Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) Kvazár válasza MC Pite (#9600) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx! :R Ezt is felvettem a kipróbálandók listájára. ;)
És ha akkor sem megy, akkor átmegyek egy codeck-es topicba.
Thx, a helpeket! :R :R

Eladó cuccaim: -

(#9602) MC Pite


MC Pite
veterán

Addig 2 kulcsszót feldobok, hátha valaki már több sikerrel járt:
-samba kliens program (a routeren lévő meghajtó tartalmát online is tudjam használni, ne kelljen mindent előbb lemásolni)
-dlna szerver/kliens (pcvel)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9603) Kvazár válasza MC Pite (#9602) üzenetére


Kvazár
őstag

Ha megtaláltad a megoldást szólj nekem is. ;)
Eddig én is csak elérni tudom a myExplorer-rel. De, ha onnan meg is tudnám nyitni, az lenne ám az igazán nagyon jó dolog.

Eladó cuccaim: -

(#9604) kotibus válasza Spricccer (#9590) üzenetére


kotibus
csendes tag

Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#9605) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok döcöghet attól a video ha a stabilizátor be van kapcsolva!??

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#9606) deka10


deka10
senior tag

Hogy kell a swype-on beallítani az alló qwerty-t? Sehogy semi sikerül.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#9607) MC Pite válasza gretzky77 (#9605) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha közbe mozogsz akkor a digitális stabilizátorok furcsa eredményt adnak. Nem tudom jobban leírni, olyan kicsit szakaszos.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9608) slimshady válasza nagysuhi (#9587) üzenetére


slimshady
senior tag

A saját névjegykártyád nem lehet, hogy a telefon memóriájában van a többi pedig a SIM-en, és a telefonkönyvet áttállítottad telefonmemória használatára?

üdv.: SlimShady

(#9609) Karma válasza deka10 (#9606) üzenetére


Karma
félisten

Sehogy.
Legalábbis én még utalást se találtam arra, hogy ez Symbianon lehetséges.

“All nothings are not equal.”

(#9610) deka10 válasza Karma (#9609) üzenetére


deka10
senior tag

Köszi. Akkor nem buherálom tovább.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#9611) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok!
Aki még emlékszik a szervizes kálváriámra a C7-esemmel, csak jelzem - mint remélem utolsó hírként a témában - hogy tegnap végre kicserélték dobozostul mindenesetől az egészet :) Mindez közel 3 hónapba tellett.
Viszont egy fura dolgot vettem észre az Opera Minivel kapcsolatban. Mivel ezen csak egy pici net csomag van, így a minit raktam fel és a két újjas nagyítás nem mindig működik, de még a dupla kattintós nagyítás sem. Az N8-on is kipróbáltam a minit és a mobilt is és most szembesültem, hogy ott is ezt csinálja. Mitől függhet, hogy a miniben lehet-e nagyítani a képernyőn? Közben tesztelgettem és van amit lehet, van amit nem lehet nagyítani. Ugyanakkor az Opera Mobileal mindegyiket lehet zoomolni amit a másikkal nem. :F

(#9612) Sn00PiG válasza Karma (#9595) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

A lényeg, hogy a tömörítés környékén van a gond. Egyébiránt H264-hez szerintem a CoreAVC a legjobb kodek, ha van CUDA támogatás a kártyádon(csak nvidiakon) több erőforrás kell sajna(pedig részletgazdagabb, mint a CoreAVC)
De amúgy a sima ffdshow is elviszi, csak annak meg
Egyébként arra nincs valami megoldás, hogy más tömörítéssel vegyen fel? elég gáz, hogy egy 1-1,5 perces videó 100 mega fölötti!

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#9613) Sn00PiG válasza Sn00PiG (#9612) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

éljen a laptop és a folyamatosan félrenyomott touchpad :S szerkesztés már lejárt, itt javítok.
szóval akkor értelmesebben:

"... a CoreAVC a legjobb kodek, ha van CUDA támogatás a kártyádon(csak nvidiakon)
De amúgy a sima ffdshow is elviszi, csak annak meg több erőforrás kell sajna(szerintem részletgazdagabb, mint a CoreAVC)"

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#9614) MC Pite


MC Pite
veterán

Vkinek működik rendesen a Symftp? Nekem nem hajlandó csatlakozni...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9615) Karma válasza Sn00PiG (#9612) üzenetére


Karma
félisten

Egyébként ATI kártyáknál a DXVA is elég simán viszi a nagyfelbontású H.264-et, nem kell ehhez NVidia szerencsére.

Ha sokallod a méretet, vedd le HD-ről a felbontást. A H.264-nél hatékonyabb realtime tömörítést úgyse nagyon találsz, a telefon meg nem tud mást.

Érdekesség: mennyit foglalna szerinted 1 percnyi HD felbontású videó tömörítés nélkül? YUV420 színtérrel számolva (ami elég gyakori a mobilokban videofelvételkor) csak a képadat circa 8 GB-ot foglalna, ha jól saccolom. (1280 * 720 * 24 [1/s] * 60 * 6 byte)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#9616) nagysuhi válasza slimshady (#9608) üzenetére


nagysuhi
tag

Megnéztem a SIM-en és a telefonon is, nem voltak meg. Úgy vettem észre, hogy a fogadott hívásnál nem írta ki a hívót, csak a számot. Aztán én hívtam valakit beütve a telefonszámot, akkor meg kiírta hogy kit hívok. De nem gond, hetente csinálok mentést OVI-ra és már visszaraktam. Csak jó lenne tudni, hova mentek a névjegyek.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#9617) MC Pite válasza nagysuhi (#9616) üzenetére


MC Pite
veterán

Online syncet használod?
Az is lehet ludas. Nekem naponta szinkronizál, esténként.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9618) bringasisti válasza tibike8 (#9611) üzenetére


bringasisti
őstag

A mini kicsit karcsú használd a 10 est akkorára nagyítod a betűt mint egy palacsintasütő és gyorsabban sepreget. Egyébként grat. Én még küzdök.

BENEFON DELTA--------N8

(#9619) Digital


Digital
addikt

Hali!

Új N8 tulaj vagyok!
Meg szeretném nézni mekkora adatforgalmat generált a telefonom, hol tudom ezt megtenni? Nem szeretném túllépni a havi 500mb-os keretet.

Köszi!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#9620) attisx válasza Digital (#9619) üzenetére


attisx
addikt

Applications/ Tools/ Log... A magyar változatban nem vagyok biztos: Alkalmazások/ Eszközök(?)/ Napló(?)

---

Más: Újabb téma tőle:

;)

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#9621) Digital válasza attisx (#9620) üzenetére


Digital
addikt

Így van a magyar változatban is!
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#9622) MC Pite válasza attisx (#9620) üzenetére


MC Pite
veterán

Korrekt! Várható belőle sötét verzió?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9623) attisx válasza MC Pite (#9622) üzenetére


attisx
addikt

Még az is előfordulhat. De nem ígérek semmit.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#9624) Ijk


Ijk
nagyúr

Ma N8 tulaj lettem. Általánosságban eddig tetszik a készülék. Viszont a feltelepített OVI store nem működik, az induló képernyő után visszalép a főmenüre.
A kamera elég jó minőségű, többek között ezért is vettem ezt a készüléket. Viszont reméltem hogy az mp3 lejátszómat kiváltja, de a nem éppen csúcsminőségű 4G-s ipodomhoz képest is gyatra a hangja, ráadásul kattogó háttérzaj kíséretében, a sennheiser cx-95-össel tökéletesen hallani. Sajnos audio szinten nagy csalódás, a többi téren eddig jó, bár még játszadozom vele.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9625) TaylorPro válasza attisx (#9620) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ejha! Fel is teszem! Örülök hogy beindult a téma üzem! :) Szép téma, egyedi!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#9626) cassius.clay válasza Ijk (#9624) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Hardveresen még nem is lenne rossz készülék ez az N8, de a Nokiának ideje lenne belátnia, hogy felesleges erőltetnie ezt a symbian vonalat. Régen jó volt, amikor még nem volt vetélytársa... de a jelenben csak akkor maradhat bent a piacon, ha igazodik a mai trendekhez, amik megkövetelik a látványos, gyors, egyszerűen kezelhető szoftvereket. Akkor lesznek képesek versengeni a többi gyártóval, ha elkezdik használni az Androidot, és mostmár a 2 magot. Akármilyen felesleges egy mobiltelefonba 2 mag, az ár miatt azt fogják választani,ami többet tud. Pl jelenleg nagyjából hasonló árban lévő optimus 2X és N8 közül én biztos hogy az előbbit választanám. Ez már nem is a márkák harca, hanem a felszereltség és a használhatóságé....

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#9627) Ijk válasza cassius.clay (#9626) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nézd nekem nincs szükségem felhasználói élményre. Egy masszív készüléket akartam, amiben van zenelejátszó, a lehető legjobb fényképező, használható GPS, és wifi kapcsolattal le tudja szedni a leveleket. Internetezni nem fogok mobilon, esetleg ha néha nagyon kell valami és van a közelben wlan. Másfelől pedig nem tagadom, hogy a külső is számít, márpedig nekem a jelenleg piacon lévő mobilok közül az N8 a legelegánsabb, legjobban összerakott készülék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9628) Ufff válasza cassius.clay (#9626) üzenetére


Ufff
senior tag

Tudod, én meg maradnék a Nokiánál. Mert nekem meg a használhatóság és a megbízhatóság számít. Nem temetném a symbian-t, szerintem nagyon jó rendszer!

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#9629) cassius.clay válasza Ufff (#9628) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Elhiszem, hogy a használhatóság számít, és azt is elhiszem, hogy jó a symbian, de az android még jobb. És ebben nincs semmi versengés. Az android simán hozza a symbian tulajoktól elvártakat, gyorsabb kezelőfelülettel, nem fagyogat, nem lassul, úgy mint a symbian. Igen,most jönne az ellentábor, hogy dehogynem, szokott lassulni meg fagyni! Lehetséges, hiszen ezt is ember alkotta, de elmondanám hogy tized annyi az esélye, hogy egy androidos készülék lefagy,mint egy symbianos. Ráadásul nézzük az érem másik oldalát is: A symbian egy jó 10 éves oprendszer, ami kiforrott minden szempontból, az android pedig egy eléggé új oprendszer, ami, ha 10 éves múltra fog visszatekinteni, akkor a symbian fanok hitetlenkedése is el fog szállni.
Nem rosszindulatból mondom, mivel voltam symbian felhasználó nagyon sokáig. 3650,6600,N95 csak hogy néhányat említsek a nagyobb korszakokból. Aztán váltottam Androidra, Galaxy S-re és a különbség olyan mintha átülnél egy jó öreg,megbízható Opelből egy új 6os Bmw-be.
Nem túlzok egy cseppet sem ki kell próbálni a két készüléket hónapokon át és utána úgy se akarsz androidról symbianra visszaváltani.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#9630) ---Lasali--- válasza Ijk (#9624) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kattogó háttérzaj? Olyat én nem hallottam, HD 555 -t is szoktam rákötni, meg amúgy egy mx560 al használom. Szerintem teljesen korrektül szól, audigy 2 zs hez, vagy a thinkpadomban levő conexant hangkártyához hasonlítva, kicsit tompább talán, vagy olyan mintha kicsit meg EQ -zná alapból, de alig észrevehető, fejhallgatón jobban de azon szerintem azért mert nem tud neki elég kakaót adni.

(#9631) Ijk válasza cassius.clay (#9629) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tökmindegy, mert úgyis hamarosan WP7-es nokiák lesznek. Elhiszem hogy jobb az android, de mivel nem a telefon nyomkodása körül forog az életem, és nincs olyan minőségileg összerakott és jó kamerával szerelt androidos készülék a piacon mint az N8, így teljesen hidegen hagy az egész.

---Lasali---: A HD555 sokkal kisebb érzékenységű fejes, mint a cx-95-ös füles. Valószínűleg ezért nem hallod a kattogást. Érdekes ha zene közben lezárom a készüléket, akkor alábbhagy, mondjuk háttérzaj így is marad. De amúgy a hangminősége sem túl jó, az ipodom is jobb ennél.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9632) MC Pite válasza Ijk (#9631) üzenetére


MC Pite
veterán

Hm, próbáld meg ttpod 4.2vel is másnem. Az RP-F500al se hallok mást az alapzajon kívűl, az se zavaró mértékű - gsmaerena is nagyon jóra értékelte - tudom, az a teszt nem minden.

Én Desiret nyomkodtam anno pár órát, nem cserélném el az N8ra.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9633) tibike8 válasza bringasisti (#9618) üzenetére


tibike8
őstag

Igen, én is azt írtam, hogy azon lehet nagyítani és az N8-n azt is használom, de az ominózus C7-en csak 100-as net csomag van és a mini kisebb forgalmat generál. Egyébként mindkettő fent van.

(#9634) tibike8 válasza cassius.clay (#9629) üzenetére


tibike8
őstag

Hát én is régóta használok symbiant és tetszett volna az Android és bevallom hogy nagyon azt akartam, de egyszerűen nem tudtak semmit felmutatni amivel meggyőztek volna azon kívül, hogy gyors (sokkal gyengébb kamera és a google map meg külföldön nem nyerő és ezek elrontották a kedvem). A melóhelyen az emberek felének szifonja, a másik felének meg valamelyik droidosa van és próbálgattam eleget és maradtam az N8-nál és a megfontoltabb sebességénél. De idővel biztos a droid is tud majd tisztességes telót csinálni - figyelemmel kísérem a helyzetet, ha már úgyis olyan helyen dolgozom.

(#9635) zool1 válasza cassius.clay (#9629) üzenetére


zool1
őstag

Üdv!

Én pedig most készülök galaxy s ről váltani n8ra. A mindennapi életben szerintem az n8 a jobb!!! NEKEM!!!

(#9636) ---Lasali--- válasza Ijk (#9631) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A cx-95 16 Ohm os valóban. Az mx560, 32 Ohm os, a HD555 pedig 50 Ohm. Ha ezt nézzük helyt álló lehet a magyarázatod.
De kíváncsi lennék hogy más, aki próbálta még 16 Ohm os fülessel, ők is hallják-e ezt a kattogást :D

[ Szerkesztve ]

(#9637) Kvazár válasza Ijk (#9624) üzenetére


Kvazár
őstag

Hali!

Én Sennheiser MX-95-ös fülest használok, és nincs vele semmi gond. :N

Eladó cuccaim: -

(#9638) deka10 válasza Ijk (#9624) üzenetére


deka10
senior tag

Nálam nem tapasztalható kattogás, pedig mindenhova fülessel megyek ha kocsiba szállok meg már izzik is az fm adó.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#9639) Pola-Roid válasza cassius.clay (#9629) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

En meg, Galaxy S-rol ugy valtottam N8-ra, hogy Symbiant elotte vagy 5-6 evig nem is lattam. Galaxy S-et 4 honapig hasznaltam, N8-at december ota nyuzom, szoval mindket oldalon megvan a tobb honap.
Nem mondom, hogy az Android annyival rosszabb lenne, mert nem lenne igaz, biztos jo oprendszer lesz belole valamikor, de hogy jelenleg eszembe se jutna valtani, az tuti.
Az meg, hogy mennyi eselye van, hogy fagyjon barmelyik is, nem tudom, ami biztos, a Galaxy S tobbszor kifagyott, amig nalam volt, az N8 eddig egyszer sem.
Szoval ilyen nagy "igazsagokat" nem kellene tenykent eloadni, mert az en tapasztalataim alapjan nemhogy nem tulzol egy cseppet sem, hanem egesz egyszeruen nem igaz, amit allitasz :K

(#9640) MC Pite válasza Pola-Roid (#9639) üzenetére


MC Pite
veterán

User, szerencse és program függű is, tényleg nehéz pálcát törni; de nem is kell.
Más ellőnyeik, hátrányaik vannak, mindenki mazsolázhat mire van szüksége.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9641) Misály válasza Ijk (#9631) üzenetére


Misály
addikt

Na ez nekem uj, bar nekem 4 ev ejszakai vendeglatozas alatt tonkrement a hallasom magas tartomanyban, es amugyis sztereo bt fejhallgatot hasznalok.

Cassius.clay : amig egy desire hd megakad mikozben gorgetem a menut ( google maps-es live hatternel szinten ) addig ne beszeljunk az androidrol. 1 ghz keves az androidnak, ez szerintem vicc kategoria.

[ Szerkesztve ]

(#9642) TommyX_ válasza Ijk (#9624) üzenetére


TommyX_
őstag

Én Sennheiser CX-400-t használok és annál is olyan szokott lenni, ha pl két zene között hosszú szünet van, akkor "pattogó" hang hallatszik. :U
Kipróbáltam több fül/fejhallgatóval, amit találtam itthon, de eddig csak a CX-400-nál jött elő, érdekes N95-nél nem csinálja.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#9643) Ijk válasza TommyX_ (#9642) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor csinálja ha megy a kijelző is. Persze nagyobb hangerőn elnyomja a zene, ill. a gyári kevésbé érzékeny fülessel nem hallatszik. Mindegy, ha zenét hallgatok, ráteszem a zárat és elkussol a zaj:)

A GPS-nél hogy tudom kilőni hogy ne akarjon állandóan netre csatlakozni?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9644) TaylorPro


TaylorPro
addikt

C7 és Sennheiser CX55, nincs pattogás.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#9645) TommyX_ válasza Ijk (#9643) üzenetére


TommyX_
őstag

Beállítások->Alkalmazásbeállítások->Helymeghatározás->Helymeghatározási módszereknél csak a Beépített Gps legyen bepipálva.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#9646) Ricardo válasza Misály (#9641) üzenetére


Ricardo
félisten

Pultos voltál egy discoban?

[ Szerkesztve ]

(#9647) deka10


deka10
senior tag

Na a feleségemnek most lett elege az androidból, azt mondja szép meg okos meg sok program van de neki első sorban telefon kell, úgy hogy most jelezte C7-t szeretne.

[ Szerkesztve ]

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#9648) kpal válasza cassius.clay (#9629) üzenetére


kpal
veterán

Akármilyen op lesz a Nokiákon a jövőben én csak is Nokia telot veszek eddig csak ezt használtam és bevált .Sokan megjárták akik valami újat akart kipróbálni és befürödtek vele .

(#9649) Misály válasza Ricardo (#9646) üzenetére


Misály
addikt

A diszkó stimmel:) sajnos pultosnak még fiatal voltam.

(#9650) novinyul válasza cassius.clay (#9629) üzenetére


novinyul
veterán

Pedig én most megtettem.6 hónap Galaxy S használat után visszaültem,az"öreg,megbízható Opelba" :D Kezd a vérnyomásom lemászni a plafonról,lehet hogy öreg jószág a Symbian,de megbízhato! :R A csoda android még nagyon küzdős,tény hogy látványos,de birkózni kell vele hogy jó legyen :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.