Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv.

Azt hiszem, ez már a vég kezdete, ahol a felhasználó nem számít. Remélem, minél hamarabb csődbe megy ez a sz@r szemét cég (huawei).
Ugyanis, havernál a WIFI bekapcsolva maradt (kerestük a szabad sávot), a telefon meg sunyi, aljas módon frissítette magát 9.0-ra. :W :W :W Egyszer csak újraindult és frissítés, semmi jel nélkül, hiába volt kikapcsolva minden (tárhelyhozzáférés, WIFI-mobilnet elérés, frissítések engedélyezése még a fejlesztői módban is), nem foglalkozott vele. :((

Természetesen, ha már 9.0, és gyalulni kell a rendszert, akkor a 9.1-et kipróbálom, de semmi változás nincs, a fényképek ugyan olyan mosott sz@rok, mint 9.0 alatt. Csak a méretük nőtt meg majdnem kétszeresére.
Az ISO-t jól feltolja, ha kevesebb a fény, így már zajosabb is (másik kameraalkalmazásban az ISO 800, míg a gyáriban 1800!!! ), igaz, a záridő alacsonyabb, de nem annyival, hogy ez legyen az indok.
A külső kamera app valószínűleg csak a színes kamerát használja, így a képek minősége nem éri el a 8-as szintjét, a gyáriban meg hiába húzom le az ISO-t, akkor is elmossa a képeket. :W

Úgyhogy, a kedves huawei elb@szta a második napomat is a sz@r rendszerével és a frissítésével. :W

Ha lejár a két év (2020 január), azt hiszem, a huaweinél fogom a földhözb@szni a készüléküket egy-két újságíróval megtámogatva, mert egy kétszázezres telefontól és egy ilyen cégtől nem ezt várná az ember. Most sem lehet eladni 40-50 ezernél többért (míg a hasonló korú és színvonalú készülék majdnem kétszer ennyit ér), úgyhogy nagy veszteség nem fog érni.

[ Szerkesztve ]

(#28202) koxx válasza Buckey (#28201) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én nem értem ezt a sírást a kamera miatt, nekem pont ugyanakkorák a képek mint előtte. És a mosott szarnak se látom nyomát.

(#28203) zoleeno1 válasza koxx (#28202) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nincs is, brutálisan túl van tolva ez az egesz kamera mizéria, 3-4 emberen kívül senki sem látja ilyen tragikusan...:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#28204) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Én is látom a romlást a kamera képességeiben, de nem annyira gáz, hogy eret vágjak magamon :DDD

(#28205) Buckey válasza koxx (#28202) üzenetére


Buckey
senior tag

Én sem értem, hanem látom. Na, mindegy, kibírom ezt a pár hónapot. :W
Én azért nem fogok isteníteni, meg dicsérni valamit, mert pénzt adtam érte. Ha jó, akkor jó, ha nem jó, akkor nem jó. Ennyi.
És az, hogy ezt nem javította ki a huawei, ez őket minősíti, nem azt, aki látja.
Aki meg a homokba dugja a fejét, annak még a kutyasz@r is praliné és letagadja, hogy milyen is valójában.

[ Szerkesztve ]

(#28206) koxx válasza zoleeno1 (#28203) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

En sem a Nikon D90-emhez hasonlitgatom a telo altal keszitett kepeket :) Aki ilyen fotobuzi vegyen dslr gepet.

(#28207) Buckey válasza koxx (#28206) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem "fotobuzi" vagyok, de ha az előző verzióban meg voltam elégedve (az sem volt 100%) a kamerával, és a következőben szemmel láthatóan romlott és lassan 7 hónapja nem javítják, akkor nem jogos a felháborodás?
Ezek szerint természetes, ha csak addig jó a birka, amíg gyapjút ad, ha már lerángatták róla, akkor mehet a vágóhídra. Hiába, ez a magyar felfogás, ezért is tart ott ez az ország, ahol tart. Adjuk a pénzünket, időnket, energiánkat másnak, a semmiért, mert semmit érő barmok vagyunk, nem kell kiállnunk a jogainkért. Jó felfogás, nem mondom.
Azt hiszem, megyek, mert még a végén megsértek pár embert az igazsággal.

[ Szerkesztve ]

(#28208) wwhy válasza Buckey (#28201) üzenetére


wwhy
veterán

Sajnállak 😎 vigyél kólát is ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#28209) karldergroße válasza Buckey (#28207) üzenetére


karldergroße
senior tag

Igazad van.

(#28210) Gerybut válasza Csabyka83 (#28198) üzenetére


Gerybut
tag

Mik ezek az ajánlások? Miket ajánl és hol? Nekem semmi ilyen nincs.
Az időjárást meg a focieredményeket küldözgette értesítésbe, az tényleg idegesítő volt, ki is kapcsoltam a picsába.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#28211) Csabyka83 válasza Gerybut (#28210) üzenetére


Csabyka83
csendes tag

A főképernyőn a középső az alkalmazások menü, ha nem az Iphone style-ra van téve.
Na ott felül van az Ajánlások, a 4 utoljára megnyitott app-ot mutatja.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#28212) Csabyka83


Csabyka83
csendes tag

A kameránál én is észre vettem anno a minőség romlást 8.0-ról 9.0-ra frissítés után, főleg rossz fényviszonyok között, de szerintem ez a kamera app leváltása miatt történt, ami sokkal gyengébb lett, de most 9.1-en mintha javítottak volna rajta, mert most jobb képeket csinál kevesebb fénynél, mint 9.0-án. De még 8.0-án sem közelítette meg az LG G4 minőségét, de hát ez van, nem erre találták ki ezeket.
A másik észrevétel, ami vagy új, vagy eddig fel sem tűnt, hogy végre ki lehet kapcsolni az AI rásegítést automata módban. :D

(#28213) mirci18 válasza zoleeno1 (#28203) üzenetére


mirci18
addikt

Én már hozzászoktam ahhoz hogy automatában rosszabbak a képek ezért nyomom a rawozást.
Viszont cserébe a 9-es szoftver óta gyakorta van fókuszhibás vagy alulexponált kép ami csak lövés után derül ki.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#28214) jézusom


jézusom
addikt

Szerintem is gáz a fotó minőség újabban. Ezért vettem a telefont. Lesz@rom a dslrt meg milcet, az akkor lesz alternatíva, ha nadrágzsebből előhúzom és nem kell állítani semmit rajta.

(#28215) golyós válasza Csabyka83 (#28212) üzenetére


golyós
őstag

Valamivel jobb. Engem csak az tud az őrületbe kergetni amikor AI mellett előkapom, hogy fotózzam a gyereket, végre pont felém néz az anyja keservit, erre ráfókuszál, majd átkapcsol portréba és addigra a gyerek már szevasz fater, erről lecsúsztál. :D
Tudom, ki kéne kapcsolni, de én is azért vettem, hogy zsebből előkapva tüzeljek.
Szürkületkor és picivel kevesebb fénynél, -pl árnyékban a téma, mögötte napsütés - nagyon rossz képeket lő továbbra is. Sötét, életlen, festmény szerű.
De már megszoktam, megjön a Mate 30 és veszek jó áron egy P30 Pro-t, még egyszer ennyi pénzt nem vagyok hajlandó fizetni.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28216) Tsebacsi válasza Buckey (#28207) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az igazsággal? Ok csá, a viszont nem látásra :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28217) Buckey


Buckey
senior tag

Na, úgy látom, akkor nem csak én vettem észre a kamera szándékos elcseszését.
Vagy csak én mertem szóvá tenni, mert én mindig is különc voltam és nem állok be a sorba. Bár, mindig kapok érte, de az nevet, aki utoljára nevet.

Meg különben is, ez a frissítés mizéria, ha mindenhol ki volt kapcsolva, mégis települt, akkor a többi adat, amit nem engedünk neki elküldeni, akkor azokat is elküldheti. És még ki tudja, milyen adatokat is küld haza rólunk.
Jelszavakat, akár beszélgetéseinket, üzeneteinket stb. is küldheti a tudtunk nélkül. És ezek szerint küldi is, ha a frissítés a tiltás ellenére települt.

[ Szerkesztve ]

(#28218) JNSK válasza Buckey (#28217) üzenetére


JNSK
aktív tag

A kamera tenyleg romlott, ez teny.. de semmi mas nem romlott nalam, pedig gyari visszallitast sem csinaltam foverzio valtasoknal. Ugyan olyan gyors, ugyan annyit bir az aksi mint ujkoraban. Ezt azert nem sok mas gyarto telefonja tudja. Ugyhogy azt mondani egy telefonra hogy szar, csak a kameraja miatt, az eleg nagy butasag szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#28219) Buckey válasza JNSK (#28218) üzenetére


Buckey
senior tag

Ha nem csúcskészülékként lett volna árulva, és az ára sem lett volna az akkori csúcsok között, akkor nagy nehezen azt mondanám, hogy ez van az alja kategóriában.
De egy felsőkategóriás készülék 2 év múlva is legyen minimum olyan, mint mikor újkorában kivettük a dobozból. Főleg egy szoftverfrissítés után nem várná el az ember, hogy rosszabb lesz, de ha mégis, akkor nem javítják.
Ha az belefér, hogy madárnak néznek, akkor legyél Te (is) madár. Szerintem, ez sem fér bele ebben a kategóriában, főleg úgy, hogy szándékos minőségrontás történt.

Gondolom a VW botrányban érintettek is dícsérik az autójukat illetve a gyártót (nem a magyar birkákról beszélek).

(#28220) JNSK válasza Buckey (#28219) üzenetére


JNSK
aktív tag

De mint mondtam mas keszulek meg lassul, szarakodik.. de engem is zavar hogy szarabb a kamera, de ettol meg inkabb ez legyen szarabb, minthogy fagyasok, lassulasok legyenek. A kameran kivul a mai napig nagyon jo a telefon minden szempontbol..

(#28221) jézusom válasza Buckey (#28197) üzenetére


jézusom
addikt

Most visszavontam az engedélyt, nem tudtam, hogy vissza kell vonni, de mindegy így sem megy.

Jelzi a gép, hogy fájlátvitelre váltom a telefont, de nem jelenik meg hisuitban, csak pittyeg a gép.

1000x eljátszottam már ezt a csatlakozást, nem volt gond, ugyan akkor most nem értem miért nincs leírás miket kell bekapcsolni milyen sorrandben, gondolok itt usb hibakeresés, fájlátvitel, most rohadtul elbizonytalanodtam, hogy miket kell :W

[ Szerkesztve ]

(#28222) Klaya1986 válasza Buckey (#28217) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Korábban én is írtam erről a kamera butításról, képeket is töltöttem fel ide. De ez van,nem fogok rinyálni itt oldalakon keresztül, hanem használom továbbra is a telefon, mert egyébként számomra még mindig teljesen megfelelő. Már tudjuk a te véleményed is. Nem szükséges tele sírni a fórumot! Mert kB most ezt csinálod.

(#28223) Domb! válasza Klaya1986 (#28222) üzenetére


Domb!
tag

A kapcsolószekrényesre gondolsz, amin a 8ason 500as iso van, míg a 9esnél 1000es? És még a két kapcsolószekrény sem ugyanaz?
Gondolom majd jön megint, valaki hogy az automata nem jól méri a fényt stb..

(#28224) coyotex válasza Domb! (#28223) üzenetére


coyotex
tag

Akinek nem jó a kamera menjen vissza 8.0-ra.Én is azon vagyok. Majd talán a 10 jó lesz.

(#28225) Klaya1986 válasza Domb! (#28223) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Igen arra gondolok. Arról, hogy nem egyforma az ISO kurvára nem én tehetek, hanem a szoftver, emiatt is fos a kamera. Én elismerem, de nem rugózok rajta.

(#28226) badmad válasza coyotex (#28224) üzenetére


badmad
senior tag

Üdv...hogy tudok visszamenni 8-ra?
:)

(#28227) wwhy válasza badmad (#28226) üzenetére


wwhy
veterán

9.1-ről 9.0-ra, utána meg 8.0-ra, HiSuite-el.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#28228) badmad válasza wwhy (#28227) üzenetére


badmad
senior tag

Ilyen egyszerű...nem gondoltam...köszönöm

(#28229) Gerybut válasza Csabyka83 (#28211) üzenetére


Gerybut
tag

Aha! Hát nekem ez új😂
Csak akkor jön elő, ha a kijelző felső harmadánál lehúzom.
Elég érdekesen néz ki a képen neked...nekem ilyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#28230) Gerybut válasza Gerybut (#28229) üzenetére


Gerybut
tag

Közben leesett, ez az alkalmazáslistás stílusnál van. Sosem használtam úgy a telót, akik más márkát használtak előtte azoknak biztos hasznos. Pl samsung.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#28231) Gerybut


Gerybut
tag

https://youtu.be/DQJ5cCYGPfs
Akit érdekel a 10!

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#28232) xZer0kidx válasza Gerybut (#28231) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Nekem tetszik így első látásra. Ha jól látom új lesz az alkalmazás menü előhozása, ami jó mert eltünik végre az a bazi ronda gomb alulról :D kerestem a gyorskapcsoló panelon az aod kapcsolóját de nem fedeztem fel...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#28233) Urgot válasza Gerybut (#28229) üzenetére


Urgot
kezdő

Hú, nem zavar ez az átláthatatlan ikon?

(#28234) Buckey válasza Klaya1986 (#28222) üzenetére


Buckey
senior tag

Ne sírom tele a fórumot, csak dühít ez a szándékos átb@szás.
Először is, hogy a kamerát elcseszték és másodszorra sem javították, másodszor pedig, hogy minden tiltás ellenére WIFI-n szó nélkül felerőszakoskodta magát a 9 FW.

Ezek szerint, ha WIFI-n van és senki sem nyúl hozzá, akkor bármilyen adatot lenyúlhatnak, bármilyen szoftver feltelepülhet a tudtom nélkül. Mert itt szinte ez történt, hogy akaratom ellenére felment a 9.0.

És visszamegyek 8-ra, csak így egy csomó időmet elvesztegetem a huawei miatt, amit másra is fordíthatnék. És ha már ott leszek, akkor a WIFI-t is tilthatom, ha sikerül valahogy, vagy soha nem kapcsolom be (mondjuk nem hiányzik, de azért vicces, hogy ezt kell csinálnom).

Amúgy próbálgattam a kamerát több alkalmazással, de szobai fényerőn nem igazán sikerült kihoznom belőle többet, mint amit a 9.x tud.

(#28235) koxx válasza Buckey (#28234) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem mindenki jobban jár ha eladod.

(#28236) Tsebacsi válasza koxx (#28235) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28237) Buckey válasza koxx (#28235) üzenetére


Buckey
senior tag

Az lesz, nyugi.
De többet nem fűzök hozzá, mert ...

[ Szerkesztve ]

(#28238) Urgot


Urgot
kezdő

Hogy tudok belepni a fejlesztői beállításokba?

(#28239) wwhy válasza Urgot (#28238) üzenetére


wwhy
veterán

Nyomogasd egymás után 7x a build számot.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#28240) Urgot válasza wwhy (#28239) üzenetére


Urgot
kezdő

Köszi

(#28241) Buckey válasza jézusom (#28221) üzenetére


Buckey
senior tag

Vipe cache törlés a telefonon (és a gépen amit írtam)?
Így már mennie kellene. Ha így sem, akkor passz.
De itt vannak nálam okosabbak is.

(#28242) duckymusic04


duckymusic04
csendes tag

Eleg vicces, hogy a parom Mate20 Lite teloja, automatan 15-20mb-os kepeket keszit, a Mate 10 prom, meg 2-6mb. Raw-ba tudok javitani a kepek minosegen, de azert akkor is zavaro.

(#28243) Buckey válasza duckymusic04 (#28242) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem vicces, hanem túl jól teljesített a Mate 10PRO, így az új szériára nem lett volna érdemes cserélni. Viszont, így már érdemes, hogy lehúzták alsó-közép szintre.
Csak ezek után az a bolond, aki mégegyszer huawei-t vesz. Mert ha nem tudnak nagyot gurítani a következő szériáknál, akkor máskor is eljátszák ugyan ezt (esetleg nem a fényképezővel, vagy nem ennyire hirtelen).
De nem szidom a Mate10PRO-t, mert ez egy szuper telefon, aminek nincs is hibája. Kivéve a fényképezőt, de az nem számít. Meg fölösleges is a képeken rugózni, hiszen szép és gyors, legyen elég ennyi. 200 ezerért két frissítés után legyen elég annyi, hogy még lehet vele telefonálni, meg kicsörög. ;]
Ja, és ébreszt is! :DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#28244) koxx válasza Buckey (#28243) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rajtad kívül kb 2 ember sír folyamatosan a képek minősége miatt. Vegyél samsungot vagy iphonet.

(#28245) Buckey válasza koxx (#28244) üzenetére


Buckey
senior tag

Sírok a kamera miatt? Lehet, de én nem félek kimondani az igazságot és elfogult sem vagyok. Eddig sem kellett volna, és ezek után inkább nem írok semmit a készülékről, jobb lesz ez mindenkinek.
De utálom, ha birkának néznek, és nem is viselem el, sok egyénnel ellentétben!

A kommunizmusban is minden "tökéletes" volt, semmit sem változott az eszme.

(#28246) Tsebacsi válasza Buckey (#28245) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kérlek menj már add el, hagyj minket békén. Hiszen itt csak te látod az igazságot, mi esszük tovább a füves szart amit a Huawei ad nekünk. Cső...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28247) Urgot


Urgot
kezdő

Hát nem tudom, én nem használom a kamerát szinte soha, és mióta megvettem ezt a telot 1 éve minden nap jó kézbe venni, semmi hibája nincs szerintem, kijelző, gyorsaság, top még mindig szerintem.. 1 év múlva ha csere lesz biztos az akkori új huawei veszem.

(#28248) robee19 válasza Tsebacsi (#28246) üzenetére


robee19
tag

+1

(#28249) japy válasza Buckey (#28243) üzenetére


japy
őstag

Szerinted más gyártó nem ezt csinálja? Fogyasztói társadalom van! Menjél át másik topikokba ott rátalálhatsz az ugyan ilyen felfogású játszótársaidra!

(#28250) rasotamas válasza japy (#28249) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen, talán a világ legnagyobb találmánya volt amikor rájöttek, hogy nem kell olyan minőséget nyújtani, hogy visszatérjenek hozzánk, mert pont annyian fognak a többi sz*r gyártótól hozzánkpártolni, ahányan elpártolnak tőlünk.

https://tinyurl.com/rasoapro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.