Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) Urgot válasza Domb! (#28046) üzenetére


Urgot
kezdő

A színes készenléti mód vajon milyen befolyással lesz az akkumulátor időre , és kijelző beégésre?

(#28052) koxx válasza Urgot (#28051) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Majd ha megkapjuk az emui 10-et akkor megmondjuk, olyan kérdéseid vannak... :U

(#28053) kelekyle


kelekyle
őstag

Üdv!
Van egy kis problémám. Egy rokonom BLA-L29 készüléke van nálam, amin 8.0.0 van, de a build szám: System 8.0.0.046(07IR).
A probléma, hogy a fejlesztői lehetőségeknél nincs OEM unlock opció így TWRP-t nem tudok rárakni. A másik, hogy kb. az összes szoftver telepítése hibára fut (Pendrive OTG módszerrel próbálom) Egészen régi B151 és a legújabbakig végig futtattam egy párat, ami IMEI alapján elérhető rá (csekkoltam). A lényeg, hogy valaki korrábban rámókolta ezt a szoftvert és pár program, illetve a huawei cuccai is azt írják, hogy rootolt az eszköz, de SUPER SU és társai nem találnak root binaryt, és még amiért nálam van, hogy nem ártana egy frissebb szoftver rá.
Mi tévő legyek ? Mit tudnék még megpróbálni?

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#28054) golyós válasza kelekyle (#28053) üzenetére


golyós
őstag

Érzékeli a rendszer a nyitot Bootloadert, szerintem ez a baja.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#28055) kelekyle válasza golyós (#28054) üzenetére


kelekyle
őstag

Zárt a bootloader.
Közben megtaláltam, hogy mi a hiba még, a készülék valójában L09 és eredetileg ez volt rajta: :BLA-L09 8.0.0.137(C432)
De jelenelg a rendszerinfónál L29 van.... valószínűleg erre is ráakartak erőszakolni valami dualsimes szoftvert és rebrandingelni, hogy dual-simes legyen.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#28056) Domb!


Domb!
tag

Pár kép 8 vs 9.
[képek]

(#28057) zoleeno1 válasza kelekyle (#28055) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ugyanez ugrott be nekem is, hogy 1 kártyás, L09 lett "dualositva" es ez lehet a gond...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#28058) kelekyle válasza zoleeno1 (#28057) üzenetére


kelekyle
őstag

És erre van valami házi megoldás ? FunkyHuaweien kívül ? Vagy FunkyHuawei ilyenkor mit adhat erre ?

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#28059) zoleeno1 válasza kelekyle (#28058) üzenetére


zoleeno1
addikt

Passzolom, nem astam bele magam ebbe a témába... Xda-n nezz körül.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#28060) eurolac válasza Domb! (#28056) üzenetére


eurolac
senior tag

Köszi a képeket. Ebben az esetben amiket feltettél szerintem nincs nagy különbség a végeredményekben. 9.1-ben már nem vignettál annyira nekem sem AI-val sem RAW-ban mint 9.0-án.

Eurolac

(#28061) Domb! válasza eurolac (#28060) üzenetére


Domb!
tag

Teljesen jó képeket csinál mobilhoz képest 9.1en . Bár szerintem 9nél sem voltak gondok.
Viszont érdekes, monokrómba mintha még jobbak lennének. :)

(#28062) falabu88


falabu88
aktív tag

Leszedtem a Notification History-t, mutatja is, hogy a névjegyzék szinkronizál mikor fantomrezgés van. Kikapcsoltam az összes fiók névjegy szinkronját, de így is csinálja. Akinek sikerült megszüntetni az mit és hol kapcsolt ki?

(#28063) eurolac válasza Domb! (#28061) üzenetére


eurolac
senior tag

Na, ennek nagyon örülök, hogy monokrómban még jobb képek készülnek. A napokban le is fogom csekkolni.. :) Régebben úgy olvastam, h monokrómban 20 MP-el érdemes fotózni. Szeretem a B&W képeket.
Viszont a supermakróbol makro lett ami nem is lenne baj, felőlem akár máshogyan is nevezhetik, de a végeredmény nem olyan mint 9.0 alatt nálam sajnos. Sajnálom, mert 9.0-án nagyon szép közeli fotókat tudtam lőni.

Eurolac

(#28064) Domb! válasza eurolac (#28063) üzenetére


Domb!
tag

Nálam nem volt supermakró 8 alatt sem, csak makro.

(#28065) hm10p válasza eurolac (#28063) üzenetére


hm10p
kezdő

Ezt a makrómódot - áruljátok el légyszíves nekem - hogyan lehet előcsalogatni, mert eddig még nem sikerült találkoznom vele. Köszönöm.

(#28066) Iomega válasza hm10p (#28065) üzenetére


Iomega
őstag

Azt a funkciót nem kell külön bekapcsolni. Próbáld a lehető legközelebbről lefotózni az adott témát, ha 2x-es optikai zoomot alkalmazol, akkor még jobb hatást tudsz elérni, persze ott már érdemes állványt is használni a bemozdulás elkerülése miatt.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#28067) hm10p válasza Iomega (#28066) üzenetére


hm10p
kezdő

Köszönöm! Gyanítottam, hogy ez lehet a megoldás, sőt alkalmaztam is, azonban mivel már korábban is meglett többek részéről nevesítve a "makró", illetve még a "szuper_makró" is, arra gondoltam, hogy utána kérdezek, nehogy lemaradjak valami hasznos dologról.

(#28068) Peet válasza Iomega (#28066) üzenetére


Peet
senior tag

Szívesen használnám én is az optikai zoom-ot, kár, hogy nincs. Van valami hibrid zoom amit úgy "mókol" össze a telefon, de az közel sem optikai. [link]

(#28069) Gerybut válasza Domb! (#28046) üzenetére


Gerybut
tag

Erre a telora jövő nyár kb...
Az ilyesfajta aod már a 9.1 el is kéve jött volna, sajnos ebben utolsó a huawei, mondjuk a legtöbb telefonjuk ips, azért is szarnak bele, mondjuk a lejobb telefonjaik meg oledek...

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#28070) Norbinnyó válasza Domb! (#28046) üzenetére


Norbinnyó
csendes újonc

Emui 10 elvileg október november, de szerintem jó lesz az február, márciusnak is!
Jobb később mint soha! :R

(#28071) migabi24 válasza Norbinnyó (#28070) üzenetére


migabi24
nagyúr

Miért is várjátok?😁 Egyébként írtó ronda lett szerintem, én nem várom

(#28072) Buckey válasza migabi24 (#28071) üzenetére


Buckey
senior tag

Mert nagyobb szám mint a 9.x, így biztos jobb is. ;)
Eddig a 9 és 9.1 rontott a szoftveren (főleg a kamerán, a sok csicsa megvakítja a felhasználókat, így nem látják a lényeget), a 10 sem fogja érdemben visszahozni a 8-as minőségét.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#28073) Domb! válasza Buckey (#28072) üzenetére


Domb!
tag

Mert mi a lényeg?
Már 2xer visszatettem az android 8-at, teszteltem a kamerát és tettem fel képeket. Mutass kérlek képet, hogy nálad milyen minőségű a 8assal készült kép? Gondolom, ha ennyire jó képeket készít még android 8on vagy.

(#28074) Buckey válasza Domb! (#28073) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, 8-on vagyok, és kipróbáltam a 9-et is, de pont egy születésnapon kellett volna nappal bent fényképeznem, és igencsak elmosódott képek készültek a szintén beltéri, hasonló, vagy rosszabb fényviszonyok mellett készült 8-assal szemben. Pedig minden ugyanúgy automatára volt beállítva.
Kint, napsütésben, semmi különbséget nem láttam, de ahogy egy kicsit rosszabbak lettek a fényviszonyok, akkor már rosszabb képek készültek a 9-el.

(#28075) migabi24 válasza Domb! (#28073) üzenetére


migabi24
nagyúr

Te 9-ről vagy 9.1-ről mentél vissza?

(#28076) Domb! válasza migabi24 (#28075) üzenetére


Domb!
tag

Mindkettőről.

@Buckey
Valószínűleg rosszabb képek lettek volna, ha android 8on vagy akkor, viszont lehet, hogy most azt szidnád?:D

(#28077) migabi24 válasza Domb! (#28076) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hogy mentél vissza 9.1-ről a hisuite engedett 2 verziót visszamenni?

(#28078) Domb! válasza migabi24 (#28077) üzenetére


Domb!
tag

Igen, de előbb 9re kellett visszamenni.

(#28079) migabi24 válasza Domb! (#28078) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azta és itt lapítasz😁 nem mertem nekivágni mert azt hittem csak 1 verziót enged visszamenni, köszi az infót, igaz nekem Mate 9 van de én visszateszem a 8-at akkor ha ez így működik

(#28080) Buckey válasza Domb! (#28076) üzenetére


Buckey
senior tag

Lehet, csak éppen nem egy alkalommal fényképeztem 8-on, jobb és rosszabb fényviszonyok között, de a többsége értékelhető volt.
Ezt a 9-nél nem mondhattam el, mert abból a pár alkalomból szinte semmi sem sikerült, amíg a 9-es volt fent. Érdekes módon, miután ismét felkerült a 8-as, utána megint jók lettek a képek.
Lehet, hogy 9.1-en valamit javítottak, de nincs időm és energiám ismét belakni a telefont, majd kétszer visszaszórakozni 8-ra, ha mégsem jó.

(#28081) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nekem a 9.1 pörgösebbnek tűnik, mint a 8. És ami bibbi volt nekem a 9.0 alatt itt sehol sincs. A kamerát sajnos nem tudom tesztelni mivel betört a hátlapi védőüveg és fókuszt téveszt a kamera. Megy a szervizbe.
Sokat játszok vele és az akkut kicsit megviselte. Habár sztem elég lett volna év végén is cserélni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#28082) lcee79


lcee79
őstag

Sziasztok!

Már több mint másfél éve használom a telefont, úgy hogy szinte semmi problémám nem volt vele. Nem tudom most mi történt vele, de most azt csinálja, hogy a mediafájlok, pl videók, zenék esetében szinte teljesen néma (ha a fülemhez rakom van némi hang) max hangerőn is.
Pl felvettem egy videót, és mikor vissza akartam játszani nem volt hangja...
újraindítottam, és volt ami meg is javult, és volt ami nem...
Ma pl reggel az ébersztő hang nem volt jó, mintha eltűnt volna a zene/ébresztőhang a telefonról, mert helyette valami mást játszott le. egy kis alap búgó hangszerűséget, és akármelyik zenére kattintottam, mindegyiknél az volt...

Másnál volt valami hasonló jelenség?

Ja de pl a telefonálás az teljesen normális hangerejű, kihangosítva is.

Nézegettem a microfon és hangszóró lyukakat is, hogy esetleg nincs-e bekoszosdva, de nem nagyon látom, hogy lenne...

Szóval, ha valakinek van valami 5lete akkor ne tartsa magában :)
(másfél éve alatt még factory resetet sem csináltam egyszer sem, nem volt olyan probléma ami miatt kellett volna, ellentétben eddigi telefonjaimmal, amelyeknél ez kb max 2 havonta meg kellett tennem :) )

Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#28083) Iomega válasza lcee79 (#28082) üzenetére


Iomega
őstag

"másfél éve alatt még factory resetet sem csináltam egyszer sem, nem volt olyan probléma ami miatt kellett volna"

Akkor lehet, hogy most jött el ennek az ideje. Gondolom, volt verzióváltás is, akkor meg eleve, erősen indokolt. FR-t neki. :K
Az adatokat előtte mentsd le, mert mindent töröl.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#28084) lcee79 válasza Iomega (#28083) üzenetére


lcee79
őstag

Úgy voltam vele verzióváltások alakalmával, hogy ha érzékelek valami problémát lassulást stb, akkor majd csinálok, mert ha nem muszáj, akkor nem, mert volt pár program aminél nem egyszerű, vagy nem is nagyon lehet visszaállítani, csak nehézségek árán a mentést, így inkább a kisebb problémát választottam. És eddig nem is volt.

De most is arra gondoltam, hogy a fájlok azért nincsenek meg, mert a belső tárhellyel történt valami hiba, azt meg úgysem oldja meg, a hangfelvétel esetén meg az elkoszolódás esetleg.
De most épp mentem az adatokat, mert legalább azt megnézem, hogy a lejátszáskor van hang vagy nem is vett fel

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#28085) Iomega válasza lcee79 (#28084) üzenetére


Iomega
őstag

"a telefonálás az teljesen normális hangerejű, kihangosítva is."

Ezek szerint a hangszóróval minden rendben, és így ebben az esetben inkább szoftveres probléma okozza az anomáliát, ezért mindenképpen érdemes egy FR-t csinálni.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#28086) kp78 válasza lcee79 (#28082) üzenetére


kp78
addikt

Nekem ezer éve egy bizonyos zene a csengőhangom, ami a M10Prora is rákerült.
Nálam az elmúlt egy év alatt olyan történt párszor, hogy eltüntette ezt a csengőhangot és visszaállt alapra.
A hang pedig egyszerűen sehol nem volt, eltűnt a letöltések mappából is, újra le kellett tölteni a telefonra. :U
Ezt a dolgot nem előzte meg semmi frissítés, vagy programtelepítés, nem tudom mi okozta/okozza. :F

(#28087) lcee79


lcee79
őstag

Most vettem fel videót és vissza is játszottam, most volt rendesen hang...
Igaz, hogy kifujkodtam a meg megpiszkáltam a microfon és hangszóró lyukakat
Ja és ha elindítottam azt a hangot amire reggel keltem volna akkor most szólt is...
Pedig még csak mentegettem a dolgokat.
Nem mondhatnám azt sem, hogy tele volt adattal a telefonom, mert kb 15-20 % foglalt, a többi szabad, mindig csak azt tartom rajta amit használok.
Szóval lehet, hogy meg is oldódott a problémám? :)

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ez nem tudom mikor változott, de gondolom valameilyek frissítés után.
Régen ha ránéztem a telefonra akkor arcazonosítással feldott, most meg előbb még fel is kell húznom a képernyőt. (ezért így 99%ban az ujjlenyomatot használtam inkább)
Ezt csak nálam csinálja? Vissza lehet állítani, hogy csak ránézek és feloldjon, és sehol nem találtam.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#28088) Domb! válasza lcee79 (#28087) üzenetére


Domb!
tag

Intelligens asszisztensnél lesz. Mozgásvezérlés. Felemelés.
[kép]

(#28089) lcee79 válasza Domb! (#28088) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem is arra van állítva, hogy felemelésre felébressze.
Végül is fel is ébreszti a képernyőt, csak nem a főoldal jön be, hanem a zárképernyő, és még el kell rajta húzni az újjamat, ezt a lépést szeretném kihagyni, ha lehetne. :)

Úgy ahogy ujjlenyomatnál, mert ott nem is kér ilyet pluszban.

ui: A biztonság menüben az arcfelismerésnél van közvetlen feloldás és feloldás húzással, és nálam a közvetlen feloldás van bekapcsolva, pedig a lírás alapján pont úgy működik mint ahogy a feloldás húzással menüpontnál van írva.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#28090) Tsebacsi válasza lcee79 (#28089) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem ilyet akkor tudsz, ha a megbízható helyek be van állítva az adott pozícióra. Amúgy él az ujjlenyomatos feloldás, ami miatt nem fog a telefon egyből a főképernyőre rakni téged. Max akkor ha kiveszed az összes biztonsági szolgáltatást (ujjlenyomatos feloldás).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28091) lcee79 válasza Tsebacsi (#28090) üzenetére


lcee79
őstag

Az ujjlenyomatot nem akarom kivenni, mert több más programhoz is kell, és oda csak az a jó.
De régen ment együtt,

ilyet nem tudom minek átvariálni :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#28092) Domb! válasza lcee79 (#28089) üzenetére


Domb!
tag

Érdekes, nálam egyből feloldja. Esetleg, arcadatok törlése?
Vagy lehet a frissítés kavart be?

(#28093) yodamester10


yodamester10
őstag

Elég szomorú,hogy ezt már a M10pro nem kapja meg,én a listában nem látom a telefont.
[link]

(#28094) Tsebacsi válasza yodamester10 (#28093) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezért tényleg kár :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28095) deka10 válasza lcee79 (#28091) üzenetére


deka10
senior tag

Nekem is így van beállítva és felold egyből, nem kell húzni a képernyőn.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#28096) Buckey válasza yodamester10 (#28093) üzenetére


Buckey
senior tag

Na, ennyit a Huawei csúcskategóriás készülékéről!
De, még telefonálni lehet vele. :DD

[ Szerkesztve ]

(#28097) yodamester10 válasza Buckey (#28096) üzenetére


yodamester10
őstag

Úgy látszik max 2 évig tart egy csúcs mobil,vagy még addig sem.

(#28098) Buckey válasza yodamester10 (#28097) üzenetére


Buckey
senior tag

Inkább 1 év, de a bejelentéstől.

Nem baj, ezt a pár évtizedet még kihúzzuk, utána meg a kőbalta nem fog elavulni pár száz évig.

(#28099) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

A következő észrevételem van a 9.1-es verzióval kapcsolatban:
Kapok egy sms-t. Az értesítési sávból megoldható, hogy a sms-ek megnyitása nélkül tudjak is rögtön gyorsan válaszolni, valamint olvasottnak minősíteni egy üzenetet. Előbbi esetben megjelenik a kurzor, illetve a billentyűzet is, de hiába gépelek, nem jelenik meg semmi.

Más programokkal (Messenger, Viber) szépen működik, csak sms-el nem. Nem egetrengető a probléma, de érdekel, más is tapasztalt-e hasonlót.

Köszi a válaszokat előre is.

Üdv.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#28100) Buckey válasza P1eTr0 (#28099) üzenetére


Buckey
senior tag

Alakul. ;]
Még egy frissítés és csak szobadísz lesz a Mate10 PRO. :DD

Hú, de gonosz lettem hirtelen. ;] :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.