Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8700) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Már a vége fele járok, jogosultság kérdésem lenne, melyet valamiért nem tudok megoldani, igaz már a régi jogok is keveredtek szerintem , de az alábbit szeretném.

Új usert létrehoztam szabi felhasználónéven, és az alábbiakat akarom megtenni:
- Win10-en felvesszük hálózati meghajtónak az alábbi könyvtárakat, ahol ne kelljen az egyik mappához(Torrent) semmit sem megadni. többi photo,video,music-hoz keljen
- az alap mappákhoz (video,photo,music) admin+szabi joggal lehessen mappát,fájlokat létrehozni.
Eddig úgy néz ki, hogy picit keveredtek már a dolgok, mert pár régi mappába nem tudok menteni :DDD
Menjünk sorban:
Torrent mappa(/i-data/md0/Torrent), akinél azt akarom a hálózati meghajtónál bárki írhasson, olvashasson, esetleg futtashasson is, habár kérlem az lenne:
Zyxel jogosultságok: [kép] [kép]
SSH-án belépve itt már látjátok a Torrent/Filmeknél már valami nem stimmel.
[kép]
Ezeket a parancsokat lenne célszerű futtatni?
chown szabi:szabi /i-data/md0/Torrent
chmod 777 /i-data/md0/Torrent

Tudtom ha valaki torrentezik annak nem kell 777-es jog pl: Filmek,Sorozatokhoz felesleges ilyen mértékű jogosultság, de én már többet nem akarok szívni a NAS-al :DDD
Ha bármit is csinálna futtatna bárhonann a Torrent mappából akkor menjen, ne kelljen mindig telefonálgatni, hogy mi miért van :DDD
Így, ha ezt a jogot megadom a felhasználónak, akkor majd tesztelem, mert ide össze-vissza fog töltögetni szerintem a srác, mert az első NAS amit használni fog, ezért is adnám meg a több jogot mint kevesebbet (pl.: chmod 750)

Ezenkívül a többi mappát így állítottam be:
photo,video,music:
csak admin és szabi fér hozzá : [kép] [kép]
Ide majd elmondom neki, a mappákba külön-külön szórja bele ami odavaló :pl zene a music-ba, videok a videoba.
Minidlna-ban ezt a mappát is definiáltam, így ha beleszor bármit az ember akkor tudja scannelni.

Itt amúgy a Torrent alá a Tranmission-el majd tsztelem, hogy tudok e mindne mappába mentnei vagy sem.

Transmission 3.00+ (32add75f0e) van fenn, letöltéskor kábelen kb 5mBit/sec amivel tudok tölteni. Letöltési korlát nincs beállítva. Ez normális?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.