Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) <Lacy85> válasza doooo (#550) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezeket mondjuk én sem igazán értem. Kijön egy állítólag teljesen független és objektív teszt a híres nevezetes oldalon (Display Mate), és ha ott azt mondják, hogy pl. XY telefonban jobb az Amoled kijelző, mint a Samsung SAJÁT telefonjaiban, akkor az úgy is van...
Nyilván, a SAJÁT 300-330 ezres telefonjaiba rosszabb minőségű panelt tesznek, mint a konkurencia készülékeibe. Csak nálam nem áll össze a logika?
Mert ha még azt mondják, hogy pont olyan jó, akkor oké. Erre képes a Samu, ezt adja mindenkinek. Rosszabbat nyilván nem fog, max. ha az ár miatt azt kérik.

(#552) emvy válasza <Lacy85> (#551) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez miert olyan hihetetlen? Nyilvan van egy adott gyartokapacitasuk, es abbol a leheto legtobb penzt akarjak kihozni. Egyaltalan nem biztos, hogy az a legjobb uzlet, ha a sajat telefonjaikba megy a legjobb kijelzo.

while (!sleep) sheep++;

(#553) madkiller


madkiller
őstag

Egész jó funkciókat kapott , bár elöről úgy néz ki , mint egy S9 amire dobtak egy notcht.

(#554) <Lacy85> válasza emvy (#552) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez az elmélet maximum az iPhone-ok esetén állná meg a helyét, mert azokból baromi sok fogy.
Viszont a többi gyártó sokkal kevesebbet ad el, mint ők. Miért érné meg jobban nekik adni?

(#555) doooo válasza <Lacy85> (#551) üzenetére


doooo
veterán

Jó, de ilyenre nincs is példa igazán... vagy hát nem tudom, én most néztem meg ma másodszor, nem találtam olyan cikket, ahol azt mondják a Mate20 a legjobb bármiben is kijelzőt tekintve. Xs Max talán ami egy szinten van a Note9-cel, vagy egy-két dologban jobb, de az is Samsung panel. És amikor kijön az S10, akkor megint az lesz a legjobb, szóval összességében mindig a Samsung versenyez saját magával, és ha néha épp jobb is egy másik gyártó telefonjába tervezett képernyő az aktuális top Samsungénál (hozzátéve, hogy a bemutatás pillanatában mindig az S/Note a legjobb, tehát ha van is azoknál jobb, később is kerül gyártásba), akkor is csak marginálisan lehet, és akkor is csak szintén az övéké az érdem.
Ugyanakkor ahogy mondtam is, nem láttam bizonyítékot, hogy bármiben is jobb lenne a Mate20.

(#556) emvy válasza <Lacy85> (#554) üzenetére


emvy
nagyúr

Tegyuk fel, hogy van ketfele minosegu kijelzoje a Samunak. Ha a jobbat rakja a telefonjaiba, akkor szamitasa szerint a telefonjat bearazhatja 10 dollarral magasabbra. Viszont a Huawei 13 dollarral tobbet fizet a jobb kijelzoert.

while (!sleep) sheep++;

(#557) madgie válasza <Lacy85> (#551) üzenetére


madgie
titán

Visszakérdezek egy egyszerű analógiával: miért nem a Sony telefonok kamerája a legjobb, ha a többiek nagy részében is Sony érzékelő van?

(#558) <Lacy85> válasza emvy (#556) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, de hiába a +30% haszon, ha mondjuk másfél, kétszer annyit adnak el csúcs samuból, mint huawei-ből.
Mindjárt jobban megéri a saját telefonba rakni.
Az S / Note széria pedig még mindig sokkal jobban fogy, mint a P / Mate.

(#557) madgie:

Az azért más tészta, mert a legjobb hardver ott is adott mindenkinek. Saját maguknak is. A Sony-nál a szoftver hasal el.

[ Szerkesztve ]

(#559) emvy válasza <Lacy85> (#558) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez is lehet indok -- a kijelzoknek (is) van egy minosegi szorasa. Ha le tudnak gyartani 20 milliot X minosegben, es 2 milliot X*1.1 minosegben, akkor celszeru a jobbat dragabban eladni.

while (!sleep) sheep++;

(#560) leslien válasza emvy (#556) üzenetére


leslien
nagyúr

itt akkor mi a helyzet? mind2 Samsung... [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#561) emvy válasza leslien (#560) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ertem a kerdest. Nem tudjatok elkepzelni, hogy megeri masnak adni a jobbat? Furcsallom.

while (!sleep) sheep++;

(#562) joey04 válasza utomi (#536) üzenetére


joey04
titán

Nem szoktam vele egyetérteni, a stílusával pláne nem, de a fénytörésben igaza van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#563) madgie válasza <Lacy85> (#558) üzenetére


madgie
titán

Miért, szerinted a kijelzővezérléshez nem kell szoftver?

(#564) NY_A


NY_A
őstag

Akkor ott van példának az oled tv. Az LG gyárt mindenkinek, mégsem az ő tvjük képe a legszebb.

(#565) doooo válasza NY_A (#564) üzenetére


doooo
veterán

De itt akkor sincs szó arról, hogy ez lenne a legjobb.

(#566) NY_A válasza doooo (#565) üzenetére


NY_A
őstag

Ki állapíthatná meg, hogy mi a legjobb? Te, vagy én? Ez teljesen szubjektív dolog. Mindkettő rohadt jó, akármelyiknek örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#567) doooo válasza NY_A (#566) üzenetére


doooo
veterán

Nem, szakemberek. Szakszerű mérésekkel. Persze ha valamelyikünk az, akkor mi is lehetünk a megmondói.
Egyébként ki az, aki megmondta ezt, ami alapján páran emellett kardoskodnak itt? Holott nincs még mérés róla. Tehát nem tudhatják, ezt mondtam az előbb én is.
Mindazonáltal az igaz, hogy az ember nem veszi észre a finom különbségeket a top kijelzők között (főleg ha mind AMOLED).

(#568) Joe.36 válasza bepe79 (#461) üzenetére


Joe.36
addikt

Na még egyszer, hátha megérted, Tehát egy valós hétköznapi felhasználási módot nem tudok mondani, ami kihasznál ekkora erőtartalékot.
Arra kell, és elég is. Alap, belépő szintű Pc-nek .

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#569) joey04


joey04
titán

Szvsz a hardvernek hamarabb kell fejlődnie, hogy aztán azt kihasználó szoftverek és rendszerek születhessenek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#570) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Mielött vki megvenné nézze meg élőben neonban, napfényben...

Ma voltam tkomnál és a lekerekítéseknél nagyon zavaróan kékült, tükröződött.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#571) Aryon87 válasza Dare2Live (#570) üzenetére


Aryon87
félisten

Samunál sem különb. Az is töri vágja a fényt a széleknél.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#572) Dare2Live válasza Aryon87 (#571) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Edgeknél lehet még nem vettem észre, de majd megnézem holnap is egymás mellett.
Viszont simák S7.... tuti nem.

Nálam amúgy itt el is bukott. Egyértelműen erősen zavaró.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#573) joey04 válasza Aryon87 (#571) üzenetére


joey04
titán

Nem ennyire.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#574) Aryon87 válasza joey04 (#573) üzenetére


Aryon87
félisten

Délután megnézem. Volt S7edge és Note 8, mind2 törte az edge szél a fényt

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#575) S e t h válasza Aryon87 (#574) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tehát ha vmiben hülye az egyik gyártó, akkor mentség, ha a másik is beáll a sorba és még túl is tesz rajta?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#576) Aryon87 válasza S e t h (#575) üzenetére


Aryon87
félisten

A hülyeség ragályos. Huawei is követte ezt az edge kijelzővel, ahogy a többi is tette a noccsal. ;)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#577) Ádám16 válasza WiZARD (#496) üzenetére


Ádám16
addikt

Várj még. Jön a 1+6T, Mix3 páros. Esetleg iPhone X-re is érdemes lehet ránézni.

(#578) madkiller válasza Dare2Live (#572) üzenetére


madkiller
őstag

Törik edgen is bár nem kéken, viszont pár hónap után, ahogy a gyári lakréteg lekopik róla csökken a csillogás.

(#579) WiZARD válasza Ádám16 (#577) üzenetére


WiZARD
addikt

Fényképező témában egyiktől se várok nagy csodát, iphone kizárt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#580) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Én tegnap meg rendeltem! És bárki bármit is mondjon végre egy gyártó aki valami ujjat tudott mutatni! És vissza rakta az Infra portot! És kiba jó az aksi ideje!

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#581) Gabcsi21


Gabcsi21
csendes tag

Na végre, tegnap megtudtam nézni a mediában. Ami elsőre látszik, hogy nagyon minőségi a kinézete, abszolút hozza a samsung színvonalat. Az illesztések, az edge lekerekítés a panelon, stb... Az első olyan Huawei telefon amire azt mondtam, hogy talán kellene és nagyon szép! Kézben tartani sokkal jobb a Mate 20 pro-t mint a sima Mate 20-at, mert kicsit keskenyebb, nyúlánkabb a kijelző de csak pont annyival, hogy érzetre könnyebb tartani egy kézzel. Legalábbis nekem. Ebből a szempontból a Note 9 is nekem kicsit már széltiben nagy, a note 8-at kellemesebb kézben tartanom az szintén keskenyebb. Na de vissza a Mate 20 pro-hoz!!! A kijelző minősége elsőre nagyon szép, fantasztikus a színek gyönyörűek de ha mellé teszel egy samsung infinity kijelzős telefont akkor sajnos látszik a különbség még mindig a samsung javára (fényerő, stb...)! Ami oka egyszerűen csak a technológiában kereshető, hiszen a Mate 20 pro oled megjelenítőt tartalmaz, amelynél még mindig jobb a super amoled. Ezt ott vettem észre, hogy a samsung kijelzőn a fekete feketébb valamint a megjelenítés úgy összességben dinamikusabb a samsung kijelzőn. Azonban hangsúlyozom, ez csak akkor vehető észre ha egymás mellé teszed a két készüléket, önmagában nézve nagyon szép a megjelenítés a Mate 20 pro készüléken. A rendszer sebesség abszolút rendben van, semmi lagg, gyors volt. A kamera, hát az kicsit érdekes, ehhez a témakörhöz több idő kell, hogy az ember objektívan tudjon róla nyilatkozni. Talán ami első próbálkozásaim során feltünt, hogy a P20 pro-hoz képest nem sok a fejlődés vagy csak én nem találtam... nagyon jó képeket lehet vele lőni de kiugró fejlődés szerintem ezen a téren most nincs, amit észleltem hogy a video részen kicsit javítottak, érzésre jobb mint az előző generáció. Az első olyan Huawei telefon amely szerintem teljesen felnőtt a konkurenciához, abszolút hozza azt az érzést (kinézet, működés) hogy semmivel nem rosszabb mint a többi, nagyon szép készülék!!!!!!!!!! Hát elsőre ennyi..... :)

[ Szerkesztve ]

(#582) bepe79 válasza Joe.36 (#568) üzenetére


bepe79
addikt

A stílusoddal nem kicsit vannak gondok. Lehet válaszolni, csak nem ilyen stílusban. Ha csak így megy, akkor meg tartsd meg magadnak inkább.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#583) joey04 válasza Aryon87 (#574) üzenetére


joey04
titán

De nem ennyire. itt brutál módon. ahogy a kezembe fogtam, elsőre feltűnt. de mivel biztos akartam lenni, átmentem a note 9-hez, és kb mintha nem lenne lekerítés akkora különbség. és sajnos az a jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#584) Parallaxis válasza <Lacy85> (#551) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nyilván, a SAJÁT 300-330 ezres telefonjaiba rosszabb minőségű panelt tesznek, mint a konkurencia készülékeibe. Csak nálam nem áll össze a logika?

Pedig egyszerű a dolog.
A Samsung bérgyártó, nem feltétlenül ugyanaz a kijelző kerül a saját készülékébe, mint azokba amit bérbe gyárt, mivel azok tartalmazhatnak olyan plusz technológiai fejlesztéseket is, amik a megrendelő saját fejlesztései. Akár megjelenítéssel, akár vezérléssel, akár szoftveres megoldással eltérhetnek a Samsung saját célra gyártott termékeitől.

(#585) Sgarrista válasza WiZARD (#579) üzenetére


Sgarrista
tag

Esetleg Samsung A9 vagy A7 ,ha már iPhone-t nem akarsz ,de ha Samsungnál maradnál.

(#586) akooos válasza Aryon87 (#574) üzenetére


akooos
veterán

A Noteon megtört a fény? Fogtál te S6 Edget a kezedbe valaha? Az törte meg a fényt, meg a Mate 20 Pro.

(#587) WiZARD válasza Sgarrista (#585) üzenetére


WiZARD
addikt

annyira azért nem akarok cserélni, hogy visszalépjek...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#588) szevassag


szevassag
tag

Most tervezek telefont cserélni. S7 edge-m van, amivel jelenleg semmi baj a gyengülő akksi kivételével.
Mate 20pro vagy S9+ között vacilálok.
A Huawei 100 ezerrel többe kerül, mint az S9+. Szerintetek megér ennyi felárat?

(#589) ForRedGlory válasza Dare2Live (#570) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Orulok, hogy megerositetted te is. :)

Feher hatternel, bongeszoben brutal zavaro. A homogenotast hirbol sem ismeri. Sotetben kell hasznalni, akkor nincs fenytores. :D

Sima Mate 20-at fogdostad?

[ Szerkesztve ]

(#590) Ateszpapa válasza akooos (#586) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ez így igaz!
S7 Edgénél már javítottak rajta, S8-tól tökéletesítették. :)

(#591) Ateszpapa válasza szevassag (#588) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem nem éri meg, én is vaciláltam, hogy váltok, de inkább maradok a seggemen és megvárom az S10-et.
Addigra ennek a Huaweinek is lemegy az ára.

(#592) doooo válasza Parallaxis (#584) üzenetére


doooo
veterán

Ez nem SoC, hogy mindenki magának tervezze... (bár ott sem tervezi mindenki magának). Kritériumaik lehetnek, szoftveresen hozzáadhatnak később, de a technológiát nem ismerik (ha ismernék nem bérgyártatnának, a kínaiak biztosan nem), nem tudnak beleszólni, tervezni meg pláne nem. Pont olyan mint a memóriák esetében (bár ott még annyi beleszólásuk sem lehet). Vagy mint a kamerák esetében. Vagy mint még egy rakás másik alkatrész esetében.
Persze itt még mindig szó sincs arról, hogy ebbe a mobilba a legjobb képernyő került volna. De ha úgyis lenne, nem a Huawei érdeme lenne, max abban, hogy magas elvárásai voltak, de nyilván az árát is megfizette ennek.

[ Szerkesztve ]

(#593) Sgarrista válasza WiZARD (#587) üzenetére


Sgarrista
tag

Max akkor még az LG V40 lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#594) Tybike81


Tybike81
őstag

Vodafone az dual vagy a singel verziót árulja? Software ügyében van hátrány ha a singel van náluk?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#595) vasi89 válasza kali (#535) üzenetére


vasi89
addikt

na ez új infó és mindenképp pozitív :))

(#596) utomi válasza Gabcsi21 (#581) üzenetére


utomi
senior tag

kijelző minősége elsőre nagyon szép, fantasztikus a színek gyönyörűek de ha mellé teszel egy samsung infinity kijelzős telefont akkor sajnos látszik a különbség még mindig a samsung javára (fényerő, stb...)!

Egyrészt a fényerő állítólag a Mate 20 Pro-ban az egyik legizmosabb másrészt ez függ a szoftveres beállításoktól is. Vagy manuálisan mindkettőt max.-ra húztad?

Ami oka egyszerűen csak a technológiában kereshető, hiszen a Mate 20 pro oled megjelenítőt tartalmaz, amelynél még mindig jobb a super amoled. Ezt ott vettem észre, hogy a samsung kijelzőn a fekete feketébb valamint a megjelenítés úgy összességben dinamikusabb a samsung kijelzőn.

A Samsung is OLED csak a SUAMOLED a Samsung marketing szava. Ettől még lehet jobb a Samsung Note9 panelja bár a legtöbb (és itt nem a Mobilarena-ra gondolok csak) tesztben nem ezt mondják.
A fekete meg nem lehet feketébb mert OLED paneleken a fekete úgy kerül előállításra, hogy konkrétan amikor fekete kell akkor nincsennek bekapcsolva az adott pixelek. Ergo ott nálad lehetett gond a látással.

Egyébként még mindig nem értem miért nem értik meg egyesek, hogy lehet jobb SAMSUNG panel más telefonban mert a panel gyártás egy külön gyártói egység a Samsungnál. Arról nem is beszélve, hogy kerülhetnek bele olyan egyedi fejlesztések mint kijelző vezérlés stb., a megrendelő által ami Samsungnál nem illetve oda a Samsung saját fejlesztése kerül. Ennyi. Nincs ebben semmi varázslat vagy összeesküvés. Olyan ez mint a Sony szenzor ami minden telefonban jól teljesít csak a Sonykban nem mivel a Sony képtelen normális vezérlést írni hozzá.

(#597) emvy válasza doooo (#592) üzenetére


emvy
nagyúr

De, bele lehet szólni. A gyártó megmondja, hogy milyen paraméterek változtathatóak, és mi mennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#598) Risard válasza #24536576 (#58) üzenetére


Risard
aktív tag

Egy telefon legfontosabb tulajdonsága a kamera azon belül is a videó 😂😂😂😂😂😂😂

(#599) S e t h válasza Bazijoe73 (#580) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ujjat mutat neked egy gyártó, te mégis kitartasz, ez az igazi lojalitás!

Bocs.😉

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#600) Z.É.T. válasza S e t h (#599) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nem mindegy, hogy huaweiK, vagy középső ujjat!:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.