Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) <Adamsky> válasza james007007 (#11148) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A Google Play Services-el volt gond, de azóta javították. Hacsak nem tiltottad le valahogy a frissítést, akkor nem kell csinálnod semmit. Működnie kell.

(#11152) sityupityu válasza xcsabo (#11144) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem kell pro mód ahhoz, hogy a fókuszt állítgasd akár kézzel...

(#11148) james007007 Akkor magával a google-al volt valami gond ha jól emlékszem, később frissült az app és jó lett.

<Adamsky> megelőztél, már nem törlöm. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11153) wdx válasza sityupityu (#11152) üzenetére


wdx
őstag

Neki az tűnt fel, hogy normál üzemmódban túl sűrűn fókuszált videófelvétel alatt a kamera. Feltűnően sokat. Egyébként sokat mozgó kéznél meg is teszi állandóan, ha nincs bekapcsolva a kézremegés stabilizátor, amit ugye csak full HD, vagy az alatti felbontás mellett lehet bekapcsolni.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#11154) xcsabo válasza wdx (#11153) üzenetére


xcsabo
senior tag

ha a téma is mozog jobbra balra akkor sem tudja a teló eldönteni hogy éppen mire fókuszáljon.

(#11155) wdx válasza xcsabo (#11154) üzenetére


wdx
őstag

Arra meg ott van az objektum követés opció.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#11156) xcsabo válasza wdx (#11155) üzenetére


xcsabo
senior tag

pont ez jutott eszembe miután leírtam az előzőt, de nem voltam biztos benne, hogy videózásnál is van.

(#11157) Mill3r


Mill3r
tag

Sziasztok,
A segítségeteket kérem. Céges telefon vásárlás, illetve választás előtt állok.
Egy adott beszállító van, aminek a kínálatában nincs minden telefon. A kínálatból a P10 ás a samusung A8 jön be leginkább kb azonos áron vannak 130e. kb ez a felső határ. Illetve a dual sim részemről az elvárás.
A P10 szimpatikusabb meg mégiscsak felső kategória, de az A8 újabb modell.
Az lenne a kérdésem, ha kiveszem a dobozból a P10 és lefrissítem a legújabb oreo-ra meg emui-ra, úgy ideális lehet a telefon 1,5-2 évig? sebesség, használhatóság..stb?
Olvastam itt a topikban hogy talán jön majd a pite, de akkor már majd 2 éves lesz a széria :F
Köszi előre is.

IDDQD IDKFA

(#11158) wdx válasza Mill3r (#11157) üzenetére


wdx
őstag

Csak miattad olvasgattam a tesztjét... Fél úton abbahagytam. Össze sem lehet hasonlítani teljesítményben őket. Azért, mert valami újabb, nem jelenti azt, hogy jobb is. Az oreo frissítés meg nekem nem hiányzik, vannak vele gondok minden készüléken. Egy szó, mint száz: samut nem. Huawei P10-Honor 9, simán jobb nála. A kijelzőt leszámítva.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#11159) <Adamsky> válasza Mill3r (#11157) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem ... :)
1. Senki sem látja a jövőt (itt most a frissítésekre gondolok). Sokszor még a gyártók se!
2. Wdx-nek igaza van abban, hogy ami új(abb) nem feltétlen jó / jobb (én pl. a jelenlegi készülékek 99%-tül sikítófrászt kapok)
3. LCD vs. AMOLED. Hibák előbbinél is előfordulnak, de én a beégéstől (ami egyszer bekövetkezik, a kérdés csak, hogy mikor) sokkal jobban tartok. Ha, sokat fogod majd pl. autóban navigálásra használni, akkor én kerülném az OLED-et...
4. Én súly és méret fetisizta vagyok: 145.3 x 69.3 x 7 mm vs. 149.2 x 70.6 x 8.4 mm, 145 g vs. 172 g
5. Ujjlenyomat olvasó. Szvsz. a tuti hely, oldalt a bekapcsoló gombon (ld. Sony, Razer), de ha már oda egyre kevesebb gyártó teszi, akkor inkább legyen elől.
A fentiekből remélem látszik, hogy én most se vennék mást ;)
Ja, és nekem az Oreo-val sincs semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

(#11160) wdx válasza <Adamsky> (#11159) üzenetére


wdx
őstag

Tényleg, kijavították a telefonos hibát? Miszerint nem mindig jelzi a telefon a bejövő hívásokat? Annál a bugnál döntöttem el, hogy visszarakom a 7-es androidot... Egy telefon, amit nem lehet megbízható telefonként használni, az nem bejövős.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#11161) Mill3r válasza wdx (#11158) üzenetére


Mill3r
tag

Köszi, hogy beleástad magad a A8 tesztbe :)
Én is elolvastam a tesztet és a topikba is keresgéltem. Valóban magasabb kategóriában játszik a P10, nem kérdéses, de megvannak az előnyei az A8-nak is. Több user írt akinek mindkét készülékkel volt tapasztalata.
A kamera nem lehet kérdés...egyértelmű P10. Az amoled, vízállóság, és jobb screen to body, valakinek ezek számítanak.
Személy szerint nekem a P10 a befutó a jobb kamera az előlapi FP szenzor miatt. :K

IDDQD IDKFA

(#11162) Mill3r válasza <Adamsky> (#11159) üzenetére


Mill3r
tag

Köszi neked is :)

Nem volt még amoled-es telefonom, de nekem is megvan a beégés para. Hosszabb életűnek gondolom az IPS panelt.
Igen a méret nagyon fontos :D Jobban szeretem az egykezes telefonokat és a P10 még pont kezelhető.
Megnyomkodtam a MM-ban mindkettőt és az előlapi FP szenzor határozottan kényelmes és jól kezelhető.
És akkor ha jól értem az Oreo-val is rendben vannak nagyjából a dolgok.

IDDQD IDKFA

(#11163) xcsabo válasza wdx (#11160) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem nem produkált ilyen hibákat oreo-n. Nem hiszem, hogy általános lenne.

(#11164) sityupityu válasza xcsabo (#11163) üzenetére


sityupityu
veterán

Én még nem is hallottam erről a hibáról... :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11165) <Adamsky> válasza wdx (#11160) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... kijavították a telefonos hibát? Miszerint nem mindig jelzi a telefon a bejövő hívásokat?"

Hallottam (olvastam itt) erről, de nálam egyszer sem jelentkezett. Ha, jelentkezne, akkor én se merném ajánlani a telefont (ill. az Oreo-t). Az ilyen dolog nálam is "deal breaker".

(#11162) Mill3r
Nincs mit! :) Nálam tényleg nincs gond az Oreo-val. Gyors, pörgős, hó végén jönnek a frissítések. Nem mondom azt, hogy tökéletes (az Emui-t azért szokni kell), de sikerült "belaknom", és - mint ahogy azt korábban már írtam - ma se vennék mást (és ebbe - sajnos - az új Huawei-eket is beleértem)

[ Szerkesztve ]

(#11166) sityupityu


sityupityu
veterán

Ti már frissítettétek az Emui-t? Nekem még a 8.0.0 van fent amivel megvettem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11167) <Adamsky> válasza sityupityu (#11166) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ööö, szerintem nincs frissebb. Majd ha jön a P ... esetleg ...

(#11168) PACSA75 válasza wdx (#11160) üzenetére


PACSA75
őstag

Megerősítem hogy kijavították, nem írtak egyik frissítésben sem, azaz nem említették meg (gondolom nem akarták elismerni, hogy van ilyen hiba), viszont én már nagyon régen nem találkoztam ezzel a jelenséggel (pedig nálam jelen volt kb 7-8 alkalommal).

(#11169) PACSA75 válasza <Adamsky> (#11159) üzenetére


PACSA75
őstag

Én egy darabig gondolkodtam egy Sony XZ1 Compact ban, bejövős volt (méret és oldalsó ujjlenyomat olvasó), de végül maradt a P10.

(#11170) sityupityu válasza <Adamsky> (#11167) üzenetére


sityupityu
veterán

Mintha azt olvastam volna itt valamikor, de akkor benéztem valamit. Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11171) Mill3r válasza <Adamsky> (#11165) üzenetére


Mill3r
tag

Szia,
Csak kíváncsiságból... miért nem vennél az új szériából?
A P20 jó értékelést kapott, és nem írnak nagy problémákról.
Mondjuk nem pörög a topikja, mert mindenki a Pro-t veszi :)
A kinézetével nem vagy kibékülve, vagy a specifikációban van gáz?

IDDQD IDKFA

(#11172) skt


skt
tag

Sziasztok!
SS ből lehet valahogy DS-t csinálni?

(#11173) wdx válasza skt (#11172) üzenetére


wdx
őstag

Lehet. Elvileg. Még nem csináltam ilyet. Összefoglalóban benne van, emlékeim szerint.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#11174) <Adamsky> válasza Mill3r (#11171) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mindig megy itt a porhintés, hogy a "tizennyóckilencnek" hála ugyanakkora méretben nagyobb kijelzőt kapunk. Aztán mikor megnézem a valós fizikai méreteket, akkor kiderül, hogy csak nőt az a fránya telefon.
145.3 x 69.3 x 7 mm (P10) vs. 149.1 x 70.8 x 7.7 mm (P20)
CPU-ban nincs előrelépés, csak a GPU lett erősebb.
Bejött a notch, a 3,5-es jack-nek lőttek. Hátul "dudorkamera", és ujjlenyomatgyűjtős hátlap.
A P20 - "értelem szerűen" - drágább. Az egyedüli előny, hogy a P20 biztosan megkapja a P-s droid-ot, míg a P10 nem biztos.

(#11172) skt
"SS ből lehet valahogy DS-t csinálni?"
Írj rá hokira, hátha tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#11175) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok,valaki tudna linkelni egy 3 gombos szoftot?VTR-L09

(#11176) sityupityu válasza <Adamsky> (#11174) üzenetére


sityupityu
veterán

Teljesen egyetértek az érveiddel, rengeteg negatívum (a legtöbbet el is mondtad) van az én szememben is a P20-ban a P10-hez képest. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11177) Mill3r válasza <Adamsky> (#11174) üzenetére


Mill3r
tag

Igen, nézegettem mindkét telót és számomra a P20 pont annyival nagyobb, hogy már nem tudom (merném) egy kézzel használni. Sokat számít az pár mm is :(

IDDQD IDKFA

(#11178) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Van ötletetek, hogy miért lövöldözi ki az oprendszer az alkalmazásaimat?
Beraktam az optimalizálás mellőzését, de miután kikapcsol a képernyő befagyasztja a futó appomat.

Hallottam, hogy az EMUI nagyon agresszíven szereti megölni a futó processzeket, de valahogy nem lehetne megtiltani neki?

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#11179) <Adamsky> válasza Vadmeggy (#11178) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... övöldözi ki az oprendszer az alkalmazásaimat ... "
Konkrétan melyikkel van gond (hátha más is használja)?

Esetleg próbáld meg a Special access / Ignore battery optimisation -t ...

[ Szerkesztve ]

(#11180) Vadmeggy válasza <Adamsky> (#11179) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Speciel a headspace csinálja, meditálós app.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#11181) <Adamsky> válasza Vadmeggy (#11180) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Beállítottad rá az "Ignore battery optimisation"-t? Szerintem, ha ez, és a " Battery / Launch" is be van ár állítva, akkor nem szabad, hogy "kioptimalizálja" a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#11182) senkyse


senkyse
csendes tag

Sziasztok! Ti tapasztaltátok a saját telefonotokon, hogy a csatlakoztatott bluetooth fülhallgató (Samsung level U) hangja szakadozik. Főleg mikor a zsebembe van és mondjuk felette van a kezem. Másik telefonnál nem tapasztalom ezt a hibát. Mondjuk annak nem fém a hátlapja.

(#11183) gacsoi válasza <Adamsky> (#11181) üzenetére


gacsoi
senior tag

Ez engem is érdekelne. Pontosan hol van ez a beállítás ?

(#11184) gacsoi válasza gacsoi (#11183) üzenetére


gacsoi
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő, de közben megtaláltam !! :)

(#11185) akosxyz válasza <Adamsky> (#11174) üzenetére


akosxyz
senior tag

Én legutóbbi értesüléseim szerint úgy tudom, hogy a P10 is megkapja majd a P-t. Bár aztán lehet, hogy csak egy elhintést olvastam én is :F

Nemsokára nekem is esedékes egy hosszabbítás a szolgáltatónál és gondolkoztam, hogy mire kéne váltanom, de őszintén szólva tök tanácstalan lettem. Semmi nem hoz akkora előrelépést, hogy megérje beruházni, főleg úgy, hogy egyre drágább mindegyik telefon.

P20-al teljesen jogosak az aggályaid és totál egyetértek. És amúgy nem értem, hogy miért mindig a nagyobb testvér kap meg mindent. Pl az IP védettség kihagyását nem érzem indokoltnak a sima p20-nál. A pro meg akkora, hogy simán elmegy tepsinek a konyhába.

(#11186) sztothj válasza senkyse (#11182) üzenetére


sztothj
tag

Nekem Meizu Ep52 van és azzal is előfordul néha, hogy szakadozik. Hatótáv probléma lehet.

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#11187) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Augusztus 4.-én vettem meg a P10 telefonomat és még aznap beregisztráltam a HiCaren.

Viszont garanciaidőnek még mindig 2021 áprilist ír. Nem 2021 augusztus 4.-ét.
Hogy van ez akkor?

A másik gondom, hogy HiCare frissítésnek eleinte felajánlotta a 8.0.2-t, de nem telepítette (sikertelen, később próbáljam meg). Most már fel sem ajánlja a frissítést, hanem beragadt 8.0.1-en. Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#11188) BlackLamb válasza senkyse (#11182) üzenetére


BlackLamb
tag

Igen, nálam is. Szerintem a gyenge bluetooth képesség miatt van. Zsebben már alig van jel, ami azért elég vicces.
Más: Azt hiszem engem most ért utol az android "betegség". A telefon az utóbbi időben érezhetően többet gondolkodik, akad, tegnap be is fagyott. Nem, nincs tele a telefon, programok is alig.

(#11189) wdx válasza BlackLamb (#11188) üzenetére


wdx
őstag

Frissült a google instant app a háttérben, plusz gondolom a google szolgáltatások is. Ez okozhat akadásokat, meg a többi alkalmazás frissülése (amennyiben engedélyezve van). Majd kijavítják, gondolom.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#11190) vlesi69 válasza senkyse (#11182) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nekem is volt Samsung U hozzá, semmi probléma nem volt vele.

(#11191) senkyse válasza vlesi69 (#11190) üzenetére


senkyse
csendes tag

Azt hiszem akkor gariztatás lesz belőle. Mert ez így nem járja, hogy száz akárhányezres a telefon és gyenge a Bluetooth-a. Ráadásul még a ház is meg van csavarodva.

(#11192) sityupityu válasza senkyse (#11191) üzenetére


sityupityu
veterán

Azt eddig nem mondtad, hogy meg van csavarodva a hátlapja. :) Egyébként mindegyik telefon deformálódik ha szűk zsebben hordja az ember (farzseb stb) és állandóan feszül.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11193) senkyse válasza sityupityu (#11192) üzenetére


senkyse
csendes tag

Lehet ezért gyenge a kékfoga? Egyébként nem vészes a csavarodás.olyan fél milit se billeg. Meg egy elég erős tokban hordom. Gariban ezzel a hibával bevehetik a telefont?

(#11194) Mill3r


Mill3r
tag

Sziasztok,
Ha hivatalos forrásból, de nem az összefoglalóban felsorolt hivatalos viszonteladótól veszek készüléket, akkor nem is érvényesíthető a +1 év gari?
Köszi

IDDQD IDKFA

(#11195) wdx válasza senkyse (#11193) üzenetére


wdx
őstag

Szilikontok, műanyag, vagy alu?

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#11196) Zeku


Zeku
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tud a P10-hez olyan hívásrögzítőről ami működik bluetooth headsettel is?

(#11197) Vadmeggy válasza <Adamsky> (#11181) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Köszönöm, ez lehetett a hibás!

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#11198) <Adamsky> válasza senkyse (#11182) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... fülhallgató (Samsung level U) hangja szakadozik. Főleg mikor a zsebembe van és mondjuk felette van a kezem."

Fura. Nekem két BT-s cuccom van. Egy ilyen 4.1-es headset, és egy 4.2-es Anker hangszóró. Egyikkel sincs gondom. Utóbbi esetén simán meg van a 6-8 m, közte egy, "visítva" akár két fallal is (utóbbi esetben azért már elő-elő fordul szakadozás.

(#11185) Insult
"Én legutóbbi értesüléseim szerint úgy tudom, hogy a P10 is megkapja majd a P-t."
Én is olvastam ilyen hírt, de az internet mindent elbír (sajnos a papírnál is többet). Majd, ha a Huawei maga teszi ki az infót ... de még inkább, ha már töltöm lefelé, fogom elhinni :)

(#11187) Wallenberg
" ... felajánlotta a 8.0.2-t, de nem telepítette (sikertelen, később próbáljam meg). Most már fel sem ajánlja a frissítést, hanem beragadt 8.0.1-en."
Szerintem ne keseredj el a 8.0.1-el! Mi, mindannyian 8.0.0-n vagyunk :)

(#11191) senkyse
"Ráadásul még a ház is meg van csavarodva." - erre lehet ráncolni fogják a szemöldöküket a szervizben. :)

(#11196) Zeku
Én még az előző telefonomon vettem meg a Call Recorder - SKVALEX-et, ezért maradtam ennél, de próbáltam a Cube Call Recorder ACR-t és az is elég jó (és arra, amire Neked kell, elég lehet a free). Az első tuti, a második 99%, hogy müxik bt.-s headset-el.

(#11199) senkyse válasza wdx (#11195) üzenetére


senkyse
csendes tag

Műanyag és szilikon. Valamilyen armor toknak nevezett tok van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#11200) Peathee válasza Zeku (#11196) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én le vagyok maradva egy gondolattal. Fel lehet venni a beszélgetéseket a P10-el? :)
Vagy le kell tölteni hozzá valmai (reklámmal telesz*rt) appot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.