Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) dkovizoli válasza bigrock (#36499) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ugy rémlik, mintha valaki már írta volna. Nekem jól szuperál, tavaly novemberi.

(#36502) Taybor


Taybor
tag

Akkor ezek szerint inkább a régebbi gyártásúakra jellemző a hiba?

(#36503) dkovizoli válasza Taybor (#36502) üzenetére


dkovizoli
addikt

Azokhoz is idő kellett.

(#36504) deny330


deny330
aktív tag

Törölve.

[ Szerkesztve ]

(#36505) #86973952 válasza Zolee11 (#36497) üzenetére


#86973952
törölt tag

Függetlenül az itteni hibától eleve nem a legjobb konstrukció a 808 és a 810. Viszont...legalább már elég jó áron is hozzá lehet jutni a G4 -hez, és ettől függetlenül jó telefon.

A bootloop és az LGD problémát észben kell tartani és tiszta garanciális körülmények között érdemes vásárolni.

(#36506) jimmedly válasza #86973952 (#36485) üzenetére


jimmedly
senior tag

Tudom. Csak 250 kmre lakom Pesttől, futárral tudnám küldeni.... Ettől nyűgösnek érzem. Meg lusta is vagyok. Van egy jól belakott rendszerem. 😊

(#36507) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

A vodánál vásárolt készüléket hová küldik szervizbe szerintetek?

(#36508) #86973952 válasza H2o-pok (#36507) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mindegyik szolgáltató a TeleMax -ba küldi.

(#36509) #86973952 válasza jimmedly (#36506) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez így valóban körülményes, de ha jön a bootloop, akkor még komplikáltabb lesz. :)

Legalábbis nekem ez a véleményem, egyszerűbb betervezni és megelőzni. Csak beszélj előtte a Váci úti szervizzel.

[ Szerkesztve ]

(#36510) jimmedly válasza #86973952 (#36509) üzenetére


jimmedly
senior tag

Tervben van hogybfelhívom őket. Ami még visszatart az az oprimizmus, mivel semmi nem utal a jövőbeni bootlopra. Nem melegazik, v laggol v egyébb. Igaz másánál is ütött már be a menykő csak úgy derült égből. 😊

[ Szerkesztve ]

(#36511) H2o-pok válasza #86973952 (#36508) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Érdemes cseréltetni, vagy várjam meg, hátha bootlopos lesz. És a kijelző is LGD. 2015.6.havi vodánál vettem 2 hete.

[ Szerkesztve ]

(#36512) #86973952


#86973952
törölt tag

Ahogy érzitek. Én júliusban úgy terveztem, hogy szervizeltetem annak ellenére is, hogy nincs baja. Aztán augusztusban csak kb. 1 hetet voltam Magyarországon, és akkor jöttek a kjelző problémák. Tehát egy kicsit (nem túl jó értelemben) izgalmasabb volt a távollétem...

Utána vittem be a Váci úti szervizbe. Akkor mondta bent a figura, hogy ezt nem kellett volna megvárni.

Szóval úgy gondolom, hogy nagyon rossz helyzetben is érkezhet a meghibásodás.

Szerk.:
Bootloop nem volt, meg más különösebb probléma sem, csak időnként már nem láttam normálisan a kijelzőt az "ideiglenes beégés" miatt.

[ Szerkesztve ]

(#36513) H2o-pok válasza #86973952 (#36508) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Hát a Telemax ról csakis rosszat irnak. Én küldhetem pl. másik szervizbe? A vodát kihagyva ebből? Garipapir persze van.

(#36514) #86973952 válasza H2o-pok (#36513) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen. Én minden LG -t a Váci útra viszek.

Persze ha túl vannak terhelve, ami időnként előfordul, akkor ők is a TeleMax -ba küldik. Rá kell kérdezni leadás/beküldés előtt.

(#36515) RealZuperman


RealZuperman
tag

A hétvégén leteszem én is a G4-t. 2015. augusztusi, semmi baja nem volt. De... Amit az Androiddal művelnek, hát...
Friss telóként bekapcsolás után szinte azonnal frissítés. Teljesen okés. Az első hónapban frissítés OTÁn keresztül. Kezdtem nagyon megörülni. Aztán hatalmas nagy csend, sehol semmi. Március körül MM, apró javítással. Van egy évek óta fennálló hiba, amit 2 hónapja felfedeztek, hivatalos javítás sehol. Tudom, a szolgáltatók felelőssége is, nem kizárólag az LG-é.
Előttem sokszor elmondták, hogy az Android fel van aprózva, a gyártók a sokszínűség miatt (is) nem törődnek a telefonokkal.
Ha minden igaz, a hétvégén Almás leszek. Nagyjából 2 hónapja nyüstölök egy 6S-t, teljes megelégedéssel. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy néhol még el vannak maradva ezzel-azzal (többnyire régi beidegződés miatt írom), de megszokható. Az elmúlt időszakban FOLYAMATOSAN jöttek a frissítések (még ha ennek egy része a cég saját hibájából adódott).
További hibamentes, hosszú használatot kívánok mindenkinek!

(#36516) ninjago


ninjago
tag

Sziasztok.
6.0-val vettem a telefont a vodától, vissza lehet gond nélkül tenni rá az 5.1-et, ami még nem volt rajta? Azt gondolom, hogy simán fel tudnám tenni a v20i-t, mert nekem a v20g nagyon eszi az aksit. Nem ezzel vettem, nem tudom már melyik volt előtte, de azt is vissza lehetne rakni? Este csak azért tettem fel töklteni, nehogy másnap lemerülve menjek dolgozni. Ugyanazok a programok vannak rajta.
grafikus72 linkjeit most látom, azzal megpróbálom

[ Szerkesztve ]

(#36518) Vikooo válasza RealZuperman (#36515) üzenetére


Vikooo
addikt

Manualis frissites megoldja a problemadat. Amugy egy OS nem attol lesz jo vagy rossz, hogy mennyi frissites jon ra.

(#36519) #86973952 válasza ninjago (#36516) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam a v20g anno atom stabilan működött. HA a telefon jelzett és úgy lett féltve, akkor érdemes LGUP -pal tiszta telepitessel újratenni. Mielőtt visszaváltasz Lollipop -ra.

Kivéve, ha a garancia megtartásos ROOT miatt mennél vissza. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#36520) ninjago válasza #86973952 (#36519) üzenetére


ninjago
tag

Nem rootolgatok nincs rá szükség. Kb.két hónapja vettem nem tudom melyik verzió volt fent, de nem volt gondom vele. Érdekesnek tartom, hogy ennyire merül, szinte egyik napról a másikra. Újra fogom raknni, próba szerencse. Használtad 5.1-el? G2-met is visszatettem 1 verzióval, az KK-en működött tökéletesen

(#36521) #86973952 válasza ninjago (#36520) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkumulátor használatban mi van? Fogyasztó alkalmazások/elemek, kijelző idő...stb. Okozhatja hálózati probléma is, vagy valamelyik alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#36522) #57271552


#57271552
törölt tag

Tegnap este töltés közben (gyári töltővel) égett, büdös műanyag szag lett a szobában. A telefonból jött a szag, a tetejénél még ma is érezni, mintha megpörkölődött volna benne valami, ugyanakkor minden működik rendesen. 2016/08 havi gyártású. Találkoztatok már ilyennel?

(#36523) Mike81 válasza -B- (#36494) üzenetére


Mike81
senior tag

Hali!

Nekem kb 2 hete volt ilyen köröm a szervízel. Felhívtam őket mondtam hogy utolért a BL hiba és futárral szeretném fel küldeni. Mondták hogy ok. Csomagoljam be a telót a számlával vagy esetleg a gari levéllel. A vissza utat meg ők fizették pedig emlékszem rá tisztán hogy a kis csaj mondta hogy nem áll módjukban a szállítást fizetni. Aztán jött a meglepi hogy ingyen hozta a futár. Kb 1 hét alatt megvolt úgy hogy rögtön november első hetén küldtem fel ami ugye csak 3 munkanapos volt.

(#36524) Mike81 válasza jimmedly (#36510) üzenetére


Mike81
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő;
Én pont így jártam. Csak egyszer indult újra a hiba bekövetkezése előtt, kb 3 héttel. Aztán egyik du kopogtatom a telefont de semmi, próbálom gombbal arra sem reagál. Aksi ki majd vissza és csak a logoig jut.
Szóval elég váratlanul ért a történet. De nekem nem fagyott meg laggolt. Max melegedett de azt betudtam a hálozat keresésnek.

[ Szerkesztve ]

(#36525) RealZuperman válasza Vikooo (#36518) üzenetére


RealZuperman
tag

Okés, értem én. Informatikus vagyok, nem probléma a manuális frissítés. De nem csak frissítéseknek kell jönni, hanem hibajavításoknak is.

Az utóbbi időben előjöttek kisebb problémák, hogy hiába állítottam rezgőre a telót, hangosan csöngött, amikor hívtak. Kis baj, de bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#36526) Vikooo válasza RealZuperman (#36525) üzenetére


Vikooo
addikt

Melyik hiba nincs javitva ami ennyire eltantorit az Androidrol?

Nalam ilyen hiba nincs. Kovetkezo? :)

[ Szerkesztve ]

(#36527) RealZuperman válasza Vikooo (#36526) üzenetére


RealZuperman
tag

http://tech.cert-hungary.hu/vulnerabilities/CH-13710

Ez csak egy érv volt, igazából a cégnél nagy valószínűséggel hamarosan iPhone lesz, elémegyek a dolgoknak, veszek magamnak egyet.

(#36528) Reinkz válasza bigrock (#36499) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nekem azt mondta a szervizes mikor bevittem a sajátomat hogy 2016 januárig áll fent a probléma.

(#36529) GEIL válasza Reinkz (#36528) üzenetére


GEIL
addikt

Volt itt 1-2 napja "2016.februári" G4....bootloop hibával... :U :W :o :((( :(( enyém is az a kiadás...tartok is már tőle... :DDD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#36530) ninjago válasza #86973952 (#36521) üzenetére


ninjago
tag

Most úgy nézem jó. Kicsivel több mint 4 óra használat és 82%. Képernyő, facebook(amit le szoktam állítani), android op.rendszer, anroid rendszer így sorban. Ahogy a grafikont nézem, állat meredek szokott lenni, most nem vészes. Meghát ugyanazok az alkalmazások vannak most, mint ezelőtt, vagy még kevesebb is talán, ezért nem értem sokszor.

(#36531) vigyori78 válasza RealZuperman (#36527) üzenetére


vigyori78
őstag

Az oldal amit linkeltél tele van iOS-el és Safari-val :F azokat nem olvastad.

[ Szerkesztve ]

(#36532) Reinkz válasza GEIL (#36529) üzenetére


Reinkz
senior tag

No igen én is úgy vagyok vele hogy majd kiderül ha elérték 10 hónapos 1-éves kort.

Amúgy főpanel esetén a garancia újra indul nem?

(#36533) hard74


hard74
senior tag

Azért vannak hibátlan g4-ek is. Az enyém 505-ös telekomos, egy hét múlva 16 hónapja használatban. Fagyás, reboot, indokolatlan melegedés még sosem volt. Plussz a kijelző sincs beégve.Gondolkodtam rajta, hogy felküldöm a váci útra alaplapcserére, de minek, ha bincs hiba.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#36534) Busterftw válasza RealZuperman (#36525) üzenetére


Busterftw
veterán

Szóval eleve hibákkal adják ki a rendszert amit heti/havi patchekkel foltoznak.
Amit te úgy látsz, hogy hogy folyamat van support..
Ellenben a G4 eleve atomstabil rendszerrel jött, és nincs olyan gondja amin kb egy factory reset ne oldana meg.
Illetve azért itt is 3-4 havonta kb megjelent egy új rom.
A többi meg user error. Végső esetben is ott a kiváló szerviz.

(#36535) jimmedly válasza hard74 (#36533) üzenetére


jimmedly
senior tag

Szerintem a tieddel már nem lesz gond.

(#36536) Vikooo válasza RealZuperman (#36527) üzenetére


Vikooo
addikt

Havi biztonsagi patch ezeket javitja.

Mindegy, nem akarlak meggyozni :)

(#36538) Ubul86


Ubul86
őstag

Sziasztok. A telefonom most volt 1 éves, több furcsaságot vettem észre:

1. Az akksi mostanság alig bírja ki az egy napot, átlag használat mellett (be van kapcsolva az adatforgalom,wifi - gps,bluetooth, nfc nincs - fényerő kb 60%-on átlagosan. Ez korábban 2 nap volt ugyanolyan használat mellett, új program nem került rá. Kérdés: akksi probléma esetén hol érdemes bele venni új akksit? (utángyártottat gondolom nem éri meg), és ha vett már valaki belé, honnét-milyet vett, és bevált -e?

2. valószínűleg töltő probléma ,mert másik töltővel a probléma minimalizálódott, de az alap töltővel volt hogy délben feldugtam tölteni, és este 11kor is még csak 89%-on volt a töltés, annyira lassan töltötte. Szerintetek az nem gáz, hogy másik töltővel töltögetem? (Samsung) . Vagy inkább vegyek azt is hozzá pluszba, olyat, ami a sajátja?

(#36540) Quqesz válasza Ubul86 (#36538) üzenetére


Quqesz
nagyúr

1. Fr, újrahúzása a romnak,bemész a váci útra és kb 5e az új gyári aksi
2.tölthezed bármivel, aminek 5V a kimeneti feszültsége. A gyári fjet és usb kábelt húzd szét/rakd össze és nézd meg nem lett-e jó. Ha nem teszteld külön.

Roninnn
Hardverapró!!!!!!

hard74
+1 :D

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#36541) Ubul86 válasza Quqesz (#36540) üzenetére


Ubul86
őstag

"bemész a váci útra"

gondolom ha fővárosi az illető :) persze ok, vidéki is be tud menni, csak gondoltam neten rendelve is lehet jó akksit rendelni. LEgalábbis amit láttam 3000 m.amperest az ~6500 volt.

De ha más lehetőség nem lesz, és Pesten járok, akkor megfogadom a tanácsod :)

amúgy van egy olyan érzésem ,hogy akkor ment gallyra a töltő/akksi, mikor kint angliában töltögettem 3 hónapon keresztül , átalakítóval :/ mert ott is 3-4 óra volt egy egy töltés ~20%-ról 100-ra

[ Szerkesztve ]

(#36542) Quqesz válasza Ubul86 (#36541) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vigyázz, mert sok a gagyi. Nem véletlen ajánlottam a szervizet.....gyorséknál vettem már zacsis gyári samu aksit, hát nem az volt tudásra.....

Az sok! Nekem 1 év után is a gyárival 1:30h a töltés....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#36543) Ubul86 válasza Quqesz (#36542) üzenetére


Ubul86
őstag

értem, köszi, nem is kötözködni akartam az ajánlásoddal kapcsolatban, csak nem mindegy, hogy utazás+akksi vagy csak akksira költök, de ettől függetlenül jogos a kijelentésed.

(#36544) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Arra kérek mindenkit, hogy ha hirdetést (keres-kínál) talál a topikban, arra ne válaszoljon, ne oktassa ki az illetőt, csak jelezze a Moderátort keresek a fórumhoz! topikban vagy nálam privát üzenetben!

Ha válaszoltok rá, csak a törölni való hozzászólások számát növelitek.

Köszi!

(#36545) Gyugyu1987


Gyugyu1987
tag

Sziasztok!
Ugy dontottem multhet szerdan, hogy nem varom meg a bootloopot es beadom szervizbe a telefont. Mondtam hogy neha random ujraindul,valamint hogy beeg a kijelző (a beeges valoban megvolt). Tegnap irt az lg, hogy kesz a telefon, csak sajna nem tudom felveni munka miatt, csak a jovoheten. Kivancsi vagyok, hogy a kijelzot csereltek-e. Amugy 505-os csoda nulla hibaval (a beegest leszamitva). Bocs a helyesirasert, de a pottelefon kijelzoje be van torve!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#36546) dkovizoli


dkovizoli
addikt

G5-re már rakható a nugat kdz. Talán mégis úgy lesz mint egy évvel ezelőtt a mályva a g4 és g3 esetén és erre is megérkezik a nugát idén.

(#36547) chavy


chavy
újonc

Hali!
Engem is elért ez a bootolási hiba, még garis a teló,úgyhogy az a kisebb baj. Igazából a fő kérdésem az lenne, hogy van-e bármi mód rá, hogy a telón lévő adatokat (fényképek,videók) le tudjam még szedni vagy már nincs?
Köszi előre is!!

(#36548) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Most böngésztem a gyári böngészővel 1,5 órát és az Aida64 szerint 43°-os lett a telefonom....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#36549) Aryon87 válasza chavy (#36547) üzenetére


Aryon87
félisten

Fagyasztos modszer, 50-50% eselyes. Laptop huto ele, telo bebugyolal valamibe, hogy viz ne erje, osszekot laptoppal, es imadkozas kozben. Es mellette rohadt gyorsnak kell lenni. Kb ennyi. Van korabban leiras, volt akinek igy sikerult.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#36550) chavy válasza Aryon87 (#36549) üzenetére


chavy
újonc

Köszi szépen a gyors választ! nézegettem a hozzászólásokat de ezt így nem láttam. és akinél működött a dolog az sokáig bent hagyta a telót,vagy csak 5-10 percig aztán mehet is a próbálkozás?
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.