sorban arról, családot alapitunk. Te magad írtad, szerelmes lehetsz a rokonodba, mégsem veheted el, mert a természet rendje ellen van. Tehát a mellegházasság esetén sem áll meg az az érvelés, hogy mindenkinek joga van hazasodni, akik szeretik egymást.

[ Szerkesztve ]

(#830) távcsőves válasza Yofej75 (#823) üzenetére


távcsőves
senior tag

De értem. Csak a libsizéstől/nácizástól is rosszul vagyok. Pont mint az utcán smároló egyneműektől. Nem lehetne, egyszer a büdös életbe, hogy egy fórumban ez ne kerüljön elő?

(Most ne csak magadra vedd, volt itt szűk 800 h.sz. alatt minden.)

(#831) Yofej75 válasza távcsőves (#830) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Nem kötözködésképp kérdezem de minek olvasol olyan témát/hozzászólásokat amitől rosszul vagy?.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#832) távcsőves válasza Yofej75 (#831) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem kötözködés, de muszály primitívnek lenni?

(#833) benedekco válasza stellaz (#829) üzenetére


benedekco
addikt

Nem ezt mondtam.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#834) Soulles válasza Yofej75 (#831) üzenetére


Soulles
tag

Kedves Fórumtárs,

hogy a búbánatba tudja, hogy rosszul lesz-e, ha nem olvassa el? :U
Fuck logic :))

Témához általánosan:
Nem kell egyetérteni a srác nézeteivel, de meg lehet próbálni megérteni őt. Ha valamelyik szülőnek homoszexuális gyermeke születik, attól még az az ember ugyanúgy vágyik szeretetre, megbecsülésre és társadalmi befogadásra. Most tekintsünk el a pride és társaitól.
Csak egy pillanatra próbáljuk magunkat a helyébe képzelni.

(#835) stellaz válasza benedekco (#833) üzenetére


stellaz
addikt

Mi az amivel nem értesz egyet?

(#836) Cathfaern válasza stellaz (#829) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na a vérfertőzés meg a természet rendje... ennél rosszabb példát nehezen lehetett volna találni :) A természetet totál idegen hagyja a vérfertőzés, a legtöbb állat gond nélkül párosodik szülőjével / gyerekével is, nem hogy egy picit is távolabbi rokonával. Igazából a szülő - gyerek verziót leszámítva az embereknél se volt ez különösebben probléma az elmúlt pár évtizedet (nagyon max. 1-2 száz évet) leszámítva.

(#837) Soulles válasza Cathfaern (#836) üzenetére


Soulles
tag

" A természetet totál idegen hagyja a vérfertőzés..."

Hát én ebben nem lennék 100%-ig biztos. Bizonyítottan nagyobb számban jelennek meg degenerációk vérfertőzés esetében.

(#838) stellaz válasza Cathfaern (#836) üzenetére


stellaz
addikt

elég nagyot tévedsz, a természetben nem jellemző, hogy rokonok párosodnak, ráadásul a degenerációk megjelenésével nem is igen lenne életképes az ilyen nász (lásd beltenyészet).

Csak, hogy értsd miről írok, két példát hozok:

- Oroszlán falka esetében a fiatal hímeknek el kell hagyniuk a falkát, így nem tudnak párosodni a rokonaikkal.
- Emberek esetében ha genetikailag elkülönült gyermekeket közösen nevelnek, akkor általában - a testvérekhez hasonlóan - nem alakul ki közöttük szexuális vonzalom.

A természet gondoskodott arról, hogy a nem kívánt genetikai károsodásokat nagyobbrészt kiküszöbölje az ösztönös viselkedéssel.

Nem véletlenül alakult ki, hogy az emberi társadalmakban általában büntetik a pedofilíát, sok esetben a homoszexualitást, a gerontofíliától meg simán csak okádnak. Mert ezek a dolgok a társadalomban nem kívánatosak, hosszú távon komoly problémákhoz vezetnek.

Egyébként egy gondolatkísérletet felteszek neked, csak, hogy értsd mit jelent, amikor a belénk kódolt ösztöneink alapján gondolkozunk és alkotunk ítéletet.

Tegyük fel,hogy egy gyermek és egy ősöreg aggastyán saját hibájukon kívül bajba kerülnek.Te éppen ott vagy és lehetőséged van az egyik megmenteni.
Melyiket mentenéd meg és miért éppen őt?

[ Szerkesztve ]

(#839) Cathfaern válasza Soulles (#837) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Hát én ebben nem lennék 100%-ig biztos. Bizonyítottan nagyobb számban jelennek meg degenerációk vérfertőzés esetében."
Természetes kiválasztódás kiszelektálja a degenerált egyedeket. De ez nem akadályoz meg semmilyen állatot abban, hogy "vérfertőzést kövessen el".

stellaz:
"elég nagyot tévedsz, a természetben nem jellemző, hogy rokonok párosodnak, ráadásul a degenerációk megjelenésével nem is igen lenne életképes az ilyen nász (lásd beltenyészet)."
Jó, hogy említed a beltenyészetet. Ez a probléma gyakran fellép veszélyeztetett (alacsony populációjú) vagy kis területre bezárt (pl. sziget) fajoknál. És miért is lép fel ez a probléma? Nem azért, mert valaki kényszerítette őket, hogy közeli rokonukkál párosodjanak, hanem mert maguktól összehozzák ezt.

"- Oroszlán falka esetében a fiatal hímeknek el kell hagyniuk a falkát, így nem tudnak párosodni a rokonaikkal."
Tény, csak ennek semmi köze a vértfertőzéshez, egyszerű dominancia harcról van szó. Ha valamiért nem kell elhagynia, akkor nem kerül morális válságba, hogy párosodjon-e a könnyen elérhető nőstényekkel.

"- Emberek esetében ha genetikailag elkülönült gyermekeket közösen nevelnek, akkor általában - a testvérekhez hasonlóan - nem alakul ki közöttük szexuális vonzalom."
Nem alakul ki vonzalom, vagy elnyomják (nem beszélnek róla) a társadalmi elvárások miatt?

"Nem véletlenül alakult ki, hogy az emberi társadalmakban általában büntetik a pedofilíát, sok esetben a homoszexualitást, a gerontofíliától meg simán csak okádnak. Mert ezek a dolgok a társadalomban nem kívánatosak, hosszú távon komoly problémákhoz vezetnek."
+
"Tegyük fel,hogy egy gyermek és egy ősöreg aggastyán saját hibájukon kívül bajba kerülnek.Te éppen ott vagy és lehetőséged van az egyik megmenteni.
Melyiket mentenéd meg és miért éppen őt?"

Ezeknek mi köze a vérfertőzéshez?

Plusz az valahogy elfelejtődött, hogy az emberi, modern, nyugati társadalomban az utóbbi pár évtizedig az első unokatestvérek közötti házasság teljesen elfogadott volt.

(#840) Soulles válasza Cathfaern (#839) üzenetére


Soulles
tag

Nagyobb számban jelennek meg - kiszelektálja...Tehát a természetnek nem mindegy. Mert ahogy sok más dolog is, ez sem természetes. Még egyszer utoljára, attól még, hogy valami létezik, megtehető, nem jelenti azt, hogy természetes / normális is.

Nem kéne, hogy vonzalom kialakuljon és nem a társadalmi elvárás miatt. Szerinted normális esetben hogyan érez a gyerek az anyja iránt?
Még egyszer ezt is utoljára, attól még, hogy valami társadalmilag elfogadott, nem jelenti azt, hogy természetes / normális is.

(#841) stellaz válasza Cathfaern (#839) üzenetére


stellaz
addikt

"Jó, hogy említed a beltenyészetet. Ez a probléma gyakran fellép veszélyeztetett (alacsony populációjú) vagy kis területre bezárt (pl. sziget) fajoknál. És miért is lép fel ez a probléma? Nem azért, mert valaki kényszerítette őket, hogy közeli rokonukkál párosodjanak, hanem mert maguktól összehozzák ezt."

Sejtettem, hogy ez egy érv lesz, de azt hittem valaki tovább gondolkodik és mégsem. Te felhozol olyan példákat, amikor nincs alternatívája a közeli rokonok közötti párosodásnak. Ennek most mi értelme? A böriben sem azért köcsögölik egymást mert buzik, hanem mert nincsenek nők. Érted a különbséget?

"Tény, csak ennek semmi köze a vértfertőzéshez, egyszerű dominancia harcról van szó. Ha valamiért nem kell elhagynia, akkor nem kerül morális válságba, hogy párosodjon-e a könnyen elérhető nőstényekkel."
Az oroszlán nem tud semmit a genetikáról, de ösztönösen viselkedik úgy, hogy az ő szemszögéből sikeres legyen az utódlás. Azt mondod, ha maradna, csak éppen nem marad. Ha a nagymamámnak kereke volna...... Tudod, az új hím megöli a korábbi kölykeit, hogy csak a saját génjeit hordozó kölyköket nevelje a falka, pedig nem volt géntechnológusi szakkörön. Ez olyan, mintha azt mondod, nem azért eszel, mert különben éhen halnál, hanem simán csak éhes vagy. Ami féligazságnak elmegy, csak éppen pont a lényeget kerülöd el.

"Nem alakul ki vonzalom, vagy elnyomják (nem beszélnek róla) a társadalmi elvárások miatt?"
Te szerelmes vagy a tesódba? Szívesen elkapnád egy körre? Sok ilyet ismersz? Gyakori probléma a testvérek közötti szexuális aktus?

"Ezeknek mi köze a vérfertőzéshez?
Plusz az valahogy elfelejtődött, hogy az emberi, modern, nyugati társadalomban az utóbbi pár évtizedig az első unokatestvérek közötti házasság teljesen elfogadott volt."

Miért nem válaszolsz inkább, és akkor annak tükrében kifejtem.

De egyébként, ha akarod szívesen meghallgatjuk a kinyilatkoztatásodat, hogy a testvéreid vagy egyenesági leszármazottaiddal vagy felmenőiddel te szívesen végeznél szexuális aktust gyermeknemzés céljából, hiszen úgy érzem, te már ez mellett kampányolsz valami okból.

[ Szerkesztve ]

(#842) Cathfaern válasza stellaz (#841) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Onnan indultunk ki, hogy a vérfertőzés nem természetes. Ezzel szemben a természetben megfigyelhető, ezt te se cáfolod. Innentől kezdve akkor viszont kérdezném, hogy mit értünk "természetes" alatt? Ami a természetben megfigyelhető és te úgy gondolod, hogy ok? Vagy mi a definíció? Mert ha szelektálunk, akkor ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy a húsevés is természetellenes, mert persze megfigyelhető a természetben, de attól még szegény állatok nem kéne meghalniuk hogy más megegye őket.

"Az oroszlán nem tud semmit a genetikáról, de ösztönösen viselkedik úgy, hogy az ő szemszögéből sikeres legyen az utódlás."
Persze, de az ösztönös viselkedés nem az, hogy űzzük el a fiatal hímet, mert az akkor a rokonával fog szaporodni, és az degenerált utódokat fog nemzeni. Hanem az ösztönös viselkedés az, hogy űzzük el a fiatal hímet, és akkor az én nőstényeim nekem fognak utódot nemzeni, nem neki. Végeredmény ugyanaz? Persze.
De az indíték (annak szemszögéből amiről beszélünk) nem mindegy.

"Te szerelmes vagy a tesódba? Szívesen elkapnád egy körre?"
Ha lenne testvérem, tudnék válaszolni a kérdésedre, így viszont nehéz :)

"Sok ilyet ismersz?"
Nem, de figyelembe véve, hogy ez mennyire tabu téma, még csak a gondolatról se fog beszélni senki, nem hogy egy esetleges tényleges tettről.

"Gyakori probléma a testvérek közötti szexuális aktus?"
Kutatók szerint: "The determination of the actual incidence of incest is very difficult. Although studies have limited to only surveys shaking the confidence of epidemiological data, it is reported as 4% in the general population. The true prevalence rate of sibling incest is unknown." (forrás). Hogy ez gyakori vagy sem, azt rádbízom :)

"De egyébként, ha akarod szívesen meghallgatjuk a kinyilatkoztatásodat, hogy a testvéreid vagy egyenesági leszármazottaiddal vagy felmenőiddel te szívesen végeznél szexuális aktust gyermeknemzés céljából, hiszen úgy érzem, te már ez mellett kampányolsz valami okból."
Először is, egyszer sem mondtam, hogy ez normális, vagy hogy ilyet kéne csinálnia az embereknek. De a természet nem ismeri a vérfertőzés fogalmát, gyakorlatilag a természetes szelekció a legnagyobb erő ami kiszűri az ilyen utódok születését, nem valami "természeti törvény". Innentől kezdve nehéz azt mondani, hogy nem természetes, emberi moralitásból adódik, hogy az ember (jórészt, ugye lásd fentebbi statisztika) nem követ el ilyet.
Másrészt attól, hogy valaki tud érvelni valami mellett, még nem biztos egyetért vele.
Harmadrészt személyeskedés sose jó megoldás egy vita során, és nehéz nem belelátni némi áthallást a fenti mondatodba.

"Miért nem válaszolsz inkább, és akkor annak tükrében kifejtem."
"Tegyük fel,hogy egy gyermek és egy ősöreg aggastyán saját hibájukon kívül bajba kerülnek.Te éppen ott vagy és lehetőséged van az egyik megmenteni.
Melyiket mentenéd meg és miért éppen őt?"

A gyereket. Kíváncsian várom a kifejtést :)

(#843) Yofej75 válasza távcsőves (#832) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Nem én kezdtem...

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#844) Yofej75 válasza stellaz (#838) üzenetére


Yofej75
aktív tag

+1 :C

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#845) fordfairlane válasza Cathfaern (#836) üzenetére


fordfairlane
veterán

Attól függ, mit értesz a természet rendje alatt. A szelekció a természet része.

x gon' give it to ya

(#846) stellaz válasza Cathfaern (#842) üzenetére


stellaz
addikt

Egyel korábban mindent leírtam, ezt vagy nem olvastad, vagy nem érted, vagy nem akarod megérteni. Több sort nem pazarolnék rá, minden ott van.

De egyébként tudod miért a gyereket mentenéd? (bár jobb lett volna, ha te fejted ki) Mert a jogilag két azonos emberi élet közül a populáció számára értékeset választottad, azt aki a jövőt jelenti, nem azt, aki már leélte az élete javát és kevésbé hasznos a populáció egészét nézve. Lefogadom, hogy ezt tudatosan nem gondoltad végig, mert ez ösztönös viselkedés. Ezért sírnak a moziban, mikor Bruce Willis feláldozza magát a aszteroidán a fiatalokért és nem éppen fordítva történik a cselekmény.

Látod, ennyire az ösztönök vezérelnek mindenkit :) Ez az amit a sjw aktivisták, meg egyéb elmeroggyantak megpróbálnak totálisan figyelmen kívül hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#847) távcsőves válasza Yofej75 (#843) üzenetére


távcsőves
senior tag

Folytatnod muszály volt...

(#848) fordfairlane válasza távcsőves (#847) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem muszály! MUSZÁJ!

x gon' give it to ya

(#849) Arpee78 válasza távcsőves (#847) üzenetére


Arpee78
senior tag

(#850) Yofej75 válasza távcsőves (#847) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Erre inni kell :DD
az

Kecskeméten ly-nal is helyes de így egy városrész régi nevét kapod, nem pedig a német "muss sein" kifejezést magyarítva. :C

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.