Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) b4zsi- válasza Peat;) (#200) üzenetére


b4zsi-
őstag

Igen. Jó áron van, de a garanciánál nincs írva, hogy gyári vagy bollti. Elég sok rosszat olvastam az ipon garanciáztatásáról sajnos, de ha nem lesz máshol akkor lehet innen szerzem be.

(#202) Peat;) válasza b4zsi- (#201) üzenetére


Peat;)
veterán

De oda van írva hogy gyári, én is ezért vásároltam ott.

(#203) V0yager


V0yager
csendes tag

Gondolkozom egy ilyen gép vásárlásán, főleg pdf dokumentumokat olvasnék rajta. Van két teszt pdf ami nagyobb erőforrásigényű, ki tudná valaki próbálni őket az Adobe Reader programmal, milyen gyorsan lehet lapozni, nagyítani, görgetni? Tesztpdf1 tesztpdf1, tesztpdf2 tesztpdf2.
Volt 3 napig egy Wayteq xTAB-100 QCR tabletem ami minden pdf-et meg tudott nyitni amit próbáltam, de a tesztpdf2-vel már elég hosszasan gondolkodóba tudott esni. Nem is a lassúsága miatt vittem vissza, hanem a wifi gyengesége miatt, kb már 6 méterre a routertől az egyik pillanatban maximum erősségű jelet mutatott
a másik pillanatban hatókörön kívül, egyszóval használhatatlan volt ha nem egy helyiségben volt a routerrel. Ennek a gépnek milyen a wifije? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#204) lmisi válasza b4zsi- (#199) üzenetére


lmisi
senior tag

itt [link] vettem. Nekik van, más fórumtárs is vett itt. Az előzőnél kicsit drágább. nekem lg garancia papírt adtak és mondták 8 napon túli panasz esetén irány a hivatalos LG szervíz.
A nagyok egyenlőre nem forgalmazzák, hogy miért arra nincs hivatalos magyarázat. Ebetűset kérdeztem, terelő semmitmondó választ adtak, meg is drágultak mostanában, lehet kezdem hanyagolni őket. Jön az A betűs úgyis hozzánk ;]

[ Szerkesztve ]

(#205) dark-zso válasza V0yager (#203) üzenetére


dark-zso
csendes tag

A teszt1 pdf-et próbáltam. Az oldalakat elég lassan tölti be, de ha megvan velük utána a görgetés, nagyítás már gyors, ott semmi akadás. A wifije szerintem jó. Egy 45nm-es lakásban érzékeli mindenhol, 2 falon keresztül is közepes a jel. Iphone és a laptopom wifije is ennyit tud itt, úgyhogy ahhoz tudok viszonyítani.

(#206) bakosarpi


bakosarpi
tag

Sziasztok! Aki szeretné root-olni a készüléket, jelentem a kingo root program tökéletesen végzi a dolgát! Ugyan nincs a támogatott készülékek között a g pad, de a program működik! Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#207) Fun21


Fun21
csendes tag

Gondolom megoldható flash támogatás böngésző alá, csak mert néha flipbook formátum-ot is olvasnék vele.
:R

(#208) lmisi válasza Fun21 (#207) üzenetére


lmisi
senior tag

Flash egyenlőre nincs hozzá :(
Talán majd egyszer megoldódik.

A két koppintásos érintés tényleg jó 90% azt használom ki/be-kapcsra. kikapcs mindíg müködik, bekapcsnál néha 2x kell nekifutni, de hogy nem kell kézbe venni bekapcshoz az tényleg ütős. (Lehet készenlétben nem olyan érzékeny a szenzor)

Total commander alól jól látszanak a windows/samba megosztások, sőt videot közvetlenül (előzetes letöltés nélkül) is képes lejátszani. Jó ez TC képesség, de olyan kis gyors :D

Wifi is teljesen jó, nekem otthon kb. 2 - 2,3 Mb/s sebességgel tölt le a notebuksiról, így nem kell kínlódni az usb csatlakoztatással. USB-n kicsit gyorsabb, de sokkal macerásabb és nyilván az ágyból földszintről, kanapéről nem lehetséges. Csak médiafileokat kb. 15 gigát wifi-n húztam át. Egyszer sem dobta el közben a wifit, sőt stanby-ban is folytatta.

Standby merülés egyszerűen nagyszerűen példamutató. (18 ezres kínai tab néha 20%ról egy éjszaka alatt lemerül készenlétben, igaz nem míndíg. Írják a nexus7-ek is merülnek szépen készenlétben)

Képernyője nagyon jó, érdemes kipróbálni hozzá különböző lejátszókat. Pl. Mx player elég furcsa színeket produkált és a vezérlési sáv is csúnya fehér-szürkésen ott maradt. VLC tudja a teljes képernyőt, színei is jók voltak.(Ja a neten van egy két érdekes színvilágú film a torrent oldalakon ejnye bejnye, amit szerintem egy gyengébb monitor még egész élvezhetően ad vissza, de ez a tablet nem. Lehet nem a tablet hibája..)

[ Szerkesztve ]

(#209) MrPetya19 válasza lmisi (#208) üzenetére


MrPetya19
addikt

Van flash, csak fel kell rakni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#210) lmisi válasza MrPetya19 (#209) üzenetére


lmisi
senior tag

Az akkor a gyári böngészőbe telepíti a plugint?
Melyik verziót, legutolsót töltötted le?
Tapasztalat vele?

bakosarpi: A root vissza is csinálható?
Tudsz olyan mechanizmusról a tabon ami esetleg regisztrálja a rootolás tényét és erre hivatkozva visszavonják a service-ben a garanciát?

(#211) bakosarpi válasza lmisi (#210) üzenetére


bakosarpi
tag

Szia! A flashplayer beépül a gyári böngészőbe, de szerintem a chrome-ba is. Nálam tökéletesen működik, a verziószáma 11.1... valami ilyesmi.
A legnagyobb erénye a kingo root eljárásnak, hogy flash nélkül hajtja végre a folyamatot. Tehát, ha az lg, hasonlóan a samsunghoz, esetleg regisztrálja a flashek számát, akkor sem történik semmi, hiszen nincs is flash, szóval szerintem az egyik legjobb eljárás, aki root-olni akar. Természetesen az unroot ugyanúgy működik a kingo-val, szóval szerintem semmi nyoma nem marad...
Fel is tettem az adfree-t, rom manager-t, bár még nincs rá cwm, vagy twrp, de remélem hamarosan az is lesz rá. Illetve az auto hide soft keys nevezetű programot, ami szépen eltünteti a szoftveres gombokat, ez főleg játékoknál hálás. Egyelőre itt tartok a mod-olásban. Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#212) lmisi válasza bakosarpi (#211) üzenetére


lmisi
senior tag

Nagyon szépen köszönön :D
Kingozás lesz a vége nálam, kezdek rootolási kényszert érezni főleg a hide soft keys program a fő hajtóerő, de az ssh tunel meg talán openvpn...
4.4 ben végre android szinten megoldották ezt. Remélem erre is lesz 4.4

(#213) bakosarpi


bakosarpi
tag

Sajnos örülünk ha lesz rá egyáltalán 4.3... A 4.4 kizárt, ismerve a az lg frissítései metódusát, sajnos... Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#214) MrPetya19 válasza lmisi (#210) üzenetére


MrPetya19
addikt

Csak a gyári böngészőbe épül be, és a mivel a tab 4.3-on van, ezért a legújjabat ajánlom.
Ha unrootolni akarsz, és a supersu a root progi, akkor van benne ilyen opció.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#215) lmisi


lmisi
senior tag

Slimport - hdmi kábelt vett/rendelt valaki és hol?

(#216) dark-zso válasza lmisi (#215) üzenetére


dark-zso
csendes tag

Innen:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=slimport+hdmi&_sop=15

(#217) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

A MM-ben 06-tól kapható lesz 90eFt.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#218) b4zsi- válasza -Mosquito- (#217) üzenetére


b4zsi-
őstag

Ez remek hír. Még a 10 000 Ft után 1000 Ft visszajár akcióval csak 81 000 Ft lenne :) (persze csak, ha beleveszik).

(#219) lmisi válasza -Mosquito- (#217) üzenetére


lmisi
senior tag

Hát ezt se jóárasították. De a zért haladás és segít terjeszteni a g-tabot :)
Most már edi.. nél is meglelent 84 900 -ért ami azért jobb...

[ Szerkesztve ]

(#220) -Mosquito- válasza b4zsi- (#218) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem nem,itt nincs ilyen akció. Ennyibe kerül. Holnap elnézek az MM-be megtapizom. :K

Imisi:
Az már jobb ár.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#221) b4zsi- válasza -Mosquito- (#220) üzenetére


b4zsi-
őstag

Én is örülök, hogy lesz az MM-ben majd ott megtudom nézni élőben. Eredetileg 7 collos tabletet szerettem volna, de amikor megfogtam egy Memo Pad HD 7-est akkor az az érzés fogott el, hogy ez nagyon kicsi.

Imisi

Csak elkezdik forgalmazni a "nagyok" is végre. Szerintem jelenleg egyik legjobb tablet ár-érték arányban és hozzá párosított tudásban a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#222) lmisi


lmisi
senior tag

USB debugging bekapcsolása hol??
(Nem telálom a setupban a fejlesztői lehetőségeket sem)

(#223) bakosarpi válasza lmisi (#222) üzenetére


bakosarpi
tag

Szia!
Beállítások - tabletről - szoftver adatok - cikkszámra koppints, 8szor, vagy 9szer, és máris előjön a fejlesztői opció. Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#224) dark-zso


dark-zso
csendes tag

Android 4.4 Kit Kat az LG G2-re heteken belül

Na ez jó hír ha igaz. Így lehet a G Pad is megkapja :)

[ Szerkesztve ]

(#225) lmisi válasza bakosarpi (#223) üzenetére


lmisi
senior tag

Hát szuper, már megtaláltam angol fórumon.
Ki volt az a hunglish aki a buildnumber-t cikkszámra fordította.
Mi az kattingatós idiótaság, mióta divat ez?
Sikerült bekapcsolnom az usb debugging-ot, de nem müxik a kingo root:(
Ha rádugom a tabot 5 alkalomból ha 2 szer látja a program.
A vége sikertelen root, need adb felirattal ????
LG szoftver módban csatlakoztatom egyébként, ezt se írta senki miben kell.
Szóval lehet hogy ez a könnyebben rootolható eszköz, de ennyit fölöslegesen még nem szenvedtem androidos cuccal.

Win7 64 biten vagyok, neked milyen op rendszer alól sikerült?

UI: A kolléga gépén windows xp 32 bit-en szépen ment a root :DDD

(#226) Fun21 válasza dark-zso (#224) üzenetére


Fun21
csendes tag

Ez tényleg jó hír!

(#227) bakosarpi válasza lmisi (#225) üzenetére


bakosarpi
tag

Ez a koppintós módszer a 4.2 óta létezik, minden készüléken. Én is olvastam, hogy ebben az évben még, a g2 megkapja a 4.4-et, talán mégis összekapja a supportját az lg... Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#228) lmisi válasza bakosarpi (#223) üzenetére


lmisi
senior tag

Köszi azért a választ :)
Update-el kapcsolatban én is bizakodó vagyok, mostanában mintha divat lenne az update. A bajban lévő HTC is megígérte az újabb modeljeire a 4.4-t, talán gyorsan követi a többi.
Lehet divat lesz a frissítés és mivel az LG felmérte a felhasználói igényeket nagyon a g tabnál, biztos belekerült a rendszeres frissítés is ;]

(#229) MrPetya19 válasza bakosarpi (#227) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem létezik, minden készüléken a két koppintós módszer.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#230) bakosarpi válasza MrPetya19 (#229) üzenetére


bakosarpi
tag

Nem a feloldásra írtam, a fejlesztői opciók előcsalogatására. Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#231) Peat;) válasza bakosarpi (#227) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem az is fontos hogy már az alap gyári rendszerrel jól használható legyen, amit a készülék korrekten teljesít. Ma reggel csak mailt néztem, itthon hagytam, most értem haza, akksi 97% folyamatos wifi mellett, pár mail + egy app frissítéssel. Ha használva van merül szó se róla, de ez a készenléti (nem)merülés akkor is ritka androidnál, energiatakarékosságot sem állítottam. Teljesen korrekt a készülék szerencsére, nekem csak a kijelző a mániám, oda még benyomtak volna +100 cd/m2 kraftot akkor nehéz lenne belekötnöm, pedig sokakkal ellentétben én szeretem a saját eszközeim hibáit is kiemelni, de itt mást nem találtam eddig.

(#232) Eli577 válasza Peat;) (#231) üzenetére


Eli577
senior tag

Én is hasnonlóképpen vélekedek. Egy pici plusz fényerő és nincs párja ennyi pénzért ha az ár-érték arányt nézem.

(#233) saiyajin


saiyajin
senior tag

Ma volt szerencsem megnyomkodni egy G Padot a MM-ban. Nagyon megnyero masina. Szep kulso, szep kijelzo es remek ez a meret. A fem hatlap pedig nagyon jo erzes. Nem csodalom, hogy Bog is annyira megkedvelte a teszt alatt.

[ Szerkesztve ]

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#234) MrPetya19 válasza saiyajin (#233) üzenetére


MrPetya19
addikt

Melyikben?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#235) saiyajin válasza MrPetya19 (#234) üzenetére


saiyajin
senior tag

Pécs, fekete színben volt kirakva.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#236) bakosarpi


bakosarpi
tag

Ha, valaki már root-olta a pad-ját, és egy tényleg elegáns teljes képernyős appot akar, ami tökéletesen kiváltja a auto hide soft keys nevezetű programot, ajánlom a full!screen nevezetű appot! Nagyon jól testre szabható, és ingyenes! Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#237) MrPetya19 válasza bakosarpi (#236) üzenetére


MrPetya19
addikt

Tudnál play linket dobni?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#238) bakosarpi


bakosarpi
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.tsorn.FullScreen

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#239) juky


juky
csendes tag

Az OTG megyen szépen a tabon? egy egyszerű átalakítóval, vagy külső tápos hubbal?

(#240) aramis00 válasza saiyajin (#233) üzenetére


aramis00
tag

:) Betévedtem ma MM-be én is (a pécsibe), mert pár napja, amikor voltam bent, az N7 egy dobozban volt kirakva. Gondoltam megnézem, hátha már tapizható. Persze ugyanúgy volt most is, no tapi. Erre ahogy haladok a sorban előre, kiszúrom az LG-t.
Meg is nyomkodtam jól :D (vagy 30 percig próbálgattam)! Szuper. Szerintem. Sebesség teljesen rendben.

Sebesség tekintetében egy érdekesség: LG után a Sony Z tabletet egyáltalán nem érzem smooth-nak. Olyan darabosnak érezni ehhez képest, pedig közeli rokon a hw!

Egy másik érdekesség:
Még nem olvastam fórumokon (ill. BOG tesztjében sem volt pont erről szó), de azt tapasztaltam, hogy lehet fém testtel is írni a kijelzőre. Úgy értem ha pl. egy fém tollal írsz rá, azt is érzékeli. Aki jegyzetelne, kézírással, jól jöhetne ez a funkció! (asszem Sony Z1 Ultránál láttam ilyen lehetőséget.)
Akinek már ott pihen az ölében a gép, légyszi nézze meg, hogy nála is működik-e ez, mert én csak úgy tudtam most próbálni, hogy a kabátom patentjával írtam rá (épp nem volt nálam egy toll), de így működött!
(jegyzetfüzet programban írtam, rajzoltam így)
(Persze csak szigorúan fóliás kijelzőn teszteljetek :D. Az MM-ben is rajta a fólia még!)

Szóval bementem N7-et nézni, most meg töprengek, hogy melyik kompromisszumot válasszam!

LG termék:
+ (a mai teszt alapján, nekem most) pont jónak tűnő méretével,
+ jó sebességével
+ SD kártya lehetőségével
- de esetleges sw verzió lemaradással (ill. a frissítés elmaradásával/hiányával)

vagy

Gugli termék:
+ gyári háttértámogatással
+ szoftverkövetéssel
- de 7"-lal (ami nagyon alsó határ lenne az én aktuális igényeimhez)
- ill. esetleges touch hibával.

Mindenesetre nagyon megfogott! Követem majd a tapasztalataitokat!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#241) MrPetya19 válasza aramis00 (#240) üzenetére


MrPetya19
addikt

Na holnap én is benézek egy pesti mm-be.
Jah a tablet z-n nem lepődtem meg, a sony egyszerűen nem tud launchert írni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#242) nexus6 válasza MrPetya19 (#241) üzenetére


nexus6
aktív tag

az örsön lévőben ma rakták ki este (az eladótól kérdeztem, és lehozta a raktárból), tényleg szép lett nagyon...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#243) bakosarpi válasza aramis00 (#240) üzenetére


bakosarpi
tag

Megerősítem a fémtollas dolgot (működik), és köszi, hogy tudattad velünk:-)! Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#244) Eli577 válasza aramis00 (#240) üzenetére


Eli577
senior tag

Szerintem a G Tabbal nem kell kompromisszumokat kötni, pont ezért jó. Nyilván ennyi pénzért ne várjon csodát az ember, de az ár/érték arányban véleményem szerint verhetetlen.

(#245) aramis00 válasza bakosarpi (#243) üzenetére


aramis00
tag

Köszi, h kipróbáltad!
Gondolom nem ez lesz a fő selling point, de biztos van, akinek ez is számít! (Nekem pl. jól jönne!)
Csodálkozom, h eddig egyik (általam olvasott/nézett) tesztben sem szúrták/próbálták ki ezt! (Lehet azért, mert tényleg rétegigény?!)
Viszont mivel egyelőre ritkaság a tabokon ez a funkció, én az LG helyében rámennék marketinggel.
Amúgy (ha jól sejtem) ez azt is jelenti, hogy az értintő panel rész brutál érzékeny ill. pontos kell legyen! Nem wacom, mint pl. egy Note 8-nál, de az még elmegy (mert ez már valószínűleg még kevesebbeket érint meg).

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#246) aramis00 válasza Eli577 (#244) üzenetére


aramis00
tag

Persze, nem is úgy és annyi kompromisszumot köt az ember egy ilyen tabbal, mint egy olcsó kategóriás termékekkel. De azért az rendszer frissítés rész szerintem mindenképp egy kötöttség/kompromisszum. Tény, hogy ha az összes márkát nézem, akkor talán mégsem akkora kompromisszum, mert csak a Nexus vonal frissül folyamatosan, és (szinte) azonnal!
A másik oldala a dolognak, hogy ha elégedett vagyok az aktuális verzióval (nincsenek idegesítő bugok, nem hiányzik valamilyen feature, ami az újban már benne lenne), megfelel arra, amire vettem/használom, akkor meg egyáltalán nem fontos a frissítés!

Az ár/érték arány nagyon rendben van szerintem is! Pont az fogott meg, h kb. Nexus árban van (itthon), de több funkciója (és persze a kijelzője) jobb lenne nekem, mint az!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#247) bakosarpi válasza aramis00 (#246) üzenetére


bakosarpi
tag

Reagálva a frissítésekre. Nekem előtte egy prémium kategóriás, huawei mediapad 10 fhd tabletem volt, amit eladtam, és azon tényszerűen csak 4.0.4 volt a hivatalos szoftver, még cm sem volt rá elérhető. Tény nem a legelterjedtebb tab, de abban a szegmensbe illett volna kiadni legalább egy 4.1.2 (nem hivatalos módon persze fel lehetett volna tenni). Jelen tab-nál, viszont 4.2.2. van, amit sok egyéb tablet megirigyelhet, mellesleg, nagyon rezzenéstelenül fut, nem is nagyon érzem -egyelőre- hiányát, a 4.3-nak... Nem is igazán érdekel mikor érkezik meg rá, mert nem igazán érzek olyan óriási "lag"-okat, amitől használhatatlan lenne a készülék.
Viszont, ha megnézitek a G2-őt, ott még ebben az évben meg fog jelenni a 4.4, ami ad reményt, hogy talán erre a készülékre is megérkezhet. Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#248) lmisi válasza bakosarpi (#247) üzenetére


lmisi
senior tag

A Sony, LG összekapta magát és rájöttek talán, hogy a viszonylag friss verziójú android kiadáskor bizony versenyelőny a "gazdaságos" tab gyártókkal szemben. A Hüvelynek egyébként vannak problémái az android frissítésekkel úgymond. Most tették azt a hírhedt kijelentést, inkább a saját grafikus felületük upgradjeit adják, mint android verzió frissítést. Szerintem ez semmi jót nem sugalmaz :(((
Egyik kollégám Kínából hozatott p1-t, fizetett a magyar nyelvért, nagyobb aksiért, play store stb.., de egy vackot kapott szoftveresen. Tele kínai alkalmazásokkal, használhatatlan playstore, még a gmail sem megy rajta rendesen. Próbálta upgradeltetni, de lehetetlen küldetés. A magyar szervíz nem tudja felrakni a magyar romot természetesen. Bár a p6 kellemes darab, de upgrade arra sem lesz a fentiek miatt.

(#249) aramis00


aramis00
tag

Más: Tudom, h ízlések és pofonok, de:

Fekete vagy fehér?

Kinek milyen van?
Van előnye-hátránya egyiknek a másikkal szemben?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#250) kozi71 válasza aramis00 (#249) üzenetére


kozi71
senior tag

Fehéren kevésbé látszik az ujjlenyomat.(hátulján)
De ha tokba teszed már ez sem számít.

high tech, low life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.