Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) eddieke666 válasza dutrás (#18449) üzenetére


eddieke666
tag

Köszönöm, bár közben megoldódott. Valamiért a telefon nem frissítette a Hisuite-ot. Gépre újra letöltöttem a programot, és az frissítette telefonon.

(#18452) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!
Családban van egy Mate 20 Pro. A töltőkábelek kipotyognak belőle.
Így a kérdésem:
Töltőcsatlakozó hibával melyik szervízt ajánlanátok?
Nem garis a teló.

Addig is, vásároltunk egy töltőpadot, hogy áthidaljuk a gondot. Elvileg 10 w-os, de kínkeserves a töltés vele, tok nélkül is...
Én várok ettől túl sokat?

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#18453) Szpisti válasza sebijani1982 (#18452) üzenetére


Szpisti
addikt

Tiszta a csati ajzat? Ha zsebpiszokkal telítődött, az tud ilyet okozni...

(#18454) Picco válasza Szpisti (#18453) üzenetére


Picco
addikt

pont egy hete szedtem ki a zsebszoszt belole egy gombostu segitsegevel, azota mar nalam sem potyog ki. ez mar a masodik alkalom volt talan

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18455) sebijani1982 válasza Szpisti (#18453) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Szpisti és Picco!

Köszi a tippet, sajnos nem hozott megoldást.

Így marad a szervíz...
Melyik az ajánlott?
Budapest, Székesfehérvár az, ami útba ejthető (dunaújvárosi vagyok).
Köszönöm előre is.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#18456) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
A kijelzőn a üveget lehet cserélni vagy csak a komplett kijelzőt?

(#18457) hari73f válasza Primary92 (#18456) üzenetére


hari73f
aktív tag

Elméletileg lehet ha csak az üveg repedt. van hozzá kijelző üveg külön .
(Pl. Alin)
De gyakorlatilag sérülésmentesen leszedni az ívelt üveget a puha kijelzőről minimális az esély.
(Kiszúrja az üveghegy befelé, befolyik, foltosodik)
Nagyrészt attól függ mennyire és hogy repedt a glass.

[ Szerkesztve ]

(#18458) dutrás


dutrás
őstag

Ssjnos sérült a szim olvasó és a mikrofon is. Azokat most utólag rendeltem. De a kijelző már él.

P50 pro/P40 Lite

(#18459) dutrás


dutrás
őstag

Tavaly történt ez a baleset, egy vetőgéppel mentem rajta keresztül😃😃. Ahhoz képest viszonylag jól megúszta.
Most kedvet kaptam rendberakni, jó kis telefon ez még mindíg. Munkásnak első osztályú lesz.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#18460) Perger78


Perger78
újonc

Üdv mindenkinek.
Több mint 5 éve vagyok elégedett tulajdonosa egy Mate 20 Pro-nak. Annyira vigyáztam rá, hogy szinte újszerű állapotban van. Mindig fólia és tok védte. Ma is röccenésmentesen működik és szuper fotókat is készít. De sajnos eljött az idő a váltásra. Pár apróság miatt igazából. A frissítések annyira nem is izgatnak. De sajnos a piros gomb érzéketlenné vált. Ez nagyon zavaró lett. És van pár alkalmazás ami már nem hajlandó működni. Pl. Profession. Mégg a Google-ra is kiírta hogy kártékony szoftver. :-D Az új készülék a Honor Magic 5 Pro. Rendszeresen néztem ezt a fórumot is. Szerintem fogom is.
Egy biztos. Nagyon sok örömet okozott a teló. Nagyon sajnálom. A világ legjobb telefonjának tartom. Lehet hülyén hangzik, de frankón megfordult a fejemben, hogy bekeretezem és kirakom a lakásba. :-D

Viszont olyan gondom van, hogy a Google biztonsági mentés mindig leáll. Ez elég nagy szívás. Emiatt manuálba kell átköltözzek.
Nincs valakinek egy jó ötlete, hogy mehet ez simábban?
Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#18461) jencsikdani


jencsikdani
tag

Szia. Esetleg a Phone Clone alkalmazást megpróbálhatod. A Huawei készitette az alkalmazást, régen amikor Huawei telefonom volt akkor sokat használtam.
[link]

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#18462) Pazsa


Pazsa
friss újonc

Sziasztok!
Már vagy 5 éve használom teljes elégedettséggel a huawei mate 20 pro-t. Tökéletes a méret a fényképező szép képeket csinál, egyszer volt akksi és töltő csatlakozó csere és ennyi. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire gáz ha az utolsó frissítés '22 májusában jött rá?
Nem leszek/vagyok így jobban kitéve bármilyen rosszindulatú támadásnak?
Akcióban szolgáltatótól vettem anno 90.000 forintért újonnan és azóta sajnos nehezemre esik kiadni 3-500e. Ft-ot egy olyan telefonert ami nem sokkal tud többet (ha tud) mint ez. (legalább is ami nekem elvárásom egy telóval szemben)

Előre is köszi a válaszokat.

(#18463) hari73f válasza Pazsa (#18462) üzenetére


hari73f
aktív tag

maradj csak a Mate20Pro-nál ha elégedett vagy.
Nincs értelmes árban alternatíva, előrelépés

Tegyél fel víruskeresőt ha aggódsz a biztonság miatt..
pl. Eset security ingyenesen is működik

(#18464) Pazsa válasza hari73f (#18463) üzenetére


Pazsa
friss újonc

Köszi, akkor marad még egy ideig. Max egy akksi és töltőcsatlakozó csere lesz megint 😀

(#18465) spileraaa


spileraaa
senior tag

A telefonnak annyi ha csak enyit ir ki Huawei es sehogy sem tudom eletre kelteni?
Neha bejon az a lehetoseg is hogy
update and recover system
factory reset
restart
power off

restart eseten sem csinal semmit
igy hogy tudom lementeni rola az adatokat?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#18466) haladó


haladó
tag

Sziasztok,
Ha valakinél lenne eladó szilikon tok, amit el is adna, kérem írjon egy pü-t. Köszönöm.

(#18467) Fred23


Fred23
nagyúr

Tudja valaki, ez minek az ikonja?:

(#18468) pcnet válasza Fred23 (#18467) üzenetére


pcnet
addikt

Adatcsökkentő? Így első ránézésre. Csak tipp!

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#18469) Fred23 válasza pcnet (#18468) üzenetére


Fred23
nagyúr

Valami ilyesmire gondoltam először én is, de nem. Aztán megtaláltam:

(#18470) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok,

Olyat tapasztalt valaki , hogy nem tud sms-t fogadni a telefon?

Minden más funkció kiválóan működik a készüléken, pl. kifelé megy gond nélkül sms, de fogadni már nem tudok.

Köszönöm szépen. :R

(#18471) braseel válasza Azurooandrew (#18470) üzenetére


braseel
tag

Ez vmiért rendszeres nálam. Újra kell indítani, másképp nem javul meg. Viszont ez a kezdetektől fennáll.

(#18472) Msony


Msony
tag

Sziasztok!

Első akkucsere után még jöhetne egy második, elmúlt ugyan 4 éves, és még mindig használható az akkuja, de én is tartok a frissítés hiányától.

Néztem, hogy telekomék adnak tablettel együtt Honor 90-et.
Érdemes azt venni? A Xiaomi 13 PRO-t snapdragonnal nem ajánlották, sok velük a szervízes javítás.

(#18473) Szpisti válasza Msony (#18472) üzenetére


Szpisti
addikt

Az enyém január elején múlt 5 éves de már a lányom használja több mint 2 éve nagy megelégedéssel, 2 és fél éves korában volt aksi-cseréje, de akkor is csak 89%-os volt az AccuBattery szerint, de most sem panaszkodik, hogy rövidülne az üzemideje... Amiket használ azok futnak rajta szépen, ha majd elkezdenek problémázni a rendszer frissességén a fontos appok, ráérünk akkor cserén agyalni... Szerintem.

(#18474) spileraaa


spileraaa
senior tag

Nekem most cserélték hivatalos szervizben 10 ezer forintért az aksit. De mintha jobban melegedne töltés közben de az is lehet rosszul emlekszek rá.

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#18475) braseel


braseel
tag

Tudja valaki, hogy a 12.0.0.133 firmware verzión maradásnak mi lehet az oka?
Azóta volt két frissítés (a 142 és a 170 végű), de sem a telefon, sem a HiSuite nem mutatja ezeket.

(#18476) livezsolt válasza braseel (#18475) üzenetére


livezsolt
csendes tag

Nekem a 142-es van már fent egy jó ideje, a telefon nem mutat frissebbet. Független készülék, ha ez számít valamit.

(#18477) braseel válasza livezsolt (#18476) üzenetére


braseel
tag

Számomra érthetetlenek a Huawei megoldásai a frissítések terén. Akkor van legalább 3 féle eset, de lehet, hogy valaki még korábbi EMUI verziókon ragadt.

(#18478) nebancsa válasza livezsolt (#18476) üzenetére


nebancsa
senior tag

Szintén 142-es, telekomos.

(#18479) braseel válasza nebancsa (#18478) üzenetére


braseel
tag

Én is telekomos vagyok csak hogy még érthetetlenebb legyen a dolog.

(#18480) kattamaki válasza braseel (#18479) üzenetére


kattamaki
csendes tag

Sziasztok!

Most kérdeztem rá a telekom közösségi fórumán a frissítésekre. Ha lesz válasz megosztom itt.
Nekem is telekomos a mate 20 pro-m. A 142-es build van fent 22 májusi security patch-vel és sem a telón sem HiSuite-ban nem talál frissítéseket már.

(#18481) braseel válasza kattamaki (#18480) üzenetére


braseel
tag

A Huawei ügyfélszolgálatnak is írtam. Mindig készségesen segítenek, de ebben a pár bulidnyi eltérésben nem tudtak mit tenni.

(#18482) kattamaki válasza kattamaki (#18480) üzenetére


kattamaki
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi visszajelzéstt kaptam:

"Illetékeseink válasza megérkezett és megerősítették, hogy a Huawei Mate 20 Pro készülékre már nem fog érkezni külön frissítés.
Megértésed köszönjük!"

:((

(#18483) Szpisti válasza kattamaki (#18482) üzenetére


Szpisti
addikt

Október végén lesz 6 éves a teló, az lett volna furcsa, ha még kap frissítéseket...

(#18484) Akhim92


Akhim92
csendes tag

Júliusban lesz 5 éves a telefonom. Idén vagy jövőre (megvárom esetleg a Galaxy S25 szériát) szeretném már lecserélni. Még mindig egy nagyon jó telefon, főleg amennyiért akkor meg tudtam venni. Kaphatott volna még legalább egy android főverzió frissítést. Nem tudom mit kéne venni helyette. Vagyis igazából tudom, csak az drágább, mint amennyiért 3 éve haszáltautót tudtam venni. :D

Huawei Mate 20 Pro+Xbox Series X

(#18485) daimon


daimon
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 5 és fél éves Mate20Pro, ami egyik napról a másikra elvesztette a gyorstöltés funkcióját.

Próbáltam vezeték nélküli gyorstöltővel, de azzal sem működik (másik telefont ez a töltő ugyanúgy ,,gyorstölt")
Próbáltam másik gyorstöltővel
Próbáltam másik kábellel
Próbáltam kitakarítani sűrített levegővel és fülpiszkával
A telefonon nyomtam egy factory resetet,

de ugyanúgy nem működik a gyorstöltés funkció.

Szerintetek mivel lehetne még próbálkozni, vagy mi lehet vele a gond?

(#18486) Szpisti válasza daimon (#18485) üzenetére


Szpisti
addikt

Csak a saját Huawei gyorstöltőjével megy a gyorstöltés, az úgynevezett "SuperCharge" 40Watt (10volt/4amper) és legalább 5amperes kábel kell hozzá, más kábellal sem csinálja, de itt a csoportban sokszor volt téma, keress rá.
Vezeték nélküli töltése pedig rendes Qi szabvány, 15wattos gyorstöltést tud maximum, nekem/vagyis a lányomnak van Huawei CP60-as töltője hozzá, ami tudja ezt, de csak azzal a 40wattos töltőjével és persze azzal a kábeljával...

(#18487) Louloudaki


Louloudaki
aktív tag

sziasztok, tudnátok ajánlani valaki itteni szakit vagy olyan szervizt aki ért hozzá és válaszra is méltat a következő hiba javítási lehetőségeivel kapcsolatban? (Budapest és környéke preferált) vagy szerintetek kuka a telefon, amit nem szeretnék, mert lövésem sincs mit vegyek helyette megfizethető áron, ami hasonlóan jó fotókat csinál :(
gyanúm szerint logikai (vagy tán fizikai? ) hiba van vagy a tárhelyen vagy a memóriában. komoly esést vagy vízkárt sosem szenvedett, az nem lehet a baj forrása.
szóval a gond: párszor előfordult, hogy valami app lefagyott és a telefon újra is indult emiatt. később azt vettem észre, hogy a régóta tárolt fotók egy része sérült, szürke és színes csíkok jelentek meg azokon a képeken. aztán az egyik szokásos heti kikapcs/bekapcs után nem ismerte fel a sim kártyákat többé, majd kb 5 óránként magától újraindult, mert belassult és lefagyott. gyári visszaállítás után újra jó volt minden kb 2 évig, bár volt olyan ritkán, hogy 1-1 app egyik napról a másikra nem működött, de az app újratelepítése után ment megint. pár hete kezdődött megint, hogy az egyik játékban lévő reklámoktól néha a játék crashelt. Aztán ma egy ilyen crash után maga a telefon is lefagyott és újraindult, és innentől kezdve most már pár másodperccel azután újraindul, hogy lezárom a képernyőt. ha folyamatosan használom, akkor megy akár órákig is, de a képernyőzár rögtön kiváltja az újraindulást. csináltam megint 2 hard resetet, a másodikban semmi adatot nem töltöttem vissza a cloud backupról, hanem teljesen frissnek indítottam, sajnos nem segített ezúttal. :(
előre is köszönöm, ha van valami konstruktív ötletetek, 2 hét múlva utazom, itt állok egy vésztartalék iphone 5s-sel ami nyilván csak telefonálásra használható már, és kellenek a banki appok, navigáció, fotózás, 2 sim, egyszóval minden is :Y

(#18488) daimon válasza Szpisti (#18486) üzenetére


daimon
csendes tag

A saját gyorstöltőjével és kábelével próbáltam, amivel eddig is. Más telefont ezzel a kombinációval ugyanúgy gyorstölt, ezt nem.
A vezetéknélküli gyorstöltő is más Huaweit, Samsungot gyorstölt (ki is írja), ezt viszont nem.
Nem a töltővel van a hiba, és nem is a kábellel. Tudna esetleg valaki segíteni?

(#18489) Louloudaki válasza daimon (#18488) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

nálam is kb ez történt, de még gari időn belül és a szerviz nemes egyszerűséggel alaplap cserével oldotta meg a problémát. :U

(#18490) Szpisti válasza daimon (#18488) üzenetére


Szpisti
addikt

Igen, akkor valszeg hardveres a probléma, mivel a szoftveres hiba ki lett zárva a gyári visszaállítással, a kábelek, töltők variálásával meg a többi dolog...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.