Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) szaszaboy0


szaszaboy0
tag

Lesz még 1-2 eszmecsere itt a topikban és előbb utóbb mindenki visszalép 5.1-re. Vagy eladja a készüléket vagy elkezdi fikázni. Nagyon megváltozott a fórum egy hét alatt.

Üdv Szabi

(#23402) Vikooo válasza szaszaboy0 (#23401) üzenetére


Vikooo
addikt

A visszalepes szerintem elfogadhatatlan, az LG -nek kene javitast kitolni.

A fenti hozzaszolasomhoz meg annyit, hogy mobilnet allandoan be volt kapcsolva, LTE engedelyezve igy mert ennyi fogyasztast. Bluetooth es egyeb okossagok csak ad-hoc jelleggel mukodnek ha alszik a telefon, soha. Csak a mobilnet.

[ Szerkesztve ]

(#23403) natë


natë
nagyúr

37 órája volt töltve a telefon, 4 óra kijelző időnél, 9%-on áll. Hibátlan.
Egész nap mobilnet, céges kártyával.

(#23404) Stauffenberg válasza szaszaboy0 (#23401) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amikor az egyik portál mindenféle érdemi forrás nélkül írt arról, hogy az LG elismerte a bootloop problémát, majd az összes többi idióta forráskritika nélkül átvette, akkor volt ilyen gyászos a hangulat.

Akkor csak egy hír röppent fel, akadt 1-2 fórumozó akinek volt is vele tapasztalata, aztán rögtön tele lett rettegve a topik, meg tömeges elvándorlást lengettek be többen.

Azt meg ne felejtsük el, hogy zombinyul nem először fikázza kemény szavakkal a G4-et. Korábban is volt valami gondja, aminek hatására a világ legszarabb telefonjának nevezte és bejelentette, hogy inkább vesz egy iPhone 6-ot. Aztán mégsem így történt, amint megnyugodott lelkileg, megint a G4 lett a világ legjobb mobilja. Mostanáig.

[ Szerkesztve ]

(#23405) Vikooo válasza Stauffenberg (#23404) üzenetére


Vikooo
addikt

Plusz az LG szerviz is kapott, az is sz%r.

Ilyenkor azt sajnalom aki a forum utolso par oldalabol probal informaciot gyujteni, azalapjan rakas tragya a telefon es a szervizhalozat.

(#23406) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Én úgy tervezem, hogy gari lejárta előtt nagyjából egy hónappal beviszem szervízbe a beégéssel meg bekamuzok valamit, hogy recseg hívásnál vagy ilyesmi, és utána hepaj van megint ameddig nem jönnek elő hibák :D

(#23407) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ha már aksiidő: azt vettem észre, hogy ha elkezdek bíbelődni a kamerával, akkor az is rendesen húzza az aksit. Ha után pl hagyom nyugodni, akkor a telefon ekg-ja kiegyenesedik és nem merül. Akkustatban sehol infó róla(hacsak a sokat emlegetett google play szolga nem az), de látom, hogy szívja, aminek az egyik oka a kijelző sztem. Szóval nem az aksi v a töltő xar, ha egyik alkalommal ennyire kevés v annyira sok az aksiidő, hanem a szokásaink zabálják(lásd Stauff hsz-e). Most pl nem használtam a kamerát csak telefonhívás volt és reggel 7 óra óta 1%-ot merült. Azt kell felfogni, hogy a nagy,sok pixeles, magas fényerő szívja rendesen az aksit. Hogy most ezen egy frissítés tud-e segíteni nem toom...LG életében volt több olyan eset is, hogy egyes appok nem voltak rá optimalizáva(G2-re pl "nem kompatibilis" infó" volt). Nálam mobilnet online 2g-n, wifit ritkán kapcsolok,bt online,3 mail,3 gmail,2 időjárás szinkron bekapcsolva, kijelző fényerő auto mód.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23408) snorbi82 válasza Stauffenberg (#23404) üzenetére


snorbi82
senior tag

Elmondom neked, hogy már lassan olvasni sem nagyon érdemes ide jönni. Egyik azt sem tudja, hogy szidja. A másik kijelző idő. Értem én, hogy más téma nincs, de... Zombi meg... Vagy a legszerencsetlenebb ember vagy egyszerűen nem tudom. De amit művel itt.. Adja el. Neki is jobb lesz, meg nekünk is. De tuti minden hol hiresztelni fogja, hogy milyen rossz a G4...

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#23409) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Azokhoz szól a kérdés, akik már egy jó ideje G4-el rendelkeznek.

Meg vagytok vele elégedve? Volt már vele hiba? (ha igen milyen jellegű) Az akksi milyen ennyi idő után?

Most tervezek majd egyet beszerezni, nagyon jónak tartom tesztek alapján. A fórumot is olvasgatom, bár az utóbbi időben csak azt látom, hogy kijelző, akksi, repedés, beégés.... Kicsit bizonytalan lettem, most kell-e ez nekem.. bár nagyon tetszik minden formában. Megnéztem már sok-sok tesztet... viszont sajnos nem ismerek a környéken senkit akinek lenne és akit megkérdezhetnék, hogy van-e esetleg negatívum, van-e valami hiba..

Samsung Galaxy A5-öm van (2015) ezt szeretném lecserélni, de most inkább az LG-re hajtok. Még nem volt LG telóm. Ezzel egyetlen hiba nem volt még, tökéletes még mindig, viszont nagyon tetszik a G4. Azt sem akarom, hogy egy (számomra) elég jó telót cseréljek olyanra, amin talán fél év után belső illetve külső hiba üti fel a fejét. A gyorsaság meg a kamera és minden egyéb... ebben az esetben másodlagos.

(#23410) Stauffenberg válasza Nagytoll (#23406) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem ugye szolgáltatós, eleve van rá 2 év garancia, de mivel 3 hónapos korában cserélték egy vadiúj példányra, ezért mikor lejár a hűségem, még mindig lesz rá +3 hónap garancia. Ezen kívül tehermentes lesz, függetlenítem és még 3 hónap gyári garisan el tudom adni.

Persze aki függetlenül vette annak szívás, mostantól egyre többeknek fog lejárni az 1 év.

(#23411) snorbi82


snorbi82
senior tag

En is cserélni fogom a G4et, de csak akkor ha HTC jót gurit a 10-el.. De G4 marad a családban.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#23412) Aryon87


Aryon87
félisten

Na most jött a másik sms, hogy kész a telóm :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23413) Peter.70 válasza Aryon87 (#23412) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor rohanás, vagy már csak holnap? :)

[ Szerkesztve ]

(#23414) Reinkz


Reinkz
senior tag

Aryon87:
Mondom 5.1, ez a titok nyitja :D

Magyarázza itt mindenki már 1000hsz-e hogy mit használ, mennyit, mennyi a kijelző ideje, elárulom egy cseppet sem több "nektek" (v20d) mint nekem, akinek van 5ora sot-ja az úgy is használja hidd el..

Nekem leírások alapján Stauffenberg kolléga a mérvadó ő az ki használ snapchatet is, és nem félti bekapcsolni a mobil netet, sem. (magyarul megy 0-24ben)

Szóval ha melegszik mint nekem is, érdemes vissza menni, itt nincsenek anomáliák.

A telefonban nem lett nagyobb aksi mert kijött 6.0-as droid ha használod nem bír többet, ha nem használod, akkor alszik és kevesebbet szinkronizál ez esetben igen.

[ Szerkesztve ]

(#23415) summersam


summersam
csendes tag

A telefon miért nem ismeri fel az exfat-re formázott sd kártyát?

(#23416) Aryon87 válasza Peter.70 (#23413) üzenetére


Aryon87
félisten

Holnap. melózom sajna.

Reinkz: mind1, holnap megyek érte szervizbe, meglátjuk mi lesz. Jó ideje nem akksitémázom már, de csendbe maradok egy kis darabig, míg ez a vihar leülepedik, mert megint felkavarodott a por :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23417) Reinkz válasza Aryon87 (#23416) üzenetére


Reinkz
senior tag

Kíváncsi vagyok hogy szerviz után egyébként hogy változik a helyzet ;)

[ Szerkesztve ]

(#23418) Aryon87 válasza Reinkz (#23417) üzenetére


Aryon87
félisten

Arra én is.
Legfőképp arra hogy mit csináltak vele.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23419) Quqesz válasza Stanbacsi (#23409) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Eddig nem bántam meg, aztem nagyon jó telefon, hiba meg mindenhol van. Nem hiszem, hogy nagyobb lenne a hibaszázalék mint más gyártónál. 5 hónap alatt egyszer idegesített fel kb 10 percre, majd nyomtam egy fr-t hosszú idő után.

snorbi82
De ha nem írunk be semmit, akkor mindenki csak a rosszat látja és azt hiszi milyen xar telefon, pedig nem. Zombi meg nem csak ezt szidja(pl: P8, amit sokan hiba nélkül használnak). Én meg ha cseréni fogom lehet a G5 lesz, mert meg vagyok elégedve az lg-vel, és lexaroma festés mizériát.(na jó V10 is játszik)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23420) toto0569


toto0569
addikt

" dex2oat" ez mi?
Ez meríti az aksimat,ha nem nyúlok hozzá,akkor is.

(#23421) Vikooo válasza Quqesz (#23407) üzenetére


Vikooo
addikt

Nezd meg itt: Beallitasok-Altalanos-Alkalmazasok: keresd meg a Kamera alkalmazast, katt ra majd gurulj a lista legaljara, ott lesz mennyi akkut fogyasztott, meg ha nem is kerult bele az Akkuallapotba.

(#23422) Quqesz válasza toto0569 (#23420) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezt nem tudom, de nekem múltkor olyan folyamat volt az akkustatban, hogy: 1% ezen röhögtem :D

Vikooo
Tényleg! Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23423) Vikooo válasza toto0569 (#23420) üzenetére


Vikooo
addikt

(#23424) toto0569 válasza Quqesz (#23422) üzenetére


toto0569
addikt

ilyen,és folyamatosan viszi,nem pihen...

[ Szerkesztve ]

(#23425) snorbi82 válasza Quqesz (#23419) üzenetére


snorbi82
senior tag

Nekem nagyon tetszenek a HTC telefonok. Volt is már, és ha erdemeset hoznak ki váltok, ha nem, akkor várok G6 ig

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#23426) Vikooo válasza toto0569 (#23424) üzenetére


Vikooo
addikt

Hülye kérdés; reboot volt? :)

Telepítettél mostanában új alkalmazást?

Nem vetted észre, hogy valamelyik alkalmazás hibásan működik?

[ Szerkesztve ]

(#23427) Bass válasza szaszaboy0 (#23401) üzenetére


Bass
addikt

Nem kovetem napi szinten a topicot de mi a baj a telefonnal hogy az 5.1-t emlegeted megoldaskent? Eddig csupa jot olvastam itt rola ezert is vettem meg kb 1,5 hete de rogton feltettem a 6.0-t. Nem jo valami a gyari szoftba?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#23428) toto0569 válasza Vikooo (#23426) üzenetére


toto0569
addikt

Ez egy random újraindulás óta van...Már két friss telepítésen túl vagyok és két HR is volt.Az előtte telepített alkalmazások futnak.Szintén friss telepítéssel.

(#23429) Aryon87 válasza toto0569 (#23428) üzenetére


Aryon87
félisten

Állítólag az első teljes feltöltésig van jelen, utána eltűnik.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23430) szaszaboy0


szaszaboy0
tag

Szóval én decemberben vettem és 2 hónapig az 5.1-el használtam és semmi de semmi baja nem volt. Most sem csak ilyen kisebb dolgok mint megállt a zene a bluetooth fülesben meg akadozott ilyesmi azt egy restart orvosolta. Most annyi van hogyha üzenet jön nincs hang csak egy pittyegés de tényleg csak ennyi.
Nagyon szeretem ezt a telót és nem cserélném le semmire. Mint mondtam csak a V10 jöhet szóba az is csak a 4gb ram miatt. Ma levettem róla a spigen tokot és rá kellett jönnöm mennyire szép ez a telefon. Nem is érdemes elcsúfítani ilyen nagy vastag tokokkal. Vigyázni kell rá ennyi az egész.

Üdv Szabi

(#23431) Quqesz válasza toto0569 (#23424) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Talan egyszer én is láttam ezt a folyamatot, de aztan eltűnt. Lehet tényleg az van amit Aryon ír. Tényleg ha rányomsz milyen folyamatokat táraz be alá?

szaszaboy
Bezony! Az első teló, amire nem vettem tokot, csak egy vörös hátlapot. Viszont én gyári vissza után most vagyok első töltéssel és nekem nincs ott.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23432) rayoliviero


rayoliviero
veterán

G4 hangminőség milyen nálatok? GSM hívás és Viberre is kíváncsi vagyok. Anno a G2-t azért utáltam meg, mert rossz volt a hangminőség és kénytelen voltam visszatérni iPhone-ra, ami nem hasonlítható hozzá. A G4-re azt mondták, hogy javítottak rajta. De haverom egy hete vett G4-et, most beszéltem vele telefonon és sajnos rossz volt a hangminőség. Rögtön érzékelem, hogy másik telefonja van, a régi telóján, a Oneplus two-n sokkal jobb volt. Mivel még csak egyszer beszéltünk, így bízom benne, hogy csak egyszeri alkalom volt, lehet rossz helyen volt. Nálatok milyen a hangminőség? Olyan írjon, akinek van összehasonlítási alapja, mondjuk egy iPhone 6-tal vagy egy Galaxy S6-tal, Note 4-gyel stb. Pedig már nézegettem a G4-et, mert ha eladnám az iPhone 6-omat, az árából tudnék venni egy újat, mert már 110-ért már lehet kapni. Mondjuk ennyiért csak GSM boltból tudnék, bolti garival, de adnak számlát és akkor érvényes lehet az LG gari 1 évig.

(#23433) GuruZone válasza Aryon87 (#23332) üzenetére


GuruZone
őstag

Plusz infó, amíg a G3 kijelző- és házcseréjét itt Győrben is meg lehetett oldani 1 óra alatt a hivatalos szervizben, a szervizes srác azt mondta 1 hónapja, hogy a G4-et ő is Pestre küldi javítani mert nem rendelhet bele kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#23434) koxx válasza rayoliviero (#23432) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Smartshopban 109k és gyári garis.

(#23435) rayoliviero válasza koxx (#23434) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen, megnézem. :R

(#23436) koxx válasza rayoliviero (#23435) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

nm :)

Az alap értesítő hangot beállítottam emailre, de úgy nézem, hogy felülírta a viber és a whatsapp gyári értesítő hangját. Hogyan lehet vissza/átállítani?

(#23437) Quqesz válasza rayoliviero (#23432) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Emlékszem rád G2 topikból. Nos nekem nem volt ilyen gondom, emlékszem a G2-ben ez sűrűn előjövő probléma volt. De hazudnék, ha itt nem lett volna egy-két embernek gondja vele( ha jól emlékszem hibás miki csere megoldotta), de nagyságrendekkel kevesebb, mint odaát. Sajnos sok múlik a hálózaton is. Én 2g-n használom és inkább vételi probléma volt(hogy melyik oldalon azt nem figyeltem), és akadozott a beszéd. Kevés ilyen jelzés volt itt, hogy nem hallják a másik oldalon jól.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23438) Sza_Sa válasza zombinyul (#23390) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem értem, múltkor az iphone és az amoled topikban nagyon osztottad az ips felsőbbrendűségét, meg, hogy sose ég be, erre fel meg olvasom, hogy a szuper G4 panelja beégett. Kétszer kellett elolvasnom...
Ettől függetlenül sajnálom a telefonod, én is kacérkodtam egy G4-el, de nem az lett.
Remélem felébredtél.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#23439) rayoliviero válasza Quqesz (#23437) üzenetére


rayoliviero
veterán

G2-n tűrhetővé tettük végül, főzött ROM-mal, fájlok cseréjével. De a Cynogenmod produkálta a legjobb hangot, de még úgy is elmaradt egy Samsungtól vagy iPhone-tól. De megelégednék egy olyan hangminőséggel, mint amit a G2 a Cyanogen alatt tudott.
G4-et úgy tudom, hogy garivesztés nélkül nem lehet rootolni és főzött ROM-ot pakolni rá. Vagy ez már nem így van?

(#23440) bigrock


bigrock
addikt

Két kérdés:
1. Hová tűnt a mobilnet jele a hálózati térerőm mellől?
Megy a mobilnetem, de nem látom az LTE jelzést...
2. Ha wifi-re állok át, mért tesz mellé egy kis felkiáltójelet?

(#23441) Aryon87 válasza Sza_Sa (#23438) üzenetére


Aryon87
félisten

Mert ugy tudjuk hogy az IPS nem eg be.
Meg ha nem beeges, akkor sem normalis a szellem ertesitesi sav, mikor lejon a rolo, es szurke feluleten rozsaszinesen lathato.
Nalam is ez van, ez miatt is volt szervizben, + zombinyul is tett be ilyen kepet, meg meg egyvalaki.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23442) cenzor válasza bigrock (#23440) üzenetére


cenzor
tag

A felkiáltójeles wifi azt jelenti, hogy nincs azon a wifin internet elérés. A mobilnet ikon akkor tűnhet el, ha pl wifire csatlakozol, mert olyankor azt használja a telefon, nem a mobilnetet.

(#23443) Tomtotom válasza Aryon87 (#23441) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Nekem szellemképes még, majd légyszi írd meg, hogy mit csináltak a telón. Két hét múlva megyek Pestre, akkor tudom leadni. Bár nekem nagyon enyhe a tiédhez képest, +el is tűnik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#23444) Aryon87 válasza Tomtotom (#23443) üzenetére


Aryon87
félisten

Mindenkepp.
Nekem is halvanyodott, de akkorsem normalis jelenseg. Holnap okosabb leszek, es irom a fejlemenyeket.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23445) Quqesz válasza rayoliviero (#23439) üzenetére


Quqesz
nagyúr

5.1 alatt lehet rootolni, de 6.0 alatt bootloader nyitás kell hozzá, az meg egyértelmű garivesztés, mert nem lehet visszazárni. Igazság szerint nem tudom neked mi a jó hangminőség, lehet nem egyformák az igényeink. Nekem egy viszonyítási alapom van, amikor szlovákban még G2-vel beszéltem vkivel, és olyan érzésem volt, mintha mellettem ülne. Ami biztos, hogy tudja a hd hangot, ha a hálozat is. Egyet próbaljatok ki ismerősöddel, hogy cseréjetek telót és hívjátok fel egymást minden hálózat típuson és meglátod megfelel-e neked. Nekem tiszta és jól érthető 2g alatt is.

bigrock
1. Nekem is csinálta párszor, a repülő üzemmód rendberakta
2. Ahogy írták: wifi kapcsolatod van, de net elérés(router-->szolgáltató) nincsen. Pár oldallal ezelőtt járt így vki és szervíz lett a vége.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23446) rayoliviero válasza Quqesz (#23445) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, kiprobaljuk. Koszi.

Es az 5.1-et vissza lehet tenni, ha veletlenul ujabb szoftver lenne a tekefonon?

(#23447) Vikooo válasza Tomtotom (#23443) üzenetére


Vikooo
addikt

Meg mindig nem ertem ezt a kijelzo beegest. Az egyik legnagyobb kijelzogyarto es beszallito az LG. Az IPS is LCD alapokon nyugszik, mas OEM termekeben miert nem eg be? Gondolok itt pl az iPhone -ra is, igaz ott tobb forrasbol vasarolnak kijelzoket de mind IPS (vagy PLS ha Samsung).
Szerintem nem a statikus kep miatt jelenik meg rovid idore a szellemkep, inkabb a magasabb homerseklet befolyasolhatja a felvezetoket vagy gyartasi hiba. (Vagy kiszivja az UV :D)
Viccet felreteve en meg nem lattam LCD kijelzot beegni, se az en baromi regi monitorom, se olyan LCD -k amik 7/24 -ben uzemelnek, adott esetben statikus keppel vagy csak az LCD egy reszen.

(#23448) bezo076


bezo076
tag

Nah srácok...beszéltem egy Lg szakszervizes emberkével.Nem beégésről beszélünk,hanem a magas hőmérséklet miatt látható egy bizonyos ideig az a szellemkép.....mivel ott a telefon legmelegebb pontja.Annak egy bizonyos idő után el kell tünnie.Nálam is van....ha sokat nyüstölöm...de tényleg el is tűnik.

(#23449) bezo076 válasza rayoliviero (#23446) üzenetére


bezo076
tag

Igen,vissza lehet...ott az összefoglalóban hogyan lehet!

(#23450) Vikooo válasza bezo076 (#23448) üzenetére


Vikooo
addikt

Vegre :) koszonom! Tema lezarva ;)
Mostmar csak az akkumulator kerdest kene tisztazni: miert merul le a telefon, miert nem tart orokke az akkumulator? ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.