Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) NY_A válasza whited (#491) üzenetére


NY_A
őstag

Huawei Mószi 20 Pro

(#502) _CICAFIU_ válasza atike (#498) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

És még így is mennyivel olcsóbb mint az aktuális ájfonok. És ehhez még a gyorstöltőt is adják alapban....

Huawei P30

(#503) hajbel válasza nozs23 (#500) üzenetére


hajbel
addikt

Tudsz erről valamit? Nekem nem teljesen világos, hogy hol lesz 4 és hol lesz 6 giga.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#504) Ateszpapa válasza ForRedGlory (#492) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Note 9-ről csak visszalépés lenne.

(#505) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Vastag lett az ára ennek is. ;] Egyébként a kamerarendszer vicces, már ahogy kinéz.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#506) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Szolgáltatónál van már kint tapicskolható Mate 20 Pro?

(#507) Azie válasza whited (#491) üzenetére


Azie
őstag

mondjuk tényleg cuki

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#508) #24536576 válasza ForRedGlory (#472) üzenetére


#24536576
törölt tag

Hát, a kínaiak nem a tökéletes másolásukról híresek :D

(#509) etnies válasza Y72 (#295) üzenetére


etnies
senior tag

Flagship telefonoknál ha van hiba, akkor kijavítják.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#510) bok92 válasza -secret- (#506) üzenetére


bok92
addikt

Igen. Westend Telekomban már volt tegnap is. :)

(#511) Kokzor válasza Cyberpunk (#505) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Azért még mindig jobban néz ki a Mate 20 Pron a kamerarendszer, mint az új Galaxy A9-en. :DDD

(#512) Hallosz


Hallosz
senior tag

Remek készülék!
Ez a valód versenytársa a Samunak, és az Almának. :R
(szerintem)

Mert lakni, muszáj.

(#513) -secret- válasza bok92 (#510) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi, remélem itt videken is van akkor már.

(#514) vasi89 válasza -secret- (#513) üzenetére


vasi89
addikt

Alle telekomban tegnap nem volt még pedig az is elég nagy.

(#515) utomi válasza ForRedGlory (#492) üzenetére


utomi
senior tag

De mégis miben jobb a Note 9? Mert állítólag kijelzőben jobb a Mate 20 Pro. Megjelenésben ha nem zavar a notch akkor mindegy. Akkor miben jobb egy Note 9? Az, hogy laggol hát a Note 9 is laggol meg a Pixel 2 is laggolt. Ezek ilyenek. Őszintén érdekelne mint Note 9 tulaj a véleményed.

(#516) Cyberpunk válasza Kokzor (#511) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja vagy Nokia 9. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#517) Kokzor válasza Cyberpunk (#516) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Na látod, ezekhez képest teljesen rendben van. Legalább próbáltak valami sajáttal előállni. :)

(#518) kali válasza utomi (#515) üzenetére


kali
legenda

Amit látatlanban is merek mondani; Videó készítésében, wifi kapcsolatban, a ceruza által adott extrákban, AOD-ban (sokkal több információt megjelenít és jobban konfigurálható), DAC-ban és még néhány hardveres és szoftveres apróságban jobb a Note9.
Sok tulajdonság van persze, amikben meg a Mate 20 Pro jobb, de ez van, nem létezik olyan csúcstelefon, amelyik mindenben jobb a konkurens típusnál.

[ Szerkesztve ]

(#519) Z.É.T. válasza kali (#518) üzenetére


Z.É.T.
őstag

DAC-ban tuti? Tudsz pontosabbat mindkettőről? Nálam az S8 duó és Note8 gyengébbnek tűnt, mint a M10pro, hangminőségben. (aki ismer, tudja, hogy nem a rossz fülemről vagyok híres)

[ Szerkesztve ]

(#520) mhydas válasza Ijk (#446) üzenetére


mhydas
tag

Hat igen, ennyiert mar nem sok ertelme van ezeknek a teloknak, egy gamer laptop kerul ennyibe, vagy egy kozepkategorias femhazas es marad meg melle penz egy jo felso kozepkategorias telefonra. Vagy egy kompakt fenykepezo minosegibb, sony r szeria, melle egy snapi 660-as telefonnal. Minden fontosabb dologban jobb az is. Tulsagosan dragak mar a csucskeszulekek manapsag ennyit nem ernek egyaltalan...

Száz forintnak ötven a fele, amit ebből megkapsz, itt 20 forint sem!

(#521) gabesz839 válasza mhydas (#520) üzenetére


gabesz839
senior tag

Ez az ár azoknak szól akik türelmetlenek, és van rá pénzük hogy azzonal használják. Nincs ezzel baj. Én mindig csúcstelefont veszek, de csak az előzőt, általában a megjelenésük után egy évvel. Miről maradok le? Semmiről. Az egy éves telefon árak viszont már bőven vállalható árban vannak.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#522) kali válasza Z.É.T. (#519) üzenetére


kali
legenda

Látatlanban írtam csak, de szerintem igen, ez lesz majd az eredmény.
Amely néhány napig együtt volt még itt a Mate 10 Pro és a Note9, hát majdnem dobtam egy hátast a különbségtől, pedig a Mate 10 Pro hangja is tetszett, de azonnal feltűnt, mennyivel jobb a Note9-é.
Több fül- és fejhallgatóval is kipróbáltam, még a DJ pultban használt Technics fejessel is - bár azzal csak arra voltam inkább kíváncsi, hogy melyik hajtja meg jobban - és minden módban a Note9 hangja tetszett jobban.
Teszteket csak futólag néztem ilyen téren, a GSM Arena és társai által készítetteket olvastam el, illetve néztem meg a kapcsolódó grafikonokat, mint például: [link]
Hangzásban is eltérhet persze az emberek ízlése és megítélése, ezért elég tág fogalom a jobbság ilyen téren is.

[ Szerkesztve ]

(#523) 7Heads Drago válasza jacis (#443) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tegnap én is voltam Kecskeméten. Eladóval beszéltem és azt ígérte ma fog kikerülni a telo. A Huaweies kollega beteg és azért nem volt kint már tegnap.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#524) 7Heads Drago válasza emvy (#451) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mi vaaaann?
Ezt hol olvastad? Biztos nem felejtetted el smájlit?
Nyilván van egy egészséges határ, ami jó a pénztárcánknak is, de a tavalyi iX egy vicc volt ebből a szempontból.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#525) ForRedGlory válasza utomi (#515) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem itt fogjuk szét offolni a topicot, plusz nem is topic téma.

(#526) 7Heads Drago válasza Ijk (#468) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egyszerű eset: kimentek a gyerekkel a játszótérre. Viszed a 300k-s kamerádat? Kötve hiszem. Pedig simán adódhat olyan szitu amire évek múlva is szívesen nézzel rá. Én már mindent lefotózok: rendelési idő, árak, típusok, apró betű az alaplapokon (ezt nagyítva keresem googlen). A tesóm autóval belement egy kátyúba és a helyszínen készült képek miatt kaphatott kártérítést a várostól.
Mondjuk kár győzködni. Neked nem kell. By

csináltak egy kőegyszerű rendszert és eszközöket aminél nem is akar többet a júzer, de azokat a funkciókat meg villámgyorsan és egyszerűen.
Hát egy pár éve még így is volt talán. De az a kő egyre lejjebb húzza őket....

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#527) Fitzgerald válasza utomi (#515) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Mert állítólag kijelzőben jobb a Mate 20 Pro"

Erősen kétlem, hogy a Samsung a konkurenciának jobb kijelzőt gyártana, mint amiket a saját készülékeibe tesz. Samsung kijelző van a Huawei-ben. Amúgy holnap látni fogom élőben mindkettőt együtt, majd bevizsgálom.

(#528) utomi válasza ForRedGlory (#525) üzenetére


utomi
senior tag

Hát ez értelmes hozzászólás volt. :DDD Mindig meglepődőm amikor az ember normálisan kérdez valamit és ilyen flegma választ kap. Tehát az teljesen topic téma és normális, hogy beböfögöd, hogy mennyivel jobb a Note 9 és a Mate 20 Pro meg túlértékelt mindenféle indok nélkül de amikor megkérdezem az már offtopic. Csak gratulálni tudok. :C :C :C :W

Na mindegy ha van itt esetleg Note 9 tulaj aki már Mate 20 Pro-t is fogott a kezében az kérem ,hogy fejtse ki a véleményét.

(#527) Fitzgerald
Hát az iPhone Xs Max kijelzője is Samsung mégis szebb mint a Note 9, legalábbis a Display Mate szerint. Szóval ez nem hiszem, hogy kizáró ok lenne.

[ Szerkesztve ]

(#529) etnies válasza kali (#518) üzenetére


etnies
senior tag

Csak az egyik nem okostelefon, hanem phablet.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#530) Kokzor válasza utomi (#528) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Az nem csak Samsung kijelzőt kaphat. Már kettő kijelző beszállítója van az Applenek. Az LG és a Samsung.

(#531) Z.É.T. válasza kali (#522) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi, akkor csere előtt alaposan megfülelem majd a Note9 vs M20Pro vs Dragonfly Red hármast, ez is fontos szempont nálam és elbillentheti a mérleg nyelvét. Kellemes meglepetés, hogy ebben ekkorát javultak.

(#532) vasi89 válasza Z.É.T. (#531) üzenetére


vasi89
addikt

a note 9en van jack, mate20pro-hoz meg átalakító jár. Ami alapból érezhetően ront a minőségen. Iphone esetében legalábbis így van de szerintem az usbc-jack adapterek sem jobbak

[ Szerkesztve ]

(#533) Z.É.T. válasza vasi89 (#532) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Inkább írjuk azt, hogy rontHAT rajta. A gyári mellett volt még két adapterem, az egyik jobb, a másik rosszabb volt a tartozéknál, gondolkodtam azon is, hogy egy-két fülesemen lecseréltetem type-c-re a csatit, aztán eladtam a M10pro-t, így nem léptem meg. És az S8 - Note8 - on hiába volt 3.5mm jack...

(#534) ForRedGlory válasza utomi (#528) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha nem érted, amit írtam az nem az én gondom... világosan leírtam, hogy mi nem tetszik a Mate 20 Pro telefonba (KIJELZŐ). Azt sem értem mi nem világos abban, hogy ha másik telefonnal kezdik összehasonlítgatni, akkor az flame keltő és jönni fognak a megmondó emberek (te már itt is vagy és ütni akarod a témát...). Látom nagyon erőlteted, engedd el... vagy olvass utána. Egyébként sem mondtam, hogy a Note 9 jobb. Bónusz: értelmezzél, mielőtt okosakat írsz.

[ Szerkesztve ]

(#535) kali válasza etnies (#529) üzenetére


kali
legenda

Nem igazán érdemes ilyen megkülönböztetést eszközölni, meg aztán egyik gyártónak sincs megtiltva, vagy -határozva, hogy csak ezt vagy gyártson, vagy ne gyártson, ráadásul a felsoroltak közül egyik sem olyan, ami bármelyik kategóriában nem lenne jobban megvalósítható.

vasi89: A Mate esetén nem igazán ront az átalakító, mert úgy oldotta meg a gyártó a Mate 10-es széria óta, hogy direkt analóg hang (is) jön ki az USB Type-C aljzaton, tehát nem az átalakítóban van a DAC.

Z.É.T.: Ha szereted az "analóg" hangzást, akkor próbáld ki majd a Note9-et a csöves erősítő Pro opció bekapcsolásával is.

[ Szerkesztve ]

(#536) utomi válasza ForRedGlory (#534) üzenetére


utomi
senior tag

Igen valamiféle fénytörésre hivatkozol ami minden csak nem információ és rengeteg minden lehet az oka. Amúgy meg nehogy te legyél már itt a nagy igazmondó miután teljesen indokolatlanul benyögöd, hogy és most szó szerint idézlek:

Nyomkodás után meggyőződésem, hogy a túlzott pozitív kritikák egyszterűen csak hype... többek között ez a mobilarénás magömlés is.
Lehet az a baj, hogy Note 9 van és ahhoz mérem, ami nem fair a telefonnal. Valami gagyibbról nézve biztos jobban üt, de nekem a hírek és tesztek után meggyőződésem volt, hogy ez az idei űberbetyárlefosomabokám telefon. Nem az lett. A OnePlus 6T lesz az lehet, de a végén még kiderül, hogy a mostani Note 9 lesz az idei év telefonja, én meg csak hiú ábrándokat kergetek.

Itt ugye egyáltalán nem kritizálod a telefont és nem mondod, hogy a Note 9 jobb :W :W

Nos képzeld el, hogy valaki ilyen telefont akar venni de a Note 9-el is szemezik és látja ezt a totális információ mentes beszólást és kér egy indoklást ami hatással lehet a vásárlásra. Hát ennyi. Hagyjuk mert látom tőled nem fogod infót kapni és most már különösebben nem is akarok csak bosszant ha valaki saját magát hazudtolja meg.

(#537) ForRedGlory válasza utomi (#536) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:C :C :C

(#538) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Megtapogattam én is a Médiában, kinézetre nem rossz, vékony, szép telefon. Elég pörgős volt, panel is szép. Kamera is elmegy. Szóval majd ha lemegy az ára lehet érdemes rajta elgondolkodni. :D

Megyen!

(#539) madgie válasza Hallosz (#512) üzenetére


madgie
titán

Szerintem is. Nyilván szubjektív a külső, de szvsz a P9 óta elvesztette a Huawei a fonalat, egyik csúcstelefonjának sem volt azóta karaktere. Ma végignéztem a teljes Huawei kínálalatot, messze-messze kiemelkedik a Mate 20 Pro a tucatkinézetű többi közül, úgy tudott Samsungos lenni, hogy kívánatosabb lett, mint amikről koppintották. Fogtam ott a S9+ meg Note 9-et, olyan volt mindkettő, mintha másfél évvel öregebb modellek lennének... a zsebemben lévő iPhone X-ről nem is szólva, az úgy nézett ki mellette, mintha egy másik évtizedből hozta volna el Marty McFly :D

(#540) #24536576 válasza utomi (#515) üzenetére


#24536576
törölt tag

El is hiszed, hogy jobb kijelzője van egy hüvelynek, mint a legnagyobb oled gyártónak? Haha. Hüvely sokat fizethet a hype vonatért, sajnálom azt aki felül rá.

(#541) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Ha jól emlékszem 230 körül vettem a Telekomnál az S8-cat amikor megjelent.
Ez most 100 ezerrel drágább, sajnos ez már nekem nagyon sok egy telefonért még részletre is. :(

Inkább kihagyom, pedig kipróbáltam volna.

Viszont kihozok egy PS4-et a Telekomtól vigaszul. :)

[ Szerkesztve ]

(#542) nozs23 válasza Fitzgerald (#527) üzenetére


nozs23
addikt

https://www.phonearena.com/news/huawei-mate-20-pro-oled-display-supplier-boe-not-samsung-lg_id110135

(#543) ForRedGlory válasza Ateszpapa (#541) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A sima Mate 20-at nezd meg. :)

(#544) Fitzgerald válasza nozs23 (#542) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Korábban még arról lehetett olvasni, hogy a Samsungtól kapják a paneleket...de akkor mégsem így lett ezek szerint.

(#545) Ateszpapa válasza ForRedGlory (#543) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Az visszalépés lenne az S8-hoz képest számomra már a vízállóság, OLED hiánya miatt is

(#546) somogyib válasza ForRedGlory (#534) üzenetére


somogyib
őstag

Időgödörbe kerültél:

10 - (#492): "Lehet az a baj, hogy Note 9 van és ahhoz mérem"

20 - (#534): "ha másik telefonnal kezdik összehasonlítgatni, akkor az flame keltő és jönni fognak a megmondó emberek"

30 - GOTO 10 :D

[ Szerkesztve ]

(#547) Azie válasza 7Heads Drago (#526) üzenetére


Azie
őstag

se gyerek se játszótér, de én is mindent fotózok. az S7-hez képest nem igazán történt érdemi fejlődés mobilfronton, lassan az egyetlen vékony keresztmetszet az akksi lenne, de ezt megoldja az, hogy amikor nem vagyok úton, akkor Qin van :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#548) fuzics


fuzics
csendes tag

Sziasztok,
tudtok valamit, hogy a Mate 20 Pro van-e akcióban a Telenornál?
Köszönöm

(#549) HarleyCustom válasza fuzics (#548) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Telenor.hu?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#550) doooo válasza utomi (#515) üzenetére


doooo
veterán

Egy biztos. A Mate nem jobb kijelzőben.
(És másban sem, de ez most lényegtelen.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.