Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Beetlejuice válasza sixpak (#9997) üzenetére


Beetlejuice
tag

Én V30-ról váltottam, mert a páromnak kellett egy új telefon, és a bennem élő kütyübuzi meglátta a lehetőséget a cserére. Meg kell mondanom, hogy napi használatban nem sok előnyét látom a 70.000-es V30-hoz képest, pedig pont kétszer annyiért vettem.

Bajom nincs vele, mert teszi a dolgát rendesen, de senkinek nem tanácsolnám, hogy kétszer annyi pénzért ezt vegye, mert lényeges előnyt nem tudnék mondani, ami indokolná az árat. A hifi DAC és a jack kimenet kérdése, pedig akár még az LG felé is billentheti a mérleget, ha valakinek ezek fontosak. Szóval vannak az LG Vx széria mellett és ellen is érvek, de value-for-money tekintetben szerintem a V30 tönkre veri a Mate 20 Prot.

[ Szerkesztve ]

(#10002) Litván Zongora válasza sixpak (#9995) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Azért szerintem hallgasd meg olyanok véleményét, akik A-B tesztelték a Mate 20 Pro-t más telefonok mellett, jó minőségű fülessel, külön rendelt, nem gagyi adapterrel.
Én megtettem ezt, LG V10 és HTC 10 összevetésben, és nagyon nem ajánlom senkinek, hogy a Mate audio képességeire bízza magát ilyen készülékek után. Egyszerűen óriási a különbség, tök függetlenül attól, hogy egyébként a Mate egy briliáns telefon. Sokan nehezen fogadják el, hogy szeretett telefonjuk valamiben gyenge - én nem tartozom közéjük, elfogadom, hogy nem lehet minden tökéletes. Én szeretem ezt a telefont, de a mobilos zenehallgatásról teljesen leszoktatott.
Szerintem a külső DAC jó megoldás lehet, a magam számára is fogok keríteni egyet. :K

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#10003) Ateszpapa válasza joefasalasso (#10000) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nagyon is jó ár érte! Csak azért nem veszek Asszonynak is most mert ha kijön a 30 és esetleg váltok, bőven jó lesz neki ez.

(#10004) Krinyo válasza gatesz (#9996) üzenetére


Krinyo
senior tag

Kijelző gari nincs, a frissitésekkel meg nem lassult, hanem gyorsult a telefon...

(#10005) spawn21 válasza Litván Zongora (#10002) üzenetére


spawn21
veterán

Olvasd el ki mit írt.
Senki sem mondta hogy ebben egy ultra high-end DAC van. Ez a telefon úgy szól mint egy note 9, S10, mi9

Nem HTC, V széria

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#10006) sixpak válasza Litván Zongora (#10002) üzenetére


sixpak
nagyúr

Értem, köszi.
Megtartom a V20-at ilyen esetekre....bár 90%-ban hifi cuccon hallgatok zenét, de néha esténként szoktam telóról is, V20 lesz a késő esti hifi eszközöm. :D

Beetlejuice: köszi.
V20-nak már haldoklik az akksija, noha cserélhető, de nem akarok már újat venni, jó lesz zenélni, videózni. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#10007) Asbee válasza Krinyo (#9986) üzenetére


Asbee
veterán

Ez így ebben a formában nem igaz. ;) De ezt nem itt fogom kifejteni.

(#10008) jegenye77 válasza Litván Zongora (#10002) üzenetére


jegenye77
addikt

Szerintem inkább csak a megfogalmazással volt baj, hogy " gagyi"
Annyira azért nem rossz ez. Főleg azoknak akik telón hallgatnak zenét egy pár ezer forintos fülessel. De mindegy is. Nem ugyan azok az igények.
Viszont az a külső dac érdekelne engem is!
Milyet érdemes venni ehhez a telóhoz?
Ezekben az átalakítókban ami van az jó?
Még soha nem próbáltam, és nem is tudtam, hogy van ilyen.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10009) Litván Zongora válasza jegenye77 (#10008) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

A 9994-esben van egy link, én onnan indultam, ígéretes a koncepció, mert kiveszi a telefon kezéből a hangminőséget. És még kényelmes is. Én adok neki egy esélyt.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#10010) Litván Zongora válasza spawn21 (#10005) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Te meg azt próbáld megérteni, hogy a kolléga V20-asról jön, nem középszar Samsungokról. Pont neki érdemes a figyelmét fölhívni arra, hogy mire számíthat.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#10011) jegenye77 válasza Litván Zongora (#10009) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszi!
Lehet megvárom a tapasztalatod és ha azt mondod megéri akkor én is beruházok egyre.
Amúgy is tervben van egy jobb füles is.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10012) spawn21 válasza Litván Zongora (#10010) üzenetére


spawn21
veterán

Te azt eddig is mindenki értette :U
De a gagyi nem ide illik. Ne profi cucc . Érted, igaz?

iPhone 13p

(#10013) popey37 válasza Beetlejuice (#10001) üzenetére


popey37
addikt

Te olcsón vetted, én 300k-t fizettem volna érte, de mivel kell a teló amúgy is befigyelt egy 2 éves hüség, igy nem került semmibe.

bárki bármit mond a Mate 20 pro az egyik legjobb telefon a mai piacon ennyiért. gyors, a kamerája profi, nem tudok belekötni semmibe, már amiket én használok benne.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#10014) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Pitaka mágneses/vezeték nélküli töltös autós tartom.
Létezik a telefonhoz mágneses tok?

Illetve be tudom e valahol állítani, hogy a telepített alkalmazások ikonjait nem ömlesztve tegye ki, hanem mint pl. a Samsungnál felfelé legyezve jelenjenek meg?

(#10015) kutyek válasza spawn21 (#10005) üzenetére


kutyek
senior tag

Úgy biztos nem szól, mint a Note 9/S10 (de írhattam volna S6/7/8-at is), mivel ezekben (az Exynos verziókban) dedikált DAC/Amp és jack csatlakozó van. Sajnos androidon az analóg USB audio 44k/16 bit limitált, így hiába van a készülékben jobb DAC, nem fog hi-res módban szólni, ha passzív (analóg) USB átalakítóval használod. Ha meg külső USB DAC adaptert használsz (mint a fent linkelt Hidizs), akkor nem a készülék, hanem az adapter hangzásáról beszélünk (ami ugyanúgy szól egy J5-tel, mint a Mate 20P-vel).
Más szóval, ha nincs 3.5 jack a telefonon, akkor:
- passzív (analóg) adapterrel szarul szól, mert ez inherens android korlát,
- USB DAC-kal vagy BT eszközzel úgy szól, mint bármely más telefon, amin van USB C / Bluetooth.
Plusz problematikája a dolognak, hogy az android elavult USB audio támogatással rendelkezik, a szabványnak egy ősrégi, kb. 5 éves minimumát támogatja. Minden, ami efelett van, gyártóspecifikus, ezért van az a káosz, hogy a különféle USB-C fülesek és külső DAC-ok egyik telefonnal működnek, a másikkal meg nem, látszólag random módon.

Szerk.: a "szarul szól" úgy értendő, hogy egy jó fülessel (pl. RHA T20i) hallhatóan rosszabbul, mint pl. egy S7 a jack kimeneten.

[ Szerkesztve ]

(#10016) Kkromer válasza kutyek (#10015) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Köszi! Fontos infó volt!!!

(#10017) Jack Oneill válasza kutyek (#10015) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En nem vagyok ekkora szakerto, de hogy az S7 utan a sima Mate 20 telom merfoldkovekkel jobban szol fulessel is, az hotziher.

(#10018) popey37 válasza Jack Oneill (#10017) üzenetére


popey37
addikt

értsétek meg: vannak vájtfülüek is. csak azt nem értem , hogy Ők miért telefonon akarnak minőségi zenét hallgatni?

lehet kapni komoly zenelejátszókat több százezerért, na azzal lehet.
egy telefontól ne várjon senki studió minőséget, mert nem ez a fő opciója.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#10019) Sharkk


Sharkk
csendes tag

Sziasztok!
A képen látható android setup jelenik meg nekem,viszont az indítás ikon szürke,nem tudok tovább lépni. Valakinek esetleg van ötlete?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10020) Litván Zongora válasza spawn21 (#10012) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Tényleg? :U Számomra nem az jött le, hogy tisztában lenne itt bárki a különbségekkel, csak azt lehet érezni, hogy ha valaki belekritizál a telefonba kicsit komolyabban, akkor néhányan reflexszerűen tiltakoznak.
Pedig nem kéne, mert a V20 felől érkezve a jelző, amin lovagolsz, teljesen helytálló. Pláne olyasvalakinek, akinek ez fontos. A kolléga ilyennek tűnt, ezért szólaltam meg egyáltalán, nektek nem hirdetem az igét. Érted, ugye? :)

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#10021) fahrii válasza Sharkk (#10019) üzenetére


fahrii
őstag

Nekem is ez volt, letiltottam az értesítést végül.

(#10022) bob001


bob001
csendes tag

Sziasztok! Nekem hiányzik a jack aljzat, de ha már nincs, akkor bt.-os agybadugós fülest vennék. Tudtok esetleg viszonylag jó minőségű fülest 20e. alatt?

(#10023) spawn21 válasza Litván Zongora (#10020) üzenetére


spawn21
veterán

Köszönöm a semmilyen választ.
Részemről lezárt a téma.

iPhone 13p

(#10024) Szpisti


Szpisti
addikt

...hogy lássátok ilyen is van:
Fél éve megvan a teló, de még füles nem volt beledugva. Mivel sofőrként dolgozom, csak autóban hallgatok zenét, oda meg bőven elég a bluetooth kapcsolat. Az meg tökéletesen működik 3 féle fejegységgel, plusz egy JBL hangszóróval is.
:C

(#10025) Kkromer válasza bob001 (#10022) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Nekem a leírtak miatt hiányzik a jack.

Meghallgattam a sztereó hangszórókat. Hulla- nulla a hangzás. Nincs FM rádió.

Egyedül a kamera.Az meg kevés. ( Az ívelt, "noccsos" kijelző sem jön be. ). Sajnos.

(#10026) Kkromer válasza Szpisti (#10024) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Elég baj. Használj fülest

(#10027) popey37 válasza Kkromer (#10025) üzenetére


popey37
addikt

nem volt kötelező megvenni, szerintem.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#10028) popey37 válasza Kkromer (#10026) üzenetére


popey37
addikt

minek használjunk fülest, ha ott a BT a kocsiban meg ott a bosal szett? megmondanád?
én kamionos vagyok BT-n keresztül hallgatom a zenét 6 hangszórós szetten. hibátlan.
a pesti metróban ne akarj koncerttermi hangzást.
de nem is értem minek válaszolgatunk.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#10029) Kkromer válasza popey37 (#10027) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Nem is vettem meg. A Média Marktban alaposan leteszteltem.

(#10030) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Le is zártam. Más készülék után nézek..Viszlát!

(#10031) popey37


popey37
addikt

na végre, erre vártunk.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#10032) csucsu69 válasza Kkromer (#10030) üzenetére


csucsu69
tag

De jól tetted! Én sok gondolkodás után választottam és csak azt sajnálom, hogy nem hamarabb vettem meg...

[ Szerkesztve ]

(#10033) Kkromer


Kkromer
aktív tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#10034) Asbee válasza Kkromer (#10030) üzenetére


Asbee
veterán

Halleluja, jól elbeszélgettél itt is magaddal.

(#10035) sayCet válasza bob001 (#10022) üzenetére


sayCet
aktív tag

Kicsit többe kerül, de akcióba jól ki lehet fogni a Huawei/Honor vez. nélküli fülesét, és szerintem egyáltalán nem gáz a minősége sem.

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#10036) Szpisti válasza Kkromer (#10026) üzenetére


Szpisti
addikt

Autóba füles? Sose. Nem mondom, hogy annélküli zenehallgatás nem vesz el a hallásból, de a füles aztán tényleg, teljesen "megsüketít"... Akkor fejeztem be a kocsiban a füles használatát, amikor nem hallottam meg egyből egy mentőautó szirénázását, ami mögöttem jött, csak késve tudtam reagálni... Akárki, akármit gondol erről, a fülekre is szükség van a vezetésnél...

(#10037) djbelo


djbelo
senior tag

Mi megy itt srácok! :) Én ezt vettem hozzá, nekem teljesen rendben van! Sportolás közben (s nem autóvezetésnél!!! :W ) egy jó választás.

(#10038) antal750 válasza fahrii (#10021) üzenetére


antal750
aktív tag

És nem baj hogy így nincs telepítve?

(#10039) South Velen válasza gatesz (#9996) üzenetére


South Velen
addikt

Én érdeklődtem PWM dologban a Huaweinél, normális választ nem kaptam 2 hét alatt, hogy egyáltalán tervezik -e, szóval inkább más készüléket választottam.

Blama lenne, ha a P30-ba beleraknák, ebbe meg már nem, de nem kockáztattam, főleg, hogy a Mate 20 Pro szinte teljes tartományban PWM-es, így még OLED Saver-rel se igazán lehet megoldani.

Na meg évek óta nem sikerül megoldaniuk és nem is akarják, hogy ne olyan buzinagy legyen a méretezése a notifikációs panelnek, ami egyrészt ronda, másrészt bele se lehet rendesen olvasni az értesítésekbe, hiszen ekkora mérettel alig fér ki az infó. Minden más gyártónál teljesen megoldott, hogy a dpi állítás a notipanelre is érvényes legyen, de a Huawei-nél EMUI 9 óta nem, szóval gondolom ez nekik feature.

Szóval lerendeltem én is a telekomtól 129-ért PP-re, de ott hagytam végül. Nekem mind a kettő kulcskérdés. Ha valakinek ezek nem fontosak, persze kurva jó vétel, baromi gyors a rendszer, egész jók a kamerák.

[ Szerkesztve ]

(#10040) Szpisti válasza South Velen (#10039) üzenetére


Szpisti
addikt

Ööö... Mi is ez a PWM?

(#10041) Barthezz2 válasza Sumptuous (#9998) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

AptX HD mellett jobb az LDAC, de szerencsére azt is tudja. Már ha megfelelő vevő van hozzá. :)

Everybody lies.

(#10042) maci74


maci74
tag

Sziasztok!

kérdezném az aktív használóktól,h. melyik az a fólia ill. üveg kijelzővédő amelyikkel gond nélkül használható az újlenyomat olvasó?
Továbbá tokból mit ajánlotok amit rálehet tenni akár az üvegfólia esetén is.

Köszönöm előre is az ötleteiteket!

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#10043) spawn21 válasza South Velen (#10039) üzenetére


spawn21
veterán

Vajon hány telefon tudja? :U

Mindegy melyik gyártó mit tesz a telefonba, folyton akad egy Márta sztyuárd aki mindenbe beleköt. Kellene egy ilyen szakmát indítani. Vajon kaphatna OKJ pecsétet? ;]

Maci74: nekem a nillkin tokok jöttek be. Üveget évek óta nem használok

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#10044) Barthezz2 válasza Szpisti (#10040) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A kijelző fényerejét úgy csökkenti, hogy gyorsan ki-be-ki-be kapcsolgatja a LED-eket. A DC szabályozás meg úgy, hogy csökkenti a LED-ekre jutó feszültséget és ezáltal világít halványabban.
A PWM szabályozás a ki-be kapcsolgatás miatt "villog", ami valakinek zavarja a szemét, DC-nél értelem szerűen nincs ilyen, ezért szemkímélőbb.

Röviden, tömören :)

Everybody lies.

(#10045) South Velen válasza spawn21 (#10043) üzenetére


South Velen
addikt

A DC dimminget a P30 is megkapta, tehát a Mate 20 Pro-nak is illene, a notifikációs panel probléma pedig csak és kizárólag a huawei-re jellemző.

(#10046) popey37 válasza South Velen (#10045) üzenetére


popey37
addikt

szoval szar telo ne vegyétek.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#10047) spawn21 válasza South Velen (#10045) üzenetére


spawn21
veterán

Akkor azt kell venni. Vagy várj pár évet amíg más gyártó is használni fogja a technológiát ;)

Felesleges ezt csinálni. Mindenki másnak jó, ugye milyen jó hogy nem csak a Huawei létezik

iPhone 13p

(#10049) Sumptuous válasza Barthezz2 (#10041) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Igen, tudom. De az Aptx HD egy gyakori fícsőr a konzumer piacon is, (manapság minden komolyabb fülesben jelen van), míg az LDAC inkább egy professzionális, nehezebben elérhető és drágább alternatíva.

Egy spotify stream-hez, youtube videóhoz bőven elég az Aptx HD-is. Ha meg valaki flac-ot és egyéb fínomságokat szeretne hallgatni, valószínűleg nem itt fog előszőr hallani az LDAC-ról. Ezért írtam inkább az előbbit.

(#10050) Szpisti válasza Barthezz2 (#10044) üzenetére


Szpisti
addikt

Biztos már öreg a szemem, de én nem látom a villódzást...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.