Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Gergőke88 válasza MikeWazowski (#800) üzenetére


Gergőke88
addikt

Manapság az összes készülék ilyen.
Dual aktív amire te gondolsz.

(#802) kali válasza MikeWazowski (#800) üzenetére


kali
legenda

A dual active lenne az, de olyan utoljára a Honor 8 volt, azóta nincs preferálva - más gyártónál sem igazán -, meg annak hátránya is volt adott kivitelben, mert ha az egyik SIM kártya 4G/3G módban kapcsolódott a hálózatra, akkor a másik már csak 2G módban.
A Mate 10 és Pro óta viszont adott a dual 4G és dual VoLTE a csúcskategóriás készülékeiknél, ami igaz a Huawei és Honor szériára is.

[ Szerkesztve ]

(#803) LaptopSystem

[link]

Azért a Huawei picit erősebb és gyorsabb is :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#804) #60983040 válasza Dave69 (#789) üzenetére


#60983040
törölt tag

"tetszik hogy hogy tok is van hozzá"

Van hozzá? Unboxing videókban látom, hogy ott van, de a teszt szerint ilyen végül a fekete dobozba nem kerül.

(#805) HarleyCustom válasza LaptopSystem (#803) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hát ez hatalmas eltérés. :) Ráadásul fontos is a hétköznapokban.

Szerintem ezek a dolgok számítanak:

Kamera,hang,üzemidő,kijelző,vételi jelerősség,bejövő hívások fogadása,kimenő hívások indítása,üzenet küldés,stb...inkább nem sorolom tovább.
(Tulajdonképpen,amire speciel kitalálták.)

Ezekhez kell az Antututitutitu?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#806) Dave69 válasza #60983040 (#804) üzenetére


Dave69
tag

hát remélem van ;) mate 10 pro-hoz is járt remélem a 20 pro-hoz is lesz...

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#807) bigsee válasza HarleyCustom (#805) üzenetére


bigsee
addikt

"Szerintem ezek a dolgok számítanak:

Kamera,hang,üzemidő,kijelző,vételi jelerősség,bejövő hívások fogadása,kimenő hívások indítása,üzenet küldés,stb...inkább nem sorolom tovább.
(Tulajdonképpen,amire speciel kitalálták.)"

Sztem így! :)

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#808) HarleyCustom válasza bigsee (#807) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Kell a kamera is. “Okos” telefonra gondoltam.:)

De amit ki akartam hozni az egészből az az,hogy fenébe a bencsmárkokkal,tudjam arra használni,amire lett szánva. És minél kevesebb hibával,bug-gal. Ha szar a szoftver és mondjuk eldobálja a hívást,vagy éppen nem tudok netezni rajta,vaaagy a kamera gyenge képeket készít,vaaagy a hangrögzítés videózásnál 20 forintot nem ér,satöbbi....,akkor hajamra kenhetem a 300 ezres telefont a 300 ezres pontszámával.:K

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#809) GALARDO válasza kali (#802) üzenetére


GALARDO
addikt

A Note 9 nem ilyen?

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#810) bigsee válasza HarleyCustom (#808) üzenetére


bigsee
addikt

Legyen kamera is. De ne az vigye a prímet és ne azért legyen drága, mert három lencse pl. Az nem olcsó... :( Azért legyen "drága" (legyen mondjuk 6-800 Euro) mert jó telefon. Most a Note 8 után szóba se jöhetne ez a telefon, nem ér annyit a csere, hogy megtegyem. Inkább egy jóáras Mate10pro. Két lencsével... :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#811) Litván Zongora válasza bigsee (#810) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Teljesen egyetértek. Egyszerűen már hullik a hajam attól, hogy azért is drága egy telefon, ami tetszene, mert telepakolják számomra tök irreleváns kamerás fejlesztésekkel. És kötelező megvennem ezeket, holott évente egyszer fotózok le valamit, a frontkamera meg akár ne is lenne. Ehelyett mondjuk a Mate 20 pro-n van öt kamera, jack aljzat persze nincs, meg sd slot. :((( Nagyon aberrált irányba megy ez az egész.

[ Szerkesztve ]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#812) Gergőke88 válasza Litván Zongora (#811) üzenetére


Gergőke88
addikt

Van lehetőség bővíteni, nem egy nagy beruházás egy 128gbos kártya...

(#813) Litván Zongora válasza Gergőke88 (#812) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Van kártyám, köszönöm... :-) Csak nem megy bele a telefonba. Tehát nem csak a kamerarendszert vetetik meg velem, hanem a szabványtalan memóriakártyájukat is. :((

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#814) Gergőke88 válasza Litván Zongora (#813) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ok.
Akkor keress másik telefont ;)
Vicces amikor 300e Ft-os telefon topikjaban a legnagyobb probléma, hogy az Sd kártya nem megy bele.

(#815) Sgr_A válasza Gergőke88 (#814) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem vicces banem szánalmas ez a saját kártya
Mint az iphone vedd meg tőlük a drága szarjaikat aranyáron

(#816) jacis válasza Sgr_A (#815) üzenetére


jacis
nagyúr

Mást kell venni nem ezt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#817) #60983040 válasza GALARDO (#809) üzenetére


#60983040
törölt tag

Dual stand-by a Note9 is.

(#818) Dare2Live válasza LaptopSystem (#803) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az a baj evvel, hogy HUAWEi rendszeresen úgy csal tesztekben ahogy bír. Persze evvell megvannak a szép nagy pontszámok. Eközben valóságban meg képtelen 4K@60at enkdoloni.

És akkor a video minőségénél csak a speceket érintettük. A valóságban video minőségnél ennél messze sokkal-sokkal rosszabb a helyzet. Sok éves telefonok egy sok éves S7 is csúnyán elveri.

És akkor még mindig nem érintettük azt, hogy videonál baromi fontos az optikai stabi, künben a remegő kéz... nagyon átjön. EIS ha működik is félmegoldás. De még az EISes félmegoldással is komoly gondok vannak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#819) Dare2Live válasza Sgr_A (#815) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem lehet belerakni microsdt? Saját szabvány? :Y :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#820) csobi1


csobi1
tag

Lehet volt már. Meglepett..
https://pcworld.hu/pcwlite/sosem-talalod-ki-hogy-honnan-van-a-huawei-mate-20-pro-kijelzoje-254782.html

(#821) Gergőke88 válasza Sgr_A (#815) üzenetére


Gergőke88
addikt

Már várom, hogy a következő szóljon, hogy a micro USB toltoje a kocsiba nem megy bele.
Egyébként meg vicc hogy normál Sd , vagy xd kártyát nem olvasnak. Van itthon belőle.... :U :P

(#822) bigrock válasza Gergőke88 (#821) üzenetére


bigrock
addikt

Sőt, olvashatná az 1.44-es floppy lemezeket is. Végülis, csúcskészülék, nem ?
:)

(#823) 7Heads Drago válasza #60983040 (#786) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Viszont így csak 305k.
Piszok jó ajánlat.
Amúgy ezt akkor hol garizzák? Romániában? Vagy Lengyel?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#824) Gergőke88 válasza bigrock (#822) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pontosan.

(#825) 7Heads Drago válasza Gergőke88 (#798) üzenetére


7Heads Drago
veterán

amit DSS rövidítéssel is jelölnek – csak egy GSM antenna van. Amikor telefonálsz, ezen az egy GSM antennán keresztül megy a hanghívás, és lefoglalja azt
Ez így nem igaz. Tudtommal már a Honor széria is 3 antennás, nem hogy a Mate vagy P. De ha jól emlékszek a Samuk is több antennásak. Persze simán lehet neki hardveres oka. De szerintem itt a szolgáltatókkal van a gond és ezért nem is terveznek a gyártók "dual aktívot". Mivel user igény mindig volt rá.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#826) #60983040 válasza 7Heads Drago (#823) üzenetére


#60983040
törölt tag

Igen elgondolkodtató. Cseh amúgy.

(#827) joey04 válasza Litván Zongora (#811) üzenetére


joey04
titán

Nekem fontosak a kamerás fejlesztések. egy csomó más meg nem, mégis megvetetik velem.

826: és itt van fekete is :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#828) 7Heads Drago válasza LaptopSystem (#803) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Érdekes hogy az a Mate és a Samu is elmaradt ami várható lenne tőle.
Viszont ez alapján én még nem venném meg egyiket se. Ha autót is a lóerő meg a nyomaték alapján vennénk akkor sokkal több Bugatti, Ferrari meg Porsche rohangálna. Mindet csak villogásra használják. Nem azért mert Passát nem tudná ugyanoda elvinni. :)
És ez az árkategória nehezen térül meg hétköznapi használatban. Persze nem lehetetlen. Nekem nem érné meg sajnos.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#829) 7Heads Drago válasza Dare2Live (#818) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Látom feltűnt hogy a Huawei csal. Érdekes hogy a Samu 240.000 értéke nem zavar. Pedig az se az elvárható.
Csal itt mindenki. :DD
Biztos ment a háttérben az Asphalt... :N

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#830) joey04 válasza emvy (#754) üzenetére


joey04
titán

mondjuk emui alá aztán tényleg nincs sok értelme, mert hamar kivág mindent, ahogy kb az összes kínai rendszer. viszont ez az áramos dolog érdekelne. mennyire érezhető ez? tehát mondjuk egy telefon 4gb rammal kb mennyivel bírja tovább mint ugyan az a modell a 6gb-tal?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#831) bigsee válasza joey04 (#827) üzenetére


bigsee
addikt

Nekem nem, van kamera itthon. Jó térerő, feljegyzések készitése hóban-fagyban, naptár, e-mail, üzenet küldés, de azonnal, ha kell. Jah és egy plusz program miatt ne induljon újra éjszaka úgy, hogy reggel a PIN vár...

Régen ez volt a Blackberry. Ma már nem...

Off Uff

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#832) beyruth82 válasza joey04 (#830) üzenetére


beyruth82
veterán

Még kevesebb ideig bírja mert kevesebb dolgot tud a ramban tartani így többször kell újra megnyitnia alkalmazásokat az pedig több energiába kerül mint a ramban tartás ami nem kerül energiába.Tehát gyorsabban le kell merülnie egy 4 gigás telónak mint egy 6-nak ha ugyan arról a modellről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#833) Dare2Live válasza 7Heads Drago (#828) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ilyen csalós dolgot tudsz mutatni S8, S9... el?
[link]

ha nem akkor maradjunk annyiban, hogy Huawei jelenleg átveri a vevőit, Samsung nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#834) #60983040


#60983040
törölt tag

Fekete szilikontokot látott már valaki? MM -ban nincs. Alzán is csak ez a világoskék van. Mondjuk megy a "viharkék" telefonhoz.

(#835) emvy válasza joey04 (#830) üzenetére


emvy
nagyúr

Mashol sincs sok ertelme per pillanat, csak reklamerteke van.

A telefon standby (alvo) allapotaban a RAM felelos a teljes fogyasztas jelentos reszeert (ha jol emlekszem, 15%-20% vagy afolott, de utana kene neznem ujra). A mernokok minden egyes plusz szazalekert megkuzdenek, szoval pl. egy 3000 mAh -> 3200 mAh akksimeret-novekedes mogott jo sok melo van, szoval feleslegesen radobni 5%-ot a standby fogyasztasra eleg orultseg.

Egyebkent reszben ezert is birjak aranyosan sokkal jobban az Apple telefonok, mint az Androidosok -- a SoC kevesebb maggal hozza a teljesitmenyt, es az OS/programok is kevesebb memoriat hasznalnak, ergo kevesebb RAM is eleg, ami melle kevesebb akksi kell, amit olcsobb pesze legyartani ...

while (!sleep) sheep++;

(#836) Dare2Live válasza beyruth82 (#832) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

" a ramban tartás ami nem kerül energiába."

Szerinted a +ramnak nincs fogyasztása?
Mert a lapozás energiaköltsége ha szükség van rá ~0.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#837) kali válasza GALARDO (#809) üzenetére


kali
legenda

Az is dual 4G és dual VoLTE képes, ha arra gondolsz.

Ez a térerő dolog érdekes, azonos feltételek mellett a Mate 10 Pro-é jobb, mint a Note9-é, de cserébe ez a kapcsolódó SAR értékben is arányosan megmutatkozik, amely magasabb érték viszont már nem előny a Huawei tekintetében.
A Mate 20 szériát nem néztem még ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#838) emvy válasza beyruth82 (#832) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez mind nem igaz.

1) attol, hogy nincs eleg RAM, meg nem kell feltetlenul ujra megnyitni az alkalmazast (ugyebar van olyan, hogy lapozas)
2) az Androidos telefonok sem hasznaljak ki a teljes 6/8 GB memoriat (errol rengeteg cikk van). A Mate 10 Pro-mon a 6 GB-bol legalabb 2 folyamatosan ures.
3) a RAM modulok folyamatosan hasznaljak az energiat

De ne velem vitatkozz, hanem az Androidon dolgozo mernokokkel:

"That's definitely been a trend is adding more RAM to hardware. RAM is kind of a parasitic drain because it's always on. Shout out to devices like the OnePlus 6 with a whopping (and totally unnecessary) 8GB of RAM."

Vajon miert tesz a Google a legdragabb Pixel telefonjaiba 4 GB RAM-ot? Ha tenyleg szamitana, az a plusz par dollart hozzacsaptak volna az arhoz.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#839) WiZARD válasza #60983040 (#826) üzenetére


WiZARD
addikt

Van valami tapasztalat/info alza-s telefonokról?
Mert az önmagában nem gáz, ha rendes cseh, függetlent adnak. Huaweinél gondolom nemzetközi gari van, így nem az alzához kell vinni, ha gáz van, ugye?

Árán kívül jobban örülnék az alza-s "ajándékoknak" mint egy vacak órának, amit garantáltan sose használnék. Csak azzal kéne küzdeni, hogy a rosszfogáson hirdetgetem 60 másik ugyanilyen mellett, az árral versenyezve....

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#840) kali válasza WiZARD (#839) üzenetére


kali
legenda

Nincs kimondott nemzetközi gari a Huaweinél, már régiójú készülék nem jó ilyen tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#841) GALARDO válasza #60983040 (#817) üzenetére


GALARDO
addikt

:R

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#842) #60983040 válasza WiZARD (#839) üzenetére


#60983040
törölt tag

Csak az Alzához tudod vinni. A Huawei nem foglalkozik vele.

(#843) Z.É.T. válasza kali (#837) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Valahol már láttam erről infót, a 20-as Mate-ek sokkal alacsonyabb SAR értékkel bírnak. Aggódok is, hogy ez mennyivel gyengébb vételi erősséget jelent, mert a telkünkön kb minden elhasal ott, ahol a M10pro még vígan elvolt.

(#844) WiZARD válasza #60983040 (#842) üzenetére


WiZARD
addikt

köszi, ez gyorsan megoldotta a dilemmám ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#845) joey04 válasza emvy (#835) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#846) joey04 válasza LaptopSystem (#771) üzenetére


joey04
titán

ezekből szerencsére soha nem tapasztaltam semmit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#847) 7Heads Drago válasza Dare2Live (#833) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jah tényleg. A Samu szent és sérthetetlen ezt mindig elfelejtem.
Egy ekkora bálvány mellett nem is értem hogy kerültél ebbe a topikba. Valami bibi csak lehet velük ha itt vagy.
Viszont nagyon örülök neki, hogy nem ültek fel a notch vonatra. A Huaweinek is kár volt.
Én például sose mondtam, hogy a Huawei a minden. Csak az összerakott tulajdonságok alapján és az ár illetve a rendszer nekem jelenleg itt bejön. De ez változhat, meg fog is. Minden gyártó trükközik. Ha akarod látod, ha nem akkor nem. A te dolgod.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#848) #81733120 válasza HarleyCustom (#793) üzenetére


#81733120
törölt tag

Az utolsó sorra +1. Az itteni tesztvideókat is megnéztem, annál is vannak hanggal kapcsolatos problémák. :( Gondolom majd szoftverfrissítéssel javítják.

(#849) emvy válasza #81733120 (#848) üzenetére


emvy
nagyúr

> Gondolom majd szoftverfrissítéssel javítják.

Vagy nem. Ideje lenne mindenkinek megtanulni, hogy azt veszed meg, amit a vasarlas napjan kezhez kapsz. Utolag hisztizni a frissitesek meg a fixek hianya miatt eleg vesztes viselkedes. :)

while (!sleep) sheep++;

(#850) <Lacy85> válasza belan (#799) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is gyűjtögetem az infókat, de valahogy a Note 9 sokkal összeszedettebb, kiforrottabb telefonnak tűnik.
Valószínűleg megvárjuk az S10-et, de mondtam páromnak is, hogyha mindenképp most akar telót, akkor maradjon inkább a Note-nál. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.