Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) kmarci25 válasza spiky03 (#4049) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, én is azt használom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4052) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Mint teljesen hozzá nem értő szeretnék kérdezni android+NSA310 ügyben.

Van egy android tabletem amin aránylag friss 4.1-es oprendszer fut.

Azt szeretném megoldani, hogy valahogyan vigye át az .srt feliratokat is az NSA310-ről wifin keresztül.
A videók szépen átmennek, de a külön felirat gondot okoz sajnos.
Próbáltam már elég sok androidos progit, de egyik sem tudta.

Meg lehet ezt egyáltalán valósítani, ha igen akkor hogyan?

(#4053) Syl válasza marcyman (#4052) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam a BSPlayer gond nélkül megjeleníti a feliratot.

szerk.
ES File Explorerből indítom az avi-t.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4054) #79335424 válasza marcyman (#4052) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az MX player is. Webszerverről (NAS, mint webszerver a videó mappára) is működik, mint hálózati műsor. Akár router és NAS nélkül, két droid között is, ha az egyik a webszerver. Most nem tudom megnézni, de ha jól emlékszem, a BS player közvetlenül is látja a NAS -t, mint DLNA szervert.

[ Szerkesztve ]

(#4055) marcyman


marcyman
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek! :R

Végül az ES explorer + MX player már működik. :)

(#4056) Avicularia


Avicularia
veterán

Dice player, tud lejátszani samba megosztásról és ftp-ről is.

(#4057) Milli82


Milli82
tag

Van 1 problémám....
Állandóan rá van kapcsolva a NAS-ra, eSATA-n, 1db 1TB-os Samsung HDD (LC-Power)-külsö házban.

A probléma az, hogy mikor megáll pihenni a külső HDD, többször előfordult már, hogy nem indul újra.
Csak akkor indul újra mikor a NAS-t újraindítom.

Asus AC85P - DS118

(#4058) foreman7007 válasza Milli82 (#3998) üzenetére


foreman7007
csendes tag

Ha segít ez valamit az egyik gondodon, (szerintem nem sokat) akkor észrevettem, hogy ha egy azonos hálózatban lévő pc-n párhuzamosan fut legalább egy olyan ncore torrent, ami kényszerített indításban van, addig a tm nem produkálja a ezt a hibát. Amint leállítom az utorrent-et, kb 10-30 percen belül besülnek a nas-ról futtatott torrentek. Pedig én is a nagygép kiváltására akartam a transmissionnel töltögetni. Más torrent oldallal eddig nem fordult elő ilyen.

(#4059) SteveL


SteveL
aktív tag

Sziasztok. Hamarosan beszerzek egy ilyen NAS-t. Lenne egy kérdésem. Ideiglenesen lehet használni az eszközt behelyezett merevlemez nélkül, csak külső USB-s merevlemezzel? Csak amíg összegyűlik a pénz egy 3TB-s lemezre...

(#4060) #79335424 válasza SteveL (#4059) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem, mert a merevlemezre nem csak az adatok kerülnek, hanem beüzemeléskor a NAS működéséhez szükséges rendszerfájlok is. De ha esetleg van otthon egy CF kártya, akkor CF-sata adapterrel nálam működött.

[ Szerkesztve ]

(#4061) SteveL válasza #79335424 (#4060) üzenetére


SteveL
aktív tag

Értem, akkor lehet, hogy egyenlőre várok a vásárlással.

(#4062) gboszi válasza SteveL (#4061) üzenetére


gboszi
senior tag

Vagy veszel egy kis vinyot pár ezer forintért:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4063) SteveL válasza gboszi (#4062) üzenetére


SteveL
aktív tag

Gondolkodtam rajta, de később nem tudnék mit kezdeni egy kicsi belső vinyóval, szóval pénzkidobás. Még a routeremet is cserélni kéne gigabitesre, most sakkozok a pénzzel. :)

Más:
Ha nincs semmilyen adatforgalom (pl. torrent sem fut), tartósan leállhat-e a merevlemez, ha rá van telepítve az FFP? Gondolok itt arra, hogy pl. a Windows fel-fel ébreszti a rendszermerevlemezt minden különösebb ok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#4064) dawe666 válasza SteveL (#4063) üzenetére


dawe666
tag

Router cserére egy tipp UPC-seknek, simán kicserélik a régi modemet kérésre CISCO EPC3925-re, ami amellett, hogy egy zsák szemét legalább gigabites ethernetet ad. Ha nincs szükséged külön routerre, akkor ez egy elég jó és olcsó megoldás.

(#4065) FefeeX válasza dawe666 (#4064) üzenetére


FefeeX
veterán

És ez egyébként jobb, mint a Motorola modem? :) Mondjuk a szerintem szarul működő Motorola modememnél minden jobb, remélem ma tényleg odaérnek már, mert elég ideges vagyok...

(#4066) SteveL válasza dawe666 (#4064) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nem hinném, hogy a wifije elég erős lenne nekem, ráadásul jövőre Digire váltok, de nagyon köszi a tippet, elgondolkodtam rajta. :)

Bár ha ingyen kicserélik, akár egy próbát megér, max. rádugom a mostani Tp-Link WR841-em. Mondjuk nem tudom, a két routert mennyire nyűgös összehangolni (porok, miegymás). Egyáltalán lehet ilyet? Mármint egy router LANját összekötni egy másik router WANjával.

[ Szerkesztve ]

(#4067) Syl válasza SteveL (#4066) üzenetére


Syl
nagyúr

A TP-link VAN portját fix IP-re állítod, a DHCP-t pedig OFF-ra és csók. Nálam is így megy.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4068) SteveL válasza Syl (#4067) üzenetére


SteveL
aktív tag

Mindig tanul az ember. Köszi. Egyébként 2540 Ft-ot kér a készülékcseréért a UPC díjcsomagváltás nélkül.

OFF vége.

(#4069) jules67


jules67
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Nekem is van egy NSA310-em. Sikerült beillesztenem az otthoni hálózatba, működik is rendesen, de volna pár problémám.
1. Van egy Samsung Blu-Ray lejátszóm, látja is mint médiaservert, de nagyon hamar megszakad a kapcsolat, akár lejátszás közben. Mi lehet az oka? Mit állítsak be? Egy másik médialejátszóval (LG) semmi gond, remekül működik minden.
2. Rátettem egy hordozhatót vinyót a nasra, és azóta 100% a CPU, mit állítsak be?
Köszi előre is a válaszokat.

(#4070) dawe666 válasza SteveL (#4068) üzenetére


dawe666
tag

Igazad van, annyit nekem is kellett fizetnem érte! Viszont még így is sokkal olcsóbban megúsztam, mintha vettem volna egy routert vagy legalább egy gigabites switchet :)

(#4071) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!
Találkozott valaki olyannal, hogy a látszólag rendesen fut a miniDLNA. Filmnézés, képnézegetés közben kb, 5 perccel a indítás után újraindul a mindlna.

Hol és hogy tudom megnézni, hogy mit csinált, ill. mit lehet vele tenni. Twonky persze kikapcsolva!

Üdv:ZZ

(#4072) Tonyk válasza zambozoli (#4071) üzenetére


Tonyk
veterán

A logjában nézz körül: /ffp/tmp/minidlna/minidlna.log

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4073) zambozoli


zambozoli
senior tag

Új fejlemény minidlna ügyben:
A laptopon minden szépen lejátszható. A Toshiba TV viszont eldobálja. A twonky-t meg nem.
Valakinek ötlete?

Üdv:ZZ

(#4074) zambozoli válasza Tonyk (#4072) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ezt kaptam:
login as: root
root@192.168.1.146's password:
== Welcome at FFP version 0.7/arm, running on NSA310_ZyXEL NSA310, firmware 4.51(AFK.0) ==
root@NSA310:~# /ffp/tmp/minidlna/minidlna.log
-sh: /ffp/tmp/minidlna/minidlna.log: No such file or directory
root@NSA310:~#

???

Üdv:ZZ

(#4075) krealon válasza zambozoli (#4074) üzenetére


krealon
veterán

root@NSA310:~# cat /ffp/tmp/minidlna/minidlna.log

Hogy tudd mit csinalsz, Orlando unix iskola

[ Szerkesztve ]

(#4076) zambozoli válasza krealon (#4075) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi!
Este megnézem.

Az iskolát is köszönöm tényleg jó ha az ember tudja hogy mit csinál, ha lesz időm elmélyedek benn.

Üdv:ZZ

(#4077) Tonyk válasza zambozoli (#4074) üzenetére


Tonyk
veterán

csupán azt írtam le, hogy hol találod a log-ot....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4078) zambozoli válasza Tonyk (#4077) üzenetére


zambozoli
senior tag

Hoppá!

Lebuktam nálam sajnos linux = 0 :B :B :B

Kérek személyes segítséget alighanem.

Üdv:ZZ

(#4079) SteveL


SteveL
aktív tag

Végigolvastam 40xx hozzászólást... most már megvehetném a NAS-t is... :D

(#4080) kmarci25 válasza SteveL (#4079) üzenetére


kmarci25
veterán

Kitartó vagy. :K
Olvasd el a 31xxx-t és vegyél egy Samsung Galaxy Ace-t. :DDD ;]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4081) SteveL válasza kmarci25 (#4080) üzenetére


SteveL
aktív tag

Az nem érdekel, most erre kattantam rá. :)
De sok hasznos dolgot megtudtam már előre, tudom, mire kell majd figyelnem. (Pl. WD Green merevlemez átállítása, érdekes volt a venticserés-javítós rész, a sok-sok különböző kényelmi beállítás, stb.)
Majd még ki kell kísérletezem, hogy az ASUS O'Play Mini Plus milyen szoftverrel működik legjobban együtt, és az adott DLNA szoftverhez milyen mappaszerkezet és elnevezés a legjobb pl. zenékhez, filmekhez, sorozatokhoz...

(#4082) #79335424 válasza SteveL (#4081) üzenetére


#79335424
törölt tag

A hozzászólásokból tényleg lehet tanulni, de az teljesen egyéni, hogy melyik lesz számodra hasznos. Én kb. 1 éve beüzemeltem a NAS -t és annyi. Azóta csak használom. Elvileg a benne lévő vinyó a veszélyeztetett fajhoz tartozik, de én nem láttam extrém mennyiségű parkoltatást. Viszont a filmcímeket elk...rtam. Meguntam a magyarázgatást a haveroknak, hogy miként lehet filmet nézni. Csináltam egy webszervert a video mappára, az url -t meg ráírtam a NAS oldalára. Böngésző minden eszközön van. Most írogatom át a video megosztáson belül az összes mappát és fájlt url -kompatibilisre. Ez is egy tapasztalat. :)

(#4083) kene84 válasza #79335424 (#4082) üzenetére


kene84
senior tag

Erről a webszerveres - böngészős - url -s dologról írnál nekem privátban picit részletesebben?
Valami ilyesmit szeretnék én is elérni.

(#4084) #79335424 válasza kene84 (#4083) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem elfér itt, a többi infó között. Akit nem érdekel, majd átugorja. Semmi az egész.
Alapeset, webszerver belső hálón, NAS a routertől kap IP -t.
A NAS menüjében van a webes közzététel. Létrehoztam egyet a video megosztásra. Nálam ezen belül vannak a filmek. Mindegyik külön mappában. Ha hagyom az alapértelmezett 80 -as portot, akkor a böngészőbe azt kell írni, hogy:
http://NAS IP:80/video
Erre megjelennek a mappák. Ki kell tallózni a filmet, aztán platformtól és beállítástól függően vagy csak rákattintani, vagy a film url -jét kimásolva megadni a lejátszónak, mint hálózati műsor. Persze a filmfájlig az elérési út minden része url -be illeszthető kell legyen. Tehát nincs szóköz, csak _ ,nincs ékezetes karakter, stb. Ennyi. Külső hálóra pedig portforward.

(#4085) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

gyari es/vagy ffp-s TM klienssel hogy tudok egy torrentet letrehozni es seedelni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4086) SteveL válasza #79335424 (#4084) üzenetére


SteveL
aktív tag

Zsír. Ez is jól jöhet még. :)

(#4087) #79335424 válasza #79335424 (#4084) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még annyi, hogy PC -n, VLC -vel teszteltem és a beállításokban, a hálózati lejátszáshoz hosszabbra kellett állítanom a pufferidőt, különben akadozott. De lehet, hogy csak a gép wifije volt kevés, mert droidon és szifonon nem volt ilyen gond.

(#4088) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Zyxel 310-DLNA vs Sony KDL-W650 tv.

Próbáltam a Twonky-MiniDLNA-Plex hármast, és magyar feliratokat egyik sem tudott megjeleníteni, csak angol és más idegen nyelvűeket. A Serviiot még nem sikerült feltelepítenem a 310-re, vajon az segíthet? Vagy valahol a fentiekben kell állítanom valamit? Érdemes vajon frissítenem a NAS 4.50-ös szoftverét, hátha a Twonky normálisan kipakolja a magyar feliratokat utána?
Ipaden látszik a magyar felirat, mondjuk ott sem mindig tökéletes, de legalább van.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#4089) Tonyk válasza Balinov (#4085) üzenetére


Tonyk
veterán

transmission-create -n /elérési_útvonal/ -o /hova_kerüljön/torrent_neve.torrent

Az /elérési_útvonal/ lehet mappa, konkrét fájl is. Help: transmission-create -h

pl:
Minden fájl a filmek mappából:
transmission-create -n /i-data/md0/Video/film/ -o /i-data/md0/torrent/filmek.torrent

Egy fájl a filmek mappából:
transmission-create -n /i-data/md0/Video/film/jofilm.avi -o /i-data/md0/torrent/jofilm.torrent

Miden .mkv:
transmission-create -n /i-data/md0/Video/film/*.mkv -o /i-data/md0/torrent/mkv-k.torrent

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4090) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Lenne egy olyan kérdésem hogy a Transmission-ban van-e olyan beállítási lehetőség hogy a torrenteket egymás után tölti le, tehát ha a felül lévő torrent végzett a letöltéssel indul az alatta lévő és így tovább. Ezt a utorrent kliens tudja de a Transmissionnál ilyen lehetőséget nem találok.

(#4091) Balinov válasza Tonyk (#4089) üzenetére


Balinov
félisten

:R es ezt mindet ssh alol bepotyogni, ugye?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4092) zambozoli válasza Tonyk (#4077) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi a segítséget!
hiányzott egy csomag és rossz volt a config :W :W
megcsináltam most 700 videót nyalja a 150.nél tart és megy rendületlenül.

Ez volt a tuti:
http://prohardver.hu/tema/re_nassoljunk_nsa-310_es_az_ffp/hsz_3097-3097.html

Örök hálám érte! :R :R :R :R :R :R :R

Üdv:ZZ

(#4093) gboszi válasza Balinov (#4091) üzenetére


gboszi
senior tag

Én gépen csináltam meg, majd töltöttem fel ftp-n és onnan seed..

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4094) borrudi


borrudi
csendes tag

Sziasztok.
Segítsetek légyszíves.
310-es nasom van. pár naponta kifagy a webes felülete, pingelni lehet a nast, később már ftp-n se lehet elérni.
Nem tudok mit tenni minthogy a bekapcsoló gombot 2 sipolásig nyomom és újra indítom akkor megint pár napig tökéletes. A gépen ffp van és minidlna, a többi a gyári programokból van rajta.
Van e ötletetek, hogy tudnám megoldani ezt a problémát.

(#4095) Syl válasza borrudi (#4094) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem fut véletlen az n*ore script a NAS-on?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4096) borrudi válasza Syl (#4095) üzenetére


borrudi
csendes tag

nem fut, sőt a TM sincs fent a gépen

(#4097) Syl válasza borrudi (#4096) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor passz. Nálam az n*core script bolondította meg anno a NAS-t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4098) kmarci25 válasza borrudi (#4094) üzenetére


kmarci25
veterán

Csak tüneti kezelés: állítsd be, hogy mindennap csináljon egy újraindítást.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4099) shteer válasza Syl (#4097) üzenetére


shteer
titán

Van meg gond az enkorral? Nalam nem pirosodnak egy ideje.

..szerintem jónak tűnik

(#4100) #79335424 válasza borrudi (#4096) üzenetére


#79335424
törölt tag

Meg kéne nézni, nem zabálja -e valami az erőforrásokat (proci, ram).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.