Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) randras válasza f(x)=exp(x) (#3000) üzenetére


randras
veterán

Ez nagyon jó. :C

(#3002) randras


randras
veterán

Na berendeltem egy ilyen dögöt is. Pfujj, Samsung. ;]

Főzött ROM-ot használ valaki?

[ Szerkesztve ]

(#3003) fPApi válasza randras (#3002) üzenetére


fPApi
őstag

Igen.

(#3004) randras válasza fPApi (#3003) üzenetére


randras
veterán

És nyilatkoznál róla? :)

(#3005) fPApi válasza randras (#3004) üzenetére


fPApi
őstag

Mire vagy kíváncsi?

(#3006) randras válasza fPApi (#3005) üzenetére


randras
veterán

Hogy melyiket használod, mi működik és mi nem? Van-e AOSP ROM GravityBox-al?

Illetve hogy a hivatalos ROM-ból a 4.2.2 v50010b a legfrissebb-e?

:R

(#3007) f(x)=exp(x) válasza randras (#3006) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Már van KK. is! (V20d)

(#3008) tau_ba


tau_ba
tag

Legfrissebb gyari SW van fent, es szivat az SD kartya. Ramasolok valamit, ami kesobb "eltunik" (ures konyvatarat mutat csak) ezek utan nem tudom torolni a koynvatart sehogy sem (sem PC-re rakotve a tabot, sem a kartyat kiveve kulso kartyaolvasoval, sem a tabon ES File Explorer-rel). A kartya lehet szar, vagy valami hozzaferes gond van? Ha jol ertettem a KK-el bejott korlatozas vhogy az appoknak korlatozza a kartya hozzafereset. vagy mi pontosan a featurenek alcazott bug?

(#3009) fPApi válasza randras (#3006) üzenetére


fPApi
őstag

Sokat kipróbáltam, de általában a paranoid android, pacman, slimkat hármas közül szokott maradni (persze, ha van az adott eszközre). Bár most épp a gyári van fönt.

(#3010) randras válasza f(x)=exp(x) (#3007) üzenetére


randras
veterán

És onnan nehezebb főzött ROM-ra állni, rootolni, hasonlók? Van valami bug, illetve másik oldalról akármi, ami miatt megéri frissíteni?

(#3011) khalox válasza tau_ba (#3008) üzenetére


khalox
őstag

A nem gyári szoftverek nem írkálhanak szanaszét mindenhová, ahová csak eszükbe jut a külső SD kártyán Kit-kattal. Ez szívás, de a Google szerint ez nagy királyság, mert növeli a biztonságot.
Az ES File Explorer pl. nem a gyári file managger, így azzal nem mész semmire.
Megoldások:
1) Nem frissítesz. (Tudom, már késő...)
2) Root + SD jogosultsági fix, és minden marad a régiben (de mi van, ha nem tudsz root-olni...)
3) A gyári szoftvereket használod.
4) A nem gyáriak majd lassan frissülnek, és az általuk létrehozott saját mappákba tudnak mindent, amit eddig. DE: ha leszeded a szoftvert utólag, akkor törlődik ez a saját mappája is a tartalmával együtt.

(#3012) Addel válasza khalox (#3011) üzenetére


Addel
senior tag

Igazából ez úgy szolgálná a biztonságot, ha a telepítésnél a jogosultságok közt lehetne ezt is engedélyezni.
Így csak szimpa szopatás.
Kezd iphone-osodni az android is... :(

[ Szerkesztve ]

(#3013) randras


randras
veterán

Ha a gyári launcherben az ujjaimat kifelé eltartva húzom, az hova visz? :F Nekem ott három üres oldal van. Csiptetésre tiszta, hogy a launcher oldalakat lehet átrendezni.

[ Szerkesztve ]

(#3014) f(x)=exp(x) válasza randras (#3013) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A nagy büdös semmibe. :D

(#3015) tau_ba válasza khalox (#3011) üzenetére


tau_ba
tag

A 2-es opcional (root+SD jogosultsagi fox) mit ertesz az SD jogosultsagi fixen (ezt hol kene beallitani) es mit ertesz a nem tudok rootolni alatt? Gondolom ez mar megoldott egy ideje.

(#3016) khalox válasza tau_ba (#3015) üzenetére


khalox
őstag

Vannak ügyes emberek, akik az update után gyorsan visszaállították az eredeti jogosultsági állapotokat. Pontosabban ez így nem teljesen igaz... inkább odaadták a többi alkalmazásnak is ugyanazokat a jogokat, mint amit a rendszer részét képezők is megkaptak.
Ehhez egy beállítást tartalmazó állományt kell átszerkeszteni a fájlrendszeren, ami csak akkor lehetséges, ha a készüléken a felhasználónak root joga van. (Vagy felülírni az újjal, ez a "fix". Úgy lehet ezt is telepíteni, mint bármi mást. Sőt itt a visszaállításra is lehetőség van)

A nem lehet rootolni alatt azt értem, hogy az SD mizéria nem készülékfüggő, hanem a kitkat sajátja. Így vannak olyan (főleg új) modellek (nem az LG G Pad, hanem pl. az Asus Memo Pad 7 és 8), amik eleve kitkattal jönnek és/vagy teljesen új SoC-vel, amihez a régi egykattintásos módszerek már nem jók, valamint a rendszer frissítésével is fogynak a kiskapuk.
Vagy egyszerűen csak nem akarja a rootot valaki...

[ Szerkesztve ]

(#3017) khalox válasza khalox (#3016) üzenetére


khalox
őstag

Konkrétan a PlayStore-on rákeresel az SDFix-re, és ott van.

(#3018) randras válasza f(x)=exp(x) (#3014) üzenetére


randras
veterán

Ez egy hasznos feature.

A frissités a korábbi v20d helyett már v20a-t ajánl fel, ennek van jelentősége?

(#3019) fPApi válasza khalox (#3016) üzenetére


fPApi
őstag

Az elmúlt évek tapasztalata alapján úgy látom, hogy bár próbálnak a gyártók szigorítani, de kis "akadások" után szinte minden telefonra/tabletre megjön a root és a custom ROM-ok hada. És míg korábban "könnyű" volt "téglásítani", ma már ez nem igazán jellemző, tehát egyre biztonságosabbak ezek.

(#3020) khalox válasza fPApi (#3019) üzenetére


khalox
őstag

Ez igaz, de benne van a mondatodban, hogy "az elmúlt évek"... amit eddig a Google összetákolt és bétatesztelt több millió useren, előbb utóbb fel fog nőni olyan felhasználási területekhez is, amik annyira már majd nem tűrik a sufnituningot és a buherálást.

Ennek jó pár jele már most is látszik. Pl. az SD-kártyás húzás, illetve a KNOX tervezett implementálása a következő android rendszerekbe azt mutatja, hogy kezdenek jól láthatóan körvonalazódni különböző irányok. Pl.a több felhasználó nem tűnik életképesnek a telefonos gépeken (és nincs is), míg a táblákon engedélyezett, sőt.
Egy vállalati környezetbe nem lehet beintegrálni egy szanaszét moddolt androidos rémet, így a Google-nek lépnie kell. Az irány nem fog tetszeni.

De ez itt nagyon off...

(#3021) fPApi válasza khalox (#3020) üzenetére


fPApi
őstag

Pont az a lényeg, hogy mindenkinek el kell döntenie, hogy elég-e, amit "gyárilag" kap, vagy nem. Ha nem, akkor továbbra is azt mondom, hogy nem lesz akadály, bármit meg lehet oldani. Persze ezért le kell mondani pl. a garanciáról, de valamit, valamiért. Én megvétel után kipróbálom a funkciókat, és ha működik minden, nem érdekel tovább a garancia, megy a root és a megfelelő custom ROM megkeresése, mert ezekkel nagyságrendekkel jobban tudom használni az eszközt. Lehet, hogy csak szerencsém van, de hosszú évek óta egyszer sem buktam a garancia hiánya miatt, persze olyan volt, hogy volt valami gubanc, de ezek mindig kiderültek az elején és vissza tudtam vinni még garanciában.
Ha meg úgy dönt valaki, hogy elég a "gyári", meg neki fontos a garancia, az is elfogadható, de akkor ne jöjjön a "rinyálás", hogy ez miért nincs, meg az miért nincs, meg miért úgy, ahogy.

(#3022) randras válasza f(x)=exp(x) (#3014) üzenetére


randras
veterán

(#3023) f(x)=exp(x) válasza randras (#3022) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

:D :C

(#3024) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy a LG G Pad 7.0 belseje is hasonló? Mehet rá valami 8.3 -asra való Custom ROM már ha van valami jó..Ha igen hol találok?

Előre is köszönöm! :R

(#3025) fPApi válasza Keraa (#3024) üzenetére


fPApi
őstag

Én csak azt tudom, hogy abból nem szokott jó kisülni, ha másik eszközre való ROM-ot rak föl az ember. Egyébként az xda-n szoktam ROM-ot nézni, de ha jól látom, akkor arra nincs.

(#3026) tau_ba válasza khalox (#3017) üzenetére


tau_ba
tag

Koszi, megcsinaltam a root-ot+SD Fix-et. Tovabbra is szivatott a kartya, nem engedett torolni regebben letrehozott konyvtarakat. Most ujraformaztam az egeszet, meglatjuk hogyan viselkedik.

(#3027) DJ. Ru$y válasza Keraa (#3024) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ne erőltesd.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3028) f(x)=exp(x) válasza Keraa (#3024) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Semmi, d3 tényleg semmi sem egyezika kettőben...az Lg logón kívűl. Miért akarod lecserélni?

(#3029) fornettisuti válasza Keraa (#3024) üzenetére


fornettisuti
veterán

ha otthon epitkezel es tegla kell, olcsobb megoldas is van :-)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#3030) Keraa válasza f(x)=exp(x) (#3028) üzenetére


Keraa
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget, :R akkor marad a gyári ROM!

Attilasd a kétkoppos feloldás akadástól teljesen kivagyok, néha működik néa meg csak kopogtatom és nem akar feléledni. Egy LG G2-esem van még mellette (azon is Custom rom figyel) azon hátul vannak a gombok és ezen is ott keresem először... :B
Tudom csak szokás kérdése (még friss a G pad)

(#3031) DJ. Ru$y válasza Keraa (#3030) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nagyjából oszd fejben 3 részre a kijelzőt és a középső harmadban kopogtass, 10-ből 9x ébredt nálam, a 10-et meg én koppintottam rosszul általában. KnockON is hasonló rátát mutat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3032) Keraa válasza DJ. Ru$y (#3031) üzenetére


Keraa
aktív tag

Köszönöm DJ. Ru$y! :R
Így mintha tényleg jobb lenne egy kicsit.

(#3033) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

KDZ újrahúzást csinált már valaki? Nagyon fontos lenne, mert van 2 világító pixelem + egy folt ahol nem annyire de világítanak a pixelek, a hátlapja egy picet recseg, garanciát venném igénybe!!!
Ha valaki leírja belerakom a blogomba (névvel együtt), ahonnan rögtön megy 1. hozzászólásnak. Nyogodtan írjátok le hogy majd később (1-2 hét) tudjátok megírni, mert legalábbb tudom hogy mikorra várható a szervíz.

(#3034) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#3033) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ez kitkat-on is jó? Link.

(#3035) DJ. Ru$y válasza f(x)=exp(x) (#3033) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Surranj át a G3 topikba és keress rá a KDZ kifejezésre, valaki lefordította elég pöpecül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3036) f(x)=exp(x) válasza DJ. Ru$y (#3035) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Tényleg, köszi.
Tehát ennek elméletben működnie kellene a tabbal 4.4.2-n? :F Csak hogy biztos legyek. Meg annyi hogy nekünk nem tud elúszni az IMEI, mert csak 1 fajtát lehet rátenni, tehát nincs telenoros, telekomos stb.? Vagy mikor tud elúszni, mert fogalmam sincs.

Freak:

Bossi fórumtársnak írtam privátban egy KDZ telepítés leírást magyarul, gondolom jól jöhet még valakinek, esetleg majd egy 1. HSZ-be is beleférhet, szóval megosztom itt is.
LG KDZ fájlok telepítéséhez (az LG Flashtool 2014 programmal) az angol nyelvű guide és a linkek itt találhatóak meg: LG Flash Tool 2014 - The best way to Flash LG KDZ Rom
A fontos rész magyarul, ha esetleg kihagytam valamit javítsatok, a képek pedig a linken megtalálhatóak.
Lépésről-lépésre:
1: Az első linkről töltsd le az LG drivereket és telepítsd.
2: Második linkről az LG Flashtool 2014-et
3: Másold be a telepíteni kívánt KDZ fájlt a kicsomagolt LG Flashtool mappájába.
4: Rakd a telefont download módba:
- kikapcsolod
- vársz még kb. 10mp-et
- hangerő fel gomb nyomva tart
- közben dugd be a pc-hez kapcsolt USB kábelt
- a hangerő fel gombot továbbra is tartsd nyomva még egy kicsit, míg bejön a download mód
5: Indítsd el a Flasthool programot, ha nem indul akkor telepítened kell a Visual C++ Runtime Library-t (link fent)
6: A Flashtool a linken található adatokkal legyen kitöltve(CDMA, Diag,3300), majd tallózd be a program mappájába bemásolt KDZ fájlt az adott mezőbe.
7: Flash gomb megnyomása választás szerint: A: Normal flash (wipeok nélkül) B: CSE Flash (full wipe-al)
8: Következő ablakban START gomb megnyomás
9: A következő ablakban a Republic of Korea helyett Select different language, majd az alsó mezőben kiválasztod a kívánt nyelvet, majd OK
10. Ez után elindul egy LG gyári program, ami elkezd töltögetni. Egy kis idő után feldobja hogy nem tudja letölteni a kívánt fájlt így megszakad. Na itt FONTOS hogy csak hagyd úgy, ne okézd le a hibaüzenetet mert leáll a folyamat. Ha megnézed a telefonodon elindul a folyamatjelző és elkezdi feltölteni a romot a telefonra.
11: Ha a folyamatjelző végig ért, akkor kétszer újra indul a telefon és kész is vagy, lehúzhatod a kábelt.
Visszaállítás gyári szoftverre:
Megnyitod a következő linket egy külön lapon: [link]
A link végére beilleszted az IMEI (Beállítások\A telefonról\Státusz) számodat és entert nyomsz.
Ekkor a lenti szöveges részben lesz egy link ami a telefonodra elérhető legfrissebb verziójú szoftvert tartalmazza, KDZ formátumban. Ezt linket a címsorba újra bemásolva letöltöd a fájl, és a fenti leírás alapján telepíted. Ekkor újra teljesen gyári rendszert kapsz vissza.
(Megj.: az oldal sajnos az írás időpontjában sajnos nem működik)
k5.20: na azt még nem csináltam, pedig igen csak ajánlatos lenne... valahol láttam egy leírást az XDA development fórumban, valamelyik root módszer leírásánál ha jól rémlik.

(#3037) Dondenis válasza f(x)=exp(x) (#3036) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Üdv. Ilyen tab vásárlására készülök. De, nem látom a telekom oldalán. néhány hónapja még árulták tudomásom szerint. Vagy rosszul emlékszem?

(#3038) randras válasza Dondenis (#3037) üzenetére


randras
veterán

Nem hinném, mert nincs 3G-s verziója, miért árulnák? :U

(#3039) ollie válasza randras (#3038) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van LTE-s változata, szóval simán árulhatják.

***

(#3040) randras válasza ollie (#3039) üzenetére


randras
veterán

Verizon only, és nem is GSM.

(#3041) Dondenis válasza randras (#3040) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Pedig meg mertem volna esküdni hogy kb 1/2 éve ezt reklámozta a telekom. Amúgy a tulajok elégedettek a kütyüvel?

(#3042) DJ. Ru$y válasza randras (#3038) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Úgy, ahogy árulnak only Wi-Fi iPad-et is.. " iPad Air 16 GB Wi-Fi "

Az internet részleg "T-Online" és nem "T-Moble" árulta, előfizetés mellé lehetett venni olcsón.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3043) randras válasza DJ. Ru$y (#3042) üzenetére


randras
veterán

OK, hát akkor nincs igazam. :U

(#3044) Pepeninho válasza Dondenis (#3041) üzenetére


Pepeninho
őstag

Szerintem itt nincs elégedetlen tulaj. Nagyon jól összerakott, korrekt kis tablet ez. Én 2-3 avonta váltogatni szoktam a kütyüjeimet, de ez már 9 hónapja parkol nálam és még marad is jó sokáig!

Ps4, p30 pro

(#3045) doriath válasza Pepeninho (#3044) üzenetére


doriath
tag

+1

(#3046) ollie


ollie
MODERÁTOR

Van valami összefoglaló valahol a tabról? Olyanra gondolok, mint a topik összefoglaló szokott lenni.

***

(#3047) Dondenis válasza Pepeninho (#3044) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Köszi :)

(#3048) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szóval, van valahol összefoglaló a tabról, vagy minden ki kell vadászni ebből a topikból?

***

(#3049) Arolotifar válasza ollie (#3048) üzenetére


Arolotifar
őstag

Egy kevés van itt :) [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#3050) ollie válasza Arolotifar (#3049) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi!

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.