Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) bkercso válasza Cathfaern (#498) üzenetére


bkercso
nagyúr

Arra gondoltam, hogy ha valaki biszex, akkor nagyobb populációból választhat szerelmet, mintha hetero. Na most én sem egy milliomos csajba szerettem bele. Ha valaki elfogadásban, jogokban és családban gondolkodik, akkor vajon akkora limitációt jelent, hogy a nők közül válasszon?

mbalint987: A Pride - legalábbis a Mo-i megvalósulása mindenképp, a többit nem tudom - olyan, mintha azt a receptet követné, hogy ha valakit/valakiket le akarsz járatni, akkor szervezz egy visszatetsző csoportot, akik nagy hangon támogatják.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#502) YASKATIR válasza lezso6 (#486) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

O ferfi volt..

(#496) rushty : Toroczkai ... Nincs tobb kerdesem.

[ Szerkesztve ]

(#503) Csapoati válasza DualCoreWin (#497) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez nem coming out, hanem egy értelmetlen zagyvaság. De jogod persze ehhez is van. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#504) Jeanne d'Arc

Nagyon jó lett a cikk, jól összeszedted ami kell. Az viszont szomorú, (még régebben olvastam ) hogy minimum az emberek 50% de azt hiszem jóval több ha születéskor tudná hogy a gyereke meleg, nem is kellene neki. Férfiaknál úgy gondolom a genetika nagyban közrejátszik, később persze más tényezők is befolyásolhatják. Összeségében, ha valaki a mai világban tényleg igaz szerelmet érez valaki iránt, akkor szerintem mindegy hogy az férfi v nő, a lényeg hogy boldogok legyenek és ha ezzel nem bántanak senkit, akkor gyakorlatilag minden szuper.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#505) Egon válasza freeknight (#481) üzenetére


Egon
nagyúr

Esetleg olvass vissza, hogy mit gondolok a melegek jogairól: nem gondolnám, hogy különösebben megcsorbítanám őket. Kis hazánkban jelenleg két területen nem teljesek a jogaik: házasság illetve gyerek örökbefogadás. Ebből az egyiket fenntartás nélkül támogatom, a másikkal szemben vannak fenntartásaim.
Eddig is felvállalhatták az utcán is, joguk volt hozzá. Más kérdés, hogy egy hangos kisebbség részéről esetleg inzultusnak lehetnek kitéve, de ezzel személy szerint nem tudok mit kezdeni (én nem inzultálnék ezért senkit).

Talán attól félsz, ha majd felvállalhatják nyíltan akár az utcán is, attól majd te is beindulsz?

Ejnye, nem szép dolog saját érzéseket másokra kivetíteni - nem kellene YASKATIR-tól eltanulnod... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#506) Egon válasza freeknight (#481) üzenetére


Egon
nagyúr

Ami kimaradt: én három tényezővel kapcsolatban fejeztem ki fenntartásaimat:
1. Szerintem nem nevezhető normális állapotnak a homoszexualitás, bármennyire is próbálják ezt sulykolni egyesek. Leírtam az ezzel kapcsolatos érveimet. Ennek semmi köze a jelenség elfogadásához, tolerálásához. Toleráljuk, de ne nevezzük már normális állapotnak, mert nem az.
2. Szerintem fenntartásokkal kell kezelni a gyerekek örökbefogadását, mivel nem a kívánatos családmodellt látnák maguk előtt példaként. Majd ha a jelenleginél legalább egy nagyságrenddel több illetve nagyobb volumenű kutatás lesz a témában, pozitív eredménnyel, akkor hajlandó leszek megszabadulni a fenntartásaimtól.
3. Szerintem túl hangosak ezen kisebbség tagjai a jogaik társadalmi érvényesítése érdekében, több más, szintén kirekesztett (nem nemi identitásuk miatt mellőzött) kisebbséghez viszonyítva, és ebből adódóan időnként kettős mércét érzékelek bizonyos helyzetek megítélésében.
Ha ez homofóbia, akkor vállalom (szerintem nem az).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#507) Csapoati válasza Egon (#506) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Melyik kirekesztett kisebbség nem köthet házasságot?
Amúgy van tanulmány a meleg szülők gyerekeiről, dabadab linkelte. Az amerikai APA szervezet (pszichológusok) úgy találta, hogy a meleg szülők sokszor még jobbnak is bizonyultak, mint a heterók. Itt is van: [link]

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#508) Egon válasza Csapoati (#507) üzenetére


Egon
nagyúr

Melyik kirekesztett kisebbség nem köthet házasságot?

Ebben igazad van, ugyanakkor mint írtam, a házasságukat támogatom.

Amúgy van tanulmány a meleg szülők gyerekeiről, dabadab linkelte.

Mi nem világos azon, hogy "ha majd egy nagyságrenddel több illetve nagyobb volumenű tanulmány lesz"? :U

Szerk.: számomra itt jött el az a pont hogy kiszállok a topicból. Szerintem megfelelően körbe lett járva a téma, most már ugyanazokat a (felesleges) köröket futja mindenki.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#509) vhw válasza Egon (#505) üzenetére


vhw
addikt

Ugyanolyan jogaik vannak, mint mindenkinek; ellenkező neművel házasságot kötni.
Hetero se köthet azonos neművel.

Érdekes, hogy kBruce (#491)-es hozzászólásában lévő cikkre még nem érkezett komment.
Nem olyan rövid, de elgondolkodtató.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#510) dabadab válasza vhw (#509) üzenetére


dabadab
titán

"Érdekes, hogy kBruce (#491)-es hozzászólásában lévő cikkre még nem érkezett komment."

Mert egy tartalommentes, hosszú, teljesen struktúrálatlan ömlengés.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#511) vhw válasza dabadab (#510) üzenetére


vhw
addikt

Ezt gyolsan lávágtad. Utánanéztél?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#512) YASKATIR válasza vhw (#509) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Az milyen erveles, hogy egy hetero sem kothet hazassagot egy azonos nemuvel? Azt a heterot, aki egy azonos nemuvel kot hazassagot, homokosnak hivjak.
Esetleg ez olyan idiota erveles akart lenni, mint az, hogy egy no se lehessen politikus, mivel egy ferfi sem lehet szobalany?

[ Szerkesztve ]

(#513) dabadab válasza vhw (#511) üzenetére


dabadab
titán

Gyorsan?... Még tegnap beleolvastam.

DRM is theft

(#514) mbalint987 válasza vhw (#509) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Trollkodásnak gyenge volt, de arra pont elég, hogy tovább szítsa a feszültséget. Volt egy kérésem az értelmes és konstruktív vitáról, nem sikerült figyelembe venned, sajnálom. :(

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#515) dabadab válasza YASKATIR (#512) üzenetére


dabadab
titán

"Az milyen erveles, hogy egy hetero sem kothet hazassagot egy azonos nemuvel?"

Arcpirítóan cinikus.

DRM is theft

(#516) kenwood válasza MongolZ (#21) üzenetére


kenwood
veterán

nekem van olyan haverom, aki a gyermeke anyjanak tobb,mint 1 evig udvarolt, mert eleinte abszolut eselytelennek tunt a dolog. sose volt eroszakos,csak kitarto.
20 eve tart a kapcsolat,es mukodik a mai napig.
egy ferfitol azert joggal varom el,hogyha egyszer kozlom vele,hogy hetero vagyok,akkor soha tobbet ne probalkozzon nalam.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#517) #51736960 válasza Csapoati (#507) üzenetére


#51736960
törölt tag

APA... hírhedt ultraliberális banda, olyan agymenéseik vannak, miszerint minden nem-liberális gondolkodás pszichológiai betegség. Pár éve olvastam róluk, most megint utánakerestem, hát nem semmi.

(#518) dabadab válasza #51736960 (#517) üzenetére


dabadab
titán

"APA... hírhedt ultraliberális banda, olyan agymenéseik vannak, miszerint minden nem-liberális gondolkodás pszichológiai betegség."

Aha, aha, aha. És ők is a Soros-tervet hajtják végre.

Jézusom, te tényleg elhiszed ezt?... Rettenetes zavar lehet a fejedben.

Valójában az APA az USA legnagyobb pszichológia szakmai szervezete (bőven százezer feletti taglétszámmal) és nem, nem mondtak olyat, hogy "minden nem-liberális gondolkodás pszichológiai betegség" (ami amúgy is elég nehezen értelmezhető kijelentés).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#519) Csapoati válasza #51736960 (#517) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Rendben.
Ha egy "ultraliberális" azt mondja, hogy 2+2=4, akkor nem szabad hinni neki, inkább akkor 5 az eredmény.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#520) YASKATIR válasza #51736960 (#517) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Jajj, csak nem a drhurd.com-ot olvastad? Ez az egyetlen oldal, ahol errol szo volt ez is 2012-ben, persze NULLA forrast tuntettek fel.....

Egyebkent azt tudtad, hogy Michael J. Hurd (aki irja a dhurd-ot), konkretan onsegito konyveket ir? Tudod, olyanokat, ahol azt irjak, ha nem gondolsz a rakra, akkor nem leszel rakos

[ Szerkesztve ]

(#521) #51736960 válasza dabadab (#518) üzenetére


#51736960
törölt tag

Ez nem hit kérdése, ők maguk publikálták. Az eredetit sajnos nem találom, csak ezt a cikket róla: Not a Liberal? The APA Says You’re Crazy

Amúgy a zavar nem tudom, kinek a fejében van, te jöttél a soros-tervvel, nem én :)

szerk: #520, de ott :)
van más is, csak keresgélni kell...

[ Szerkesztve ]

(#522) vhw válasza dabadab (#518) üzenetére


vhw
addikt

Létezik/létezhet olyan vélemény, írás, cikk, ami ellentétes a véleményeddel - de hitelesnek minősül(het)?
Vagy szükségszerűen minden ellenkező vélemény megnyilvánulása tartalommentes ömlengés, rettenetes zavarodottság, "fóbia"?
Kvázi hiába strapálja itt magát bárki, az helyből tévedésben van?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#523) dabadab válasza #51736960 (#521) üzenetére


dabadab
titán

"Ez nem hit kérdése, ők maguk publikálták. Az eredetit sajnos nem találom"

Hát, ha azt állítod, hogy van ilyen cikk, de ezt csak egyetlen egy darab, semmilyen forrást nem tartalmazó írás tartalmára alapozva állítod, akkor ez már erősen hit kérdése.

(#522) vhw: te elolvastad azt az írást? Össze tudnád foglalni a lényegi érveit pár mondatban? Vagy igazából te sem, csak jól esett belémkötni?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#524) Máté94


Máté94
addikt

Ha felkellene pár kérdést tennünk magunknak, akkor azok talán ezek lennének: "Ki vagyok én, hogy megszabjam embertársaimnak mit tehetnek és mit nem?", "Mivel is lesz nekem attól jobb? "Egyáltalán jobb lesz? Mivel?" :)

Van még több is, csak nem írtam le. ;]

(#525) YASKATIR válasza #51736960 (#521) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"van más is, csak keresgélni kell..."

Achtung Achtung! Talaltunk egy konteost. A gyikemberekrol hol tudok bovebben olvasni?

(#526) #51736960 válasza YASKATIR (#525) üzenetére


#51736960
törölt tag

Te amúgy kinek a másodregje vagy? Az eredeti nickeddel nem mered vállalni ezt a rengeteg baromságot, amit idehánysz?

(#527) troll4 válasza adamssss (#14) üzenetére


troll4
tag

Ezt mint ha én mondtam volna! :R

06705551911

(#528) mbalint987 válasza Máté94 (#524) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Rátapintottál a lényegre! :R

(#526) Loveless: Nem gondolom, hogy helyes lenne más véleményét baromságnak titulálni... Legalábbis vezetni nem fog semmi jóhoz, abban biztos vagyok. Nem kell egyetértened a véleményével, de kérlek, konstruktív vitát folytassunk!

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#538) vhw válasza dabadab (#523) üzenetére


vhw
addikt

Most ha én összefoglalom, akkor attól hitelesebb lesz?
Vagy mit érünk el azzal, hogy kiolvasónaplózom neked?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#540) dabadab válasza vhw (#538) üzenetére


dabadab
titán

Azzal mondjuk legalább tudnál érvelni, hogy nem, nem csak parttalan ömlengés, hanem vannak benne érvek, mert nekem pl. nem sikerült ilyet fellelnem és amikor ezt szóvá tettem, akkor beleálltál a témába.

Tudod, vita: tézis, antitézis, szintézis :)

DRM is theft

(#542) Corleone33 válasza bkercso (#493) üzenetére


Corleone33
aktív tag

A biszexualitás azt jelenti hogy mindkét nemhez ugyanúgy tudsz vonzódni, nem azt hogy nem tudunk monogám kapcsolatban lenni

édes istenem, te totál nem érted mit jelent a biszexualitás

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#547) mbalint987 válasza Corleone33 (#542) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Fórumtárs szerintem arra gondolt, hogy ha mindkét nemhez vonzódsz, akkor lehet hogy adott esetben egy férfi vagy egy nő nem lesz képes minden (szexuális/érzelmi) vágyad kielégíteni (persze lehet nem is kell neki). Én igazából nem tudom, erről Te tudsz nyilatkozni, én szimplán "csak" meleg vagyok...

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#548) szazbolha válasza adamssss (#14) üzenetére


szazbolha
addikt

"Nekem nincs gondom a melegekkel,"
.-
Írták ezt sokan ezen cikk alatt.
Nekem van gondom velük, attól a 2010-es évbeli pillanattól, mikor eljöttek a gyerekeim iskolájába és alsósoknak tartottak órát/előadást a toleranciáról, az elfogadásról, és a "természetes" másságról.
Tőlem nem kértek engedélyt egy ilyen tartalmú óra megtartására. Szülői közfelháborodásra a projektnek vége lett a kerületben. Akkor nálam elszakadt a cérna.
Ahogy a cigányokkal szemben is, olaszliszka óta.
Meg az arabokkal is van gondom, de nem a közelmúltbéli népvándorlás miatt.

Nem genetikailag lettem ilyen, nem örököltem, nem is így neveltek, mert 30-as éveim közepéig maximálisan elfogadó és jófej voltam, sok minden jóban hittem vagy reméltem. A tapasztalások változtattak meg.

(#549) Csapoati válasza szazbolha (#548) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Remélem földrajz órára sem engeded a gyereked, mert még a végén azt találják mondani, hogy a Föld gömbölyű. Sőt, a feketékről se beszéljenek biológia órán. Meg persze szexuális felvilágosítás se legyen, fúj.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#550) szazbolha válasza Csapoati (#549) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez most hogy jön ide?
Ha szerinted nem gömbölyű a föld, akkor az legyen a te gondod, meg a többi malacság is.
.
A szexuális felvilágosítás nem azonos azzal amikor a 9-10 éves gyerekeknek azt magyarázzák el, hogy a homoszexualitás és azonos nem felé vonzódás természetes dolog.
Esetleg 15-16 éves korban lehet erről a témáról önkéntes vitanapot szervezni, tanórán kívül, de éretlen alsós gyerekeknek ezt előadni nem helyes.
Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.