Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Eli577 válasza aramis00 (#249) üzenetére


Eli577
senior tag

Nekem fekete, kicsit elegánsabb hatást kelt, de szemeztem a fehérrel is nagyon. Az valahogy "hipster". :DDD

Szoftverfrissítés:
Én már sok mindent nem értek az elmúlt 1-2 évben kialakult frissítési hype körül. Amikor még 2.1, meg 2.2, és persze 2.3 volt akkor lehetett érteni, hogy igenis jogos a frissítési igény, mivel komoly sebesség,-és funkcióbeli javulást hozott mind az ICS, mind a JB. De a 4.1 óta már nem nagyon tapasztalható túl nagy fejlődés, így amikor van valakinek egy szuper sebességgel működő fullos rendszere, annak miért kell annyira az a fránya frissítés. :U

[ Szerkesztve ]

(#252) Fun21


Fun21
csendes tag

Fekete nekem, de kinek mi. Én az LG ügyfélszolgálatával beszéltem telefonon, g pad regisztrálásával kapcsolatban, azért mert van egy LG tv-m is és azt regisztráltam anno itt ezt is akartam, de a lényeg az egészből rákérdeztem a esetleges későbbi frissítésekre és azt mondta lesz, a g széria megkapja a 4.4-et. Mikor az jó kérdés!

(#253) bakosarpi válasza aramis00 (#249) üzenetére


bakosarpi
tag

Szerintem fekete! Nekem anno volt fehér samsung note-om, de azon aztán mindenféle karc látszódott, mert fehér volt, az volt az első, meg az utolsó fehér készülékem. Viszont tény, a hátlapon, jobban látszódnak az ujjlenyomatok, de ki a fene aki a hátulját nézegeti egy tabletnak??? Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#254) Tadyon válasza bakosarpi (#253) üzenetére


Tadyon
csendes tag

Nekem is fekete van és szerintem is nagyon elegáns ez a szín. Bár tény hogy a feketén nem olyan feltűnő az alumínium hátlap,(ami nekem igazából a fehéren pont nem is tetszik) de kinek mi...

(#255) Starz5761


Starz5761
újonc

Most szereztem be egyet és nagyon jó kis cuccot rakott össze az lg üzem ideje télleg brutális de a wifi kicsit le húzza de nem vészes szép a kijelzője az a kopogós dolog is nagyon hasznos első tabletem. Ha valaki tudja hogyan kell screnshotot csinálni az pls írja le. Kamerája szerintem egész jó. Két évgarival 85e ft ért szerintem best buy lessz főleg hogy később szerintem esni fog az ára.

[ Szerkesztve ]

(#256) Peat;) válasza aramis00 (#246) üzenetére


Peat;)
veterán

Én is figyelemmel követtem a Nexus7-et, de nekem a 8.3 méret sokkal meggyőzőbb. És még nem láttam panaszt az érintőkijelzőre. Amennyiben médiafogyasztásra erőszeretettel használnád akkor meg az SD kártya nagyon fontos tud lenni, nem mindegy hogy 16 giga csak a programoknak és sd a filmeknek, vagy 16-on nyomorodjon mindkettő. Raádásul sd-re gyorsabb is a másolás. A frissítésekre reagálva én olvastam érdekes dolgokat a referencia Nexus topikban, ettől függetlenül plusz pont, de a gyakori frissítésekbe még ott is becsúszhat egy két hiba.

Amiben egyértelműen jobb a Nexus7 az a kijelző fényerőssége, ha sokat használnád kültéren, napos helyen akkor én azt választanám. A másik dolog a módosíthatósága, akik szeretnek romokat próbálgatni, módosítani dolgokat azoknak is jobb választás. Szerintem eléggé jól behatárolható kinek ajánlható az egyik és a másik, az LG a "hülyébb" usereknek akik úgysem módosítgatják szerintem egyértelműen jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#257) MrPetya19 válasza Starz5761 (#255) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ki/Be+hang le.

Ma megnyomkodtam egyet, és elég jó, de azért van néhány hibája.
Valaki nem tudja, hogy új N7-et hol lehet kipróbálni pesten? Érdekelne az is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#258) eckertb


eckertb
csendes tag

A synology nasom dlna forrásként nem megy a "videók" gyári appal, pedig látja. Ha kiválasztom: 0 videó. Másnál ez műxik?

(#259) aramis00 válasza Fun21 (#252) üzenetére


aramis00
tag

Úgy legyen, mármint, hogy igaz legyen, hogy minden LG G termék felkúszik majd 4.4-re.
(Leginkább a jobb erőforrás kihasználás miatt lesz jobb a 4.4, nem feltétlen az egyéb feature-ök miatt!)

Ha már regisztráció, akkor egy pár garis kérdés jut eszembe: Ez a 24 hó, ez teljes garanciát jelent? Nincsenek korlátozások? (A webáruházakban látom, hogy 24 hó gyári gar, de a gyakorlat miatt kérdezem ezt!)

Aki biztosítást is vett hozzá: a törés/lopás/ázáskár benne van ezekben? Mi van az apróbetűs részben?
Tudtok linket adni esetleg, aki ilyen szolgáltatást vett hozzá? (Gugliban is kereshetem, de inkább most arra vagyok kiváncsi, h akinek már megvan, milyen szolgáltással tudta megvenni!?)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#260) b.daniel válasza MrPetya19 (#257) üzenetére


b.daniel
senior tag

Mammut MM-ben van új n7:)

(#261) Eli577 válasza aramis00 (#259) üzenetére


Eli577
senior tag

Az van, hogy még a régi garancialevelet adták, amiben nincsen konkrétan a tablet benne. Mivel idén már két évet az a mobilkészülékeire az LG, így ez itt is érvényes.
A két év amúgy szerintem úgy tevődik össze, mint a Samsungnál, az első év teljes körű, a második év pedig magára a készülékre érvényes, a tartozékokra nem.

(#262) MrPetya19 válasza b.daniel (#260) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi. Majd valamikor megpróbálom útba ejteni. Először teszek egy próbát a westendben.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#263) b4zsi- válasza MrPetya19 (#257) üzenetére


b4zsi-
őstag

Miket tapasztaltál hibának? Kérlek írd már le az első benyomásaidat a készülékről. Hasznos lenne (legalábbis számomra biztos).

(#264) aramis00 válasza Peat;) (#256) üzenetére


aramis00
tag

SD kártyát biztos kihasználnám, kültérben nem nagyon használok tabot, romolni sem szoktam, úgyhogy ez sem gond!
Nexust még meg szeretném tapizni, de a méret miatt úgy gondolom most, hogy erre fogok inkább benevezni!
Aztán, ha mégsem jönne be, csak lesz valaki, akinek ez tetszik és meg tudunk egyezni, vagy N7 irányból lépne erre ;)!

Eli577: Köszi az infókat!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#265) MrPetya19 válasza b4zsi- (#263) üzenetére


MrPetya19
addikt

A launcher nagyon rosszúl van megírva, alapból nagyon sok ramot eszik, nincs multitask gomb, sok aosp és lg app olyan ui-el rendelkezik, ami mintha átmenet lenne a telefonos és a tabletes között, béna lett a magyar fordítás, összevont, átszabott értesítési sáv.
Hardveres: a kijelző üvegje nem éppen a legjobban van rögzítve.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#266) MrPetya19 válasza bakosarpi (#238) üzenetére


MrPetya19
addikt

A full!screen elrejti az értesitési sávit is?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#267) bakosarpi válasza MrPetya19 (#265) üzenetére


bakosarpi
tag

Mit értesz az üveg rosszul való rögzítésén? Mert én nyomogatom, forgattam, nézegettem, de nem igazán értem a dolgot. A launcher nem többet fogyaszt, mint a samsungos TW, sőt... De, mivel van rá root, lehet a TB-vel jegelni bizonyos dolgokat, aki akarja, vagy launcher csere...
Igen, vannak fordítási hibák, de, ez legyen a legnagyobb gond.
A full!screen integrálja a saját értesítési sávját, ami nem felülről gördül, hanem alulról. Én speciel csak játékoknál használom, ott hasznos igazán! Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#268) lmisi válasza MrPetya19 (#265) üzenetére


lmisi
senior tag

Megnéztem defyon a nova (fizetős) elvisz 50 megát, persze kisebb felbontás és telefonos verzió. Lehetne takarékosabb a gyári launcher, de ez van. Én is gyárit használom, nem sok meló lecserélni, sőt a nova fent is van, de működik így is és elég lendületes. A greenify-t is leszedtem, mert nem gyorsabb tőle, viszont érezhetően többet fogyaszt. A HD widget szintúgy, mert sokat fogyasztott, ment helyette vissza a gyári időjárás widget 0 fogyasztású szinte.
Félek ha a gyári launchert lecserélem lehet instabilabb, falánkabb lesz a tabom.
Meglepő de 2 giga rammal is alig fogyaszt, leginkább a képernyő eszik.
A swiftkey is behabzsol 40 megát, de 2 giga ramból jut.
A gyári launcher is megoldja a dolgokat, amíg nem lassúl be nem érdemes a szabad ramon szuttyogni.
Tapasztalatom az hogy a rendszer 250-300 megáig hagyja leesni a szabad ramot és után feltornázza 600 fölé max 750 -ig. Ezt szépen csinálgatja, problémák nélkül.
Multitask gomb helyett van 3 ujjas csusztatás, az(ok) az app(ok) garantáltan betöltve maradnak. Pont arra jó, hogy 2 max 3 dolgott "párhuzamosan" csinálj. Tabon ez untig elég. Nekem ez jobban bevált mint a beépített multitask képernyő.

(#269) Starz5761 válasza MrPetya19 (#257) üzenetére


Starz5761
újonc

Köszi :DD

(#270) bakosarpi


bakosarpi
tag

Sziasztok! A képernyő érzékenységét próbáljátok ki úgy, hogy egy ikon fölé tegyétek az ujjatok, és felette kezdjetek mozgatni. Simán érzékeli. Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#271) dartmol2


dartmol2
tag

Sziasztok!
Találtatok már hozzá valahol, valami értelmes tokot ? Első sorban kihajthatósra gondolok...

(#272) Starz5761 válasza dartmol2 (#271) üzenetére


Starz5761
újonc

Majd valamikor meg fog jelenni hozzá az lg g pad smart case. Addig max 10 es tokot tudsz venni ami ilyen be bulytatós vagy hasonló.

(#273) Starz5761 válasza dartmol2 (#271) üzenetére


Starz5761
újonc

Én ilyet fogok venni hozzá.

http://www.edigital.hu/Tokok/Gerilla_neoprem_univerzalis_9_keszulekekhez_fekete-p359302.html

[ Szerkesztve ]

(#274) Fun21 válasza aramis00 (#259) üzenetére


Fun21
csendes tag

Reménykedek benne, hogy foglalkoznak későbbiekben a frissítéssel.

(#275) Peat;) válasza dartmol2 (#271) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem....egyetlen egy fajta van amit még az ebayen sem látni valami megmagyarázhatatlan ok miatt :F Amazonon már régóta van kínai, ami drága és nekem kicsit bumfordinak is tűnik. Így én várom az LG gyári tokot, de egyelőre csak Dél-Koreában van beteg árral, de tabletet is árulnak onnan és az árarány alapján be lehet lőni hogy a gyári tok itthon 8k körül fog mozogni.

(#276) Tejes Pite válasza Fun21 (#274) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

LG-nél ez felérne egy csodával.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#277) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Végre sikerült megtapiznom az MM-be. Ami rögtön feltünt a 7,7-hez képest picit keskenyebb,hosszabb. Olyan Huawai S7-re emlékeztetett. Kidolgozása szép,a rendszer fut rajta ahogy kell. Viszont fényerőt én kb 60-70%-on használnám,itt tényleg jó lett volna még alapból kb +10-20% fényerő még. Kamera/videó egész jó. Az árára kiváncsi leszek hol áll majd be,illetve a 3/4G mennyi lesz. Összeségében nem rossz cucc! Viszont van egy P6800-as tabom,annál meg nem jobb. Na meg az aksi..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#278) Tejes Pite válasza -Mosquito- (#277) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Az ára már "beállt", a P6800-asodnál meg egy 50 ezer forintos memopad hd 7 is jobb. Köszönjük Emese.
Persze, ha csak a főképernyőt nézegeted a tableteken, akkor mindegyik ugyanolyan jó!

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#279) Tadyon


Tadyon
csendes tag

Egy apró észrevételt szeretnék megosztani veletek. A tab felélesztése két koppintással, csak akkor működik jól, ha a tablet közepére koppintotok! Tehát nem kevésbé érzékenyebb készenléti állapotban a kijelző mint ahogy itt azt valaki írta :) egyszerűen a közepén kell kopogni.

(#280) -Mosquito- válasza Tejes Pite (#278) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Én azt elhiszem,hogy egy Wifis modell,kisebb aksival 3950mAh,7 colon,hogy jobb lehet.. De tényleg :D Persze 15h keresztűl csak a kijelző ment. :DD :C Te egy vicces fiúcska lehetsz ám. Ha elolvasnád a p6800 tesztet nem írnál ilyen hülyeségeket.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#281) Tejes Pite válasza -Mosquito- (#280) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Nem az akkumulátorról írtam. :) Tanulj meg fogalmazni és értelmezni magyar szöveget.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#282) berbatov2


berbatov2
senior tag

A képernyő tukrozes hány méterig működik?

(#283) -Mosquito- válasza Tejes Pite (#281) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Néma gyereknek anyja sem érti a szavát.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#284) Tejes Pite válasza -Mosquito- (#283) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Néma gyereknek ötven a fele.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#285) lukeska


lukeska
csendes tag

Valószínűleg fogok venni egy ilyen Tabot. Még nem tudom hogy ez vagy a samsung galaxy tab 2 10.1. Az asus memo pad hd7-essel is szemezek. Szerintetek melyik a nyerő?

Lg g pad 8.3 black és remélhetőleg Nokia Lumia 520

(#286) Addel válasza -Mosquito- (#277) üzenetére


Addel
senior tag

Ugyan ezt simán tudja a gpad is. 10-óra használat után 64%-on áll 79% képernyő használat mellett.
Elég sokat nyomkodom, még csak pár napos...:) videók+game+net stb

[ Szerkesztve ]

(#287) Carambola


Carambola
tag

Sziasztok!

Nektek mi a tapasztalat a kijelzőről? Nem találtam sehol, hogy Gorilla glass e, vagy egyéb karcálló(ami valószínű), viszont a gyári fóliát nem merném egyelőre levenni, viszont már kezd zavarni. Aki fólia nélkül használja, nem karcosodik?

(#288) Tadyon válasza lukeska (#285) üzenetére


Tadyon
csendes tag

Először talán azt kell eldönteni hogy mekkora méretben akarsz tabot :) de egy biztos: az LG G Pad 8.3 -mal nem nyulsz mellé :) ráadásul a két méret között van. Én kicsivel több mint egy hete használom és szerintem szuper jó kis cucc! De ha teheted tapizd meg pl a MediaMarktban! Mielőtt megvettem ebben csak a sim hiánya zavart, de közben rájöttem hogy nem is hiányzik,mert ahol használom szinte mindenhol van wifi ahol pedig nincs ott a mobilom és arról megosztom :)

(#289) Tadyon válasza Carambola (#287) üzenetére


Tadyon
csendes tag

Az enyémen is rajta a gyári fólia,csak én a kis kilógó részt levágtam,így fel sem tűnik :)

(#290) lmisi válasza lukeska (#285) üzenetére


lmisi
senior tag

A 10es galaxy tab 2 már nem mai darab, a hd7 meg 7colos mindketten jóval gyengébb hw el sima HD felbontassal szerintem g pad jóval jobb ár / értek szerint is

(#291) Peat;) válasza lukeska (#285) üzenetére


Peat;)
veterán

Ezen a helyen írd le mire használnád a gépet, milyen igényeid vannak és ajánlani fognak neked készülékeket. De az hogy egy 10 colos majd egy 7 colos tabletet is felvetettél azt mutatja még nem nagyon döntötted el mi is kéne neked, szerintem menj el egy áruházba és alaposan nézd meg a különböző méreteket, gépeket.

(#292) Tom1939 válasza Tejes Pite (#278) üzenetére


Tom1939
őstag

Neked aztán tényleg fogalmad sincs... Nem csak erőről hanem képernyő minőségről és akkuról is szól egy tablet. Úgyhogy itt most te vagy az Emese :) És ezzel nem a G padot akarom lehúzni (tetszik csak az akku lehetne jobb, plusz kellene nagyon a mobilnet bele).

(#293) Peat;) válasza Tom1939 (#292) üzenetére


Peat;)
veterán

Lesz mobilnetes verzió állítólag, de ott meg pláne csalódnál az akkuban ha a wifis is kevés. Ez a tablet egyszerűen nem neked készült, neked egy kicsit nagyobb méret kellene ahova befér egy jobb, komolyabb akksi hogy meglegyen a 10 óra, ez a hardware ilyen kijelzővel azért elég sokat tud enni játékok alatt, ehhez mérten meg nagyon kompakt a készülék. Gondolom neked is ez tetszik hogy jó a mérete, súlya, hardware stb., csak hát pont az tetszik benne végül is ami az átlag feletti akksi időt zárja ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#294) CeFReX


CeFReX
csendes tag

Helló!

Megnéztem, bejön ez a kütyü.
Amit én tapasztaltam, hogy a fehér kiállított példányon az egyik élnél körben vagy sorja volt, vagy illesztés, ami picit vágta a kezemet, és szépen tele is volt már kosszal. Elég undorítóan festett egy fehér tab körbe retekkerettel. Nem tudom, h elő széria, avagy az összes fehér ilyen.
Egy feketét is megnéztem, azon nem éreztem ilyen sorját, határozottan szebb a műanyag része, de a hátlap cserébe gyűjti az ujjlenyomatot.

A másik, hogy az alu hátlap alapterülete ugye lekerekített téglalap, majd ez van meghajlítva. Ha megnézitek, körbe a műanyag és alu között van kb 0,2mm, a lekerekítésnél legalább duplája. Igazából jelentéktelen, és nem is várható el ennyi pénzért, h tökéletes legyen, de a szakmai szem elől semmi nem marad rejtve... A feketén is megfigyelhető ez.

A hangja korrekt, a kijelzője nekem tetszik.

Pici röccenéseket fel lehet fedezni az animált háttéren és a menüben, de számomra az volta furcsa, hogy kétszer végiglapozva a menüt láttam akadást, harmadjára már nem.

Végignéztem a palettát, Asusokat, Samsungokat, olcsóbb változatokat, - és lehet csak bemagyarázom magamnak - de az LG egyértelműen a legjobb vétel. Fogásra, alakra, minőségérzetre.
Az almás minivel említeném egy lapon, de retina kijelzős modell bőven felül lesz árazva...
Persze láttunk már karón varjút, a Concordenak is volt nemrég valamelyik tabletje, amiről kiderült, h akku baja van, és mégse olyan jó, mint papíron.

Én abban bízom, hogy nagyon nem fog változni az ára karácsonyig, és elég sokat el fognak belőle adni. Rgo ha nem lenne hivatalos frissítés, akkor is lesz elég lelkes hozzáértő, aki megoldja, lesz bőséges fórumos tapasztalat.

A héten intézek is egy feketét, csak azt nem tudom, h az edititalból személyes átvétellel Szegeden, vagy az ipontól 1500 forinttal olcsóbban pick-pack pontos átvétellel. Garancia mindkét helyen 2 év gyártói, szóval ha bajom van, akkor gondolom mehetek egyből a Váci úti szervizbe is. Igazából mindkét céggel volt dolgom, egyikkel sincs bajom. Talán a digital előnye, hogy helyben van, nem kell futárral bajlódni, ha van valami.

(#295) Tom1939 válasza Peat;) (#293) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát igazából a wifis nekem szóba se jön. A 7.7-ben meg tudták oldani 2 évvel ezelőtt az erősebb akksit, kár hogy itt nem sikerült. De nem szabad elfelejteni hogy különben teljesen ok ez a G pad, és ára is jóval kedvezőbb mint a 7.7 volt újonnan. Ezért mondom hogy tulajdonképpen korrekt, valamit valamiért.

A gond az hogy nekem ez a méret tetszik. A 10-es méret nekem nagy (zakó zsebbe nem fér), a 7-esek meg kicsik képernyőben. Régen nézegettem mi lehetne a 7.7 utódja (maradna azért a családban), és eddig a G pad a legjobban sikerült. Most kb. a note 8 utódjában bízhatok, más semmi nincs a láthatáron.

(#296) Peat;) válasza Tom1939 (#295) üzenetére


Peat;)
veterán

"más semmi nincs a láthatáron" Nekem pontosan ez volt a bajom, ha lett volna olyan variáns amiben pl fényerősebb kijelző van de 100k akkor nem érdekel azt veszem. De egyszerűen nincs kínálat, várni meg már nem akartam. Android fronton a tabletek 80%-a számomra nem képez értéket, megértem a problémád teljesen. Neked talán érdemes kivárni, hisz ott a samu.

(#297) Carambola


Carambola
tag

LG G Pad 8.3 vs. Nexus 7

Azért a kijelzőméret messze nem ugyanaz... :N

(#298) Carambola


Carambola
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#299) Fun21 válasza CeFReX (#294) üzenetére


Fun21
csendes tag

Szerintem Szegeden vedd meg az edigibe csak helyben van.

[ Szerkesztve ]

(#300) lmisi válasza Tom1939 (#295) üzenetére


lmisi
senior tag

A samu érdekes versenyző tablet fronton is galaxy tab 7 plust 1 évvel később követte a gyengébb (de mindenben) gala(xy)tab2 majd rá egy évre kiadta galatab3 néven legalább nagyjából ugyanazzal a hw-al ujjabb android verzióval (ez lett a plus :Y). Szóval szeretik néha visszafejleszteni a hw-ket és drágábban újra eladni, ha úgy érzik megtehetik. Ahelyett hogy a p6800-ba 2 giga ramot és 4 magot raktak volna inkább nem csináltak vele semmit. Kiadták a note8-t piszok drágán.
A g-tab-ban szerintem azért ekkora az aksi, mert ennyi fér bele. A nyolcas képernyő meg többet eszik fullhd-vel jóval mint a 7.7 sima hd-val.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.