Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-05 16:05:09

LOGOUT.hu

LG G PAD 8.3

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) aramis00 válasza Peat;) (#296) üzenetére


aramis00
tag

"más semmi nincs a láthatáron":
Teljesen egyetértek azzal, amit írtál. Én sem akarok tovább várni (a Nexus 7 tapi hibák javítására sem), úgyhogy hétfőn v. kedden beruházok egy feketére.
Legfeljebb, ha mégis nagyon bejönne egy esetleges új tab, akkor majd később váltok.

ps: Megnéztem én is újra az MM-ben a kütyüt. A fényerő valóban nem olyan rózsás, mert az ottani világítás mellett kellett majdnem a max fényerő ahhoz, hogy (nekem) megfelelő legyen a látvány.
Viszont az alig nagyobb külső mérete a Nexus 7-hez képest (lsd. Carambola összehasonlító fotóját is), miközben a képátló több mint 3cm-rel nagyobb (és akkor ezt még nem is fordítottam hasznos területre/felületre, pedig lehet inkább ez a fontos), a mostani preferenciám szerint minden kompromisszumot lesöpör!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#302) xabolcsy


xabolcsy
aktív tag

Tudtok egy 10.1-8,3 összehasonlítás képet feltenni?

(#303) Tom1939 válasza lmisi (#300) üzenetére


Tom1939
őstag

Teljesen egyetértek. Sajna a samu mindig ilyen volt mióta emlékszem. Letett egy-két nagyon ütős dolgot, után próbált róla ezer bőrt lehúzni jóval gyengébb névrokonokkal/utódokkal (aránytalanul magas áron). Nem csak tabletben, hanem telefonban is (lásd minden galaxy s...).

Szóval én most arra várok, hogy a samu letegyen valami újabb ütős tab-ot. Mondjuk esélyeim elég gyatrák ha belegondolok hogy az egyetlen ütős tabjuk, a 7.7 nem lett sikeres az ára miatt. Na jó, lehet hogy szigorú vagyok az új 10.1 note is lehet hogy jó, de azt nem ismerem elégé.

Mondjuk egy 8-as vizálló sony z tablet sem lenne rossz. Ha nem baltázzák el a kijelzőt és az akkut (sony ugye :) ).

(#304) Tadyon válasza aramis00 (#301) üzenetére


Tadyon
csendes tag

Én is így voltam vele. Nem akartam tovább várni ezért megvettem ezt és b ha esetleg kijön egy sokkal jobb max váltok:) de idáig nekem(az én igényeimnek) mindenben megfelel az LG!

(#305) Addel válasza Tadyon (#304) üzenetére


Addel
senior tag

+1

Én az új nexus7 meg az LG G Pad 8.3 közt vacilláltam kb.1.5 hétig, de a mobilarena-s tesz meggyőzött és múlthéten megvettem az LG-t.
Pár nap után nekem nagyon tetszik.

(#306) Addel


Addel
senior tag

Aki esetleg szintén iPon-tól rendelte garanciajegyet kapott hozzá, mert én csak számlát kaptam ?

(#307) zorromoto


zorromoto
senior tag

Érdekes ez a képernyő dolog.Nekem is az egyik kiszemeltem az lg 8.3.Namost történt ma hogy egymás mellé tettem az ipad mini-t és az lg-t.Az lg 8.3 az ipad mini 7.9 -es mégis az tűnt szélesebbnek az lg meg keskeny hosszúnak.Fura dolgok tudnak lenni élőben ha látja az ember

(#308) LSL1337 válasza zorromoto (#307) üzenetére


LSL1337
őstag

mivan az ipad mini szélesebb...
az egyik 4:3 a másik meg 16:10

ebben mi a fura?:D

(#309) LSL1337 válasza aramis00 (#301) üzenetére


LSL1337
őstag

LG G Pad alapján lehet Nexus 8 jön, erre esetleg ki lehet várni egy kicsit..., elég valószínűnek tűnik, bár olcsóbb nem lesz MO-n, az biztos, és tuti hogy sd kártya sem lesz benne

amúgy nekem is szimpatikus az LG, augusztus eleje óta várom. remélem a custom ROM community beindul rá lassan

(#310) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziaztok, ma voltam az MM-ben megtapogatni a Gpadot sikerült, egy fehér példányhoz volt szerencsém csak sajna az idöm kevés volt az alaposabb tesztnek! Pár észrevétel a tabról, én a fényerőt nem éreztem annyira vészesnek mint írtátok legalábis mesterséges fényviszonynál a természetest ugye nem tudom milyen lehet, de beltére megfelelő. oldalak lapozása váltása gyors és számomra zökkenőmentesnek éreztem, igaz ezt nem a nagy tapasztalat mondatja velem, viszont van viszonyítási alapom egy Chuwi v88-al szemben ami szintén egy gyors kis gép volt. Sajna több idöm már nem volt igy csak ennyi a mai tapasztalat, de arra ez is elég volt hogy azt mondjam ez kell nekem! Mióta felröppent a hir a Gpadról csak arra várok hogy megvehessem ami elöbb-utobb be is fog követekezni! :K

[ Szerkesztve ]

(#311) LSL1337 válasza monti0222w (#310) üzenetére


LSL1337
őstag

médiában mennyiért vesztegetik?

(#312) zorromoto válasza LSL1337 (#308) üzenetére


zorromoto
senior tag

Csak az hogy gyakorlatilag mindkettő 8"-es

(#313) -Mosquito- válasza LSL1337 (#311) üzenetére


-Mosquito-
őstag

90eFt.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#314) Tadyon válasza Addel (#306) üzenetére


Tadyon
csendes tag

Én kaptam lg garijegyet, de nem a dobozban volt, hanem a dobozon kívül. Ja és én külön oda írtam megjegyzésbe, hogy a gyári garancia jegyet nehogy elfelejtsék:D

(#315) aramis00 válasza LSL1337 (#309) üzenetére


aramis00
tag

Ha a méret és a gyártó miatt gondolod, hogy jön a Nexus 8, erre a halvány reményre én is adnék egy voksot!
Viszont pár dolog ellene szól (mármint főleg annak, h rövid időn belül elérhető lenne):
Ha a "kiszivárgott" képre gondolsz, ami a gugli oldalán volt a kitkat-nél, az biztos photoshop. Jól látszik, pl a Flipboard ikonon, hogy túl van nyújtva, szóval az egy Nexus 7 (szerintem).
A másik, ami szerintem ellene szól, h manapság minden kiszivárog, jóval a termék érkezése előtt, és erről még 0 infó jött eddig!
Én is nagyon szívesen vennék egy 8-9" közötti új Nexus táblát, de szerintem nem (elég) hamar lesz ilyen!

Ja, és a végére, ami még kérdésként felötlik bennem, h milyen áron indulna versenybe?

ui. nálam még ami a várakozás mellett szólna, a már bejelentett iPad mini2. De jó esélyt látok rá, hogy idén abból sem lesz semmi itthon (és az ára szintén kérdéses még).

Zorromoto:
8", de a tök más képarány teszi azt, amit láttál.
Van, akinek jobban bejön a 4:3 arány, mint a 16:10-16:9 arányok.
Pl. aki sokat böngészik, annak jobb lehet a szélesebb kép (4:3)!
Az új iPad-nél szerintem nagyon jó lépés volt levágni az oldalsó kávát. Mert a régin többször böngésznék állított nézetben viszont leginkább csak a térdemre rakva, vagy legalábbis lerakva lehet így böngészni, hogy valamennyire kényelmes legyen. Az újat, ha átérem majd 1 kézzel (ahogy néztem oké lesz, elég nagy kezem van), akkor sokkal könnyebb lesz használni így! Ha fekvő helyzetben van, leginkább 2 kézzel tartva lehet böngészni, ami sokkal kötöttebbé teszi a helyzetet és a helyet, ahol így használni tudod!
Pesze a végére hozzáteszem, h ez az én felhasználási szokásaim alapján van így, nem szentírás mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#316) Addel válasza Tadyon (#314) üzenetére


Addel
senior tag

Hétfőn kiverem a balhét, ha a websopban úgy van kitéve hogy 2 év gyári gari, akkor szépen adjanak hozzá eredeti LG garilevelet és ne csak akkor ha külön megjegyzésben odaírom.

(#317) lmisi válasza aramis00 (#315) üzenetére


lmisi
senior tag

Az már meg is jelent, 32 gigas wifi cirka 171 ezer igaz gsm boltos, 16 gigas csak minimalistáknak :(
kb. 105 ezerből kijön a g-pad 64 gigas microsd-vel ha media lejátszósnak akarod bizony minimum a 32 giga.

(#318) aramis00 válasza lmisi (#317) üzenetére


aramis00
tag

Nem az iPad AIR-re gondolsz? MErt én a retina iPad mini-re, ami szerintem még nem jelent meg sehol!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#319) b4zsi- válasza lmisi (#317) üzenetére


b4zsi-
őstag

Az az iPad Air. Az iPad mini 2 retina wifi 16 gigás ha jól tudom 120 000 Ftba fog kerülni.

(#320) CeFReX válasza Addel (#316) üzenetére


CeFReX
csendes tag

Nagyszerű, az edigital 1 év garit ír, az ipon meg elfelejti kitölteni a papírt...
Ezek után legyen okos valaki!

(#321) lmisi válasza b4zsi- (#319) üzenetére


lmisi
senior tag

Lehet mégis megjelent ipad mini 2 aka retina, ha nem:

Akkor buták a boltosok Nálunk:
[link]

Ja és az alma elkalapált valamit kicsit arrébb:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#322) masholnap válasza lmisi (#321) üzenetére


masholnap
senior tag

egyelőre nem kapható a mini retina ipad. xxlgsm csak előre dolgozik, de valamit nagyon benéztek, mivel hivatalos boltban 150e lesz ez a verzió

(#323) Addel válasza Addel (#316) üzenetére


Addel
senior tag

Nem volt szükség balhéra. Gyorsan válaszoltak az e-mailemre és korrekt volt a hozzáállás. Valószínűleg kimaradt a dobozból, még ma elküldik postán.

Jut eszembe amúgy mindenki kénytelen jól állni a dolgokhoz aki interneten árul, mert a 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet(4§ és 5§) szerint mivel neten "zsákbamacskát veszel" 8 munkanapon belül elállási jog illet meg, még indokolni sem kell, és egy garijegy hiánya jó ok az elállásra.
De azért nem gondoltam, hogy ilyen könnyen megy majd. Amúgy ez volt az első vásárlásom az iPon-tól. :)

[ Szerkesztve ]

(#324) Peat;) válasza Addel (#323) üzenetére


Peat;)
veterán

Egyébként az LG-re is mérges lehetsz mert majd meglátod hogy a garanciafüzetben épp csak tablet termékmegnevezés nincsen, így az alapján nem tudod hova besorolni és hogy mennyi garancia jár rá, csesztek újat nyomtatni a készülékez. Ettől függetlenül a bolti számlán szerepel a két év és úgy láttam külföldön(EU) is két év a gyári garancia. LG-nek még a magyar honlapján sincs fent ez a készülék, érdekes hogy ennyire fejetlenül csinálják, mondjuk még mindig jobb ez hogy nálunk volt kapható szinte első körben a készülék, mint hogy várni rá hónapokat mire bevezetik.

(#325) Addel válasza Peat;) (#324) üzenetére


Addel
senior tag

Én nem vagyok mérges senkire, de van abban valami amit írsz. Amúgy nem kizárt, hogy csak az Lg Electronics magyarország Kft. van lemaradva, mert angol nyelvű oldala van a tabletnek és gondolom a garijegy is magyar nyelvű, lehet más országokban a garijegyen már van tablet rész.

(#326) Edgars


Edgars
csendes tag

Elolvastam a témában az összes lehetséges hozzászólásokat, amik nagyon hasznosnak bizonyultak számomra. Hamarosan rendelek is egy ilyen LG G-PAD 8.3-at. A kérdésem csak annyi lenne, hogy hol tudok hozzá rendelni egy tokot? Konkrétan a http://www.youtube.com/watch?v=Bb3JC1aWiH8 helyen láttam egyet a 02.32 mp-től. Na engem egy ilyen érdekelne, de sehol sem láttam a G-PAD-hez ilyen tokot a neten. Valaki esetleg tud segíteni a kérdésben?

[ Szerkesztve ]

Nagy Edgar

(#327) Carambola válasza Edgars (#326) üzenetére


Carambola
tag

Még itthon sehol, de amilyen tempóban fogy a G Pad, karácsonyig biztosan lesz néhány cég aki behozza.

(#328) IppY válasza Edgars (#326) üzenetére


IppY
tag

A videón a weboldal szerint a tok itt.

Ebayen itt

:))

(#329) SZN válasza Carambola (#327) üzenetére


SZN
tag

Remélem, talán az ára így csökkenni fog.

(#330) Carambola


Carambola
tag

http://www.wantbuyletbuy.com/stylish-folio-stand-leather-case-cover-for-lg-g-pad-83-black_p14252.html

Ez a tok nekem nagyon megfelelne.
Esetleg érdemes lenne néhányunknak összeállni és rendelni
belőle.

(#331) aramis00 válasza IppY (#328) üzenetére


aramis00
tag

Hú, a gyári oldal linkjén, az utolsó képen, a hard cover-ek jól néznek ki (sötétkék-fehér-mustár sárga).
A fekete gépemre bármelyiket bevállalnám! De az ár az még nem baráti! :D

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#332) fecs válasza xabolcsy (#302) üzenetére


fecs
senior tag

Egy Samsung galaxy tab2 10.1-gyel össze tudom fotózni. Érdekes lehet még? Egymáson vagy egymás mellett?

ipon-os rendelés az enyém is. Én se kaptam LG garijegyet, de írtam nekik levelet. Még jó, hogy ellátogattam ide. Köszi a tippet! Elkerülte a figyelmemet kibontáskor.

Nagyon tetszik ez a tok, csak erősen drága. :(((

Védeni mindenképpen kell. Az ára miatt ez is szóba jöhet.

Pixel 6a

(#333) dark-zso válasza Carambola (#330) üzenetére


dark-zso
csendes tag

Én rendelek holnap egy ilyen tokot, ha esetleg kell valakinek szóljon.

A postaköltség így alakul: DHL(2-5 working days to major destinations) US$21.89

Ez dobhatjuk annyi felé ahányan rendelünk :)

(#334) aramis00 válasza Carambola (#330) üzenetére


aramis00
tag

Lehet én is beneveznék egyre. Ideiglenes toknak megfelelne, amíg a jobb minőségű termékek ára lecsökken!
Azt is megmondom miért lenne ideiglenes nálam:
Egyrészt a várható élettartam ahhoz mért, amilyen az ára. :) (Konkrétabban: a szomszédom Note 8-asa egy tök ilyen kinézetű (de ahhoz való) fekete tokban van. A 2. héten elkezdett lejönni a hajtásnál az anyag róla. Ahogy írják is, ez nem bőr, hanem poliuretán, ami műanyag, egész pontosan habosított műanyag, ami bőrnek néz ki.)
Másrészt a hosszabb távú használat ellen szól még az is, hogy ez az anyag túl jó hőszigetelő.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#335) Zap-Em


Zap-Em
tag

Hi!
Ma jött meg nekem is ez a tab, fehérben. Ez az első tabom, idáig nagyon tetszik. A gyári böngészőben fut a flashplayer is felrakás után. Aki 10-es és 7-es tab között vacillál sztem ne keressen tovább :) , csak ajánlani tudom.

(#336) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, én is egy ilyen tablet beszerzésén gondolkozom. Ami felmerült bennem, hogy pdf-ek olvasására mennyire kényelmes (a 7-es méret szerintem már túl kicsi lenne, 10-est pedig nem akarok)? Illetve valaki próbált már képregényeket olvasni rajta (mondjuk a comicrack nevű alkalmazással)? Kifér rá 1 oldal egészben kényelmesen?

(#337) aramis00


aramis00
tag

http://www.voia.firstmall.kr/skin/goods/detail/g201310231919_130_D4.jpg

Ezeket a hard case-eket nem találom sehol (egyelőre). Amit találok, azok meg nem ezek a színek.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#338) CeFReX válasza Zap-Em (#335) üzenetére


CeFReX
csendes tag


Ezen az élen nem tapasztalsz éles sorját, vagy illesztést, ami gyűjtené a koszt? A kiállított darabon én et vettem észre, de csak a fehéren.

[ Szerkesztve ]

(#339) Edgars válasza aramis00 (#331) üzenetére


Edgars
csendes tag

Carambola!
Jó ez a tok! De bőr vagy műanyag?

[ Szerkesztve ]

Nagy Edgar

(#340) Edgars válasza aramis00 (#301) üzenetére


Edgars
csendes tag

Most nézem az edigital-on 5000Ft-al emelkedett az LG G-PAD 8.3-nak az ára a tegnapihoz képest! Elég furcsa! Karácsonyra nem inkább csökkenteni szokták az árakat???? Lehet karácsonyra lesz vagy 150.000Ft :W

Nagy Edgar

(#341) Zap-Em válasza Edgars (#340) üzenetére


Zap-Em
tag

Jah, és a garit is levették 1 évre.....

#338 Nem érzek semmi sorját, vágást.

[ Szerkesztve ]

(#342) Carambola


Carambola
tag

Ha még valakinek kételye lenne a sebességet illetően....
Antutu:

(#343) Carambola válasza dark-zso (#333) üzenetére


Carambola
tag

Engem érdekelne, feketében, ellenben kettőnél már a postaköltség több.
Súlyra megy...

(#344) dark-zso válasza Carambola (#343) üzenetére


dark-zso
csendes tag

Igen, néztem én is. kb 25 dolcsi lenne úgy fejenként.

Rendeltem egyébként ugyanilyet aliexpressen 1 hete, ott kb 16-18 dolcsi volt, viszont még mindig nem adták fel :(

Mindenesetre ha kell neked a fekete szólj és intézem.

(#345) Jannn


Jannn
senior tag

Valaki vett már hozzá MHL kábelt?
Vajon ami a samsung gs3 v. gs4-hez jó, az jó ehhez is?

(#346) lmisi válasza Edgars (#340) üzenetére


lmisi
senior tag

a bestmarkt szintén emelt 5000 és levett a gariból 1 évet. Már csak ipon tartja magát...
Szerintem kifutottak az induló készletek, az LG már drágábban adja.
A magyar ár kifejezetten jó volt eddíg :K szinte csak át volt számolva a kinti euró-dodó ár.
Sajna ez a tab drágábban is menni fog..., legfeljebb kevesebbet adnak el belőle.

Az MHL slimport kompátibilis?

[ Szerkesztve ]

(#347) MrPetya19 válasza lmisi (#346) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajnos az mhl és a slimport nem kompatibilis egymással, más technológiát használnak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#348) Tejes Pite válasza Carambola (#342) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

A sebességet nem az antutu pontszám határozza meg. Lehet, hogy ezzel elkeserítettelek. És a többi gyártó által fizetett teszt sem jó semmire, csak reklámra. Persze, ettől még a sebességgel nincs gond. Mondjuk egy Asus Holo UI-val biztos kétszer gyorsabb lenne a tab, mint ezzel az LG által szoftvernek nevezett semmivel.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#349) Fun21 válasza lmisi (#346) üzenetére


Fun21
csendes tag

Nagyon megy fel az ára, karácsony előtt megemeli minden kereskedő az árakat majd visszaakciózza az eredeti árra vagy mi.

(#350) Carambola válasza Tejes Pite (#348) üzenetére


Carambola
tag

Valóban, de alkalmas a többi hasonló tablettel összehasonlítani...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.