Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) MrPetya19 válasza Eli577 (#149) üzenetére


MrPetya19
addikt

Orientáció váltásnál az androidban van késleltetés, és rom függő az értéke.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#152) berbatov2 válasza Eli577 (#149) üzenetére


berbatov2
senior tag

Aha:)
Tehat semmi komoly

(#153) lmisi válasza berbatov2 (#152) üzenetére


lmisi
senior tag

Semmi komoly, ezen már élvezet böngészés.

(#154) Eli577 válasza berbatov2 (#152) üzenetére


Eli577
senior tag

Ahogy mondod. ;]

MrPetya: igen, ezt tudom, de itt nem magára a váltásra kell várni, hanem arra, hogy újra rajzolja a launchert.

[ Szerkesztve ]

(#155) Tadyon válasza lmisi (#146) üzenetére


Tadyon
csendes tag

Én is a minap vettem át a tabot a futártól és nagyon megvagyok vele elégedve. Nekem ez az első tabom,sok viszonyítási alapom nincs,de a kijeljző szerintem is nagyon szép,pedig én a gyári fóliát se vettem le még. Gyors gép, én mégdobtam bele 32gb TDK sdhc class 10 karit is így már elég lesz a hely. A beállítások nál láttam valamit az OTG-ről. Akkor ez most hogy van? :) egyébként most is az lg g pad 8.3ról írok :) nem birom letenni:D én csak ajánlani tudom!

(#156) Peat;)


Peat;)
veterán

Megtapasztaltam milyen a tablet, én bevallom nem értem ezt a kijelzőimádatot, mert kicsit el van kalibrálva. Amikor filmezésnél sötétebb részek vannak, vagy pl egy fekete kabát az ezen a kijelzőn egybefüggő fekete massza lesz. Ugyanazt a forrást megnéztem samsung tft monitoron és lg ips-es tv-n is, egyik sem nyeli el ennyire a részleteket. Mivel a marketing része a kijelző nem hiszem hogy javítják, sokaknak látom hogy tetszik is a dolog, így én csak annyit írok hogy aki háklis ilyenekre és ilyen jellegű médiafogyasztásra is használnál az gondolja át.

(#157) lmisi


lmisi
senior tag

Az előző hozzászólásom gpadról ment :)
Raktam rá navit, sygic-et. A kis bohó először a belső tárhelyre töltött cirka 100 megát a sygic mappába.
Fogtam és átmove-oltam az sd kártyára. Újraindítva sigi-t mintha mi sem történt volna, látja a térképet.
Ekkor fogtam és még letöltöttem 3 további ország térképét és láss csodát már egyből az 58 giga szabad kapacitással rendelkező sd kártyát ajánlotta fel. Ezt amúgy onnét vettem, hogy valahol egy fórumban, lehet az xda-n írta valaki, hogy egyszerűen a gigaadatos játék adatfile-it átmozgatta sd-re és a játék minden további nálkül elfogatta. Holnap kipróbálom egy combosabb játékkal is.

(#158) lmisi


lmisi
senior tag

Kicsúsztam a szerkesztési időből...

Ja a navi kíválóan fut rajta, 10-20 sec alatt pozíciót fogott. Ha megszakítottam és fél óra múlva és 10 km arrébb újraindítottam szinte azonnal pozícióra állt.

Infrared kipróbálva és jó is, akár mindennapi használatra is. Kár hogy a settop box-ot nem kezeli egyenlőre. TV, dvd, Bluray-t tud csak :(

(#159) Eli577 válasza Peat;) (#156) üzenetére


Eli577
senior tag

Az a baj, hogy rossz dolgokkal hasonlítottad össze. :D

Egy mobil eszköztől ne várjunk azért olyan képi teljesítményt, mint egy jobb tv-től vagy monitortól....szerintem.

(#160) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Használat közben az aksi,hogy bírja?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#161) Peat;) válasza Eli577 (#159) üzenetére


Peat;)
veterán

Én leírtam a tapasztaltakat a többit mindenki eldönti maga hogy egyénileg mit vár el. Az a monitor egy olcsó samsung monitor, így inkább nem fejezném ki milyen szintet képvisel. Szerintem direkt van így a kijelző kalibrálva hogy élénknek tűnjenek a színek, ennek van egy hátránya is. ASUS csinálja jól, náluk asszem a felhasználó is állíthat a kijelzőn, az 50 ezer forintos tableten is, LG lemásolhatná ezt a lehetőséget!

(#162) Carambola


Carambola
tag

Sziasztok!

2 napja tesztelem a gépet.
Sony xperia Tablet S-ről váltottam.
Sokkal jobb a használat, villámgyors, könnyű, jól kézben tartható
A kijelzője élénk részletgazdag, bár valóban néha filmeknél túl sötét tónusok
OTG tökéletesen kezeli a 64 Gb pendrive-t is.
Mobil internet sticket még nem tudom próbálni, mert ősrégi a stickem, egy újabb Huawei stickkel kellene kipróbálni.
Tok egyelőre csak hírdetésekben van, egyszer lesz majd fogható is...
Fényképező érzékeny a kézremegésre, de színhűség nagyon jó, a zaj már nem annyira.
A kijelző üvegére nincs megbízható adat. A phonearena azt írja nem Gorilla glass
de az IFA tájékoztatói szerint karcálló keményített, egyszer majd ez is kiderül...addig marad a gyári fólia :K

[ Szerkesztve ]

(#163) lmisi válasza -Mosquito- (#160) üzenetére


lmisi
senior tag

Első használatkor elment vagy 4 órát, közben letöltött 6,9 giga adatot wifin.
Belső SD (ROM) olvasás 54,68 MB/s, írás 10.88 MB/s SD bench.
Azaz olvasni mint egy winyo (Hagyományos), írás kicsit lassabb.
Tehát villámgyorsan betölti az appokat "rom"ból is. Kb olyan class 8.
Sajna a microsd-t nem akarja mérni, mert csah-elésre hivatkozik. Gyári adatok szerint read 70, write 20.

(#164) Fun21


Fun21
csendes tag

Valaki linkelt 82 ezer körüli árat ami nagyon jó 2 év garival sőt, az asus memo pad 8 - 79 ezerről fog indulni ami szerintem sok.

(#165) Tadyon válasza Fun21 (#164) üzenetére


Tadyon
csendes tag

Igen én is onnan vettem.(Ipon) Egy munkanap alatt megjött. Ilyen kezdő árral szerintem jó vétel. Csak azt nem értem miért nem árulja pl az edigital stb nagyobb helyek...

(#166) Tadyon


Tadyon
csendes tag

Ja és otg-n keresztül kezeli a pendriveot!

[ Szerkesztve ]

(#167) lmisi válasza Tadyon (#165) üzenetére


lmisi
senior tag

Szerintem az ipad mini 2nek nem akarnak konkurenciát. Bár az xda-án sincs tompicja a mai napig, k kértem és mások is sokan kérték, de semmi :(

(#168) Tadyon


Tadyon
csendes tag

Nincs olyan progi ami tudja kezelni ezeket set top boxokat is a tv mellett ?

(#169) -Mosquito- válasza lmisi (#163) üzenetére


-Mosquito-
őstag

A 7.7-em 8-12 órát simán elketyeg intenzív használat mellett. Majdnem napi szinten töltöm. Mondjuk a Wifi az zabál rendesen. Köszi az infót. :R

Más.
Írtam a facen az LG-nek érdeklődve,hogy jön-e 3/4G verzió? "Egyenlőre nincs tervben" Remélhetőleg a GSM boltok behozzák azért. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#170) Fun21 válasza Tadyon (#165) üzenetére


Fun21
csendes tag

Fogalmam nincs mért nem elérhető a edigiben, lehet hamarosan oda is beérkezik egy raklappal.

(#171) sz1308


sz1308
csendes tag

Képregényolvasó appokat próbált már rajta valaki? (comixology, comicrack, perfect viewer)
Érdekelne a véleményetek.

(#172) Peat;) válasza Fun21 (#164) üzenetére


Peat;)
veterán

Egyébként a számlán két év garancia szerepel, de az LG garanciafüzetben nem szerepel olyan hogy tablet, nemigazán készültek fel. Ráadásul szokatlan az LG-től a két év, a füzetben is írja hogy számítástechnika, mobil 1 év. Csak azért írom hogy aki vásárol az a számlát is jól tegye el.

(#173) Fun21 válasza Peat;) (#172) üzenetére


Fun21
csendes tag

Akkor csak megvetted? Én is beszerzem jó cuccnak tűnik, jó áron.

(#174) Peat;) válasza Fun21 (#173) üzenetére


Peat;)
veterán

Igen, de napfényben még nem volt lehetőségem megnézni, ma borult volt az ég amerre jártam. A kijelző azért nem teljesen matt, csak nem annyira csillogó. Ha legalább minimálisan látható lesz akkor marad, mert a gps is nagyon jó benne amit én erőszeretettel használok városnézésnél és végre nem a telefonom meríteném, meg metrotérkép, útiterv jegyzet stb. is kényelmesen megtekinthető ekkora kijelzőn. Belecsiholtak volna még egy kis fényerőt akkor én sem tudnék belekötni a tabletbe, a melegedés sem annyira vészes mint írják egy két helyen, valóban hamar melegszik egy két játék alatt de egy szintnél megáll(bár nem játszom órákig), valószínű a fém hátlap valamennyire elvezeti.

(#175) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Valaki próbálta már a képét valamilyen smart Tvre kitenni? Lehetséges Wifivel vagy kékfoggal?
Ennyiért legjobb vételnem tűnik.

(#176) Carambola válasza b4zsi- (#175) üzenetére


Carambola
tag

Samsung dongle használatával Samsung tv-n ment, igaz a video kicsit szagggatott, fénykép, net tükrözése tökéletes. Miracast tv-vel lehet, hogy a video is megy gond nélkül.

(#177) Carambola


Carambola
tag

Az akkuidőről csak annyit, hogy éjjel 13 óra alatt 2% , nem tévedés! 2%-ot fogyasztott !!!
Folyamatos net, video melett kb. 6 órát megy el.

(#178) Tadyon válasza Carambola (#177) üzenetére


Tadyon
csendes tag

Ezt én is meg tudom erősíteni! Ha nincs használva szinte nem merül semmit! Folyamatos net és persze nyomkodás mellett pedig kb 6-7 óra az üzemidő.

(#179) dark-zso


dark-zso
csendes tag

Azt hol lehet beállítani, hogy ne sötétedjen el olyan hamar a képernyő? Kicsit idegesítő, hogy egy cikk olvasása közben lerakja magát takarékba.

(#180) Tadyon válasza dark-zso (#179) üzenetére


Tadyon
csendes tag

beállítások-kijelző-képernyőidő (nálam ez 1perc)
De van olyan is hogy amíg úgy érzékeli hogy nézed a kijelzőt nem kapcsol ki. intelligens képernyő néven ugyan itt,lejjebb.

[ Szerkesztve ]

(#181) lmisi válasza dark-zso (#179) üzenetére


lmisi
senior tag

Kivettem az automatikus fényerrosseg állítás opciót, most 15 százalékon van és szóbán belül teljesen jó :) zavart amikor folyamatosan a állígatta, vagy véletlenül letakartam a kezemmel elallitotta.

(#182) tamasjager


tamasjager
csendes tag

sziasztok,

most akkor OTG működik rajta?
cikk szerint ugyebár:
Jelen ismereteink szerint viszont az USB OTG funkció ezzel együtt kimaradt

Esetleg próbálta valaki USB-s vinyóval?

Nálam nagyjából ezen fog múlni, hogy ez lesz-e a kiszemelt (mivel minden másban meggyőző számomra)

köszönöm

(#183) lmisi válasza tamasjager (#182) üzenetére


lmisi
senior tag

Van rajta usb otg, olyannyira hogy külön menüpont van hozzá a beállításokban.
-A 4 Gbyte -os pendriveomat látta is szépen.
-De a 16 gigásat nem, de érzékelte azt is mert alul usb dugó szerű képecske jött fel időnként, majd 1 sec után vissza. Semmit sem tudtam kezdeni az animációval... Ezt a pendrive-t az ubuntu is lassan csatolta de látja.
-Kipróbáltam hordozható 2,5 colos usb vinyóval, nem látja mert fel sem tudja pörgetni a motorját, de mintha erre egyetlen tablet sem lenne képes emlékeim szerint. A microusb portok visszafelé nem adnak elég áramot, ami ésszerű is, pótlólagos táppal esetleg megy.

Szerintem további vizsgálat szükséges részedre a döntéshez,
Sok sikert :)

(#184) Bog válasza lmisi (#183) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Javítottam ennek megfelelően a cikket, thx.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#185) Khelben válasza lmisi (#183) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kipróbáltam hordozható 2,5 colos usb vinyóval, nem látja mert fel sem tudja pörgetni a motorját, de mintha erre egyetlen tablet sem lenne képes emlékeim szerint.

Surface RT tudja.

(#186) Tadyon válasza lmisi (#183) üzenetére


Tadyon
csendes tag

Nekem látta a 16gb-os kingston pendriveom, és képeket,filmet simán beolvasta! 500gigás vinyomat usb3 csativa,2 ntfs particióval csak pöckölgette,de szerintem nem tudta felpörgetni.

[ Szerkesztve ]

(#187) Carambola válasza lmisi (#183) üzenetére


Carambola
tag

Már írtam, hogy a 64 Gb pebdrive gond nélkül csatlakozott, onnan ment video, zene, képek, fileok, szóval minden akadás nélkül. A Beállítás - Pc csatlakozás- Az USB kapcsolati mód kijelölése alatt kell MTP-re állítani és szépen olvas mindent. Vinyót még nem próbáltam, de kipróbálom még ma.

(#188) Carambola válasza b4zsi- (#175) üzenetére


Carambola
tag

Kipróbáltam egy új 2013-as Samsung TV-vel (F6500 sorozat), megy a képernyőtükrözés, video is, mint álom. :C

(#189) b4zsi- válasza Carambola (#188) üzenetére


b4zsi-
őstag

Köszönöm szépen. Milyen alkalmazás kell hozzá, hogy tükrözd a telefont? Vagy kábellal oldottad meg? Nekem iPhone van itt meg külön Apple TV-vel lehetséges csak a tükrözés, jelenleg "csak" irányítani tudom a TV-t:).

(#190) MrPetya19 válasza Carambola (#187) üzenetére


MrPetya19
addikt

Otg-hez nem kell beállítani semmit.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#191) MrPetya19 válasza b4zsi- (#189) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem kell app a tükrözéshez, de apple tv-vel nem tudsz droidot tükrözni. Szóval marad a kábel vagy a miracast.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#192) b4zsi- válasza MrPetya19 (#191) üzenetére


b4zsi-
őstag

Azt írtam , hogy az Iphonet csak Apple Tv-vel tudnám tükrözni. Nem droidot akarok Apple Tv-vel. Félteértettél. Örülök, hogy Droidon egyszerűbb a helyzet. Köszönöm a választ. Azt hiszem karácsonykor vásárolok egy LG tabletet magamnak:).

(#193) Carambola válasza MrPetya19 (#190) üzenetére


Carambola
tag

Sajnos kellett, mert az alapbeállítás az USB-re, akku töltés, és ezzel nem ismerte fel a 64 Gb pendrive-ot. MTP-re állítva gond nélkül ment.

[ Szerkesztve ]

(#194) Carambola válasza b4zsi- (#189) üzenetére


Carambola
tag

A Miracast app benne van a tabletben. Egy WIFI képes televizió kell, vagy egy WIFI dongle ami TV-re kapcsolódik.

(#195) MrPetya19 válasza Carambola (#193) üzenetére


MrPetya19
addikt

De az a beállítás arra vonatkozik, ha gépre kötöd.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#196) lmisi válasza Khelben (#185) üzenetére


lmisi
senior tag

Az jó, akkor olyat kell venni akinek ez szuperfontos. Van amiben az RT jobban teljesít :B
De szerintem nem rossz dolog a visszirányba letiltott max betáplálás.

[ Szerkesztve ]

(#197) Carambola válasza MrPetya19 (#195) üzenetére


Carambola
tag

A példa azt mutatja mégsem csak PC-re kötésnél segít, hanem nagyobb pendrive esetében is. Vinyót kipróbáltam, sajnos az már meghaladja az OTG képességeit.

(#198) MrPetya19 válasza Carambola (#197) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem hiszem el, hogy ez tényleg így van, szerintem csak is a véletlen műve.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#199) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Azt érdekelne, hogy ki hol vette és mennyiért a tabletet? Olcsóbbat.hu-n csak elektroudvar stb van, ami szlovák oldalak és nem ismerem őket. Kár, hogy edigitalban nem kapható. Előre is köszönöm.

(#200) Peat;) válasza b4zsi- (#199) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem szeretek boltokat reklámozni, de itt kapható (az egyik) legjobb áron, amikor én vásároltam még csak fekete volt, már van fehér is. Viszont tokot még nem nagyon kapni hozzá, úgy nézem ehhez is lesz gyári LG vékony fajta tok de csak annyit látok hogy Dél-Koreában kapható. Amit találtam kínai és amazon oldalakon az számomra nem tűnt annyira nyerőnek, ebayen sincs még választék. Érdekes hogy mennyire mostohán kezelt egy készülék, pedig jó ideje sejteni lehetett hogy nem lesz annyira rossz. Mondjuk külföldön jelentősen drágább mint pl. a nexus7 2013, csak itthon vannak egy árban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.