Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) -Mosquito- válasza Tejes Pite (#348) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az AsusMemo Pad Hd 7 12965 pont az Antutuja. :DDD. Vacak Asus ui.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#352) Tejes Pite válasza -Mosquito- (#351) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Vajon miért? Memopad HD 7: MediaTek MT8125, 1 GB RAM, PowerVR SGX544. Nem akad a rendszer, pedig a hardver nem valami erőgép. Így nevezd vacaknak az asus ui-t. :U
Az LG UI-ja meg kb. olyan mint a Samsung touchwiz.... 2 GB RAM sem elég neki, hogy normálisan fusson., akadások nélkül.

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#353) Tadyon válasza Jannn (#345) üzenetére


Tadyon
csendes tag

Ez slimportos! Nekem ma jött meg a slimport to hdmi kábel és tökéletes! (Ebay kb 3ezerft volt)Működik! pár percre dugtam rá a tvre és elindítottam egy filmet és ment minden ahogy kell. Majd ha lesz időm hosszában is tesztelem :)

(#354) b4zsi- válasza -Mosquito- (#351) üzenetére


b4zsi-
őstag

Most nagyot mondtál azzal, hogy egy 50 000 Ft-os tablettel összehasonlítottad.:)

(#355) -Mosquito- válasza Tejes Pite (#352) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Lg UI olyan kb,de mégsem mint a Samu. Samu az el tud fogyni 100-200mb-ra vagy még kevesebb is lehet. Viszont azt nem értem te minek jársz ide ekézni? :U :F Vedd meg akciósan az Asust azt légy boldog.

b4zsi-:
Amint látod ő erölködik itt.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#356) Tejes Pite válasza b4zsi- (#354) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Ez az 50 ezer forintos tablet viszont kap frissítéseket, amiről a boldog LG tulajok csak álmodnak. :DDD

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#357) LSL1337 válasza Tejes Pite (#356) üzenetére


LSL1337
őstag

most minek jársz ide?

mennyi van az ASUSod?
4.2.2-n?

(#358) Tejes Pite válasza LSL1337 (#357) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

1. Nincs Asus-om.
2. Tanulj meg magyarul írni.

A frissítés hiánya miatt nem rám kell haragudni, én csak leírtam.

Legyen szép napod!

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#359) b4zsi- válasza Tejes Pite (#356) üzenetére


b4zsi-
őstag

A frissítésekkel nem tudom miért vágsz fel ennyire, mert nem mindig válik a készülék előnyére a friss szoftver.Legjobb példa az iPhone 4-em. Örülök és használom 6-os IOS-el , mert ezen az új rendszer már elég bugosan fut el. Itt a fórumban senki nem panaszkodott az LG szoftverére.
7 collon szerintem az Asus Memopad HD 7 a nyerő. 8 körül eddig az LG. Szerintem lassan jön a teszt az Asus Memopad HD 8ról az lesz hasonló árban az Lgvel. Azt már érdemes összehasonlítani vele.

[ Szerkesztve ]

(#360) Peat;) válasza Tejes Pite (#356) üzenetére


Peat;)
veterán

Frissítés mint az OTG support? Mindkét tablet jó ár érték aránnyal rendelkezik a maga kategóriájában. A frissítés önmagában meg nem jelent semmit, nem mindegy melyik készülék milyen alappal indul. Természetesen lehet hogy van egy LG tableted is, csak akkor nem értem miért nem a konkrét software bugokat írod le amik segítséget nyújtanának a tablet iránt érdeklődőknek.

(#361) Tejes Pite válasza b4zsi- (#359) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

A Memopad 8-at jól elcseszték. Nem lesz HD, mert ugyanaz a felbontása mint HD 7-nek, és a RAM is maradt 1 GB. Csak a processzor lett jobb, és talán a gpu, de arról nincs adat. És túl van árazva, nem kicsit. :(((

(#360) Peat
G Pad is nagyon megéri az árát, tudom. :)
"Frissítés mint az OTG support?" Mire gondolsz?

Nem tudom min próbálnak többen vitatkozni velem, de én csak mosolygok rajtuk. Nem írtam soha, hogy rossz az LG és nem vagyok Asus fan sem.

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#362) Addel válasza Tejes Pite (#358) üzenetére


Addel
senior tag

Milyen frissítés hiány ?
Pár hetes csak a tablet, de azért köszönjük emese.

(#363) Tejes Pite válasza Addel (#362) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

És? Hogyan függ össze az LG frissítés politikájával az, hogy hány hetes a tablet?

Én köszönöm neked!

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#364) Addel válasza Tejes Pite (#363) üzenetére


Addel
senior tag

Hülyességeket írsz.
Kit érdekel, hogy két élve az optimus-t hogy frissítették. Ennyi erővel ne vegyen senki sony-t se, mert 3 éve szar volt a support az xperia minihez.
Ez az lg új csúcs tablet-je, azt gondolom joggal várhatjuk, hogy nagyobb figyelmet fordítanak rá, és biztos vagyok benne, hogy ez így is lesz.

(ui:a swipe nem ismerte még a szar szót, pedig már vagy 2 éve tanítgatom. :) )

[ Szerkesztve ]

(#365) LSL1337 válasza Addel (#364) üzenetére


LSL1337
őstag

felesleges etetni a trollokat, ő már eldöntötte, hogy ez a tablet szar, mert csak 4.2.2 van rajta

számomra az nem világos mi a halál irogat ide:D

[ Szerkesztve ]

(#366) Tejes Pite válasza LSL1337 (#365) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Nem írtam, hogy szar a tablet, egy szóval sem, te agyalágyult, érted? FELFOGTAD?
Magyar még mindig nem megy, látom.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#367) Addel válasza Tejes Pite (#366) üzenetére


Addel
senior tag

De most komolyan, van ilyen tableted vagy tervezed hogy veszel? Mert ha egyik sem akkor én sem értem minek jársz ide kötözködni.

[ Szerkesztve ]

(#368) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Amúgy valakinek van hozzá Smart TVje, mert akkor állítólag jár tényleg 50 GB Cloud tárhely? Ez hasonlóan működik, mint a Dropbox csak 50 GB-os?

Hát akkor az elég ciki, hogy az Asus Memopad 8-t így elcseszték :( Akkor tényleg az LG van a trónon.Kíváncsi leszek még a Wayteg xTab79qci tesztjére a héten. 40 000 Ft-ért mit fog nyújtani 7,9 collon.

(#369) wertigo1984 válasza Tejes Pite (#366) üzenetére


wertigo1984
őstag

Itt rontod a levegot? Nyomas vissza az OFF topikba. ;] ;)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#370) dartmol2


dartmol2
tag

Sziasztok...

Olvasgatom itt, hogy megy fölfelé itt ott az ára, illetve változnak a garancia idők.
És megmondom őszintén kezd aggasztani :D :U
Mit tanácsoltok? rohanjak a boltba és vegyem meg még amíg "minden szép és jó" vagy játsszak kivárásra, hátha jobb lesz karácsonykor ? Alapvetően November végén terveztem megvenni, de pl ha lejjebb megy a garancia idő, akkor nem biztos hogy várnék vele. :F

Jah igen, még egy kérdés... hogy van ez a gyári garancia ? Valóban gyári garancia van rá vagy csak azt mondják, hogy gyári ? (jártam én már így Lg telóval, hogy azt mondták a boltban hogy gyári, aztán amikor odajutottunk, hogy valami baja volt, a boltban sufni tuningolták, és felajánlották hogy 10 ezer pénzért elküldik a gyárba bevizsgáltatni). :((

(#371) gufy


gufy
tag

Azzal, hogy konkrétum, objektivitás, elemzés, és hasonlítás mentesen savazzátok, vagy dicséritek a tabletet, nem sokat segítetek azoknak (többek között nekem), akik a gép megvásárlásán gondolkoznak. Pedig a topic egyik célja szerintem ez lenne (nem pedig a rá\lebeszélés), a másik meg az, hogy a tulajok tapasztalatot cseréljenek, amibe szerintem az is beletartozhat, hogy valaki éppenséggel negatív kritikát is megfogalmaz. Már ha ez nem esik túlságosan nehezére egy olyan tablet esetében, ami mellett a minap tette le a voksát és kifizetett rá nem kevés pénzt, továbbá a szintén friss tulajok sem kergetik el csak azért, mert meg merte szólni hőn szeretett gépüket. Mi lenne, ha mindenki hátrébb lépne 3 lépést és megpróbálna most egy másik szögből nézni a gépre? (tudom, tudom, úgy meg túl vékony, nem látni semmit :) )

Szóval konkrétan én most az LG gépével leginkább az asus 8as-át, meg a lenovo yoga-t látom versengőnek, esetleg még sami note 8-at, és (olvastam, hogy páran kikérik maguknak, de szerintem) az ipad mini-t.
Eltérő árakon némileg eltérő képességekkel.

Ha olvassa egy okos, megírhatná, mit gondol ezekről a gépekről egymáshoz viszonyítva (jó lesz halvány szürkében is :) )

[ Szerkesztve ]

(#372) aramis00 válasza b4zsi- (#368) üzenetére


aramis00
tag

Ma megvettem én is a magamét :D Feketét.
Jó, hogy írod, utánaolvasok. A TV-m is LG, smart. Jól jönne 50GB tárhely cloudban!
Ha esetleg van egy linked, ahol utánajárhatok, légyszi dobd be ide a közösbe!
Ha az LGCloud.com oldalra gondolsz, ill. erre a szolgáltatásra, asszem azt máshogy kell érteni!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#373) sz1308 válasza adalbert1 (#336) üzenetére


sz1308
csendes tag

Engem is érdekelt, hogy hogyan mennek a képregényolvasók ezen a tabon, de semmilyen tesztben amit megnéztem a Youtube-on nem próbálták ki. Ma délután bementem a MediaMarkt-ba (Mammut) és telepítetem rá Comixology-t, Comicrack-et és a Marvel appot. A comixology-val és a marvel appal letöltöttem rá pár ingyenes képregényt és megnéztem, hogy milyenek. Sajnos még nem volt tabletem, így nem is tudom mivel összehasonlítani de az első benyomásom nagyon jó volt. A kijelző szép, az egész oldalas megjelenítés portré módban jó. Én el tudom olvasni a szövegeket így is de ez szerintem a képek minőségétől és a felhasználó látásától is függ. Nagyítás/kicsinyítés nagyon gyors. Laggolást nem tapasztaltam. A comixology első indításakor valami hiba miatt bezáródott az app, de másodszorra már nem jött elő, nem is tudtam reprodukálni a hibát. A comicrack-et sajnos nem tudtam rendesen tesztelni mert nem volt időm a neten letölthető képregényeket keresni. Marvel app kb. ugyanaz mint a comixology. Frankó. Guided view is szépen megy rajta bár én nem vagyok híve. Ami engem kicsit zavart az az alsó menűsor (most nem jut eszembe a neve), mert az ugye mindig ott van tehát a kép vertikálisan nem tölti ki a képernyőt (nem is kell neki az arányok miatt) de a menűsor ott van. Inkább landscape módban volt zavaró de nem hiszem, ezzel a tabbal landscape-ben kellene olvasnom bármilyen képregényt is. Egyébbként nexuson is ott van a manubar, meg az összes tabon, ahol szoftveresen vannak a gombok. Megszokható a dolog. A nexus 7 pont ott volt mellette a polcon és összehasonlítva a képernyőméreteket nekem elég jelentősnek tűnt a különbség az LG javára. Engem meggyőzőtt.
Ja és csütörtökön a Budapesti és Budaörsi MediaMarkt-okban este 8-tól night shopping akció lesz. Minden termék árából lejön 10%. Szóval egy GTAB-ot 81.000-ért el lehet majd hozni.

(#374) fecs válasza Addel (#323) üzenetére


fecs
senior tag

Milyen emailcímre írtál?
Én se kaptam LG garijegyet. Én az info@ipon.hu-ra írtam vasárnap, de még nem reagáltak.

Pixel 6a

(#375) Addel válasza fecs (#374) üzenetére


Addel
senior tag

Oda írtam én is, de csak munkaidőben olvassák, szerintem írj újra.

(#376) Zap-Em válasza fecs (#374) üzenetére


Zap-Em
tag

Nekem lg jegy-el együtt küldték (ipon) a csomagot szerencsére, mert nem írtam külön, h. küldjék azt is.

(#377) wertigo1984 válasza gufy (#371) üzenetére


wertigo1984
őstag

Egyetertek.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#378) berbatov2 válasza fecs (#374) üzenetére


berbatov2
senior tag

Amugy az lg ugyfelszolgalatnak ha elkulditek a termek sorszamat es beszkennelitek a szamlat ok is kikuldik a garijegyet.

(#379) IppY


IppY
tag

Ho-Ho-Ho-Ho!!!! Így már csak 82k lenne az MM-ben csütörtök este!

:DD :C :))

(#380) IppY válasza sz1308 (#373) üzenetére


IppY
tag

Ja már más is megírta.... :(

[ Szerkesztve ]

(#381) dartmol2


dartmol2
tag

"Tisztelt LG!

Lg G pad 8.3 tabblettel kapcsolatban volna néhány kérdésem.
Érdeklődnék, hogy a webshopok által hirdetett 24 hónapos gyári garancia igaz e ?
Valóban 2 éves GYÁRI garancia van a termékre ?
Illetve még az is érdekelne, hogy várhatóan mikor jelenik meg a magyar kínálatban is a gyári tok hozzá?"

"A készülékre az LG magyarország Kft 1 évet vállal. Elképzelhetőnek tartjuk, hogy elírással találkozott, vagy az adott üzlet ad Önnek plusz 1 évet. A gyári tok megjelenéséről hivatalosan nem tudunk még információval szolgálni Önnek de a megjelenése hamarosan várható."

[ Szerkesztve ]

(#382) b4zsi- válasza aramis00 (#372) üzenetére


b4zsi-
őstag

Biztos, hogy az a Cloud szolgáltatása. Ahogy nézem ott a honlapon hasonlóan van, mint a Dropbox, hogy van a számítógépen is megosztási mappád amit elérhetsz TV-n is meg telefonon is. Már csak annyi lenne a dolgom nekem, hogy lecserélem az iPhone 4-t egy LG telefonra vagy veszek egy tabletet :)

(#383) CeFReX válasza IppY (#379) üzenetére


CeFReX
csendes tag

Tudtommal akciós termékre nem vonatkozik. Ez meg az akciós katalógus közepén van...

(#384) adalbert1 válasza IppY (#379) üzenetére


adalbert1
veterán

A pólus media marktban csak 85k (legalábbis tegnap és tegnapelőtt annyi volt), erre hivatkozva én egy másik media makrtban is megkaptam ugyan annyiért (ha olvassa, innen is üdv. az eladó srácnak, aki felhívta erre a figyelmem). :)
LG garanciapapírt kaptam, de ahogy látom gyári számot nem írtak rá, ez nem fog később problémát okozni? Vagy írjam rá én kézzel?

(#385) Tejes Pite válasza adalbert1 (#384) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Ha nem írták rá a gyári számot, honnan tudják melyik készülékhez tartozik a papír? :U Anélkül érvénytelen a papírod. Ha jól tudom a gyári számra is kell pecsétet nyomni, szóval menj vissza és kérjél, az ő hibájuk, pótolni fogják.

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#386) adalbert1 válasza Tejes Pite (#385) üzenetére


adalbert1
veterán

Felhívtam az LG ügyfélszolgálatot, ott annyit mondtak, hogy úgy érvényes a garancia papír, ha rajta van a media markt pecsétje, a vásárlás dátuma, és megvan a blokk is. Igaz ez nekem se teljesen egyértelmű, ennyi erővel most ezt a garancia jegyet felhasználhatnám egy TV mellé is.

(#387) Tejes Pite válasza adalbert1 (#386) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Én biztos visszamennék...te tudod! Ügyfélszolgálatok mindig sok okosságot mondanak. :)

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#388) Zap-Em válasza adalbert1 (#386) üzenetére


Zap-Em
tag

Ragaszd a tab dobozáról az egyik "CSN" számot (van rajta 4 db perforált cimke) a jótállási jegy gyártási szám/IMEI szám mellé. Nekem így küldték.

(#389) bok92


bok92
addikt

Megtapogattam ma a gpadot, és gyorsaságra, külsőre nagyon rendben van minden. A mérete is ideális, szóval le a kalappal az Lg előtt.
Viszont egy nagy negatívuma van, ami igencsak rontja az összképet.Az pedig a fényerő, valamint konkrétan az, hogy fehér szín nincs is, hanem valami sárgás mosott valami. :(
Készítettem is képet:

A baloldali a galaxy tab 8, a jobboldali pedig a gpad. :U Pedig minden rendben van vele. Az ár is, a külső is meg a hardver is, erre ilyennel elrontani...

[ Szerkesztve ]

(#390) Tejes Pite válasza bok92 (#389) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Hogy is volt ződbéka? "uhh.. szarfosfárasztónapvégrevége" ? :U ;]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#391) bok92 válasza Tejes Pite (#390) üzenetére


bok92
addikt

A 2 előadás között volt egy kis szünetem... :P

(#392) wertigo1984 válasza bok92 (#389) üzenetére


wertigo1984
őstag

En is megneztem az MMben, melle raktam az enyemet. :(

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#393) Addel válasza bok92 (#389) üzenetére


Addel
senior tag

Én a Galaxy S Advanced-emmel fotóztam össze.
Hááááát nem tudnám eldönteni melyik a jobb az SAMOLED szürkés az LG sárgás de nagy külömbség nincs szerintem kontrasztban sem.

(#394) sz1308 válasza bok92 (#389) üzenetére


sz1308
csendes tag

Hány százalékon volt a fényerő amikor fényképezted?

(#395) Jannn válasza bok92 (#389) üzenetére


Jannn
senior tag

Ez elég durva!!
A tulajoknak is ilyen ez? Vagy ez nem is full fényerő, hanem automata?

(#396) Carambola


Carambola
tag

Pontosan! Nem mindegy, hogy van beállítva a kijelző.
Ha jól látom, ráadásul kamera képét tetted ki, mindkét gépre, az nagyon nem mindegy, hogy került a kemara program beállításra. Ettől lehet, sárga, fehér, szürke stb.
Ha már összehasonlítunk, tegyük korrekten...

(#397) wertigo1984 válasza Carambola (#396) üzenetére


wertigo1984
őstag

En felajanlom a Tab3 8.0-amat osszehasonlitani reszletesen.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#398) bok92 válasza sz1308 (#394) üzenetére


bok92
addikt

Mind a kettő max fényerőn volt. ;)

Carambola: A Chrome böngésző volt megnyitva mind2 készüléken. Nem értem mi a nem korrekt ezen.:U Volt még egy nexus 7 ott mellette, és azon is szép "tiszta" volt a fehér, valamint a fényerő is sokkal jobb volt.

(#399) sz1308 válasza bok92 (#398) üzenetére


sz1308
csendes tag

Nem lehet, hogy ez szándékosan van így? Így kevésbé bántja a szemet olvasáskor mintha vakító fehér lenne.
Azért kérdezem mert videó lejátszásakor nem vettem észre, hogy gázok lennének a fehérrel.
Azt hiszem megyek és megnézem még egyszer. :)

(#400) bakosarpi válasza sz1308 (#399) üzenetére


bakosarpi
tag

Nem tudom, de valahogy én is úgy érzem, hogy ez a panel szándékosan nem adja le a maximumot...

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.