Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) TeeJay válasza Stauffenberg (#23044) üzenetére


TeeJay
félisten

rendben ott jól fog menni de máshol lehet nem adnak el belőle annyit akkor meg kevesebb lesz a végeredmény
mindenesetre remélem marad G4 még nyárra
vagy ha másnem akkor V10 lesz belőle a végén csak ne lenne annyival drágább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23052) koxx


koxx
MODERÁTOR

szerk:semmi

(#23053) fornettisuti válasza natë (#23050) üzenetére


fornettisuti
veterán

ez nem feltetlenul igaz teljes mertekben.
amde azt vettem eszre, hogy az adott (flagship) keszulek, addig jo es szep, mig updatenek csufolt valamivel ki nem herelik az addigi pl rendszersebesseget es funkcioit, hogy "elavultta" valjon, ami a tervezett elavulas koraban varhato tenyezo, ami a kovetkezo flagship/utod eloszele (is).

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#23054) sszemtelen válasza fornettisuti (#23053) üzenetére


sszemtelen
őstag

Akkor nem értem.. nekem a legfrissebb szoftverrel tökéletes a telefon. Nem lassú, nem fagy, nem akad. Sőt! Az üzemidő is másfél nap átlag 3-3,5h SoT-mal. Nincs feltelepítve minden felesleges vacak. Nincs launcher, nincs lockscreen app. És nincs kalóz app sem. (18 pluszban telepített appom van, semmi korlátozással. Minden fut, és értesít amikor akar.)

A napokban muszáj voltam visszatérni pár órára a jó öreg Lumia1520-ashoz, WP8.1-el, és döbbenetes volt hogy mennyivel lomhább. Igen, előtte 4 évig WP-s voltam.

(Nálam minden eszköz furcsán viselkedik.. Win10et is a megjelenés előtti utolsó insider óta használom, semmi baja. Az internet meg tele volt azzal hogy mekkora bugos lófitty lett ez.)

(#23055) ateszapa748


ateszapa748
aktív tag

Sziasztok,

A fenti problémám megoldására senkinek nincs ötlete :F
:R

(#23056) Reinkz válasza Stauffenberg (#23044) üzenetére


Reinkz
senior tag

De ezt a cikket április elsején írták, ugye nem tréfa? :D

[ Szerkesztve ]

(#23057) sirály69 válasza ateszapa748 (#23055) üzenetére


sirály69
őstag

Nem látom a problémád...? :DDD

Szerver Hosting Debrecenben

(#23058) SharpSA válasza Stauffenberg (#23046) üzenetére


SharpSA
veterán

Na ez a VR is kb. olyan, mint a 3D. Legalábbis nekem. Így még mindig elég a FHD. És szerintem azt emberek jelentős többsége így van ezzel. Például a többséget egyáltalán nem érdekli, hogy melyik verziójú rendszer van rajta, sőt azt sem tudja mi az, csak használja. Ugyanígy vannak a képernyő felbontásával is szerintem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#23059) Tatyla


Tatyla
őstag

eddigi legjobb rekord bár ez akkor van ha folyamatosan be van kapcsolva a képernyő

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#23060) SharpSA válasza koxx (#23048) üzenetére


SharpSA
veterán

Bőven jó innováció lenne ha egy ilyen készülék 1 helyett legalább 3-4, de inkább 5-6 napig üzemelne egy töltéssel ugyanilyen használattal. Hidd el, hogy sokan szeretnék ezt. Az IP67-8 meg eddig a nem cserélhető akkuval egyenlő, na és egy kezemen meg tudom számolni, hogy valójában mikor is lenne erre szükségem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#23061) xabolcsy válasza Tatyla (#23059) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Ez új telefon?

(#23062) Aryon87 válasza xabolcsy (#23061) üzenetére


Aryon87
félisten

habuj is lenne, nem tudom elhinni hogy 2 ora aktiv kijelzoidovel 30% merules legyen..
Sorry, csak az enyembol kiindulva irom hogy keptelenseg.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23063) Viktor0610 válasza Aryon87 (#23062) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem lehetetlen.
Az én Xiaomi Redmi 3-am 4000 mAh-s akkuja kevesebb kijelzőidőt produkált most 100-71-ig merülés közben (az enyém is pont mostanra merült le ennyire).

Valószínűleg az a megoldás, hogy nála nincs sok program, ami a háttérben szinkronizál.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#23064) Tatyla válasza Aryon87 (#23062) üzenetére


Tatyla
őstag

Nem új telefon a titok ott van hogy a kijelző folyamatosan be volt kapcsolva mert egy térképet néztem rajta jó ideig, szóval nincs olyan fogyasztás mint ami áram felvétel kell a képernyő kioldásánál

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#23065) zombinyul


zombinyul
addikt

No Skacok, ma rekord jól teljesített az akksim. :)

4%-ig merítettem, amire eddig nem volt példa. Durván 13 óra keszenlétet bírt, 3 óra 42 perc kijelzővel. Mobilnet, wifi váltotta egymást, több mint 2 óra Chrome, fél óra hívás, soksok online video (YT meg Inda), volt néhány fénykép, zseblámpa, sok Viber meg Messenger, ilyesmi. Fényerő zömében magas volt, mert sokat voltam kint a szabadba, egyébként az is automatán van. Kicsit sem volt ma punnyadós napom, a telefont is használtam rendesen, így most magxon elégedett vagyok. :) Jah, és a háttérbe is megy sokminden, GPS bekapcsolva, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#23066) Stauffenberg válasza SharpSA (#23058) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Engem sem izgat a VR, de ettől függetlenül felkapott téma. Ez nem szimpátia kérdése.

A többség meg tényleg nem tud értelmezni egy specifikációt, éppen ezért nem lehet visszalépni. Látja, hogy a másik mobilnál az adatlapon ugyanabban a rublikában magasabb szám szerepel és kész, el van döntve. Erre még jönnek a vérpisti megmondóemberek és lehet temetni azt a telefont aminek az adatlapján kisebb számjegyek szerepelnek.

(#23067) Aryon87 válasza zombinyul (#23065) üzenetére


Aryon87
félisten

Mi meg csavarogni voltunk ma.
G4 100%-al indított, a G3 meg 85%-on.
7ora 47perc akkuidő, 2ora 54perc kijelzőidővel es 12%-on került töltőre. Nem annyira rossz végulis, azok után hogy mostanában az akkuidőim nem kiemelkedőek, de pár napja már közelítem a 3 órás SOT értékeket.
Fotózás manuál módban dögivel (margit sziget, budai vár), baromi jó képek lettek, a várkertnél csináltam 2 kis videót, egy UHD-st (1min) és egy FHD-st (40sec). Emellett viber ment még aktívan, de némítva és rezgésmentesen.
G3 8óra 21 perces akkuidővel csak 2 óra kijelzőidőt produkált, és 20%-on került töltőre.. Annál viber, facebook, és fotózás volt, meg 2 hívás is.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23068) Aryon87 válasza Aryon87 (#23067) üzenetére


Aryon87
félisten

Képcsokor:

[link]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23069) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok. Az utóbbi 5 percben kétszer fagyott a telefon. 1. Galériát nyitottam meg, akartam legörgetni, hogy az alsó sor látszódjon teljesen. A kép alsó harmada elfeketedett, megfagyott, 10-15 másodperc múlva újraindult. 2. Utána megint galéria, egy képet akartam szerkeszteni, rányomtam, hogy mentés és lefagyott majd újraindult. Ilyen történt már fb-n is meg máshol is, csak nem tudom, most, hogy hol. Tegnap este is megfagyott így. És előző nap vagy azelőtt is. Szerintetek mi lehet ez? Rootolt 10e-n vagyok több hónapja, előtte Rootolt 10d. Sose volt ilyen gond. Valamint a kamera is eléggé belassult. Nyomok az exponalo gombra fokuszalgat és kb 3 másodperc múlva csinálja a képet.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#23070) FerNandor válasza FerNandor (#23069) üzenetére


FerNandor
őstag

Megint megfagyott. Fb-n akartam egy csoportban egy képhez írt kommentekre ranyomni, megfagyott. Újraindult. Bejott a zarolo képernyő, nem tudtam feloldani. Megfagyott, újraindult. Mi ez? :(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#23071) sszemtelen válasza FerNandor (#23070) üzenetére


sszemtelen
őstag

Valami igen nagy gáz van azzal a telefonnal. LGUP-pal tedd vissza a stabil szoftvert, és hagyd root nélkül..

(#23072) Quqesz válasza FerNandor (#23069) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem mondaná biztosra, de valószínű elindultál a boootlop-hoz vezető úton......szervízben alap cserével orvosolják. A mentés nagyon jó ötlet! Csináld azt, amit írt a kollega és ha nem javul meg, akkor sajna az van amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23073) FerNandor válasza sszemtelen (#23071) üzenetére


FerNandor
őstag

Megint megfagyott. Egyszer újraindult lefagyott mielőtt bejott volna a kezdőképernyő. Egy csikban pixeles lett alul. Újraindult. Utána ugyanott megint lefagyott, pixeles lett felül. Aztán újraindult megint, elkezdett alkalmazasokat optimalizálni... Aztán megint újraindult. Most ezzel írom a hozzászólást... Gyors lemente LG backuppal a fontos dolgokat.

elküldtem a hozzászólást.. (#23072) Quqesz üzenetét olvastam, hozzá se értem a telefon kijelzöjéhez, lefagyott ujraindult. Amíg ezt irom a laptopon, addig ugye ujraindult, most nézem, megint indul újra.

bent vagyok lg backupban. választom ki a dolgokat. megfagyott.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#23074) Quqesz válasza FerNandor (#23073) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Asszony asus tabletje csinálta ezt, ott is alaplapcsere lett, azóta rendben van.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23075) FerNandor válasza Quqesz (#23074) üzenetére


FerNandor
őstag

Nagyon jó. :(
Nem gondolnám, hogy a ROM-mal lenne probléma, mert ez van már rajta régóta és stabil volt. elözö is. Root igaziból a FHD60 miatt volt rajta. Most kivettem a memóriakártyát, mert olvastam, hogy valakinek az is csinált anomáliákat, na de nekem már 3 hete benne volt és csak az utóbbi pár napban fagyott meg mindig.. na mindegy. rakok rá új rendszert. ez most még hiányzott :(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#23076) majdnemkocka válasza Palesztin994 (#23021) üzenetére


majdnemkocka
tag

A benchmarkok eredménye nagyban függ a hőmérséklettől (egy felmelegedett telefon rosszabb eredményt ér el, mert a rendszer a túlmelegedés ellen vissza fogja venni a procit, illetve meleg környezetben rosszabbul hűl), úgyhogy az Antutu is emiatt mindig mást fog adni.
Mivel az akkuk érzékenyek a melegre és ráadásul töltés közben melegszenek is, nem lennék meglepve, ha egy átmelegedett telefont (vagy egy melegebb napon) lassabban töltené az automatika, hogy megvédje a készüléket (meg téged).

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#23077) FerNandor


FerNandor
őstag

LG backuppal le tudtam menteni a fontosabb dolgokat. másolnám a képeket le és folyamatosan megfagy :( :W

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#23078) FerNandor válasza FerNandor (#23077) üzenetére


FerNandor
őstag

rá van dugva gépre. most már nyomkodnom se kell, magától újraindul kb percenként, fél percenként. amíg ezt írom, megint csinálja. szuper. most úgy megfagyott, hogy újra se indul :D kiveszem az akksit. OMG

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#23079) sszemtelen válasza FerNandor (#23078) üzenetére


sszemtelen
őstag

Oké, értjük.
Rossz a telefon. Tessék elvinni garanciába. ☺️

(#23080) FerNandor válasza sszemtelen (#23079) üzenetére


FerNandor
őstag

Most az a kérdés, hogy merjek elkezdeni flashelni egy stock kdz-t?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#23081) FerNandor válasza FerNandor (#23080) üzenetére


FerNandor
őstag

aha... felment a stock v10e. kétszer lefagyott már azóta. úgy hagyom a kezdöképernyön, egy perc után kb ujraindul. megyek a szervízbe. Amúgy is picit lötyögösek a gombok hátul, és a hanszóró is mintha elkezdett volna recsegni...

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#23082) Quqesz válasza FerNandor (#23081) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sajnálom van ilyen. Ami tabot írtam már az első naptól újraindúlt, de egy feltöltés alatt kb 2x. Aztán egyre sűrübben és végül hasonlóan mint neked, de a készülék kb 3 hónapos volt. Vidd be a szervízbe, sztem szó nélkül javítják. Viszont stock rom legyen rajta root nélkül( ha jól értem ez már megvalósult)

KZP
Nincs benne logika, random jön elő, de itt a fórumon nem volt több 6-7 esetnél, ami elenyésző(de bosszantó). Nekünk az asus tab csinálta, szóval bármelyik gyártóná lehet ilyen hiba. Nem hiszem, hogy ez szériahiba lenne. Nekem pl november óta egyszer kapcsolt ki magától......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23083) KZP válasza Quqesz (#23072) üzenetére


KZP
őstag

Jó lenne tudni, hogy mely készülékeket érinthet ez a hiba, egy bizonyos időben gyártott szériát csak, vagy bárki várhatja az összeomlást? :Y

(#23084) kp78


kp78
addikt

Azt hiszem, lecserélem a G2-t, és lecsapok egy G4-re (G3 kimaradt, G5 meg nem tetszik, pedig vártam), amíg még van. Csak azt nem tudom, hogy bőr hátlapos legyen, vagy sima. Gondolom más is variált ezen. :F
Valahol azt olvastam, hogy a bőr hátlaposhoz adnak/adtak sima hátlapot is, bár ezt nem látom már feltüntetve sehol, így vszínű nem valós. :U
Nagyon tetszik a bőr, de a hétköznapokat valószínű nem bírná vmi jól.
Lehet venni külön hátlapot, ha a bőröst választom?
G2- nél szeretem a flip-es tokot, erre is vennék, de vszínű az is csak sima hátlapra van.
Előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#23085) Quqesz válasza kp78 (#23084) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Általában szinte mindenhol adnak a bőr mellé műanyagot is(talán egy-két gsm bolt nem), de ez nincsen feltüntetve. Vehetsz simát is és az lg Váci úti szervizében egy 10e forint ellenében vehetsz rá fekete/barna/vörös hátlapot utólag is. Flip tokból van felpattintós(ajánlott sima hátlapra), és ami a hátlap helyére megy fel(általában a gyári).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23086) koxx válasza kp78 (#23084) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mivel a bőrös ugyanannyi mint a műanyag ezért mindenképp azt vegyél. Max nem használod. Úgyis kell venned egy normális tokot. A bőr amúgy nagyon gyorsan kopik/használódik, de legalább szép.
Úgy tudom a bőr kivitel mellé minden esetben jár a műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#23087) Stauffenberg válasza kp78 (#23084) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A legtöbb piacon, így az európain hivatalosan megjelent bőrös modellkehez mindig jár a műanyag hátlap. Ez nem akció volt, hanem alapfelszereltség.

Ha szürkeimportban gondolkodsz, akkor belefuthatsz olyan modellbe, amihez nem járt (ez a ritkábbik eset) vagy a bolt szedte ki a dobozból (gyakoribb). De mivel nem szürkeimportosan (pl: Telenor kártyás + függetlenítés ha kell) is ki lehet fogni pofátlanul jó árakat, ezért én ezzel már nem is foglalkoznék.

Nálam a bőr hátlap az ünneplős ruha. A hétköznapokban én is a műanyagot rakom fel, amire ráhúzok egy ultravékony TPU tokot. De valamilyen komolyabb céges összeröffenés, vacsora, ünnep, stb alkalmával felrakom a bőrt, mert ez a telefon azzal néz ki igazán állatul.

(#23088) entoni1989


entoni1989
tag

Visszatettem az 5.1-es romot teljesen legyalulva a telót, szóval tiszta telepítéssel és hogy nem hogy javult volna a pl zene közbeni recsegés, hanem hasonló de új jelenség tapasztalható, 1 zene közben úgy 1 mp-re megakad a zene de vagy úgy 5-8 alkalommal szóval adtam a sz@rnak egy pofont :((( :((( :((( :W :W :W :W :W :W

(#23089) Tatyla


Tatyla
őstag

Van már amúgy hivatalos v10e?

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#23090) Aryon87 válasza FerNandor (#23081) üzenetére


Aryon87
félisten

Mikori a telod?

Tatyla, v20e-re gondoltal inkabb? :D v10e az lolli.
Csak torok v20e van, en feltettem, nincs panaszom ra.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23091) xabolcsy


xabolcsy
aktív tag

Aki s7 edgére váltana csináltam egy ilyet.
[link]

Nagyon eltalálta az lg a g4-et :C
Szinte nincs külnbség!

[ Szerkesztve ]

(#23092) Aryon87 válasza xabolcsy (#23091) üzenetére


Aryon87
félisten

Erdekes kis teszt. En ugy gondolom a G4 meg 2-3 evig siman meg fogja allni a helyet. Nekem ez meg vagy 5 evig tuti meglesz mint masodlagos telo 2017-tol :)
S7E elonye hogy uj vas, uj fejlettebb technologia, semmi tobb.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23093) xabolcsy válasza Aryon87 (#23092) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

+Vízálóság, üzem idő, kijelző.
-Fogásra rosszab, felület , stabillitás, összeszerelés, kamera.
140-160 felárat semmi kép nem ér.
Jó lenne lg szoftverrel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23094) kp78 válasza Stauffenberg (#23087) üzenetére


kp78
addikt

Köszönöm mindhármatoknak a segítséget! :R
Gari terén mi a helyzet? Edigital 1 évet ad, osztrák MM ügyfélszolgálat nem tudja, és azt sem, h jár-e hozzá a sima hátlap. Jellemző. :DDD
LG nem ad már 2 év gyártói garit a telefonjaira?

(#23095) koxx válasza kp78 (#23094) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szolgáltatói telókra jár a 2 év, mm, edigital, speedshop és egyéb helyeken vásárolt függetlenekre 1 év gyártói gar van. (LG esetén, a többinél nem tudom, de gondolom ott is hasonló)
Nem szokták mindig odaírni, hogy milyen hátlap jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#23096) migabi24 válasza xabolcsy (#23093) üzenetére


migabi24
nagyúr

A kijelző nem tűnik jobbnak

(#23097) Stauffenberg válasza kp78 (#23094) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk az előző kérdésedre, meg erre is ott a válasz az összefoglalóban. :)

Szolgáltatónál van 2 év garancia, függetlenre csak 1 év. Ezért is ennyire jó ajánlat a Telenor kártyás ár. Van rá 2 év garancia, ebből az első 1 évben kijelzőtörésre is (ilyen sehol máshol nincs). Ha kell, hivatalosan, törvényesen kb 7 ezer forintért függetlenítheted. Most nem elérhető a webshopból a készülék, ahogy az ára sem, de legutóbb már 110k alatti feltöltőkártyás árak repkedtek.

(#23099) Aryon87 válasza xabolcsy (#23093) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem az edgebol az akksi es ip vedettseg kellene. :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23100) FerNandor válasza Aryon87 (#23090) üzenetére


FerNandor
őstag

08.17.én jött meg. de ez a második, az elsövel szívtam, mert nem érzékelt rendesen a kijelzöje... felküldtem GLS-sel. most telefon nélkül vagyok. Van egy Optimus Blackem, de hát az már nem sok vizet zavar :(

felírtam egy csomó mindent, jó lenne, ha küldenének egy az egyben egy új telefont :D

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.