Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) glehel válasza johnsmithnex (#11399) üzenetére


glehel
senior tag

Én csak ezt használom a kezdetektől fogva.jelenleg RR remix van már több hónap óta, nekem nagyon bejött, sokkal jobb mint a gyári igaz még nfc ezen nincs de az omniromon már működik az is.

(#11402) PACSA75 válasza dualcore (#11392) üzenetére


PACSA75
őstag

Nekem is focus hiba miatt cserélték a kamera modult.

(#11403) kiskami válasza glehel (#11401) üzenetére


kiskami
tag

Miben jobb, és pontosan melyiket használod? :F

(#11404) bsanzika


bsanzika
tag

Sziasztok!

Ha volt már akkor bocsánat, de kipróbáltam egy átmenetet az üvegfólia és a gagyi fólia között. Ali-n kapható egy ilyen "gumis" TPU fólia, nekem eddig nagyon bejött! Volt hogy bekeveredett valami a telefonom mellé a zsebembe, eléggé meg is nyomta a kijelzőt de az még sem sérült meg semmilyen szinten! A gyári fóliát már korábban le kellett szednem egy csodálatos fekete szélű 3D üveg miatt úgyhogy ez elég jó cucc így. Nagy szopás feltenni, nem egyszerű, de teljesen elfedi a kijelzőt és nem sokkal vastagabb tőle a telefon. Ha érdekel valakit ITT lesz a link.

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#11405) xcsabo


xcsabo
senior tag

megjött telekomosra is a frissítés. nem írja a gpu turbót és az nfc-s fizetést sem.
lehet, hogy a szolgáltatók kigyomlálták belőle.

(#11406) dualcore


dualcore
őstag

Pacsa75
Moleman
Köszi az infókat, valószínü nekem is gariztatás lesz a vége.

xcsabo
Gondolom egy ütés vagy esés "terelte le a helyes fókuszról" kicsi esélyét látom annak, hogy épp a jó helyre állna vissza az ütögetéstől. Sajnos esett már párszor, igaz tokban, de esett.

(#11407) xcsabo válasza dualcore (#11406) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nikon kompakt fényképezőnél működött nálunk.
https://www.youtube.com/watch?v=ngnvElPeBvo

[ Szerkesztve ]

(#11408) xcsabo válasza xcsabo (#11405) üzenetére


xcsabo
senior tag

beigazolódott... nincs látható nyoma a GPU turbo-nak, Gpay sem működik.
kapják be a magyar bankok. de tényleg. persze csak az utóbbiért :)

(#11409) donjohnson válasza xcsabo (#11405) üzenetére


donjohnson
addikt

még nem jött ki a gpu turbo erre a telóra: [link]
Huawei P10 All Markets November 2018

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11410) johnsmithnex válasza xcsabo (#11408) üzenetére


johnsmithnex
tag

A mostani frissítés szerintem csak a szeptemberi biztonsági javítást tartalmazza.

(#11411) sityupityu válasza donjohnson (#11409) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van, nem is értem,hogy miért várja valaki hamarább....

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11412) 19Petya83


19Petya83
tag

Sziasztok!

Nekem is megjelent a kijelző beégés. Ami persze nem valós beégés, mert 10-15 perc elteltével eltűnik, de néhány perc statikus kép után simán előjön. Milyen gyorsan dolgoznak mostanában a szervizben?

(#11413) sityupityu válasza 19Petya83 (#11412) üzenetére


sityupityu
veterán

Sokat navigálsz vele vagy valami hasonló...?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11414) 19Petya83 válasza sityupityu (#11413) üzenetére


19Petya83
tag

Nem kimondottan sokat. Sokat megy az Opera és annak a jobb alsó sarkában van egy "O" betűvel jelölt menü gomb, ami nagyon hamar "beég". Vagy egy játéknak a mindig látható "skip" gombja. De igazából bármi, ami folyamatosan jelen van a kijelzőn. Pár perc elég neki.

[ Szerkesztve ]

(#11415) PACSA75 válasza sityupityu (#11411) üzenetére


PACSA75
őstag

Én pedig azt nem értem hogy miért várja mindenki azt a gpu turbót, ez a telefon hiba nélkül pörög, nem hinném hogy valami változni fog és nem is érzem a hiányát (esetleg néhány játéknál, ha szükség van rá, én amiket eddig kipróbáltam, hiba nélkül futott).

[ Szerkesztve ]

(#11416) johnsmithnex válasza 19Petya83 (#11412) üzenetére


johnsmithnex
tag

Én hétfő délután adtam fel postán és csütörtök reggel már nálam volt. Ugyanezzel a hibával küldtem be.

(#11417) xcsabo válasza PACSA75 (#11415) üzenetére


xcsabo
senior tag

Én az a Gpay-t várom. Valaki linkelt egy képet, h a mostani frissítésben lesz. De mindegy is.

(#11418) _CICAFIU_ válasza PACSA75 (#11415) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Én várom a gpu turbot a pubg miatt. De írtam már hogy ebben a frissítésben nem lesz bent. Majd a következőben.

Huawei P30

(#11419) _CICAFIU_ válasza xcsabo (#11417) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

A gpay nem elérhető nálunk még ha jól tudom. Mármint az országban.

Huawei P30

(#11420) Zoz


Zoz
őstag

Korábban ezt írta valaki: "Megjelent a 383 build, benne a GPU turbo, és sok más. Voda."

(#11421) _CICAFIU_ válasza Zoz (#11420) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Igen de az furcsa módon csak egy simes vodásra volt írva firmware finderben és valami b1-es vagy milyen volt. Amit most megkaptunk az szeptember 18.-ai dátummal van ff-ben.

Huawei P30

(#11422) _CICAFIU_ válasza _CICAFIU_ (#11419) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Rosszul írtam. Elérhető csak nem minden funkciója.

Huawei P30

(#11423) <Adamsky> válasza _CICAFIU_ (#11419) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... én is így tudom. Vagyis hiába tudja majd a telefon.

@mindenki
GPU Turbo: csak játékoknál van - minimális - értelme.
Egyébként a legnagyobb baj, hogy az Emui energiagazdálkodása nagyon esetleges, ill. átgondolatlan. Szvsz. ezt kéne nagyon gyorsan rendbe tenniük. Ez ugyanis nem csak a P10-et érinti! Szóval "nájsz" a GPU Turbo, de mikor alap programok futtatásával, ill. memóriában tartásával van gond 4+ Gbyte esetén, na akkor azt hiszem ott volna tennivaló... :(((

(#11424) johnsmithnex válasza xcsabo (#11417) üzenetére


johnsmithnex
tag

A Gpay-t mire tudod használni?
Én a simple-t használom fizetéshez.(otp-s vagyok)
Van valami más funkciója is a Gpay-nek?

(#11425) beg válasza xcsabo (#11417) üzenetére


beg
veterán

Minden valamirevaló banknak van normális mobiltárcája. Nálam pl. KH app. Tökéletesen tudok NFC fizetni a telefonnal.

Gpay-el hol fizetsz, hogy ennyire várod? Itthon alig néhány online hely fogadja még csak el.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#11426) xcsabo válasza beg (#11425) üzenetére


xcsabo
senior tag

unicredites vagyok, és eddig nem biztattak az nfc-s fizetéssel sajna. a gpay-ben bízom, hogy hamarosan
nálunk is lesz (mint a környező országokban). a simple meg csak az otp-sek kiváltsága sajna. azt nem értem, hogy miért nem lehet egy olyan appot gyártani, amelyik csak szimulálja az ember kártyáját.... hisz a kártya is
csak egyirányú kommunikációra képes elvileg fizetésnél.

(#11427) <Adamsky> válasza xcsabo (#11426) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Kicsit meg kell védjem a magyar bankokat....
Azért ebből a listából nem csak Magyarország hiányzik.
Pl. se az osztrák sógoroknál, se a franciáknál nem működik (én pl. ezen országokba szoktam járni síelni)**
És, ha már itt tartunk. Valaki próbálta már külföldön az NFC-s fizetést (mondjuk Simple / OTP)? Ha, az működik mindenhol, akkor már jobb, mint a Google megoldása ...

Ja, és még egy. A kollégákkal tesztelve a Simple app-ot (én OTP-s vagyok, szóval nálam nincs nagy "játéktér"). Arra a megfigyelésre jutottunk, hogy a Simple bármilyen kártyát kezel, csak az érintéses fizetéshez kell OTP-s vagy Simple-ös kártya. Azért ezzel így - ha nem is olyan kényelmesen, mint egy OTP-s kártyával - el lehet lenni. Parkolást, autópálya matricát, mozit, üdítőt (QR-kóddal) bármilyen kártyáról lehet venni. Érintéses fizetésre pedig talán havi vagy egyszeri (?) 80e Ft feltehető a Simple kártyára.

** update: lehet kicsit félreértettem a dolgot. A lista - nagy valószínűséggel - csak azt mutatja, hogy adott országban melyik bank támogatja a Google Pay-t, és nem azt, hogy hol lehet azzal fizetni. Vagyis pl. egy olasz "Banca Mediolanum" bankos ügyfél, akár nálunk is fizethet a telefonjával, nem? Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#11428) pcnet válasza <Adamsky> (#11427) üzenetére


pcnet
addikt

"Valaki próbálta már külföldön az NFC-s fizetést (mondjuk Simple / OTP)?"

Haverom fizetett egy hete Ausztriában egy Sparban NFCvel. Simán ment! Galaxy A5 (2017)+OTP+Simple.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#11429) beg válasza xcsabo (#11426) üzenetére


beg
veterán

Azt tudnod kell, hogy a gpay szeptember óta elérhető nálunk és csak pár online bolt fogadja webes megrendelés esetén. Még tesztüzem, elterjedni akkor fog fizikai boltokban mire 3 telefont is lecserélsz addigra.

Nyiss számlát egy olyan banknál ahol működik és hamarabb eljön a telefonos fizetés funkciója számodra is.

Más: telefonhoz rendelt KH kártyával külföldön is ment az NFC fizetés alkalmazáson keresztül.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#11430) PLacc


PLacc
senior tag

Sziasztok,

Valaki vállal egy nagyot kapott P10 plus-ról adatmentést?
A gép valamennyire látja, de nem tudom download módba tenni, meghajtóként persze nem látszik
Köszi!

(#11431) xcsabo válasza PLacc (#11430) üzenetére


xcsabo
senior tag

Uuuuuuu mi történt?

(#11432) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Nagy a dilemma. :) A firstphone-nál a 3 év garos P10 is 120 meg a 2 év garos Honor 10 is. Szerintetek még érdemes P10-et ennyiért venni? A méret fontos nagyon. A Kisebb a jobb nekem. Köszönöm

(#11433) <Adamsky> válasza joefasalasso (#11432) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Honor 10 vs. P10
149.6 x 71.2 x 7.7 mm vs. 145.3 x 69.3 x 7 mm
153 g vs. 145 g
... egyéb kérdés? ;)

(#11434) joefasalasso válasza <Adamsky> (#11433) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Ha kizárólag a méret lenne fontos, akkor tudnék dönteni, vagyok olyan okos, de köszi a pontos dimenziókat. ;) Van köztük korban különbség rendesen. És ugye egy árban vannak. Szerintetek még nem elavult a P10?

(#11435) donjohnson válasza joefasalasso (#11434) üzenetére


donjohnson
addikt

de szerintem igen. a honor 10-ben újabb cpu van. vedd azt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11436) PACSA75 válasza joefasalasso (#11432) üzenetére


PACSA75
őstag

Én Honor 10 et venném, mégiscsak eggyel újabb generáció, hiszen a Huawei P20 ekvivalense.

(#11437) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Köszi szépen, akkor egy zöld lesz... :R

(#11438) <Adamsky> válasza joefasalasso (#11434) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Te írtad, hogy "A Kisebb a jobb nekem." ;)

Az "új" chip annyit jelent, hogy a GPU Mali-G72 MP12 (Mali-G71 MP8 helyett). A CPU maradt (talán a csíkszélesség változott)
Aztán ott van egy csomó szubj. különbség:
- fém vs. üveg hátlap (bár, ha tokba dugod, kb. mind1)
- normál 16:9-es kijelző vs. 18:9-es notch-os (brrrr.... LCD-nél még nagyon rejtegetni se tudod)
- 3 vs. 2 év gar.
- régi / új (+1 frissítési lehetőség egy új Android-ra)

A P10 attól lesz "elavult", ha a gyártó elengedi a kezét (esetleg a végén még direkt belassítja). Mivel a SoC gyk. szinte ua., a mindennapokba - hacsak nem sokat játszol - nem fogod érezni a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#11439) donjohnson válasza <Adamsky> (#11438) üzenetére


donjohnson
addikt

hogy érted hogy maradt a cpu? nem csak az órajel számít, újabb gyártási technológia, kevésbé melegszik: [link]
másrészt újabb szabványokat is támogat. én az újabbat venném, ha egy árban vannak.
a többit amit felsoroltál, meg lehet szokni. ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11440) <Adamsky> válasza donjohnson (#11439) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"hogy érted hogy maradt a cpu?" - úgy, hogy ott nem történt igazi előrelépés.
A csíkszélesség csökkentése azért elég kevéske egy generációváltás alkalmával ... szerintem.
Anno emlékszem a P10 kapta az ívet, hogy nem sok újdonságot hoz a P9-hez képest. Pedig ott a Kirin 960-nál nem csak a GPU változott, hanem a Cortex-A72 -es magok is lecserélése kerültek (Cortex-A73 -ra).

"... én az újabbat venném, ha egy árban vannak."
Én anno direkt megvártam a P20-at, és utána döntöttem a P10 mellett. És nem az ár miatt, pedig előbbi jóval drágább volt....

"... a többit amit felsoroltál, meg lehet szokni."
A notch nekem fizikai fájdalmat okoz. Valószínű sose bírnám megszokni. Most abban bízom, hogy a P10-el kihúzom addig, amikor a notch már csak egy kellemetlen emlék lesz.
Ja, és "tizenyóckilenc" nyújtott kijelzőket is baromságnak tartom, de ezzel kapcsolatban már nem vagyok ilyen optimista. Vagyis, ezzel minden bizonnyal lénytelen leszek megbarátkozni. De, ez tényleg szubj. dolog ...

(#11441) PACSA75 válasza <Adamsky> (#11440) üzenetére


PACSA75
őstag

Nem elhanyagolható tényező, hogy a P10 szinte ugyanolyan árban van mint a H10 (a P9 és a P10 között azért volt egy "kis" árkülönbség megjelenésekor).

(#11442) <Adamsky> válasza PACSA75 (#11441) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nem elhanyagolható tényező, hogy a P10 szinte ugyanolyan árban van mint a H10 ... "
Ez tök igaz, de ebből most akkor mi is következik? :)
Mert ezek alapján akár azt a következtetést is levonhatom, hogy a piac beárazta a H10-et, ami ezek alapján "egy fillérrel sem ér többet", mint az egy éves P10.
Nem tudom, hogy anno mi volt a helyzet a P9 és H9 viszonylatában, de ez azért érdekes...

(#11443) PACSA75 válasza <Adamsky> (#11442) üzenetére


PACSA75
őstag

Furcsa konkurenciát generál magának a Huawei ezekkel a Honor árakkal (de sok okos ember dolgozik ott, és nem véletlenek ezek a szép eladási eredmények), hozzáteszem azért én minőségbeli különbséget véltem felfedezni Honor és Huawei között, az utóbbi javára (pl kijelző, kamera, stb...), ettől függetlenül a Honor ár / érték arányban egy jó választás, viszont ha cserélni szeretném a telómat (P10), a túl pindur különbség miatt, valószínűleg nem vennék Honor 10 et, de ha más készülékről váltanék és a kettő közül kellene választani.....

[ Szerkesztve ]

(#11444) gabikiraly2 válasza PACSA75 (#11443) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Szerintem a Honor széria van rendesen beárazva, a P széria pedig kezdő áron irgalmatlanul drága. A P10 kb annyit ér, mint amennyibe most kerül, egy forinttal sem többet. A kezdő ára kétszáz ropi felett volt...
Van itthon Honor 8, két éve zökkenőmentesen teszi a dolgát, igaz kamera képességekben elmarad némileg, de minden más téren van olyan jó, mint a P10.

Csend a lelke mindennek!

(#11445) PLacc válasza xcsabo (#11431) üzenetére


PLacc
senior tag

Haverom ideges volt.. :)

(#11446) PACSA75 válasza gabikiraly2 (#11444) üzenetére


PACSA75
őstag

Az én feleségemnek is Honor 8 van, így tudom miről beszélsz 😊. Az árakkal kapcsolatban pedig szintén egyet értek (én nem a magaslatokról, hanem a különbségekről beszéltem), minden túl van árazva, hála az ájfosnak, hiszen ha az 1500 euróba kerül (és veszik), akkor nyilván a többiek sem lesznek barmok, hogy fillérekért adják.

(#11447) benfolds válasza PACSA75 (#11443) üzenetére


benfolds
őstag

true dat. a honor 10 nagyon jó vétel. ezt a subbrand dolgot én sem teljesen értem, mert ránézésre nincs sok különbség a kettő között, de ha azt mondod, hogy minőségre jobb a huawei, akkor ok. abban lenne logika, hogy a huaweit feljebb pozicionálják, tolják alá a marketinget ezerrel és rátesznek egy durva árcédulát, mint ahogy a p10-nél tették. ez annyira mondjuk nem jött be nekik sztem a p10-nél, ahhoz egy icipicit többet kellett volna felmutatni, a p20-szal viszont kaszálnak.

(#11448) dreta


dreta
tag

Dual simes, függetlenre megérkezett a 376-os frissítés, a szeptemberi biztonsági javítást tartalmazza.

(#11449) PACSA75 válasza dreta (#11448) üzenetére


PACSA75
őstag

Így van, én is most kaptam meg, szintén dual független.

(#11450) Dave920117


Dave920117
tag

Szintén zenész :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.