Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) RootRulez válasza DeadMeat (#11598) üzenetére


RootRulez
félisten

Egy hete lehet meg, azóta általában kínlódik. De más oldalaknál nem, igaz azok kisebbek. Olyan mintha időközönként megszakadna, ezért hol behozza az oldal hol nem. De pl ha se file ex-el filmet húzok át wifin akkor stabil. Szóval nem tom mi lehet...

2.51 volt rajta alapból

═════════════════════════════════════════

(#11602) DeadMeat válasza RootRulez (#11601) üzenetére


DeadMeat
veterán

akko a ph szarakszik.Ilyen viszont könnyen előfordulhat,ha más oldalak rendben mennek. :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#11603) RootRulez válasza DeadMeat (#11602) üzenetére


RootRulez
félisten

Én is gondoltam erre, de te is elégedetten böngészel és a gépen én is. Szóval nem tom mi lehet. Lehet adok a routernek egy resetet... Bár most is másoltam egy 200 megás állományt a gépről wifin és nem szakadt meg...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11604) balojazz válasza marosgabor2 (#11581) üzenetére


balojazz
aktív tag

"Ja és mikor utoljára bevittem szervibe, mert a hangszóró recsegett amikor szól, de leginkább nem is szólt 2 hét szervizlét után ugy kaptam vissza hogy nem történt javítás mert a készülék jól működik, plusz mellé raktak egy cetlit, hogy a készülék hangszórójának mágnese maga köré gyüjti a fém részecskéket..."

Akkor nálad hiányzott a rutin. Anno mivel 30-50%-ra becsültem a statisztikák alapján a hangszóróhibát, az első perctől kezdve headsettel használtam (kiprovokálandó a hangszóróhibát) --> a 3. napon elkezdett szarakodni. Mivel nem akartam hasonló esetet, mint a tiéd, addig használtam a telót, míg a hangszóró már nemcsak recsegett, később ki-kihagyott, aztán végül már épp csak megreccsent kicsit, hanem már meg se nyikkant nyomogatásra sem (kb. 1 hét). Na EKKOR vittem szervizbe, amikor már esély sem volt rá, hogy megnyikkanjon. Így kénytelenek voltak cserélni. Ennyi.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#11605) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy tudomásotok szerint Telenornál várható-e Defy?
Illetve jelen helyzetben jelent-e tényleges pluszt a "gyári" garancia? :R

(#11606) Laacko


Laacko
tag

Valaki próbálta már felrakni ezt:

Pays-ROM Defy v3.3 Froyo

(#11607) Memmaao


Memmaao
addikt

Hard reset óta a defy-m elkezdte nem szeretni a wifi-routeremet :( TP-link 108M) Idáig a digi 20/10-es kábelnettel 802.11g módban ment, erre folyton ledobálja a defy-t, látszólag kapcsolódott, de nem történik semmi :(( . Kapcsoljam át b-módba, ahogy itt már páran próbálták? Akkor a laptopon be fog lassulni a torrent letöltés, nem? a 802.11b 11 Mbit/sec-es, az kevés a 20Mbit/10Mbit-es netnek, nem?

SZERK: b módban sem jobb, itt is olyan mintha lenne net, amúgy meg böngészni nem tudok...

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#11608) DeadMeat válasza Memmaao (#11607) üzenetére


DeadMeat
veterán

az n-el voltak bajok nem?g-ben facán kéne mennie.Ha jól emlékszem.Jah igen ez egy ismert hiba 2.1-el,a 2.2 javítja.De egy wifi ki bekapcs ált megoldja.

Laacko:igen.Nem csak próbálták.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#11609) Memmaao válasza DeadMeat (#11608) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, egy quick settings wifi ki bekapcs megoldja, de idegesítő a dolog, pláne, ha épp valami nagyobb dolgot töltök le. Már fagytam le emiatt. :((

My name is Bond, James... Dean.

(#11610) tzl válasza Bozsó22 (#11588) üzenetére


tzl
senior tag

Rohadt gyorsan lejátssza a divxet, múltkor egy másfél órás filmet 5 perc alatt néztem meg rajta. Igaz, a párbeszédek kicsit összefolytak.
Hülye kérdés,. Hülye válasz.

(#11611) mexi válasza mclaren777 (#11605) üzenetére


mexi
csendes tag

Az esztergomi Tescoban a Telenorosnál most is van épp.

(#11612) pomk válasza pomk (#11515) üzenetére


pomk
őstag

Üdv!

Megpróbáltam ES File Explorer-t. Ezzel sem működik. :(
Az nem lehet, hogy a PC-n nem stimmel valami? Ti PC-n használtok valamilyen különleges szoftvert? Jelenleg az óra mellett a tálcán lévő BT ikon, "Fájl fogadása"-t használom. Lehet evvel van a baj... :F

(#11613) waassy válasza RootRulez (#11597) üzenetére


waassy
tag

Nekem "mixed" módban megy a router és nekem is szaraxik néha a böngészés. Ha átváltom mondjuk n módba már jobbnak tünik. Illetve böngészés előtt a task managerrel nyomok egy killt. Néha az is segít...

Ja 2.51 rom van fenn, de előtte a 2.34-el is csinálta

[ Szerkesztve ]

(#11614) waassy válasza Bozsó22 (#11588) üzenetére


waassy
tag

A 640×xxx videókat viszi, a blu-ray rippek már nem igazán nézhetők (RockPlayer Lite). Ha esetleg nem így van akkor akkor...

(#11615) rum-cajsz válasza Memmaao (#11609) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nekem csak a 2.51-es frissítés + firmware frissítés oldotta meg ezt.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#11616) Halo válasza rum-cajsz (#11465) üzenetére


Halo
senior tag

én az agenda-t használom, és a smoothot is.
miért kettőt?

a smooth-ba csak a névnapokat és a szülinapokat raktam bele - a mai nap mellett három sorban mutatja ezeket, a kijelző többi részét pedig alatta elfoglalja az agenda, amiben csak a "programjaim" vannak.

így külön átláthatóbb - legalábbis nekem :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#11617) vétó válasza mexi (#11611) üzenetére


vétó
aktív tag

de az nem Telenoros kínálatból való készülék. frencsájz boltok tarthatnak mást is. én láttam már így szifont is telenor üzletben.
de a lényeg, hogy egy ilyen készülékre semmilyen Telenoros kedvezményt, akciót, homlokcsókot sem tudsz kihasználni. hacsak a boltos be nem vállalja. a homlokcsókot...
szóval ennyi erővel sufniGSM-ben is megveheted, pont ugyanott tartasz.

[ Szerkesztve ]

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#11618) Memmaao válasza rum-cajsz (#11615) üzenetére


Memmaao
addikt

2.51 frissítésen túlvagyok, utána jó is volt. Most a hard reset után kezdte el a hülyéskedést...

My name is Bond, James... Dean.

(#11619) RootRulez válasza waassy (#11613) üzenetére


RootRulez
félisten

Megpróbálom ezt is... De ha a netet dobja, akkor a hálózatot is kéne. De ES explorerrel gond nélkül húzok át több száz megás állományokat is a gépről...

═════════════════════════════════════════

(#11620) marosgabor2 válasza balojazz (#11604) üzenetére


marosgabor2
csendes tag

én is ugy gondoltam hogy addig használom ameddig, birom, de ha már nem lehet csak minden 3.-4.szót érteni, akkor már nem is idegesítem magam vele..

először kicserélték, másodszor, szerintem takarították.. most nemtudom mi lesz, foltos a kép, és nem egyenletes a háttérvilágítás, pedig nem raktam vízbe, csak eső, meg hó..

marosgabor2@gmail.com +36706162845

(#11621) bwoay válasza tzl (#11610) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11622) RootRulez válasza tzl (#11610) üzenetére


RootRulez
félisten

najó, deakkor hányfpssel ment? :DDD

ON

Nekem is el kezdett nem frissíteni a naptáram, tegnap is be kellett lépnem, meg most is igényelheti, mert még 3-a van rajta. :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11623) Thor Steinar válasza Halo (#11616) üzenetére


Thor Steinar
tag

Helló
A smooth-ba hogy raktad bele a névnapokat?
köszi

(#11624) RootRulez válasza Thor Steinar (#11623) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem alapból kitette, a goolge fiókban engedélyezve volt a magyar ünnepek és a névnapok is. :K

═════════════════════════════════════════

(#11625) adakiller


adakiller
senior tag

setvselnél 300as órajelnél Ti mennyit adtatok neki? én most 25-el tesztelgetem :)

(#11626) TripleB válasza adakiller (#11625) üzenetére


TripleB
senior tag

Nálam 19 van a 300-hoz társítva.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#11627) pengemetal válasza adakiller (#11625) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nekem 20-on van és stabil! (de valahol olvastam, hogy 18-on is elmegy)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#11628) RootRulez


RootRulez
félisten

Most gondolom ez a feszültség az órajel mellé... Alapból mennyin megy amúgy 300-on?

═════════════════════════════════════════

(#11629) adakiller


adakiller
senior tag

már én is 20nál tartok, eddig ez is stabilnak tűnik a tesztek alapján

600nál én 40et próbálom erőltetni :) delehet megy majd mé lejjebb is

Köszi mindenki hsz-ét :R

(#11630) DeadMeat válasza adakiller (#11625) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ez eléggé hogy is fogalmazzak egzakt... annyira rakod amennyit elbír.Ki kell tesztelni mennyi a legalacsonyabb érték amin stabilan megy,majd biztonsági tartalékként +1-et hozzáadsz.Én így csinálom. Az érték meg 16 35 45;300 800 1000 mhz-hez.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#11631) adakiller válasza DeadMeat (#11630) üzenetére


adakiller
senior tag

jaja, vágom h ez is olyan mint PC-n, ott is 3dmark(többek között) ezerrel, h kijöjjön mi a vége :) mindenesetre jók ezek a támpontok, mert látom nálad 35 van 800hoz megadva, én meg most vettem le 600nál a 35re

(#11632) Halo válasza Thor Steinar (#11623) üzenetére


Halo
senior tag

config - calendars
és itt kijelölöd, hogy mely naptárakat akarsz megjelenítettni. persze csak azon naptárak közül tudsz választanod, amit a google calendarban felvettél :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#11633) RootRulez válasza adakiller (#11631) üzenetére


RootRulez
félisten

Azóta utánajártam és le is töltöttem ezt a SetVsel progit, de nemigazán látok módot a fesz állításra, az csak a fizetős megvétele után lehetséges?

═════════════════════════════════════════

(#11634) pomk válasza pomk (#11612) üzenetére


pomk
őstag

Valaki?
Windows XP-t használok.

(#11635) pengemetal válasza RootRulez (#11633) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Kell hozzá root!

alapból: 300/33, 600/48, 800/58

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#11636) RootRulez


RootRulez
félisten

jaaaah, értem. :K akkor lehet csak rá kell feküdnöm erre a témára... :)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11637) lmisi válasza Laacko (#11606) üzenetére


lmisi
senior tag

Most az van rajta.
-Érzésre gyorsabb mint a 2.1
-A quadrant néha mért 1200 körül, de volt hogy 970 jött csaki. Mindkét szélső érték 900Mhz alap-gyári órajelen történt.
-A dialer one végre tudja rendezni a neveket család neveket előre rakva. (Pisti Zács helyett Zács Pisti)
-A bluetooth modul végre tudja kezelni voodoo ráolvasás nélkül telibe a bluetooth-os billentyűzetet. A füles természetesen működik.
-OpenVpn még küzdés van vele, de ez az átlagusereknek ambivalens.
-SetVsel Marketes felejtős.
-Egy két app-nak a froyos változatát kell telepíteni.
-Boot után kb. 160mega szabadot mutat a system panel.

Tapasztalás egyéb:
-Az eredeti launcher pro-t érdemes rajtahagyni, én GO launcher Ex-et raktam rá, no azzal lelassult érzésre.
-Titanium backupba mentett 2.1 -es appokat talán nem érdemes visszaállítani 2.2 alatt.
-System recovery fent van alapból a romban csak defy recovery néven.
-Vipe telepítés elött, talán érdemes a cache partition-t is wipe-olni (törölni). (Csak az sbf flashelése elött)
-Ha fönt van a Pays vagy bármilyen 2.2 rom. A system recovery nyitóképernyőjén túljutni csak a Hangerő fel és le gombjának egyszerre történő lenyomásával lehet (Hiába tapizod a jobb alsó sarkot)

Más: Ez a datasaver opció engem is megszivatott. El nem tudtam képzelni miért csak wifiről tudok letölteni a Marketről. Persze nagy okosan biztosan a legelején kipipáltam na azért.

(#11638) RootRulez


RootRulez
félisten

Na feltettem a Z4root progit, mindent a leírás alapján csináltam. Amikor rányomok a "permanent root"-ra, jön a folyamatjelző egy darabig, majd kilép a programból. Tehát nem azt csinálja aminek amit kéne, hogy újraindul a telefon, hanem a progi magától bezáródik és annyi.

Utána elindítanám megint és azt írja, hogy bezáródott és hiba. Aztán következő indításra már el se indul. :(

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11639) pengemetal válasza RootRulez (#11638) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ha 2.51 van fent akkor neked a superoneclick kell, keress rá, többen linkelték már!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#11640) RootRulez válasza pengemetal (#11639) üzenetére


RootRulez
félisten

Ehh, az meg bebugolhaja a kamerát, miegymás? :F

═════════════════════════════════════════

(#11641) Domestos válasza lmisi (#11637) üzenetére


Domestos
tag

Nekem megy rajta elég szépen a SetVsel, de amikor először letöltöttem, akkor fagyasztotta és rebootolta a telefont, úgyhogy uninstalláltam a SetVselt és a Milestone Overclock-ot is (!), ezután installáltam a Marketről a Milestone Overclock-ot, utána a SetVselt, és így elkezdett működni. Lehet, hogy nem ez az egyetlen üdvözítő módszer, nekem így sikerült.
A SetVsel állítólag tölti be a Milestone Overclock modulját, szóval van kapcsolat köztük, de egyébként nem állítottam be overclockot, alap 800-on van a max nekem, viszont lejjebb vettem a feszültségeket.

(#11642) Domestos válasza lmisi (#11637) üzenetére


Domestos
tag

Á, kifutottam a szerkesztési időből.
A Wifivel bajom van, a 2.34-es rommal flottul csatlakozott vissza rejtett SSID-s (ez nem tudom, számít-e), megjegyzett hálózatra, most meg alig lehet rávenni, hogy méltóztasson már csatlakozni.

(#11643) DeadMeat válasza RootRulez (#11640) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem,de ezt honnan vetted?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#11644) pengemetal válasza RootRulez (#11640) üzenetére


pengemetal
aktív tag

erről én nem tudok...sztem kevered valamivel

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#11645) RootRulez válasza pengemetal (#11644) üzenetére


RootRulez
félisten

Fentebb olvastam, ahol rákerestem a progi nevére, de csak kombináltam. :U Ha ezzel rootolok az visszavonható? Ha rootolom, akkor frissíteni fogja magát, ha lesz hivatalos 2.2?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11646) pengemetal válasza RootRulez (#11645) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Még egyiket sem csináltam, úgyhogy nem tudom :D De unroot-olásról volt már szó

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#11647) Oly válasza RootRulez (#11645) üzenetére


Oly
senior tag

Te vagy a RootRulez... Tudnod kellene :))

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#11648) RootRulez válasza Oly (#11647) üzenetére


RootRulez
félisten

Oké, de nem vagyok unRootRulez. :DDD


pengemetal
Itt és itt pl két ellentmondó hsz. van. :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11649) lmisi válasza RootRulez (#11648) üzenetére


lmisi
senior tag

Ha reFlash-eled a gyári rommal olyan lesz mintha semmi sem történt volna.

(#11650) tzl válasza Domestos (#11641) üzenetére


tzl
senior tag

Nem kell letölteni a milestone-t, setvselben benne van a modul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.