Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el !

Hivatalos: Rs1 10.0.14393.2724. 2019 Január 8.https://changewindows.org/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) martonx válasza this is life (#19198) üzenetére


martonx
veterán

Hogy ezek nélkül eddig, hogy tudtam létezni? :D ;]

Én kérek elnézést!

(#19202) pikszel válasza martonx (#19201) üzenetére


pikszel
őstag

Látom számodra elképzelhetetlen, hogy valakinek ezek a funkciók hasznosak is lehetnek akár...

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#19203) metalstorm válasza pikszel (#19202) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Hát igen :)

(#19204) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Egyébként van sokkal xarabb kamera magasabb kategóriájú készülékeknél is, gondolok itt a dinnyemagokkal felspékelt kinyali androidos xarokra... Van egy olyan progi hogy ""myAppFree" (minden nap ingyenesen egy fizetős app), és ma letöltöttem a Kirik baterry-t. Win10-nél hol tudom megtalálni és állitgatni a háttérbe futó alkalmazásokat? Ebben a programba könnyü megtalálni de jelez hülyeségeket, lehet hogy nélkülözném....

(#19205) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Már sikerült megtalálni ... :)

[ Szerkesztve ]

(#19206) martonx válasza pikszel (#19202) üzenetére


martonx
veterán

Jó, mondjuk én az okostelefonomat nagyjából butatelefonként használom. Mindig jót mosolygok is azokon akik a telefonjukkal szerencsétlenkednek, aztán a szarabbnál szarabb fotókat posztolják mindenfelé. Egy idióta marketinges valamikor kitalálta, hogy legyen fényképező a telefonba, de ettől az még rohadtul nem lett fényképezésre való eszköz, maximum végszükség esetén / hülyéknek akik elhiszik, hogy arra is jó.

Én kérek elnézést!

(#19207) pikszel válasza martonx (#19206) üzenetére


pikszel
őstag

Köszönöm mindenki nevében, hogy lehülyéztél minket, de ha nem gond, akkor én használnám a telefonomat fényképezésre is, pláne, ha ezeket fel tudom használni a munkám során.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#19208) metalstorm válasza martonx (#19206) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Engem valahogy tök hidegen hagy hogy "PH! addikt"-ként ennyire unod magadat, de le lehetne már szállni a magaslóról, elég volt egyszer közölni mennyire hülyék vagyunk, mester! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#19209) metalstorm válasza pikszel (#19207) üzenetére


metalstorm
aktív tag

:R

(#19210) Dog83 válasza martonx (#19206) üzenetére


Dog83
tag

Egy kicsit talán erős volt ez a jelző a "kamera használókra", de ez a te véleményed. Egyáltalán nem szeretnék vitát generálni, de hasonló logikával azt is lehetne mondani, hogy aki csak telefonál, meg sms-ezik, hülye ha vesz okos telefont, arra lehet venni olcsó nyomógombos készüléket. Ki erre, ki arra használja... Nekem megfelelő, neked szar a kamera tudása... De attól még nem kell mindenkit hülyének beállítani... Illetve én sem tehetem meg, hogy vegyek egy több tíz-, vagy százezres csoda fényképezőt, és az is tuti, hogy amikor csinálnék pár képet, nem lenne nálam a gép. Nem vagyunk egyformák. Talán szerencsére! Remélem nem bántottam meg senkit, de ezt le kellett írnom!

(#19211) this is life válasza martonx (#19206) üzenetére


this is life
Ármester

Igazad van a telefon nem kimondottan fenykepezesre valo celeszkoz hanem all in one eszkoz , a 735 kamerajaval kellemes fotokat lehet kesziteni , aki tobbre vagyik vegyen pw lumiat, vagy dslr gepet vagy compact fenykezogepet . De ennek ellenere allitom hogy jo fenyviszonyok kozt vallalhato kepeket keszit ez a telefon is .
Ha meg butafonkent hasznalod akkor lehet hogy felesleges colt smartphonet venned . Amugy a fent emlitett funkciok nem rossz hogy integralva lettek ,nem kell kulon app hozza.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19212) metalstorm válasza this is life (#19211) üzenetére


metalstorm
aktív tag

"lassan a telefon felveszi a dinnye fogalmát..." Udv Attila!
Ez nagyon tetszik még mindig, és egyre igazabb! :D

(#19213) this is life válasza metalstorm (#19212) üzenetére


this is life
Ármester

Ez egy idezet egy forum tarstol amikor emlekeim szerint az elso 8 maggal szerelt soc-ok megjelentek droid ala ,megtetszett es azota alairas. Amugy dobbenets milyen hw igenye van a droidnak,mind cpu mind memoria oldalon . Mi meg "oskovulet soc-al" lazan el vagyunk a rendszerrel .. remelem nem kukazza az ms ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19214) metalstorm válasza this is life (#19213) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Én is remélem... de azzal hogy a facebookhoz / messengerhez már 2 gb ramot ajánlanak, nem mutat jó irányra! De kb 2 hónapja ha lett ez a 735-ösöm, érdekes hogy nem fagy... nem hiányzik túl sok minden, bár a Blackberry Z10 és annak rendszere nekem az etalon, megölték azt, remélem ezt a rendszert nem fogják. Jönnek a frissitések, szerintem javulgat, talán nem megy a kukába....

(#19215) this is life válasza metalstorm (#19214) üzenetére


this is life
Ármester

A facebookhoz ajanlott hw , szeintem eliras , csak csesznek kijavitani , de amugy se jol siíerult az fb portolasa ios-rol a fb programozoinak, lassu, a betu merete nem skalazodik.... le is szoktam rola . Az OS kukazasa pontosabban elengedese pedig elobb utobb eselyes lesz , mert Nadella is bevallorra hogy a mobil szegmenst buktak, jovore keszuleket se adnak ki , ha csak nem jon a surface, az oem gyartok meg nem tapossak egymas labat a rendszerert.. Nalam mar regota nincs fagyas , force close es tsai , inkabb csak egy ket ms app csempeje felejtett el elonek lenni ... de egy wdrt utan megjavult. A backiert tenyleg kar , nagyon tetszett az os ,akar csak a nokia n9 maemo/meego felulete RIP mind a kettonek .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19216) this is life


this is life
Ármester

a fenykepezes temahoz ...a 735-el keszult..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19217) barrique


barrique
tag

Sziasztok!
Sürgős segítségre lenne szükségünk.
Barátomnak van Lumia 735-öse (win 8.1), és tegnap óta nem tudja bekapcsolni.
Akksi ki-be persze megvolt...
Előre is kösz a segítséget.

(#19218) #68372224 válasza barrique (#19217) üzenetére


#68372224
törölt tag

Nokia logóig eljut, vagy abszolút semmi életjel? Rezzenés sem?

(#19219) barrique válasza #68372224 (#19218) üzenetére


barrique
tag

Semmi a világon.

(#19220) #68372224 válasza barrique (#19219) üzenetére


#68372224
törölt tag

Szerencsésebb esetben csak az akkumulátor ment tönkre (velem is esett már meg más telefonnal), de sanszos, hogy az alaplap.. :/

(#19221) barrique válasza #68372224 (#19220) üzenetére


barrique
tag

Kösz, most elvitte szervízbe.Majd meglátjuk...

(#19222) Spet válasza barrique (#19219) üzenetére


Spet
addikt

Ha toltore sem reagalt, akkor alaplapos lesz (parome is igy halt meg garancian tul)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19223) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Semmi bajom a 735-ösömmel, de ha a kamera miatt jobbra váltanék szerintetek mi lehet az alternatíva? Természetesen Win10/Lumia... 930-as tetszik de kicsi a kezem, 735-nél nagyobb méretüt nem szeretnék...

(#19224) this is life válasza barrique (#19217) üzenetére


this is life
Ármester

A billentyo combos hr se megy ?
Kapcsold ki a telefont!
Tartsd nyomva a hangerő le gombot, és csatlakoztasd a töltőkábelt!
A telefon bootol, boot után egy fekete háttéren lévő fehér felkiáltójel jelzi a recovery mode bekapcsolását. Ekkor engedd el a hangerő gombot! (Ha innen nem akarod folytatni, a hangerő le + bekapcsoló gomb nyomva tartása 10 másodpercig újraindítja a készüléket.)
Üsd be a következő kombinációt egymás után:
Hangerő fel
Hangerő le
Bekapcsoló gomb
Hangerő le
A készülék két forgó fogaskerékkel jelzi, hogy a folyamat elindult. Nagyjából 10 perc, és a telefon ismét használhatóvá válik.

Metalstorm
Alternativa a kamera miatt 930,950 es talan a 830 de ez utobbi a leggyengebb a pw lumiak kozt , sajna mind 5 colos , amugy a kis kezem miatt mondtam le a 830-930-rol mint lehetosegrol... mar tul nagyok ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19225) metalstorm válasza this is life (#19224) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi! Ezt nézegettem, meggyőző de ha szerinted nagyobb érzésre, vagy azért mert a kijelző nagyobb és "messzebb a teteje" , valószínűleg én is igy érezném! A fix akku és a fix tárhely ugysem tetszett soha! Marad 735... :R

[ Szerkesztve ]

(#19226) this is life válasza metalstorm (#19225) üzenetére


this is life
Ármester

Sajnos a 930 joval nagyobb mint a 735 , az egykezes hasznalat mar bukos, nem csak hosszabb de szelesebb is a kijelzo igy aterni nem tudom , talan legyen az a vigasz hogy a 735-ben ugyan olyan meretu keperzekelo lapka van mint a 830-ban, csak alacsonyabb felbontassal ,ois nelkul a harom lumia osszehasonlitasa....
Sajnos ertekelheto meretu (5 col alatti telefon) nincs.
Amugy ha el lennel a wp8.1el akkor 1020 pw , még mindig faj erte a szivem ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19227) sasa58


sasa58
tag

Sziasztok!

A minap kiirta a telóm, hogy hibák vannak az SD kártyámon, hibajavítás szükséges. Nos pár perc után üzenet: "Helyrehozhatatlan hibák, cseréljen SD kártyát!"

Ilyenkor mi van, semmi hibát nem vettem észre, a fotók, zenék megvannak (több ezer), a kártyára mentett alkalmazások működnek. Egyébként egy 32 Gb Maxell kártya van benne és kb. félig van.

(#19228) this is life válasza sasa58 (#19227) üzenetére


this is life
Ármester

Probald pc-vel ujra formazni az sd-t , ha pc-n jo a kartya akkor csak a wp szokasos kuszkodese az sd-vel ... valamirt a wp telefonok erzekenyek a kulso sd-re , ami mas keszulekben hibatlanul teljesit, itt elobb utobb serultnek lesz titulalva a telefon altal ...ha szamit valamit ,nalam az sd kapacitasanak boven a felenel jobban belakom , akkor jonnek a hiba uzenetek , addig ohne gond.Probalj elso korben torolni rola adatot kb 40%-ig legyen tele,ha nem segit formatald le...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19229) Dog83 válasza this is life (#19228) üzenetére


Dog83
tag

Sziasztok!
Pont emiatt kérdeznék én is. Nem hagytam, hogy javítsa a kártyát... Egy HR-en gondolkozom, esetleg biztonsági mentésből, mert jó pár videó elején kicsit szaggat a lejátszásnál, illetve ma vettem észre, hogy egy régebbi képnek a széle (kb 1mm) színes "pixeles". Nem tudom, hogy van-e értelme a HR-nek? Sokáig nem volt gond az sd kártyával...

(#19230) this is life válasza Dog83 (#19229) üzenetére


this is life
Ármester

Ha win10 akkor a hr helyett a wdrt jobb megoldas , hr utan neha elo johetnek gondok...bugos marad,lesz,lehet a rendszer , nalam pl hr utan lehalt a posta ,naptar,viber ertesitsek,nevjegyzek. De legeloszor egy restart es engedd hogy javitsa a kartyat , kb nem fog semmit sem talalni , de utana legalabb megfeleloen mukodik majd. Amugy sd hiba eseten a rendszer is meg tud hulyulni pl erintes erzekelesi hiba , programoknal instabill mukodes, rebootok,force closeok ..
Video lejatszonak ccplayer igen kellemes 😀

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19231) vzoltan87 válasza this is life (#19198) üzenetére


vzoltan87
tag

Merre van ez a sorozatfotó mód? Azt keresem, ami régen volt, a lumia camera appnál, de nem tudok hasonlót.

(#19232) sasa58 válasza this is life (#19228) üzenetére


sasa58
tag

Érdekes, eddig is kevesebb, mint 50% volt foglalt (kb.:47). Most töröltem 10-15 fényképet (20-30 Mbyte) és újraindítva nem írta a hibaüzenetet.
Az viszont gáz, ha a kártyáknak csak a kb.: 50%-a lenne használható!

[ Szerkesztve ]

(#19233) Spet válasza vzoltan87 (#19231) üzenetére


Spet
addikt

Kamera/Beállítások/Tartsa nyomva a kameragombot --> Sorozat

Vagy van a Blink nevű alkalmazás.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19234) vzoltan87 válasza Spet (#19233) üzenetére


vzoltan87
tag

A blink már majdnem az, ami volt is a Lumia camera-s sorozatfotó. Csak nem lehet vele egymásra rakni a képeket.

(#19235) this is life válasza vzoltan87 (#19231) üzenetére


this is life
Ármester

Kamera app indit,beallitasok,sorozat foto legyen beallitva a tartsa nyomva a kameragombot menupontnal,illetve a gyorsitott felvetel is legyen bekapcsolva, bar ez utobbi nem biztos hogy kell hozza . Illetve van lehetoseg fotoklippet kesziteni szinten a beallitasok menubol erheto el.

Sasa
Az okat nem tudom miert , de nagyon nyugos a wp mobil az sd-re , emiatt lett nekem is egyre nagyobb sd benne .. 8 giga volt a kezdetekben , most 32 giganal jarok .. de ez a hiba mar wp8 alatt is meg volt amber,black,cyan,denim alatt is ,s most a w10m-en is eli tovabb a bug az eletet ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19236) bandika83


bandika83
csendes tag

Sziasztok!

Már bő 1.5éve használom a kis telómat. Az elmúlt 1.5hónapban 1-2furcsaságot tapasztaltam. Az egyik, hogy a képeket nem rendezi úgy el mint korábban (hely és időszerint) Az összes készített képet a szeptemberi hónap alá teszi be és helyszínt sem mutat hozzájuk. A kép készítési időpontja jó, megnéztem az időpontokat a file-ok esetébe miután a gépre felmásoltam. A Gpstuner outdoor navigation is elkezdett szarakodni kb, azóza,mióta a képek is. Állandóan kidobál,pedig már 1000éve használom.
Gondoltam lehet egy reset-et kéne meglépnem, viszont akkor elveszne az általam legjobban kedvelt facebook alkalmazás a jdb for facebook. valamiért ez teljesen eltűnt az áruházból és csak a fapados változat elérhető :(

(#19237) this is life válasza bandika83 (#19236) üzenetére


this is life
Ármester

Ha van benne sd akkor probal anelkul hasznalni a telefonod, hatha eszhez ter ...a kepeket nem mozgattad pc-re majd vissza ? Mert attol is megzavarodik amikor rendezi oket .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19238) bandika83 válasza this is life (#19237) üzenetére


bandika83
csendes tag

Szia!

Köszönöm az ötletet. Most kipróbáltam, hogy felmásoltam a gépre és a telefonon nem hagytam semmit. Így az új képnél a mai dátum szerepel. Én is gondoltam erre. Viszont,pont egy nyaralás kellős közepén kezdte el csinálni, és nem tudom mihez kötni. Valamint még azt figyeltem meg, hogy az sms-ben kapott képek,amit pár hónapja kaptam, egyik sem jelenik meg, csak az szerepel ott,hogy médiatartalom beolvasása.

(#19239) metalstorm válasza bandika83 (#19238) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Szia! SOCIAL SCOUT nem az a progi? :) ( facebook)

(#19240) this is life válasza bandika83 (#19238) üzenetére


this is life
Ármester

Az mms bealliasok jok a keszulekeden ,a tartalom ha jól emlékszem mobil netet igényel ,nem előfizetést rá csak legyen aktív a mobil adatkapcsolat..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19241) bandika83 válasza this is life (#19240) üzenetére


bandika83
csendes tag

Sajna a social scout csak kiegészítője a régi jdb for facebooknak :)
Most azért feltelepítettem azt is, köszönöm azért a tippet :)
MMS: folyamatosan működő mobilnetem van (igaz most lejárt a keret)

(#19242) metalstorm válasza bandika83 (#19241) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Sokan írták és már én is megtapasztaltam, legjobb az EDGE-be megnyitni a facebookot és kitüzni a kezdő képernyőre! A leggyorsabb. :R

(#19243) Dog83


Dog83
tag

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy az sd kártyán folyamatosan növekszik az "egyéb fájlok" mappa mérete. Hiába törlöm az ideiglenest, az előzményeket, a letöltött fájlokat ( a telefonról is), szépen lassan csak több GB. Próbáltam az idő átállítását is de az se vált be. A pc-re dugva természetesen semmi lehetőség ennek a mappának az ürítésére... Már 4,47GB a mérete, és zavar. Ja WP 8.1 van rajta. Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19244) lacib válasza Dog83 (#19243) üzenetére


lacib
tag

Email mellékletek, viber előzmények, Messenger előzmények törlése lehet hogy segítene. Az ideiglenes fájlokra hiába írja, hogy 0Mb attól meg töröld ki párszor.

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#19245) this is life válasza bandika83 (#19241) üzenetére


this is life
Ármester

Fb-ra a slimsocial for facebookot hasznalom, kis meretu , a betuk normalis meretuek , uzenetet is lehet kuldeni belole ,gyors valtahato a hatter szine , fekete vagy feher .. eddig nalam bejon az app. A mobil netnek csak aktivnak kell lennie , az mms-hez nem kell egyenleg hozza , amugy a beallitasokban van olyan lehetoseg hogy mobil adatatvitel nelkul is kuldheto mms... bar ennek a beallitasa nem tudom mennyire befolyasolja a fogadast ... bevalłom oszinten ,mar azt se tudom mikor kuldtem vagy kaptam mms-t...

Dog
Erdemes ha van facebook alkalmazas a telefonodon kileptetni magad , a rorlest azert nem javaslom mert ha az ms fele fb appot hasznalod akkor a torlese utan nem vissza telepitheto, allitsd alaphelyzetbe a onedriveot az appon belul a beallitasokban lesz , s mint fentebb is irta egy forumtarsunk viber elozmenyek torlese...mondjuk egy messenger reinstall is jo hatassal van a tarhelyre , persze majd csendesen felhizlaljak magukat . S mielott efelejtenem az edge cache,elozmenyek ...stb torlese se art .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#19246) bandika83 válasza this is life (#19245) üzenetére


bandika83
csendes tag

Köszönöm a tippet. Kipróbálom ;)
Mms-t én is csak egyik barátomtól kapok, aki a beosztását küldi el,miután lefényképezte. Csak furcsállottam, hogy egyszer eltűnt az összes megjelenítése, csak az utolsó látható :)

(#19247) bandika83 válasza this is life (#19245) üzenetére


bandika83
csendes tag

Nem találom az áruházban :(

(#19248) lck válasza bandika83 (#19247) üzenetére


lck
senior tag

(#19249) Dog83


Dog83
tag

Köszönöm a segítségeket, de sajnos még mindig ugyanaz a helyzet az egyéb fájlok mappával....

[ Szerkesztve ]

(#19250) this is life válasza Dog83 (#19249) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg linux vagy droid alol ranezhetnel az sd kartyara es onnet torolni ... windows alol felesleges mert se a telefon se a a pc nem mutat tul sok allomanyt ... ami tudja enni a helyet ha onedrive szinkronizalas be van allitva , de nem sikerul a sync , es a kuldendo allomanybol plusz adat lesz az sd, vagy belso tarhelyen (gondolom be gyorsitotarazza )...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.