Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) jooker82 válasza Rotate (#5249) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nekem ezt honnan kellene tudnom?? :F :U A hang egyébként nincs olyan jó,mint a 502-esnél.....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5252) Rotate válasza jooker82 (#5251) üzenetére


Rotate
veterán

mert már írtuk többször is, hogy a baseband a rádiós dolgokért felelős, telefon, wifi, gps, stb...

de tényleg no offense :)

(#5253) Skynet258 válasza jooker82 (#5251) üzenetére


Skynet258
veterán

Baseband: mobilhálózattal kapcsolatos kommunikáció, wifi, bluetooth kapcsolatok kezelése. Ennyit tud és nem többet. ;)

https://geekpulse.hu

(#5254) jooker82 válasza Rotate (#5252) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ezt a részét nem figyeltem sose,mivel kb 3 napja cseréltem először igy bb-t,a jobb hangminőség reményében és bevált.. :K

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5255) tome.jr válasza jooker82 (#5251) üzenetére


tome.jr
addikt

Más is írta xda-n, hogy rosszabb lett neki 0606-tal a hangminőség. Volt akinél meg javult. :F

Azt el tudná valaki mondani, hogy a bb-n belül a RIL-nek mi a szerepe? Gondolom az .fls-ben benne van alapból a RIL is. lletve hogy különböző bb-t különböző RIL-lel lehet-e kombinálni?

[ Szerkesztve ]

(#5256) jooker82 válasza tome.jr (#5255) üzenetére


jooker82
nagyúr

Azt fogom csinálni,h az új rom mellé a 0502 es bb-t teszem fel...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5257) Pumba3


Pumba3
tag

Srácok! :D Oda van a gyári fülesemnek az egyik oldala... Pedig keveset használtam és gondosan raktam el mindig :)

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#5258) Rotate válasza Pumba3 (#5257) üzenetére


Rotate
veterán

sokat nem vesztesz... :) max a mikrofon miatt... gariztasd meg... csak a fülest :)

(#5259) jooker82 válasza Rotate (#5258) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nincs itt semmilyen mkv támogatás... :( se a 720p-t,se az 1080p-t nem játsza le,vagyis,a szokásos szaggatás...
Egyéb változást nem tapasztaltam...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5260) jooker82 válasza Rotate (#5258) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nincs itt semmilyen mkv támogatás... :( se a 720p-t,se az 1080p-t nem játsza le,vagyis,a szokásos szaggatás...
Egyéb változást nem tapasztaltam...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5261) yimm válasza jooker82 (#5260) üzenetére


yimm
aktív tag

Megerősítem, semmi új . Nem érdemes max. a Baseband-et cserélni .

(#5262) Marteen4 válasza Pumba3 (#5257) üzenetére


Marteen4
tag

Nekem is tönkre ment tegnap.1 honap utan :D szanalmas.... vihetem vissza gariztatni

LG Optimus 2x - CM7 - 7.2 RC0 KANG - BB 0725

(#5263) Balázs1986 válasza Marteen4 (#5262) üzenetére


Balázs1986
addikt

Mi lett konkrétan a baja? Levált neked is?
Enyémet ellopták múlt héten... Ezek alapján üzenem neki: Használd egészséggel, k*csög :D

Amúgy én még normális gyári fülest csak az SE Walkman szériájában láttam, és ott se mindegyiknél. Most kinéztem egy Sennheizer füllhallgatót 6k-ért, meg egy ugyanilyen márjkájú fejhallgatót is 9k-ért. Utóbbi azért lenne jobb, mert géphez és gitárhoz is használható lenne. Viszont egy fejhallgatót vajon meg tud a telefon rendesen hajtani?

[ Szerkesztve ]

(#5264) tome.jr


tome.jr
addikt

xda-n két ember is megerősítette, hogy lejátsza az .mkv fájlokat, az egyikőjüknek csak második flash-t követően, elsőre nem működött nála.

[ Szerkesztve ]

(#5265) Rotate válasza tome.jr (#5264) üzenetére


Rotate
veterán

érdekes h egyiknek jó másiknak nem...

(#5266) tothl válasza Rotate (#5265) üzenetére


tothl
addikt

Én még várok.... :)
Mindenesetre még mindig meg vagyok elégedve a készülékkel.

(#5267) Rotate válasza tothl (#5266) üzenetére


Rotate
veterán

én is... most már napok óta abszolút semmi hiba nem jött elő kopkop :) remélem így is marad... a héten lesz egy sim cserém, mivel szolgáltatót váltok, remélem azután is minden szuper lesz :)

amúgy rájöttem nálam miért írhatta párszor az "A hálózat nem elérhető" üzenetet... be volt kapcsolva az autosync, viszont nem volt bekapcsolva a wifi, se más netkapcsolat, és valszeg épp frissíteni próbált, csak épp nem volt honnan... ennek sztem lehet is értelme...

(#5268) Marteen4 válasza Balázs1986 (#5263) üzenetére


Marteen4
tag

Nem szól az egyik oldala. azt hiszem a jobb oldal. a gépen és még 2 telefonon néztem meg. egyiken sem volt jó pedig vigyáztam rá :)

LG Optimus 2x - CM7 - 7.2 RC0 KANG - BB 0725

(#5269) Balázs1986 válasza tome.jr (#5255) üzenetére


Balázs1986
addikt

Utánaolvastam.
Itt egy kép. Ez alapján a RIL az az összetevő lehet a ROM-ban ami kezeli a baseband-et. Tehát valószínűleg custom rom-mal akkor lesz számottevő a diffi az előző baseband-ekhez képest, ha a RIL-t is belehegesztjük. (Én ezidáig nem tettem bele, és nem is nagyon lett jobb...bár eddig sem volt rossz.)

Marteen4: Értem, köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#5270) tome.jr válasza Balázs1986 (#5269) üzenetére


tome.jr
addikt

Így kicsit tisztább a kép, akkor a RIL nem a bb-ben van hanem a romban. Viszont így egy újabb kérdés merült fel bennem. Vajon a jelenlegi bb-khez tartozó RIL-ek minden stock romban megegyeznek? Vagyis pl 04.05 bb-t tartalmazó v10d uk-ben és a v10d vodafone-ban ugyanaz a RIL van? Vagy ez is módosulhat a szolgáltató/ország függvényében? Az azonos bb-hez használt esetleges különböző RIL-ek magyarázatot adhatnának arra, hogy bizonyos embereknél ugyanaz a bb más hangminőséget produkál.

(#5271) kristoof92


kristoof92
tag

próbált valaki már wipeolni dalvik cachet? amikor belépek abba a menüpontba, szóval még nem nyomom, hogy Xes - wipe, kiírja hogy az E:/ -n valami probléma van, és nem csinál semmit. egyedi jelenség, vagy emiatt a belső-külső sd-s móka miatt mindenkinél ilyen?

(#5272) losi73


losi73
senior tag

üdv érdeklödnék hogy valaki játszik e a paradise izland nevü játékkal és ha igen ennek a mentését hol találom mert,nekem nem sikerült meglelnem. :F :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#5273) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

A mai napon vissza raktam az fr17 -et (eddig gyári volt fent) és a market (pc oldalon) már megint nem látja a telefont..."There are no Android devices associated with this account."

Megmondom őszintén már kib@szottul kezd idegesíteni.... már másodjára fordul elő....
Valaki nem tudja mi lehet a baj?

Ugyan azzal a gmail accounttal vagyok bejelentkezve telon és pc -n is...

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#5274) Rotate


Rotate
veterán

találtam egy jó oldalt nem eredeti autós tartókkal, nagyon olcsón... nekem mázlim van, Szlovákiába ingyenes a posta, de Magyarországra is csak két dollár... az a jó, hogy van minden féle, biciklire való, szellőzőnyílásba való, ablakra rövid/hosszú karral stb...

OboStore

postával együtt 1500 forint körül jön ki kb mindegyik típus...

Az oldal megbízhatónak tűnik, a MoDaCo-ról ismert Paul O'Brian twitterén láttam, hogy valami SGS2 tokot rendelt innen, aztán meglestem mik vannak O2X-hez, és úgy találtam :) lehet rendelek egy rövid karút :) mivel nekem nem kell postát fizetni, én kijövök kb 1000 forintból :)

[ Szerkesztve ]

(#5275) dfcwolf válasza Rotate (#5274) üzenetére


dfcwolf
tag

Ezek nagyon jók, és jó áron is vannak! Én megvettem jó drágán... :(

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#5276) Rotate válasza dfcwolf (#5275) üzenetére


Rotate
veterán

de legalább eredeti :) az meg mindig is drágább volt mint a másolat :)

(#5277) dfcwolf válasza Rotate (#5276) üzenetére


dfcwolf
tag

Nekem nem számított volna, hogy eredeti. Csak álljon benne a telefon, mint Katiban a gyerek. :)

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#5278) Rotate válasza dfcwolf (#5277) üzenetére


Rotate
veterán

szerintem rendelek egyet, aztán pár hét múlva mikor megjön, egyikünk húzni fogja a száját :D ha fasza lesz a tartó akkor gondolom te, ha meg szar lesz és kib*sztam 1000 forintot a kukába, akkor meg én :D

(#5279) Rotate


Rotate
veterán

a rövid karú megrendelve... 3,85€-t vett le a számlámról... ahogy számoltam 1000 forint körül :) majd ha valakit érdekel, jelentkezek ha megjött és írok tapasztalatokat, szerintem 2-3 héten belül meg kéne jönnie :)

(#5280) jooker82 válasza tome.jr (#5270) üzenetére


jooker82
nagyúr

Felraktad az új romot?? Neked viszi az mkv-t???
Az xda-n ,szerintem 5 feles után a Moriccone HD videóra hitték azt,h MKV és,h viszi.. :K
Mert kétlem,hogy vinné...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5281) yimm


yimm
aktív tag

Nekem a 0606-os BB-vel rosszabb lett a telefonálás hangminősége. Visszatoltam a 0502-őt azzal elég tűrhető. Egyébként az új rom semmi újdonságot nem tartalmaz, talán 1 kicsit fürgébb a telefon tőle. Részemről marad a várakozás :DD

(#5282) jooker82 válasza yimm (#5281) üzenetére


jooker82
nagyúr

Végülis,az a lényeg,hogy hiba ne legyen benne...Nincs is...
De egy mkv támogatás elfért volna..... :O

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5283) Skynet258 válasza jooker82 (#5280) üzenetére


Skynet258
veterán

Azért vicces, hogy így úgymond lehülyézed az XDA-sokat - úgy, hogy még angolul sem tudsz, csak rájuk mondod, hogy 5 feles után beálmodtak valamit...
Egyik bizonyíték, másik bizonyíték, a többit meg keresd meg magad, és fordítgasd Google-el... :U ;]

https://geekpulse.hu

(#5284) jooker82 válasza Skynet258 (#5283) üzenetére


jooker82
nagyúr

Lehet,hogy viszi az mkv-t,de számomra az mkv 720p-től kezdődik....
Ki akar mkv-t dvd felbontásban nézni :U :F
Nekem nem vitte a 720p-t se,igy felejtős...
Azt nem vonom kétségbe,h okosabbak tőlünk,de egy videólejátszást nem nehéz megállapitani... :P

Az aksi mintha jobban birná,reggel vettem le és 71%-on van....de nem akarom elkiabálni...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5285) jooker82


jooker82
nagyúr

Érdekes,a tegnapi romcsere után not file foundot irt ki a 2 sample mkv videómra....ma meg vinné a gyári lejátszó is,csak az egyik kissé akadozik...vmi nehézkes neki...
És a rockplayerrel meg ugyanúgy szaggat,mint korábban...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5286) Rotate


Rotate
veterán

esetleg tudja valaki hogy lehet eltűntetni a befejezett telepítést jelző pipás cuccot a notification barból anélkül hogy ráklikkelek és ezáltal elindítom?

közben rájöttem hogy a törlés gomb nem a szolgáltatóval van kapcsolatban... kissé félreérthető az elhelyezés...

[ Szerkesztve ]

(#5287) Skynet258 válasza Rotate (#5286) üzenetére


Skynet258
veterán

Ó, ezt minden kezdő androidos eljátssza, hidd el... :DDD Félnek a törlés gombtól ott fent. De ha végiggondolod, mi értelme is lenne a szolgáltatót törölni, nemde? ;)

https://geekpulse.hu

(#5288) cjvt3o


cjvt3o
aktív tag

Én ezt az MKV dolgot nem annyira értem. (Most átugorva azt, hogy az MKV konténer, szóval a videó/audió felbontás/ráta önmagában neme oka és következménye az MKV-nak, maradjunk annál, hogy HD vagy full HD felbontású videót tartalmazó MKV-ről van szó.)

Ez elsősorban sw kérdés. Gyakorlatilag bármilyen HW-n le lehet játszani full HD anyagot, így MKV-t is, maximum lassú lesz (ügyetlenebb megoldás) vagy túl sok drop lesz benne (ügyesebb megoldás).

Tehát valójában az erőforrások képessége (illetve a szabad erőforrások mennyisége) csak a lejátszási sebességet / dropot befolyásolja, magát a képességet nem.

(Itt jegyezném meg, hogy újabban nagyon divatos szidni a mindenfele SIGNAL sendereket (másnéven appkillereket) pedig a valóság az, hogy a nem futó, épp csak memóriában csücsülő (fölösleges daemonként, vagy zombiként funkcionáló) alkalmazások bizony felzabálják mind a memóriát, mind pedig a CPU időt (a ciklusba ugyanis akkor is belekerül egy app, ha csak annyit foglalkozik vele a CPU, hogy megállapítja, nem kell vele foglalkozni), és ezek egyfelől az erőforrásokat eszik fel szép komótosan (pl. a folyamatos MKV lejátszás elől), mind pedig a fölösleges körök és műveletek fölösleges akkumulátor aktivitást is követelnek. Bizony, egy daemont is le szokás állítani, ha nem akarjuk daemonként használni - más kérdés, hogy nem feltétlenül SIGNAL KILL-el, ha van EXIT -, vagy kifejezetten arra beüzemelni egy daemont, hogy figyelje a kéréseket, és gondoskodjon az azok kiszolgáláshoz szükséges app-ok elindításáról, majd a folyamat végén a bezárásukról. A Froyo-n ilyen rendszerszintű támogatást - legalábbis user space szinten elérhető módon - nem látok, ha magába az adott app-ba nem volt kedves beépíteni a kóder, akkor az appkillerek nagyon hasznosak tudnak lenni. A 2.3-ast nem ismerem, ott lehet, hogy van erre valamiféle megoldás (start/stop/restart).)

Szóval mi a helyzet az MKV-val? (HD és full HD avi-t, azaz más konténert ugyanis lejátszik a teló akadás nélkül - ha nem fut mögötte még 30-40 zombie.)

(Most hagyjuk azt, hogy még desktopon se nézek full HD-t, mert ugyan mit és minek. :) )

(#5289) Balázs1986 válasza cjvt3o (#5288) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ez szép, jó, igaz, csak az a baj, hogy most nem pc-ről beszélünk, hanem telefonról, ahol egy folyamatosan futó és zárogató app killer legalább úgy eszi a procit, mint a felügyelendő folyamatok. Az akksit meg sokkal jobban eszi. Legalábbis én ezt tapasztalom, szvsz ezért nincs értelme :) Lehet, hogy másoknál hasznos szolgálatot tesz.

[ Szerkesztve ]

(#5290) jooker82


jooker82
nagyúr

Olvastam xda-n,hogy 4.1-es high el játsza max az mkv-t...Most szedek egy filmet 5.1-el...erre kiváncsi leszek....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5291) Rotate válasza jooker82 (#5290) üzenetére


Rotate
veterán

facepalm :)

4.1 az itt nem hangsáv... kódolás... vagy én tévedek?

(#5292) cjvt3o válasza Balázs1986 (#5289) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Folyamatosan futó és zárogató app killer teljesen jól működő dolog, mindössze megfelelően kell beállítani, így védelem alá helyezve azokat az app-okat, amelyek valóban daemonként működnek, vagy az adott disztrib (kernel, rom, stb.) valamilyen okból lelőhetetlenül (auto restartolva) beleszőtt a rendszerbe. A többit csak lövöldözze nyugodtan, azok nem indulnak újra, úgyhogy mondjuk 10 fölösleges program helyett eszi 1 a memóriát, akksit, cpu-t, ez jó üzlet tűnik.

De máskülönben én csak úgy általában a kill (exit) signalozó app-okról írtam, függetlenül attól, hogy auto vagy manual szabályozással használja-e őket a user.

(#5293) tome.jr válasza jooker82 (#5280) üzenetére


tome.jr
addikt

Miután sikeresen elbarmoltam a kernel cserékkel a telefont, így újra kellett tegyem a romot, gondoltam akkor már kipróbálom az új v10c-t. Valóban lófütty ez az .mkv támogatás. Illetve 3 opció közül lehet választani:
- 720p mkv lejátszás 5 fps-sel
- 720p mkv lejátszás dvd minőségben
- 720p mkv lejátszás hang és kép aszinkronnal 13 fps mellett

A két nvidia 1080p mp4 fájlt viszont szépen lejátsza.

Youtube 720p, 1080p videók lejátszása továbbra sem támogatott

Az 1080p videó felvétel visszajátszása is akadozó volt, camera moddal működik normálisan.

Kb azt hozta mint a koreai v10s.

Egyébként a rom gyorsnak tűnik, nincs vele a fentieken kívül gond. Hangminőséggel sincs probléma telefonálás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#5294) Rotate válasza tome.jr (#5293) üzenetére


Rotate
veterán

a 720p se mindegy, hogy van kódolva... lehet, hogy jobb 720p mkv mint amit elbír, de ez a lényegen nem változtat... ez így nem kóser...

(#5295) derrik


derrik
őstag

Hali.......
Az Mkv-nál nagyon elakadtunk :) Ha lehetne az új rom-ról több tapasztalati tényezőt írni!
Hogy tudjuk megéri-e cserélni! Itt gondolok akkumulátor üzemidőre és az eddig itt leírt hibákra pl. töltés közbeni fagyás, ki nem csöngés és hasonlók.......

(#5296) Balázs1986 válasza derrik (#5295) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ahhoz, hogy ezt tudni lehessen, azoknak is fel kellene tenni, akiknél ezek a jelenségek eddig is jelentkeztek :)

(#5297) peter_27 válasza babosf (#5061) üzenetére


peter_27
aktív tag

Azért ne hasonlítsunk már egy autót egy telefonhoz! Egy új autó kifejlesztése tesztelése sorozatgyártásba küldése TÖBB ÉV!!! Ezen felül keress már olyan nagy tömegmárkát amelyiknél nem történt visszahívás típushiba miatt. Szerintem nincs tökéletes termék, csak jól működő és kevésbé jó működő. Elég rég óta vagyok "okostelefon" felhasználó (SE P800-al kezdtem) hogy bátran kijelentsem minden ilyen készüléknek van valami szoftveres gondja amit idővel a gyártó javítani fog. Hogy ez mennyi idő az a gyártótól függ, de csak egy példa: A htc p3600 (trinity) megjelenésekor a benne lévő gps le volt tílta. Sokan azt sem tudták h. van benne gps. És idővel ott is megjelent a gyári szoft. amiben már engedélyezve volt a gps. Ott van még a Samsung omnia2, a gyári rommal egy kalap f@s az egész, de Rapid :R romjaival olyan lett mint ha kicserélték volna benne a procit egy tegra2-re :) .

Optimus 2X
Olvastam én is a hibákról amik jelentkeztek több embernél, és ezek ellenére én gari nélkül is bevállaltam egy ilyen készüléket, mert rengeteg potenciál van benne amit a mostani 2.2 droid nem képes kihasználni. Jelenleg 5 napja használom (extrém módon) eddig hiba nélkül. Fagyást, váratlan újraindulást, ki nem jelzett bejövő hívást nem tapasztaltam. Gyári v10c rom van rajta, lg launcher-el használom jelenleg rootolva, mert a céges nethez kell a proxy. Ezenfelül az első hsz.-ben lévő apok vannak felrakva,(+32 Market -ből) és eltávolítottam az F-Security -t. Task killer telepítve van, de normálisan be van állítva, hogy mit nem lőhet ki, valamint nincs engedélyezve az auto-kill.
Egy-szóval jelenleg (remélem így is marad) én is a jól működő Optimus 2x-esek táborát erősítem, és várom a hivatalos 2.3 -as frissítést.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#5298) Rotate válasza peter_27 (#5297) üzenetére


Rotate
veterán

grat hozzá :) reméljük nem lesz gond :)

mondjuk én nem mertem volna megkockáztatni gari nélkül egy ilyen drága telefont :) de ez egyénfüggő :)

(#5299) tome.jr válasza derrik (#5295) üzenetére


tome.jr
addikt

Még egy napja sincs kint az új rom, így túl sok tapasztalat nem is lehet vele. Az meg hogy valakinél jól működik nem garancia arra, hogy másnál is jól fog, sajnos volt erre példa más stock rom esetében is. Ha nálad előfordulnak hibák akkor mindenképp próbálj ki más romot akár ezt akár másikat. Az eddigi tapasztalataimat az előző hsz-emben leírtam, jelenleg ennyit tudok mondani. Azt sem tudom rajtam kívül bárki használja-e még, vagy próba után visszatett egy másikat. Ha mindeki arra vár, hogy más tesztelje ki helyette akkor nem lesz túl sok fejlemény az ügyben. :)

[ Szerkesztve ]

(#5300) peter_27 válasza Rotate (#5298) üzenetére


peter_27
aktív tag

Thx.

Használt független garisra nem lett volna keret, telenorost pedíg függetleníteni kellet volna, amivel elbukom a garit. Ez viszont 3 hónapos, független, garinélküli volt, használt telenoros árban. :)

Galaxy S10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.