Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!
Ma került hozzám egy ilyen tablet, gyári 4.4.2 Androiddal teljesen visszaállítva alaphelyzetre. Sajnos a bal oldalon egy 150 pixel széles sávban semmit sem érzékel az eszköz. Valaki találkozott már hasonló problémával? Szoftveres vagy hardveres gond lehet?

(#5002) ollie válasza DanielLong (#5001) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha csinálsz egy factory resetet és utána is olyan, akkor szerintem csak hardveres probléma lehet.

***

(#5003) DanielLong válasza ollie (#5002) üzenetére


DanielLong
senior tag

Én is attól félek. Vajon mi halhatott meg benne, mennyibe kerülne a csere alkatrész?

(#5004) DanielLong


DanielLong
senior tag

Esetleg aki cserélt már saját maga kijelzőt, az meg tudná mondani, hogy mekkora macera volt, sikerrel járt-e és honnan vette a kijelzőt?

(#5005) DanielLong


DanielLong
senior tag

Azt esetleg meg tudjátok mondani, hogy valamely a gyáritól különböző ROM-ban alacsonyabb-e a minimum fényerő?

(#5006) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!Tegnap rom frissítés után a v480-am gyakorlatilag halott. De olyan szinten hogy bekapcsolni sem lehet, nem reagál még arra sem ha feldugom tölteni.

A frissítés rendben lezajlott, újraindult és azóta kampec.

(#5007) ollie válasza _NCT (#5006) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elviheted az LG szervizbe, ott 2000 Forintért bevizsgálják és ajánlatot tesznek. Ha csak szoftveres a hiba, akkor tudnak új romot flashelni, kijössz 10k alatt. Ha az akku meghalt, akkor 20k alatt lesz a javítás ára, ha az alaplap, akkor meg 50k. Talán 2 hete vittem be az én tabletemet, szóval azért tudom az árakat. Nekem az alaplap halt meg, így nem kértem javítást, mert 50k-t már nem ér a tablet.

Várjunk csak. Neked nem az a tableted van, mint amiről a topik szól. Vidd szervizbe.

[ Szerkesztve ]

***

(#5008) _NCT válasza ollie (#5007) üzenetére


_NCT
őstag

Szia!

Ez már egy jó információ, szóval köszönöm. Gondoltam bedobom ide is, hátha hamarabb jön válasz.

ROM frissítés haza vághatja az alaplapot? A legidegesítőbb hogy eddig szét romoltam mindegyik eszközöm, soha nem jártam így. Mondjuk elég egyszer benézni a rom típusát.....

(#5009) ollie válasza _NCT (#5008) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha rossz romot flasheltél, az lehet, hogy ilyet okoz. De akár pont most mehetett tönkre az alaplap.

***

(#5010) _NCT válasza ollie (#5009) üzenetére


_NCT
őstag

Sziasztok!

Sikerült visszahozni a tégla (brick) állapotból a tabletet, most egy 4.4.2 KitKat virít rajta :) :C :DD

Itt a leírás angolul

Úgyhogy nem csak V410-esen, hanem V480-ason is működik, gyanítom hogy több modellen is ki lehet próbálni.

A lényeg, hogy ha Linux vagy Windows alatt felismeri QDLOADER 9008 eszköznek a portoknál, akkor van még remény.

Eléggé szöszölős és odafigyelős, de nem lehetetlen megcsinálni.

Öröm, bódottá'

(#5011) Tibcsi68 válasza _NCT (#5010) üzenetére


Tibcsi68
tag

Leesett... A sarkára... Egy szál repedés futott végig az érintőjén, a felénél megállt, tehát nem repedt teljesen keresztbe. Ennek ellenére nem érzékel sehol! Hogyan lehetne megállapítani biztosan azt, hogy csak az érintő ment tönkre, és annak a cseréjével orvosolható lenne a hiba, vagy más baj lett? Hiszen hány pókhálósra repedezett tabot, telefont lehet látni, ami hibátlanul működik!

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#5012) b4zsi- válasza Tibcsi68 (#5011) üzenetére


b4zsi-
őstag

Szerintem szerviz és mondanak egy árat, amiből eldöntöd, hogy javítás vagy másik tablet beszerzése. A pókhálósra tört telefonoknál csak az üveg sérül, csak az meg össze van ragasztva a digitizerrel. Gondolom ezért használják tovább törött üveggel mert drága mulatság a 2 cseréje.

Nálad amúgy képet megjelenít vagy már csak teljesen fekete a kijelző?

(#5013) DJ. Ru$y válasza Tibcsi68 (#5011) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van ahol az érintőpanel előtt van egy üveg Gorilla Glass stb, olyan, mintha ugye fólia lenne rajta, ez alatt van a digitizer, csúnyán mondva, ami alatt van a kijelzőpanel. Ha az üveg összetörik, de a digitizer egyben marad, akkor király minden, szép pókhálós, de működő eszközöd van, ha viszont a digitizer megreped és rossz sarkon reped, akkor kuka. Nem tudom, teljesen, hogy van a dolog, de vannak olyan érzékelők, amiknél ha mondjuk bereped a bal felső sarok, akkor abban a sarokban nem lesz érintésre érzékeny, viszont a többi része működik.

Valószínűleg kapott a digitizer is nálad, így kuka, viszont legtöbb esetben egyben cserélik üveggel, és LCD-vel a digitizer-t, mert a ragasztás nem mindig 100%-os, ha szét is tudják szedni és letakarítani.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5014) ollie válasza Tibcsi68 (#5011) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tök mindegy, mert úgy is csak egyben lehet cserélni az egészet (LCD+digitizer+üveg).

***

(#5015) Tibcsi68


Tibcsi68
tag

Köszi a válaszokat, egyébként a kijelző mutat rendesen mindent, nincs megfolyva.

Galaxy S22 ultra 512 + Galxy Watch 3 46mm LTE, + 180 piros, 0 feketepont!

(#5016) adalbert1 válasza ollie (#5014) üzenetére


adalbert1
veterán

Gondolom ilyen esetben ennél a tabletnél kb. már a totálkár kategória ennek a hármasnak a cseréje. Közben pár havonta ránézek az aktuális tablet kínálatra, de még mindig nem találtam szimpatikus utódot, anno szerintem ezt a gépet nagyon eltalálták (akkor viszonylag friss hardware volt, jó felbontású kijelzővel, ami se nem túl nagy, se nem túl kicsi - a 7" méretű tabletek szerintem már pont túl kicsik-). Ti lecseréltétek már valamire? Ha igen, akkor miért azt választottátok?

(#5017) DJ. Ru$y válasza adalbert1 (#5016) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

LG-re cserélném a feature-ök miatt, akár 10-12"-ra is, ellenben esély nem sok van rá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5018) ollie válasza adalbert1 (#5016) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most vettem leárazva gearbest.com-on Lenovo P8 tabletet 35k-ért, ami már jóval jobb ennél (8 col, fHD, S625, 3GB ram, 16GB tárhely, de lehet SD-t belső tárhelynek formázni).

Fontos! Eu Expressel kell rendelni, és akkor nem jön rá ÁFA, mert akkor (és csak akkor) EU-n belülről küldik.

***

(#5019) PeterPH válasza ollie (#5018) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nálam is ez lett a méltó utód. Az LG-t megkapja a kölök.
Jelenleg best buy.

(#5020) dlaj válasza ollie (#5018) üzenetére


dlaj
őstag

Kár, hogy a sötét színű majd 2x annyi.

(#5021) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Sziasztok

használtan jutottam hozzá ehhez a tablethez (kb. 21k HUF volt).

4.4.2-vel jött, nem volt rossz de szerettem volna valami frissebbet.

Root-olás után TWRP 3.1 majd Resurrection Remix telepítése következett, erre némi opengapps.
A legnagyobb probléma talán a megfelelő Windows7 (x64) driverek telepítése volt, minden más elsőre klappolt (na jó, az RR-nek kellett egy wipe cache de másodszorra felment).

Az összefoglaló nagyon hasznos volt, mégha a linkek egy része nem is működik már (de filenévre keresve megtalálható). Köszönet érte!

Ha valaki hasonlót tervez de megakadna szívesen segítek ha tudok!

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5022) dlaj válasza AiRLAC (#5021) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a felajánlást! Én is vettem egyet használtan, és pont arra gondoltam, valamit fel kellene rá dobni. Én konkrétan a Remix OS-re gondoltam. Szerinted megoldható lenne?

(#5023) AiRLAC válasza dlaj (#5022) üzenetére


AiRLAC
addikt

A Remix OS egy x86-os gépekre (a.k.a normál PC) telepíthető OS, nem az RR-re gondoltál?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5024) dlaj válasza AiRLAC (#5023) üzenetére


dlaj
őstag

Nem, a Remix OS-re gondoltam, de közben már láttam, hogy erre nem fog menni.
Viszont akkor mi az az RR?

(#5025) AiRLAC válasza dlaj (#5024) üzenetére


AiRLAC
addikt

http://www.resurrectionremix.com/

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5026) mm89 válasza dlaj (#5024) üzenetére


mm89
őstag

Válassz XDA-ról valamit.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#5027) dlaj válasza mm89 (#5026) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi szépen! Innen is nézek valamit. Szeretnék több romot kipróbálni. Szerencsére a 4.4.2-öt könnyű rootólni

(#5025) AiRLAC, Így már vágnom. Nem esett le,hogy ez volt az a rom, amire te cserélted az alapot. Ugye az RR-ben is van magyar nyelv?

(#5028) DanielLong válasza AiRLAC (#5021) üzenetére


DanielLong
senior tag

Esetleg megírnád majd a tapasztalataidat ezzel a ROM-mal? Tapasztalsz-e bugot, van-e valami negatívuma, ilyesmire gondolok. Eddig csak a gyári szoftvert használtam, amire nekem kellett, arra az is megfelelt.

(#5029) AiRLAC válasza DanielLong (#5028) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gyárihoz képest ugye az appok hiánya (jópofa volt a rajzolós/képernyőre jegyzetelős).
Viszont a duplakopp a képernyőn a felébresztéshez itt is működik. Nagyon még nem teszteltem, de böngésztem rajta, pár appot feltelepítettem, Tunein és Spotify is megy, nem volt vele gond eddig.

Magát az RR-t felraktam nemrég két Moto G-re is, azokon is jól fut. Ott ugye 2015 óta nem volt frissítés, szóval security szempontból is jobb egy friss 7.x-el.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5030) AiRLAC válasza dlaj (#5027) üzenetére


AiRLAC
addikt

Angolul használok mindent, de most megnéztem neked, ott a Magyar is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5031) dlaj válasza AiRLAC (#5030) üzenetére


dlaj
őstag

:R

(#5032) dlaj


dlaj
őstag

Van esetleg valami trükk, amivel ennek a tabletnek a fényerejét nagyobbra lehetne venni?
Rootólva van, CyanogenMod 5.1.1 van rajta. Esetleg egy másik rom, amivel nagyobb a fényerő? :R

(#5033) fornettisuti válasza dlaj (#5032) üzenetére


fornettisuti
veterán

Gyárilag is büntet a fényereje. Automatikus fényerő beállításból vedd ki a pipát, manualisan allitsd a csúszkát.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#5034) dlaj válasza fornettisuti (#5033) üzenetére


dlaj
őstag

Ezt megcsináltam az első nap. Valóban kicsit trükkösen oldották meg.
Viszont ennek ellenére egy kicsit keveslem. Bog is ezt írja a tesztben: a lenti táblázatból látszik, hogy fényerőben még lehetett volna hova kapaszkodni.

(#5035) AiRLAC válasza dlaj (#5034) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ennek ennyit tud a kijelzője. Nekem elég max fényerőn normál fényviszonyok között, napfényben értelemszerűen kevés (+ ott a csillogás). Nem várok többet ~20e forintért ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5036) dlaj


dlaj
őstag

Egy 16 GB-os sd kártyát formáztam belső tárhelynek. Azt írta, hogy sikeres, és látszik is, csak a file kezelőkben nem látszik. Sem file-okat sem alkalmazást nem lehet rá telepíteni. Gondolom, valamit valahol állítani, vagy engedélyezni kell. Csak nem tudom, hogy hol és mit? :R

(#5037) ollie válasza dlaj (#5036) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez gondolom nem gyári rom, mert azzal nem lehetett belső tárhelynek formázni SD-t... Amúgy pont az a lényege, hogy egy tárhelyként kezeli a belső tárhellyel, ezért nem is fogod látni külön.

***

(#5038) dlaj válasza ollie (#5037) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm a választ!
CyanogenMod 6.akármennyi van most rajta. A probléma tulajdonképpen meg is oldódott. Az volt a baj, hogy az sd belső tárhelynek formázása után későbbre halasztottam a belső tárhelyről a file-ok áthelyezését. Miután ezt megcsináltam lett hely a belsőn és meg is jelent a file kezelelőben az SD kártya. Annyi helyet tudok használni belőle, mint ami szabadon maradt az átmozgatást után.
Viszont érdekes, hogy most a belső tárhely nem látszik, holott elméletileg azon kellene lenni kb 8 GB szabad helynek.
De annyi baj legyen, elégedett vagyok! És a fényerővel is megbarátkoztam! 😀

(#5039) tau_ba


tau_ba
tag

Ujra kene rakni a gepet, most az utolso hivatalos LG Rom van rajta. Mit lenne erdemes ratenni? Ezek a napi Lineage OS ROM-ok mennyire stabilak? https://download.lineageos.org/v500

(#5040) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok,
Azzal a Tab-bal mit lehetne kezdeni, amelyik LG logónál nem jut tovább, folyamatosan az villan fel ha radugom töltőre. Másra nem is reagál.
Előre is köszi

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#5041) b4zsi- válasza mukisrác (#5040) üzenetére


b4zsi-
őstag

Én is hasonló problémákkal küzdök. Valószínűleg a csatlakozó megadta magát a 3 év alatt és csak néha veszi a töltést. Amikor teljesen lemerül nagyon nehéz elkapni azt a néhány percet, hogy kapjon annyi töltést, hogy bekapcsoljon. Nálad nem merült le teljesen?

(#5042) mukisrác válasza b4zsi- (#5041) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Valószínűleg igen, jónehany napja állt ott magában.
Előtte is volt gondom a töltéssel, de azt hittem most komolyabb a baj az állandó reboottal

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#5043) mukisrác válasza mukisrác (#5042) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Úgy néz ki, megoldódott.
Valamiért nehezebb vette fel a töltést, kipróbáltam több töltőt is, egyszer csak jó lett. Újra normálisan indul, és bebootol.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#5044) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Használja még valaki a gépet? Sajnos nagyon lassú lett az idők folyamán, melyik romot érdemes feltenni, amivel elfogadható sebességet produkál? (most Cyanogen 13 van rajta, lehet már egy reset is sokat segítene)
Elég egy minimál rom is, alapvetően könyvolvasásra használom.

A resurrection romot szerettem volna feltenni, de sehonnan nem tudom beszerezni a V500-as változatot. (fájl névre is próbáltam keresni)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5045) M3oH válasza A_ScHuLcZ (#5044) üzenetére


M3oH
addikt

Szia!
[ROM][v500][7.1.2] Resurrection Remix N 5.8.5 FINAL: [link]
Csodát ne várj, elszállt az idő a masina felett.

(#5046) A_ScHuLcZ válasza M3oH (#5045) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszi!

Ja bocsánat, a LineageOS-t kerestem, nem a remixet, korábban azt ajánlotta egy fórumtárs.

Tegyem inkább a remixet? Egyáltalán van értelme cserélni, vagy lényegi változást nem fog hozni?

Csodát nem várok tőle, mint írtam, kizárólag ebook olvasásra, tananyagok olvasására használom, arra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5047) MaCS_70 válasza A_ScHuLcZ (#5044) üzenetére


MaCS_70
félisten

Itt még eredeti gyári rendszerrel kifogástalan!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5048) M3oH válasza A_ScHuLcZ (#5046) üzenetére


M3oH
addikt

2017ben cseréltem le a gyári rendszert erre. Azóta nem foglalkozom vele, ez van fent. Gyári rendszer után kicsit pörgősebb volt, de valszeg a friss telepítés miatt. Én netezni szoktam rajta, néha kis youtube a gyereknek. Arra jó.

(#5049) fornettisuti válasza MaCS_70 (#5047) üzenetére


fornettisuti
veterán

+1
Itt is gyári rendszer van rajta, asszonynak konyhába receptnézős tablet lett.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#5050) snemeth válasza A_ScHuLcZ (#5046) üzenetére


snemeth
aktív tag

Tavaly tettem rá LineageOS 14-et. Előtte a gyári rom volt rajta, de már nem volt kedvem használni, mert borzasztóan belassult. A végén már kikapcsolt szinkronizálással ment, mert 3 percig tartott, mire egy wifi bekapcsolás után használható lett. A rom frissítés óta nagy ismét nagy lelkesedéssel használom. :) Netezés, youtube, filmnézés minden nagyon jól megy rajta. Még az ősszel jöttek rá hetente a frissítések, de aztán egyszer csak nem jött több. De nem nagyon érdekel, mert tényleg hibátlan jelen állapotában is.
14.1-20181111-nigthly van rajta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.