Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) vhw válasza Corleone33 (#449) üzenetére


vhw
addikt

"Ha erre s válasz az hogy a gyerek nagyobb eséllyel lesz meleg..."

Fentebb már feltettem pár érdekes kérdést a témában - nem arról van szó, hogy szükségszerűen meleg lesz.

"És hogy miért van pride ra szükség"

A pride miért nem lehetett egy fesztivál jellegű rendezvény - szimpla magamutogatás és polgárpukkasztás helyett?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#452) rushty válasza Corleone33 (#449) üzenetére


rushty
senior tag

Neked kéne írni egy bejegyzést, hiánypótló lenne. Vagy írt már biszexuális (laikusok szerint divatbuzi)?

Revolut meghívó pü-ben

(#453) stellaz válasza stellaz (#450) üzenetére


stellaz
addikt

Corleone33
Anya nélkül a gyerek sérülni fog. Ne erőltessünk össze nem illő dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#454) Corleone33 válasza vhw (#451) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Alsó mondatoddal egyetértek, és sok homokos ismerősömmel vitáztam ezt illetően

Valóban nem jó hogy magamutogató jellegű a pride, es csak reménykedem hogy ezen mehet változtatni

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#455) Corleone33 válasza rushty (#452) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Jó kérdés, de mindenesetre tervezem majd

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#456) sfefe válasza adamssss (#14) üzenetére


sfefe
őstag

+1 !

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#457) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Még mindig csak azt tudom mondani, amit az első hozzászólásomban. Akaratot érvényesíteni, célt elérni kultúrált módon is lehet.
Tessék a célért megdolgozni, akár éveken át, ahogy a cikket megíró Fórumtárs is tette az elismerésért. Aláírást gyűjteni, szavazást kérni, küzdeni érte.
Sajnálom, hogy ismétlem magam, de az, hogy utcára vonulok, ruha nélkül, ruhában, kiabálva, táblákat és zászlókat lengetve, az provokáció! Provokáció, mert ez az akarat nem a nép akarata, hanem csak egy rétegé. Provokáció, mert sokakat ez megbotránkoztat.
Igaza van az előttem szólónak, ez divat, műhiszti.

Volt egy kollégám, tanulóként érkezett hozzánk. Rögtön az első napon kitálalt, hogy ő meleg. Rögtön megváltozott a légkör. Nem így kellett volna indítani, egy munkahelyen, egy úgymond "zárt" összeszokott közösségben. Mennyivel más lett volna, ha 5 vagy 6 hónap után mondja el? Sokkal. Addigra beilleszkedik, megmutatja, hogy tud és akar dolgozni, megismerjük és lehet, hogy meg is kedveljük.
Mennyivel más lett volna úgy mesélni otthon, hogy "Képzeld, az X nevű kollégámról, aki tök jó fej, kiderült, hogy meleg.

Ezt csak azért meséltem el, mert nem vezet jóra, ha hirtelen nekiugrunk a dolgoknak.

Ott volt például a külföldi tehetségkutatón felbukkanó, női ruhába öltözött szakállas manus. Megbotránkoztatott sok mindenkit. Felöltözhetett volna kevésbé feltűnőbben is úgy, hogy éreztesse a másságát. Kultúráltan közölhette volna, hogy ő homoszexuális.

(#458) fordfairlane válasza Csapoati (#445) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igazából az az identitás, aminek érzed magad, ennek nincs mindig köze ahhoz, aminek születtél.

Igen, ez a liberális magyarázata az identitásnak. Valójában az identitás az egyén és a csoport megegyezése során jön létre, nem az egyén szabad akarata. Hiába mondom azt, hogy én egy kilencéves kínai hörcsög vagyok, ez az én identitásom, lesznek szívesek ennek megfelelően bánni velem, meg tolerálni, attól még el leszek küldve oda, ahova a kínai hörcsögöket szokás küldeni.

Sajnálom, de attól még nem lesz valaki nő, mert annak gondolja magát. Egyébként hogy van az, hogy valaki nőnek érzi magát, akkor ez mostanra már oké? Miért elfogadható az, hogy valaki ellenkező neműnek érzi magát, és akkor ő már azzá is vált, de nem mondhatja azt, hogy ő nem ember, hanem konyhaasztal?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#459) natë


natë
nagyúr

(#460) YASKATIR válasza fordfairlane (#458) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Gondolom a hermafroditakrol sem hallottal (vagy csak hazug libsiknek tartod oket), es az olyan libsi dolgok sem mondanak neked semmit, mint a transznemuseg.

Azt egyebkent tudtad, hogy hogyan lehet birkavesevel foldrengest megelozni?

[ Szerkesztve ]

(#461) fordfairlane válasza YASKATIR (#460) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem tudom, miről beszélsz. Annyira okosnak látszol, fejtsd ki kérlek, ha tanuljunk mi, tahók is valami hasznosat!

x gon' give it to ya

(#462) freeknight válasza stellaz (#450) üzenetére


freeknight
őstag

Szerintem nálad kimaradhatott pár olvasás óra elsőben, vagy szándékosan trollkodsz.
Akkor megegyezhetünk, hogy a leszbikus párok a legjobb szülők, mert ott két anya is van, és kétszeresen is be van biztosítva a gyerek az ellen, hogy "deviáns" legyen :DDD Jézusom...

(#463) Csapoati válasza UnknownNoob (#447) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Számomra tény, más meg nem érdekel.

fordfairlane: Tehát ha két fekete letelepszik Magyarországon és szülnek itt egy gyereket, akit magyarnak neveltek, az nem vallhatja magát magyarnak, mert fekete és az utcán lemigránsozzák és leniggerezik? Tényleg? Hogy a retkes francba jön ide a liberalizmus? Neked és még sokaknak valami egészen beteges liberálfóbiátok van. Ezt halálkomolyan gondolom.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#464) Egon


Egon
nagyúr

Számomra az a legviccesebb, hogy van itt pár hetero, aki vehemensen, fölényeskedve, időnként lekezelő módon, de mindenképp körömszakadtáig védi a melegek jogait, sokkal hevesebben, mint a fórumtárs melegek... :))
Hogy ennek mi a Freud-i magyarázata, abba bele se merek gondolni... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#465) fordfairlane válasza Csapoati (#463) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem nincs liberálisfóbiám. Te nem érted, mi az az identitás, csak nyomatod a liberális ideológiát, az utópisztikus elképzelését az identitásnak. Identitás az, amit épp az adott pillanatban gondolsz magadról? Hát nem. Hiába képzeled magad akárminek, attól még nem leszel az, és nem a többiek feladata alkalmazkodni hozzád. Az adott identitást alkotó közösségnek legalább hallgatólagosan el kell fogadnia ezt, különben az nem identitás.

Egyébként meg: Számomra ez a tény, más meg nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#466) lezso6 válasza Csapoati (#463) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A fekete identitás megmarad. Azt nem ő választja. De attól még lehet magyar. Sőt, egyszerre lehet több nemzeti indentitása is valakinek.

A liberalizmus úgy jön ide, hogy annak radikális (de sajnos népszerű) változata szerint minden társadalmi konstrukció, beleértve a szexuális orientációt és a nemet is. Nincsenek hozott tulajdonságok, minden 100%-ig nevelés kérdése. Az ilyen gondolkodású emberek legidiótább tagjai szokták a gyerekeiket semlegese neműként* nevelni, hogy a gyerek majd eldönthesse pubertás előtt, hogy melyik nem képviselője legyen.

* pl nem kap se fiús, se lányos játékokat; nem engedi bejegyeztetni az anyakönyvbe a gyereke biológiai nemét, stb

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#467) stellaz válasza freeknight (#462) üzenetére


stellaz
addikt

Ehh.... Én feladom, van aki egyszerűen értelmileg nem üti meg azt a szintet, hogy vitázni lehessen vele.

(#468) stellaz válasza Egon (#464) üzenetére


stellaz
addikt

+1

(#469) Egon válasza Csapoati (#463) üzenetére


Egon
nagyúr

Tök jó, hogy keveritek a szezont a fazonnal. Elmondta, hogy a biológiai-fiziológiai jellemzők adottságok, meg lehet próbálni letagadni, de nem biztos hogy célszerű. A példában arról volt szó, hogy valaki biológiailag mondjuk férfi, de ő nőnek vallja magát. Ehhez képest említésre került a hermafrodita, ami szintén egy biológiai állapot, ahogy a bőrszín is az.
Természetesen vallhatja magát magyarnak egy második generációs bevándorló. De ha fehérnek vallja magát, fekete létére, az minimum vicces lesz. Talán így már érthető.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#470) fordfairlane válasza lezso6 (#466) üzenetére


fordfairlane
veterán

A fekete identitás megmarad. Azt nem ő választja.

Pedig akár erre is rá lehetne fogni, hogy ugyan az adott személy biológiai rassz-sza az ugyan fekete, de az identitásrassza az japán. Mert nehogy már a biológia, vagy netán a társadalom határozza meg azt, hogy ki minek tarthatja magát alapon.

A liberális identitáspolitika nálunk még gyerekcipőben jár, de az Usában meg Kanadában már egészen elképesztően elmebeteg vadhajtásokat produkált, én meg véletlenül elég sok ilyen témájú írást elolvastam.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#471) stellaz válasza Egon (#469) üzenetére


stellaz
addikt

Én találkoztam egy fekete fickóval, aki tök komolyan állította, hogy a testvérei fehérek, de ő sokat röplabdázott a napon és úgy lebarnult, hogy most négernek nézik. Elég vicces volt.

(#472) stellaz válasza fordfairlane (#470) üzenetére


stellaz
addikt

És ha nem beszél japánul, nem járt Japánban és úgy általában fogalma sincs Japánról?

(#473) fordfairlane válasza stellaz (#472) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát ki vagy te, hogy megmondhatod másnak, hogy ő nem japán? Tán csak nem valami fasiszta elnyomó? Ha ő egyszer japánnak érzi magát, akkor az is, és neked ezt tolerálnod kell! Konnichi wa!

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#474) YASKATIR válasza fordfairlane (#470) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Japan peldaval befurodtel, mert japan pont az az orszag, ahol mar akkor japannal tekintenek, ha beszelsz rendesen japanul. Persze nem kell elhinned, de van konkretan egy magyar srac, aki 15 eve japanban el, beszel japanul es ezt o allitja. Senkit sem erdekel a borszined vagy az, hogy honnan jottel.

(#475) Csapoati válasza lezso6 (#466) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezzel én sem értek egyet, de a liberalizmus nem ez. Ez csak annak egy vadhajtása, ahogy a nácizmust se nevezzük szimplán jobboldali eszmének. Persze már aki...

Én pl mi vagyok fordfairlane szerint? Csak mert támogatom a melegek jogait, de támogatom a halálbüntetést és vallom, hogy a családfenntartó szerep és az udvarlás pedig a férfiaké.

Egon: S ránézésre hányan gondolnák erről a fekete srácról, hogy magyar? Nekem ez a bajom a sztereotípiákkal: sokszor kiöntik a fürdővízzel a gyereket is. Lásd pl: a melegek mind Pride-ra járó tüllszoknyás idióták, akik affektálva beszélnek és rányomulnak a heterókra is.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#476) fordfairlane válasza YASKATIR (#474) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én ugyan nem fürödtem be, mivel nem volt szó Japánról, meg arról sem, hogy ki mennyire beszél japánul. Tanulj meg szöveget értelmezni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#477) fordfairlane válasza Csapoati (#475) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azért mondom, hogy ez a liberális szemlélet, mert az Usában és főleg Kanadában, ahol jelenleg hatalomban vannak, ez a vezérelv identitáskérdésben. Kanadában kvázi bekerült a törvénybe, hogy az identitás az védendő dolog. Egy férfinak született transzszexuális megkövetelheti, hogy rá "she"-ként hivatkozzanak, mert ha nem, akkor az bűncselekménynek minősül. Jah, és most már nemcsak he meg she van, hanem kitaláltak új névmásokat is, hiszen a bináris gender! már túlhaladott! A gender az nem bináris, hanem lehet mindenféle a skálán, lehet egyszerre a skála két vége, illetve lehet semmilyen is!

[link]

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#478) YASKATIR válasza fordfairlane (#476) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Oh, valoban?

En ertem, hogy mit akarsz mondani, de pont talaltal egy olyan orszagot, ahol senkit sem erdekel a szined, ha beszelsz japanul, akkor japannak fognak tekinteni. Azaz visszaterve az identitas kerdesre, japannal pont azt sikerult bizonyitanod, hogy egy ferfi lehet no egy no pedig lehet ferfi.

Kettonk kozul te nem tudsz szoveget ertelmezni jelen helyzetben.

Egyebkent engem erdekelne, hogy mit gondoltok a Wachowski testverekrol, hazug libsik?

[ Szerkesztve ]

(#479) Csapoati válasza fordfairlane (#477) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jó hát ezek valóban vadhajtások, irtózatos hülyeségek vannak. Szerintem ezzel max a népesség nagyon alacsony (ámde annál hangosabb) hányada érthet egyet. Ezért sem szeretem amúgy a kétpólusú politikai skálát, mert ennél sokkal szerteágazóbb nézeteket vallhat valaki. Szerintem ezek a véleményformálók nem liberálisok, hanem idióták. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#480) fordfairlane válasza Csapoati (#479) üzenetére


fordfairlane
veterán

Csakhogy ha az identitást úgy értelmezed, ahogy, tehát hogy a te identitásod a te választásod, és csakis a tied, akkor ez a logikus fejlődési irány. A választható férfi-női genderidentitás is csak egy lépcsőfok, és ha ez megvan, jöhet a többi. Nem véletlen, hogy az LMBT betűszó egyre csak nő és nő, Q, Q+, jóég tudja, miket találtak már ki.

Muszáj valahol meghúzni a határt, többé-kevésbé önkényesen, és nálam a transzszexuális ez a határ. Nem a hermafrodita, hanem a transzszexuális, aki férfinak vagy nőnek tartja magát, függetlenül a biológiai nemétől. Nekem ez már nem tolerálandó identitás, hanem mentális probléma.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#481) freeknight válasza Egon (#464) üzenetére


freeknight
őstag

Én csak azt nem értem, hogy képes egyesekből néhány ember szexuális vonzalma akkora indulatokat kiváltani, hogy megcsorbítanák a jogaikat, lenézzék őket. Ha még pedofilokról lenne szó, megérteném, mert ők aktívan ártanak másoknak a szexuális irányultságukkal, de komolyan, mit ártanak a melegek, mit számít ez az egész?

Talán attól félsz, ha majd felvállalhatják nyíltan akár az utcán is, attól majd te is beindulsz? ;]

(#482) lezso6 válasza fordfairlane (#480) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A határ valahol a szakállas nő környékén lehet. :D

A transzszexualitás szerintem a legproblémásabb. Egyrészt elképzelhetetlenül nyomasztóan hangzik az, amikor valaki nem a megfelelő nemű testbe születik miközben (általában) heteroszexuális: nem a "rossz" nemhez vonzódnak, hanem az ő nemük "rossz". Másrészt kevés vele a tapasztalat, mivel az átalakító műtéteknek viszonylag rövid a történelme. S ez az egy gyógymód van rá.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#483) YASKATIR válasza freeknight (#481) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ezert nevezik ezt homofobianak, mert retteg attol, hogy o is meleg, csak eddig elfojtotta a tarsadalmi nyomas hatasara.

(#484) fordfairlane válasza lezso6 (#482) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyrészt elképzelhetetlenül nyomasztóan hangzik az, amikor valaki nem a megfelelő nemű testbe születik miközben (általában) heteroszexuális: nem a "rossz" nemhez vonzódnak, hanem az ő nemük "rossz".

Persze, hogy nyomasztónak hangzik, valószínűleg a kínok kínja lehet ez a lelki állapot. Ettől függetlenül nem tudom identitáskérdésként kezelni a dolgot. Nem tudok nőként tekinteni egy olyan férfira, aki magát nőnek érzi. Ez nekem nem megy.

x gon' give it to ya

(#485) Csapoati válasza lezso6 (#482) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Meg ha jók az ismereteim, ez aztán tényleg genetika (és hormonok) kérdése. Amúgy persze, lehet húzni határvonalat, csak nem könnyű. Nyilván ha valaki hetero, és eldönti, hogy ő most valamlyen okból ilyennek vagy olyannak tartja magát (nem tudom, tényleg csinál valaki ilyet divatból?), az pszichológiai probléma. Viszont aki úgy születik, azzal nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#486) lezso6 válasza fordfairlane (#484) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát egy átalakított férfire én se tudok 100%-ban nőként tekinteni. Egyszerűen látni rajta, hogy férfi volt. Persze azért a nőként kezelés, mint barát vagy ilyesmi szerintem azért menne. Az érdekesebb az a nő => férfi átalakítás, ott szerintem meglepően jó külső eredményeket érnek el hormonkezeléssel, feltéve hogy van rajta ruha. :D

Jelenleg szerintem férfinél olyan 60%, nőnél pedig 90% körüli aránnyal tudják imitálni az ellenkező nemet. Nem a legjobb, de a lényeg, hogy nekik legyen jó.

Ha olyan szintre jutnak ezek a nemváltó beavatkozások, hogy külsőre megkülönböztethetetlen lesz ruha nélkül is, akkor azzal talán jobb lesz a helyzet. Vagyishát, fene tudja. Ha adott egy bombanő, aki kopuláció után felvilágosít, hogy ő régen férfi volt, akkor biztos kikészülnék.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#487) nxswitch válasza lezso6 (#486) üzenetére


nxswitch
senior tag

www.reddit.com/r/transtimelines

(Az oldal szabályait nézeteid ellenére is olvasd el/tartsd be ha hozzászólsz.)

Ha érdekel. Egyébként eltaláltad az arányokat, de genetika. Van akin nem vennéd észre, hogy transznemű mindkét nemnél.

[ Szerkesztve ]

(#488) lezso6 válasza Csapoati (#485) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem most nem jut eszembe olyan, amit kamu identitásnak tartok, nincs határ. Csak az olyat nem fogadom el, ha valaki pánszexuális vajaskenyérnek vallja magát. Mivel olyan identitás nem létezik, csak kitalálta, tehát kényszerképzet.

Aki divatból csinálja az egyrészt hülye, másrészt káros a valódi LMBT+ emberekre. Egyfajta gúnyolódásnak tartom az ilyet, aminek oka pedig nagy valószínűséggel az exhibiconizmus. Utóbbi pedig számomra az egyik legutálatosabb emberi tulajdonság.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#489) Corleone33 válasza fordfairlane (#458) üzenetére


Corleone33
aktív tag

sajnálom but you are completely missing the point

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#490) Corleone33 válasza Oposzumtoszó (#457) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Azt feltételezed hogy az LMBTQ közösség nem küzd keményen azért hogy érvényesítsük magunkat, amiről viszont szó nincs.

Attól még hogy a cikk a Pride-ot emeli ki még nem jelenti azt hogy ebben kifullad sokunknak a dolog.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#491) kBruce


kBruce
csendes tag

http://kommentar.info.hu/iras/2015_3-4/a_hagyomamy_racionalis_magyarazata_a_meleghazassag_ellen

(#492) fordfairlane válasza Corleone33 (#489) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez nem ellenérv. Rougly speaking.

x gon' give it to ya

(#493) bkercso válasza Corleone33 (#449) üzenetére


bkercso
nagyúr

A biszexuális azt jelenti, hogy nem éri be egyetlen partnerrel? Mert, ha nem, akkor választhatsz női társat és nem lesz gondod a jogaiddal. Vagy nem teljesen értem. Ha én gyereket akarok, akkor utána hiába vonzódom más nőkhöz is, mert inkább nem teszem. Érted?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#494) fordfairlane válasza lezso6 (#486) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha olyan szintre jutnak ezek a nemváltó beavatkozások, hogy külsőre megkülönböztethetetlen lesz ruha nélkül is, akkor azzal talán jobb lesz a helyzet. Vagyishát, fene tudja. Ha adott egy bombanő, aki kopuláció után felvilágosít, hogy ő régen férfi volt, akkor biztos kikészülnék.

Nekem is eszembe jutott már ez a lehetőség, de azt gondoltam, hogy ennek annyira kicsi az esélye, hogy ezzel foglalkozni, ez túlságosan paranoid. Ennyire azért nem vagyok neurotikus. Azt biztos, hogyha ilyen megesne, tolerancia ide vagy oda, nem állnék jót magamért.

x gon' give it to ya

(#495) lezso6 válasza fordfairlane (#494) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, minimális az esélye, hogy pont sikerült kifogni egy átalakított embert, de benne van a pakliban, és akkor ez lesz a probléma. De mindegy, ez már nagyon elmélet még.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#496) rushty válasza YASKATIR (#474) üzenetére


rushty
senior tag

Japán? "Kiváló emberek, kiváló nemzet, kiváló ország, ahol semmiféle migráns-probléma sincs, hiszen ők szinte hermetikusan védik a nemzeti közösségüket." (Toroczkai fb)

Revolut meghívó pü-ben

(#497) DualCoreWin


DualCoreWin
csendes tag

Hát, ja. Vona Gábor egyszer azt mondta: mindenki jobbikos, csak még nem tud róla. Ez ugyebár tévedés, de viszont a mindenki meleg, az egy teljesen reális kijelentés. Hiszen a +36 celsius fok körüli hőmérséklet a "meleg" tartományba esik.
Akkor pedig, ha mindenki meleg, tessék ezt gyakorolni is! Alig várom már, hogy kötelező legyen azonos neművel közösülni, és hogy ne sumákolhasson senki, erről egy videót a kötelezően regisztrálandó Facebook oldalon közzé tenni. Aki nem hajlandó erre, annak legközelebbi hozzátartozóit a szeme láttára széttépetni kiéheztetett vérebekkel.

Ez meg az én Coming out-om volt. És jogom van hozzá, mert jogom van másnak lenni.

Nincs olyan probléma, amelyen egy CSODA ne segítene.

(#498) Cathfaern válasza bkercso (#493) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez a mondat kb. ugyanaz, mint ha azt mondanád egy párnak akinél az egyik fél miatt nem jön össze a gyerek, hogy hagyja inkább ott a másikat, aztán keressen olyat aki tud neki szülni, ne próbálkozzanak kevésbé természetes módszerekkel. Szerelmet tipikusan nem választja az ember.

(#499) Cathfaern válasza freeknight (#426) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szoktál nőkkel beszélgetni arról, hogy nekik mit jelent a "szeretnék gyereket"? :) Az esetek jó részében nagyon nem ez a hideg racionális érvelés, mint amit leírsz.

"Azóta nem így csináljuk, hanem 1 férfi 1 nővel neveli a saját gyerekeiket, még sincs ettől baja senkinek."
Tudom, hogy off ez itt, de én el tudom képzelni egyébként, hogy van, csak annyira megszokottá vált már a jelenlegi felállás, hogy nincs viszonyítási alap. Illetve azt se felejtsük el, hogy pár száz évvel ezelőtt nagyon ritka volt, hogy ténylegesen a két szülő nevelje szinte kizárólag a gyereket, mert a fél rokonság a környéken, sőt sokszor a faluban élt, tehát sokkal inkább közösségben nevelkedett a gyerek, mint jelenleg. Én azt gondolom, hogy elég sok modernkori pszichológiai probléma ennek hiányára (is) vezethető vissza.

Diokhan
Tök igazad van, a 8-ból 4 oldal felesleges kb. :)

(#500) mbalint987 válasza Corleone33 (#449) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Respect, köszönöm a hozzászólást! :R

(#490) Corleone33: Nem érzem, hogy kiemeltem volna a Pride-ot. Az eseménnyel kapcsolatosan az én véleményem sem egyértelmű, sőt talán sokáig nem is lesz az, de igyekszem átgondolni a témát. :K

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.