Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el !

Hivatalos: Rs1 10.0.14393.2724. 2019 Január 8.https://changewindows.org/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) shteer válasza Luck Dragon (#19900) üzenetére


shteer
titán

Vagy ideje valami más platformra áttérni

..szerintem jónak tűnik

(#19902) Spet válasza Luck Dragon (#19900) üzenetére


Spet
addikt

Már nem annyira bugos (kopp-kopp), de pl. a messenger lassabb lett.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19903) sasa58


sasa58
tag

Azért egy jó oldala is van, hogy sokan elhagyják a platformot, hogy a navigációm kb. egy hónapja tökéletesen működik, egyszerűen nem is hiszem el. Legalább is én ennek tudom be. Ráadásul én még 8.1-et és HERE -t használok. Rengeteget szenvedtem vele jó egy évig, kb. 20-30%-osan működött, volt hogy egyáltalán nem talált jelet, de olyan is, hogy Ukrajnába pozícionált, miközben Szentendrén voltam. :) Kifejezetten a navigáció miatt hordtam magamnál egy droidot is, most már nem kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#19904) Thorio86


Thorio86
csendes tag

Emberek, én ma azt hittem agyf@szt kapok... reggel nem tudtam elküldeni az üzeneteket a Messengeren, délután többször újraindítottam a telefont, ami nem oldotta meg a problémát. Letöröltem az alkalmazást, majd letöltöttem újra és telepítettem. Telepítés után ezt írta ki... A linkre nem tudok rákattintani, úgyhogy kézzel bepötyögtem a link címét, miután kidobott a facebook alkalmazásra, amit nem tudok letölteni, mert a készülékem nem támogatja az alkalmazás ezen verzióját.. azt hittem betojok...

p.s. 8.1-es win megy rajta

[ Szerkesztve ]

(#19905) Spet válasza Thorio86 (#19904) üzenetére


Spet
addikt

Már közel 1 hete be lett jelentve a dolog, hogy mindenki aki akar felkészüljön rá.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19906) Thorio86 válasza Spet (#19905) üzenetére


Thorio86
csendes tag

Én sajnos nem értesültem róla... a windows telóknak annyi!! :)

(#19907) this is life válasza Thorio86 (#19906) üzenetére


this is life
Ármester

Wp 8.1-en elmeszeltek a messengert, aki hasznalna annak vagy w10m vagy plattform valtas az opcio..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19908) Luck Dragon válasza this is life (#19907) üzenetére

Ma már egyik lumiámon sem üzemel, ennyi volt. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19909) SpeedyG


SpeedyG
tag

Valakinek csinálja a következőt a telefonja?:
Hívnak, lehalkítom a csörgést, mert nem tudom/akarom felvenni. Aztán mikor a hívó fél leteszi, a telefon hangosan (halkított állapotban!) 3 -at jelez jó hangosan (a foglalt jelzéshez hasonló "hálózati" hang)... Egész egyszerűen zseniális.

(#19910) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Tesónak ilyen telefonja van és mivel megszűtn a támogatása a messengernek most hiszti rohama van. Mit tudok vele kezdeni? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19911) domojko válasza Speeedfire (#19910) üzenetére


domojko
senior tag

Fejbe vered,azután elhallgat :D
Vagy berakod a hideg zuhany alá, attól lenyugszik.
Vagy felrakod a w10m-et. Összefoglalóban le van írva a menete. Nem egy bugmentes rendszer, de valamennyire használható.
Utolsó lehetőség....platform váltás.

[ Szerkesztve ]

(#19912) Spet válasza Speeedfire (#19910) üzenetére


Spet
addikt

Felfrissítitek W10-re

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19913) Speeedfire válasza domojko (#19911) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Berakom a csap alá, nincs több hiszti. :D
Frissítés lesz akkor szerintem. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19914) Shibuya


Shibuya
újonc

Sziasztok, volt már valakinek olyan problémája, hogy nem enged be a rendszer sehova? Sem az üzikbe, sem a névjegyekbe se emailhez. Totál használhatatlan lett. Valszeg memo probléma de bármit törlök azonnal valamit visszatölt és újból tele a memoria. :F Ötletek jól jönnének...

Kriszti

(#19915) kissg620


kissg620
tag

Sziasztok! A Messenger miatt frissítettem 8.1-ről 10-re, hogy tudom a gmail fiókból visszatölteni a névjegyzéket?

(#19916) this is life válasza kissg620 (#19915) üzenetére


this is life
Ármester

A nevjegyzek beallitasainal a gmail legyen beállítva,alul 3 pötty majd névjegyek szűrése es pipa a gmail ele ha nem lenne.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19917) kissg620 válasza this is life (#19916) üzenetére


kissg620
tag

Köszi, sikerült :)

(#19918) turidenes


turidenes
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni, hogy hol találok a 735-önhöz gyári tőltőt?

(#19919) Carenaus válasza turidenes (#19918) üzenetére


Carenaus
csendes újonc

És minek gyári? Szabvány 5 voltos töltő kell hozzá. Max arra kell ügyelni, hogy jó minőségű legyen. Mondjuk ne csapjon agyon, ha a kádban ülve töltöd a telót! :) Bár azt én semmilyen töltővel nem tenném!

Més! Amúgy az a Messengeres dolog nálam nagyon kiverte a biztit! Ezek nem normálisak! Már ha a Microsoft áll ez mögött. Tényleg maguk alatt vágják a fát! Amúgy "Fastbook" alkalmazás alternatívát jelenthet azoknak, akik mégsem szeretnének váltani tízesre. Gyakorlatilag a webes facés felületet jeleníti meg.

(#19920) this is life válasza Carenaus (#19919) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg nem az ms all mogotte kozvetlenul , ez inkabb a hozomanya a plattform sorvadasanak ami viszont az ms toketlenkedese miatt alakult igy , a fejlesztok csendesen szivarognak elfele a wp ,w10m rendszerrol . Ha osszeeskuves hivo lennek ,akkor azert nem lepodnek meg ha az ms jelzett volna hogy kukazzak a messengert...
Engem nem erint mint w10m hasznalot , de ettol fuggetlenul egy sunyi lepesnek tartom a fb-tol, ha mar nem fejlesztik az appjaikat , legalabb a meglevo hasznalatat engednek , mert wp 8.1 felhasznalo még mindig tobb van mint w10 user .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19921) Blue Eagle válasza Carenaus (#19919) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Egyáltalán nem a Microsoft tehet erről. Atya ég! Egyszerűen a Facebook alkalmazás fejlesztője nem tudja vagy akarja régebbi platformra megírni az új appot. Ez lesz az Android esetében is Kitkat és alatta vége lesz az említett alkalmazásnak.

[ Szerkesztve ]

(#19922) Carenaus


Carenaus
csendes újonc

Hát ha a face áll mögötte, akkor ez nagy szemétség volt tőlük!
A tegnap említett fecebook pótló app ma befrissitett es átnevezte magát LightSocial-nak. Gondolom fejlesztésbe kezdtek a megnövekedett igények hatására.

(#19923) Speeedfire válasza Speeedfire (#19913) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Büszke vagyok tesóra, lány létére egyedül megoldotta. Pedig igazán geek, sőt. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19924) turidenes


turidenes
csendes tag

Légyszíves segítsetek! Hol tudok venni eredeti gyári töltőt a 735-önhöz!??????

(#19925) Spet válasza turidenes (#19924) üzenetére


Spet
addikt

ITTTTTTT 4444!!!!!444!!!!444!!!!!

Komolyan nem tudod a googlet használni, hogy rákeresel a rajta lévő számra?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19926) Luck Dragon válasza Spet (#19925) üzenetére

Azért nem kell egyből rá förmedni. Nem mindenkinek megy , vagy nem nagyon ismerik a keresésben rejlő lehetőségeket.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19927) turidenes


turidenes
csendes tag

Két töltő között milyen különbséget vet fel az, hogy az egyik AC-20E a másik pedig AC-60E!?

(#19928) Blue Eagle válasza Luck Dragon (#19926) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Akkor most már ismeri. A foglalkozás elérte (talán) célját.

(#19927) turidenes

Műszakilag semmi különös, árban viszont inkább akad különbség.
A kompatibilitási listájában szerepel a 735.

[ Szerkesztve ]

(#19929) turidenes válasza Blue Eagle (#19928) üzenetére


turidenes
csendes tag

Igen azt láttam, hogy árban van pár száz ft eltérés de akkor nem is jobb semmivel a 60 mint a 20? Mert mindegyik kompatibilis 735-tel csak gondolom a drágább valamivel több / jobb. :)

(#19930) Blue Eagle válasza turidenes (#19929) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Jobb a 60-as valóban. Mert a mostani trendhez igazodik teljesen: külön van a töltőfej és az USB-kábel. A kábel adatkábelként is szolgál, stb. A 20-as esetében ez úgy alakul, hogy a fejből közvetlen lép ki a kábel, nem leválasztható, egy egységet képez, csak a + és - eret tartalmazza. Konklúzió: a 60-as a jobb, mert kapsz egy adatkábelt is egyben.

(#19931) Spet válasza Luck Dragon (#19926) üzenetére


Spet
addikt

6 kerdojel a mondar vegen mar formedest erdekel, mert kiderul aki kerdez az turelmetlen.

En egy samsung szetvalaszthato toltot hasznalok. Ugyanugy mukodik vele, nem ertem mindek gyari. (raadasul uj)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19932) Carenaus


Carenaus
csendes újonc

Az usb dugaljas verzió azért is jobb, mert a kábel, illetve a dugó rész előbb utóbb feladja. Olyankor csak egy usb kábelt kell venni és ujra minden a régi. 😁 Amúgy a töltők belseje valszeg ugyanaz belül, mert többnyire Kínában készülnek. Szerintem csak a külső borítás változik.

(#19933) Blue Eagle válasza Carenaus (#19932) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szerintem csak a külső borítás változik.
-Nos, nem egészen. Bizony a belső tartalom is eltér (most néztem utána az említett eszközök paramétereinek... utólag :U ). Mi az eltérés a töltök között? Például a kimeneti áramerősség nagysága. Ez a mi esetünkben sincs másképp, hiszen az AC-20E csupán 750 mA áramot tud szolgáltatni, addig az AC-60E ennek a dupláját, azaz 1500 mA-t présel ki magából.
De javaslom nézzük a gyakorlatot: Adott a 735-ös lumiánk és az AC-20E gyári töltő. A 735 akksija 2200 mAh kapacitású. A szóban forgó töltő ha valóban nem tud 750 mA-nál nagyobb áramot szolgáltatni, akkor a töltési idő teljesen lemerült akku esetén: 2200/750=2,93 óra (legalább!). Ezt kicsit sokallom.
Viszont ott van például egy Lumia 520, amihez szintén AC-20 töltő jár. Az 520-as akksija 1430 mAh kapacitású, így a 750 mA maximális töltőáram hatására már számunkra sokkal kedvezőbb töltési idő alakul ki. Fontos megemlíteni, hogy a töltéskor az aktuális töltési áramot a telefon belsejében lévő töltést szabályzó elektronikai egység határozza meg, tehát lehet az a töltőfejre feltüntetett érték alatt is.
Most nézzük a Lumia 930-at. Ehhez gyárilag AC-60E töltő jár és 2420 mAh az akku kapacitás. Látható, hogy alig nagyobb az akku a 735-ösnél, és az is, hogy ebben az esetben sem lesz nagy a töltési idő maximuma (vagyis az egészséges 1,5-2 óra).

turidenes fúrumtársnak mindenképp az AC-60E töltőt javaslom a Lumia 735-höz, ha már mindenképp Nokiát akar.

Jómagam egy 2000 mA-es Lenovo töltőt és USB-kábelt használok minden készülékemhez.
Fontos, hogy az USB-kábel is jó minőségű legyen, ugyanis az olcsó (néhány száz forintos noname) kábelek nem fogják tudni átengedni a nagyobb áramot, így szűk keresztmetszet lesz, hiába van jó töltőfej.

[ Szerkesztve ]

(#19934) Carenaus


Carenaus
csendes újonc

Igen ez igy teljesen igaz. Bár nem irtam, de az egyformaságot azonos áramerősségre értettem. Pl a Samsungnak, az LG-nek és a Nokiaának is vannak ugyanolyan kivitelü töltői. Ezeket minden bizonnyal ugyanabban gyárban készítik. Még annyit tennék hozzá, hogy mindent tudjuk most már a litiumos aksikrol, hogy azért a gyors töltést általában semmilyen aksi sem tolerálja. Bár kétségtelenül igény van arra, hogy hamar feltöltsük eszközeinket. Azonkívül még két dolog van amit a litiumos aksik nem szeretnek. Az egyik, ha nagyon lemeritik, a másik ha nagyon feltöltik. Pl azzal, ha folyamatosan fent hagyjuk, miután már tele az aksink, azzal csökkentjük az élettartamát. Célszerű nem megvárni amig lemerül és 90% körül levenni. A tárolásuk 40%- on történik.

(#19935) Blue Eagle válasza Carenaus (#19934) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Bár a mai "zabálós" telók hamar ledobják 100%-ról 90-re, miután levettük a töltőről. Egy valamit kihagytál amit nem komál az akku: a melegedés. Ha a töltésszabályzó érzékeli, hogy melegszik az akku, egyből visszaveszi a töltő áramot.

[ Szerkesztve ]

(#19936) cigam válasza Carenaus (#19934) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Honnan szedtek elő ilyen bölcs útmutatásokat?
Pl azzal, ha folyamatosan fent hagyjuk, miután már tele az aksink, azzal csökkentjük az élettartamát.

Miért is? Úgy csináltok, mintha a töltőelektronika tervezői nem tudnák hogyan működik az akkumulátor kémiája.
Ez a 40% is mosolyt keltő. A telefon akkumulátorát használom, nem babusgatom. Én elhiszem hogy a lavorban ezt jól kiszámolták letesztelték, de mennyire életszerű, hogy a hűtőtáskában viszed magaddal a 40%-ra feltöltött tartalék akkumulátort? Mennyire nevezhető "tartalék"nak ha csak 40% a töltöttsége?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19937) Blue Eagle válasza cigam (#19936) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A szövegértelmezést még gyakorold. Na léptem innen...

(#19938) Carenaus


Carenaus
csendes újonc

Igen. A melegedést is utálják. Olyannyira, hogy fel is robbannak! 😁 Azért vigyáznak már rá nagyon, hogy ne melegedjenek túl.
És hogy honnan vesszük?! Hát a szakirodalombol. A tervezőkről annyit, még hogy a kényszer rávitte őket arra, hogy úgy emeljék meg az akkuk kapacitását, hogy egy picit magasabb feszültségre töltik. Ezzel teret nyernek az akkuk élettartama viszont csökken. Ezért ajalnják, hogy ne töltsük 90% főlé. Természetesen én sem lesem, mert az ember nem foglalkozik ilyesmivel. De nézz csak utána nyugodtan, hogy mennyire csípi az akku, ha mondjuk minden éjszaka, a teljes töltöttség elérése után órákig csepptöltésen marad!
De én itt befejeztem. Mindenki nézzen utána, akit érdekel.

(#19939) this is life válasza Carenaus (#19938) üzenetére


this is life
Ármester

Ismereteim szerint a lipo,lion akksiknal nincs csepptoltes , az meg a nimh akksiknal volt alkalmazando ....egy kis olvasni valo lion,lipo ugyben..

A kenyelmetlenseget inkabb az okozza ha a tolto kisebb kapacitasu mint a gyari mert akkor joval tovabb tart a toltes, de pl az automban 2.5 amperes toltovel se toltodik gyorsabban mint a gyarival , mivel az akkumlatorba szerelt toltesvezerlo szabalyoz es nem a tolto...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19940) Darahian


Darahian
tag

Lehet hogy hülyeség, de a mai napig össze vissza használok mindenféle USB töltőt :D
Hiába, ez a micro USB világ...
A lakásunk szinte minden helyiségében van minimum 1db töltő, a konyhában pl a régi Defym töltője van rendszeresítve.

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#19941) cigam válasza Carenaus (#19938) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mindenki nézzen utána, akit érdekel.

Belinkelnéd, hogy pontosan hol írnak ilyent? Milyen kutatások után jöttek erre rá, és hogy miért csak az internet népével ismertetik ezt a titkos tudást, a tervező mérnököket meg hagyják bután a könyvekből tanult tudásukkal félrevezetve?

Az "én itt befejeztem", és a "na én innen lépek" nem elég meggyőző érvek az igazatok alátámasztására.

Pl. melyik gyártó tölti csak 90%-ra az akkumulátort, vagy 40%-ig, mert tárolva lesz az aksi?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19942) Carenaus válasza cigam (#19941) üzenetére


Carenaus
csendes újonc

http://hvg.hu/tudomany/20150914_okostelefon_akkumulator_hogyan_toltsem

(#19943) Carenaus válasza cigam (#19941) üzenetére


Carenaus
csendes újonc

http://life.ma/technika/mobil-es-tablet/19222-a-mobiltelefon-helyes-toltese/

(#19944) cigam válasza Carenaus (#19943) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm, hogy belinkelted nekem(és másoknak).
Bár a két írás kisértetiesen hasonló szófordulatokat használ, inkább beidézem a cikk által is említett battery university egyik grafikonját:

Amit a HVG cikke így magyaráz: ... a folyamatosan teljesen feltöltött akkumulátornak már 200 feltöltés (töltési ciklus) után szinte nullára csökken a kapacitása (zöld vonal), addig egy kevésbé teljes töltöttségen hagyottnak (fekete vonal) még 400 feltöltés után is csak kb. 20 százalékkal csökken. A lényeg tehát: ne hagyja felügyelet nélkül túl sokáig töltőn: 80-90 százalékos töltöttség bőven elég lesz.

Holott ez a grafikon a töltési feszültségről szól(Figure 5: Effects on cycle life at elevated charge voltages. Higher charge voltages boost capacity but lowers cycle life and compromises safety.). Azt mutatja be, hogy a különböző töltési feszültségek hogyan módosítják az akkumulátor életciklusát. A helyes magyarázat valahogy így hangzik:
.. a 4,35V-al töltött akkumulátornak már 200 feltöltés (töltési ciklus) után szinte nullára csökken a kapacitása (zöld vonal), addig egy alacsonyabb töltési feszültség (a 4,2V-os fekete vonal) még 400 feltöltés után is csak kb. 20 százalékkal csökkenti az akkumulátor kapacitását. A lényeg tehát: ne hagyd, hogy 4,2V-nál magasabb feszültségen töltsd az akkumulátorodat. Mivel ezt nem tudod befolyásolni, így kénytelen vagy a tervező mérnökökben megbízni.

Ez kicsit megváltoztatja a leányzó fekvését igaz?!

[ Módosította: tiv83us ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19945) Carenaus válasza cigam (#19944) üzenetére


Carenaus
csendes újonc

Amit irtam, azt nem ebből a két cikkből szedtem. Csak miután kérted rákerestem a neten. A legtöbb cikkben megtalálhatóak azok a figyelmeztetések, hogy hogy ne töltsük túl, illetve ne meritsük le túlzottan az akkujainkat. Természetesen arra is figyelmeztetnek, hogy veszélyes, ha felmelegszenek. Amit irtam jó szándékkal tettem, nem azért, mert vitatkozni szeretnék itt valakivel. Ha valaki szívén viseli az aksija sorsát, annak azt tanácsolom nézzen utána a netem mi a helyes és mi nem. A részemről befejeztem ebben a témában a hozzá szolásaimat.

(#19946) turidenes


turidenes
csendes tag

Sziasztok! Googlen nem találtam erről semmit, ezért itt kérdezem: a nokia lumia 735 támogatja-e a gyorstöltést? (1500mAh)

(#19947) cigam válasza Carenaus (#19945) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Amit irtam jó szándékkal tettem A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Nem is a jószándékot vitatom, csak nem biztos, hogy jó dolog téves információkkal segíteni másokat.
- Túltölteni nem tudod, nincs ráhatásod, és a töltőelektronika nem engedi.
- Túlzottan lemeríteni sem tudod, hiszen az elektronika erre is figyel. Hamarabb kikapcsol a telefon, minthogy az akkumulátor cellák fizikai károsodást szenvednének el.

tanácsolom nézzen utána a netem
De hol?
Az általad linkelt cikk(ek) is részben rossz információkat adnak. A Forrás: szeretlekmagyaroszag.hu nem tudományos értékű dolgozat, és mint látjuk a HVG cikke is alaposan mellé lőtt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19948) Spet válasza turidenes (#19946) üzenetére


Spet
addikt

Nem, csak 950 és a 950XL támogatja.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19949) csaksike


csaksike
csendes tag

Sziasztok! Gondoltam frissítek win10-re a leírás szerint. Sikerült is Recovery Tool-al a kezdő lépések felkerült a tiszta win8.1. Leírás szerint haladok, lépnék be a MS profilomba, de nem enged, sajnos még létrehozni sem. Mi lehet a probléma? Sajnos így használhatatlan a készülék.

(#19950) galuska95 válasza csaksike (#19949) üzenetére


galuska95
aktív tag

szia! win10topikban is találkoztak ma ezzel a problémával. Szerver hiba lesz szerintem az MS részéről. Várni kell kicsit vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.