Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) weinmaker válasza Tonyk (#4748) üzenetére


weinmaker
őstag

Okker, hétfőn veszek megfelelő kábelt.

Abban tudnátok még segíteni, hogy miért nem állítja le a vinyót?

Az adminon 10 percre tettem, és bekapcsoltam az energia gazdálkodást (vagy valami hasonló nevű).

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4752) Mankó válasza SteveL (#4728) üzenetére


Mankó
veterán

Hat ez remek, akkor mit javasoltok, hogyan halkitsam majd le? Megoldas lehet, ha leveszem az oldalait, hogy ne legyen mit zorgetnie, vagy csak egyszeruen dugjam el valami olyan helyre ahol nem zavar a hangja?

(#4753) Anonymus23 válasza weinmaker (#4751) üzenetére


Anonymus23
veterán

Torrentre használod a szerkezetet? Mert ha igen, akkor miért állítaná le, ha közben esetleg felfelé tölt...

;) - The Power of the Light Side

(#4754) weinmaker válasza Anonymus23 (#4753) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem használom torrentre. Sőt a gépek is voltak kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4755) Tonyk válasza weinmaker (#4754) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP fenn van a winyón? Mert akkor talán ezért. Ez-az loggolhat a winyóra. Szerintem inkább menjen állandóan, mint ki-be kapcsolgasson. nem olyan egetrengető az a 15W (egy winyóval).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4756) Tonyk válasza gyiku (#4749) üzenetére


Tonyk
veterán

gyári tm-et levetted?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4757) weinmaker válasza Tonyk (#4755) üzenetére


weinmaker
őstag

Mi az az FFP? Én pluszban nem tettem fel semmit, csak ami gyárilag települt.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4758) gyiku válasza Tonyk (#4756) üzenetére


gyiku
nagyúr

Nem raktam fel, csak a csomagok kozt lattam, hogy letoltheto.
Factory reset, ffp dir torles, majd ujratabla? Ez segithet?

hüllő

(#4759) Kami11 válasza Jim74 (#4750) üzenetére


Kami11
őstag

Nem, ez nem merevlemez függő.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#4760) Jim74 válasza Kami11 (#4759) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, akkor felesleges beruházás lenne. Transmissionben mennyire korlátozzam le a down sebességet, hogy ne akadjon ki a NAS?

(#4761) Tonyk válasza gyiku (#4758) üzenetére


Tonyk
veterán

Meg kell próbálni, bár szerintem más lehet elkutyulva. Ha mindent a leírás szerint csinálsz (8. oldallal kezded és a harmadikon folytatod ), nem kéne gondnak lenni.
FFP mappát törölni levétele után nem tudsz, mert nem férsz hozzá a gyökérhez. FFP-t csak eltávolítani tudod.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4762) Kami11 válasza Jim74 (#4760) üzenetére


Kami11
őstag

Attól függ mely szolgáltatások futnak még a TM mellett. Ki kel próbálni, nálam 7MB-ra van lekorlátozva.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#4763) Bélaaaa válasza weinmaker (#4757) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ez elég nagy tudatlanságra vall, főleg, hogy a témaindító cikk erről (is) szól!

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#4764) weinmaker válasza Bélaaaa (#4763) üzenetére


weinmaker
őstag

Az lehet. De én nem értek hozzá, és azért kérdezek. Te minden témához értesz?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4765) pippo76 válasza weinmaker (#4764) üzenetére


pippo76
tag

Bélaaaa csak arra szerettet volna rávilágítani, hogy ez a topic címe: "Témaindító írás: NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP" és nem mellesleg ő a szerzője.

(#4766) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Ha újraindítom a Nas-t, néhány torrent nem indul el magától (TM).Mitől lehet ez?

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#4767) weinmaker válasza pippo76 (#4765) üzenetére


weinmaker
őstag

Oké, szuper, és minden tiszteletem az övé, de én csak műkedvelő amatőr vagyok. Vettem egy ilyen nas-t és nem tudok még túl sok mindent ezzel kapcsolatban.
Van egy-két dolog ami nem úgy működik, ahogy várnám, és ezért kérdeztem.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4768) Bélaaaa válasza weinmaker (#4767) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Semmi probléma, azért tettem azt a bizonyos szót OFF-ba. Olvasd el kérlek a cikket. Sok mindenre fény fog derülni a NASsal kapcsolatosan.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#4769) weinmaker válasza Bélaaaa (#4768) üzenetére


weinmaker
őstag

Már próbáltam, de őszintén mondom, hogy nekem magas. Neked természetes ez az FFP, én azt sem tudom, hogy mi ez? Egy módosított firmware?
Én még a gyárival sem boldogulok teljesen. Egy a témában benne levőknek biztos tuti infó, de miért jó nekem?
Ha csak a transmission torrent kliens miatt, az engem nem érdekel, mert sosem torrentezek.

Nekem arra kell a nas, hogy a filmeket, zenéket, és fájlokat a lakáson belül az összes gép, média player elérje. Ha nincs használva meg menjen le szépen alvó módba, és ne pörgesse fölöslegesen a vinyót.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4770) SteveL válasza weinmaker (#4769) üzenetére


SteveL
aktív tag

Szerintem olyan, hogy alvó mód nincs a készüléken. A ventilátor pl. nálam sohasem áll le, és mivel a rendszer is a merevlemezről fut, az sem áll le tartósan. vagy tévednék? Nálam mondjuk mindig megy a torrent, így nem tudom, hogyan működik nélküle... Maximum ki/bekapcsolni lehet (akár időzítve is), és feléleszthető manuálisan egy másik készülékről hálózaton keresztül.

(#4771) SteveL válasza Mankó (#4752) üzenetére


SteveL
aktív tag

Én beraktam egy szekrénybe, és alá kellett tennem egy rezgéselnyelő réteget (egy összehajtogatott sál volt kéznél :DDD ), mert anélkül a szekrény is erősítette a hangot. De egyszer majd megpróbálom a ventilátort cserélni úgy, hogy közvetlenül kapja az áramot.

(#4772) weinmaker válasza SteveL (#4770) üzenetére


weinmaker
őstag

És olyat lehet csinálni, hogy távolról leállítom (kikapcsolom), ha kell meg be?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4773) #79335424 válasza SteveL (#4770) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem a NAS ebből a szempontból a Puppy -hoz hasunlóan működik. Amikor elindítod, akkor a rendszerpartícióról betölti a rendszert a ram -ba, ami ezután onnan fut. A továbbiakban csak az adateléréshez szükséges a merevlemez, a rendszer működik nélküle is. A sleep leállítja a vinyót, ha azt a beállított ideig nem használta a NAS.. Ennyi. Ha sleep -idő után jelentkezek be, akkor lassabb az első elérés és hallom, ahogy dolgozni kezd a vinyó. Aki torrentezik, az nyilván nem fog ilyet tapasztalni. Azt nem tudom, mi a helyzet a lemezre telepített FFP esetén, mert nekem sincs FFP. SZERINTEM!

(#4774) #79335424 válasza weinmaker (#4772) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, lehet, de mini PC -ről és telóról nekem még nem sikerült (alkalmazásból). Lehet, hogy én bénázok valamit. De nekem a routerben van wol (wake on lan), ami viszont tökéletesen működik. A routert pedig bárhonnan elérem, így nem küzdök más megoldáson.

[ Szerkesztve ]

(#4775) dudzsi


dudzsi
tag

Sziasztok.
Ebbe a DDNS-nél lehet no-ip.com-s dynamicDNS-t be állitani? Vagy csak a fizetösek mennek?

(#4776) Anonymus23 válasza dudzsi (#4775) üzenetére


Anonymus23
veterán

Miért nem a routerben állítod be a DDNS-t?
Nem igazán jöttem rá, hogy mi értelme van ebben a DDNS-nek, azt a különleges esetet kivéve, amikor csak ez van a modem mögött. Szerintem ahol ezt használják minimum 1 szgép van a hálózaton, így a netet is valami router osztja meg, hát nem csak az eszközt akarja az ember elérni.
Neked is nem jobb volna a routerben beállítani?

;) - The Power of the Light Side

(#4777) SteveL válasza Anonymus23 (#4776) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nem minden router ajánlja fel a no-ip-t.

(#4778) Anonymus23 válasza SteveL (#4777) üzenetére


Anonymus23
veterán

De akkro meg nem értek valamit.
Ha a NAS közvetlenül modem mögött van, akkor fog kapni egy külső IP címet, amit lehet használni, hogy DDNS vagy noip-vel kivülről is el tudd érni.
De ha a NAS egy router mögött van, akkor csak egy hálózaton belüli IP címe lesz (192.168.1.xxx), nem?
Ezzel meg már nem fog tudni mit kezdeni szerintem a NAS-on belüli DDNS?
Nem láttam olyan részt, ahol a NAS látta volna, hogy mi a külső IP cím, bár ettől még lehet, hogy látja és jegyzi, de ha router van, akkor szerintem mindenképpen érdemes abban beállítani.

;) - The Power of the Light Side

(#4779) SteveL válasza Anonymus23 (#4778) üzenetére


SteveL
aktív tag

Gondolom, valami külső szolgáltatótól lekérdezi a külső IP címet. Pl. a router mögötti laptopról is le tudod kérni a külső IP-t (http://whatismyipaddress.com/)...

(#4780) Anonymus23 válasza SteveL (#4779) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt tudom, hogy le tudja kérdezni, csak az a kérdés, hogy van-e benne iylen funkció, mivel sehol sem látszik, és nem írja ki a külső IP címet.

;) - The Power of the Light Side

(#4781) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Jut eszembe egy kérdés:
Van itt olyan aki használja a NAS-t wifis kamera képek rögzítésére?
Gondolok itt arra, hogy esetleg felraknék kamerát, ami tud FTP-re fel tölteni, és erre a NAS FTP-jét használni?

;) - The Power of the Light Side

(#4782) SteveL válasza Anonymus23 (#4780) üzenetére


SteveL
aktív tag

Véleményem szerint kell benne legyen ilyen funkció, de én nem használom a programot, nekem is a router oldja meg ezt a feladatot. :)

(#4783) weinmaker válasza Anonymus23 (#4780) üzenetére


weinmaker
őstag

Valahogy az én problémámra nem jön válasz. :)
Létezik olyan program, vagy parancs, amivel a hálózeton levő eszközről kikapcsolhatom a nast?

Pl. Este megnéztem róla egy filmet, és már nem akarom használni, akkor minek menjen egész éjszaka?
Ilyenkor tabletről lekapcsolnám.

Ugyanez a másik verzióban is érdekelne, hogy bekapcsoni, hogy tudom távolról (belső hálózat).
Légyszi valami érthető formában, mert nem értek hozzá.
Köszönöm előre is!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4784) mobilizmo válasza Anonymus23 (#4778) üzenetére


mobilizmo
addikt

Erre találták ki a portokat. Pl. a NAS webes felületének portja alapból 8080 (talán), de állítható. Vagy pl. a Transmission, ha nem állítod át a 9091-es porton kommunikál. Persze ahhoz, hogy ez működjön a routereken még kell egy Port Forward-nak nevezett szolgáltatásra is szükség van. Tehát az egész úgy működik, hogy a DDNS vagy no-ip, stb.. a routered ip címét tudja, azt fordítja át. Te meg azt tudod, hogy milyen szolgáltatást akarsz igénybe venni ezen az ip címen keresztül így: http://valami.dyndns.org:portszám. Ez a külső port, ami nem feltétlenül egyezik meg a belsővel, ami egy adott szolgáltatás sajátja. A portszám néhány foglalt kivételével gyakorlatilag bármi lehet, persze vannak ésszerű okai, hogy mit mire használsz, annak is nagyon sok oka lehet, hogy a külsőre miért nem ugyanazt használod, mint a belsőre (talán a legfontosabb a biztonság). A külső portot a belsőre a Port Forwarddal tudod átfordítani. Így pl. a valami.dyndns.org:45554 -al elérheted a Transmissiont ha Port Forwardban be van állítva 45554->9091.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#4785) Szab02 válasza weinmaker (#4783) üzenetére


Szab02
aktív tag

Admin felület -> Maintenance -> shutdown

USER GUIDE

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#4786) weinmaker válasza Szab02 (#4785) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszönöm! Tökéletes!

Androidról (play) leszedtem a wake on lan programot, ami tökéletesen éleszti a gépet némi router konfig után. Leállítani pedig tökéletesen le tudom az általad mondott módszerrel, böngészőből.
Szuper!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4787) adoks válasza Anonymus23 (#4781) üzenetére


adoks
aktív tag

Én így használom, ip kamerával.
Teljesen ok.

(#4788) Anonymus23 válasza mobilizmo (#4784) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem nekem volt igazából kérdés, én is használom a port forwardingot, de nekem a DDNS a routerben van beállítva, onnan pedig mac cím alapján lekötve minden eszközre saját IP cím, és ahol kell ott meg portforwarding.
Továbbra sem értem, hogy miért a NAS-nál kellene beállítani a DDNS-t, ha van router a hálózaton. persze ha nincs, akkor OK, de nehezen tudom elképzelni, hogy manapság valaki csak azt az eszközt használja.

;) - The Power of the Light Side

(#4789) Anonymus23 válasza adoks (#4787) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kell valami spec dolgot állítani?

;) - The Power of the Light Side

(#4790) adoks válasza Anonymus23 (#4789) üzenetére


adoks
aktív tag

Semmit. A kamera beállításaiban megadod a nas ftp címét jelszó stb. és kész.

(#4791) Anonymus23 válasza adoks (#4787) üzenetére


Anonymus23
veterán

Lemaradtam a szerkesztésből :(
Egy ilyesmi kamerára gondoltam igazából:
http://www.aliexpress.com/item/Wireless-WiFi-Outdoor-Waterproof-Black-IR-Night-Vision-IP-Webcam-Network-CCTV-Security-Surveillance-Camera-IPcam/971397994.html

Ezeket tudja, ebben elvileg minden benne van, amit én szeretnék :)
1. MJPEG, CMOS 300k Pixel,DC 12V1A.
2. 36 LED, IR distance 20 M. Lens:3.6mm
3. Wi-Fi/802.11/b/g/n , Free Factory DDNS: xxxx.vipcam.org
4. Motion detection, email alert, FTP upload
5. Iphone, 3G phone, Smartphone supported
6. Multi-language, Firefox, Safari, Google browser

;) - The Power of the Light Side

(#4792) dudzsi válasza Anonymus23 (#4776) üzenetére


dudzsi
tag

Szia!
A nas ha router mögött van és a nason beállitod a no-ip-t akkor az a külsö ip-t látja. A routeren meg be kell állitani azt a belsö ip-t amit a nas használ + portot hogy tudja a router hogy hova köldje a kérést. Sajna az én routerem csak fizetös ddns beállitás van. Azéert az a kérdés hogy no-ip-t belehet e állitani a nason.

(#4793) SteveL válasza dudzsi (#4792) üzenetére


SteveL
aktív tag

Ezeket ajánlja fel:

DynDNS.com
NoIP.com
3322.org
zoneedit.com
dhs.org
myzyxel.in.th

Tehát van NoIP, de gondolom a myzyxel is ingyenes lehet...

[ Szerkesztve ]

(#4794) Anonymus23 válasza dudzsi (#4792) üzenetére


Anonymus23
veterán

Neked akkor van most NAS?
Felrakom és meglesem neked, hogy mit lehet vele telepíteni...

Lehet NoIp is...

Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#4795) #79335424 válasza weinmaker (#4786) üzenetére


#79335424
törölt tag

A droidról wifin, vagy kábelen ébresztetted? Milyen beállítással? Csak megadtad az ip -t, vagy a mac -et, vagy van egyéb trükk is? Piszkálja a csőröm, hogy nálam miért nem hallja meg az ébresztőt.

(#4796) weinmaker válasza #79335424 (#4795) üzenetére


weinmaker
őstag

Wifin. Kell hozzá ip és mac cím, valamint a routerben a forwardingnál csinálni kell egy 7-9 portra udp engedélyezést. Tökéletesen működik.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4797) Tonyk


Tonyk
veterán

Az már nagyon csúnya, ha forwardolni kell! (meg hát ugye belső hálón minek forwardolni).

A routerből sem tudod ébreszteni? Esetleg routerben nézz szét van-e valami packet helper féle.
Esetleg winpcap vagy valami más csomaganalizátorral kéne megnézni, hogy egyáltalán mászkál-e ilyen csomag a hálón, vagy elakad valahol.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4798) weinmaker válasza Tonyk (#4797) üzenetére


weinmaker
őstag

Lehet, hogy anélkül is működne, de amit találtam leírást abban így volt, és így állítottam be. A lényeg, hogy tökéletesen működik.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#4799) #79335424 válasza Tonyk (#4797) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha énrám gondolsz, akkor routerből tökéletesen megy a wol. Kívűlről is mindenféle elérés működik, ráadásul DDNS sincs, fix IP -m van. Csak Androidos alkalmazásból nem akar ébredni, még belűlről se. Se wifin, se lanon. De már soxor elhatároztam, hogy nem bosszantom rajta magam, böngésző, router, ennyi. De mégis piszkál a dolog, amikor látom, hogy valakinek ilyen eccerűen müxik.

[ Szerkesztve ]

(#4800) Tonyk válasza #79335424 (#4799) üzenetére


Tonyk
veterán

Másik gépről madzagról és wifiről megy?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.