Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) benfolds válasza xcsabo (#11348) üzenetére


benfolds
őstag

nem importáltam még útvonalat, de nekem is csak úgy működött, hogy megadtam a teljes elérési útvonalat. kicsit fapados, de ha ES expolorerben rákattintasz a gpx-re, majd tulajdonságok/teljes útvonal másolása után beilleszted a megadott helyre, akkor azért gyorsan megy.
én azért szeretem és használom, mert maga a térkép egy teljes értékű magyar túratérkép. amúgy az app fapad, ja. de nem tudom, hogy van-e jobb hazai túratérkép androidra.

(#11352) benfolds válasza <Adamsky> (#11349) üzenetére


benfolds
őstag

gépen megnyitod a túrát, exportálod, gépen importálod sports trackerbe. én egyesével csináltam :B , de talán van ügyesebb módszer is.

(#11353) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Előre elnézést kérek a szókimondó stílusért...
Szóval ma kipróbáltam az OruxMaps-et (is). Ahogy egyik tanult kollégám szokta mondani: "nem szar ez, csak kaki". Na, pont ez a mondása jutott eszembe, mikor a kis sétám végén a képernyő lezárása előtt még az előtérben futó OruxMaps-nek csak a hűlt helyét találtam.
Ezt így, hogy?? Hogy a bánatba tud a Huawei ilyen sikeres lenni, ha ilyen trágya rendszert tesz a készülékeire? Mert ez bizony nem csak a P10-et érinti! A csilli-villi P20 Pro ugyancsak levélnehezéknek jó, ha az ember nem azt az egy-két - úgy-ahogy működő - tracker programot akarja használni, amit az EMUI képes megtűrni.
Nagyon fel vagyok háborodva. Írni fogok a support-nak, de lehet fel is hívom őket. :W

(#11354) beg válasza <Adamsky> (#11353) üzenetére


beg
veterán

Kemény legyél Csoki!

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#11355) GeOg válasza <Adamsky> (#11353) üzenetére


GeOg
csendes tag

Ha tényleg fontos a funkció, akkor tedd vissza a nougat-ot. Azon rendben működik.

Huawei P10

(#11356) johnsmithnex válasza <Adamsky> (#11353) üzenetére


johnsmithnex
tag

Volt honor 8-am majd p10, utána p20.
Most megint p10 van.
Ez az emui egy fos.
Nekem spotify-t is bezárta úgy hogy közbe a képernyő be volt kapcsolva, mert ment a Waze.
De volt hogy a Waze-t is kilőtte.
És nem egyszer fordult elő.
A Bt kapcsolatot is el szokta dobni.
Természetesen mindent beállítottam, hogy még véletlen se zárja be, de leszarja. 3200as akksihoz meg ehhez az agresszív akku kíméléshez képest az üzemidő nem nagy szám.
Az értesítések is csak akkor jönnek meg ha belépek az appba, esetleg jobb esetben már akkor ha bekapcsolom a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#11357) <Adamsky> válasza beg (#11354) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

:DDD

(#11355) GeOg
"... tedd vissza a nougat-ot. Azon rendben működik ..."
Igen, és ez tuti? Csak, mert akkor hivatkoznék rá.
Egyébként - és most kérlek ne érts félre, de - ez, hogy az ember térjen vissza Nougat-ra, ha tisztességesen működő rendszert akar (miközben már itt a "P") szerintem nagyon gáz!

(#11356) johnsmithnex
Bocs, de Te mazochista vagy? :) Komolyra fordítva a szót. Ha, az imént vázolt problémára nem lesz megoldás, akkor nem csak, hogy elkerülöm majd a márkát, de mindenkit akit csak tudok, le is fogok beszélni róla.
Nekem ez az első Huawei, ill. Emui-s telefonom...
A "vassal" elégedett vagyok, de a szoftver... pfff! :(((

[ Szerkesztve ]

(#11358) Zoz válasza <Adamsky> (#11353) üzenetére


Zoz
őstag

Nem tudom, hogyan csinálod, én már vagy 1000 km-t túráztam Orux+P10-el, semmi bajom nem volt, ha az Orux volt elöl, ott volt akkor is amikor legközelebb elővettem a telefont.

(#11359) GeOg válasza <Adamsky> (#11357) üzenetére


GeOg
csendes tag

Nekem régebben működőtt a funkció, még Nougat alatt. De utána néztem a rögzített nyomvonalaknak, az oreo frissítés utáni másfél hónapban is volt sikeres 4-5 órás rögzítésem. Nyáron jelentkezett nálam először a probléma. Szóval lehet valamelyik 8 utáni frissítés csomaggal érkezett ez a feature. A locusos fórumokon mindenesetre a 8+ droidokon említik ezt a jelenséget. Maximum abban bízhatunk, hogy egy következő frissítés csomag javítja, ahogy a képernyő sötétülést is.

Huawei P10

(#11360) johnsmithnex válasza <Adamsky> (#11357) üzenetére


johnsmithnex
tag

3 évig használtam egy Nexus 5-öt. Azóta csak váltogatom a jobbnál jobb szarokat.
Ha ezt a hibát(vagy feature-t) nem nézzük, akkor szerintem nagyon jó kis telefonok.
De nem sokáig lesz meg a p10 sem, vagy Pixel2 vagy Pixel3 lesz az utód.

Esetleg van valami aosp rom a p10-re?
Valaki használ itt valami custom romot?

(#11361) <Adamsky> válasza Zoz (#11358) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Log-olni szoktál? Mert nekem az a tapasztalatom (Locus-al legalábbis), hogy akkor lövi csak ki az EMUI. Ma megnézem, hogy mit csinál az OruxMaps-el, ha csak szimplán futtatom.

(#11360) johnsmithnex
A Pixel 3 nekem is megfordult a fejemben, de az árához képest túl sok kompromisszumot tartalmaz számomra.

[ Szerkesztve ]

(#11362) xcsabo válasza <Adamsky> (#11361) üzenetére


xcsabo
senior tag

A pixel3 nem tepsi? Ha az akkor számomra nem alternatíva.

(#11363) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#11361) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tested: ha nem megy a log-olás, akkor - ha nem is fut* de - újra megjelenik az OruxMaps, ha feloldom a telefont.

*értsd: Szerintem valójában hibernálja, mert mikor a célomhoz érkeztem, marhára nem azt mutatta, hanem pár másodperc után ugrott oda.

(#11362) xcsabo
Csak az "XL" lesz tepsi és nagyon csúnya (ordenáré notch-al). A "sima" méretben szinte P10, csak no jack, no sdcard, OLED kijelző. Gyorsabb, erősebb telefon lesz, de nekem a P10 is tök elég (lenne).

(#11364) Zoz válasza <Adamsky> (#11363) üzenetére


Zoz
őstag

Azt próbáltad amit az Orux oldalán írnak?
"Huawei/Honor devices, with problems when the screen is off (the app stops recording), you have to enable configuration-->sensors-->GPS-->FUSED LOCATION PROVIDER"

(#11365) johnsmithnex válasza xcsabo (#11362) üzenetére


johnsmithnex
tag

Van sima pixel 3, az kb akkora mint a p10.
Van pixel 3 xl, az tepsi...

(#11366) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Pár nappal korábban beszámoltam a kijelzőm hibájáról. Beégés volt látható ami időközönként eltünt.
Hétfőn délután feladtam postán a szervíznek. Ma már a kezembe van új kijelzővel.
Nagyon jó a szervíz, jár a piros pont. Kapott új akksit is a teló.

(#11367) yodee_ válasza johnsmithnex (#11366) üzenetére


yodee_
őstag

Korábban nem azt írtad, hogy szét szedted a készüléket?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#11368) <Adamsky> válasza Zoz (#11364) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Most reggel bekapcsoltam, de direkt nem indítottam log-olást, hogy lássam mi a szitu ilyenkor. Majd hazafelé ...
... de nem fűzök hozzá sok reményt, mert alapvetően nem a GPS vétellel van gond, hanem, hogy log-olás esetén kilövi az app-ot, ill. "hibernálja" azt, amivel az alkalmazás már nem tud mit kezdeni.

Idézném az Orux-os fejlesztőt: "Huawei uses its own power management systems, with non-standard and non-public policies. This is the problem."

[ Szerkesztve ]

(#11369) johnsmithnex válasza yodee_ (#11367) üzenetére


johnsmithnex
tag

De, a hátlapot szedtem le.

(#11370) yodee_ válasza johnsmithnex (#11369) üzenetére


yodee_
őstag

És nem szóltak érte? Szerencséd volt. Amúgy könnyen lejött?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#11371) johnsmithnex válasza yodee_ (#11370) üzenetére


johnsmithnex
tag

Nem szóltak szerencsére, meg nem is látszik hogy szét lett szedve.
Ha van hozzá minden szerszám akkor könnyen lejön.
Alul fogja 2 csavar, azt ki kell szedni. Utána alulról fel kell pattintani a házat. Vannak szerelőkészletek amibe van mindenféle csavarhúzó, műanyag lapok, műanyag feszítők.
Youtube on vannak videók hogy mi a technika.

(#11372) yodee_ válasza johnsmithnex (#11371) üzenetére


yodee_
őstag

Elméletben van itthon minden, akkor ha szükség lesz rá neki merek állni :P

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#11373) sityupityu válasza yodee_ (#11372) üzenetére


sityupityu
veterán

Mondjuk egy garanciális készülék szétszedésének én nem sok értelmét látom... :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11374) <Adamsky> válasza Zoz (#11364) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, a "tuti megoldás" - legalábbis addig míg a Huawei ki nem óhajtja javítani a hibát - hogy ki kell tenni egy Orux-os widget-et. Még használni se kell, csak legyen kinn. A "fused locations provider" persze nem árt, ha bekapcsolva marad. A Locus-t - még - nem teszteltem...

(#11375) yodee_ válasza sityupityu (#11373) üzenetére


yodee_
őstag

Nem is addig szeretném :) Ha valami csodás módon kibírja a 3 évet, és még utána is használható lesz, csak mondjuk esztétikai hibái lesznek akkor egy házcserét megejtek. Sajnos egyszer a 1,5év alatt kicsúszott a kezemből...

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#11376) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#11374) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

OruxMaps, Locus...
A widget kitétele utóbbit is használhatóvá teszi (log-olásra is).
Írtam a support-nak, akik átadták a problémámat egy technikusnak, aki majd - ígéretük szerint - fel fogja venni velem a kapcsolatot. Folyt. köv.

(#11377) xcsabo


xcsabo
senior tag

Azt vettem észre, hogy ha a Zasszony A3-hoz való toltojevel töltöm, akkor jóval tovább bírja az aksi. Ja és az egy lassú, szimpla 2A-es töltő.

(#11378) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Hogyan tudom beállítani, hogy ha valamilyem hivatkozásra nyomok, akkor azt a Chrome-ba nyissa meg és ne felugró ablakba jelenítse meg?
Eddig csak a Facebooknál volt ilyen, de ott be van állítva, hogy külső alkalmazással nyissa meg a hivatkozásokat.
Valamiért most bármilyen appban rányomok egy linkre, akkor azt csak egy felugró ablakban nyitja meg. Ez valami új cucc vagy csak elállítottam valamit?

[ Szerkesztve ]

(#11379) wdx válasza johnsmithnex (#11378) üzenetére


wdx
őstag

Beállítások, Alkalmazások..., alapértelmezett alkalmazások, böngésző.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#11380) johnsmithnex válasza wdx (#11379) üzenetére


johnsmithnex
tag

A chrome van beállítva.

(#11381) <Adamsky> válasza johnsmithnex (#11378) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem ez kicsit zavaros. Definiáljuk a "felugró ablakot"! Az milyen program?
Ha, pl. én a GMail alkalmazásban rányomok egy link-re, akkor az - nálam - tök normális, hogy "felugrik" az alapértelmezett böngésző. Ehhez képest nálad, mi történik?

(#11382) johnsmithnex válasza <Adamsky> (#11381) üzenetére


johnsmithnex
tag

Csak a Chrome van fent.
Bármilyen appban ha rányonok egy linkre amihez nem tartozik saját app akkor azt egy kis ablakban nyitja meg és nem a Chromeban.
Pl egy másik topikba linkeltek egy mobilarena-s cikket. Ezt nem a Chrome-al nyitotta meg, hanem valami inapp böngészővel. kép

(#11383) <Adamsky> válasza johnsmithnex (#11382) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hmm... ez érdekes. Mikor feljön egy ilyen ablak, és rányomsz a task váltó gombra, akkor mit látsz? Az a "baj", hogy a Chrome-ot nem használom / ismerem. Esetleg próbáld meg, hogy - kísérletképpen - felteszel egy másik böngészőt, azt állítod be default-nak.

(#11384) Winne


Winne
nagyúr

Ment valaki innen P10-ről P20-Lite-ra? Érdekelnének tapasztalatok.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11385) johnsmithnex válasza <Adamsky> (#11383) üzenetére


johnsmithnex
tag

Másik böngészővel is ugyanez a helyzet.
A task váltóba az app részeként jelenik meg, nincs új alkalmazás.

(#11386) <Adamsky> válasza johnsmithnex (#11385) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hááát, ez nagyon érdekes. Nekem spec. ötletem sincs, de olyan érzésem, van, hogy valamelyik utólag telepített alkalmazás tréfál meg.

(#11384) Winne
"Ment valaki innen P10-ről P20-Lite-ra?" - miért tenne bárki is ilyet? :) Miben jobb a P20 Lite? Ja, látom, van benne FM-rádió :)

(#11387) johnsmithnex válasza <Adamsky> (#11386) üzenetére


johnsmithnex
tag

Letöröltem minden appot amit régebben nem használtam. Sajnos nincs változás.
Gyári visszaállítás lesz ebből:D

(#11388) Winne válasza <Adamsky> (#11386) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem azért, mert jobb, hanem mert muszáj.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11389) pcnet válasza johnsmithnex (#11387) üzenetére


pcnet
addikt

FR előtt még próbáld meg a fejlesztői beállítások közt a "WebView-megvalósítás"t Chromera állítani.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#11390) Winne


Winne
nagyúr

P10 vs Oneplus 5T?

Proci és gpu különbség?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11391) johnsmithnex válasza pcnet (#11389) üzenetére


johnsmithnex
tag

Sajnos csak az FR segített.

(#11392) dualcore


dualcore
őstag

Vitte már valaki fókuszhibával vissza gariba a telefont?
Nekem sokszor a képeknél is vacakol, de videó közben szinte sosem találja a helyes fókuszt.

(#11393) glehel válasza johnsmithnex (#11360) üzenetére


glehel
senior tag

http://openkirin.net

(#11394) Batistuta7


Batistuta7
tag

Sziasztok

Érdemes már váltani oero-ra? Van még sötétedés? Nekem a 7és alatt nem túl jó a sot-om.
Mik a friss tapasztalatok? Képeket ugyanilyen szépeket csinál mint a 7el?

(#11395) sityupityu válasza Batistuta7 (#11394) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem már korábban is érdemes volt váltani. Szerintem. Ugye a sötétedős probléma nem mindenkinél van, nem lehet tudni, hogy nálad esetleg jelentkezik-e.
A képek szerintem(legalább is nálam) ugyanolyan minőségűek mint nougat alatt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11396) johnsmithnex válasza glehel (#11393) üzenetére


johnsmithnex
tag

Gondolom ez garancia vesztéssel jár...

(#11397) <Adamsky> válasza johnsmithnex (#11396) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hivatalosan igen, a gyakorlatban talán. :)

(#11398) xcsabo válasza dualcore (#11392) üzenetére


xcsabo
senior tag

YouTube-ön van egy videó erről. Jól oda kell ütni párszor. Ez mechanikai hiba.

(#11399) johnsmithnex válasza <Adamsky> (#11397) üzenetére


johnsmithnex
tag

Te használtad már ezt a romot?
Vagy esetleg van itt valaki aki ezt használja?

(#11400) Moleman válasza dualcore (#11392) üzenetére


Moleman
addikt

Az asszonynak egy kisebb homályos sötét paca jelent meg a képeken, gondolom valami porszem az optikán belül. Szó nélkül cserélték gariban a kameramodult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.