Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el !

Hivatalos: Rs1 10.0.14393.2724. 2019 Január 8.https://changewindows.org/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) Carenaus válasza Coyote85 (#19750) üzenetére


Carenaus
csendes újonc

Ezek a telók már nagyon okosak. Tudják, hogy milyen a kiosztása a jack dugónak és érzékeli, ha négy illetve három pólusú. Ezen belül, hogy hová vannak bekötve a hangszórók és a mikrofon. Több fajta kiosztás létezik. Főleg az iFON hajaz arra, hogy az övéhez csak a sajátját használd. Ezen kívül lehetőség van arra is, hogy halkíts, illetve hangosíts. Ezen kívül még hívási műveleteket is végrehajthatsz . Úgy mint hangtárcsázás stb. Az ha menet közben elkezdi halkítani a fülest, arra utal, hogy két pólust alkalomszerűen rövidre zár. Ez történhet a vezeték hibájából illetve az aljzat hibájából is. Azonkívül attól is, hogy nincs teljesen "tökig" bedugva. De feltételezem, hogy nem először dugtad be. :) Úgy hogy ez nem valószínű. Inkább az, hogy feladta az aljzatod, a sok ki-be dugogatástól. Ajánlanám a Bluetooth-os megoldást. Remek cuccok vannak pl az Aliexpressen. Én 2500 vettem, ami mindent tud. Vezérel, nincs madzag és még jól is szól.

(#19752) -szabi- válasza Carenaus (#19751) üzenetére


-szabi-
őstag

Tudnál egy linket hozzá?
Előre is köszi.

üdv

(#19753) Pttypang válasza Carenaus (#19751) üzenetére


Pttypang
veterán

Azert 2500as headsetet annyira nem ajanlgatnam, ha normalis fules utan hasznalna, mert kuka lesz, de egyebkent igen, a bt is egy jo megoldas a kivaltasra, esetleg a csatlakozoban a kis erintkezoket hajlitsa ki, az ideiglenesen megoldast jelent, de egy ido utan megint gond lesz a kontakttal.

Everybody lies.

(#19754) naja válasza Blue Eagle (#19709) üzenetére


naja
aktív tag

Milyen "mekkora meló"? A MS fejlesztette Win 10-be lévő funkcióról van szó, ha jól értettem. Ezzel kapcsolatban engem is érdekelne, hogy kinek van tapasztalata. Az meg hogy ezt warezolásnak hívja a cikk, azért egy kicsit erős.

http://winmagazin.hu/2015/08/android-alkalmazasok-window-10-mobile-on-videoval/

(#19755) Carenaus válasza -szabi- (#19752) üzenetére


Carenaus
csendes újonc

Ha a Bluetooth-os headsetre gondolsz, írd be az aliexpress keresőjébe, hogy Bluedio N2. Most valamivel több,int 9 $. Egy éve meg van már. Szerintem teljesen jó. Lényegesen több mindent tud, mint egy sima headset, abbol adódóan, hogy a Bluetooth kapcdolaton keresztül több parancshoz hozzá férsz. De például hívásnál megkérdezi, hogy felvegy-e. Ha azt mondod yes, felveszi. Hozzá sr kell érni.

(#19756) -szabi- válasza Carenaus (#19755) üzenetére


-szabi-
őstag

Nézem, köszi. :)

(#19757) Coyote85 válasza Carenaus (#19751) üzenetére


Coyote85
csendes tag

Köszönöm a tanácsot. :R

A telefon valóban sok sok mindent tudnak a jack dugóval kapcsoltan.
Szerencsére eléggé kényes fülem van, így mióta megvettem ezt a Lumiát (kb 3 éve) azóta csak is kizárólag Sennheiser (mikrofon távirányító és minden nélküli) fülhallgatóval használom.
Kizártnak tartanám, hogy pont a napokban lett problémája 3 pólusú jack dugóval, viszont az is gyanús hogy egy tönkrement (majd cserélt) füles óta, 3 pólusú csatlakozóval gyakorlatilag használhatatlan az aljzat.
Fene ezekbe a kínai telefonokba... eddig soha semmi gondom nem volt a Jack dugókkal. :)

Az ajánlott Bluetooth-os megoldásod jó ötletnek tűnik.
Hogy használhassam a mostani fülest én reflexből egy Nokia BH-121-szerű megoldásra gondoltam, csak ugye ezt már nem nagyon lehet kapni.... (Ha valakinek lenne egy eladó, kérem jelezze :) )

Egyébként problémás a jack aljzat javítása?
...vagy nem is igazán érné meg?

(#19758) Carenaus válasza Coyote85 (#19757) üzenetére


Carenaus
csendes újonc

Bocs az előző hibákért, de futtában gépeltem a telóról. Ha nagyon kényes vagy a hangzásra, elképzelhető, hogy nem felel meg. Az említett fülest nem ismerem, ezért nem tudom összehasonlítani. Feltételezem, hogy ha kényes vagy a hangzásra akkor ez fejhallgató, nem fülbe dugható cucc. Csak azt tudom mondani, hogy az ilyen fülbedugható dolgokkal ez is felveszi a versenyt. Nem igazán van különbség. A legjobbak valszeg megverik, de a gagyiknál jobb, az biztos.
A cseréről annyit, hogy az alkatrész ára nem lehet veszélyes. Ellenben egy ilyen telót szétszedni nem kis munka. A javítás mindenképpen több órát vesz igénybe. Azt kell megfizetni. Ha találsz olyat aki barátságos áron megcsinálja, szerintem az ötezer nem elérhetetlen.
De közben eszembe jutott még valami! Ha a négyes jackkel nincs bajod, akkor kellene szerezned egy adapter, vagy csináltatni, ami a négyes jacket hármassá alakítja. Négyes jack dugó, hármas aljzattal és abba dugnád a jackedet. Az mindjárt pontot tenne arra, hogy hol a baj. Ahogy ezeket a kinaiakat ismerem, ilyet is gyártanak. :DD

(#19759) Coyote85 válasza Carenaus (#19758) üzenetére


Coyote85
csendes tag

Semmi gond. :)
Az említett típus egy fülhallgató. Van egy HD 25-ös fejhallgatóm is, de ezt teljesen más célokra használom. :)

Most nem igazán szerettem volna szervizbe adni a telefonomat, ezért titkon reméltem, hogy valami szoftveres nyavalyája lehet, de ez egyre inkább hardveresnek tűnik.
Nem vagyok megijedve egy kis szereléstől, de a telefonomat nem akarom szétkapni. :)

Az ötlet nem rossz... :C A kínaiaknál biztosan találni ilyen átalakítót. Ők mindent alakítanak mindenné IS! :DD

Szerintem a napokban beugrok majd egy Nokia Care-be és teszek egy próbát. :)

Majd beszámolok. :))

(#19760) domojko válasza Coyote85 (#19759) üzenetére


domojko
senior tag

Próbáld meg valamivel óvatosan kitisztítani, lehet h csak tele van szösszel.

(#19761) hefike


hefike
tag

Facebook élő közvetítések nálatok sem indulnak el?😐

(#19762) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Mennyire számít normálisnak, hogy a 735 hátsó kamera képe középen magentás színezetű kissé, a széle felé valahol már netutrálisba megy át, illetve kint a négy sarkában viszont már beciánosodik. Nem rettenetesen, de éppen annyira, hogy már érzékelhető sőt nekem már inkább zavaró legyen.
Lehet amúgy ellene tenni valamit, vagy ez a készülék ennyit tud?
Köszi szépen előre is a válaszaitokat.

(#19763) cigam válasza naja (#19762) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Egy mintafotó segítene, de nem normális.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19764) Spet válasza naja (#19762) üzenetére


Spet
addikt

Szokj le az LSD-ről.

Vagy szoftver vagy kamera hiba. Mióta áll fen a jelenség?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19765) this is life válasza hefike (#19761) üzenetére


this is life
Ármester

Wp-on ilyen funkcio ami mukodne is , alom kategoria , csak aztan felebredunk...

Naja mint fentebb irtak vagy sw vagy hw hiba , hacsak nem valami efektet aktivaltal ... lehet hogy egy wdrt hr-t meg kellene probalni es ha a gond tovabbra is megmarad akkor sajna szerviz.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19766) naja válasza cigam (#19763) üzenetére


naja
aktív tag

Ez egy fehér lap lenne (Lumia Camera app):

Parketta az előző lap szélén is látható (Kamera app):

Ezeket lőttem most hirtelen. Készült több kép is, némelyiken kevésbé jött elő, de mindig érzékelhető, akár egy tájképen is. Egy-egy mozgalmasabb fotón nyilván kissé kevésbé lehet látni.

[ Szerkesztve ]

(#19767) shteer válasza naja (#19766) üzenetére


shteer
titán

Az enyém is ilyen volt csak kevésbé észrevehetően

..szerintem jónak tűnik

(#19768) this is life válasza naja (#19766) üzenetére


this is life
Ármester

Ilyen elszinezodes nekem is vn bar joval kisebb merteku , lehet a kamera app hibaja ,mert wp8.1 lumia kamera alatt nem produkalt ehez hasonlo elszinezodeseket...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19769) naja válasza shteer (#19767) üzenetére


naja
aktív tag

Aha, azért így visszatekintve, elég szánalmas, hogy ezt ajánlották anno, hogy mennyire jó már a 735...
Ha jól emlékszem egy ideje már biztos ilyen. Gondolom lassacskán lett ilyen, mert ha elsőre megláttam volna, ezt biztos leesek a székről.

[ Szerkesztve ]

(#19770) shteer válasza naja (#19769) üzenetére


shteer
titán

Nem érintett minden példányt, de elfogadtam, hogy el kell engedni ezt a szériát

..szerintem jónak tűnik

(#19771) miska17


miska17
tag

Panoráma képet tudtok készíteni ?; az összeillesztésnél rendszeresen elcsúsznak a képek.

(#19772) this is life válasza shteer (#19770) üzenetére


this is life
Ármester

nalam szinte alig van difi a feher egyensullyal... Lassan lassan , el kellene engedni , plattformon belul nincs mire valtani , igy sajnos nem marad mas mint a valtas mas Os-re ... bar en meg kitartok , még nem ert a szolgalati ideje vegere , de kozeledik ha komotosan is a valtas ideje . A w10m mint Os mar nem alternativa ,jovoje semmi ...

Miska17
Nalam nincs gond a panoramaval , nem lehet hogy csak megbillen a telefon mikozben a kepet keszited ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19773) Spet válasza this is life (#19772) üzenetére


Spet
addikt

Enyem ha halalozni, akkor meg kitartanek a platform mellett egy 950 szemelyeben ha mar nagyon esett az aruk. :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19774) Attici válasza naja (#19769) üzenetére


Attici
őstag

Nem lehet, hogy a hátlapi lencse koszos vagy karcos?
Nekem semmi ilyet nem produkál , pedig szinte minden nap használom az Office Lenst. Tökéletesen homogén a fehér. (Nekem 3 hátlapom is van hozzá, amit felváltva használok.)

Lehet, hogy megérett a cserére, de számomra még tökéletes (vettem külön GPS-t)
Nem találom az utódját.
Nincs olyan készülék ami egyszerre lekezeli a 2 SIM-et és az SD kártyát, AMOLED-es (vagy baromi jó LCD), kivehető az akkuja és jó képeket is készít.(650-est a fényképezője miatt nem vettem)
Ha tudtok ilyet, akkor szóljatok nekem is! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#19775) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Elszeretném adni a telefonomat ezért leszeretném róla túrni az összes adatot és beállítást. Melyik programmal és hogyan tudom ezt megtenni ?

Előre is köszönöm !

(#19776) Spet válasza Maxell014 (#19775) üzenetére


Spet
addikt

Alaphelyzetbe állítás letisztít mindent róla. :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19777) this is life válasza Spet (#19773) üzenetére


this is life
Ármester

Ahoz nagyot kellene meg mindig zuhanni a 950 aranak , amugy jo lenne plattformon maradni de a nem tul biztato jelek,jovokep miatt megfontolando a nem. El vagyok a 735-el s remelem sokaig huzza meg, de ha eljon a valtas ideje , sanszos hogy bucsut intek a windows rendszernek...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19778) BlackLamb válasza this is life (#19777) üzenetére


BlackLamb
tag

Ha megengedsz egy személyes véleményt. A W10 hibái és MS töketlenkedése miatt megszabadultam az L735-től és sok éves WP után ismét androidra (P8 lite) váltottam. Azt kell mondjam, hogy ilyen hosszú fejlesztési idő is egy rakás sz@r az android és visszsírom a W10-et. Itt fluiditásról mint olyan egyáltalán nem beszélhetünk, a telefon kb fél nap alatt lemerül és még sorolhatnám. Az app hiány is csak egy felfújt dolog mert rengeteg a szemét így pedig könnyű nagy számokat produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#19779) Maxell014 válasza BlackLamb (#19778) üzenetére


Maxell014
senior tag

Én tegnap cseréltem le, 2évig volt nálam. Már kezdett sz@r lenni az akksija a böngésző 1nap legalább 1x kifagyott vagy ha több oldalt volt megnyitva akkor ami a háttérben volt azt bezárta stb. Szóval csinálta a hülyeségeket elég rendesen. Én egy S7 Edgre cseréltem és olyan mint ha egy trabantból ültem volna át 7-es BMW-be. Nem tudom mi bajod van az androiddal.

Spet Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#19780) BlackLamb válasza Maxell014 (#19779) üzenetére


BlackLamb
tag

S7E és P8 lite között van azért különbség még Windows 10 között nincs olyan nagy :)

(#19781) this is life válasza BlackLamb (#19778) üzenetére


this is life
Ármester

Nem vágyok en droidra , de ha nagyon kirantjak a szonyeget a w10m alol akkor nem marad mas valasztas ,az igenyeimet boven kiszolgalja a 735 az aruhazban is megleleltem eddig amire szuksegem volt, az Os-el semmi nagy gond , a fo problema hogy az Ms kihatralt mogule , igy nincs lenyegeben keszulek lassan 1.5 eve , folyamatosan csokken a felhasznalok tabora es ezzel egyutt fog csokkeni elobb utobb az appok szama , vagy epp frissitesek maradnak el . A kedvenc idojaras appomat jovo honapban lovik le amazing weather hd (remelem az adatszolgaltato szerverekkel megmarad a kapcsolat). Kb 10-15 vasarolt vagy free appot hasznalok ,ha azok jo reszet lelovik akkor nem sok valasztasom marad. Amugy volt droidom , mai napig se szeretem azt a rendszert , se telefonon se tableten ...
A Huawei a p8lite optimalizalasanal mit rontott el ? Mert amugy nem lenne rossz vas ami abban van , igaz nem egy flagship de tobb mint vallalhato ero van benne ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19782) greenface válasza this is life (#19781) üzenetére


greenface
aktív tag

Egyetértek, sztem jól összefoglaltad.
Nem az a gond, hogy csak 10 és nem 1000 zseblámpa app van, hanem hogy lényeges app-ok hiányoznak, és fognak egyre inkább, 1% alatti piaci részesedésnél pedig senki nem is fog fejleszteni. Előbb-utóbb a MS is hanyagolja majd a fejlesztést.
Tele van az apró 640-es Lumiákkal, menekül mindenki. :)
Nekem is szimpi a platform, szeretem, de már nem vennék Win-es telót.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#19783) BlackLamb válasza this is life (#19781) üzenetére


BlackLamb
tag

Egyetértek Veled (nagyjából). Szerintem semmit nem rontott el egyszerűen csak így működik ilyen vas alatt a droid. Hangsúlyozom nekem furcsa W10 után ezek a kisebb akadások. Lehet L950XL lesz belőle. Hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#19784) this is life válasza BlackLamb (#19783) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet sokat segitene a p8lite-nak ha bekapcsolnad a fejlesztoi beallitasokat, ott a 2d kirajzolas gpu-val, animaciokat nullara venni ,es egy custom launcher pl nova , persze azt is finom hangolni, egybol furgebb lesz a tempo , nem hasznalt alkalmazasok tiltasa vagy ha a garit nem befolyasolja rootolas es azok torlese.. a 950 nem lenne rossz valasztas , de meg kellene varni hogy milyen iranyba mozdul el a w10m mint mobil oprendszer, jo lenne tudni az ms szandekait,de azt suru homaly fedi , de ha nagyon jo aron tudsz 950-hez jutni akkor talan meger egy utolso probalkozast a plattform...vsz jovoje mar kevesebb van mint multja , de fondolom nyar kornyekere kicsit tisztabb lesz a kep.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19785) BlackLamb válasza this is life (#19784) üzenetére


BlackLamb
tag

Az a vicc, hogy ilyenekkel mókolni kell. Sajnos ilyen jellegű beállítást sehol nem találok :(

(#19786) this is life válasza BlackLamb (#19785) üzenetére


this is life
Ármester

A fejlesztoi beállításokat a build szamra koppintással ered el,emlékeim szerint 10 szer kell koppintani es akkor bekapcsolja,megnyílik a fejlesztoi beallitasok lehetősége.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19787) BlackLamb válasza this is life (#19786) üzenetére


BlackLamb
tag

Besz**ás (már bocsánat) :) Respect. Köszönöm!

(#19788) Breaker válasza this is life (#19777) üzenetére


Breaker
tag

Nem kell teljesen váltani. Elvileg most Q2ben debutalnak a Surface-es telok.

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#19789) this is life válasza Breaker (#19788) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg meg iden nem lesz surface phone, de ha ki is adnak ,arban nem a kozepkategoriat surolja majd, az app kinalatra tovabbra se jelente megoldast ... vsz egy erosen retegtelefon lesz , vallalati szegmes kozepvezetoknek vagy attol felfele ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19790) cigam válasza this is life (#19789) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mit fog tudni, amit más nem? (Mitől cuppanak rá a cégek?)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19791) this is life válasza cigam (#19790) üzenetére


this is life
Ármester

Emulalva futtatja a x86 programokat emiatt a hw minimum snapi835 , a megnevezese is mas lesz a rendszernek w10m helyett win10 on arm . Vsz az ms utolso dobasa mobil fronton: [Windows 10 Mobile’s last feature update to be Redstone 3]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19792) cigam válasza this is life (#19791) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Erre miért van szükség vállalati környezetben? Melyik az a program amit még a WC-n is futtatni akarnak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19793) this is life válasza cigam (#19792) üzenetére


this is life
Ármester

Nem a wc-n futtatas a cel hanem hogy aio eszkoz legyen, elvileg az x86 futtatashoz dokkolo meg ertekelheto meretu megjelenito eszkozi kell majd ,az otlet nem lenne rossz , hogy kezben hasznalva "okostelefon" bar az appok szama erosen behatarolhato, dokkolva pedig pc-kent hasznalja az ember. Az persze kerdeses hogy ez utobbi mennyire lesz furge es kivalthat e egy pc-t. De hogy ezt hogy tudjak a vallalati kornyezetre rasozni legyen az o gondjuk... Amugy tiszta rohej hogy par evente mndig ujra kezdenek valamit es nem egymasra epitkeznek a mobil Os keszitessel...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19794) cigam válasza this is life (#19793) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Értem, én hogy mit fog (talán!) tudni, de továbbra sem világos miért vennék meg pont ezt a cégek, mikor többféle olcsóbb alternatíva is létezik x86-os programok tempósabb futtatásra. Nem látom azt a piaci rést, ahova beilleszthető lenne ez a tudás.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19795) this is life válasza cigam (#19794) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem ok se latjak, csak probalkoznak mnt kezdo meleg srac a gozfurdoben :DDD ...
Hacsak nem nyitni akarnak az arm iranyaba desktop os teren , a surface phone meg jo lesz beta tesztelesre ...
Mire pedig jol mukodne az Os a telefonon addigra azt is kukazzak .. bocs ha kisse cinikus vagyok...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19796) sasa58


sasa58
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a 8.1 alatt futó HERE Drive ugyanazokat a térképeket használja-e, mint a W10-es MS Maps? Úgy is kérdezhetném, hogy frissítik-e még a HERE térképeit 8.1 alatt?

(#19797) Spet válasza sasa58 (#19796) üzenetére


Spet
addikt

Ugyanaz, és nem nem frissítik.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19798) Vindex


Vindex
tag

Akkor él a W10m? [link]

[ Szerkesztve ]

(#19799) Luck Dragon válasza Vindex (#19798) üzenetére

Mire lesz is belőle valami, addigra a wp tábor szinte feloszlik. Vagy a készülékek koruktól fogva csere érettek lesznek vagy elromlik.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19800) Vindex válasza Luck Dragon (#19799) üzenetére


Vindex
tag

Én bízok benne, hogy a tavaszi W10 frissítés ( nem ugrik be a neve) után nemsokára megjelenik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.