Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) szazbolha válasza lezso6 (#1148) üzenetére


szazbolha
addikt

1. A melegekről nem szabad beszélni sehol, mert megzavarja a közhangulatot.
Nem értek egyet ezzel a véleményeddel. Szerintem ha nem képmutató és nem célzottan propagandisztikus módon beszélünk a melegekről akkor egy érett/felnőtt ember hangulatét és így a köz hangulatát sem zavarja meg.

2. A melegeket arrogáns provokátorként kell kezelni, nem pedig áldozatként.
Ez helyzetfüggő, ott ahol provokátorként lépnek fel a melegek úgy is kell kezelni őket. A melegség önmagában nem ok arra, hogy valakivel elnézőek legyünk. Ha viszont valamelyik homoszexuális ember bűncselekmény áldozata lesz, akkor ugyanaz a bánásmód és megítélés illeti mint a nem meleg, normális szexualitással rendelkező embertársait

3. Támadni kell minden melegekkel kapcsolatos tartalmat, mely felszínre tör.
Ez a tartalmától függ és attól, hogy milyen közegben tör felszínre. Pl, általános iskola alsó osztályaiban ne legyen már olyan tolerancia tréning, amelynek fő célja, hogy a homoszexualitást természetes cselekvésnek és természetes állapotnak mutassák be a kisgyerekek részére.

4. A melegeket undorító férgekként kell kezelni.
Ezzel a véleményeddel nem értek egyet, szerintem nem jól teszed ha valakit csak a melegsége miatt kezelsz féregként.

5. A melegeket segítő egyéneket a propaganda-gépezet részeként kell tekinteni, s be kell feketíteni.
Nem teljesen értem, hogy miért és miben kell segíteni a melegeket. Ha a segítők célja a homoszexualítás társadalmi elfogadottságának megteremtése, akkor sem feketíteni kell őket, hanem a tevékenységük ellen tenni, hogy ne érhessék el a céljukat.

6. Fel kell vállalni az anyagi és az erkölcsi felelősséget.
Ezt továbbra sem értem. Én ilyesmit a saját családommal és munkámmal kapcsolatban szoktam vállalni, ahogy általában az emberek. A melegekkel kapcsolatban nekem nincs semmilyen vállalni valóm, de nem tartom életszerűtlennek, ha valaki úgy gondolja neki van.

(#1152) Arpee78 válasza lezso6 (#1150) üzenetére


Arpee78
senior tag

1. deviancia: a megvalósított viselkedés mások számára feltűnést keltő, szokatlan, esetleg érthetetlen
2. distressz: a viselkedést produkáló egyén a boldogtalanság, a kellemetlenség érzését tartósan átéli
3. diszfunkcionalitás: az egyén képtelenné válik önmaga és társas kapcsolatai fenntartására, a munkavégzésben zavar áll be
4. veszélyeztetés: az egyén által megvalósított viselkedés a társadalomra és/vagy magára az egyénre nézve veszélyes

Az első pont igaz(lehet), nemcsak kulturális(tanult) okok miatt, hanem az evolúciós huzalozás miatt.

Második. Nem tudom miért lenne egy meleg boldogtalan és miért érezné magát kellemetlenül, max a társadalom el nem fogadása miatt.

Harmadik. Mint a második pontnál, igazából nem a meleg, hanem a többségi társadalom részéről van zavar a vele való kapcsolat fenntartására.

Negyedik. Erre írtad, hogy nem veszélyes, pedig lehet. Hiszen ha mindenki meleg lenne egy generáció alatt eltűnnénk a Földről. Másrészt a homoszexuális életmód állítólag nem túl egészséges.

A definíció alapján valóban nem igazán mondható a homoszexualitásra, hogy betegség, de az is tény, hogy nincs olyan távol tőle.

"Ha mbalint lehetőséget kapna szexuális orientációt váltani szerintem élne vele."
Én ebben nem lennék biztos. Számára a homoszexualitás csak azért "rossz", mert társadalmilag nem elfogadott, egy elfogadó társadalomban pedig minden "jó". Tim Cook is azt mondta, a homoszexualitás Isten ajándéka. Rejtély miért mondta ezt, de valami oka csak volt.

(#1151) szazbolha
Van ám neki egy aláírása: A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat!

[ Szerkesztve ]

(#1153) szazbolha válasza Arpee78 (#1152) üzenetére


szazbolha
addikt

Mindenkinek lehet aláírása...
A tiedben ez van: "Munkások frissen szüretelt lungcsing tealeveleket öntenek ki...."
Még sincs köze ahhoz amit nekem írtál.
.
Mindenkiről azt feltételezem, hogy próbál értelmesen kommunikálni és amit mond azt valóban úgy is gondolja.
Ez a legjobb ellenszer azok ellen akik nem a saját véleményüket írják, hanem az általuk elképzelt és manipulált módon a vitapartnerét vetítik ki.

(#1154) GerykO válasza Vanir (#1140) üzenetére


GerykO
aktív tag

Azt azért megnézem, ha te kidobsz engem a sofőrülésből a buszon. Az ülésre tett lábak is irritálnak, s az eldobott szemétért is szólok. Tudod itt Angliában más egy kicsit.
Igen, ezt mondom én is, baj van az emeleten, röviden betegség. Igen a melegség betegség, ezt már kifejtettem, nem ismétlem önmagam!

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#1155) HANDO88 válasza lezso6 (#1137) üzenetére


HANDO88
senior tag

A homoszexualitás esetén első igaz és a második nagyon jellemző. Akár harmadikra is rá lehet akár fogni, hogy igaz. A negyedik viszont nem igaz, a homoszexualitás önmagában közvetlenül nem veszélyes. Viszont ugye a sokszor felhozott pedofíliára mind a négy igaz, ezért tekinthető pszichés betegségnek.

Bill Donohue, A Katolikus Liga elnöke számos tudományos kutatási eredményt számba véve rámutat: a gyermekeket molesztálók között kiugró számban szerepelnek homoszexuálisok, ami a statisztikákból is egyértelmű. Egy amerikai tanulmány szerint homoszexuálisok körében háromszor nagyobb a hajlam a pedofíliára, és jóval nagyobb a hajlam a visszaeső magatartásra, mint a heteroszexuálisoknál. A további hivatkozott tanulmányok készítői: Roderick MacLeish Jr, Robert S. Bennett (a National Review Board vezetője), Richard Fitzgibbons pszichiáter és Leslie Lothstein pszichológus.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#1156) Ringman válasza HANDO88 (#1155) üzenetére


Ringman
nagyúr

Bill Donohue, A Katolikus Liga elnöke számos tudományos kutatási eredményt számba véve rámutat: a gyermekeket molesztálók között kiugró számban szerepelnek homoszexuálisok, ami a statisztikákból is egyértelmű.

melyek azok?

(#1157) HANDO88 válasza Ringman (#1156) üzenetére


HANDO88
senior tag

Mit vársz?Most kutatási eredményeket meg statisztikákat kéne linkelnem?

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#1158) dabadab válasza HANDO88 (#1157) üzenetére


dabadab
titán

"Most kutatási eredményeket meg statisztikákat kéne linkelnem?"

Hát ha egyszer azokra hivatkozol.

DRM is theft

(#1159) Ringman válasza HANDO88 (#1157) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, amire a katolikus liga elnöke hivatkozik.

szerk:
úgy néz ki azért ő otthon van az ilyen ügyekben:
[link]

In a vitriolic message emailed to his supporters, Catholic League President Bill Donohue celebrated the defeat of the Child Victims Act that would have made it easier for kid sex abuse victims to seek justice.

“The bill was sold as justice for the victims of sexual abuse, when, in fact, it was a sham,” Donohue wrote.

He blasted the legislation as ”a vindictive bill pushed by lawyers and activists out to rape the Catholic Church.”

[ Szerkesztve ]

(#1160) HANDO88 válasza dabadab (#1158) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nyugodtan nyomhatsz te is ezt cáfoló statisztikát,nosza rajta.
Egy előzőleg linkelt normális Pride képedre pedig ez a válaszom.Tényleg nem provokatÍv,ááá dehogy.

Történelem,politika,szivárvány zászló minden van itt csak botrány és feltünés legyen.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#1161) dabadab válasza HANDO88 (#1160) üzenetére


dabadab
titán

Az mindig egy kicsit furcsán veszi ki magát, amikor valaki jól láthatóan a vita és az érvelés alapvető szabályaival sincs tisztában és úgy veti bele magát a megmondásba.

Ha te hozol egy állítást és hivatkozol egy statisztikára, akkor az teljesen érvényes kérés, hogy linkeld már.

DRM is theft

(#1162) HANDO88 válasza dabadab (#1161) üzenetére


HANDO88
senior tag

Értem,nekem azonnal tudományosan alá kell támasztanom mindent.Ellenben mikor te sütöttél el egy hamis képet azt szerinted mindenkinek el kellett volna fogadnia holott biztos vagyok benne hogy tisztában voltál a kép nem valóságot bemutató voltával.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#1163) dabadab válasza HANDO88 (#1162) üzenetére


dabadab
titán

"Értem,nekem azonnal tudományosan alá kell támasztanom mindent."

Nem, nem érted. Ha hivatkozol egy olyan statisztikára, amit te se láttál, az úgy elég furcsa, nem?

"Ellenben mikor te sütöttél el egy hamis képet azt szerinted mindenkinek el kellett volna fogadnia holott biztos vagyok benne hogy tisztában voltál a kép nem valóságot bemutató voltával."

Miről beszélsz?

DRM is theft

(#1164) HANDO88 válasza dabadab (#1163) üzenetére


HANDO88
senior tag

Erről

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#1165) dabadab válasza HANDO88 (#1164) üzenetére


dabadab
titán

Akkor már csak azt kellene kifejteni, hogy ez mitől "hamis kép".

DRM is theft

(#1166) szazbolha válasza dabadab (#1165) üzenetére


szazbolha
addikt

Az általad mutatott kép nem hamis. Viszont álságos az a szándék amit a képpel és az általad alá írt szöveggel sugallni akartál, abban a vitarészben ahol ezt valamiféle érvként hoztad fel. Egy kiragadott példa, semmire sem bizonyíték se pro se kontra.
Ez a véleményem. Ne kérj rá forrás megjelölést, se linket.
.
Próbáld inkább szavakkal tisztán és érthetően kifejezni az álláspontod a témában.
Nyíltan felvállalva amit gondolsz. Azzal lehet vitatkozni, egy random képpel meg ironizáló szöveggel nem nagyon.

(#1167) dabadab válasza szazbolha (#1166) üzenetére


dabadab
titán

"Viszont álságos az a szándék amit a képpel és az általad alá írt szöveggel sugallni akartál"

O RLY?

Légyszi, akkor linkeljél már be olyan képeket, amik bemutatják az enyém álságos voltát és bemutatja azt, hogy a budapesti Pride-on meztelenül rohangálnak a felvonulók. (Felhívnám a figyelmedet, hogy HANDO88 képe egyetlen, kiemelt embert (nyilván valamelyik kamionon fellépőt) abrázol, az enyém meg a vonulók tömegét (és ha legalább egy image searchöt elnyomsz, akkor látni fogod, hogy tök átlagos fotó, a többi is hasonló emberek és ruházatok látszanak) - ha már álságos szándékról meg hamis képről beszélünk.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1168) szazbolha válasza dabadab (#1167) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem linkelek neked be semmilyen képet.
Az első parádékon ott voltam (mint "néző" / fotós), aztán később már nem mentem.
Messzire elkerültem, pedig nem vagyok prűd, sőt.
Pontosan tudom miért nem mentem többé, és nem fogok erről veled semmilyen bizonygató vitát folytatni, mert az a fajta vagy aki még a légy piszokról is linket kér, de a saját csúsztatásai nem zavarják. (lásd a vitatott képed és a szöveg alatta)
Egyébként nem a meztelenség a lényeg, hanem a szándékok megváltozása. Érezhető volt a változás. Csak akkor még nem tudtam vagy nem vizionáltam, hogy valamiféle tudatos folyamat része ez az egész.

(#1169) dabadab válasza szazbolha (#1168) üzenetére


dabadab
titán

Aha, oké, hazugsággal vádolsz, aztán amikor lebuksz, akkor még neked áll feljebb.
Azt hiszem, innentől kezdve tényleg nincs, ami az /ignore ellen szólna.

DRM is theft

(#1170) szazbolha válasza dabadab (#1169) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem vádoltalak semmilyen hazugsággal, és semmivel sem buktam le.
Ne gyerekeskedj már...

(#1171) Eastman válasza szazbolha (#1170) üzenetére


Eastman
őstag

Nemt'om, mióta ismered, szerintem ez túl nagy kérés volt. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1172) Yofej75


Yofej75
aktív tag

A mai ittlétemet megkezdem.

Olyan kíváncsi vagyok valamire.

Vajon egy meleg pasi/nő igazából mit/kit kíván?

Egy átlagos pasit/nőt?
Esetleg egy kimondottan férfias pasit/nőies nőt?
Vagy egy inkább nőies pasit/férfias nőt?
Inkább egy másik meleg pasit/leszbikus nőt?

Aki tudja a konkrét választ az legyen szíves írja meg számomra!

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1173) mbalint987 válasza Yofej75 (#1172) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Emberfüggő az, hogy ki milyen emberre vágyik. Ha magamról akarnék nyilatkozni, akkor azt mondanám, hogy az inkább férfias embereket kedvelem, de ez inkább tapasztalatokon alapul, mintsem hogy feltétel legyen párválasztás során. Simán volt olyan srác, aki magának tudhatott néhány feminin vonást, mégis nagyon szimpatikus volt.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#1174) mbalint987 válasza dabadab (#1169) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ha elfogytak az érvek, jöhet a személyeskedés, sok esetben sajnos ezt látom. :(

Igazán nem akarok fejtágítást tartani a vita "szabályairól", pusztán itt hagyom, hogy bemutassam, milyen hibákat látok egyes fórumtársak (talán az enyémben is, mondjátok meg nyugodtan) vitakultúrájában:

"A vita alapvetően érvek ütköztetése, a felek célja az álláspontok felmutatása, vagy akár a másik meggyőzése. (...) Egyes vitahelyzetekben veszekedés folyik: a felek érzelmeket használnak, céljuk a feszültséglevezetés – bizony, a másikon. (...) Hogyan vitatkozzunk? (...) Légy igaz: nem mondj olyat, ami nem igaz, vagy amit nem tudsz bizonyítani! – Hiszen érveket kell használni, kellően alá kell támasztani az állításokat. (...) Vitában csak érvet lehet érvvel ütköztetni. Ha egy állítás nincs bizonyítva, akkor nem érv, legfeljebb vélemény. Személyeskedéssel sem lehet érvre felelni, ez gyakran a kulturált és értelmes vita végét is jelenti." (A kulturált vita - zanza.tv)

"A vitában résztvevő tárgyilagos, ha:
- állításait független vagy külső forrással alátámasztja
- érvelése következetes, racionális, tárgyhoz kapcsolódó
- a vitapartner állításait követi, és reagál azokra
- lehetőséget ad az ellenérvek kifejtésére
- elismeri a tévedés lehetőségét.

A vitában résztvevő személyeskedő, ha:
- A vitapartnert sértően jellemzi
- A vitapartner korábbi tevékenységei állnak érvelése középpontjában
- A vitában résztvevő társadalmi helyzetére, előítéletre alapozza érveit, viselkedését
- A vitapartner érvelésének akadályozására, megzavarására törekszik
- A partnert nem tekinti egyenrangúnak" (Vita - Wikipedia)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#1175) Eastman válasza mbalint987 (#1174) üzenetére


Eastman
őstag

Tudod Bálint, a "személyeskedő" emberek is a populáció, a társadalom részei. Nehezen fogadod el őket?

Ha így is lenne, téged azért fogadjon el mindenki...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1176) dabadab válasza Eastman (#1175) üzenetére


dabadab
titán

1. Van bármi érdemi problémád azzal, amit írt?
2. Ez a buta személyeskedés szerinted hozzátesz a témához bármit is?

DRM is theft

(#1177) Yofej75 válasza mbalint987 (#1173) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Nos, szerintem az első lökést az állítólagos "homofóbia" irányába az adhatja, hogy a magamutogatásotok miatt azt kell folyton folyvást éreznünk (nekünk, heteroknak), hogy olyan személy is inzultálhat minket szóban, akár tettlegesen akitől amúgy is a hányinger kerülget. Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb hasonlat de mintha mondjuk egy bombázó szépségkirálynőt egy számára testi-lelki mivoltában ellenszenves személy próbálna behálózni... Ha az a Pride célja, hogy ezt az érzést belénk verje és fenntartsa (és az, hogy akinek ezt nem veszi be a gyomra az pusztuljon) akkor majdnem jó úton haladtok...

Másik kérdés: melegek között milyen arányú a férfias emberek száma a többi meleg férfihoz képest?

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1178) Yofej75 válasza dabadab (#1176) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Nem azzal van baj, amit írt hanem azzal, hogy nem áll egyensúlyban a mérleg nyelve.

Ha annyira az elfogadás mintapéldányai vagytok akkor talán a személyeskedő, benneteket meg nem értő, homofób stb... személyeket is el kell fogadjátok.
Ha ez nem megy akkor mindennemű személyeskedés nélkül megállapítom és tényként a nyilvánosság elé tárom, hogy képmutatóak is vagytok minden egyéb ismert és titkolt problémátok mellett.

A buta személyeskedés nagyon sok esetben csupán válasz a görcsös önigazolásra, az értetlenségre, az egoista hozzáállásra, a sznob (és e szó alatt értsd minden jelentését) viselkedésre amikor az érvek már kevésbé sem hatásosak. Ja, persze nem kevésbé az idegesítő ismételgetésből eredő feszültség levezetésének egyik eszköze.

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1179) mbalint987 válasza Yofej75 (#1177) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nem teljesen értem, amit írsz. Ha egyértelműsíted, hogy mire gondolsz, szívesen válaszolok.

A heteróknak egyébként azt gondolom, hogy alapvetően nincs mitől félni a melegektől, ha erre gondolsz. Saját magamról tudom, hogy a hetero haverjaim felé van egy olyan blokkom, egy olyan gátam, ami nem engedi, hogy erősebb értelmeket tápláljak irántuk. Ez egyrészről önvédelem, másrészről meg nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni se őt, se magamat.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#1180) Yofej75 válasza mbalint987 (#1179) üzenetére


Yofej75
aktív tag

De az engem nem nyugtat meg, hogy te nyugodt vagy hiszen nem is tudhatom, hogy nyugodt vagy amiatt, hogy "van egy olyan blokkod, egy olyan gátad, ami nem engedi, hogy erősebb érzelmeket táplálj irántunk" (kiigazítottam, hogy értelme legyen a mondatomnak) mivel nem is ismerjük egymást. Ha a többi hetero is azt érzi, gondolja amit én akkor a felvonulásokkal csak rontjátok a mostanra kialakult helyzetet.

Az előző kérdésemre tudsz válaszolni?

Következő kérdések: miből állapítod meg elsőre, hogy aki veled szemben jön az meleg, vagy hetero? Mi van akkor ha elsőre tévedsz és szimpatikus de később derül ki róla, hogy nem meleg?

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1181) mbalint987 válasza Yofej75 (#1178) üzenetére


mbalint987
aktív tag

De akkor döntsük el kérlek, hogy mi a francot akarunk itt, ebben a témában csinálni. Vitázzunk vagy veszekedjünk? Mert az nem működik, hogy szétverjük az értelmes vita lehetőségét/utolsó szikráját is a személyeskedéssel, és utána meg követelőzünk, hogy fogadjatok el így, ahogy vagyunk. A személyeskedésen lehet változtatni, lehet azt mondani, hogy oké, "újratervezés", kezdjük előröl. Ehhez persze az is kell, hogy belássuk, oké, elcsesztem, ennek így tényleg nincs értelme.

Én elfogadok minden embert, ahogy van. Igen, elfogadom szazbolha fórumtársat is. Az elfogadásnak viszont nem kell automatikusan azt jelentenie, hogy vitázok vele. Ha azt látom, hogy nincs értelme, önvédelemből nem teszem. Szíve joga neki is, és nekem is ezt megtenni, ha jónak látja/látom. Azért viszont ne haragudjunk meg már a másikra, mert felhívja a figyelmet, hogy az amit itt folyik, nincs rendben, és az eredményes vitához változtatni kéne a vitakultúrán.

"nem kevésbé az idegesítő ismételgetésből eredő feszültség levezetésének egyik eszköze"
Ha én feszült vagyok, elmegyek futni, esetleg szívok egy kis friss levegőt. Én ezt a mintát láttam otthonról, de lehet nem jól csinálom...

(#1180) Yofej75: Az első bekezdésedre nem reagálok, nem tudom értelmezni.
"miből állapítod meg elsőre, hogy aki veled szemben jön az meleg, vagy hetero?"
Sehogy. Legtöbbször nem fontos.

"Mi van akkor ha elsőre tévedsz és szimpatikus de később derül ki róla, hogy nem meleg?"
Ha az illető tetszik, akkor helyzettől függ. Ha mondjuk egy kávézóban tetszik meg egy srác, megkérdezem, meghívhatom-e valamire. Ha nem meleg, értelemszerűen nemet mond, és a történetnek vége. Ha ismerős, akkor meg beszélgetek vele: nyilván vannak olyan kérdések, amiből lehet sejteni...

"melegek között milyen arányú a férfias emberek száma a többi meleg férfihoz képest?"
Annyi meleget nem ismerek, hogy arányt mondjak neked. Nem kevesen vannak férfias melegek is, ez tény. Na róluk soha nem fogod megmondani, melyik "térfelen fociznak".

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#1182) Eastman válasza dabadab (#1176) üzenetére


Eastman
őstag

Én úgy érzem, hogy kb. kettő hónapon belül rá fog döbbeni a nyugati ember, hogy a pící ebben a z eröltetett megszoktatott formájában nem működtethető tovább. (A Peace! ettől még mehet majd... ;) :D )

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1183) szazbolha válasza mbalint987 (#1174) üzenetére


szazbolha
addikt

(#1174) mbalint987 Ha elfogytak az érvek, jöhet a személyeskedés, sok esetben sajnos ezt látom

Ezt pont annak az embernek írtad aki ebben a fórumban legtöbbet személyeskedett.

Pl.
#722 "Igazából elég frusztráló az, amikor megjelennek az ilyen nagyarcú ostobák"
#994 "Mert van egy rakat idióta."

Itt általában azok lesznek az ostobák és idióták egy ilyen vitában, akik fel mernek szólalni a nagyontrendi és nagyonliberális szemlélet ellen, és akik nem tekintik természetesnek és nem is akarják társadalmilag elfogadottnak tekinteni a homoszexualitást sem pedig annak reklámozását.
Én úgy gondolom ez a többségre jellemző álláspont (nincs link). Csak kicsit gáz kimondani. Mert cikivé tették, ciki lett ha nem vagy maximálisan toleráns, ciki vagy ha a többség mellé állsz a kisebbség helyett.
Ahogy a zsidókról sem lehet beszélni mert tabu téma, mert rögtön lefasisztáznak, kirekesztenek azzal, hogy kirekesztő a dumád. Magyar kisebbséget bezzeg nem tabu a melegekhez hasonlítgatni, az nem fáj a szabadelvűeknek. A zsidó hasonlítás miért? Nem fér bele a koncepcióba?
Lehet még nem látod át, de te is egy szisztéma része vagy ezzel a cikkeddel együtt.

(#1171) Eastman: nem ismerem ezeket az embereket, az index fórumain net-szocializálódtam 15+ éve.
Csúnya dolgok mentek ott is, nem hiszem hogy színvonalasabb vita folyt ott mint itt, de a mostani új és bosszantó jelenségek nem voltak akkor még ennyire elterjedve, amikor a fiatalemberek linkelgetnek és linket kérnek bármilyen piti állításra vagy véleményre, a wiki hivatkozási alap lett, mintha valami lexikon lenne, a mások általuk elképzelt és megmásított gondolatait írják le, majd azzal vitatkoznak és becsmérlik ez által a másikat.
Egy jót "anyázni", egy jó verbális ütésváltást sem lehet végigvinni, mert csak az okoskodó pávatánc megy,
Mintha a legapróbb részlet is számítana és abba belekapaszkodva itt pl. azt próbálják bizonygatni, hogy a homoszexualitás természetes.
.
Nevetséges... és egyben félelmetes is mióta nem teljesen spontán folyamatnak tartom ezt a jelenséget.

(#1184) Daffni2 válasza mbalint987 (#1181) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem kevesen vannak férfias melegek is, ez tény. Na róluk soha nem fogod megmondani, melyik "térfelen fociznak".

100 méterről lesír róluk.

Az ésszerű kérdésemre még nem kaptam választ!

Még egyszer megkérdezem:

Ha el kell fogadjam azt,hogy egy emberi lény a saját neméhez vonzódik szexuálisan,
akkor azt is el kell fogadjam,hogy a gyerekhez vonzódik?
Nem,nem valósít meg cselekményt,tehát nem büntetőjogi kategória)

Rendezhetnének felvonulást a kirekesztettségük ellen ők is.

Akik állatokhoz vonzódnak szexuálisan?

Ők is tiltakozhatnának a kirekesztettségük ellen?

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#1185) Eastman válasza szazbolha (#1183) üzenetére


Eastman
őstag

Én igyekszem minden helyzetben középre helyezni magam, törekszem egy átlagosnál objektívebb kép, lehetőség szerint objektív vélemény kialakítására - megtartva a tévedés jogát - , de a magyar wikipédia valóban elbillent "az örök bűnhődés napi emlékeztetésének" irányába.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1186) Yofej75 válasza mbalint987 (#1181) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Hogyhogy nem tudod értelmezni?
Egyáltalán akarod érteni amit írunk, vagy csapán felesleges sorminta minden hozzászólásunk?

Nem akarod elfogadni, hogy minden megmozdulásotok (Pride meg amiről nem tudok...) csak olaj a pislákoló tűzre?
Nem akarod elhinni, hogy a felvonulásokkal csak rontjátok a mostanra kialakult (számotokra elég jó) helyzetet?
Nem akarod látni a nyilvánvalót, hogy azért magánügy a nemi, vallási stb hovatartozás és azért kellene lepecsételt titokszobában tartani, hogy ne legyen akkora a feszültség az ellentétek miatt?
Nem akarsz arról sem tudomást venni, hogy az "oszd meg és uralkodj" elv elharapózott a mai világban aminek egyenes következménye, hogy az összetartás, mint fogalom mára kihalni látszik?

Mindig is mondtam, hogy elég sz.r korban élek de remélem, hogy mire meghalok normalizálódik a helyzet...

Idéznélek: "....Ha mondjuk egy kávézóban tetszik meg egy srác, megkérdezem, meghívhatom-e valamire. Ha nem meleg, értelemszerűen nemet mond, és a történetnek vége..." tehát akkor csak az számít, hogy tetszik-e és ha igen akkor próbálsz közeledni hozzá.
Basszus, ettől féltem... Most magamat idézném: "...azt kell folyton folyvást éreznünk (nekünk, heteroknak), hogy olyan személy is inzultálhat minket szóban, akár tettlegesen akitől amúgy is a hányinger kerülget..."
Mindig azzal példálóztok, hogy értsük meg a ti helyzeteteket de most fordítanék a kockán: értsétek meg ti, hogy emiatt mi mit élünk át.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1187) mbalint987 válasza Daffni2 (#1184) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"Nem,nem valósít meg cselekményt,tehát nem büntetőjogi kategória"
Rossz embernek írod, mert bár informatikusnak készülök, nem félek a Complex Jogtárat fellapozni.

Lássuk, hogy miért nincs igazad (idézve a hatályos magyar jogszabályokból):
"Szexuális erőszakot követ el az is, és öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés büntetéssel büntetendő, aki tizenkettedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez vagy végeztet." (2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről, XVIII. fejezet, 197. paragrafusának 2. bekezdése)

"Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személyt arra törekszik rábírni, hogy vele vagy mással szexuális cselekményt végezzen, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." (2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről, XVIII. fejezet, 198. paragrafusának 2. bekezdése)

"Állatot a nemi vágy kielégítésére irányuló cselekmény során felhasználni tilos." (1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről, 8/B. paragrafus)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#1188) mbalint987 válasza Yofej75 (#1186) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"Hogyhogy nem tudod értelmezni?"
Ha elmagyarázod, mire gondoltál, akkor tudok majd válaszolni.

"Nem akarod elfogadni, hogy minden megmozdulásotok (Pride meg amiről nem tudok...) csak olaj a pislákoló tűzre?"
A Pride-dal én sem minden tekintetben értek egyet.

"Nem akarod elhinni, hogy a felvonulásokkal csak rontjátok a mostanra kialakult (számotokra elég jó) helyzetet?"
Azt majd eldöntjük mi, hogy nekünk mi a jó helyzet! Nehogy már a nyuszi szaladgáljon azzal a bizonyos puskával...

"Nem akarod látni a nyilvánvalót, hogy azért magánügy a nemi, vallási stb hovatartozás és azért kellene lepecsételt titokszobában tartani, hogy ne legyen akkora a feszültség az ellentétek miatt?"
Leírtam a cikkben, hogy meddig magánügy. Olvasd el kérlek!

"Basszus, ettől féltem..."
Ettől? Na ne viccelj. Nem hiszem, hogy egy "bocsi, nem vagy az esetem" mondat túl megerőltető lenne.
De fordítsuk meg a helyzetet: van egy leszbikus nő, aki nagyon tetszik neked. Meghívod egy italra. Ő lehet pont attól félt, hogy ilyen fog történni vele... Hol az igazság?

"Mindig azzal példálóztok, hogy értsük meg a ti helyzeteteket de most fordítanék a kockán: értsétek meg ti, hogy emiatt mi mit élünk át."
Mert mit élsz át? Nem tudok mást javasolni, minthogy békélj meg azzal a helyzettel, hogy a melegek is társra vágynak és társat keresnek. Akár személyesen is. Ha ez nem megy, akkor nem Magyarország és Európa a Neked való hely.

Egyébként meg halkan megjegyzem, hogy volt már, hogy megtetszettem egy csajnak. Odajött, beszéltünk egy pár szót, majd finoman rávezettem, hogy nem vagyok az esete. Semmi probléma nem volt belőle, sőt jót nevettünk rajta. :)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#1189) szazbolha válasza mbalint987 (#1188) üzenetére


szazbolha
addikt

"Nehogy már a nyuszi szaladgáljon azzal a bizonyos puskával..."
.
Kisgombóc! Jelenleg te, illetve az általad képviselt homoszexuális közösség és annak is a nyomuló része számít nyuszinak. Ez stimt?
Még nagyon-nagyon nem vagytok többségben, de még azok sem akik osztják a nézeteiteket és támogatják, erőltetik a másságotok társadalmi elfogadtatását.
.
Provokatív vagy.... mégha spontán teszed is, bár egyre inkább azt gondolom, hogy nem spontán.

(#1190) Yofej75 válasza mbalint987 (#1187) üzenetére


Yofej75
aktív tag

De nem valósít meg cselekményt, viszont a vágy "tárgya" gyermek.

Hátha így egyértelmű... :))

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1191) Arpee78


Arpee78
senior tag

ግምት የሌለዉ

(#1192) Yofej75 válasza mbalint987 (#1188) üzenetére


Yofej75
aktív tag

""Hogyhogy nem tudod értelmezni?"
Ha elmagyarázod, mire gondoltál, akkor tudok majd válaszolni."

Majd később megpróbálom elmagyarázni, mivel látszólag el vagy foglalva mások szavainak értelmezésével - és nem nagyon haladsz...

""Nem akarod elfogadni, hogy minden megmozdulásotok (Pride meg amiről nem tudok...) csak olaj a pislákoló tűzre?"
A Pride-dal én sem minden tekintetben értek egyet."

:C Miben igen?

""Nem akarod elhinni, hogy a felvonulásokkal csak rontjátok a mostanra kialakult (számotokra elég jó) helyzetet?"
Azt majd eldöntjük mi, hogy nekünk mi a jó helyzet! Nehogy már a nyuszi szaladgáljon azzal a bizonyos puskával..."

Ugyan, ne viccelj már a nyuszis beszólással... Kinek képzeled magad? Majd a többség eldönti, elvégre a kormányban sem az LMP szava számít...sorry...

""Nem akarod látni a nyilvánvalót, hogy azért magánügy a nemi, vallási stb hovatartozás és azért kellene lepecsételt titokszobában tartani, hogy ne legyen akkora a feszültség az ellentétek miatt?"
Leírtam a cikkben, hogy meddig magánügy. Olvasd el kérlek!"

Úgy gondolom, hogy hibásan vagy bekötve. 100%-ban magánügyként kellene kezelni! De nektek akkor nem lenne miért sírni, ugye kicsinyuszi?

""Basszus, ettől féltem..."
Ettől? Na ne viccelj. Nem hiszem, hogy egy "bocsi, nem vagy az esetem" mondat túl megerőltető lenne.
De fordítsuk meg a helyzetet: van egy leszbikus nő, aki nagyon tetszik neked. Meghívod egy italra. Ő lehet pont attól félt, hogy ilyen fog történni vele... Hol az igazság?"

Hülye egy példa de valós. A különbség az, hogy a többség sem meleg, sem leszbikus, hanem hetero. Ezért vagytok kisebbség, mások, nem általánosak, nem normálisak (a szó eredeti értelmében). Namármost ha van egy leszbikus nő (aki elszorítja a mellét, fiúsra vágatja a frizuráját és Barbi helyett WoT-on nőtt fel stb...) az vajmi kevés eséllyel lopja be magát a szívembe de ha mégis (mert NŐ) akkor vagy trendileszbi vagy pedig így járt de számára természetesnek kell lennie az érzésnek, hiszen ő a más, a kisebbség tagja ugyebár...vagy nem?

""Mindig azzal példálóztok, hogy értsük meg a ti helyzeteteket de most fordítanék a kockán: értsétek meg ti, hogy emiatt mi mit élünk át."
Mert mit élsz át? Nem tudok mást javasolni, minthogy békélj meg azzal a helyzettel, hogy a melegek is társra vágynak és társat keresnek. Akár személyesen is. Ha ez nem megy, akkor nem Magyarország és Európa a Neked való hely."

Önző vagy, provokatív, talán az élet sem osztott ki elég pofont neked de ami késik az nem múlik. Nem tudok mást javasolni, minthogy békélj meg azzal a helyzettel, hogy csak addig vagytok ebben a megtűrt helyzetben amíg nem feszítitek túl a húrt. Ez nem fenyegetés, vagy hasonló ez csupán a tapasztalatom arra vonatkozóan, hogy hogyan járnak azok akiknek nem elég soha semmi. A kisujjamat nyújtom, erre letéped a karom? Tudod, ha nem tudsz megbékélni a sorsoddal akkor neked sem itt lenne a helyed...

"Egyébként meg halkan megjegyzem, hogy volt már, hogy megtetszettem egy csajnak. Odajött, beszéltünk egy pár szót, majd finoman rávezettem, hogy nem vagyok az esete. Semmi probléma nem volt belőle, sőt jót nevettünk rajta. :)"

Jó sztori, ilyet én is tudok írni százat :DD

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1193) Yofej75 válasza mbalint987 (#1187) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Hahaha...

"Állatot a nemi vágy kielégítésére irányuló cselekmény során felhasználni tilos."

Amikor megkérdezel egy birkát, hogy beduhatod-e neki és azt válaszolja, hogy "beeee" az vajon beleegyezésnek számít? :DD :)) :C (nem személyesen neked szól a tegeződés, általánosságban gondoltam a tegeződő megfogalmazást és természetesen költői kérdés volt)

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1194) Yofej75 válasza Arpee78 (#1191) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Itt minden az... Ez az egy dolog legalább egyértelmű :DD :W

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1195) szazbolha válasza Yofej75 (#1192) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem mondhatnám hogy fiatalkoromban visszahúzódó életet éltem, és a testalkatom sem a mostanihoz hasonlított, de hozzám egyetlen egy csaj sem jött oda. Pedig nem falun/kisvárosban nőttem fel, volt nyűzsgás mindig. Azóta az ifipark is újra megnyitott
.
Na persze mindig vannak akiknek szerencséje van.... és mindig az kapja a legszebb gyümölcsöt aki a sárga zöldséget szereti. Vagy csak más korban éltünk, a lányok is mások voltak.

(#1196) Arpee78 válasza szazbolha (#1195) üzenetére


Arpee78
senior tag

Olyan sem volt, hogy egy csaj széles mosollyal elindul feléd, te mondasz pár szót, mire a csaj irányt vált?

(#1197) Yofej75 válasza szazbolha (#1195) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Próbáltam ironikusan arra utalni, hogy vagy igaz a sztori, vagy sem de túlóvatoskodtam, nehogy törlés áldozatává váljon az egész hsz.
Eredetileg így akartam válaszolni: "Jó sztori, ilyet én is ki tudok találni százat".
Számomra mbalint987 a "messziről jött ember"...a többit érted.

Nem vagyok mai fiatal én sem és én falun is és a fővárosban is nevelkedtem. Én sosem voltam ilyen szerencsés, mint Bálint (tételezzük fel, hogy ez a valódi neve) de szerintem a hiba nem bennünk volt. Akkoriban igenis a férfi az férfi volt, a nő meg nő és mindenkinek megvolt a saját szerepe az élet nevű játékban.
Most meg???
Aki este legény az nappal lehet leány is?
A mai lányok úgy vedelnek, mint az apjuk?
A mai fiúk többször részesülnek "végbéltükrözésben", mint a nők méhnyakrák-szűrésen?

Fura egy világ ez, de ilyenkor keresni kell valamit ami feledtet és felvidít és nem rágódni a dolgokon... (nem, elsősorban nem a pálinkára gondoltam, de mivel megfáztam otthon majd beveszek pár korty gyógyszert)

Hátha ez majd oldja a feszültséget, hiszen boldogok a homárok heringek is :DD :)) :D

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1198) emvy válasza Eastman (#1185) üzenetére


emvy
nagyúr

Nemtom, nekem ugy tunik, hogy az objektivitas alatt te meg a haverjaid azt ertik, hogy valami eszetekbe jut, ezt elkezditek tenykent talalni, majd ha valaki szamokeri ezt rajtatok, akkor szemelyeskedik. :) Total forditva ultok a lovon, az 'adj legyszives referenciat' nektek valamifele szemelyes sertesnek szamit. Dobbenet. :)

while (!sleep) sheep++;

(#1199) Yofej75 válasza Arpee78 (#1196) üzenetére


Yofej75
aktív tag

A feltételezésedben szereplő csaj csak útbaigazítást kért és megkapta majd a helyes irányba "újratervezett"?

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#1200) szazbolha válasza Arpee78 (#1196) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem.... nem emléxem ilyesmire. Látva a mai magányos fiatalok kínlódását azt gondolom régebben sokkal könnyebb volt ismerkedni és társat találni, pedig nem volt web-es közösségi tér, de még teló sem. Szükséges volt a vizuális kontaktus. De lehet rosszul gondolom, vagy túl könnyű életem volt.

(#1197) Yofej75 Szerintem nincs ekkora baj. Most is élhetőnek látom a világot, de az kétségtelen hogy a fiatalabb korosztálynak, mikor még nincs saját családja hiányzik egy általános cél, egy elnyomó hatalom ami ellen küzdeni vagy csak finoman lázadni lehet vagy bármi ami közös.
De a saját gyerekeimen látom, hogy lehet boldogan megélni ezt is. Vagy épp szomorúan és csalódottan épp a helyzettől függően, mint a nemzedékek százai előttünk.
Ami zavar, hogy most erősebb a késztetés trendinek lenni vagy bármilyen irányzathoz tartozni - nyilván a kommunikáció hatásfoka ebbe belejátszik. És erősebb a késztetés a lemaradót a gyengébbet kirekeszteni a trendi csoporthoz tartozni, másokat gúnyolni vagy kiröhögni.. Talán mert nincs közös ellenségkép... fenetudja.
Legalábbis ezt szűrtem le abból amit nekem meséltek a gimmnáziumban és egyetemen zajló életről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.