Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Yofej75 válasza stellaz (#746) üzenetére


Yofej75
aktív tag

jaja, a sokinger (hány~) ahhoz kevés

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#752) Yofej75


Yofej75
aktív tag

@dabadab elolvastam pár hozzászólásod és megértettem, hogy mit jelent a "nomen est omen"...

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#753) Csapoati válasza Yofej75 (#752) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nálad az pont nem működik. :D

szazbolha: Eddig ezt miért nem tudtad írni?

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#754) szazbolha válasza Csapoati (#753) üzenetére


szazbolha
addikt

Mert ez a gyerek (ha gyerek) szenved. De a szenvedése nem ok arra, hogy bármit is változtassak a nézeteimen, vagy az ide többször is leírt véleményemen. Úgy vélem nála meg volt egyfajta felismerés és visszavonulás. Ha tett nem is követi részéről a felismerést, valamit csak megértett az én és más ostoba homofób trollnak bélyegzett véleményírók reakciójából.

(#755) távcsőves válasza szazbolha (#754) üzenetére


távcsőves
senior tag

Szerintem sem túl tapasztalt, de nem gyerek már. Mindenki elgondolkodhat rajta (mindegy, hogy szimpatizáns vagy sem) mennyire nehezítette meg a saját életét. Egy kis egzisztencia nem árt, mielött a világot kinevettem. Szerintem, ezt így, és most, kár volt. Nem tudom olvasta-e ezt pszihológus, vajon mit gondolhat egy szakember?

(#756) fordfairlane válasza távcsőves (#755) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egy 19 éves nagyjából semmit nem tud a világról, csak annyit, amennyit a civilizáció intézményei és a szülei tudattak vele, meg amit a kortársaitól megtanult. Még épp csak kilépett az életbe, ha felsőoktatásban tanul tovább, akkor még ki sem lépett. Lehet, hogy olvasott sok dolgot, de önállóan kevés dolgot tapasztalt, és nem kellett nehéz döntéseket hoznia, mert a szülei és tanárai meghozták helyette.

Különösen érdekes ez egyébként, ha egyetemistákat látsz, amint épp meg akarják javítani a civilizációt, miközben semmit nem tudnak róla, és semmit nem értenek belőle. Egyébként tipikus jelenség, felsőoktatásban akad jópár mozgalmár. Piaget ezt a későkamaszkori messianisztius időszaknak nevezi. Már ha tényleg érdekel a szakmai rész. :D

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#757) mekker válasza szazbolha (#744) üzenetére


mekker
őstag

Nem hiszem, hogy ki akart ezzel tűnni akár itt a fórumon, a való életben meg pláne nem. Csak meg akart osztani egy olyan témát, amiről az emberek általában nem beszélnek túl sokat. Te próbálod beleerőltetni azt, hogy ő egy kis tacskó, aki népszerűsíteni akarja a dolgot, és hogy meg akarja váltani a világot.
Ha elolvasod a cikket, az egy totál objektív valami. A világmegváltást nem így szokták csinálni.

Ez a hipertrendi heterózás meg kb. a személyeskedés kategória. Semmivel nem ér többet a te igazságod, mint másoké. Egyébként azt honnan gondolod, hogy itt egy hipertrendi-liberáloid kommenter nem az őszinte véleményét írja le, hanem azt, amit az igazságharcos diktál belőle?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#758) szazbolha válasza mekker (#757) üzenetére


szazbolha
addikt

Sajnos nem értem amit írsz. Biztos nem keversz valamit össze?
Én sehol nem írtam olyat, hogy a cikk világmegváltás lenne.
.
"Egyébként azt honnan gondolod, hogy itt egy hipertrendi-liberáloid kommenter nem az őszinte véleményét írja le, hanem azt, amit az igazságharcos diktál belőle?"
.
Ezt sem értem. Kiről beszélsz? Melyik kommenterről? És melyik véleményre gondolsz?

(#759) stellaz válasza dabadab (#748) üzenetére


stellaz
addikt

Erre nem tudok mit írni: DDD

(#760) távcsőves válasza fordfairlane (#756) üzenetére


távcsőves
senior tag

Kösz, tényleg érdekel, remélem találok valamit róla számomra is érthető formában. (Foglalkozom 20 év körüli fiatalokkal. Az rendben van, hogy az apjukkal egy idős vagyok, de zavaróan nem értem őket idönként.)

(#761) Yofej75 válasza Csapoati (#753) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Dehogynem működik. A nick anno a "Yo! MTV Raps" alapján lett választva mivel alapvetően rapet hallgatok. :K :DD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#762) Diokhan válasza mbalint987 (#738) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem, de a jogegyenlőség ott volt mindkét mondatban, tehát saját magad hazudtoltad meg, én pedig arra kérdeztem rá.
A felháborodásom pedig az ostoba szóra utalt és nem a homofóbra. Semmivel sem leszek kevesebb, ha néhányan homofóbnak neveznek és nem is zavar.
Eleve azzal kezdtem, hogy nincs bajom a melegekkel, ha otthon, négy fal között a magánügyükként kezelik a dolgot és nem vonulnak utcára és a lányomnak nem kell csókolózó meleg párokat látni az utcán. Viszont lassan, de biztosan ez most változik, nem jó irányba. Szerintem ezt a "mások torkán görcsösen le akarom nyomni a melegség elfogadását" dolgot nem kellene erőltetni.

(#739) dabadab: Ez neked is szól...

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#763) benedekco válasza Diokhan (#762) üzenetére


benedekco
addikt

Százszor le lett már írva, nincs olyan hogy négy fal között. Ha egymás kezét fogják nincs négy fal között mert az utcán vannak, egy puszi az utcán és vége, míg náluk ez nem norma addig heteronál oké. Míg késő este az utcán ezért akár verés jár heteroknál nem gáz.
Mi az hogy a négy fal között? Ez mi? Mit kellene ott csinálni és mit kint? Egyszerűen ne mértem ezt a négy fal közöttözést.
A coming outra azért van szükség, hogy másokat akik szintén elnyomásban, hazugságban élnek ösztönözzék a nyitásra és érezzék azok, hogy nincsenek egyedül és nem kell szégyelniük azt hogy melegek. Ez erőt adhat olyanoknak akiket a szüleik meg/ki-tagadnak csak mert melegek. Azért van erre és a többi ilyen nyilvános beszédre mert el vannak nyomva le vannak köpve. Az a cél, hogy ne kelljen erről beszélni és ne legyen ez téma. Ha a többség normálisan állna hozzájuk és nem lennének hülye elvárások akkor nem kellene kijönniük mert nem volna kit ösztönözni mert nem lennének elnyomott emberek.
Azt, hogy hetero azt is hirdetem, te is hirdeted. Akkor mikor beszélgetek a kollégáimmal/főnökömmel/baráti társaságban és mondom a párom nevét, vagy csak (angol nyelvterületen, "she"-vel) hivatkozok rá. Akkor mikor kéz a kézben sétálunk az utcán, mikor adunk egyx puszit az arcukra. Egy buzi nem tehet ilyet mert ki van közösítve (otthon). Vagy a négy fal között beszéljen a kapcsolatáról, az élete problémáiról?
Felvonulásra azért van szükség mert el vannak nyomva, sok helyen még tiltott sőt halállal jár, azért kell a fesztivál, mert fel kell hívni erre a figyelmet
Amúgy pl az egyéb szexsemleges fesztiválokon ahol félmeztelen csajok vannak az oké? Mert amíg az oké addig a meleg feszt is az. Mondom úgy, hogy ezen része szerintem sem oké, de érzem azt hogy van a szükséges rossz. Ma szélsőségek kellenek hogy normális egyensúlyba hozzuk a dolgokat. Ahogy egy megboldogult film szereplő mondta anno "ma már nem elég megveregetni a vállukat, oda kell csapni a nagy kalapáccsal".

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#764) stellaz válasza benedekco (#763) üzenetére


stellaz
addikt

Ja, ez igaz. A másik oldalon viszont azt is el kéne fogadni, hogy ez nem megy varázsütésre. Nekem nem fáj, ha két férfi kézenfogva megy, de egy csóktól már felfordul a gyomrom. Ez ösztönös viselkedés, nem rosszindulat van bennem, nem tudatos viselkedés. Valahol ezt is el kéne fogadni.

Illetve azért ez az egész már teljesen másról szól. Olyan dolgokat akarnak letolni a többség torkán, ami minden épeszű embernél kiveri a biztosítékot. Erőszakosan, agresszíven. Aki nem velünk, az ellenünk felfogással. Ez pedig pont azt az ellenállást erősíti fel, ami ellen küzdenének.

(#765) Diokhan válasza benedekco (#763) üzenetére


Diokhan
addikt

Azért ugye azt tudod, hogy a két általad összehasonlított dolog között óriási a különbség?
Mivel a hetero párkapcsolat a természet rendje, úgy tud szaporodni az ember, ezért azt nem kell hirdetni, mert normális esetben az van jelen. Ezzel szemben a homoszexuális kapcsolat nem természetes, amit valóban el lehet fogadni, viszont azt, hogy valaki elfogadja vagy nem, látni akarja vagy nem, azt mindenki saját maga döntheti el. Az pedig, hogy vonulnak az utcán és hirdetik ezt az egész dolgot számomra nem elfogadható. Ilyen egyszerű.

(#764) stellaz : +1!

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#766) benedekco válasza stellaz (#764) üzenetére


benedekco
addikt

Az más kérdés hogy mitől fordul fel a gyomrod. Pl nekem egy szakállas nyelves csóktól felfordul a gyomrom, de elfogadom. Mint ahogy azt is, hogy vegetáriánusként a sült húsoktól, töltött szárnyasoktól is felfordul a gyomrom.
Ezzel nincs baj, a baj azzal van, hogy erre hivatkozva történnek korlátozások.

re: (#765) Diokhan
Repedezik a menyezet. Varázsütésre? Nemhogy varáűzsütésre de perpill sokan arra a varázsütésre várnak, hogy börtönnel járjon a melegség felvállalása.
A normális és a természetes között is nagy a különbség, lehetne ez normális mint az infuenza oltás, pedig az se természetes.
A coming out még mindig nem hirdetés. De látom nem érted a különsbéget. Amivel neked van bajod az a PC féle propaganda. Az tökre más, azzal nekem is bajom van. De az más, az egy eröltetett propaganda aminek köszönetően történik a brexit, trump, duterte, isis és most az osztrákoknál a néppárt, de a lista elég hosszú. PC hadjárat nem egyenlő a coming outtal és azzal se, hogy alapvető kötzelességünk lenne elfogadni a melegeket, mert perpill a legtöbb tanulmány arról beszél, hogy ezzel a társadalom csak jól járna. Arról nem is beszélve, hogy egyénenként is mekkora teher lehet egy embernek hazugságban élnie.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#767) Yofej75


Yofej75
aktív tag

@Diokhan
@stellaz

+1 Nektek

Sajnos minden szavunk falra hányt borsó...

A gond az, hogy ez a trendi meg az állatmentés.
Mindenkit és mindent meg kell védeni az elnyomástól, kirekesztettségtől és bátorítani kell őket, hogy holnap már saját maguk kivont karddal támadhassanak azokra akik számára a "tisztelt szüleidet", "ne paráználkodj" stb többet jelent egy-egy biblilai idézetnél.

Az ember, a hagyományos értékrend, a visszafogott életvitel már nem fontos, illetve most nem tűnik számukra fontosnak de egyszer majd az lesz...vélhetően későn...

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#768) Yofej75 válasza benedekco (#766) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Ha te azt komolyan gondolod, hogy "sokan arra a varázsütésre várnak, hogy börtönnel járjon a melegség felvállalása" akkor nagyon nagy baj van a fejedben. Sőt, ennél a pontnál helytálló a többesszám használata mivel nagyon sokatok fejében ugyanez lehet a probléma. Ki mondta azt neked, hogy bárki is arra várna?

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#769) Csapoati válasza Yofej75 (#767) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hát igen, a fehér hetero férfi elnyomott szubkultúra... Neki persze trendi ezt kimondani. Ezen kapaszkodott fel az a bohóc is (Trump). Érdekes, én is fehér hetero férfi vagyok, de nem érzem magam veszélyben sem az ultraliberálisoktól, sem a melegektől, a feketéktől stb. Nem értem azt sem, hogy én miért lennék kevesebb/elnyomottabb, ha a melegek házasságot is köthetnének.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#770) fordfairlane válasza Csapoati (#769) üzenetére


fordfairlane
veterán

Érdekes, én is fehér hetero férfi vagyok, de nem érzem magam veszélyben sem az ultraliberálisoktól, sem a melegektől, a feketéktől stb

Nem érdekes, hanem kiszámítható. A progresszió élharcosai kizárólag attól félnek, hogy visszatér a szörnyű nácizmus, amint leáll a progresszió lokomotívja.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#771) Diokhan válasza benedekco (#766) üzenetére


Diokhan
addikt

Elég nagy a baj, ha ezt az egészet komolyan is gondolod.

A coming out valóban nem hírdetés, csak épp annak az előszobája.

Pontosan értem a különbséget, csak mivel ezen HSZ alapjául szolgáló cikk, ami egy coming out, tartalmazta a következő mondatot:
"Véleményem szerint egy felelős kormányzatnak különböző kampányokkal és a civil szervezetek támogatásával hozzá kéne járulnia a meleg emberek elfogadottságának növeléséhez, és a társadalmi változásokat követve növelni a jogegyenlőséget." - így Te magad nem érted, hogy én miről beszélek.

Ezt a mondatot nem kell magyarázni. Attól viszont nem lesznek az átlagemberek elfogadóbbak, hogy teszem föl egy kormányszóvivő kiáll és kampányol a melegek mellett, hanem pont ugyanazt fogja kiváltani, amit itt is látsz.

(#767) Yofej75: Ezzel egyetértek.
A HSZ-ed tetején egy bizonyos ideig látható egy "szerkesztés" link, azzal szerkesztheted a hozzászólásod, hogy ne legyen nagyon tele a topic, így, ahogy én is csináltam most!

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#772) Csapoati válasza fordfairlane (#770) üzenetére


Csapoati
nagyúr

És? Hozzáteszem a radikalizálódás valós probléma, amivel foglalkozni kell. Mondjuk ettől még nem jön vissza a nácizmus (ne is jöjjön, a kommunizmustól meg nem tartok, az is megbukott, nem kompatibilis az emberiséggel).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#773) Yofej75 válasza Diokhan (#771) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szoktam élni az utólagos szerkesztés lehetőségével amikor azt indokoltnak érzem :))

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#774) Yofej75 válasza Csapoati (#769) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Érdekes, hogy nem érted amit más érthetően leír és nem tudsz a sorok között sem olvasni. Vagy nem akarsz és kizárólag gondolsz...

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#775) szazbolha válasza Csapoati (#772) üzenetére


szazbolha
addikt

Hozzáteszem a liberalizálódás is valós probléma, amivel foglalkozni kell, ha nem a többség, hanem egy szűk csoport érdekeit szolgálja..
.
Én úgy képzelem el mint egy dominó effektust. Egyik dominó sem dőlhet el, mert akkor a többi is dőlni fog idővel. A homoszexualitás liberalizálása, természetesnek való elfogadtatása egy ilyen dominó a sorban.
Nem régóta áll, nem is túl erős lábakon, de ha eldől a többi is meggyengül, ezért jelentős erők dolgoznak azon hogy a mindennapjainkba beszivárogjon a médián keresztül, hogy a toleráns gondolat csirák el legyenek ültetve, és a közösségi terekben is mindig legyen aki ezt a trendet erőteljesen képviseli és akár leostobázza lehomofóbózza lenácizza azokat akik más véleményt képviselnek. Nem fizetett véleményformálóként hanem hitelesen és meggyőződésből, hiszen a "jó" oldal jövőképét közvetíti egy jófej és trendi értékrendhez tartozva.
.
De nem olyan könnyű a zsigeri dolgokat megváltoztatni, ezért erősödik a nyomás.
Egy korábban toleráns, de már kisgyermekes apának is igen nehéz lesz elmagyarázni, hogy 2 férfi csókolózása nyílt színen elfogadható és természetes, mert valahogy zsigerből, ösztönösen nem tartja annak, főleg ha épp ott van vele a gyermeke. Valahogy megváltozunk ahogy a korral haladunk előre, ahogy független személyből saját alapítású családunk felelőssége nehezedik ránk.
Valamilyen furcsa ok miatt a férfi-nő pár is korlátozott módon tesz ilyen dolgokat a saját gyereke előtt. A négy fal között sem. Nem tudom miért... ösztönös, vagy így kondicionálódtunk. Gyerekkorunkban nem akarunk tudni arról, sőt kellemetlen ha tudjuk vagy észrevesszük, hogy szüleink még szexuálisan aktívak.

(#776) fordfairlane válasza Csapoati (#772) üzenetére


fordfairlane
veterán

A közélet polarizálódik, és Trump is ennek a polarizáltságnak a terméke. A többségnek a töke televan azzal, hogy különféle marginális kisebbségi csoportok állandóan jogokat követelnek, meg elnyomásra panaszkodnak. De ha a liberálisok így akarják kezelni a radikalizálódást, hogy még erősebben tolják a jogkövetelést, ám tegyék.

x gon' give it to ya

(#777) Diokhan válasza Yofej75 (#773) üzenetére


Diokhan
addikt

Minden esetben indokolt amíg szerkeszthető a HSZ, mert a rangok kiosztása a hozzászólások mennyiségén IS alapszik. Amikor kezdtem itt, nekem rengeteg moderátor írta, hogy amíg lehetőség van a szerkesztésre, addig használjam azt, és meg lettem vádolva azzal is, hogy csak HSZ-t gyűjtök. (Az off-topic HSZ-eket nem számolja a számláló.) De csak jótanács...!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#778) Csapoati válasza Yofej75 (#774) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pontosan értem, ez alapján még mindig létezne rabszolgaság. Hisz akkoriban a fehérek nem szimplán rabszolgasorban tartották a (többek közt) feketéket, hanem őszintén hitték, hogy a rabszolgák (feketék) alsóbbrendűek és nekik megtiszteltetés, hogy a fehéreket szolgálhatják. Tudom, erősnek tűnik a hasonlat, de szerintem van hasonlóság. Én azon a véleményen vagyok, hogy amíg valakik nem sértik meg az én jogaimat, addig nekem sem kell megtagadni tőlük az egyenlőséget - akkor is, ha az eszméik nem tetszenek. Persze nem kell velem sem egyetérteni.
A trendiség meg egy hülyeség, szimpla általánosítás. Nem mindent csinál az ember azért, mert trendi. Vagy te trendiségből nem szeretnéd a melegeket egyenlőnek tekinteni? Mert most önérzetes, kemény, szókimondó fehér hetero férfinek lenni is trendi...

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#779) Sofian válasza Yofej75 (#767) üzenetére


Sofian
őstag

"A hagyományos értékrend"

:C :DD :D

Az amit te ma hagyományosnak mondasz az kb az utóbbi 60 év terméke. Maga a házasság is teljesen átalakult a 2 vh óta itt és a nyugaton is.

Hagyományos.. LOL... :D

Elég ha csak a nők szavazati jogának megadását nézzük. Ott is hasonló érvek hangzottak el. Az asszony nem ember ugyebár... :U

[ Szerkesztve ]

(#780) Yofej75 válasza Diokhan (#777) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:R köszönöm a tanácsot :C

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#781) stellaz válasza Sofian (#779) üzenetére


stellaz
addikt

Szerintem itt van azért egy óriási félreértés és egy ezen alapuló csúsztatás.

Amikor a meleg-gender témában felmerül a hagyományos értékrend, akkor elsősorban nem a kulturális alapokat értjük alatta, hanem a biológiai determináltságon alapuló, gyakorlati megvalósítást segítő szokásokat.

Pl. a házasság nem önmagában való intézmény, ami két szerelmes összetartozására hivatott, hanem a családalapítás, gyermeknemzés és a gyermekek felnevelésének biztosítéka. A férfinak biztosítékot jelent, hogy genetikailag hozzá tartozó gyermeket nevel, a nőnek pedig, hogy a gyermekek nevelésében lesz akire biztosan számíthat. Ez viszont történetesen két szerelmes összetartozásán keresztül valósul meg.

Ezért amikor a házasság során hagyományos értékrendre hivatkozunk, az azt jelenti, hogy azért házasodhat férfi-nő kizárólag, mert egyébként gyakorlatilag értelmét veszti az egész, hisz nincsenek meg ezt az igényt életre hívó biológiai alapok.

[ Szerkesztve ]

(#782) Yofej75 válasza Csapoati (#778) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Pontosan nem érted továbbra sem mert ha értenéd akkor nem a rabszolgaságot hoznád fel példaként, mivel a bőrszín nem betegség hanem a szervezet védekezése a természeti hatások ellen.
Az meg evidens, hogy az emberek birkák és ahogyan bizonyítod Te magad is, sokuk számára a gondolat (a hit) erősebb a gondolkodásnál.
Én azon a véleményen vagyok, hogy jobb megelőzni, mint megszenvedni...
A trendiség pedig valóban hülyeség, fejezzed be lsz :DD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#783) Yofej75 válasza Sofian (#779) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Mi az, amit én hagyományosnak mondok? Ha ilyen jól tudod, hogy véleményt formálsz róla akkor lsz oszd meg velünk is.
60 év??? Mire gondolsz? Kíváncsivá tettél... Taníts, Mester!

@stellaz szerintem az egész akkor kezdett el vakvágányra térni, amikor megalkották a nevelőszülő torzítást és ezzel egyidejűleg degradálták az igazi szülői intézményt. A család "szentségét" gyalázták meg.

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#784) fordfairlane válasza Sofian (#779) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az amit te ma hagyományosnak mondasz az kb az utóbbi 60 év terméke. Maga a házasság is teljesen átalakult a 2 vh óta itt és a nyugaton is.

Pontosan. Épp elég sokat változott ahhoz, hogy itt most kicsit megpihenjen, és ne engedjen a permanens változásban hívők szektájának.

x gon' give it to ya

(#785) Yofej75 válasza fordfairlane (#784) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:DD szektájának :C

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#786) stellaz válasza fordfairlane (#784) üzenetére


stellaz
addikt

:D

(#783) Yofej75
+1

[ Szerkesztve ]

(#787) benedekco válasza Diokhan (#771) üzenetére


benedekco
addikt

Oké, abban igazat adok, hogy szerintem se az inkompetens kormányra tartozik ez, de szerintem kell dolgokkal foglalkozni és civileknek kéne ezzel foglalkozni. De ennyit látok. Az meg hogy beszélünk egy ügyről mert van és probléma az nem hirdetés. A hirdetés célja nem az, hogy több legyen a meleg, hanem hogy el legyenek foagdva. Ha több is lesz a meleg az csak azért mert képesek lesznek felvállani az érzelmeiket az eddig magukat nem vállalók.

re: (#781) stellaz
Ez igaz a meddőkre is meg a modern gondolkodásúakra akik azt vallják hogy bőven elég ember van a földön?
A házasság nem erről szól, hanem erről is szólhat. A válás miről szól?

re: (#784) fordfairlane

Permanens változás? Akkor mit szólsz ahhoz, hogy mi permamensen változunk? Evolúció? Tiltsuk be?
Hol van a vége a változásnak? Nem tudni, de amíg van mit csiszolni a társadalmon addig érdemes változtatni. Az a baj, hogy nem vagyunk képesek elhagyni a Földet és átköltözni más bolygókra. Együtt kell élni másokkal.
Én pl a lakótársaimmal nem élnék együtt mert nem képesek a kukába szelektíven gyűjteni a hulladékot, ez is egy új trend, egy változás az utóbbi 60 évhez képest. Hmm, ez is túlzás, vagy azért ez belefér?

Amúgy nem vagy hű a nevedhez:
"Nekem amúgy nincs semmi bajom a homoszexuálisokkal. Van egy ilyen barátom is, egy olyan transztesztikulális."

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#788) Csapoati válasza stellaz (#781) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A melegházasságnál is két szerelmesről van szó, valódi vonzalommal. Ez is biológiai.

Yofej75: Aha, tehát a homoszexualitás betegség szerinted.

fordfairlane: Én azért örülök, hogy nem a 9 évesen kötött érdekházasságnál állt meg a haladás.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#789) fordfairlane válasza benedekco (#787) üzenetére


fordfairlane
veterán

Permanens változás? Akkor mit szólsz ahhoz, hogy mi permamensen változunk? Evolúció? Tiltsuk be?
Hol van a vége a változásnak?

Ahhoz mit szólsz, hogy nem minden változik permanensen? Tiltsuk be a nemváltozást? Ezentúl az elektronok is vonzhassák egymást, mert joguk van hozzá?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#790) fordfairlane válasza Csapoati (#788) üzenetére


fordfairlane
veterán

fordfairlane: Én azért örülök, hogy nem a 9 évesen kötött érdekházasságnál állt meg a haladás.

Micsoda nemes lélek vagy. Nem hiába magasodsz fölénk egyfolytában, erkölcsi értelemben.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#791) Csapoati válasza fordfairlane (#790) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Zagyvaságokat beszélni ilyen neokonzervatív trendi dolog?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#792) fordfairlane válasza Csapoati (#791) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem, ez a liberálisok kiváltsága.

x gon' give it to ya

(#793) benedekco válasza fordfairlane (#789) üzenetére


benedekco
addikt

Ha fikció akkor:
Itt arról van szó, hogyha találnánk a földön egy anomáliát pl hogy egy folyó felfelé folyna valamely oknál fogva akkor nem megvizsgálnánk azt hogy miért van, jó ez nekünk vagy nem vagy tök mindegy és elfogadnánk hogy ez van, vagy elfogadnánk de megvizsgálnánk, hanem betiltanánk és eltorlaszolnánk, hogy ne így tegyen.

Ha változnak a dolgok akkor az ókori Görögöknél miért volt annyira népszerű? Az mikor volt, a jövőben, vagy régen amióta megtörtént a permanens változás? Abszurd az egész.

re: (#790) fordfairlane
személyeskedés

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#794) stellaz válasza benedekco (#787) üzenetére


stellaz
addikt

"Ez igaz a meddőkre is meg a modern gondolkodásúakra akik azt vallják hogy bőven elég ember van a földön?
A házasság nem erről szól, hanem erről is szólhat. A válás miről szól?"

A meddőség egy betegség, előre nem is vizsgálható sok esetben. Akik nem akarnak gyereket, csak azért tehetik meg, mert van olyan modern eszköz, mint cotton gumi, fogamzásgátló. 100 éve ilyen házasság gyakorlatilag nem igen létezhetett, hiszen, aki szexuális életet élt és egészséges volt, az gyermeket is nemzett. Ha jön az apokalipszis és ezek az eszközök nem válnak elérhetővé (ahogy sok helyen nem is azok), akkor szépen visszaáll minden az eredeti mederbe. Válás az adott házasság csődjéről szól. Társadalmilag igen káros. Illetve a meddőség is vezethet váláshoz, ha nem lehetséges az örökbefogadás, vagy a termékeny fél genetikai értelemben is szeretne saját utódot.
Ezek egyike sem érv a melegházasságra, ami eredendően értelmetlen.

(#788) Csapoati

"A melegházasságnál is két szerelmesről van szó, valódi vonzalommal. Ez is biológiai."

Tehát te engednéd közeli rokonok közötti házasságot is ha szerelem gyúlt kettejük között? Lány gyermek hozzámehessen az apjához, fiú az anyjához, testvér a testvéréhez?

[ Szerkesztve ]

(#795) Csapoati válasza benedekco (#793) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az a baj, hogy a szelektív konzervativizmust tették sokan magukévá. Tehát ami nekik előnyös, az maradjon, de ami nem jó, arra ne menjünk, de persze vissza se. Tehát ami tetszik a hagyományokból, az király, ami nem, azt elfelejtjük (tehát pl az érdekházasság gyerekek közt, vagy a cenzúra, a nők szabazati jogának hiánya), és minden változás eretnekség. Ez alapvető emberi tulajdonság, hogy félünk az új dolgoktól, csak az nem mindegy, hogy mennyire.

#794: Nem, mert az vérfertőzés, degenerált utódokhoz vezet. Egyébként érdekes felvetés, annak vajon mi lehet a biológiai háttere?
Amúgy régen is tudták, hogy nem fogan mindig gyerek az aktusból, és már az egyiptomiak is használtak valamiféle óvszert.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#796) stellaz válasza Csapoati (#795) üzenetére


stellaz
addikt

Te ennyire értetlen vagy?

A cenzúra vagy a szavazati jog nem segíti a csoport túlélést, csak az életminőségét befolyásolja bizonyos társadalmi keretek között.

A házasság eredendően a genetikai állomány továbbadását és az utódok felnevelését hivatott segíteni.

Érzed a kettő közötti különbséget?

(#797) Csapoati válasza stellaz (#796) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Te ennyire értetlen vagy?
Gyerek nemi aktusból születik, nem a házassági papírból.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#798) stellaz válasza Csapoati (#795) üzenetére


stellaz
addikt

"#794: Nem, mert az vérfertőzés, degenerált utódokhoz vezet. Egyébként"

Akkor megállapodhatunk abban, hogy a házasság esetében nem lehet az egyetlen rendező elv az, hogy a párok szerelmesek egymásba?

(#797) Csapoati

De ugye az nem jut el a tudatodig, hogy nem véletlenül volt évezredekig az a szokás, hogy házasságkötést követően éltek nemi életet. Nem vagyok kultúrantropológus, de szerintem gyakorlatilag kultúrától függetlenül mindenhol kialakult valamilyen formában a házasság intézménye (akárhogy is hívjuk).

[ Szerkesztve ]

(#799) Yofej75 válasza Csapoati (#788) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Mert nem betegség? Ha nem az, akkor mi? Akkor nem lenne betegség ha csak csigák élnének a földön de még ők sem buzik hanem kétneműek és mindannyian képesen hímivarúak illetve szükség szerint nőivarúak lenni (eddigi tudásom szerint). Szóval betegség...

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#800) szazbolha válasza Csapoati (#797) üzenetére


szazbolha
addikt

Tévedsz, a gyerek nem a nemi aktusból születik, hanem abból amikor a férfi ondója megtermékenyíti a női petesejtet.

Látod... okoskodni, pontosítani mindig lehet.
El kéne fogadni, hogy a házasság több mint egy papír. A felnőtt lakosság többsége nem a papír miatt él házasságban és nem is kényszerből. Lehet házasság nélkül is boldog párkapcsolatban gyermeket nevelni, de még sem ez az általános, hanem a házasság.
Semmi sem indokolja ennek az intézménynek a lebontását, megkérdőjelezését vagy kiterjesztését azonos neműekre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.