Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) fogtunder válasza dilajoska1 (#899) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van, akinek nem is számít, nekem nagyon nem volt mindegy. hiába van kis lekerekítés a Note minden oldalán, nekem túlságosan tömbszerű.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#902) dilajoska1 válasza emvy (#900) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nem tudom, lehet de szerintem akkor a kialakítás miatt. S8+ viszont volt már a kezemben. Az kényelmes volt pedig nem nagy kezem van. Mondjuk az keskenyebb mint a Note 9

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#903) tipuka válasza emvy (#900) üzenetére


tipuka
addikt

én is ezt tapasztalom elég erősen sajnos, érdekes.

(#904) h4h01


h4h01
senior tag

(#905) joey04 válasza erahurka (#895) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#906) beyruth82


beyruth82
veterán

(#907) LaptopSystem

Jók a tesztek :)
Mondjuk egy iPhone Xs maxot megnéznék egy Huawei mate 20 proval akkumulátor szempontjaból :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#908) #81733120 válasza LaptopSystem (#907) üzenetére


#81733120
törölt tag

Már előttem is linkeltek egy olyan videót, amiben a Mate 20 Pro-t mérik össze az Xs Max+-szal, meg még néhány másik csúcsmobillal. :)
Amúgy szerintem szánalmas, hogy egy több százezer forintos mobil mellé nem csomagolnak gyárilag gyorstöltőt... (Apple) Szóval így az Xs Max 3 óra alatt töltött fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#909) -secret- válasza #81733120 (#908) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ez charging speed test nem pedig üzemidő.

(#910) LaptopSystem válasza #81733120 (#908) üzenetére

Igen ezt láttam, de üzemidő érdekelne egy ilyen összehasonlításban

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#911) NY_A


NY_A
őstag

Engem egy dolog zavar, de az nem csak ebben a telefonban.
A notch nem tetszik, de "kikapcsolom" és viszlát. A kijelző lehajtása nem tetszik, de minél többet látom egyre inkább kezdem megszokni. De azt nem értem, hogy fotózásnál a 16:9-es képarány miért kellett kukázni? Már vagy 6 éve csak úgy fotózok. Olyan a tv-m, olyan a monitorom. Most meg itt van a kőkori 4:3 amiről a képcsöves tv jut eszembe meg az, hogy széleken lemaradok valamiről. :D Meg itt van a 18.8:9 (vagy mennyi) Wtf? Valaki világosítson már fel, hogy ez miért jó? :)

[ Szerkesztve ]

(#912) Jegesmaci81 válasza LaptopSystem (#907) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Az első 6 hónapban simán veri a Huawei Mate 20pro az XS maxot! 6 hónap használat után szépen lassan kiegyenlítődnek majd 1,5 év után a Huawei örülhet ha készenlétben kibírja azt amit az XSMax használati időben!
Sajnos az összes Huawei-ről ez a tapasztalatom. Persze lehet most a MAte 20 proo nagyot villant de kétlem.

(#913) #81733120 válasza -secret- (#909) üzenetére


#81733120
törölt tag

Igen, félreértettem a hsz mondandóját... :DDD
Kerestem Xs Max és a Mate 20 Pro akksi élettartamával kapcsolatos infót, de nem találtam semmit. :( Gondolom hamarosan lesz a GSMArena-n majd eredmény, mert általában ők szokták az akksit is alaposabban meglesni.

[ Szerkesztve ]

(#914) NY_A válasza Jegesmaci81 (#912) üzenetére


NY_A
őstag

Hát nekem nem ez a tapasztalatom. Többek között ezért is maradok Huaweinél. Két éves a Mate 9-em. Jelen pillanatban is 6 óra 42 perces kijelző időnél tartok 28% töltöttség mellett, és szombaton reggel töltöttem. Szerintem az nem szar.

(#915) bigrock válasza NY_A (#911) üzenetére


bigrock
addikt

Azért a 18:9, hogy igazodjon a képernyő felbontásához (meg ilyen a szenzor). Egyébként a profi fotósok még mindig a 4:3-at preferálják - az is igaz, hogy a népek 90%-a 16:9-es monitoron nézi a fotókat.
Ez van, egy újabb hülyeség a notch, meg a jack elhagyás mellett...

(#916) HUTCHDB válasza NY_A (#911) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A lencse 4:3-as, vagyis a 16:9-es kepek vagott 4:3-asok, tehat nagyitott, levagott, roszabb minoseguek.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#917) Jegesmaci81 válasza NY_A (#914) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nálunk a családban, egyetlen Huawei sem bírt ki 2 évet. Persze már 1 éve nincs is a családban 1 se. Szóval változhatott azóta az akku minőség.

(#918) Dave69 válasza Jegesmaci81 (#917) üzenetére


Dave69
tag

mi volt a pontos probléma a készülékekkel hogy nem bírtak 2 évet ??

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#919) 7Heads Drago válasza Jegesmaci81 (#917) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mindenki ugyanolyan összetételű akkut használ sztem. Eléggé komoly tanúsítványok vonatkoznak rájuk. A felhasználói szokások amik változnak. Illetve a droid idővel talán jobban lassul, mint az ios.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#920) #24536576 válasza Jegesmaci81 (#912) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekem 1 évet bírt azért a Mate9. :D Utána - 2 óra SOT, brutál laggok... Az agyonajnározott szuper töltés biztos jót tett a cuccnak.

(#921) Dave69 válasza #24536576 (#920) üzenetére


Dave69
tag

nekem a mate 10 pro-nak 1 év után sem volt semmi baja :) bár a 40w-töltő kicsit erősnek tűnik de majd kiderül :D

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#922) NY_A válasza #24536576 (#920) üzenetére


NY_A
őstag

Akkor most már tudom honnan volt ismerős a neved. Hírhedt voltál a Mate 9 topikban is. :D

[ Szerkesztve ]

(#923) NY_A válasza HUTCHDB (#916) üzenetére


NY_A
őstag

Értem, köszönöm. :R

Bigrock:
Mostanában egyre több olyan előrelépés van amit inkább visszalépésnek élek meg. Ez van, biztos bennem van a hiba. :)

(#924) CptAdamica válasza h4h01 (#904) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nem semmi. Az ájfón cuki a 3 orajaval... :D

Megyen!

(#925) bigrock válasza NY_A (#923) üzenetére


bigrock
addikt

Ezek az ún. "előrelépések" szerintem tudatosan a gyártó általi agymosás, a végfelhasználó birkává szelídítése. Még a Samsung kitart valahogy a régi ösvényen, de szerintem 1 év és ők is beállnak a kartellbe.

(#926) NY_A válasza bigrock (#925) üzenetére


NY_A
őstag

A Samsung nekem jobban tetszik. Ők legalább a saját útjukat járják. De a Mate 20 pro most nagyon meggyőzött néhány tulajdonságával. Meg a jelenlegi Mate 9et is nagyon bírom. Volt S5-öm, meg S7-em is, mindkettőtől idő előtt megválltam, pedig jó cuccok voltak. A Huawei valahogy összességében közelebb áll hozzám a hiányosságok ellenére is. Ha még ettől is drágább lenne akkor is azt venném.
A Samsung van olyan makacs, (lásd tv oled panel mellőzése) hogy remélhetőleg megmaradnak ezen az úton. Egy Note-on pl már nagyon keveset kellene reszelni, hogy egy tökéletes telefon legyen. A többi márka modelljeiről ez nem feltétlenül mondható el.
De ez természetesen egy szubjektív vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#927) Luser2000 válasza HUTCHDB (#916) üzenetére


Luser2000
addikt

Hogy lehet a lencse 4:3 arányú? A lencse egy kör alakú csiszolt üveg. Az érzékelő meg 1:1-es.

Vagy valami férre ment ...

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#928) madgie válasza Luser2000 (#927) üzenetére


madgie
titán

Ha már javítasz (jogosan): hogy lenne az érzékelő 1:1 képarányú?

(#929) Luser2000 válasza madgie (#928) üzenetére


Luser2000
addikt

Ezt nem értem.
Olyan széles, amilyen magas.
Ha nem így lenne, akkor a telefon elforgatása is kompromisszumos lenne.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#930) bigrock válasza Luser2000 (#929) üzenetére


bigrock
addikt

A szenzorok általában nem 1:1 méretűek.
Némi info:
[link]

(#931) Luser2000 válasza bigrock (#930) üzenetére


Luser2000
addikt

Így világos, köszönöm!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#932) jacis válasza beyruth82 (#906) üzenetére


jacis
nagyúr

Brutálisan jól bírja akksival :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#933) joey04 válasza LaptopSystem (#907) üzenetére


joey04
titán

Ahogy nézem, 1 órát vert a Note 9-re, a Xs Max is jobb volt valamivel a Note 9-nél ([link]), szóval kb. egálban lehetnek ezek alapján. Labtestekben meg jobb lesz a huawei.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#934) etnies válasza dilajoska1 (#896) üzenetére


etnies
senior tag

Youtube, összehasonlító videó. Mindenhol elmondják, hogy noticable wider.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#935) kali válasza Jegesmaci81 (#912) üzenetére


kali
legenda

Már ne is haragudj, de nem tudom, hogy honnan veszed ezt a sok butaságot, főleg így, általánosítva...
Részletezhetném, hogy a saját tapasztalataim alapján az iPhone-okban az akkumulátor hamarabb elhasználódik, mint például a Huawei vagy a Samsung esetén, de ennél jobban nem megyek inkább bele, már csak azért sem, mert akár szériáról szériára változhat bármelyik gyártónál és olyan ember szerintem nincs, aki kivétel nélkül mindegyiket használta huzamosabb ideig, így én csak azok alapján véleményezném, amikkel gyakorlati tapasztalatom van.

Ezek a YouTube-os akkumulátoros tesztek nem sokat érnek, mivel nem ismertek a feltételek, beállítások...stb. és sok ellentétes eredmény is születik, biztos nem véletlenül...
A GSM Arena és társai jobbak, ahol ismertek és garantáltan azonosak a feltételek, valamint külön megnézhető több érték is.

[ Szerkesztve ]

(#936) Dave69 válasza joey04 (#933) üzenetére


Dave69
tag

Szerintem sokat nyom a lattba hogy a huawei android pie van már... mig a not9 nem az még

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#937)



őstag

"az USB-C port sztereó hangszóróként funkcionál, "

Többször neki futottam ennek a leírásban mire rájöttem hogy szimplán képzavar. Millió teszt ugyan azok a mondatok, de ennél a félszavak is jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#938) HarleyCustom válasza beyruth82 (#906) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Bírom ezeket a videókat... :DD
Azt hiszem el,amit saját magam tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#939) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Lassan az lessz, hogy az ujj Almák már nem fogyasztanak hanem termelik az áramot! És ezért van csak ilyen kicsi akku benne!

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#940) HarleyCustom válasza Bazijoe73 (#939) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ujj alma? :DDD

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#941) Bazijoe73 válasza HarleyCustom (#940) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Hát már tudja mire gondolok!

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#942) #60983040 válasza Bazijoe73 (#939) üzenetére


#60983040
törölt tag

Eltévedtél?

(#940) Herreløse ;]

(#943) HUTCHDB válasza Luser2000 (#927) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, nem jól írtam. :R
Azt akartam kinyögni, hogy a lencséhez a 4:3-as képarány jobban stimmel, mivel jobban kitölti a kört.
De nem is ez a lényeg, hanem az, amit a mondat második részében írtam, vagyis hogy a 16:9-es kép úgy jön létre, hogy a 4:3-as kép tetejét és alját levágja a szoftver, ebből adódóan ezek az "információk" elvesznek.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#944) Jegesmaci81 válasza Dave69 (#918) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Az akkuk nem bírták. Bocs ha félreérthető voltam.

(#945) Jegesmaci81 válasza kali (#935) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Megfordult pár Huawei a családban! Persze lehet, hogy mi vagyunk ilyen szerencsétlenek velük.

(#946) Musaka


Musaka
senior tag

Akit érdekel Tatabányán a V. Centerben lévő Telekomban mind a kettő modell megtapicskolható. ( Gondolom már minden nagyobb Telekomban)
Igazából engem a Pro változat megvett :)

(#947) 7Heads Drago válasza joey04 (#933) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én egy darabig követtem az XS topikját és jó páran panaszkodtak 4 órás SOT-okra. De persze lehet, hogy csak nem értettek hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#948) kali válasza Jegesmaci81 (#945) üzenetére


kali
legenda

Nálam/nálunk is elég sok iPhone, Huawei, Honor...stb is és pont ellenkező a tapasztalat, az viszont elég szélsőséges tapasztalatnak tűnik, szinte életszerűtlennek, amilyen arányt írtál.

(#949) utomi válasza fogtunder (#898) üzenetére


utomi
senior tag

Pont ezt akartam írni. Honnan szedi mindenki a SS-et és a függőséget? A Huawei soha nem lockolt telefont és tudtommal mindegyik dual SIM-es lesz. De ha nem is dual, lockolt biztosan nem és nem nincs olyan, hogy Telenor ROM. :R

(#950) Gergőke88 válasza utomi (#949) üzenetére


Gergőke88
addikt

Telenor esetén a Note és a P20Pro is single Sim. Tehát ez is az lesz 99%. Nem véletlenül adják olcsóbban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.