Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) S e t h válasza #81733120 (#848) üzenetére


S e t h
nagyúr

P20 meg Mate 10 topikokban is időről időre felmerült ez, hogy majd tuti javítják ezt, csiszolják amazt etc., persze lehet reménykedni, de ez van, azt kapod amiért fizettél.
Persze van benne ráció, hogy időnként reszelnek komolyabban is a rendszeren, főleg ha majdnem bétában dobták ki a telefont a gyártók, de az android egyelőre még nem ios, hogy azonnal javítsák a bugokat.
Főleg ha nem is bugokról beszélünk, csak mondjuk vmivel elégedetlen a kedves vásárló, de hát ezért nem szabadna megvenni minden nyakra-főre, érezze a gyártó, hogy nem mindenki dob egy hátast a nulladik napon a bemutatót követően.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#852) kali válasza Z.É.T. (#843) üzenetére


kali
legenda

Nem mondom, hogy irdatlan nagy különbségről van szó térerőben, de szélsőséges esetben számíthat, hogy jobb kicsivel a Huawei, meg persze ha nem gond az azzal esetlegesen járó magasabb SAR érték, ami persze még akkor is a meghatározott határérték alatt van.

Dare2Live: Az újabb típusoknál nincs róla hír, de néhány éve attól zengett a sajtó és az internet, hogy a Samsung csalt leginkább, ráadásul az AndaTech nem csak egy tesztelős alkalmazásnál tapasztalta, hanem a GLBench, AnTuTu, Quadrant és Linpack kapcsán is.

S e t h: Az Apple sem javít minden azonnal minden szoftveres problémát, volt olyan, ami egymást követő több típusnál és főverziónál is adott volt, a végén már nem is csodálkoztam rajta, amikor használatba vettem az újabb és újabb iPhone-t és továbbra is szembesültem azzal.

[ Szerkesztve ]

(#853) NY_A válasza 7Heads Drago (#847) üzenetére


NY_A
őstag

Ha megfigyeled többen vannak itt azok akik csak azért jöttek, hogy fikázzák a telefont. Mintha személyes sértésnek élnek meg ennek a telefonnak a létezését. Ahelyett, hogy leszarnák. Nekem ha valami nem tetszik akkor nem foglalkozok vele. A legtöbben azért vannak itt,hogy bizonygassák,hogy a Samsung mennyivel jobb, aztán ezt megideologizálják azzal,hogy csak a bizonytalanoknak akarnak segíteni. Lószart. Ez már trollkodás.
Akinek nem inge ne vegye magára. :)

[ Szerkesztve ]

(#854) etnies válasza NY_A (#853) üzenetére


etnies
senior tag

Én sem értem ezeket, a piac legolcsóbb flagshipjétől várják, hogy _minden_ tulajdonságában jobb legyen, mint a többi.

Igen, szarabb a videója? Kit érdekel? A mobiltelefon használók minimális része forgat csúcsminőségű 4K videókat. Az sokkal nagyobb gond, hogy nincs Jack, zenét elég sokan hallgatnak, az átalakító meg szar. Apple faszság, kár volt átvenni.
Az iPhone-t is szelfi kamerájával reklámozzák Londonban, nem a 4K-val.

Igen, notch. Nem tetszik, ne vedd. A többség simán megszokja, nem akkora gond.
Igen, kerekített. Nem szereted, ne vedd.

Aztán ott vannak a benchmarkok. Arra is csak egy elég szűk rétegnek merevedik, mégis ezen megy a rugózás.

Régen mindenki az iPhone topicba járt szarozni, most meg ide. Igen, szar mind a kettő, csak ez kevesebbért szar. Valami megerősítésre vágytok, hogy Note9-et vették?
Én elismerem, hogy jobb, de bm nem fér bele a zsebembe.

Ugorjunk már ezeken túl.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#855) LaptopSystem válasza NY_A (#853) üzenetére

+1 :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#856) <Lacy85> válasza etnies (#854) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A piac legolcsóbb flagship-je? Mi van? :D
Annyiba kerül, mint a Note 9.
iPhone Xs-t leszámítva épp ezek a legdrágábbak a piacon.

(#857) etnies válasza <Lacy85> (#856) üzenetére


etnies
senior tag

Ezt már leírtam, Note nem smartphone hanem phablet. Ha Samsung vonalon akarsz összehasonlítani, akkor majd a Galaxy 10+ lesz a Mate 20 pro társa.
A note 9 batár, soha nem vennék

"önmagam hite vagyok magamban"

(#858) Musaka válasza etnies (#857) üzenetére


Musaka
senior tag

Huawei Mate vs Samsung Note széria.
Huawei P vs Samsung G S széria.
Ha megnézed a megjelenéseket is ehhez igazítják.

(#859) erahurka válasza etnies (#857) üzenetére


erahurka
félisten

Nincs már phablet kategória mióta kb. 5,5"-nál indul a legtöbb telefon.

(#860) <Lacy85> válasza etnies (#857) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Tudom, hogy leírtad. De ha kétszer írsz le egy hülyeséget, akkor sem lesz igaz.
Árakat tekintve pedig épp az egyik legdrágább flagship a piacon.
De mutass nyogodtan olyan konkurenst, ami drágább, mint 330 ezer. Elvileg csak ilyen van, mert ez a legolcsóbb. :)

[ Szerkesztve ]

(#861) spartan44 válasza <Lacy85> (#856) üzenetére


spartan44
tag

A feltöltőkártyás ár a Telenornál a legolcsóbb (280 000). Ha előrendeled, mellé jár még egy kb. 40-45k értékű aktivitásmérő okosóra is. Ha ezt mondjuk valaki 40-ért eladja, akkor 240-ből megvan neki az aktuális flagship telefonja.
Azért ez nem éppen rossz ajánlat. Pláne, hogy a gyorstöltő alapból ott van a dobozban, így esetleg max. egy komolyabb tok az, amit még venni kell mellé.

330-ot önmagában én sem adnék érte (még a 280 is olyan határeset), de ha ez így tényleg meglesz, akkor ugyan szintén nem olcsó, de ha a konkurenciát nézem, akkor messze ez a legjobb ajánlat. Legalábbis számomra.

(#862) spartan44 válasza spartan44 (#861) üzenetére


spartan44
tag

Persze, itt jogosan fel lehet hozni azt, hogy ha valaki Telekomos/Vodafone-os, az ezzel valószínűleg nem sokra megy, ha csak nem vált szolgáltatót!

(#863) beyruth82 válasza spartan44 (#861) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen ez így már sokkal jobban hangzik :)

[ Szerkesztve ]

(#864) <Lacy85> válasza spartan44 (#861) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Kártyásan mindegyik jóval olcsóbb, mint hivatalos független áron. Note sincs 280 se.
Az előrendelői akciókat meg nem néztem, mert az csak időszakos, készlet erejéig, stb.
Sony is adott már közel 100 ezres BT fejest ajándékba. És maga a telefon is majd 100 ezerrel volt olcsóbb, mint a Mate 20 Pro.
Samu meg a DeX-et adta, stb.
Gyorstöltőt meg minden normálisabb gyártó ad.

Szóval ne akarjunk már úgy beállítani egy 330 ezres telót, mintha a legolcsóbb lenne a piacon. :D

(#865) etnies válasza <Lacy85> (#860) üzenetére


etnies
senior tag

Akkor elmondom úgy, hogy te is megértsd: a note egy kibaott nagy valami. Nem lehet zsebre rakni, vagy ha mégis akkor nem tudsz benne leülni. Akinek van ismerőseim közül, mindegyik szenved a méretével.
A mate 20 pro még belefér a zsebbe.

Akkor sem vennék Note-ot, ha kétszer ennyit tudna és felé ennyibe kerülne. És ezzel így van a többség, ezért nem olyan népszerű, mint mondjuk az iPhone vagy Galaxy S sorozat.

Úgyhogy nyugodtan hasonlítsad össze vele, akkor sem egy ligában játszanak. A note egy réteg dolog, geek-ek ketyeréje.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#866) S e t h válasza etnies (#854) üzenetére


S e t h
nagyúr

Igen, az iPhone topikokban is volt néhány user olyan tévképzettel, hogy csak jót szabad írni, de amióta egyre drágábbak a telefonok, így érzik egyre többen, hogy személyüket éri sérelem, ha vki a választottjuk vonatkozásában kritikát fogalmaz meg.
Szóval jah, nincs új a nap alatt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#867) spartan44 válasza <Lacy85> (#864) üzenetére


spartan44
tag

Nem állítom be, mert ettől függetlenül is veszettül drága. De ha a kategóriáján belül (iPhone XS (Max), Note 9) nézem, előrendelésben az órával együtt szerintem jelenleg(!) ennek van a "legjobb" ára.
Én csupán erre reagáltam.

Persze, november 4-e után (vagy ha már elfogyott az óra előrendelésben), úgy más lesz a helyzet, bár akkor is inkább a Note 9 és a Mate 20 Pro között. Az iPhone-ból még a XR is drágább kártyásan, ráadásul amellé sem gyorstöltő, sem semmilyen előrendelői ajándék nem jár.

(#868) #60983040 válasza spartan44 (#861) üzenetére


#60983040
törölt tag

Látom már, hogy tele lesz az apró Watch GT -vel. 🤣

(#862) spartan44 megveszed a Telenornál kártyásan, kéred a függetlenítő kódot, azt viszont látásra! Egyedüli hátránya, hogy amennyire én tudom nem Dual SIM -es.

[ Szerkesztve ]

(#869) erahurka válasza etnies (#865) üzenetére


erahurka
félisten

Attól hogy neked nem tetszik a Note 9 még össze lehet vetni az árakat mert rajtad kívül még vagy 7 milliárd ember van a földön és minimum a felének belefér a zsebébe a Note 9.

Egyébként 4 mm különbség van széltében a két telefon közt nem hinném hogy ez ég és föld lenne használhatóság szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#870) <Lacy85> válasza spartan44 (#867) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Amennyiben csak ezeket tekintjük flagship-nek (mondjuk akkor az S, P, G, V, XZ, stb. széria az mi?), és csak az előrendeléseket vesszük figyelembe, akkor valóban olcsóbb egy kicsivel, de amúgy meg "sajnos" ez is legdrágábbak között versenyez.

[ Szerkesztve ]

(#871) WiZARD válasza spartan44 (#862) üzenetére


WiZARD
addikt

Ingyen kéne függetleníteniük...
Kérdés, hogy utána rom frissítésben van-e hátrány egy eleve független változattal szemben, és mekkora.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#872) #60983040 válasza WiZARD (#871) üzenetére


#60983040
törölt tag

Telenor rom marad ilyenkor.

(#873) WiZARD válasza #60983040 (#872) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, tudom. Ezért írtam hogy kérdés ez mennyiben hátrány a későbbiek során.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#874) erahurka válasza WiZARD (#873) üzenetére


erahurka
félisten

Ez engem is érdekelne. Hogy mekkora hátrány sebesség és frissítések érkezése szempontjából hogy Telenoros rom van egy telefonon.

(#875) kali válasza spartan44 (#861) üzenetére


kali
legenda

Több összetevős ez a dolog is, mert hiába olcsóbb egy meghatározott konstrukcióban a Telenor, ha például csak egykártyás verziót ad, szemben mondjuk a Telekom kétkártyásával - már ha valakinek ez is fontos szempont.
A Note9-hez is adtak előrendelésben ajándékot egy DJI OSMO Mobile 2 képében (a Telekom még utána is mellékelte hozzá egy ideig), sokan eladták az is és akkor nekik is olcsóbb volt a telefon, ha így nézzük. (Itt is adott a különbség, hogy a Telekom független kétkártyást ad, a másik két szolgáltató pedig egykártyás függőt, konstrukciók és ár-érték arány tekintetében ez is számít.)

Frissítés kapcsán van eltérés a független és a szolgáltatós készülékek között, de még a szolgáltatóknál is adott, ha egymáshoz viszonyítjuk és ez igaz mind a két említett gyártó tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#876) T0rnad0 válasza erahurka (#869) üzenetére


T0rnad0
addikt

[link] :D

Más: Huawei-nél ugye nincs alternatíva a Samsung "Biztonságos mappájára"?

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#877) etnies válasza erahurka (#869) üzenetére


etnies
senior tag

Elmondom mi történt szerintetek:
A Samsung úgy gondolta, hogy túl sok a pénze és túl sok Galaxy S-t adnak el, ezért elköltöttek néhány millió dollárt, hogy előállítsanak egy új terméket, amivel saját maguknak állítanak konkurenciát.
Ez történt ugye?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#878) Musaka válasza etnies (#877) üzenetére


Musaka
senior tag

Tetszik a M20 Pro.
De akár hogy is csűröd csavarod a Huawei a termék palettáján a Mate szériát küldi a Note ellen. Az P szériát meg az S ellen.

Az már más kérdés hogy szerintem ár tekintetben már a P20 szériával is túl pozicionálta magát, ami meg is látszik azon hogy mennyire tartja a használt piacon a termék az árát.

Szószó. Drága lett a Mate 20 Pro is. 1000 dolláron best buy lett volna de ennyiért nem.

[ Szerkesztve ]

(#879) kali válasza T0rnad0 (#876) üzenetére


kali
legenda

Van, ilyen módok adottak a Huawei rendszerében: PrivateSpace / Fájl-széf / Alkalmazás zár

[ Szerkesztve ]

(#880) akooos válasza etnies (#877) üzenetére


akooos
veterán

Érdekes, itt mindenki hülye csak te nem.

(#881) Jegesmaci81 válasza etnies (#865) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

[link]

Lehet ezen vitatkozni de minek.......
Alig van különbség.
A Mate20 is phablet.

[ Szerkesztve ]

(#882) LaptopSystem válasza Jegesmaci81 (#881) üzenetére

tényleg nagyon apró a különbség méretben,szerintetek mennyivel nagyobb ez a telefon mint a Huawei P20 ?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#883) Musaka válasza Jegesmaci81 (#881) üzenetére


Musaka
senior tag

Nem tudja valaki? Van értesítő led a telefonon?

(#884) Gergőke88 válasza LaptopSystem (#882) üzenetére


Gergőke88
addikt

(#885) Musaka válasza LaptopSystem (#882) üzenetére


Musaka
senior tag

(#886) LaptopSystem válasza Gergőke88 (#884) üzenetére

Köszi az infót :) annyira nem vészes szerintem :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#887) Gergőke88 válasza LaptopSystem (#886) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem para szerintem se.
Ami most jobban foglalkoztat hogy megéri-e a 110e Ft felárat a p20prohoz képest....

(#888) kali válasza Musaka (#883) üzenetére


kali
legenda

Ahogy a tesztben is olvasható, van.

(#889) Musaka válasza kali (#888) üzenetére


Musaka
senior tag

Bocs, ezek szerint átfutotam rajta videon meg nem láttam egyiken sem.

(#890) LaptopSystem válasza Gergőke88 (#887) üzenetére

Én a sima P20-asom cserélem le rá :K

Eddig nem csalódtam a Huawei-ben egyáltalán :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#891) S e t h válasza etnies (#877) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nyisd meg a tecsatornádat és írd be note 9 huawei mate 20 és láss csodát, nem semmi mi? Isten hozott az interneten!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#892) 7Heads Drago válasza akooos (#880) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Erre mi szükség van? A telo saját topikjában vagyunk. De persze nyugodtan hülyéz le mindenkit akinek bejön.

Ma megnéztem az MM ben. Tetszik a pro, de zavar a hajlítás, nekem inkább a sima játszana. Viszont az meg már brutál nagy. A dizájn viszont tetszik és fogásra is jó a pro. Mondjuk én nem vágom, hogy a fogáshoz mi köze van a hajlított kijelzőnek. Mert én sose fognám úgy hogy belógjon az ujjam a kijelzőbe.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#893) mjani1172 válasza Dare2Live (#819) üzenetére


mjani1172
addikt

De ez miért bosszant téged, hiszen számtalanszor és több ok miatt kritizáltad, majd elmentél és megnézted, (minek??) és kifejtetted hogy gyenge és te nem veszel ilyet.
Akkor mit vergődsz ezen?

(#894) Black_Raven válasza erahurka (#874) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nem hiszem hogy lesz rá Telenoros rom. A Telenor hazudik, mégpedig azt hogy függő a telefon, közben meg független, csak 1 simes. Velem is eljátszották 2 hónappal ezelőtt(p20 liten):D(1napig)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#895) erahurka válasza etnies (#877) üzenetére


erahurka
félisten

Szerinted meg az történt, hogy a Samsung kitalálta hogy csinál egy PHABLETET, és akkor majd egyik konkurens OKOSTELEFONT sem lehet majd hasonlítani hozzá mert az egy kiszabott PHABLET és nem egy OKOSTELEFON, és a két terméknek abszolút, semmilyen szinten semmi köze egymáshoz, mintha karalábét hasonlítanánk egy macska segglyukához.

:W :W :W

(#896) dilajoska1 válasza etnies (#857) üzenetére


dilajoska1
őstag

Mate 20 Pro: 157.8 x 72.3 x 8.6 mm

Note 9 : 161.9 x 76.4 x 8.8 mm

Nem tudok mit mondani ha neked az a +4mm már nagyon sok.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#897) fogtunder válasza #60983040 (#868) üzenetére


fogtunder
nagyúr

amennyire tudom, mindenhol független Dual SIM verzió lesz, szóval függetlenítő kódot se feltétlenül kell kérni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#898) fogtunder válasza dilajoska1 (#896) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a 4mm szélességben rohadt sok, plusz a legnagyobb egy irányba mért kiterjedés nem adja vissza, mekkorának is érzed a telefont valójában. a Mate 9 hiába volt szélesebb, mint a Note 9, sokkal jobb volt kézbe fogni, zsebre rakni, használni az ívelt hátlap miatt, a P20 Prot dettó. a Note nekem kényelmetlen, biztos meg lehetne szokni, ha nagyon akarnám, de nem akarom, mert ennyit nem ér a ceruza.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#899) dilajoska1 válasza fogtunder (#898) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát nekem már ilyen méretnél szerintem nem számítana -+4mm, igaz még egyik sem volt a kezemben. Kinézetre viszont nekem a Note 9 jöne be jobban a sarkai miatt, nincs annyira lekerekítve.
A Mate 9 nekem is tetszik. A mostani telefonom szinte teljesen úgy néz ki :).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#900) emvy válasza dilajoska1 (#899) üzenetére


emvy
nagyúr

Szamit. A Mate 10 peldaul abszolut 'foghato', de egy Note vagy akar az mar boven ketkezes. Par millimeter csak, de szamit.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.