Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Musaka válasza utomi (#949) üzenetére


Musaka
senior tag

A hálózati lock nem a fwben van. Attól hogy globál EU rom van rajta még simán lehet hálózati lock ha a szolgáltató úgy kéri.

(#952) kali válasza Musaka (#951) üzenetére


kali
legenda

Lehetne, de nem minden gyártó hajlandó hálózati zárat tenni bizonyos telefonokra még a szolgáltató kérésére sem, például a Mate 10 Pro sem véletlenül volt független az első pillanattól a Telenornál és a Vodafone-nál is, ahol amúgy függőt adnak, amiből és amikor csak tudnak.
Annyi (volt) a különbség, hogy a szolgáltatóknál egykártyás, egyéb hivatalos viszonteladóknál pedig kétkártyás típus került forgalmazásra. (A Telekom amikor csak tud, kétkártyást ad már, a másik két szolgáltató hajt az egykártyásra.)
Van egy olyan érzésem, hogy a Mate 20-akon sem lesz hálózati zár.

utomi: Külön szolgáltatós firmware verzió valóban nincs az újabb Huawei telefonok esetén, de attól még a szolgáltatótól is függ, hogy mikor és melyik firmware verzió kerül kiadásra a készülékére, illetve a szolgáltatók itt úgy oldják meg, hogy külön egyéni verziós frissítőcsomagot ad(hat)nak ki a készülékekre, több hazai szolgáltató él is a lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#953) vasi89 válasza Gergőke88 (#950) üzenetére


vasi89
addikt

a telenor elég genyó ilyen téren viszont nekik vannak a legjobb áraik. És ennyi fontos ember él az országban h mindenkinek dualsim kell? :DDD én csak örülök neki h nincs céges mobilom.

(#954) Gergőke88 válasza vasi89 (#953) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sokaknak van 2 Sim akar csak mobilnet miatt is.
Nekem alap a céges telefon, de mellette van privát is. Szabadság alatt ne keressenek....

(#955) S e t h válasza vasi89 (#953) üzenetére


S e t h
nagyúr

meglepődnél mekkora igény van rá

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#956) domel


domel
tag

A lehajló képernyős telefonok a nőknek valók, mert ők tudnak rá vigyázni

(#957) doooo válasza domel (#956) üzenetére


doooo
veterán

Ez a kijelentés annyi sebből vérzik... hogy inkább hagyjuk elvérezni a fenébe.

(#958) hajbel válasza domel (#956) üzenetére


hajbel
addikt

Nők műszaki cikkre vigyázni??? :Y

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#959) djbelo


djbelo
senior tag

Szerintetek mennyi lesz a készülék ára óra nélkül? Tetszik a Mate 20pro, de lehet megvárom a P30-at.

(#960) Gergőke88 válasza djbelo (#959) üzenetére


Gergőke88
addikt

330e. Az óra csak az elorendeloknek jár.

(#961) djbelo válasza Gergőke88 (#960) üzenetére


djbelo
senior tag

Azt gondoltam az óra miatt ilyen magas az ár. A P20pro csak 260e.ft indult ha jól emlékszem. Az óra külön kb 70e.ft lesz.

[ Szerkesztve ]

(#962) Gergőke88 válasza djbelo (#961) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az óra hivatalosan 80e Ft-ért lesz kapható.

(#963) #81733120 válasza Gergőke88 (#962) üzenetére


#81733120
törölt tag

:Y
Akkor ezek szerint ezért ilyen "borsos" az ára a mobilnak. Bár egy iXS Max-hoz képest nem is olyan drága...

[ Szerkesztve ]

(#964) Skynet258 válasza vasi89 (#953) üzenetére


Skynet258
veterán

Telenornál az összes Huawei független. ;)

https://geekpulse.hu

(#965) HUTCHDB válasza Skynet258 (#964) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez igaz, de sajnos nemelyik nem dual simes.
Nekem pl. a ket kartya kezelesenek hianya kizaro ok.
Egyebkent meg semmi konkretum nincs arrol, hogy 1 vagy 2 simes lesz-e naluk a telefon.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#966) LaptopSystem

Vodafone-nál mi a helyzet ki tudja?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#967) WiZARD válasza Skynet258 (#964) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyre inkább gondolkozom, hogy Telenornál vegyem.
Nekem 2 sim nem kell. Későbbi eladás során se kapok érte 50el többet...
Ha 40ért elmegy az óra, akkor nettó 180ezerből megvan a telefon.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#968) LaptopSystem

itt [link] dual Sim-es de sajnos itt elég drága szolgáltatokhoz képest

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#969) bigrock válasza LaptopSystem (#968) üzenetére


bigrock
addikt

Én emagnál 5K feletti értékű telefont nem vennék, két év ide vagy oda...

(#970) LaptopSystem válasza bigrock (#969) üzenetére

ezt hogy érted?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#971) bigrock válasza LaptopSystem (#970) üzenetére


bigrock
addikt

Jópár céges telefont vettünk onnan,
1. A fele meghalt akksi/alaplap/kijelző hibával, nagy szerencsénkre még pont a garancia lejárta előtt
2. A gari érvényesítése egy rémálom volt, átlag 6 hetet dekkolt náluk a telefon.
Igazsághoz tartozik, hogy az alsó szegmensből vettük a telókat (J3, Doogee, Huawei Y6)

(#972) spartan44


spartan44
tag

Lehet, rosszul emlékszem, de valaki mintha feljebb írta volna, hogy megnézne egy Mate 20 Pro kontra iPhone XS (Max) teljesítmény tesztet.

Tessék!

Ezenkívül nekem még egy olyan kérdésem lenne, hogy én a Telenornál adtam le az igényt az előrendelésre. Viszont még soha nem rendeltem elő telefont. Kb. hogyan zajlik ennek a menete?
Gondolom felhívnak majd(?), aztán adatokat kell megadni, meg ilyenek, de pl. lehet olyat kérni, hogy üzletben vegyem át a készüléket?
Valamint részesülök bármilyen hátrányban, ha én feltöltőkártyásként akarom megvenni a mobilt és nem akarok mellé előfizetést? (Nem tudom, már pontosan hol, de olvastam, hogy a feltöltőkártyásokat az előrendelői lista végére teszik.)
Előre is kösz!

(#973) Fradipuma


Fradipuma
tag

Valakinek esetleg van infója, hogy itthon hol lehet majd a zöld variánst megvásárolni?

(#974) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

A kijelzőről is felkerült némi infó: notebookcheck link

(#975) #24536576 válasza NY_A (#922) üzenetére


#24536576
törölt tag

Sokaknak nem tetszett, hogy kritizálom a kis gyöngyszemüket. Én mindig a saját telefonomról beszéltem. Amikor megvettem, nagyob bejött, kivéve a kamera. A vége felé meg mindennapos lett a bosszankodás. Egyszerűen amikor rossz fényviszonyok mellett akartam videózni, használhatatlan volt. Az aksi gyengült, a rendszersebesség szintén. Néhány olyan program nem működött megfelelően ami nekem fontos, ez a Kirin sokadrangúságából ered. Kijelző se volt egy amoled... Ezek szó átétele kiverte a biztosítékot. :D Jelenleg a Note9 a tökéletes telefon nekem, remélem így is marad legalább 2 évig.

(#976) NY_A válasza #24536576 (#975) üzenetére


NY_A
őstag

A Note 9 valóban nagyon jól sikerült. Már a 8 is tetszett, csak azt akkor az akku miatt nem vettem. Ha most nem jön a Mate 20 akkor én is Note 9-et veszek. Ez már biztosan kiszolgál téged 2 évig, legalábbis ha a tudását és teljesítményét vesszük alapul. Én ugyan ezt várom a Mate 20 Pro-tól. :)

(#977) LaptopSystem

akkor ha jól értem vodafonosként is megvehetem a telenornál a telefont,mert független igaz?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#978) HUTCHDB válasza LaptopSystem (#977) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ha független lesz náluk a készülék.
Ezt a telenor tudja hivatalosan megmondani neked.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#979) LaptopSystem

vodafone-nál nem is tudom tarifa nélkül megrendelni :F

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#980) tipuka válasza LaptopSystem (#977) üzenetére


tipuka
addikt

ha nem is független, de kártyásan vennéd meg mondjuk, akkor függetlenítik a telenornál a telót azt hiszem 6k-rt. szóval kártyásan így is jó biznisz ott a Máté20Pro. :)

[ Szerkesztve ]

(#981) 7Heads Drago válasza Gergőke88 (#960) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az Alzában 305e vezeték nélküli töltővel meg egy 128 mem kártyával. Igaz nem itthoni hozzá a gari. De akkor is piszok jó ajánlat. Mégse külföldre kell postázni, meg elég csak magyarul tudni hozzá.
Minden telo ára be szokott esni 1-2 hónap után. Az almát kivéve. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#982) kali válasza HUTCHDB (#978) üzenetére


kali
legenda

Már ha olyan ügyintézőt fog ki, aki tudja és a valósat is akarja mondani, mert a Mate 10 Pro-nál is több illetékes állította, hogy függő, holott már jó ideje forgalmazták és mindegyik/mindenhol független volt.

(#983) 7Heads Drago válasza spartan44 (#972) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én nem látom darabosnak a Mate-t. A játékok betöltésében tényleg gyorsabb az alma, de a többiben általában pont a Mate a jobb. Illetve a kamera-böngésző váltás között volt némiképp lassabb. A facet meg sajnos újra kellet neki töltenie. (nesze neked 6 gb)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#984) Gergőke88 válasza 7Heads Drago (#981) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem érzem piszok jó ajánlatnak. Telenor kártyás ár lenne bomba ár ha dual Sim lenne.

(#985) hurenzon


hurenzon
senior tag

Osztrák vagy német esetleg szlovák, olasz, francia akciót tudtok?

(#986) Black_Raven válasza kali (#982) üzenetére


Black_Raven
veterán

Így van, nekem is azt mondták hogy Telenor függő, közben meg független volt a p20lite. Aztán hogy ennyire hülyék vagy csak szimplán átvernek, nem tudom.:)mindegy is, mert már eladtam.:D

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#987) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Vélemény?

(#988) Skynet258 válasza Black_Raven (#986) üzenetére


Skynet258
veterán

Én Telenornál dolgozom, hivatalosan minden készülékünk függő, ezt az infót kapjuk folyamatosan. Gyakorlatilag a Huawei-es képviselő mondta, hogy ők nem engedik zárni a készülékeket, ezért az összes Huawei nyitva van. Y5-öt P20-at próbáltam ügyféllel, ment a T-s kártya. Ha normális helyre/ügyintézőhöz mész akkor szerintem bele tudod próbálni a kártyád, ha megy akkor megveszed.

https://geekpulse.hu

(#989) tabletta válasza Skynet258 (#988) üzenetére


tabletta
tag

Köszönjük az információt!
Az a baj, hogy előrendelésnél ez a kipróbálási opció nem játszik.

(#990) Gergőke88 válasza tabletta (#989) üzenetére


Gergőke88
addikt

De a 14 napos elállás igen... ;]
Skynet: azt esetleg tudod/ ki tudod deríteni hogy single Sim lesz-e? Vagy dual...

[ Szerkesztve ]

(#991) Skynet258 válasza Gergőke88 (#990) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha találkozok a Huawei-es sráccal rákérdezek. ;)

https://geekpulse.hu

(#992) fuzics válasza Skynet258 (#988) üzenetére


fuzics
csendes tag

Céges Telenor előfízető vagyok. A múlt hét óta képtelen vagyok kicsiholni a Telenorból, hogyan tudnám cégesen előrendelni a Mate 20 Pro-t.
Tudtok valamit?

(#993) spartan44


spartan44
tag

(#994) NY_A válasza spartan44 (#993) üzenetére


NY_A
őstag

Ahány teszt, annyi eredmény. Én már el sem hiszem ezeket. Bár ennek örülnék.

(#995) 7Heads Drago válasza NY_A (#994) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ezt az akku növelést a Huawei indította be a felsőkategóriás teloknál.
Persze lehet hogy lopták az ötletet a Lenovotól. :DD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#996) etnies válasza 7Heads Drago (#995) üzenetére


etnies
senior tag

Nekem egy bajom van az ilyen tesztekkel: nem valós körülmények között tesztelnek.
Valós életben mászkálsz, megy a wifi, kapcsolódik a telefonod routerről-routerre, keresi a gps jelet, váltogatja a cellákat. Előveszed, bekapcsolja a kijelzőt, nyomkodod, elalszik, előveszed, stb.
Elképzelhető, hogy mondjuk az egyik telefon takarékos amikor videót nézel, de mondjuk jobban kéri az energiát, amikor keresi a cellákat, stb. Ezért a gyakorlatban kijöhet más eredmény.

Nem a Huaweit szarozom (P20 prom van), imádom az aksiját és a gyorstöltést, csak az ilyen teszteknek nem látom értelmét

Arra emlékeztet, ahogy az autók károsanyag kibocsájtását/fogyasztását mérték. Készültek a csalós szoftverek, valós életben soha nem tudtat reprodukálni a laborban előállított értékeket.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#997) T0rnad0 válasza kali (#879) üzenetére


T0rnad0
addikt

Köszönöm a választ, pedig ez volt ez egyik érv a Note 9 mellett :DDD

Z Fold 4

(#998) joey04 válasza spartan44 (#993) üzenetére


joey04
titán

Hát ja. Azt hittem a Mate jóval jobb lesz. Azt láttuk, hogy a 7nm nagyot dob a dolgon, az almánál biztosan, mert azóta a note 9-et stabilan veri szinte mindegyik hasonló tesztben, de a huawei negatív csalódás így.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#999) kali válasza spartan44 (#993) üzenetére


kali
legenda

Bármelyik telefon kihozható ilyen tesztekben győztesnek - meg is teszik sokszor, hogy előre kiadva, milyen eredmény szülessen -, csak aszerint kell trükközni, ezért kérdéses az eredmény.
Sokszor kiderül később a gyakorlati használat során, hogy más a helyzet.
Mate 20 Pro és Pixel 3 XL teszt itt még nincs, de ez alapján a Note9 már minden értékben jobb, mint az iPhone XS Max; [link] kontra [link], viszont az is valószínű, hogy a P20 Pro is jobb lesz, talán az összestől.
Az iPhone XS Max esetleg a Pixel 3 XL-t előzheti meg, de az még kérdéses...

[ Szerkesztve ]

(#1000) kali válasza kali (#999) üzenetére


kali
legenda

Mate 20 Pro akarna lenni az a P20 Pro, elírtam egy helyen, de addig is itt van néhány ellentétes eredmény, ahol a Note9 jobban bírja, mint az iPhone XS Max: [link], [link], [link], [link]
Ennyit ezekről a tesztekről...
Válogatok majd ilyen Mate 20 Pro teszteket is később, ha kellő számban készülnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.