Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Néha azért jókat mosolyog az ember olyanokon, akik szerint melegnek lenni tudatosan választott dolog :))
Elég mazonak kell lenni annak aki egy ilyen életre vágyik.

(#203) ddaveg


ddaveg
csendes tag

Ezt a hozzászólást azoknak a szűk látókörű homofóboknak szánom, akik bele sem gondolnak az egész dologba. Először is, ez egy érzés, nem egy döntés. Te eldöntötted, hogy az ellenkező nemhez fogsz vonzódni? Nem, ezt érzed. Inkább nőnek érzed magad egy férfi testben zárva, ez is döntés? Eldöntöd, hogy te férfi vagy, de nő akarsz lenni? Nem. Kevesebb valaki azért, mert meleg, biszexuális, vagy transznemű? Erősen nem! "I hate the word homophobia. It's not a phobia. You are not scared. You are an ***hole." - Morgan Freeman

(#204) mbalint987 válasza Egon (#198) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem, nem osztálytárs, hanem egy jó barát, aki - látva az én nicknevem - ő is hasonló mintát választott. Egyébként a 987 megfejtése: amikor a Google levelezőrendszerébe regisztráltam, akkor az mbalint98 foglalt volt, és - tartva a csökkenő számsorozat mintáját - utánaírtam egy 7-est. És az már viszont szabad volt... :)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#205) Egon válasza ddaveg (#203) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak hogy tudd: [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#206) Egon válasza mbalint987 (#204) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem volt szükség megmagyarázni, semmi közöm hozzá. ;)
Egyébként egy "nemszeretem" témáról sikerült egy színvonalas írást összehoznod. :R
Más kérdés, hogy személy szerint nekem is az a véleményem, hogy nem feltétlenül ilyen témákat kellene ezen a lapcsaládon feszegetni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#207) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem gondoltam volna, hogy homofóbiával is lehet comingoutolni. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#208) ddaveg válasza Egon (#205) üzenetére


ddaveg
csendes tag

Oh, elnézést, ezt nem tudtam. :)

(#209) Victorio


Victorio
aktív tag

Szerintem csak addig jelent társadalmi problémát a normálistól eltérő szexuális irányultság amíg ez ennyire frekventáltan beszéd tárgya mindkét oldalon.

Ha a buzik nem zászlólengetve, könnyekben kitörve, vagy egyéb csinnadrattával közölnék a tényt a világgal, hanem minden rettegést mellőzve az első pillanattól felvállalnák magukat, akkor a szeretteiket vagy a környezetüket se sokként érné a dolog. Így okafogyottá válna a nagy coming out mizéria.

De amíg ők maguk is gerjesztik az elutasítást azzal hogy büszkeségnek tartják a hajlamukat, valamint politikai játszmák szereplőjévé hagyják tenni magukat, addig ne is nagyon csodálkozzanak, hogy a társadalom jó része nem elfogadó velük szemben.

Egy jóbarátom szintén a fiúkat kedveli. Amióta ismerem, az első pillanattól kezdve felvállalta magát, de olyan természetességgel, mint amikor valaki azt mondja a másiknak, hogy ő utálja a kelkáposztát. Nem érzi emiatt se büszkének magát, de nincs benne szégyen se. Ő mondta a Pride-ról, hogy legszívesebben kimenne kővel dobálni őket, mert kevés dolog járatja le őket annyira mint egy ilyen magamutogató, polgárpukkasztó, a társadalomnak direkt beintő rendezvény.

Valamint ő az aki rendszeresen kikéri magának ha melegnek titulálják. Mindig azt mondja, ő egyszerűen csak buzi - a meleg az az anyai szeretet meg a kemence oldala.

Ő általa tudom, hogy csak szimpatikus és nem szimpatikus emberek vannak. Szexuális irányultság alapján felosztani a társadalmat ostobaság - pedig a buzik nagy többsége szintén pont ezt teszi.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#210) Egon válasza Victorio (#209) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt gondolom, ebben van igazság (mondjuk szerencsésebb lett volna, ha mellőzöd a pejoratív kifejezést).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#211) Csapoati válasza lezso6 (#207) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ma van a világnapja, az nincs benne, hogy miről szól az a coming out. :D

#193: Ha rossz szemmel néznék (mondjuk pont a melegek), hogy te hetero kapcsolatban élsz, és mondjuk megszólnának ezért, nem állnál ki magadért?

#192: Azon tudsz változtatni (valamennyire), hogy miképp viselkedsz más emberekkel. Azon viszont nem, hogy kik vonzanak.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#212) rushty válasza Egon (#200) üzenetére


rushty
senior tag

987 123

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#213) Akos1994 válasza bkercso (#48) üzenetére


Akos1994
aktív tag

"...de az szerintem nem jogos igény, hogy egyenrangúnak vegyük a heteroszexualitástól eltérő beállítottságot és életmódot..."

Nekem úgy túnik, hogy ez a mondat ellentmond azzal, amit előtte felsoroltál az emberséggel és a felvállallásssal kapcsolatban. Te felvállalnál egy olyan dolgot amit alsóbbrendűnek tekintenek, csak közben esetleg megtisztelnek annyival,hogy normálisan és kulturáltan szólnak hozzád/viselkednek veled( ..ami egyébként alap kéne,hogy legyen)?
Illetve, ha abban egyetértünk, hogy az érintett személy bizonyítottan nem saját maga választotta ezt az utat (ergó nem tehet róla, hogy meleg) akkor miért kell őt alacsonyabbrendűnek tekinteni?
100-150 éve a nők se voltak egyenrangúak a férfiakkal, pusztán azért, mert nőnek születtek, amiről nem tehetnek. De,hogy hozzak konkrétan behelyetesíthető példát, a testi fogyatékosokat se kezelték mindig egyenrangúan, pedig nem tehettek róla, hogy az életüket nem tudják úgy élni mint a többi embertársuk.
Ma már szerencsére egyenrangúként tekintünk rájuk is.
Az továbbra is csak egy illúzió lenne, ha mindenki kulturáltan viselkedne a melegekkel, de továbbra sem egyenrangúként tekintene rájuk.

(#214) Λttis válasza dabadab (#6) üzenetére


Λttis
csendes tag

Szerintem rátapintottál a lényegre... :K

(#215) dabadab válasza lezso6 (#207) üzenetére


dabadab
titán

"Nem gondoltam volna, hogy homofóbiával is lehet comingoutolni."

A topikot lehet zárni, ehhez érdemben már nem lehet mit hozzátenni :DDD

DRM is theft

(#216) Vanir


Vanir
veterán

Én is hozzászólnék valamit akkor már.
Az ég egy világon semmiféle problémám nincs a melegekkel, sőt, természetes dolognak tartom a létezésüket. Teljesen egyenrangú emberi felekként kezelem őket. Van egy meleg férfiember is a baráti körömben.
Amit viszont nem fogok elfogadni, az az, hogy ünnepeljük ezt az egészet, ugyanis ez mindenkinek a magánügye.

Ha az utcán szembejön valaki, és az arcomba mászva ujjongva közli, hogy ő bizony homoszexuális, akkor el fogom küldeni a retekbe, mert nem vagyok rá kíváncsi. És nem azért, mert undorodom a dologtól, meg nem azért, mert kirekesztő vagyok, hanem mert egyszerűen nagy ívben teszek a nemi identitására. Ugyanígy járnék el, ha heteroszexuális emberrel játszódna le ugyanez a jelenet.
Legyen szó nagy sztárról, az ismerősi körömben valakiről, tanárról, orvosról, fiatalról, öregről: nem érdekel.

És ugyanezért ellenzem az egész Pride mozgalmat, valamint azért, mert pont az ostoba, kirekesztő emberek véleményét nem fogja megváltoztatni - pont ellenkezőleg: tovább koholja őket az oktalan gyűlöletre. És ezzel a meleg ismerősöm 100%-ig tökéletesen egyet is ért.

Részemről amíg valaki normális keretek között viselkedik, legyen szó heteroról vagy melegről, addig nincs vele problémám.

</my2cents>

(#217) Csapoati válasza Vanir (#216) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezzel gyakorlatilag 100%-ban egyetértek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#218) Eastman


Eastman
őstag

Én a politika és a vallás mellett a szexuális jellegű témákat is korlátoznám a fórumon a tulajdonosok helyében. Magánügy, hogy ki mit hova dug. Remélem, hogy nem lesz itt kék osztriga bár. Bár ne lenne!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#219) mbalint987 válasza Egon (#206) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Köszönöm! :R Szeretem ezt a közösséget, és úgy gondoltam, az off-topic cikkek között lehet egy ilyen témának is helye.

(#209) Victorio: "Valamint ő az aki rendszeresen kikéri magának ha melegnek titulálják. Mindig azt mondja, ő egyszerűen csak buzi - a meleg az az anyai szeretet meg a kemence oldala."
Melegek is sokan vagyunk, sokfélék. Engem például nem zavar a "buzi" szó, ha nem pejoratív céllal használják. A meleg szót viszont jobban szeretem. A Pride-ról (korábbi hsz.-ben fejtegettem) meg nincs konkrét véleményem, nem tudom, hogy hossztávon eredményes lehet-e egy ilyen "mozgalom".

"Amióta ismerem, az első pillanattól kezdve felvállalta magát, de olyan természetességgel, mint amikor valaki azt mondja a másiknak, hogy ő utálja a kelkáposztát."
Gondolom, hogy sok munka után ért erre a szintre. Talán én is mostanra értem el én is hasonló szintre, nekem ez viszont évek munkája. Rengeteg fájdalommal és nehézséggel járt, amiből a haverok annyit látnak (majd), hogy ja igen, a barátommal megyek a rendezvényre mert amúgy meleg vagyok.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#220) mbalint987 válasza Vanir (#216) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"Ha az utcán szembejön valaki, és az arcomba mászva ujjongva közli, hogy ő bizony homoszexuális, akkor el fogom küldeni a retekbe, mert nem vagyok rá kíváncsi."
Egyértelmű. A cikknek sem a másik pofájába történő mászás a célja egyébként; azért lett megemlítve, hogy meleg vagyok, mert egyrészt meghatározza a nézőpontomat, másrészt meg le kívántam írni a saját tapasztalataim is.

"Amit viszont nem fogok elfogadni, az az, hogy ünnepeljük ezt az egészet, ugyanis ez mindenkinek a magánügye."
A cikkben ezt fejtegettem is. Részben magánügy, de ha a párommal kéz-a-kézben sétálok, akkor máris kikerült a magán "zónából".

"Részemről amíg valaki normális keretek között viselkedik, legyen szó heteroról vagy melegről, addig nincs vele problémám."
Teljesen korrekt! :R

(#218) Eastman: Úgy érzem, hogy kettős mércét alkalmazol. Ettől függetlenül ez nem az a fórum, ahol jelezheted az aggályaid, sőt mint őstag, úgy sejtem ismered erre a lehetőségeid. Arról nem is beszélve, hogy a hozzászólásod alapvetően OFF.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#222) Eastman válasza mbalint987 (#220) üzenetére


Eastman
őstag

És tedd hozzá, hogy te vagy a védett személy.

Tehát a környezetedtől nem egyenlőséget kérsz, hanem már a védettség szelébe bontasz vitorlát. Értem. Korrekt.

Szerk:

Azért kedves joysefke, hogy pl. a 12-14 éves fórumozók szabadon dönthessenek a szexuális fejlődésükről. Váj nát?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#223) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Minden szimpátiám és együttérzésem a másságukat felvállaló homoszexuálisoké. Nem lehet könnyű azzal a ténnyel boldogulni, hogy Isten/a természet (preferencia alapján aláhúzandó) úgy döntött, hogy a genetikai vonaladat nem érdemes/kell/szabad folytatni. Ennek felvállalása tényleg büszkeséggel (Pride) kell együttjárjon!
Viszont legalább pontosan ugyanolyan jogaik vannak, mint a heteróknak, ez így fair.
Respekt!

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#224) dabadab válasza Eastman (#218) üzenetére


dabadab
titán

Azért jó lett volna, ha elolvasod a cikket ahelyett, hogy csípőből nekiállsz feszkót kelteni.

DRM is theft

(#225) Eastman válasza dabadab (#224) üzenetére


Eastman
őstag

Elolvastam főnök.

Hosszú évek óta kevesebbnek gondolsz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#226) mbalint987 válasza Eastman (#222) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Miért csinálod ezt? Miért vádaskodsz, beszélsz itt védettségről meg vitorláról, bárhogy is értsd Te ezeket!? Itt vagyok, nyitott vagyok az ellenvéleményekre is. Senkinek nem ugrottam neki, csak azért, mert mást gondolt, mint én.

(#224) dabadab: +1

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#227) fordfairlane válasza Eastman (#225) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mindenkit hülyének néz, aki nem osztja az ő világnézetét.

x gon' give it to ya

(#228) Eastman válasza mbalint987 (#226) üzenetére


Eastman
őstag

Akkor most is nyugodj meg.

...és talán büszke arra legyél ami produktum, vagy bármily' fajta munka eredménye. Képesség.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#229) bkercso válasza Akos1994 (#213) üzenetére


bkercso
nagyúr

Te felvállalnál egy olyan dolgot amit alsóbbrendűnek tekintenek
Ha 6 ujjal születnék? Felvállalnám, mi mást tehetnék? Úgyis kiderülne...

Illetve, ha abban egyetértünk, hogy az érintett személy bizonyítottan nem saját maga választotta ezt az utat (ergó nem tehet róla, hogy meleg)
egyetértünk (legtöbb esetben a mai korban) :K

akkor miért kell őt alacsonyabbrendűnek tekinteni?
Felkészültem rá, hogy annyira új gondolatot hozok Közétek, hogy lesznek, akik azután se értik, hogy vagy 4x leírtam. Nem bántás :R , egyszerűen így működik az emberben a prekoncepció, főleg, ha meló mellett nincs idő minden hsz-t elolvasni (nekem legalábbis nincs).

Tehát még1x: az alapállításom az, hogy a témával kapcsolatban első és legfontosabb, hogy a meleget/buzit/homokost és a homoszexualitását ne azonosítsuk. Az ember több, mint a szexualitása, mint ahogyan a ruházatánál is több, meg a pénztárcájánál is több.

Szóval egy meleg nem alacsonyabb rendű, de a homoszexualitás társadalmi megítélése szerintem helyes, ha alacsonyabb rendű.

100-150 éve a nők se voltak egyenrangúak a férfiakkal, pusztán azért, mert nőnek születtek, amiről nem tehetnek.
Ja értelek! Nem, nem a homokosak alacsonyabb rendűek. Nem tekintem őket külön nemnek. Egy meleg férfi az férfi, meg az is, aki szerinte nő - az én szememben. És pont azért nem egészséges szerintem, mert nőnek érzi magát. Nem a teremtőtől vannak az efféle dolgok, ahogyan az egyéb fogyatékosságok vagy a halál sem Tőle származik.

Vagy szerinted igen? Spirituálisan hogyan magyarázható a jelenség, ha nem úgy, hogy egyfajta hiba?

Ma már szerencsére egyenrangúként tekintünk rájuk is.
Az továbbra is csak egy illúzió lenne, ha mindenki kulturáltan viselkedne a melegekkel, de továbbra sem egyenrangúként tekintene rájuk.

Egyenrangúak természetesen. Azt, hogy egyenjogúak-e (pl. örökbefogadás), viszont tudományos alapokon kellene eldönteni. A férfiak egyenjogúak a nőkkel szemben? Törvényileg igen, de pl. nem szülhetnek. :))
Vagy más: egy autista is egyenrangú egy egészségessel, de nem egyenjogú, pl. nem lehet gyámja egy gyereknek vagy nem vezethet autót vagy mittomén.

Vanir: pont az ostoba, kirekesztő emberek véleményét nem fogja megváltoztatni - pont ellenkezőleg
A pride nem, de a tömeges coming out és az erről való közbeszéd szerintem igen. A 2. világháború alatt az emberek feljelentették a szomszédjukat is, ha zsidó volt. Ma azok rettegnek a legjobban a menekültektől, akik csak a rádióban láttak menekültet, de akkor se néztek oda. Nyilvánosan be kell mutatni néhány meleget, amelyik nem ripacs, hogy lám, léteznek és ők is emberek, és akkor csökken irányukban a gyűlölet. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#230) bkercso válasza Eastman (#228) üzenetére


bkercso
nagyúr

Bocs, de a lenézés aláássa az ember önbecsülését, főleg fiatal, kialakulatlan jellem esetén. Amikor a jellem megszilárdul és az ember helyreállítja, ami sérült, akkor arra lehet büszke, mert ez munka.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#231) mbalint987 válasza Eastman (#228) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nyugodt vagyok, emiatt ne aggódj. A büszkeségről meg lsd. 3. oldal ("Ha a szexualitásunk már születésünkkor eldől, miért vagyunk rá büszkék?").

(#229) bkercso: "Nyilvánosan be kell mutatni néhány meleget, amelyik nem ripacs, hogy lám, léteznek és ők is emberek, és akkor csökken irányukban a gyűlölet."
Igen, erről (is) írtam a harmadik oldalon, az előbújás nagyon fontos szerepet játszik az előítéletek lebontásában.

Egyébiránt meg nem mindenben értek veled egyet, de nagyon részletesen és jól követhetően leírtad az álláspontodat, amit köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#232) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Köszönöm még egyszer mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat és kritikákat, nagyon sokat jelentettek! :R

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#233) bkercso válasza mbalint987 (#231) üzenetére


bkercso
nagyúr

Riszpekt, ahogy a cikkért is! :R

A helyedben én se értenék egyet magammal, nem a Te feladatod. :) Mások az érdekeid, és egy pontig abszolút legitim, ha véded őket.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#234) lezso6 válasza Eastman (#218) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A PH! stáb már tavaly óta 50%-os LMBT+ kvótát alkalmaz a szexuális diverzitás növelése érdekében. Hamarosan ezt fórumra is kiterjesztjük, minden második regisztrációnak fotókkal és videókkal kell bizonyítani, hogy az LMBT+ kisebbség tagja. 5 éven belüli tervünk, hogy az oldal arculatot vált. Innentől a Veletechet a Budapest Pride egyik kamionjában rendezzük, illetve az oldalak új neve PrideHardver, MelegAréna, iTransgender Café, GayPod illetve ComingOut lesz. Ez az írás az első lépés eme nemes célunk felé, hamarosan az oldal új nevéhez hűen csak ilyen tartalmak lesznek fellelhetők az oldalon.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#235) LuckyL válasza Franklin (#5) üzenetére


LuckyL
őstag

vagy csak nem ettél még jót egyikből sem :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#236) rushty válasza lezso6 (#234) üzenetére


rushty
senior tag

Ma már hetero nap van, vagy tegnap is az volt, csak előbújt a ...ok közül egy kisebbség a nem ...ok közé. :W

Revolut meghívó pü-ben

(#237) takacsbotond válasza Eastman (#218) üzenetére


takacsbotond
őstag

+1
Nem kellet volna ezt a cikket közölni, főleg nem címlapon. :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#238) lezso6 válasza takacsbotond (#237) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De miért? Nagyon kíváncsi lennék az okokra.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#239) takacsbotond válasza lezso6 (#238) üzenetére


takacsbotond
őstag

Mert nem ezért járok ide. Szerintem a nemi / vallási / politikai témákat kerülni kéne. Ezeknek is megvan a helye, viszont az nem a PH! lapcsalád.
Ezen kívül szöges ellentéte a cikkíró véleménye az enyémmel, viszont az én véleményem már nem fér bele itt a polkorrektség keretei közé, kevesebbért is tiltottak már ki.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#240) YASKATIR válasza Vanir (#216) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"Részemről amíg valaki normális keretek között viselkedik, legyen szó heteroról vagy melegről, addig nincs vele problémám."

Viszont nem tudnak normalis keretek kozt viselkedni, mivel nincsenek egyenrangukent kezelve a heterokkal. Lasd hazassag.

"És ugyanezért ellenzem az egész Pride mozgalmat, valamint azért, mert pont az ostoba, kirekesztő emberek véleményét nem fogja megváltoztatni"

Anglia, kanada, svedorszag, norvegia, hollandia es tarsaik megis eljutottak oda, hogy a pride egy jo buli, ahova nem kell kordon az retardalt homofobok miatt

(#241) total90 válasza takacsbotond (#239) üzenetére


total90
veterán

Akkor ami ne érdekel ne olvasd el. Ha ránézek egy címre látom, hogy érdekel vagy nem. Ha nem , akkor nem olvasom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#242) Csapoati válasza lezso6 (#238) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Miért, miért... Kimondom én: mert homofóbok, azért. Érdekes módon csak őket zavarta. Mondjuk az addig oké, hogy zavarja őket két meleg az utcán, de hogy már egy teljesen korrekt írás is, az már konkrétan beteges.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#243) Sofian válasza takacsbotond (#239) üzenetére


Sofian
őstag

Bog utazik: Grúzia - Nem érdekel, egyáltalán nem akarok Grúziába menni, az sem érdekel mit csinált ott Bog... Ezért nem nyitottam meg.

(#244) oriic válasza lezso6 (#234) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez nagyon kész. :DDD

Live-Die-Respawn

(#245) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Jól megfogalmazott és olvasható írás.

Homofób vagyok, meg van a véleményem a melegekről. Otthon, a négy fal között mindenki csinálja, ami jól esik, na de kérem szépen, én sem esek neki az asszonynak mondjuk a Jászai Mari téren! Nem járok tüntetésekre, felvonulásokra.
Ha kimegyek a körútra, verem a mellem és a véleményemet kiabálom azt sokak lehet, hogy provokációnak fogják fel!
A legjobban a "Melegek jogaiért" mottót nem értettem soha. Nekik más jogaik vannak? Jobban bűnteti a törvény? Nem járhat el szavazni? Nem vehet fel hitelt? Minden embert ugyan olyan alkotmányos jogok illetnek meg, nemi identitástól függetlenül.
Akkor miért kell vonulgatni, meg hírdetgetni? Azért, hogy a magamfajta homofób embert meggyőzzék arról, hogy ez egy teljesen normális dolog? Ez feltűnési viszketegség és provokáció!

Hírdessék meg, hogy találkozó lesz és menjenek el a megye határba, dunapartra, szántóföldre és mulassanak kedvükre, de ezt a más felfogású emberekre ne erőltessék rá!

A felhasználói nevem miatt például engem is kinéztek egy topikban, mégse vonulok a PH szerkesztőség elé, hogy ezt kikérem magamnak!

(#246) YASKATIR válasza Oposzumtoszó (#245) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"Minden embert ugyan olyan alkotmányos jogok illetnek meg, nemi identitástól függetlenül."

Khm, hazassag.. Khm, orokbefogadas... Az mar csak extra dolog, hogy a nemi identitas nem azert jelenti, mint amirol te beszelsz.

[ Szerkesztve ]

(#247) Oposzumtoszó válasza YASKATIR (#246) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Ez jogos kérdés, ott a pont. Viszont akkor az országház előtt tűntessenek, ne a körúton.

Bocsássatok meg félrefogalmazásom és tudatlanságom miatt! :R

[ Szerkesztve ]

(#248) Csapoati válasza Oposzumtoszó (#245) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem az írásod alapján nem vagy homofób, csak szimplán nem kedveled a melegeket. Amivel semmi gond nincs, ha mindenki legalább így gondolkodna, nem lenne semmi probléma.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#249) Eastman válasza lezso6 (#238) üzenetére


Eastman
őstag

Őszintén? Le és körülírható?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#250) feregember


feregember
csendes tag

"homofóbia" - ez mi? Mert a fóbia az ilyen: link. Vagy amikor valaki zárt térben, repülőn elkezd pánikolni. Vagyis bizonyos helyzetbe kerülve jelentkező irracionális félelem, tehát félelem ami sokkal nagyobb mint a józan ésszel felmérhető veszély. Nekem úgy tűnik maga a szó összetákolt, de mindenképp félrevezető a legtöbb ember esetében, akire haszálják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.