Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) sz1308 válasza Eli577 (#650) üzenetére


sz1308
csendes tag

A német oldalról lehet Magyarországra rendelni Gpad-ot, de szerintem nem éri meg.
299 euro, ami 320-ra jön ki a szállítással együtt.
Láttam, hogy végre felkerült a az angol és amerikai oldalakra is de az áruk egy vicc:
Amerika: 445 dollár + szállítás
Anglia: 280 font körül van + UK delivery (valszeg Mo.-ra nem szállítanak)

Az angolszász oldalakra a napokban kerülhetett fel mert már többször is kerestem, de csak tokot találtam.
A német oldalon már hetek óta fent van.

Volt is panaszkodás a fórumokon ez miatt, hogy az USA-ban csak a BestBuy és a Newegg forgalmazta eddig.
Ráadásul nem volt minden BB üzletben kapható. Tegnap olvastam is egy cikket, hogy az amerikai eladások elmaradnak a várakozásoktól a termék korlátozott elérhetősége és a promóció hiánya miatt.
Gondolom most az LG próbál beerősíteni...

A MediaMarkt-ban Cetelem hitelkártyával 10% kedvezménnyel lehet most megvenni.
A Mammut-ban így most csak 81.000, a Duna Plazaban viszont csak 76500 Ft-ba kerül (Itt csak 85000 eredeti áron).

[ Szerkesztve ]

(#652) Jannn válasza sz1308 (#651) üzenetére


Jannn
senior tag

Senki sem akart tabletet venni az amazonról, mert azt mindenki látja, hogy drága és nem éri meg.
A kiegészítőkről van szó, de aki ért hozzá, az tudja hol lehet megnézni, hogy az adott eladó szállít-e Magyarországra..
Valaki írta h az amazon nem szállít Mo.-ra, de ez hülyeség

(#653) Sn00k válasza Jannn (#652) üzenetére


Sn00k
veterán

Én kérdeztem , hogy szállítanak-e, de megnéztem és látom tényleg nem probléma, pedig még annó , mint ha én hallottam volna ilyet, lehet ez közbe megváltozott vagy csak én értettem félre... :B

3njoy the Lif3

(#654) Jannn válasza Sn00k (#653) üzenetére


Jannn
senior tag

Eredetileg itt [#643] merült fel, és egy szuper tok kapcsán [tok]. Az nem derült ki h te konkrétan mire gondolsz (tok v gép)

Amúgy az S4-esed már majdnem tablet méret :Y

[ Szerkesztve ]

(#655) hallerlaller válasza b4zsi- (#647) üzenetére


hallerlaller
addikt

Gari csak egy év itt?

Iponnál mintha két évet írtak volna. [link]

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#656) b4zsi- válasza hallerlaller (#655) üzenetére


b4zsi-
őstag

Ez a garancia kérdés továbbra se egyértelmű számomra. Valaki írta itt a topikban, hogy az LG egy évet vállal és annyi is van feltüntetve a garancia lapon. Kezdetben minden webshop 2 évet írt. Már az edigitalnal is 1 évre lett redukálva, ha jól tudom.

(#657) krisz12356


krisz12356
tag

Sziasztok,valaki tudna nekem rendelni amazonról tokot meg fóliát?
Még nincs bankkártyám itthon meg nem találok tokot.
Elöre is köszönöm a válaszokat!

(#658) hallerlaller válasza b4zsi- (#656) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ja értem, akkor az iponos is csak egy év lesz. :(

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#659) Sn00k válasza Jannn (#654) üzenetére


Sn00k
veterán

Áhh az S4 a pici:), bár előtte I5-öm volt, nah ahhoz képest már tényleg nagy:)

3njoy the Lif3

(#660) gufy válasza hallerlaller (#658) üzenetére


gufy
tag

Hát nemtom.

Én ipontól vettem pár hete és mivel előtte volt itt a fórumban egy garanciás elmélkedés, biztosra mentem.
Beleírtam a megrendelésbe, hogy a garancia jegyet ne feledjék - nem feledték.
Átvételkor rákérdeztem a srácnál, hogy jól tudom-e, hogy 2 év - mondja igen.
Néztem a számlalevelet, rajta van a 24 hónap garancia.
Magát a garancia füzetet csak átfutottam.
Az rémlik, hogy irogatott bele mindenfélét a srác, de hogy abba is konkrétan belekerült-e a termék megnevezése, meg a 2 év, vagy az alapból benne van, vagy ezekről semmi nincs benne, most nem tudom megmondani, ha valakinek nagyon kell, átbogarászom.

Nem értek a garanciákhoz, de abban bízom, hogy ha rá van írva a számlára, hogy 24 hónap és 20 hónap múlva meghibásodik a cucc, valamit csinálni fognak vele, vagy adnak helyette egy másikat, vagy beszámítják valami másba. Nekem nagyjából mindegyik variáció elfogadható lenne, csak az ne legyen, hogy sajnálkozó mosollyal csóválja a fejét a boltos...

(Ha valaki rendelne tokot, fóliát, engem is érdekelne)

(#661) dartmol2 válasza gufy (#660) üzenetére


dartmol2
tag

Én írtam hogy az LG hivatalosan csak 1 évet vállal rá...
Emailban is telefonon is, utána érdeklődtem. A webshopos srácot is felhívtam Ő ismételten azt mondta hogy 2 év de utána jár, visszahívott és mondta hogy kettő, de telefontált az LG-vel és hogy majd Ők is visszahívnak engem, hogy tájékoztassanak. Meg is történt, valami osztályvető, vagy hasonlóan "magas" beosztású hölgy hívott vissza az LG-től akinél ismét rákérdeztem és Ő azt mondta hogy 1 év!
Majd megadta a szerviz közvetlen számát, ahol a szervizelést végzik. Ott is azt mondták, hogy 1 év.
Úgyhogy akinek esetleg feltüntették a számlán a 2 évet az valószínűleg a 13. hónaptól a boltban szervizeltethet, de az LG-nél nem...

(#662) gufy válasza dartmol2 (#661) üzenetére


gufy
tag

A különbség csak földrajzi jellegű?

(#663) dartmol2 válasza gufy (#662) üzenetére


dartmol2
tag

őőőő
Nem igazán értem a kérdést... :DD

(#664) troland26 válasza dartmol2 (#661) üzenetére


troland26
őstag

Ez most nem esik jól . Meggyőződésem volt , hogy 2 év LG garancia van a tab-ra . :( A g pad és a Nexus 7 közt vacillálok... és a g pad tűnt a befutónak , de ez most megint elgondolkodtat ... :(

(#665) lmisi válasza troland26 (#664) üzenetére


lmisi
senior tag

Hát igen a nexus 7 - 2 év garancia, de megneztem best buy is csak 1 évet ad USA bán g padre .

[ Szerkesztve ]

(#666) gufy válasza dartmol2 (#663) üzenetére


gufy
tag

Mi a különbség a vevő számára aközött, hogy az lg, vagy a bolt szervízelteti a gépet?

(#667) b4zsi- válasza gufy (#666) üzenetére


b4zsi-
őstag

Gyári szervíznél tudod, hogy hozzáértő LG szervízesek nyúlnak a készülékedhez. A bolti szervíznél nem tudod, hogy milyen szakképzett ember szereli a tabletet. Lehet még jobb, mint a gyári szervízes, de előfordulhat az ellenkezője is. Szerintem így van, de nem bizos, hogy teljes mértéken fedi a valóságot.

(#668) gufy válasza b4zsi- (#667) üzenetére


gufy
tag

Ha ennyi, akkor én bizony nagyra értékelem azt a +1 évet.

(Észrevettem, hogy a húzogatós szöveg bevitel csak fektetve működik. Ez vajon bug vagy feature?)

(#669) gabres198712


gabres198712
újonc

Hali
Olvasgatva ezt és más oldalakat és véleményeket már rég kinéztem ezt a gépet és vaciláltam a no namek és eközött...
Edigital+Notebook.hu+metróba megkérdezgettem és mindenhol azt mondták ha van pénzed és jót akarsz venni akkor LG,mert volt ahol nem foglalkoztak velük egyáltalán,máshol meg nem ajánlották.

Mindenhol a piacon legjobb gépnek mondták és neten is ezt olvastam...Osztottam szoroztam:Alcor Q813,concorde q10 stb
Nálam a 7colos nem játszott,mert kinaiból már van 1 és egy fos és pici a képe...10colos nehéz és nagy.
Sajna tegnap az Asus Transformers TF300at dokkolós billenytűvel nem forgalmazza tovább az edigital 100ért(máshol 135 még ma is) úgy,hogy ha 2giga ram és quad core a követelmény ha már veszek akkor legyen megbizható...
Mivel én hosszabb időre elmegyek külföldre 1,5hét múlva,ezért nagyon jó ötletnek tűnt.
Metróba vettem 89ezer kamatmentes részletre(oké van rajta 8ezer hasznuk,de jan15én kezdem fizetni) és itt van a nagy ötlet 9ezer ft-ért adtak hozzá 3év cascot azaz 1éves gyári gari alatt 2gari fut és 2év pluszba náluk:
tűz kár,víz kár,villám kár,törés,gondatlanság és 13ezer ft-ért 5évest lehet venni...
Szóval 98ért van 1gépem ami 3évig a sima meghibásodások mellé ezeket is adja

A gépről féll nap nap utánn nem irnék még semmit,mert még keresem az államat...
Olyan dolgok vannak meg gyorsaság meg kijelzője,hogy beszarás.
A bátyámmal a hangcuccon elakadt a lélegzetünk...ez meg wtf?Olyan elképesztő hangos és gyönyörű hangzásű és még mélyeket is faszán kezeli...Ha veszek még hozzá uti töltöt 10ezer minamperost akkor 1napig is eltolom vele...

(#670) Eli577 válasza gabres198712 (#669) üzenetére


Eli577
senior tag

Örülök, hogy elnyerte e te tetszésedet is. Nálam a méret miatt volt ideális választás, ugyanúgy, mint nálad....10 col túl nagynak bizonyult és nehéznek, 7-es meg kicsi, ez pont ideális. A többi fasza specifikációja meg csak hab a tortán.

Lám, nem csak Apple meg Samsung van a mobileszközök világában. ;]

[ Szerkesztve ]

(#671) Carambola


Carambola
tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki OTG-n mobile internet sticket kapcsolni?

(#672) Edgars válasza gufy (#668) üzenetére


Edgars
csendes tag

Lg g pad beállítási problémám akadt. Mikor fb üzenetet kapok akkor a facebook pop nevű jelzésű hang kíséri. Az értesítési hangnak bármit állítok, mindig a fb pop hanggal jön az üzi. Mi lehet a megoldás arra, h más hangot is betudjak állítani?

Nagy Edgar

(#673) gufy válasza Carambola (#671) üzenetére


gufy
tag

én ki akarom próbálni, csak nincs OTG kábelem.
Mi az, meg mit nézzek, ha veszek? számít az pl., hogy 2.0, 3.0, egyebek?

(#674) aramis00 válasza gufy (#668) üzenetére


aramis00
tag

swype: bug lesz! Valószínűleg a te gépeden, mert nálam működik állítva is!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#675) aramis00 válasza Eli577 (#670) üzenetére


aramis00
tag

És ahhoz, hogy ne csak ők legyenek, kell egy jó termék, de és mellé TUDATOS vásárló és vásárlás! Így, ha jót akarunk magunknak, legalább egy harmadik gyártót életben tartunk, hogy legyen valami "verseny"-nek nevezett dolog is :D!
Én még ezért is szavaztam LG-re, amikor ezt vettem, ill. a TV/monitor vásárláskor is figyelembe vettem ezt!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#676) gufy válasza aramis00 (#674) üzenetére


gufy
tag

vagy vmilyen eltérő beállítás.
Hogy pontos legyek chrome-ban talasztaltam ezt, egyéb helyen meg nem próbáltam.

Még nem jöttem rá egyébként, számomra mi az ideális gépelési mód. A külön fizikai billentyűzet sincs kizárva egyelőre. :N Valaki csatlakoztatott hozzá már bill.t? Milyet? Mi a tapasztalata?

(#677) gufy válasza aramis00 (#675) üzenetére


gufy
tag

Egyáltalán nem gondolom egyedinek, de ez azért kemény (http://itcafe.hu/hir/lg_smart_tv_kemkedes_anglia.html)

(#678) dartmol2 válasza Edgars (#672) üzenetére


dartmol2
tag

A messengerben a beállításokban van egy olyan opció hogy "alkalmazáson belüli hangok". Gondolom az alapesetben be van kapcsolva, szerintem ha azt kiveszed, megoldódik probléma.

(#679) Jax80


Jax80
újonc

Üdv. Mindenkinek!

Olvastam, hogy többen kerestek és akartok a LG g Pad 8.3, hoz tokot venni. Kérdésem, hogy sikerült -e csoportba verbuválódni? Neke is kellene egy fehér, amit a koreai gyártó fakrikál.

Előre is köszönöm.

(#680) Edgars válasza dartmol2 (#678) üzenetére


Edgars
csendes tag

Köszi a választ! Sikerült megoldani!😁

Nagy Edgar

(#681) dark-zso válasza Jax80 (#679) üzenetére


dark-zso
csendes tag

Ebayes rendelésekben tudok segíteni. Aramis00-nak is rendeltem már egy tokot.

(#682) maki12


maki12
senior tag

Sziasztok!

Eléggé megtetszett ez a kütyü,és lehet hogy a közeljövőben beszereznék egyet! :)
Kérdésem az lenne,hogy szériahibák,idegesítő szoftveres problémák vannak-e a készüléknél?

Köszönöm a segítségetek! :R

HTC U11 & Nikon D5300

(#683) gufy válasza Carambola (#671) üzenetére


gufy
tag

Na vettem egy otgt. Van egy régi wnw 3g stickem, villogott, mikor rádugtam, ahogy kell, de nem ismerte fel, nem irt ki semmit. Hozzáteszem ez a stick pc-n is 5ből 3szor ezt produkálja. Van egy rádiós usb+egér kombóm, na ezek a rádugás pillanatában hibátlanul működtek. A lego-ból rögtönzött állványon meg ült a gép, minden szép és jó. Azért a BT-s biztos még jobb, mert ot nem lóg még kábel sem. BTnél egyébként az van, hogy egy bt billt meg külön egy bt egeret kell csatlakoztatni? Lehet a két eszközt egyszerre?

(#684) Addel válasza maki12 (#682) üzenetére


Addel
senior tag

Érdekes de szerintem példás az LG felé szoftver rajta. Amit a mobilarena.hu tesztelt abban még voltak csúnya félte fordítások (pl. QTávoli ) ,de ezeket kijavították és most már simán csak QRemote a távirányító alkalmazás neve is. :DD

(#685) aramis00 válasza dark-zso (#681) üzenetére


aramis00
tag

Jaja, ezúton is köszi!
Várom már nagyon, mert már egyszer sikerült leejtenem a tabot, jó lenne valami védelem!

Jax80:
Én is rendelnék még egy minőségi tokot! De lehet érdemes várnunk még, hogy legyen bővebb a kínálat. Dark-zso segítségével ezért is rendeltem egy olcsó (átmeneti) tokot.

Ami igazán tetszene, az valami szövet tok lenne. (Vagy legalább kívül szövet borítású.) A szilikon és a bőr utánzatok nem tetszenek annyira, még ha igényesek is!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#686) maki12 válasza Addel (#684) üzenetére


maki12
senior tag

Köszi! Ejtette már le valaki? Hogy bírja?

HTC U11 & Nikon D5300

(#687) bandus


bandus
veterán

most látom csak, hogy van ennek a gépnek is topikja :) mindjárt végigfutom a hsz-eket, nem tudok dönteni, hogy ezt vegyem-e, vagy ipad minit esetleg.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#688) bazsika89


bazsika89
tag

Media markt-ban 76499ft cetelem kártyával. (Duna pláza)

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#689) muzsi19 válasza bazsika89 (#688) üzenetére


muzsi19
tag

Van esetleg,aki rendelkezik cetelemes hitelkàrtyàval?
Mert akkor jò lenne kooperàlni ès ìgy megoldani a vètelt...
(Nem tùl elterjedt ez a fajta bankkàrtya)

(#690) Carambola válasza maki12 (#686) üzenetére


Carambola
tag

Ne haragudj, de egy bármelyik másik tablet hogy bírja, ha leejtik?
Gondolod, hogy lehet erre korrekt választ adni? Egy Ipad, Samsung vagy Asus jobban bírja? Nem hinném... :W

[ Szerkesztve ]

(#691) bandus


bandus
veterán

edigitalnál ráhúzzák minden tablet termékre a telenoros hipernet csomagjukat, vagy a lg gépe esetében hogyan kívánják ezt megoldani, ha nem fogad sim kártyát? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#692) lmisi válasza Carambola (#690) üzenetére


lmisi
senior tag

A elterjedt sztenderd tabletek nem bírják - tudják elviselni a leejtést, tényleg kár is ezen nagyon kutakodni. Bár a kérdező nyugodtan szétnézhet a jútyubon kicsit, ott szoktak lenni töréstesztek.
Amúgy masszív tabletek dögivel vannak.
Pl. Gugli kereső: Rugged android tablet
Kis angol tudás nem árt azért, főleg ha már internet 70% akár angolul van, IT kapcsolatos téma még inkább
Magyarul meg 1 % alatt. Ja és gugli fordító sem az igazi...

(#693) Carambola válasza bandus (#691) üzenetére


Carambola
tag

Mert ennyire nem ismerik a terméket...
Ha rákérdezel nyilván elmondják, hog itt nincs ilyen ajánlat, hacsak nem lehet OTG kábelen mobilnet sticket rákötni.

[ Szerkesztve ]

(#694) rüstü válasza bandus (#687) üzenetére


rüstü
csendes tag

Ha a "régi" ipad miniről van szó, akkor szerintem elsősorban az LG-ben gondolkozz.

C64-II, Levis magnó, Goldstar tévé, 1571 floppy, 2 joystick...

(#695) bandus válasza rüstü (#694) üzenetére


bandus
veterán

az új, retinásra gondoltam. de ezt az lg-t nem láttam még élőben.

illetve egyre inkább úgy gondolom, hogy csak kellene nekem az a 3g kapcsolat, viszont ez az elvárás teljesen kinullázza a választékot a 8"-os tabletek esetén :/ jó lenne tudni, hogy lesz-e nexus 8.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#696) gufy válasza bandus (#695) üzenetére


gufy
tag

Az acer iconia a-valami-ből van simes ~75kért, ha jól rémlik. A gép maga másik kategória szerintem, de ettől még megfelelhet az elvárásaidnak. Van topicja. Vagy ha van időd, rebesgették, hogy ebből is lesz 3g, de ez szerintem még csak pletyka szint.

(#697) lmisi


lmisi
senior tag

Kipróbáltam a FolderMount alkalmazást, ezzel át lehet "rakni"- átírányítani alkalmazásokat a virtuális sd kártyáról a valódira. Úgy néz ki működik :)
Root jog kell hozzá, na rögtön felment rá néhány ütősebb játék és így már 9,1 giga alkalmazás van a szabad a 11 gigás belső sd-n.
Na meglátom hogy müködik hosszabb távon...

(#698) Jannn válasza lmisi (#697) üzenetére


Jannn
senior tag

Rootoláson én is gondolkozom, főleg a fullhd-s youtube videók miatt, mert azt csak módosított YT alkalmazással lehet :(
Nem is értem a googlet, hogy ha már régóta vannak FHD kijelzős tabletek, akkor miért nem lehet azt kihasználni, ha van elegendő sávszélesség?

Rootolás után el kell távolítanom a gyári youtube.apk-t és ki kell cserélni a módosítottra. Kérdés az, hogy vajon ha később kijön a 4.4 frissítés (állítólag lesz 2014 első félévben) akkor fel fog menni az így módosított gépre?
Nexusoknál dumált, ha nem az volt a programok mérete mint eredetileg és nem frissített...

(#699) fPApi válasza lmisi (#697) üzenetére


fPApi
őstag

Melyik módszerrel rootoltad?

(#700) Edgars válasza maki12 (#686) üzenetére


Edgars
csendes tag

Én tegnap 5. emeleti lakásom erkélyéről ejtettem le a g pad-emet a betonra. Semmi baja nem lett.

Nagy Edgar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.