Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

A Topikösszefoglaló a tervek és az elképzelések szerint folyamatosan bővül,amire jelenleg nem találsz itt választ azt keresd a keresővel a topikban!

A Huawei október 16-én rántotta le a leplet a legújabb csúcstelefonjáról,a Mate 20 proról melynek köszönhetően a Huawei újraértelmezte a mesterséges intelligenciát.
A már elindult rögös úton átgázolva felért a konkurensek szintjére A készülékben debütált a Huawei legfrissebb Kirin-chipje a 980-as , a 7 nanométeres, 8 magos lapka megduplázott NPU-val (Kettő 2,6 GHz-es, kettő 1,92 GHz-es és négy 1,8 GHz-es processzormagról beszélhetünk), valamint 6 gigabyte RAM-mal,128 gigabyte tárterülettel.A Leica közreműködésével a hátlapon három kamera kapott helyet: a fő egység 40 megapixeles, f/1.8-as rekeszértékkel, van 8 megapixeles (f/2.4) telefotó, 5x-ös optikai nagyítással, és ezt egészíti ki egy 20 megapixeles (f/2.2) nagylátószögű lencse.

Szin
• Viharkék
• Morpho lila

Kijelző

Méret:
6,39"

Szín:
16,7 millió szín

Színterjedelem:
DCI-P3

OLED

Felbontás:
2K+ 3120 x 1440, 538 PPI

Lapkakészlet

HUAWEI Kirin 980 2 x Cortex-A76 2,6 GHz + 2 x Cortex-A76 1,92 GHz + 4 x Cortex-A55 1, 8 GHz
OPERÁCIÓS RENDSZER
Android 9
MEMÓRIA
6 GB RAM + 128 GB ROM
NM-kártya: támogatás 256 GB-ig

Hálózat

LYA-L29:
Elsődleges SIM-kártya:
4G LTE TDD: B34 / B38 / B39 / B40
4G LTE FDD: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B6 / B7 / B8 / B9 / B12 / B17 / B18 / B19 / B20 / B26 / B28 / B32
3G WCDMA: B1 / B2 / B4 / B5 / B6 (Japán) / B8 / B19 (Japán);
3G TD-SCDMA: B34 / B39
2G GSM: B2 / B3 / B5 / B8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)
Másodlagos SIM-kártya:
4G LTE TDD: B34 / B38 / B39 / B40
4G LTE FDD: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B6 / B7 / B8 / B9 / B12 / B17 / B18 / B19 / B20 / B26 / B28
3G WCDMA: B1 / B2 / B4 / B5 / B6 / B8 / B19
2G GSM: B2 / B3 / B5 / B8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)

LYA-L09:
4G LTE TDD: B34 / B38 / B39 / B40
4G LTE FDD: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B6 / B7 / B8 / B9 / B12 / B17 / B18 / B19 / B20 / B26 / B28 / B32
3G WCDMA: B1 / B2 / B4 / B5 / B6 (Japán) / B8 / B19 (Japán);
3G TD-SCDMA: B34 / B39
2G GSM: B2 / B3 / B5 / B8 (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)

A két SIM-es változatban bármelyik kártyahely használható az elsődleges és a másodlagos SIM-kártyához is.

GPS
GPS (L1 + L5 kétsávos) / AGPS / Glonass / BeiDou / Galileo (E1 + E5a kétsávos) / QZSS (L1 + L5 kétsávos)

Csatlakozók

802.11 a/b/g/n/ac (wave2), 2,4 GHz és 5 GHz
Bluetooth 5.0, BLE, SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC és HWA Audio
C típusú USB 3.1 GEN1*
C típusú fülhallgató-csatlakozó
PC-s adatszinkronizáció

Érzékelők

G szenzor
Környezeti fényérzékelő
Közelségérzékelő
Giroszkóp
Iránytű
Képernyőbe épített ujjlenyomatolvasó, Hall-szenzor, lézerérzékelő, infravörös-érzékelő, színhőmérséklet-érzékelő

Kamera

Hátlapi kamera:
40 MP (színes) + 20 MP (színes) + 8 MP (színes) , f/1.8 + f2.2 + f2.4 rekesz, autofókusz támogatása (mély fókusz, fázisfókusz, kontrasztfókusz, lézerfókusz)

Előlapi kamera:
24 MP (szín), f/2.0 rekesz

Audio

Hangfájlformátum:
mp3, mp4, 3gp, ogg, amr, aac, flac, wav, midi
VIDEO
Videofájlformátum:
3gp, mp4
EMUI
EMUI 9.0

Akkumulátor
4200 mAh (jellemző érték)*
Vezetékes töltés: LEGFELJEBB 40 W-OS HUAWEI SuperCharge
Vezeték nélküli töltés: 15 W-os HUAWEI Wireless Quick Charge**

NFC
Támogatott olvasás-írás üzemmód / társközi (Peer to Peer) üzemmód / Kártyaemulációs üzemmód (fizetés

Egyéb:

Fröccsenés,viz és por álló

Az eszközt ellenőrzött körülmények között tesztelték, és meghatározott körülmények között tanúsítottan csepp-, víz- és porálló (eleget tesz az IEC 60529 szabvány IP68 besorolási feltételeinek).

A víz- és porállóság nem tartós, és az ellenállóképesség normál használat mellett is csökkenhet. Ne töltse a telefont nedves környezetben, vagy ha maga a telefon nedves. A tisztítással és megszárítással kapcsolatos utasításokat lásd a kézikönyvben. Ha a telefont folyadékba meríti, a garancia az ebből fakadó kárra nem terjed ki.

Fontos információk:

A Mate 20 Pro LG panellel szerelt verziói között széria hibából adódóan a tulajdonosok zöldülést tapasztalhattak!
Ez nem össze keverendő a telefon 2 szélén a panel és a technológiai megoldások következményeként észrevehető szín változás,az természetes!
Zöldülés pl [link] aki ilyen hibát tapasztal fekete,vagy szürke háttérnél levett fényerővel az keresse fel a legközelebbi Huawei márkaszervizt!
A jelenleg már kapható Mate 20 pro készülékekre ez már nem jellemző mivel Boe panellal szereltek,azokkal nincs baj. Ez a különbség [link]

HiSearch ki és bekapcsolása THX "Pongi1975":

HiSearch-t, ki illetve bekapcsolhatóvá tétele:
Az Itt található zip fájlban, benne van a letiltáshoz, és az engedélyezéshez is egy futtatható parancsfájl.

Lépések:

1. A telefont csatlakoztatod a Pc-hez (adat átvitel módban)
2. Belépsz a fejlesztői beállításokba. (Ezt engedélyezni kell a build számra 7x rátapizol)
3. Elindítod a kívánt parancsfájl-t (Attól függ, hogy engedélyezni akarod, akkor az Enable_HiSearch.bat-ot, vagy ha letiltani akkor a Disable_HiSearch.bat-ot)
4. Bekapcsolod az USB hibakeresést a telefonon, majd a parancssor kéri, hogy nyomj egy tetszőleges billentyűt. A telefon kijelzője legyen feloldva, mert engedélyezni kell ott is a kapcsolatot. Ha mindent jól csináltál akkor a parancssori ablakban megjelenik a telefon sorozatszáma.
5. Innen már csak a parancssort kell figyelned, és követned az ott leírtakat. ( Press any key to continue...)

Ha sikeresen letiltottad akkor a parancssorban megjelenik a "Succes" felirat.

Új lenyomat rögzítés "THX xedamen" :

Sokkal pontosabb az ujjlenyomat olvasó, ha nem úgy rögzíted be, ahogy a rendszer kéri és azt a kis animáció mutatja.

Én a jobb hüvelykujjamat úgy olvastattam be, hogy körülbelül 3 részre osztottam gondolatban az ujjam.
Először a jobb oldalát olvastattam be, egy teljesen "külön ujjként" a bal oldal és egy 3. mintának vittem fel a közepét/begyét.

Kicsit nyögve-nyelős és időigényes így, mert ha olyan részt akarsz újra olvastatni, ami már másik mintába benne van, akkor nem engedi, de a végén megéri. Nekem így 10/10-9/10 felold.

Frissítés manuálisan by xedamen Thx

[link]

Összefogaló második rész by Motosz01

0. HiSearch
Ha keresel egy beállítást (vagy akár alkalmazást), ezekre például zseniális a főoldalról lefelé simitással elérhető kereső (HiSearch). Beírod a kulcsszót, amit keresel és kidobja az adott beállítást, beállításokat, alkalmazást. Nem kell a menüben keresgélni.

1. Hisearch letiltása:
Ha valakit zavar a Hisearch, notifiction bar lehúzása közben szokott előjönni, akkor ezzel a kis futtatható parancsfájl-al kikapcsolható.
Feltételek:
ADB driver a gépre
ADB hibakeresés bekapcsolás a fejlesztői beállításokban (Telefon névjegye-> 7x tapi a build számra és már fejlesztő vagy)
Hátránya, hogy nem kapcsolható vissza.
Innen letölthető:
Disable Hisearch:
- link 1
- vagy: link 2
- vagy: [link 3]

1. HiSearch ki/bekapcsolása
link
Lépések:
1. A telefont csatlakoztatod a Pc-hez (adat átvitel módban)
2. Belépsz a fejlesztői beállításokba. (Ezt engedélyezni kell a build számra 7x rátapizol)
3. Elindítod a kívánt parancsfájl-t (Attól függ, hogy engedélyezni akarod, akkor az Enable_HiSearch.bat-ot, vagy ha letiltani akkor a Disable_HiSearch.bat-ot)
4. Bekapcsolod az USB hibakeresést a telefonon, majd a parancssor kéri, hogy nyomj egy tetszőleges billentyűt. A telefon kijelzője legyen feloldva, mert engedélyezni kell ott is a kapcsolatot. Ha mindent jól csináltál akkor a parancssori ablakban megjelenik a telefon sorozatszáma.
5. Innen már csak a parancssort kell figyelned, és követned az ott leírtakat. ( Press any key to continue...)
Ha sikeresen letiltottad akkor a parancssorban megjelenik a "Succes" felirat.
Sajnos engedélyezésnél nem írja hogy sikeres vagy sem, de a telefonon úgyis észre veszed

100. a főképernyőn bárhol lefelé húzom az ujjam ne keresés jöjjön elő hanem az értesítési sáv
- link
- vagy Disable Hisearch. Az USB hibakeresést bekapcsolod előtte.
Egy FR visszaállítja , ha mégis hiányozna később: link
- vagy Vagy állítsátok át így a navi gombokat és nem kell húzogatni.

[link]
- vagy használjatok Nova-t

2. Mikori a telefon (nem mindegyiknél van betű az S/N számban):
Dobozon S/N:
6-7. karakter az év
8. a hónap (A=Október B=November...)
9-10. a nap

3. 8GB/256GB-os verzió vétele:
link

5. Nova Launcher
Van egy app, amivel működik végre rendesen a Nova Launcher.
Le kell szedni a Fluid Navigation Gestures-t hozzá, s utána megy rendesen

30. Nova gesztusok
Novat használok és szeretném használni a gesztusokat a nav gombok helyett de novaval mindig az alkalmazás váltó jön be először a home screen helyett ami roppant idegesítő. Tud rá vki megoldást esetleg
- Töltsd le a Fluid Navigation Gestures-t, nézz rá akár youtube-on, azzal tökéletes.

42.2 Gyári UI helyett Nova(9)
eddig csak ezen a telefonon nem kompatibilis az osztott képernyős móddal.

6. Chrome – alul lévő gombok

Amúgy titeket nem zavar az, hogy a Chromenak a gombjai felül vannak és nem lehet elérni egy kézzel normálisan?
Szerencsére találtam rá megoldást, van egy rejtett funkció amit be kell kapcsolni, újraindítani és alulra kerülnek a gombok. (CODE)chrome://flags/#enable-chrome-duet(/CODE) Itt érhető el a Chrome Duet funkció. Enabled-re kell állítani, ekkor megjelenik egy relaunch gomb, de nekem az nem volt elég, alkalmazás menüben ki kellett lőni a Chrome-ot majd következő indulásnál már alulra kerültek. Sokkal kényelmesebb így használni egy kézzel.
A trükk egyébként Brave böngészővel is működik.

]7. [Bújlenyomat hatékonyabb felismerése:
Töröltem a hozzáadott ujjamat és egy ujjat 3 külön scan-ben adtam hozzá újra. Egyben az ujjam jobb fele, másikban a bal, harmadikban csak a hegye meg a közepe. Néha kiírta, hogy már hozzá lett adva ez az új (ha olyan részt olvastam be, amit már a másikban is), ilyenkor előröl kezdi a lelkem az egészet, de a végeredmény érezhetően jobb. Sokkal pontosabb most és gyorsabb. Aki gondolja próbálja ki, kíváncsi vagyok másnak mi a véleménye.

8. Gmail nem jelzi ha jön üzenet:
Akkumulátor - Alkalmazás indítása -Gmail vonalon kell kézi kezelésre beállítani.
Light Managerrel sikerült a gmail-t is villogtatni.

9. Google Aszisztens
Át kell állítani a készülék nyelvét angolra, azon belül sem mindegy, hogy US vagy UK. Az "Ok Google" működik mind a kettővel, de US-en 7 különböző hang elérhető. Egyetlen hátrány itt OnePlus-hoz képest, hogy a hang alapú azonosítást nem támogatják a nagy gyártók már készülék feloldására, így "Ok, Google" után kéri az arcodat. Én ezt úgy oldottam meg, hogy Smart Lock-ban hozzá adtam az otthoni location-t, így otthon nem zár le a készülék, és működik az "Ok, Google" parancs szó.
Ha megvagy a fő nyelv beállításával, akkor a Google App-ot kell megnyitni az alkalmazás menüből, ott alul a "More" -> "Settings" -> és fent az Assistant-nál megint "Settings". Utána a második tab már az Assistant-é, tudod állítani, a nyelvet, az Assistant hangját, Ok Google-t hozzáadni és a többi. Nyelvnél itt is angol legyen megadva (lehetőleg US), hisz a magyar nyelvet ez sem támogatja még, akárcsak a Siri sem.

10. Probléma esetén
Van ez a HiCare nevű alkalmazás a telefonon, abban van egy szervizes rész, és ott munkaidőben live chat-en keresztül egyeztettem velük. Előzetesen kellett nekik az IMEI szám, gyári szám, én küldtem egy-két fotót is a zöldülésről, illetve a vásárlás dátuma. Még e-mailen jött egy megerősítés, és utána vitte a futár. A futárnak pedig komplett csomagot adtam, a telefont, tartozékokat, eredeti dobozban, számlát másolatban és a jótállási jegyet.

11. Digitális egyenleg – alkalmazások napi használati ideje
digitális egyenleg lesz a neve, mobiltárcának ios-en hívják egyébként a .122es frissítéssel került a rendszerbe, tudod figyelni, hogy melyik alkalmazást napi hány órán keresztül használsz

12. Screen mirroring
Ezt próbáltad?
Vagy ezt esetleg?
Screen Mirroring-hez nekem is ki kell választanom a TV menüjében, azt, hogy "Screen Share", akkor az készen áll a fogadásra és utána mehet telefonon. Keress rá a TV-d típusára és hogy Screen Mirroring.

[link]

13. Easy Projection Kábel
- Easy Projetion: Vezeték nélkül számítógépet varázsol a TV-re, kényelmes és praktikus
link

14. billentyűzet méret állítása
Beállítások / rendszer / nyelv és bevitel / SwiftKey billentyűzet / szövegbevitel / átméretezés

15. AndroidAuto
link

16. 3D scanning
link

link

17.: Esti merülés ellen:
- repülő módba rakni ++ // vagy éjszakai mód : Beállítások - Hangok - Ne zavarj...
- lefuttatod a telefon kezelőt. Hátha kilövi ami fölöslegesen merít a háttérben
- HiCare nevű cucc volt az egyik releváns fogyasztó, azt letiltottam, meg minden mást is, amiről nem tudtam, hogy mit is csinál voltaképp
- vagy Egy valami van bekapcsolva éjszaka ami nappal nincs, az éjszakai mód, ne zavarjanak. Fehér listára állítva, vagyis csak pár ember hívását hallom. 22-6 ig.
- vagy: Hely beállításoknál van:
[link]
[link]

18. Hivatalos Huawei viszointeladók
link

19. Lassú arcfelismerés ellen
Aki lassúnak érzi az arcfelismerést, annak javaslom, hogy kapcsolja ki a szemkontaktus kötelező voltát a beállításoknál. Ha az nincs bekapcsolva, akkor annyi ideje sincs az embernek, hogy elszámoljon egyig és már fel is oldotta.

20. Ultraszéles fotó készítése
Ha a nagylátószögűre gondolsz, akkor csak simán told össze a két ujjadat a képernyőn fotózás közben, és arra vált. Vagy oldalt a csúszkát told le.

Vagy a jobb oldali pöttyre kell kattintani az 1x jelzés mellett. Ehhez nem kell lebutítani a felbontást...

21: hívás közbeni háttér beállítása
Állíts be hívóképet.
vagy Play áruházból: Phone Color Screen - Colorful Call Flash Themes (Horoscope Tech Studio)

22. Nanokristályos krém
Lepergeti a vizet, nem gyűjti az ujjlenyomatot.
Ennyit pont tud a gyári (oleophobic) oleofób bevonat is, ezért kár bármivel kenegetni.

23.Alsó sáv elítűntetése
Beállítások/rendszer/rendszernavigáció

24. Képernyőn maradó hangerőszabályzó
- a kisegítő lehetőségeket kell letiltogatni. link
- vagy képernyőt elforgatni
- vagy telefont újraindítani

25. lépésszámláló kikapcsolása
Megjelenítést tudod kikapcsolni. Beállítások/Főképernyő és háttértár/Lépésszám megjelenítése.
Vagy alkalmazás törlése

26. Biztonságos eszközöknél autóban nem zár le a készülék
Nekem egy olyan funkció hiányzik, ami felismer biztonságosnak nyilvánított eszközöket, és ha azokhoz kapcsolódom bluetooth-on, nem zár le a telefon. Autóban pl. nagyon jól jön. Ilyen lehetőség nincs valahol?
- beállításokban keress rá, hogy "smart lock" : biztonság /zárképernyő jelszó /intelligens feloldás
- vagy A beállításokban keress rá: Intelligens feloldás. És ott lesz a Bluetooth eszköz.

27. Rövid ékezetek:
Swipe Dragon billentyűzetet használok, ez eleve tartalmazza a rövid ékezeteket dedikált gombon

28. Sms ékezeteket átalakítja ékezetlenekké
Nektek sms-ben engedi hogy ékezeteket használjatok? Nekem valamiért mindig leveszi a betükről
-Menj az üzenetküldőn belül a beállításokba, ott speciális, és kapcsold ki az egyszerű karakterek használatát.
vagy Messages-Beállítások-Kiválasztod a kártyát-Majd az egyszerű karakterek használata opciót kapcsold ki.

29. Prohardverre író App
link

31. Fólia felrakása után
Próbáltad fólia felhelyezés után újraregisztrálni az ujjlenyomatot?

32. Reklámblokkoló App:
ingyenes: link

33. Két messenger egyszerre használva
Hogy tudom beállítani hogy a 2 messenger egyszerre tudjam használni. Mert még van a 2 messenger de nem tudom megoldani hogy más más fiók legyen.
- Beállítások - Alkalmazások - Iker alkalmazás

34. Programok szinkronizálása:
Beállítások / felhasználói fiókok / és az ott lévő programokra tapizva be tudod állítani melyik hogyan szinkronizáljon vagy az adott programokon belül

35. Kijelzőidő kiíratása:
Beállítások, akumulátor, akumulátor használat,hardver, képernyő

36. Kamera fekete kép, és "nem lehet kapcsolódni a kamerához" felirat
Ha jól emlékszem az oldotta meg, hogy az alkalmazásokon belül a kamera appban töröltem az adatokat és a gyorsítótárat.

37. Telefonszámhoz netről adatokat olvas be App
Tudnátok olyan programot ajánlani, ami bejövő hívás esetén a Névjegyzékben nem szereplő számokhoz megpróbál a netről adatokat beolvasni és megjeleníteni?
- TrueCaller
- vagy: link

39. Zárolt képernyőn 1 órával kevesebbet mutat:
- Témafüggő, így válts témát

40. Ha nem látja az órát
- Frissítsd az egészség (Health) alkalmazást a play áruházba, majd indítsd újra a telefont, utána már az alkalmazásba tudod párosítani.

41. Wifi és 4G felirat is van
Tudnátok abban segíteni, hogyha be van kapcsolva a Wifi, akkor miért marad ott a 4G felirat? És a kis nyilak arra utalnak, hogy valami adatot használ a mobiladat is.
- Wifi beállítások/wifi+ ki.

42. fluid navigation gestures
beállítások
gesztusok

42.1 Vivid Navigation Gestures App
[link]

43. Képen személy színes, háttér fekete-fehér
- Képet szerintem nem lehet, csak videót. A videón belül pedig a bal oldalon lévő kis varázspálcára kell bökni és ott kiválasztani az "MI szín" módot
- vagy Miután elkészítetted a képet, bemész a szerkesztésbe és kiválasztod a "Locsoló"-t.
Kijelölöd, hogy melyik színt tartsa meg, majd a radírral a nem kívánt részeket "monokromizálod".
Igen, ez a megoldás. Én a pirosat akartam megtartani. Sajnos az emberi bőr is tartalmaz valamennyi piros színt, ezért nehéz volt eltávolítani. De rájöttem egy trükkre. Ha pirosat akarod megtartani akkor először ugye kijelölöd a célterületet, majd ha van több olyan terület amit nem akarsz megtartani akkor azokat eltávolítod (befested fekete-fehérre), majd elmented a képet. A képen amit az előbb szerkesztettél megint alkalmazod a locsolót így csak az a terület lesz már csak színes.

44. olvasni az üzeneteket zárt képernyőn
- bekarikázott részt ne kapcsoljátok be, ha szeretnétek olvasni az üzeneteket zárt képernyőn. Az értesítés jön az üzenetről, de a tartalmát a zárképernyőre csak a telefon gazdájának dobja fel.

45. Infra App:
A teló tetején bal oldalt, az app meg hozzá az "Okos vezérlő"

46. Chrome könyvjelzők kirakása egy oldalra
Minialkalmazások között van

47. Chrome görgetés akadozik
Nekem anno a Greenify app miatt volt ilyen akadozás

48. PIN kód kérés kikapcsolása:
Beállítások -> Biztonság és adatvédelem ->További beállítások ->Titkosítás és hitelesítő adatok -> SIM zárolás beállítása

49. Óra, dátum, töltöttség zárképernyőn
[Always on amoled]

101. Nem sikerült ellenőrizni fiókját. Ellenőrizze az internetkapcsolatot hiba.
Nálam a Gps, Bluetooth, Wifi bekapcsolása után sikerült csak.

102. Google Feed kikapcsolása
Amikor jobbra lapozok, bejön egy hírek csatorna vagy tököm tudja mi a megnevezés
- Fent ott van a 3 pötty és "customise" vagy ott van a Settings is, ott is be lehet állítani. Kikapcsolni is kilehet. Hosszan tartod az ujjad a főképernyőn és ott a jobb oldali beállítások és utolsó menüpont.

102. hírek szortírozása
A hír jobb felső sarkánál van 3 pötty. Ott tudod beállítani, hogy ne mutassa az adott hírt, vagy az adott portál híreit. De néha meg is kérdezi egyik-másikról, hogy érdekel-e. Idővel megtanulja, hogy miket szoktál elolvasni, és mire nem kattintasz rá soha.

103. VoLTE hogy látom hogy be van kapcsolva nálam?
Ha már szóba került, hogy lehet megbizonyosodni róla, hogy nálam be van kapcsolva az VoLTE?
- Telefonáláskor 4G hálózaton marad a készülék, nem vált át 3G/2G módba.
- 4g net bekapcs. Kozben telefon. Ha 4 g marad es nem valt vissza, akkor VOLTE
+gyakorlatilag ahogy rányomsz a kontaktra, egyből elkezd csörögni.

104 VoLTE bekapcsoltatása
Telekom: 1414, aztan ne szólj Vandához, egy idő után kapcsolja az ügyintézőt.
Beallítások - Vez.nélküli - Mobilhálózat - VoLTE hívások

105. Feloldáskor más-más háttérkép
képernyő feloldása előtt feldobott tök szép képeket, minden feloldása előtt más képet. Ez vmiért a napokban nem így történik. Ugyan azt dobja fel mint a háttérképem.
-Beállítások / Főképernyő és háttér / Magazin feloldás
Itt tudod beállítani azokat a képeket amiket látni szeretnél.
Adhatsz saját képeket is
-vagy Legalulról felfelé húzod az ujjad a képernyőn. Bal oldalon lakatból pipa ki.

107. Gmail értesítések pötty helyett szám
email vagy üzenet messengeren vagy SMS, h az ikon jobb felső sarkában ne csak egy kékes pötty legyen, hanem az értesítések száma?
- Olvasatlan üzenetek funkcióra állítsd át.

- vagy TeslaUnread app. Ezzel még az üzenetjelző ikon színét, formáját, helyét is be tudod állítani. Gmail-nél is működik.
Ha az üzenetes appokat csoportba rendezed, akkor a csoporton is megjelenik az ikon.

109. az ertesitesi sav lehuzasahoz ne kelljen teljesen a telefon tetejéhez nyúlni
- Fluid navigation gestures app tud ilyet. Én a jobb alsó rész felhúzására állítottam az értesítési sáv megjelenítését. Néha elfelejt működni, talán még a Pie kompatibilitás bajos
- vagy Beállítások-Rendszer-Rendszer navigáció-Három gombos navigáció. És ott válaszd a 4 gombosat.

110. Lépésszámláló ki
Beállítások, főképernyő és háttér, lepésszám megjelenítése. Ha én itt kikapcsolom, akkor többet nem mutatja a főképernyőn.

111. Google Pixel 3 kamera Huaweire
videó

112. érintési idő beállítást
- Beállítások --> Rendszer --> Nyelv és bevitel --> Switfkey --> Szövegbevitel --> Gombok --> Nyomva tartás ideje

113. Reklámblokkolás
Találtam egy új AdBlock metódust. Hála a Pie-nek, immár van "Személyes DNS"-ünk. A Beállítások, "Vezeték nélküli és egyéb hálóz." alatt találjátok. Ki kell választani, hogy "Személyes DNS beállítása", és beírni valamelyik adblock dns resolvert. Én pl.: az adguard-ot használom. Ezt kell beírni hozzá: dns.adguard.com

114. Fejlesztői beállítás
A telefon névjegynél a build számot vagy valamelyiket(nem tudom pontosan) nyomogatni kell es előjön a fejlesztői beállítás.

115. OFF: Fotók feltöltése, weblapra megosztáshoz:
https://photos.app.goo.gl/CKX1vrqiUAucyiwW8
- vagy fototrend.hu

116. Előretelepített bloatwarek eltávolítása
https://logout.hu/bejegyzes/petya220/elotelepitett_bloatware-ek_eltavolitasa_androidrol.html

117. a telefon bal felső sarkában a 4G felirat elkezd villogni
Repülő mód ki-be, vagy újraindítás oldja meg.
A VoLte óta van a villogás

118. Dupla sim App
True phone dialerre

119. Sin Ciry effekt: Ember színes, más fekete-fehér real timeban
[link]

120 Exchange Szerverhez App
Személyes kedvencem.
Vagy ott a BlueMail

121. Értesítési hang állítása
Beállítások/Hangok/legörgetsz,alulról a harmadik Értesítés

122 Messenger sötét mód
Néztétek már a Facebook Messenger sötét módot? Küldtök magatoknak egy hold emojit az emoji táblázatból (ha csak beírjátok, hogy hold és amit kiad rá az nem jó). Utána a személyes lapon a képetek alatt megjelenik a sötét mód kapcsolója.

123 Phone Clone
Ma cserélném le a jelenlegi P20 Pro telefonom Mate 20 Pro-ra.
A p20-ról csináltam mentést.
Ezt fel tudom majd tölteni a Mate-re?
- Phone Clone alkalmazással is átviheted az adataidat egyikről a másikra, mentések, kábeles csatlakozás nékül.

124 Független-e a teló
1.Tárcsázóba beírod ezt: *#*#2846579#*#*
2.Network Information Query menü
3.Sim Lock Info
4.Ha SIMLOCK_DEACTIVE, akkor független.

125. Recovery módba tétel = boot menü
[link]

126. A második koppintásnál maradjon az ujjad a kijelzőn, és rajzolhatsz alakzatot.

127. ha nem lehet bezárni az appot, lehet lelakatoltad

128. Gyorstöltés figyelés direktben
Figyel és szabályoz a töltés, ezzel a kóddal ellenőrizheted direktben: *#*#2846579#*#* -> 6

129 bizonyos alkalmazások értesítő hangja más legyen
- Beallitasok. Alkalmazasok. Kivalasztod, melyik. Ertesitesek kezelese.

130 Huawei P30 Téma P20-ra
[link]

131 TV, erősítő, légkondi, média lejátszó/ezzel irányítom és tökéletes

132. Hívásrögzítő app
Eddig acr-t használtam, de mint tudjuk google.nak hála ez már nem lehetséges. Viszont van egy megoldás, és tökéletesen rögzíti a beszélgetést. Nem kell root stb.
HwCallRecorder.apk töltsétek le, majd telepítés, majd tárcsázó bal oldali 3 pötty beállítás. Itt már látnotok kell a "rögzített hívások", majd a beállítások menüt. A beállítások-általános résznél a hívások automatikus rögzítésében tudtok választani.
[link]
ide rögzít: Sounds/callrecord mappába.

133. Hívásrögzítés - ACR (Android 9-től nem támogatott)

• Az alkalmazásban az Audio Source-t MIC-re (mikrofonra) kell állítani, a Recording Formatot pedig MP3, M4A (nem MP4), OGG, vagy FLAC formátumra kell állítani és beállítani azt 10-14 értékre. Ez lehetőséget biztosít más hangjának rögzítésére a kihangosított telefonon és egyes modelleken ha nem elég agresszív a visszhang tompítás és zajcsökkentés, akkor a másik fél hangja is rögzítésre kerülhet.
• A telefon rootolása mellett egyes híváskezelő alkalmazások működhetnek. FONTOS! A telefon rootolása garancia vesztéssel jár, plusz ezzel például a banki és különböző fizetési szolgáltatások deaktiválódhatnak a telefonon, illetve az ACR sem támogatja így sem a hangfelvételt.

134 Huawei browser
[link]
[link]

135. Csak a szemnek: két HDR videó
Nezz meg egy 1440p HDR videot a YouTube-on a telefonon, peldaul ezt [link] vagy [link] , utana lesz a mindenit

136. EROFS
[link]

137. Android 10 béta tesztelés Mate 20 pron
Android 10 beta [link] is itt lehet jelentkezni. link

108. Téma telefonra
[link]
aktiválása: A download mappából átmásolod a Huawei/Themes mappába, majd a theme alkalmazásban a saját témák közül kiválasztod.

vagy Interstellar!

-------------------------------------
Frissítéshez:
- Huawei PC USB driver 1
Huawei PC USB driver 2

- Huawei HiSuite PC

- Driverek 19.02.22-ig

- utolsó driver 19.05.11.:

- Manuális frissítés
- Magyarul
--------------------------------

-----------------------------------------------
Eszközök:

üvegfólia előre:

UV-s 3D-s Edge-s, sokak által kedvelt (Noname)++

UV-s 3D-s Edge-s fólia (Wukong), és ultra vékony átlátszó szilikon hátlap (Torras) ++

Elől/hátul átlátszó, (UltimateShield):

Elől/hátul átlátszó, (ScreenKnight):

Csak elől, (ScreenKnight)

(Lamorniea) ++ (aliexpresses 4 dolláros UV-ra kötő folyékony ragasztós cucc)
felrakása:

(Lito)

Újjlenyomatolvasó jó ezzel: Nillkin CP+MAX 3D AGC Glass Screen Protector.

3D ++

-Teljes fólia, 360 fokos

MediaM ClearPlex teljes:++

3D Liquid UV

Enkay

aliexpressen a hydrogel fóliák között keresgess. MAgamnak még nem rendeltem de barátnőm p20lite-jára rendeltem többfélét és kifejezetten jók, jobbak mint a screenknight. Narancsos kicsit ez is de nem feltűnően. Sajna samsungra sem tudtak évek alatt jó üvegfóliát csinálni így erre sem valószínű h lesz. Szóval vagy kompromisszumot kötsz vagy nem raksz fóliát.

3D (Noname)

Folyékony, nanovédelem (Wowfixit)

(Spigen), 3D

(Hopelf)

(Mocolo) 3D

(Olixar)

Hydrogel, elöl/hátul

üvegfólia hátra:

Arnold 1

Arnold 2

Átlátszó gyári hátlap tok ++

Egyedi

Ultra vékony, átlátszó

Átlátszó (Baseus)

zárt tok:

(mágneses kör van hátuljában)- a tartóhoz egy tok...

vastag, elől/hátul mágneses:

Minőségi: Spigen

TPU szilikon tok:
És hozzá üvegfólia (Nillkin)
Az üvegfólia tökéletes, működik az ujjlenyomat is, a toknak a belső pereméből kellett kb 1mm lefaragni mert nyomta az üvegfóliát.

Vastag, közepesen ütésálló

(Ringke Fusion) csak körbe

Teljes védelem, kihajtható támasszal hátul (UB Pro) supcase unicorn beetle pro

Hátul rajzokkal:

sima fekete:
bőr, nincs védelme:
átlátszó hátlap, viszonylag strapabíró:
elég strapabíró (UB Pro):

Katonai terepmintás ++

Mobile Outfitters
YouTube videók alapján a Mobile Outfitters

Essien mágneses

Szövetbevonatú (Mofi)
(Mofi) szövet az aliexpresszen

(Olixar) átlátszó

átlátszó

átlátszó

(Mofi)

Christmas Deer szilikon

oldalra nyíló tok kivágással az órának:

Hátsó kameravédő üveg
(Cafele)
a vaku fényét elvezetheti a kamerák elé, így rossz lesz tőle a kép

(Jappinen)

(Enkay Clear)

Töltő:
gyári gyorstöltőre beszerzési forrást (HW-100400E00)

(GearVita) 14W

(Huawei CP60) gyári töltő, 15W
(Huawei CP60 gyári töltő az alzán, 15W)

Type-C és Töltő + Jack kombó:
[link]

Autós töltő:
(Huawei, Dual-USB, 5v/2A/10W v. 10V/4A/40W)

(Celbro, Dual-USB, 5V/2,1A/10,5W)

(Baseus, USB + Type-C vagy Dual-USB, 30W )

(Baseus, mini méret, Dual-USB, 3,1A)

(BlitzWolf)- egy minőségi töltő, egy szabad QC 3.0-ás output-tal

Telefontartó kocsiba:

(Bcase TUP)- mágneses kábeltartó / illatosító a szellőzőre

(Baseus Mágneses)- a műszerfal tetejére mágneses telefon tartó

(Baseus, Kábel nélküli töltéssel, befogópofás)

(Baseus, vezetéknélküli töltéssel, befogópofás)

(Baseus, vezeték nélküli töltéssel, befogópofás)

(Baseus, vezeték nélküli töltésse, befogópofás l)

(Nillkin, vezeték nélküli töltéssel, mágneses rögzítéssel)
(aliexpresszen)

Szelfi bot
(Huawei eredeti)

(Mi)

Kamera állvány
(BlitzWolf)- extra minőségi cucc, GorillaPod copy, de vetekszik az eredetivel, árban persze töredékéért

(BlitzWolf)- végül egy szelfibot / tripod, bt távkioldóval

(Rollei)

(BlitzWolf)

(Mi)

USB Type-C - Audio átalakító
[link]

(Accguys)

Type-C to Micro usb átalakító
(Fffas)

Type-C to HDMI átalakító
Samsung Type-C>HDMI átalakító, de ez csak a képet viszi át.
vagy:
(Ugreen) Ez pedig egy fullos megoldás háromszoros árért., erre már lehet usb-n csatlakoztatni bármit, egér+bill. kombót is akár.

HUB
(Vanmass) HUB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.