Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Edge válasza Narxis (#11091) üzenetére


Edge
veterán

Aztán ha túl óvatos vagy a 2 év gari lejárta után 1 nappal megy tönkre... bár nemtom mennyire reális ez a mai világban nekem tuti max 1 évig lesz meg. Mind1 a lényeg hogy nyüstöld csak, hogy még garin belül lehessen javítattni. :)

(amugy ha annyira félted vegyél hozzá BT fülest)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#11102) Dotcom válasza canniball (#11100) üzenetére


Dotcom
aktív tag

szintén...
semelyik kártya nem versenyezhet a NAS-ommal :)

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#11103) JasonD válasza Hisztogram (#11084) üzenetére


JasonD
aktív tag

Enyém több mint 5 hete van meg, decemberi gyártású vodás. Hangszóróhiba nem jött elő. A jack aljzatot naponta használom.

Jack aljzat és hangszóróhibához: Defy előtt Spicám volt és annál fordult elő olyan az 1.5-ös androiddal, hogy néha ha kihúztam a jackből a fülest, utána nem szólt a hangszóró.
Itt egy pár példa: [link], [link], [link].
Lehet ilyen összefüggés a Defy-jal is, vagy ennél csak spontán döglik meg?

(#11104) Hisztogram válasza JasonD (#11103) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Amennyire én tudom, forrasztási hibáról van szó, ami meglepő módon semmivé válik ha skypeot használunk, ebből arra következtetek, hogy telefonálásra van egy elkülönített chip/áramkör/jóégtudjami, amit kicsit megtép vagy megnyom a jack aljzat.

Egyébként meg köszi az inputot:)

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11105) Halo


Halo
senior tag

Sracok, gondban vagyok, nagyon.
Pay's rom van fent, alap dialerrel. Tegnap volt bejovo hivasom, de nem mutatja, mikor. Amit tudtam, megneztem,de nincs bejovo hivasom ideje;(
Melohelyen vagyok, nem tudom hasznalni a motorola progit se, azzal gondolom latnam.
szoval segitsegkeresem targya egy olyan app, amivel mindez lathato lesz. Mit ajanlotok, mit szedjek le, amivel tuti latom?

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#11106) Memmaao válasza hétalvó (#11080) üzenetére


Memmaao
addikt

Egy kicsit nagy az arc, az biztos... ph-s válasz alatt nem adod. Lehet, hogy Pistakiss kispista hozzád képest hozzászólásban, regidőben, nyílván én is az vagyok, de igaza van OVB! És ez rád is vonatkozik! És tényleg nem jó a szűrőd, mert ha beírod itt a keresőbe, hogy e52, hát kidob egy csomó, veled hasonszőrű telefont használó véleményét, akik arról váltottak defy-re!
Azt sem értem, hogy hardcore felhasználó véleményét kéred, de kikapcsolt 3g-ről beszélsz... Hardcore felhasználó napon belül lemeríti, átlag user, mint mondjuk én, aki ha nem kell net 2g-n tartja, és munkájából kifolyólag nincs annyi ideje, hogy folyton menjen a kijelző, buzerálja, bírja a 3 napot.

És a 11107-es kérdésedből is sugárzik, hogy semmit nem olvastál vissza... A fehéren nincs T-mob logó. A fekete keret azon matt, a feketén lakkozott. A fehér rész megkarcolva fehér marad, a karcba a kosz beül és látszik, de csak ki kell mosni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#11107) hétalvó


hétalvó
addikt

valaki tudja esetleg, hogy a fekete-fehér szín csak t-mobile logóval létezik és ha megkarcolom a fehér műanyagot alatta a műanyag fekete vagy fehér? ha valaki megkarcolta már a hátsó élét milyen színű a műanyag alatta?

Memmao: hardcore azért kell hogy nyúzza, kikapcsolt 3g, pedig mert úgy fogom használni, egyébként meg úgy tele van szemetelve a topic, hogy semmi kedvem benne olvasgatni, 2 oldalon keresztül csak a huza-vona megy benne... és nekem ne mondja senki, hogy a keresővel megkapom a válaszaimat...

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11108) JasonD válasza Hisztogram (#11104) üzenetére


JasonD
aktív tag

Visszaolvasva volt itt olyan is, aki nem is használta a jack-et, mégis kinyúlt a hangszóró. Marad a forrasztási hiba, bár az meg azért furcsa, mert még a decemberi készülékek közül is pusztult el néhány, mikor már október óta gyártják a Defy-t. Senki nem vette észre a meo-n, hogy gáz van?

hétalvó: nem csak t-mobil logóval létezik, és a fehér az fehér, nem a fekete van fehérre festve

[ Szerkesztve ]

(#11109) norbi93 válasza JasonD (#11103) üzenetére


norbi93
senior tag

hát nálam elnémult, és semmilyen hatásra se képes megszólalni, szóval gari:D

(#11110) Narxis válasza canniball (#11100) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én is, Froyo-ig ráérek nagyobbat venni, addig meg jó amit adtak hozzá, e-bookjaimat tárolom rajta. :)

Thanos was right.

(#11111) midnightstar válasza Hisztogram (#11099) üzenetére


midnightstar
tag

Nem volt kedvük javítani a webshopon, de hidd el, hogy amit most tudnál venni, abben nem AMOLED van, de szerintem(!) így járnál jobban. Attól, hogy nagyobb az órajele a procinak, nem jelenti azt, hogy erősebb.

VAC up blyat

(#11112) Memmaao válasza hétalvó (#11107) üzenetére


Memmaao
addikt

És ha neked nincs kedved olvasgatni, mert úgy tele van szemetelve, akor jogos, hogy növeled az oldalanként többször feljövő kérdések számát? Növelve így a szemét számát, Velem és mindenkivel egyetemben, aki kifejti nem tetszését a hozzáállásodról?!?! Hát igen, ez tényleg korrekt viselkedés... És egy jó nagy Halo féle: PEACE!

My name is Bond, James... Dean.

(#11113) Trabby válasza hétalvó (#11107) üzenetére


Trabby
aktív tag

Szerintem MO-n nincs is olyan amin T-mobile logo van, de ha tévedek javítsatok ki. (Az enyém fehér és semmi nincs rajta, csak a Motorola logo, még Blur felírat sem. Nem szolgáltatótól vettem)

HANGSZÓRÓ!
Elvileg a jack-nek semmi köze a hibához. Valaki írta, hogy ezt az XDA-n már kibeszélték. (Nem is egy helyen van a kettő, vagy valami ilyesmi, nem vágom pontosan)

(#11114) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

"We have addressed the issue so I'd be very surprised to see any users with devices produced in 2011 or even slightly before that encounter this fault."

https://supportforums.motorola.com/message/329115#329115

Ennek ellenére a panaszok szerint rengeteg hibás holmi van későbbi gyártásúak között is. (Raktárról?)

@midnightstar Hiszek neked, de most már csak kíváncsiságból is felhívom a T-t:) Az ilyenekér amerikában már perelni szokás, nem?:D 20'000'000 Ft-s lelki kárt okozott az életlen kép:)

@desire procija: Jaja a megaflopokat kellene megnézni, de a GPU tekintetében mindenképpen gyöngébb a HTCs csataló. De akkor is elég közel vannak egymáshoz:)

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11115) Pistakiss válasza Hisztogram (#11099) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Ebben igazad van, de én remélem, hogy nem felfelé

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#11116) tzl válasza Hisztogram (#11084) üzenetére


tzl
senior tag

Eddig megúsztam a hangszóró-problémát, nem jött elő.

(#11117) Memmaao válasza Hisztogram (#11114) üzenetére


Memmaao
addikt

"Raktárról?" Most akkor nem egyről beszélünk! Csak azt a készüléket vedd dec-januárinak, amit akkor is gyártottak! Ha valaki januárban vesz novemberi gyártásút, az attól még ovemberi. Én még senkitől nem hallttam olyat, hogy a kód alapján decemberi, vagy az utáni készülék hangszórója behalt volna. Az enyén dec.-i, BT33 kód is van a madeinchina felirat felett, álitólag ez is a típushiba javítására utal. Akkor vettem, amikor bejött a vodához és semmi baja, és napi szinten dugom a jackkel!

My name is Bond, James... Dean.

(#11118) Szepy2884


Szepy2884
tag

Csak itt, csak most, csak nektek :DD :DD :DD

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#11119) schmo07


schmo07
tag

Volt az a problémám, hogy két Defy között nem tudtam Bluetoothon küldeni.
Végigpróbáltam pár programot, és most úgy tünik, müködik - a jelenlegi állapot az, hogy mindkettőn fenn van az Astro BT kiegészitője, és igy okés.

(#11120) canniball válasza Narxis (#11110) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért, Froyoval mi változik?

Trabby!
Enyém T-s és szintén szolgáltató-lógó mentes.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11121) Szepy2884 válasza schmo07 (#11119) üzenetére


Szepy2884
tag

Én is találkoztam hasonlóval, csak én simán tudtam bármi fogadni, de én nem tudtam semmit sem küldeni. Gondoltam majd megnézem a használati útmutatót otthon, de abból sem derült ki hogy hogyan kell küldeni, csak annyi, hogy van BT.

Azért leírnád hogyan is működik ez a dolog?

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#11122) Szepy2884


Szepy2884
tag

Gyárilag van a telefonban egy víztükrös live wallpaper. Hát emberek! Ennél szebbet még a neten sem találtam! Imádom!!!!! Pedig már hetek óta ez van beállítva :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#11123) robi1976


robi1976
csendes tag

Sziasztok!Frissitettem tegnap 2.34 ről 2.51 re.Azt szeretném kérdezni hogy ez vmilyen funkció plusszt adott e a telónak vagy "csak" a szoftveren frissített?A teló beállítások menüjében látszik a frissítés!

(#11124) Hisztogram válasza Memmaao (#11117) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Jójó, de ne feledd, hogy a számot a batteryről olvassátok le, minden további nélkül előfordulhat hogy a meghibásodó rész még a javítás előttről való, de a végső szám azutáni.

Akárhogy is, úgy tűnik, hogy amin BBxx és BTxx szerepel kék pöttyel, az már a felülvizsgált sorozatból való és elvileg hibátlan:)

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11125) schmo07 válasza Szepy2884 (#11121) üzenetére


schmo07
tag

Semmi varázslat :)
Van akinek a Bluetooth File Transfer app jött be, nekem - most úgy tünik - az ASTRO + annak bluetooth kiegészitése kellett.

A kivitelezés pedig annyi, hogy bemegyek az ASTRO-ba (file manager), kiválasztom a file-t, amit küldeni szeretnék, "send", és akkor megkérdezi, hogy milyen módon szeretném. És ott nem a sima Bluetooth-t választom, hanem az Astro bluetooth-t. Majd kiválasztom a céleszközt.
Aztán elkezdi küldeni, a másik telefonon rákérdez, hogy jöhet.e a file, OK, aztán már megy is.

(#11126) gpek válasza schmo07 (#11125) üzenetére


gpek
tag

Ha sehogy nem megy egész egyszerűen nevezzétek át a file kiterjesztését jpg-re és galériából tuti átlöki, a másik telón csak vissza kell nevezni. Az átnevezés bármilyen file kezelővel működik.

Gpek

(#11127) tzl válasza Memmaao (#11117) üzenetére


tzl
senior tag

Nekem alaplapcsere volt, átragasztották az s/n számot, az alapján 2011 jan. a dátum. (QA)

(#11128) Narxis válasza canniball (#11120) üzenetére


Narxis
nagyúr

SD-re lehet telepíteni az appokat, nem?

Thanos was right.

(#11129) Memmaao válasza Hisztogram (#11124) üzenetére


Memmaao
addikt

A battery-ról?!?! Nem értem! Én az akku alatt az alaplapról olvasom le a számot, pon-pont nincs, gyártási idő, meg bt33 felirat van, hiba meg nincs.

# tzl: a hangszóró is az alaplapon van, gondolom azt is cerélték, szóval sztem téged már nem fenyeget a meghibásodás.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#11130) JasonD válasza Hisztogram (#11124) üzenetére


JasonD
aktív tag

Miféle kék pöttyel? Ez nekem új. BT09 van, de semmiféle pöttyöt nem látok.

(#11131) cabal válasza norbi93 (#11094) üzenetére


cabal
tag

Én azt használom.
Akárki :)

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#11132) kovigyuri


kovigyuri
tag

Sziasztok!

2011.jan. 30.-i Defy-m 3 hét után hangszóró hibás lett. Nyíregyházi T-Mobile-ba hétfő délelőtt beadva, péntek délután átvéve megjavítva. Papiron alkatrészcsere.
Fülest egyszer próbáltam.

2.31-röl Win 7 64bit alatt 15 perc alatt frissítve 2.51.1-re
Moto verzió Retail.en.CEE.

2.51 -es szebben scrollozó menű, tényleg kevesebb fogyasztás és a névjegyek képeit sem cseréli fel.

Kovács György

(#11133) Memmaao válasza kovigyuri (#11132) üzenetére


Memmaao
addikt

2011.jan.30.-án vetted, gondolom, de honnan tudod, ill. megnézted, hogy mikori gyártású?

My name is Bond, James... Dean.

(#11134) Pistakiss válasza Memmaao (#11133) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Gondolom akkor vehette

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#11135) kovigyuri válasza Memmaao (#11133) üzenetére


kovigyuri
tag

Megnéztem?
2010 november (talán 29.-e)

(#11136) RootRulez válasza DaDa (#10967) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem is úgy van és működik, csak épp egyszerre szólt eddig a "gyári" sms jelző és amit a handcent sms-ben beállítottam :))

Tényleg a kézbesítési jelentést hol kell benne beállítani, mert elvileg be van, de nem tapasztalom. :N

═════════════════════════════════════════

(#11137) Tex válasza Hisztogram (#11124) üzenetére


Tex
senior tag

Az enyém 2010 novemberi, B04-s, az akksi november 17-ei. December 29-én vettem nincs hangszóró hiba.

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#11138) canniball válasza Narxis (#11128) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja hogy amiatt! Én így is jól elvagyok vele. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11139) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Hello,

Csak annyit tudok, hogy a Kék Pont/ BTxx/BFxx jelzés a a made in china alatt/mellett jelzi hogy már a javított sorozatból való, most utánaolvastam, s úgy néz ki, hogy kék pont nélkül ill. a kék pont magában is jó.

Nekem úgy szűrődött le, hogy az akkumulátor számából akarták belőni az emberek a gyártási időt, simán tévedhettem, mentségemre szóljon, hogy ha jól emlékszem valamivel jeleztem is a kommentben, hogy nem vagyok benne biztos:)
Nincs a kezemben készülék, csak annyit tudok, hogy egy gyárban nagyon meglepő dolgok történhetnek amíg a csomagolásig jut a termék:)

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11140) belepek


belepek
csendes tag

- kérnék egy kis segítséget !
felraktam a pay's rom 3.3 -t ,annak rendje és módja szerint ...
beállítgattam , telepitgettem ... aztán szeretem volna beállítani a Launcher Pro plus legújabb változatát , de sajnos töröltem a régit a ... ekkor már csak sötét képernyőt láttam és sehogy sem tudtam elvergődni egy file manager program hoz , igy hát benyomtam a kikapcsolást és a lehetőségek közöl a recoveryt választottam ... azota nem tudok még a soft resethez sem eljutni ( 1. Le hangerő gomb 2. bekapcs gomb 3 jobb alsó sarok érintés ) Jó lenne ha valaki segítene mit tehetnék , hogy ujra kezdhessem az egészet ( telepítést az alapoktól ) ?!

(#11141) Hakkuuuh válasza Halo (#11105) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Próbáld ki a Missed Calls Widget nevű appot, az megmutatja mikor volt egy hívásod.

Üdv

Hardcore4Life

(#11142) AtomCity válasza belepek (#11140) üzenetére


AtomCity
tag

Nem úgy van, hogy a froyo-s romoknál már a fel-le gombot egyszerre kell megnyomni?
Mintha úgy rémlene nekem....
[link]

[ Szerkesztve ]

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#11143) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Sokadjára feltettem ismét a launcherpro-t... Most mér majdnem igényeimnek megfelelően ki van alakítva. Kérdésem az lenne, hogy a sima blur-os felületre kirakott widgetek nem futnak párhuzamosan? Tehát, ez nem úgy megy, hogy a sima "asztal" megy a háttérben és arra rájön ez a launcherpro felület és így jobban lassíthatja a progikat, több memóriát ehet, jobban húzza az akksit. Vagy úgy van, ha launhcerpro felületet használok, akkor a blur és minden azon elhelyezett widget inaktív?

Lehet láma kérdés (sőt tuti), de nem értem a működését sem. :N

═════════════════════════════════════════

(#11144) Rotate


Rotate
veterán

írták páran, hogy az új vodás defyk függőek lesznek, és az a gondolat vetődött fel bennem, hogy ha függetlenítem, annak van bármi köze a garanciához?

csak mert xda-n olvasgattam kicsit, és egész barátságos ár 17-20 dollárért hozzá lehet jutni működő kódhoz, egy bizonyos oldalról ha jól láttam mindegyikük működő kódot kapott, és 17 dollárjukba került :)

tehát elvileg még így is jó vétel lehet a vitamaxos defy :)

[ Szerkesztve ]

(#11145) afonyaDS


afonyaDS
tag

hello! 2.51-es szoftverem van, és rootoltam superoneclickel. unrootolni hogyan tudok? a program nem ajálja fel nekem sehol sem. nagyon fontos lenne pedig, mert szervizeltetni kellene a telefont, és tudtommal elveszik a garancia ha rootolva van. valakinek valami okosság?

Motorola D520->Alcatel OT 311->Alcatel OT 511->Motorola E550->Sony Ericsson K550i->Sony Ericsson W705->iPhone2G->iPhone3G->Motorola Defy->HTC Desire S->Samsung Galaxy mini->Sony Ericsson xperiaMini->Samsung GalaxySadvance->iphone5G

(#11146) zsirfecske


zsirfecske
addikt

most olvasom hogy htc desire júniusig megkapja gingerbread-et. 1 pro érv oda. hello moto :)

[ Szerkesztve ]

(#11147) gombi01 válasza Szepy2884 (#11118) üzenetére


gombi01
tag

Szepy2884: MEGA köszönet!!!! :R

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#11148) Halo válasza Hakkuuuh (#11141) üzenetére


Halo
senior tag

köszönöm, ez sajnos nem működik, legalábbis nem láttam benne - mert ez csak a telepítést követően működik, és csak az elmulasztott hívásokra, ill. még be lehet állítani pár dologra.

ami nekem kellett, az a Call History (mivel bejövő hívásom volt ami kell...)
szóval Call history, vagy valami hasonló, de legyen feltelepítve a telefonodra, hogy vissza tudj nézni ki-be-elmulasztott hívások idejét, időtartamát.

mivel: alapból a defyből nem lehet kinyerni az adatokat!
ha mégis, akkor csak én voltam a balfék, de széttúrtam a manüket, és nem leltem sehol se!
sőt, hazaérve - mert még mindig kell az időadat....- rászúrtam moto portálra a telefont, gondolva, kinézem a híváslistát, itt biztos benne lesz, és nem...!!! ugyanazt mutatja, amit a telefon, ugyanazt a semmit...
(ha nézegettétek, akkor is csak annyit láttok, hogy x perce történt, de hogy pontosan mikor, azt nem jelzi... de mindezt csak aznapra, utána már yesterday van a tegnaphoz pl...)

szóval CallHistory, vagy azzal egyenértékű programot a telefonodra, s akkor nem fogsz rohanni a T. Fúrumitákhoz :)

köszönet még egyszer!

(amennyiben mégis ki lehet az adatokat nyerni külön program nélkül, kéretik megosztani az eljárást - okulásképpen :) )

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#11149) schmo07 válasza gpek (#11126) üzenetére


schmo07
tag

gpek,
A jpg-t se küldte át, meg még próbáltam pár fajta file-t, de sztrájkolt.
Elvileg ez a mostani módszer müködik. Remélem, sokáig :)

Halo,
Ugyan ez egy app, de azért irom (ha már volt, bocsi)
Call Logs Backup & Restore
Csinálsz egy backupot, és akkor elméletileg ott lesz a hivás időpontja és hossza is.
Legalábbis nekem igy van - mondjuk nekem "piszkálatlan" telefonom van

szerk: ja látom, találtál másikat

RootRulez
lődd ki a gyári sms-ben a jelzést, és akkor csak a handcent fog szólni

Hisztogram
a felméréshez: két novemberi készülék, (még) nincs hiba
és most lekopogom - kopkopkop

[ Szerkesztve ]

(#11150) vétó válasza Halo (#11148) üzenetére


vétó
aktív tag

én most megnéztem magamnál;az összes missed calls-nál ott van a pontos dátum, óra perc.

2.34, GoLauncher EX, semmi mók vagy spec app.

Ja, a felméréshez

2010. novemberi gyártású T-s moto,, január eleje óta használva. fülhallgatót sosem látott (vicces, a gumidugót se húztam ki eddig...). hangszóró (még) ok.

[ Szerkesztve ]

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.