Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) hacki87 válasza Quqesz (#36450) üzenetére


hacki87
senior tag

Aryon87 mindjárt itt terem és megmondja, hogy a tied is megfogja adni magát :P De ne legyen így természetesen. :)

(#36452) zsoltix válasza Quqesz (#36450) üzenetére


zsoltix
tag

szerintem az enyém akkor se bírna ennyit ha ki lenne kapcsolva

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#36453) Quqesz válasza hacki87 (#36451) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:D
Ő a beégetés nagymestere! ;) mert nekem még azt sem akar....
Nem fog mondani semmit, mert szegény már nem tud mit kezdeni velem....gondolkoztam cserén, de minek, jó ez

Zsoltix
Pedig megy rendesen: online mobilnet v wifi,5 mail,2 időjárás szinkron, auto fény,bt mindég bekapcsolva.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#36454) Aryon87 válasza Quqesz (#36453) üzenetére


Aryon87
félisten

+ hacki

Gonoszak vagytok am. Bar a G5 most kivetelesen nem akar beegni,pedig hajtom ugyanugy. Lehet erzi hogy utolso lovese van...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#36455) GEIL válasza zsoltix (#36447) üzenetére


GEIL
addikt

Enyémet március végén vettem telenornál....."602-es".......azóta folyamatosan MKX és az utóbbi 3 hétben még "forralom a VR"-rel....néha már zavaróan égeti a kezem....... :((( :(( :DDD :Y remélem bírja még.....idén már nincs kedvem ezzel szórakozni hogy gari...stb. :O

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#36456) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok!

tegnap az én telefonom is elhullott, navigálás közben, újraindult, de az LG logo-n nem jut túl. Azt hiszem részemről befejezem a G4-et, kb 8-10 hónpaja használom, ezalatt két komplett kijelző csere volt, most meg ez. Melegszik mint az állat... sajnálom, mert egyébként jó teló volt. Mostanában sok hsz volt a SOT okról, lehet képernyőképekkel vagizni, de ez a telo nem bírja sokáig, talán a (feleslegesen) nagy felbontás miatt, talán a chipset miatt, nem, tudom, de nem is érdekel.Már nem is akarom, hogy megjavítsák.

Most azon gondolkozom mi legyen helyette, tudom ez itt mát off, de S7 edge? beleolvasok a topikjába.
(5-11 es volt)

[ Szerkesztve ]

(#36457) mihione


mihione
őstag

Na sziasztok!en is csatlakozom a tarsasaghoz egy barna bor hatlapos verzioval ami tegnap kerult birtokomba.meg ismerkedek az lg uival,nexus utan eleg fura es nem ertem az ertesitesi savban a kapcsolok miert ilyenek meg mindig hogy huzigalni kell ahelyett hogy szepen kis ikonokat egymas ala raktak volna mint ahogy gyarilag is kitalaltak.sebessegben jo de azert neha nem valami folyekony pl bongeszo gorgetesnel,meg amit most vettem eszre h itt a forumon ha ranyomok a lapozasra full megakad az egesz oldal tobb masodperc gondolkodas mire tortenik valami.chromeot hasznalok de sosem tapasztaltam meg ilyet egyik telefonon se elotte.
Amiket irtok szamok mit jelolnek?gyartasi ev es honap?
Enyem 2015/09/02 remelem ez a bootloop jelenseg messze elkerul mert elvileg nincs mar ra garancia.akitol vettem ujonnan vette 1 eve kb a t-nel,tolto es a fules ki se lett csomagolva es nagyon jo aron jutottam hozza ugyhogy jo vetel volt.
Mivel lehet megelozni a bootloop hibat,vagy mire figyeljek ezzel kapcsolatban?Bor hatlap pucolasara van valami bevalt modszer?szeretnem kicsit rendbe tenni:)
Nemsoka en is belemerulok a vr temaba,uton van mar 3 vr headset abbol egy ilyen vr box amit fentebb is linkeltek,egy virtooba x5 es egy fiit vr 2s.vr box nagyon belepo kategoria es elmenyben a kis latoszog miatt nem nagy durranas ugyhogy a masik ketto jobb vetel annak aki ilyenben gondolkozik.oculus es vive kozelebe se er foleg pcre kotve mert nagy a keses de talan csak mint kepernyokent hasznalva jol hasznalhato.hamarosan irok errol bovebben meg arrol is melyik programmal erheto el a legkisebb keses.nvidia oldalon a moonlight jobb megoldas mint a trinus vr,plusz ha a gep birja akkor trideffel valos sbs 3d kepet lehet alkotni nem pedig 2d->3d konvertalast mint ahogy a tvken szokas.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#36458) .OM.


.OM.
aktív tag

1 év, 1 hónapos a telefonom.
Bootloop. :(((
Megyek az LG szervízbe..

ex .Oldman.

(#36459) KZP válasza mihione (#36457) üzenetére


KZP
őstag

A fórum nálam is akadozik az utóbbi napokban, akkor nem készülék probléma lesz.
A bootloop nagyon is esélyes sajnos, ez a gyártási dátum bőven beleesik. :U Van garanciajegyed vagy számlád? Mert az kelleni fog, ha beüt a baj.

(#36460) mihione válasza KZP (#36459) üzenetére


mihione
őstag

Nincsen semmim,akitol vettem a tnel dolgozik onnan van neki is de nem adott hozza semmi papirt,pedig ha 1 eve vette akkor meg garisnak kene lennie.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#36461) #86973952 válasza mihione (#36460) üzenetére


#86973952
törölt tag

T -nél dolgozik, akkor tud intézni papírt. Intézzen, mert ez így nem sokat ér.

Egyébként akkor is intézhetne, ha nem ott dolgozik, de így egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#36462) bobojszan


bobojszan
tag

Sziasztok!
Végre beszereztem én is a telefont, régóta terveztem!
Első blikkre nagyon tetszik, egy G2 minit cseréltem le!

Viszont! Lenne pár kérdésem!

1. A kijelzőben az állapotsávba egy ideig beleégnek az ikonok...wifi, ébresztóóra, hálózati ikon, viber...ha valamelyiket kikapcsolom ,még egy ideig ott van halványan, aztán szép lassan eltűnik...Valakinek van hasonló hibája?
2. Hol találom az inteligens képernyő bekapcsolást? G2-n megszoktam hogy nem kapcsol ki a képernyő ha nézem, ezen nem találom a funkciót.
3. Nem volt még 6-os androidom, kettős képernyőre csak az adott alkalmazásokat lehet berakni, egyedieket nem?

Köszi szépen!

God of War Rank : Chaos

(#36463) Vikooo válasza bobojszan (#36462) üzenetére


Vikooo
addikt

1. Igen, eltunik, nem beeges
2. Gyarilag nincs, helyette a Play teli van hasonlo -de jobb- megoldasokkal, pl.: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree
3. 6 os droidban nativan nincs kettos ablak, az majd a 7 -ben lesz benne. Amit az LG enged, azt hasznalhatod osztott kepernyoben.

[ Szerkesztve ]

(#36464) bobojszan válasza Vikooo (#36463) üzenetére


bobojszan
tag

Köszi!
Akkor ez így marad? Mert kicsit zavaró!
Ha függetlenítettem és vodás volt akkor ugrott a garancia gondolom!
Mert visszavinném ha tudják javítani!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

God of War Rank : Chaos

(#36465) #86973952 válasza bobojszan (#36464) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom 2015 -ös lap és LGD panel. Ez már szerviz gyanús.

Igen, az garancia megvonással jár, mivel illegális. Csak akkor marad meg a garancia, ha a Voda függetleníti.

[ Szerkesztve ]

(#36466) bobojszan válasza #86973952 (#36465) üzenetére


bobojszan
tag

Alaplapja volt már cserélve garanciálisan. Elképzelhető hogy megint beszarik? Mert nincs kedvem most szarakodni vele, ottmarad-ottmarad. De ha elképzelhető hogy behal, akkor inkább visszaviszem most.

God of War Rank : Chaos

(#36467) #86973952 válasza bobojszan (#36466) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mikor? Milyen van most benne?

Akkor lehet csak kijelzőcsere kell. Az sem sokkal jobb móka garancia nélkül.

Szerk.:
Ez a probléma az idő múlásával csak rosszabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36468) deny330


deny330
aktív tag

Telekomnál melyik a jelenlegi legfrisebb rom? Valaki tudna linkelni egy KDZ-t, vagy feljebb megtalálom? (Fontos lenne, hogy telekomos legyen! :) Bocsánat a kérdésért, nem sok időm lesz otthon újra rakni a telót.) :R

(#36469) Mike81 válasza bobojszan (#36466) üzenetére


Mike81
senior tag

Nézd meg hogy nem független alaplapot raktak e bele. Az én telefonom Telenoros de a bootloop után független alaplapot kaptam😉

Egy kicsit off; Szeretem ezt a telefont. Még most is élvezettel hadználom pedig lassan 1 éves lesz. De elindult a vezérhangya hogy a Honor 8-ra cseréljem. Nagyon bejön a dizájn meg a kijelző is. De amit láttam kiállított példányt azon olyan sárga foltot láttam mint a G2 sárgásodása. Hát kíváncsi leszek hogy ott is szériahiba lesz e. Amúgy kékben nagyon brutál😀

[ Szerkesztve ]

(#36470) brd válasza bobojszan (#36462) üzenetére


brd
nagyúr

3. Már írták, hogy az ezen a telefonon használt az az LG saját megoldása, ill. root-tal meg lehet csinálni, hogy bármilyen programmal használhasd, de a root 6.0-nál bootloader nyitással jár, így a garancia is ugrik. Én emiatt maradtam 5.1-en, ott remekül működik ez a feature.

The only real valuable thing is intuition.

(#36471) mihione


mihione
őstag

Bor hatlap tisztitast ti mivel szoktatok csinalni?mi az ami nem art neki?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#36472) offer199


offer199
csendes tag

Telefon vásárlás előtt állok, de ez a bootloop, és kijelző beégés dolog nagyon eltántorít.
Ezekkel a hibákal érdemes lenne ez a vétel?

[ Szerkesztve ]

(#36473) Vikooo válasza offer199 (#36472) üzenetére


Vikooo
addikt

Nem.

(#36474) KToM73


KToM73
csendes tag

Sziasztok.
Utolért engem is a bootloop (forrósodás boot közben). Sajnos nagy csalódás volt ez a telefon számomra eddig is, most ezzel megválnék tőle. Telenoros készülék, nem tudom cserélik a készüléket vagy csak alaplapot? Ha kapok új készüléket, akkor eladnám. Mennyit remélhetek érte és hol hirdessem (vidékről)?

2016. 02, barna bőr hátlap.

Előre is köszi,
TOM

(#36475) Vikooo válasza KToM73 (#36474) üzenetére


Vikooo
addikt

http://www.jofogas.hu/magyarorszag?bm=51&q=lg%20g4

(#36476) zachary válasza mihione (#36471) üzenetére


zachary
tag

Én puha szivaccsal és a lidliben vett bőrápolóval, a széle ugyan úgy kopik, viszont a fényéből nem vesztett.

(#36477) hacki87


hacki87
senior tag

Most vagyok az lgnél váci úti szervizben. Előttem 3db G4et hoztak. Döglenek mint a legyek. :(

(#36478) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Én idén áprilisban vásároltam a készüléket, 2015 11. havi, ezidáig nem volt semmilyen problémám vele, igaz én játékra nem használom, nem melegszik, nem forrósodik, a legnagyobb terhelést a frissítések jelentik, akkor szokott csak melegedni. Képernyővel sem volt problémám.
Viszont érdekelne, hogy mit takar magában ez a bootloop, tudom, hogy mit jelent, meg mit okoz, csak azt nem, hogy mi okozza. Esetleg gyakoribb ott ahol sokat van terhelve a telefon? Netán a processzor válik le a nyákról a hőterhelés hatására? (xbox feelin)

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#36479) Reinkz válasza Zolee11 (#36478) üzenetére


Reinkz
senior tag

jah ez konkrétan xbox360 feeling, észre fogod venni :D

(#36480) Vikooo válasza Zolee11 (#36478) üzenetére


Vikooo
addikt

Ahogy irod, rossz forrasztas, elenged az SoC az alaplaprol.

A ho nagyban befolyasolja.

(#36481) Stauffenberg válasza Zolee11 (#36478) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vannak akik tudni vélik mi a probléma pontos forrása, de a valóság az, hogy nem tudjuk. Egy szervizes talán többet tudna elmondani róla.

Forrasztások engedhetnek el, de azt nem tudni, hogy pontosan melyik és miért.

(#36482) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Youtubon van egy csomó video, ahol a procit hőlégfuvóval melegitik és kész. Az hogy meddig tart, más kérdés. A bga forrasztás elenged. Amugy ilyen megoldással már én is javitottam pc ramot és videokártyát. Kb. 2 éve hibátlan. Igaz ezt felesleges ha az LG cseréli gariban.
Elektronikai cégnél melózok ahol ilyen bga tokozású alkatrészeket ültetünk be. Elég ha nem a megfelelő hőfokon és ideig van a "kemencében" és 1-2 óra terhelés alatt el is enged a forrasztás.

[ Szerkesztve ]

(#36483) Stauffenberg válasza H2o-pok (#36482) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az rendben van, hogy egymás között megtárgyaljuk, hogy ez a legvalószínűbb magyarázat a meghibásodásokra (szerintem is egyébként), de ugye hivatalosan sosem volt ennyire részletekbe menően kifejtve.

Sok gyártó részletesen leírja a hibajelenség okát, mások meg nem. Az LG nem.

[ Szerkesztve ]

(#36484) jimmedly válasza hacki87 (#36425) üzenetére


jimmedly
senior tag

Ettől tartok én is. 1215 gyártás. Kicsit unom hogy úgy járok dolgozni hogy a táskába beteszem az S3-at is, biztos ami biztos. Melóban nélkülözhetetlen, sokszor keresek címeket rajta. A telefon a térképem.

(#36485) #86973952 válasza jimmedly (#36484) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pedig sokszor írtuk már, hogy nem kell megvárni a bootloop -ot. Nincs stressz.

(#36486) hacki87 válasza jimmedly (#36484) üzenetére


hacki87
senior tag

Nálam annyi volt hogy pár hete az akku statban voltak pluszos kiugrások mintha rá rá töltöttem volna pár %ot. Ezt mondtam a szervizesnek is. Azt mondta valószínű, hogy a panel hiba miatt volt. Nem játszottam rajta, főleg mostanában. Böngészés közben 4g használva. Amúgy megse nézte, mondtam neki, hogy alaplap hiba bootloop.

(#36487) Quqesz válasza hacki87 (#36486) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Néha nekem is csinál olyat,de nagyon ritkán. Akkor szokott, ha sokat nyomatok vmi olyat, ami terheli jelentősen az aksit,de max 1%-t "tölt" vissza.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#36488) Vikooo válasza Quqesz (#36487) üzenetére


Vikooo
addikt

Ez normalis jelenseg, kb mindegyik telefonomon volt ilyen. Ha hirtelen megterheled az akkut, majd leveszed a terhelest akkor gondolom mas utemben csokken a feszultseg ami alapjan a fogyasztast szamolja.

(#36489) Quqesz válasza Vikooo (#36488) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen, sztem is nomális....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#36490) gabor_01 válasza #86973952 (#36485) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ennek nem tudom mi az alapja.
Megkérdeztem a váci úti szervizt, csak akkor cserélik, ha elromlott. Meg kell várni.

(#36491) #86973952 válasza gabor_01 (#36490) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az, hogy többen is írtuk. Én is így cseréltettem. Eszemben sem volt megvárni a bootloop -ot.

Egyébként ezt szintén a Váci úton mondták, és a tapasztalatom sem más.

[ Szerkesztve ]

(#36492) gabor_01 válasza #86973952 (#36491) üzenetére


gabor_01
senior tag

Akkor lehet én fogtam ki egy okostojást.

(#36493) #86973952 válasza gabor_01 (#36492) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ha az megnyugtat (-ja) mondd mellé, hogy melegszik és kétszer újraindult. 2015 -ös alaplapnál eszükbe nem jut vizsgálgatni. Egyébként nem igazán szórakoznak ezzel.

(#36494) -B-


-B-
senior tag

Az enyém 511-es és én is nagyon gondolkodom, hogy nem várom meg, amíg elér a bootloop.

Pár napja amúgy is elég furán viselkedik a készülék. Eddig semmi gondom nem volt vele, pörgött rendesen, de mostanság néha elkezd akadozni, de elég durván. 2-3 másodpercekre ledermed, nem reagál semmire.
Mondjuk, lehet nem ártana már egy frissebb szoftver neki (még mindig V20d van rajta).

Én nem pesti vagyok, tehát max futárral tudnám felküldeni. Aki már csinált ilyet, leírná, hogy megy ez a dolog és mennyi a költsége?
A dobozában küldjem fel, mi kell még a készülék és a számlán kívül?
Gondolom, írni kellene valami hibalistát is. Ki mit írt, aki még bootloop előtt cseréltette?

Azt is jó lenne tudni, hogy állnak most alaplappal. Nem szeretnék csereutalványt kapni, mivel az enyém is a mobilkereskedéstől van.

(#36495) hacki87 válasza Quqesz (#36489) üzenetére


hacki87
senior tag

Mobilarénát olvasok a telefonon meg a fórumot. Szóval túlzott igénybe vételnek nem volt kitéve. :) max ha fényképeztem vele. Munkahelyem max excel tábla volt használva de az is kb 8óra alatt ha 5x elővettem és úgy csinálta az akksi visszatöltést.

(#36496) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok

Családba szeretnek venni egy G4et mivel ár értek aranyban nagyon jónak tartom a készüléket és mivel én is nagyon elégedett vagyok a g2 vel. Viszont ez a Bootloop problem nagyon elbizonytalanitott és lehet inkább g5ot veszek. Attól függ mennyire gyakori ez a probléma? 10 bol hány készüléknel fordul elő körülbelül? És valóban a sufni GSM ben vett készüléket is javítják 2 évig?

(#36497) Zolee11


Zolee11
senior tag

Köszönöm szépen az információkat!
Én is erre tippelek, habár ha ennyire titkolóznak lehet még más is. Esetleg más készülékekben ahol használják ezt a SoC-ot, ott nincs hasonló probléma? Ha ott hasonló órajeleket elbír, és nem megy tönkre benne semmilyen részegység, akkor itt sem kellene.
Persze lehet akár a nyákon, nyákban is hiba, ami a hőterhelésre tönkremegy, elég sok minden lehet, no mind1, az életünket ezért ne bízzuk erre a készülékre.

no brain, no problem

(#36498) Stauffenberg válasza Taybor (#36496) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mielőtt valaki konkrét számot mond: Nem tudjuk hány példányt érint. 2015-ös modellek közül vélhetően többet, mint a 2016-os példányok közül. De pontos meghibásodási arányokat nem tudunk.

(#36499) bigrock válasza Stauffenberg (#36498) üzenetére


bigrock
addikt

A 2016-os gyártásúak között volt egyáltalán bootloop-jelenség?

(#36500) -B- válasza bigrock (#36499) üzenetére


-B-
senior tag

1-2 már akadt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.