Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el !

Hivatalos: Rs1 10.0.14393.2724. 2019 Január 8.https://changewindows.org/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Sok helyen olvasom hogy a win 8.1 sokkal gyorsabb volt mint a 10-es... engem az érdekelne hogy a 735-ös kameraszoftver javult, vagy esetleg romlott? Win 8.1-esen nem használtam a telefonomat, nincs összehasonlitási alapom....

(#19152) Darahian


Darahian
tag

Hosszú ideje megelégedéssel használom a win10-re frissített 735-ösömet. Kicsit néha bepillog a kijelző, ami érthetetlen, de betudom hardvere shibának, esetleg odakoccantottam egyszer-kétszer. ( :B )
Ugyanakkor a feleségem utálja a saját 735-ösét, ami - valljuk be - az alábbiak alapján azért nyomokban érthető:
- Telefon alkalmazás hol kijelzi a hívást hol nem,
- hívó fél kijelzésnél csak a telefonszámot mutatja (igaz, az édesanyja számát legalább újra megtanulta :DDD ),
hasonlók. Találkozott valaki a jelenséggel? HR meg tud oldani ilyesmit?

(az már csak privát durrogás, hogy egy TELEFON funkciót lealacsonyítanak applikációvá...)

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#19153) Spet válasza Darahian (#19152) üzenetére


Spet
addikt

HR esélyes, hogy megoldja igen. (bár, hogy elfelejti a számhoz tartozó nevet, akkor érdemes megnézni, hogy be van-e lépve a microsoft fiókba és lekért-e az adatokat).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19154) martonx válasza Darahian (#19152) üzenetére


martonx
veterán

Mi van? Nem csináltatok HR-t a 10-es frissítés után? Persze, hogy megoldja. Ezek nem problémák, nem emlékszek ilyenre, hogy valaha is nem jelzett volna ki hívást, vagy ne jelezte volna ki a nevet is, ha az szerepel a kapcsolatok között.
Win10 frissítés után a HR teljesen alap kell, hogy legyen, nem is értem MS miért nem tette kötelezővé, magukat blamálva a sok emiatt fellépő hülye hiba miatt (persze ha meg kötelező, akkor kezdhetsz mindent újratelepíteni, telefont újra belakni).

Én kérek elnézést!

(#19155) Darahian válasza martonx (#19154) üzenetére


Darahian
tag

Oké, akkor intézem. Érdekes, hogy két ugyanolyan telefonkészülék hogy tud teljesen eltérően viselkedni...
Köszönet!

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#19156) gg72 válasza martonx (#19154) üzenetére


gg72
veterán

Én pl. nem csináltam HR-t a Win10re történő frissítés után sem a magam, sem pedig a feleségem 730-as telefonján, mégsincs semmilyen különösebb gondunk (ami van, az pedig többeknél is előfordul, pl. a Kapcsolatok csempéről időnként eltűnnek a képek).

(#19157) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Nekem elromlott a töltőm. Van Szegeden Nokia Care, azt mondták AC-50E-s töltőt árulnak. Valaki használ olyant? Van egy olyan parám hogy ki fog csúszni az USB töltőfej. Vettem olcsón egy Cellect töltőt és folyton kicsúszik belőle..

(#19158) lorcsi válasza tothjozsi96 (#19157) üzenetére


lorcsi
veterán

mennyiért adják?

jó minőségűek ezek, szerintem nem csúsznak már ki
de gondolom olcsóbban kapsz mobil boltban..

[ Szerkesztve ]

(#19159) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

3 ezerért adják ebben a Nokia üzletben, árukeresőn ennél csak drágábbak vannak..

(#19160) lorcsi válasza tothjozsi96 (#19159) üzenetére


lorcsi
veterán

az tényleg jó ár..szerintem megér annyit

(#19161) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Frissült ma a Viber - nálam jobb, gyorsabb, hanghívás is jó.....
Nem tudom jól halottam e, de régebben egy két androidos programot át lehetett windows mobilra "konvertálni"? Állitólag a 10-esre már nem lehet... Csak azért kérdezem mert van egy idióta játék ami nagyon hiányzik, bár multkor megtaláltam állitólagosan windows mobilos változatot, de 10-esre nem lehetett telepiteni! Ha lenne megoldás lehet hogy visszamenne a 8-as... a játék: Devilry Huntress...

[ Szerkesztve ]

(#19162) Spet válasza lorcsi (#19160) üzenetére


Spet
addikt

Bőven, ha tényleg képes arra amit írnak hozzá.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19163) atlasz52


atlasz52
tag

Kérdésem lenne,hogyan kell kikapcsolni,hogy ne kérjen pin kódot,a lumia 735?
Köszönettel

[ Szerkesztve ]

LÁSZLÓ

(#19164) Spet válasza atlasz52 (#19163) üzenetére


Spet
addikt

8.1 vagy 10?

10-ben a beállításokban írd be a keresőbe: mobilhálózat és Sim kártya, majd azon belül SIM kártya beállítások majd a menü legalján SIM PIN-kód törlése.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19165) atlasz52 válasza atlasz52 (#19163) üzenetére


atlasz52
tag

Köszi ,sikerült megoldani.

LÁSZLÓ

(#19166) Sawyer_


Sawyer_
tag

Sziasztok!

Nektek, hogy megy a win 10? Az elmúlt időszakban az én telefonom nagyon lassú lett. Laggol, alapfunkciók működése sem stabil, az applikciók meg...
Mikor tavasszal a win 10-et feltettem akkor csak sima HR-t csináltam, nem az összefoglalóban leírt módon. Lehet ez a gond?

Én sokáig nagy híve voltam a rendszernek, de már ez kezd sok lenni. ..

(#19167) martonx válasza Sawyer_ (#19166) üzenetére


martonx
veterán

Továbbra sincs vele baj.

Én kérek elnézést!

(#19168) SpeedyG válasza Sawyer_ (#19166) üzenetére


SpeedyG
tag

Nálam ugyanez sajnos.... Múltkor a böngésző egy oldal betöltése alatt lefagyott, a teló elkezdett rezegni megállás nélkül, semmire sem reagált - ki kellett vennem az aksit. Már kétszer halt be egy sima "Fényképek" alkalmazás megnyitásába, fényképezőgép használat során is produkált hasonlót.
AZ hogy valakinél jelentkeznek ilyen és hasonló hibák, másnál meg nem, az sokkal riasztóbb, mintha egyformán mindenkinél lennének.... számomra ennek az az üzenete, hogy teljesen ad-hoc hibákról van szó, a fejlesztő mérnökök (vannak?) nem "uralják" a rendszert. Ezeket a hibákat így javítani is nehezebb.
A WIN most veszti el (nálam legalábbis) minden előnyét - ami azért nem volt túl sok (konkrétan stabilitás és sallangmenteség) -, ami miatt választottam anno. Ma már nem tenném.

[ Szerkesztve ]

(#19169) this is life válasza Sawyer_ (#19166) üzenetére


this is life
Ármester

Nalam semmi gond , igaz az utolso updatet mflex leirasaalapjan csinaltam...wdrt wp8.1 re , majdaz aruhazbol a frissitesi seged letoltese ,aztan upgrade w10m-re , a itolso update utan pedig az alkalmazasokat isengedtem frissulni ,nem backupbol lett belakva hanem nullarol. Azota minden korrektul megy, a csempek elnek ,ertesitesek jonnek, gps perfect...stb

Ha van sd kartya a telefonodban probald ki anelkul hasznalni , nem e az okoz gondot...vagy ha a belso tarhely keves , mert belaktad,akkor is belassul a telefon.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19170) metalstorm válasza SpeedyG (#19168) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Nálam is hibátlan...sőt tegnap frissitett egy nagyobbat... elötte egy nappal vibert... kitünő! :)

(#19171) MrZidi válasza this is life (#19169) üzenetére


MrZidi
tag

Nekem is a mflex módszer szerint van újra húzva többször is de az a fránya e-mail és naptár csempe nem akarja az igazat...😒

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#19172) this is life válasza MrZidi (#19171) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem kop-kop mflex modszere gatyaba razta a naptar es a posta elo csempejet .... ellenben a nevjegyek kepeinek kellett 2 nap mire magatol eszhez tert... te is nullarol laktad be es nem backupbol ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19173) MrZidi válasza this is life (#19172) üzenetére


MrZidi
tag

Pontosan és nem is egyszer de majd a jövő héten adok neki még egy esélyt hát ha címszóval..😒😒

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#19174) this is life válasza MrZidi (#19173) üzenetére


this is life
Ármester

Az a baj hogy nem tudni , hogy mitol jo az egyik telefonon a rendszer a wdrt majd update utan , egy masik ugyan olyan telefonon meg elojon valami bug .. :W
Igy igazabol otlet sincs hogy mivel lehene gatyaba razni... nalam a sim es az sd benne volt, appok a belso tarhelyen , a belson kb 2giga szabad, az sd-n 16-bol 8 giga szabad.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19175) wino1


wino1
csendes tag

Sziasztok.hogy tudnák frissíteni 10re adat forgalomal.mert mindig a wifit kéri

(#19176) Spet válasza wino1 (#19175) üzenetére


Spet
addikt

Adatforgalmon belül engedélyezd, hogy ha nincs wi-fi akkor használhatja a mobilnetedet.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19177) jr1994


jr1994
addikt

Sziasztok! Jelenleg egy Lumia 530-at nyüstölök, lassan két éve. Érdemes szerintetek használt 735-öt venni? Jó pár ajánlat van aprón 20-25 ezer körül. Mire kell figyelni? Például az akku hogy bírja?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#19178) metalstorm válasza jr1994 (#19177) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Én is hardveraprón vettem 21eft.ért átmeneti telónak amig meggyógyúl a Z10-em... De megkedveltem,akku elég jól bírja (nálam egész nap adatforgalom/wifi bekapcsolva,kb összesen 2-3 óra netezéssel délelött,dél körül 70% ( hajnali 4:30tól), utána nem igazán netezek rajta, igy estére kb 50-60% átlagosan),a hátlap leszedése szerintem szörnyűséges viszont! Sikerült is eltörnöm a hangerő szabályzónál a műanyagot ,bár nem látszik ha összeteszem. De a sok SIM/microSD csere nem javasolt!

[ Szerkesztve ]

(#19179) metalstorm válasza jr1994 (#19177) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Viszont.... A hátlap nem olyan vészes rá... [link]
Persze ez nem gyári... de tök mindegy ha tokba van..... Szilikon pedig top shop-ba 1800ft.

[ Szerkesztve ]

(#19180) galuska95 válasza metalstorm (#19179) üzenetére


galuska95
aktív tag

ez szerintem tok, csak elírták

(#19181) metalstorm válasza galuska95 (#19180) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Remélem nem...de lehet hogy igazad van....

(#19182) monosgeri21 válasza galuska95 (#19180) üzenetére


monosgeri21
tag

Kép alapján tok.

(#19183) jr1994 válasza metalstorm (#19178) üzenetére


jr1994
addikt

Köszi!
Más vélemény? És arra lennék még kíváncsi, hogy vajon milyen állapotban lehet az akksi ezekben a használt példányokban?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#19184) Wendelke válasza jr1994 (#19183) üzenetére


Wendelke
senior tag

Jó kérdés :U

De ez: Original BV-T5A Battery For Nokia Microsoft Lumia 730 / 735 2220mAh elvileg eredeti, illetve a legolcsóbb utángyártottak 1600 Ft-tól indulnak. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#19185) metalstorm válasza Wendelke (#19184) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Húúú ez jó ár... bár nekem jelenleg jól bírja, jó tudni! :R

(#19186) Sawyer_ válasza SpeedyG (#19168) üzenetére


Sawyer_
tag

Igen a hitem nekem is megingott.

A céges 640-emnek most adok egy esélyt és felteszem rá a win 10-et a leírás szerint, ha ugyan közben meg nem unom, mert ki a fenének van ideje erre a több órás mókára...

(#19187) wino1 válasza Spet (#19176) üzenetére


wino1
csendes tag

Próbáltam de semmi

(#19188) jr1994 válasza Wendelke (#19184) üzenetére


jr1994
addikt

Köszi :R

Lehet hamarosan benevezek egyre :)

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#19189) Wendelke válasza jr1994 (#19188) üzenetére


Wendelke
senior tag

Nincs mit! :)

Kíváncsiságból ránéztem, mert az én 735-m is két éves lesz, és lassan érdekes lesz egy akku csere, ha nem cserélek telót. :U Ezekre a Li-Ion akksikra azt mondják hogy 300 körüli töltési ciklusnál kezd gyengülni, veszt a kapacitásából, és én is azt érzem, hogy már nem annyira acélos mint "lánykorában" :D

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#19190) jr1994 válasza Wendelke (#19189) üzenetére


jr1994
addikt

Amúgy az akksi egy dolog, de jó lenne ha a telefon sem romlana el legalább egy évig. Szerintetek bírnak még ennyit ezek a 2 év körüli telefonok? Mennyire jellemző a meghibásodás a típusra?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#19191) Spet válasza jr1994 (#19190) üzenetére


Spet
addikt

A legtobb baj ami eloszokott ferdulni veluk, hogy betorik a kijelzojuket, vagy beleegetik az ikonokat a kijelzobe (de ezt a igazabol eddig csak kiallitott daraboknal lattam).

Nagy elhalalalozasrol nem tudok, csak egyrol: Parom 735-e elojel nelkul meghalt garancia ido utan par nappal (valszeg alaplap volt a ludas), de szervizelese tobbe kerult volna mint egy masik vetele. Enyem meg vigan el (most is arrol irok).

Birnia kell mert meg en is minimum annyi ideig tervezem a hasznalatat. :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19192) Xantal válasza jr1994 (#19183) üzenetére


Xantal
tag

Szia. Lumia 730DS mindjárt két éves, átlag két napot bír. Nem látom a gyengülés jeleit. Hiba eddig nem volt. Még egy hónapig garanciás.

GI

(#19193) jr1994 válasza Spet (#19191) üzenetére


jr1994
addikt

:R
Xantal: neked is köszi!

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#19194) metalstorm


metalstorm
aktív tag

sziasztok! win10 en be lehet állitani hogy más böngésző legyen alapértelmezett? pld Opera?

(#19195) lck válasza metalstorm (#19194) üzenetére


lck
senior tag

Nem.

(#19196) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Volt hajnaltájt egy kamerafrissités... szerintetek? :)

(#19197) martonx válasza metalstorm (#19196) üzenetére


martonx
veterán

leszarom :D mégis milyen csodát vársz?

Én kérek elnézést!

(#19198) this is life válasza metalstorm (#19196) üzenetére


this is life
Ármester

Bele epitettk az idozittt felvetelt es ismet van lehetoseg sorozatban fotot loni ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19199) metalstorm válasza martonx (#19197) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Nem vártam csodát...csak kérdeztem mert szerintem jobb lett és kiváncsi voltam más véleményére... ! :)

[ Szerkesztve ]

(#19200) martonx válasza metalstorm (#19199) üzenetére


martonx
veterán

Egy ilyen kategóriás telefonban a kamera eléggé lényegtelen, ezért is írtam, hogy leszarósak ezek a kamera app verziók, ettől még nem lesz jobb a beépített optika, se a villanó. Amíg mindez arra jó, hogy a gyerekek szórakozzanak vele, addig nem mindegy, hogy mi változott? Majd ha lesz egy 250K-s telefonom végletekig csiszolt csúcs kamerával (amit képminőségben bármikor lever persze egy modern átlagos kompakt fényképező), akkor lesz értelme az ilyen kérdéseknek.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.